EKSTRA
MENÜ

Sauna

Sauna haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sauna hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.794 Sauna haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sauna Haberleri

Sosyal mesafeli diskotek

Sosyal mesafeli diskotek

Konaklama tesislerinde kontrollü normalleşme sürecine geçilmesi için 81 il kültür ve turizm müdürlüğü ve turizm örgütlerine genelge gönderildi. Genelgeye göre tesislerin diskoteklerinde sosyal mesafe kuralına uyulacak, çocuklar için lunapark gibi oyun alanları ise açılmayacak. Konaklama tesisleri, sosyal mesafe kuralları korunarak belirlenmiş kapasitede misafir kabul ederken, açık büfelerde servis mutfak personeli tarafından yapılacak.

14.05.2020Ekonomi
AVMler saat kaçta açılıyor AVM çalışma saatleri

AVM'ler saat kaçta açılıyor? AVM çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen ve yeniden kapılarını açan alışveriş merkezlerinin (AVM) çalışma usullerini 11 Mayıs'ta 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle belirledi. Peki, AVM'ler saat kaçta açılıyor? İşte, AVM çalışma saatleri...

13.05.2020Gündem
İşte otellerde uygulanacak hijyen kuralları

İşte otellerde uygulanacak hijyen kuralları

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı hijyen genelgesi yayımladı.

13.05.2020Ekonomi

Son dakika... Bakanlık tedbirlere yönelik listeyi yayımladı

Kuaförlerde, konaklama hizmetlerinde ve şehirler arası ulaşımda alınması gereken tedbirlere ilişkin kılavuz ve kontrol listesi yayımlandı.

13.05.2020Ekonomi
Hamamlar, masaj salonları, SPA, yüzme havuzu ve saunalar ne zaman açılacak

Hamamlar, masaj salonları, SPA, yüzme havuzu ve saunalar ne zaman açılacak?

Korona virüsü normalleşme takvimi kapsamında, ilk etapta AVM, berberler, kuaförler ve giyim mağazaları kapılarını açtı. Corona virüsü normal hayata dönüş sürecinde kademeli olarak başlayan uygulamada, hamamlar, masaj salonları ve sauna gibi yerlerin yeniden ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Bu kapsamda, hamam ve saunaların yeniden ne zaman açılacağı araştırılıyor. Peki, Hamamlar, masaj salonları, SPA, yüzme havuzu ve saunalar ne zaman açılacak, açılacak mı? İşte, o konuyla ilgili detaylı bilgiler...

12.05.2020Gündem
Otellerde konaklama nasıl olacak Sağlık Bakanlığından konaklama rehberi detayları.. Çarşaf, havlu ve oda temizliği Covid 19 rehberi

Otellerde konaklama nasıl olacak? Sağlık Bakanlığı'ndan konaklama rehberi detayları.. Çarşaf, havlu ve oda temizliği Covid 19 rehberi

Koronavirüs pandemi sürecinde normalleşme tedbirleri kapsamında, konaklama tesislerinde, tanısı kesinleşen hastanın odası 24 saat süreyle havalandırılacak ve boş tutulacak, detaylı temizlenip dezenfekte edildikten sonra odaya yeni kişi alınabilecek. İşte uyulması gereken kurallar..

12.05.2020Gündem
Sağlık Bakanlığından oteller için koronavirüs rehberi İşte yeni önlemler...

Sağlık Bakanlığı'ndan oteller için koronavirüs rehberi! İşte yeni önlemler...

Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası normalleşme sürecinde alınacak tedbirler doğrultusunda, konaklama tesislerinde tanısı kesinleşen hastanın odası 24 saat süreyle havalandırılacak ve boş tutulması sağlanacak, sonrasında detaylı şekilde temizlenip dezenfekte edildikten sonra odaya yeni kişi alınabilecek. Misafirin kullandığı tekstil ürünleri katlanarak bohçalanacak, işlem sırasında toz ve partikül oluşumuna izin verilmeyecek ve ürünler 60-90 derecede deterjan ile çamaşır makinesinde yıkanacak. Sauna, masaj salonları, spor salonları ve çocuk kulüpleri mümkün olduğu kadar kullanılmayacak, oyun parkları ve çocuk kulüplerinde temizlenmesi zor oyuncaklar bulundurulmayacak. Odalardaki klimaların üretici talimatları doğrultusunda düzenli bakım ve onarımları yapılacak.

12.05.2020Gündem
132 yeni kriter geldi Bu kurallara dikkat...

132 yeni kriter geldi! Bu kurallara dikkat...

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, yeni turizm sezonu kapsamında konaklama ve yeme içme tesislerini 132 kriterde değerlendirecek. Kriterler arasında sauna, hamam, buhar banyosunun kullanım süresinin en çok 30 dakika ile sınırlandırılmasından, mutfak personelinin takı veya taşlı alyans kullanımına, çalışanların biyometrik yüz tanımlarının kayıt altına alınmasından, açık büfede cam siperlik, hamamda tek kullanımlık kese uygulamasına kadar detaylı önlemler yer aldı.

12.05.2020Ekonomi
Bakanlıktan konaklama için 132 yeni kriter

Bakanlıktan konaklama için 132 yeni kriter

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni turizm sezonu kapsamında konaklama ve yeme içme tesislerini 132 kriterde değerlendirecek.

12.05.2020Ekonomi
Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak İçişleri Bakanlığı duyurdu mu

Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı duyurdu mu?

Koronavirüs nedeniyle birçok işletmenin kapatılmasıyla beraber, kuaförler ve berberlerin de faaliyetleri ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, umumi alanların korona virüs riski nedeniyle kapatıldığı ifade edilmişti. Bayram sonrası normalleşme sürecinin gündeme gelmesiyle beraber, kuaförler açılacak mı? sorusu da hem vatandaşlar hem de işletme sahipleri tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, kuaförler ve berberler ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı duyurdu mu? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

2.05.2020Gündem

Kenan Işık'ın sağlık durumu nasıl, Kenan Işık ne zaman rahatsızlık geçirmişti?

Kenan Işık'ın sağlık durumu nasıl sorusu bir dönem birlikte rol aldıkları oyuncu Gülben Ergen'e Kanal D'de yayınlanan 2. sayfa programında izleyicilerden gelen bir soru sorulunca ünlü sanatçının sağlık durumu ve son durumu internette aranan konular arasında yerini aldı. Peki Kenan Işık'ın sağlık durumu nasıl, ünlü sanatçı ne zaman rahatsızlık geçirmişti?

2.05.2020Televizyon
Sinema ve tiyatrolar ne zaman açılacak Konserler ne zaman başlayacak

Sinema ve tiyatrolar ne zaman açılacak? Konserler ne zaman başlayacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü mücadelesinde sinema filmleri ertelenerek, tiyatro oyunları ve konserler iptal edilmişti. Mart ayından beri ülkemizde corona virüsüne yönelik genişletilen çalışmalar devam ederken, resmi yetkililerden gelen normalleşme mesajlarıyla beraber, sinema ve tiyatroların ne zaman açılacağı konserlerin yeniden ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, Sinema ve tiyatrolar ne zaman açılacak? Konserler ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

1.05.2020Gündem
Ev teslimi virüse takıldı

Ev teslimi virüse takıldı

Korona etkisiyle şantiyelerde işler yavaşladı. Malzemeye erişim noktasında da sorun yaşayan firmalar kimi konut projelerinin öngörülen tarihte tamamlanamayacağını belirtiyor. Salgın dönemine özel ek süre isteyen firmalar korona sonrası yeni döneme de hazırlık yapıyor. Bundan sonra home ofislere, bahçeli ve balkonlu evlere talebin artacağı belirtiliyor.

1.05.2020Ekonomi
Kahvehaneler, kafeler, düğün salonları, kuaförler ne zaman açılacak

Kahvehaneler, kafeler, düğün salonları, kuaförler ne zaman açılacak?

Koronavirüsü nedeniyle, birçok işletme sağlık önlemleri çerçevesinde İçişleri Bakanlığı'nca yayınlanan genelgeyle kapatılmıştı. Ülkemizde corona virüsü önlemleri devam ederken, AVM'lerin açılmasının gündeme gelmesiyle beraber, kafeler, düğün salonları ve bazı işletmelerin ne zaman açılacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, Kahvehaneler, kafeler, düğün salonları, kuaförler, ne zaman açılacak? İşte, faaliyeti durdurulan bazı iş yerlerinin açılacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

26.04.2020Gündem
FlyBasketball’dan yer altında salon

FlyBasketball’dan yer altında salon

Basketbola yapılan yatırımlara Mersin’de bir yenisi eklendi. Yerin 11 metre altında yer alan spor salonu ve mükemmel tesisler FlyBasketball Academy tarafından hayata geçirildi.

25.04.2020Basketbol
Ekmek komşudan ilaçlar yönetimden

Ekmek komşudan ilaçlar yönetimden

Koronavirüsle mücadele sürecinde evlerimize kapandık. Site yönetim şirketleri kullandıkları dijital çözümlerle komşuların iletişimine destek olmaya başladı. Evde eksiği olan site sakinleri bu platformlardan mesaj yazarak komşularından yardım istiyor.

21.04.2020Ekonomi
Kafeler ne zaman açılacak

Kafeler ne zaman açılacak?

Corona virüsüne alınan tedbirler kapsamında, insanların toplu olarak etkileşimde bulunduğu işletmelerin faaliyetlerine ara verilmişti. Bu kapsamda her gün yüz binlerce insana hizmet veren kafeler de açılmıyor. Buralara çalışan binlerce insan ücretsiz izinle evlerinde otururken, kafelerin yeniden müşterilere hizmet vereceği gün bekleniyor. Peki, kafeler ne zaman açılacak?

20.04.2020Gündem
Almanya adım adım gevşiyor

Almanya adım adım gevşiyor

Almanya’da Kovid-19 önlemlerinin gevşetilmesi kapsamında yarından itibaren küçük mağazalar kapılarını açıyor. Bazı eyaletlerde okullar kademeli olarak ders başı yapıyor. Uzmanlar vatandaşın mağazalara hücum etmesini ise beklemiyor.

19.04.2020Avrupa
Spor salonları, kafeler, kahvehaneler, düğün salonları ne zaman açılacak Kaç gün kapalı kalacak

Spor salonları, kafeler, kahvehaneler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı kalacak?

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan corona virüsü önlemleri kapsamında, bazı işletmelerin faaliyetleri geçici süreliğine durduruldu. Corona virüsü yayılma riskinin önüne geçmek adına toplum sağlığı göz önüne alınarak, yapılan düzenleme çerçevesinde, umuma açık olan yerlerin kapatılmasıyla resmi yetkililerin yapacağı açıklamalar pek çok vatandaşın gündeminde gelmeye başladı. Peki, Spor salonları, kafeler, kahvehaneler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı kalacak? İşte, ayrıntılar.

14.04.2020Gündem
Nem Aşısı Nedir Nem Aşısının Yararları Nelerdir

Nem Aşısı Nedir? Nem Aşısının Yararları Nelerdir?

Mevsim değişiklikleri, su alımında yetersizlik, beslenme problemleri, düzensiz hayat, güneş ışınlarına maruz kalmak, çok fazla sauna ya da havuz kullanımı gibi nedenler ciltte kurumalara yol açabilir. Ya da son yıllardaki akıllı binalarda geçirilen uzun iş saatleri yine ciltte kurumalara yol açmaktadır. Medikal Estetik Hekim Dr. Yasemin Savaş bu sorunlara çözüm olan nem aşısı hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

Kolajen Aşısı Nedir Kolajen Aşısı Nasıl Uygulanıyor

Kolajen Aşısı Nedir? Kolajen Aşısı Nasıl Uygulanıyor?

Cildin temel yapı taşlarından olan kolajenin aşısı nasıl yapılıyor? Kolajen aşısının etkileri neler oluyor? Kolajen aşısının etkisi ne kadar sürüyor? Tüm bu soruların cevabını Medikal Estetik Hekim Dr. Yasemin Savaş verdi.

Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonları ne zaman açılacak

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonları ne zaman açılacak?

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca Kovid-19 salgını nedeniyle bazı işletmelerin faaliyetleri 16 Mart itibarıyla geçici süreyle durdurulurken, düğün salonları da bu tedbirler kapsamında kapatıldı. Bu gelişmenin ardından düğünlerini ertelemek zorunda kalan ya da kısa zaman sonra düğün yapmayı planlayan vatandaşlar, düğün salonlarının akıbetini merak ediyor. Peki, düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonları ne zaman açılacak?

2.04.2020Gündem
Kuaöfler, berberler, lokantalar, dükkanlar ve AVMler ne zaman açılacak

Kuaöfler, berberler, lokantalar, dükkanlar ve AVM'ler ne zaman açılacak?

Corona virüsü nedeniyle kapatılan kuaför, berber, kafe, AVM gibi yerlerin ne zaman faaliyet göstereceği internette en fazla araştırılan konuların başında geliyor. İçişleri Bakanlığı'nın talimatına göre, bu yerlerin açılacağı tarihi araştıran vatandaşlar resmi mercilerden gelecek bilgileri sorguluyor. Peki, kuaförler, berberler, lokantalar, dükkanlar ve AVM'ler ne zaman açılacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.04.2020Gündem
AVMler, iş yerleri, kuaöfler ve düğün salonları ne zaman açılacak

AVM'ler, iş yerleri, kuaöfler ve düğün salonları ne zaman açılacak?

Corona virüsü önemleri kapsamında, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, birçok iş yeri ve halkın toplu alanda bulunmasını kolaylaştıran yerler kapatıldı. Sosyal mesafeyi göz önünde bulundurarak, düğün salonları, kuaförler ve AVM'ler başta olmak üzere faaliyeti durdurulan yerlerin ne zaman açılacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, AVM'ler, iş yerleri, kuaförler ve düğün salonları ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

30.03.2020Gündem
Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak Kaç gün kapalı olacak

Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından corona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında, vatandaşların toplu alanda bulunması konusunda kısıtlamaya girilmişti. Bu çerçevede corona virüsü yayılma riskinin önüne geçmek adına, düğün salonları, kuaförler, kahvehanelerin faaliyetleri durduruldu. Corona virüsüyle ilgili yetkililer son durum açıklamalarını yaparken, vatandaşlar da umuma açık olan yerlerin ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Peki, Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?

26.03.2020Gündem
Bakanlık açıkladı Otopark yönetmeliği 3 ay ertelendi

Bakanlık açıkladı! Otopark yönetmeliği 3 ay ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Otopark Yönetmeliği'nin yürürlük tarihi 3 ay ertelediğini duyurdu.

24.03.2020Ekonomi
Sinan Çetin salgını fırsat bildi, Büyükadaya duvar ördü

Sinan Çetin salgını fırsat bildi, Büyükada'ya duvar ördü!

Büyükada’daki villasında usulsüz şekilde tadilat yaptırdığı öne sürülen Sinan Çetin, şimdi de evinin bitişiğindeki yolu duvar ördürerek kapattığı iddiasıyla gündemde. O yolu sahile inerken kullandıklarını söyleyen ada halkı tepkili: “Herkesin evde olmasını fırsat bilip bir günde yolu kapatmış.”

24.03.2020Magazin
Düğünler ne zaman başlar

Düğünler ne zaman başlar?

Dünya genelinde yeni tip corona virüsü (Kovid-19) bulaşan kişi sayısı 330 bini aşarken, virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 14 bini geçti. Bu kapsamda ülkemizde de bir dizi önlemler alınıyor. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda düğün yapılmasına kısıtlama getirilmişti. Peki, düğünler ne zaman başlar? Düğün salonları ne zaman açılacak?

23.03.2020Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap! Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var" dedi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de koronavirüslü vaka sayısının artmaması için çaba gösterirken, bir yandan da bilgi kirliliği ile uğraşıyor. Sağlık Bakanı Koca hakkında onlarca sahte sosyal medya hesabı açıldı.

22.03.2020Gündem
Eskişehirde corona virüs önlemleri... Hepsi tek tek kaldırılıyor

Eskişehir'de corona virüs önlemleri... Hepsi tek tek kaldırılıyor

ESKİŞEHİR'de koronavirüse karşı alınan tedbiler kapsamında, 'evinizde kalın' çağrılarına uymayan vatandaşlar için belediye harekete geçti. Özellikle risk grubundaki 60 yaş üzeri vatandaşların kullandığı banklar geçici olarak kaldırıldı. Ayrıca Eskişehir Valiliği tarafından İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda korona virüse tedbir amaçlı alınan kararlar açıklandı.

21.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Sağlık Bakanlığından yeni Corona Virüsü tedbirleri

Son dakika haberler... Sağlık Bakanlığı'ndan yeni Corona Virüsü tedbirleri

Sağlık Bakanlığı, yeni tip Corona Viürüsü (Kovid-19) salgınına karşı konaklama tesisleri, restoranlar, yurtlar ve huzurevlerinde uygulanan tedbirleri artırdı.

21.03.2020Gündem
Evde uygulaması kolay 6 güzellik ipucu

Evde uygulaması kolay 6 güzellik ipucu

Evde yaptığımız küçük güzellik bakımlarını araştırmak ve denemek her zaman eğlencelidir. Mutfaktaki doğal malzemelerle yüz maskesi yapmak, el ayak bakımımız için karışımlar yapmak her zaman iyi hissettirir. Sararmış tırnaklardan koyu göz halkalarına kadar birçok soruna iyi gelecek 6 kolay güzellik ipucunu bir araya getirdik!

20.03.2020Evdehayat
Koronavirüs genelgesine uymayan işletmecilere ceza

Koronavirüs genelgesine uymayan işletmecilere ceza

İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs Tedbirleri Genelgesi kapsamında 149 bin 382 işyerinin geçici süreliğine faaliyetlerine ara verdiğini açıkladı. Tedbir kararına uymayan 187 işyerinin tekrar kapatıldığını, 37 işletmeci hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bilgisi paylaşıldı.

20.03.2020Ekonomi
Otellere korona kanunları

Otellere korona kanunları

Sağlık Bakanlığı tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle otellerin alması gereken önlemleri açıkladı. Buna göre oteller, misafirlerin konaklama sonrası seyahat planlarını da kayıt altına alacak.

20.03.2020Ekonomi
Bakanlık duyurdu Corona virüs tedbirlerine uymayanlara ceza

Bakanlık duyurdu! Corona virüs tedbirlerine uymayanlara ceza

İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine gönderilen “Koronavirüs Tedbirleri” genelgesi kapsamında 15-18 Mart tarihleri arasında ülke genelinde 149 bin 382 işyeri, geçici süreliğine faaliyetlerine ara verdi. Koronavirüs tedbirlerine uymayan işyeri işletmecileri hakkında TCK’nın ilgili maddelerine göre Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunuldu.

19.03.2020Ekonomi
Sitede oturan herkesi ilgilendiriyor Aidatlar düşecek mi

Sitede oturan herkesi ilgilendiriyor! Aidatlar düşecek mi?

Koronavirüs salgınıyla birlikte spor salonu, hamam, sauna gibi yerler ikinci bir emre kadar kapatıldı. Bu tarz sosyal alanları bulunduran sitelerde ise merak edilen konu aidatlar oldu. Aktivite alanlarını kullanamayan malikler olağanüstü genel kurul talep edip aidatlarda değişiklik isteyebilir.

19.03.2020Ekonomi
Bankalar açık mı Bankalar çalışıyor mu

Bankalar açık mı? Bankalar çalışıyor mu?

Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında bazı işletmelerin faaliyetleri geçici olarak durduruldu. İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca faaliyetlerine ara verilen işletmelerin arasında bankaların olup olmadığı merak konusu oldu. Pek çok vatandaş bu konuda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Bankalar açık mı? Bankalar çalışıyor mu?

18.03.2020Gündem
Sivasta açık olan kafe ve kahvelere polisten Corona Virüs denetimi

Sivas'ta açık olan kafe ve kahvelere polisten Corona Virüs denetimi

SİVAS'ta, koronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak kapatılmasına karar verilen iş yerleri, polis ekipleri tarafından kontrol edildi. Açık olan iş yerleri, sahiplerinin uyarılmasının ardından kapatıldı.

17.03.2020Gündem
Nikah daireleri çalışıyor mu Evlilik işlemleri devam ediyor mu

Nikah daireleri çalışıyor mu? Evlilik işlemleri devam ediyor mu?

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca bazı işletmelerin faaliyetleri geçici süreyle durduruldu. Düğün salonları da bu tedbirler kapsamında kapatıldı. Bu gelişmenin ardından belediyelerin nikah işlemlerinin devam edip etmediği merak konusu oldu. Peki, Nikah daireleri çalışıyor mu? Evlilik işlemleri devam ediyor mu?

17.03.2020Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak

Düğün salonları ne zaman açılacak?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'pandemi' olarak nitelendirilen corona virüsü salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca bazı işletmelerin faaliyetleri geçici süreyle durduruldu. Düğün salonları da bu tedbirler kapsamında kapatıldı. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

17.03.2020Gündem
Düğün dernek bir süre yok

Düğün dernek bir süre yok

Koronavirüsle mücadele kapsamında tiyatro, sinema, konser salonu, düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, internet kafe, kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil) ve spor merkezleri dahil birçok mekânda faaliyetler bir süreliğine durduruldu. Yasaklar AVM ve müziksiz restoranları kapsamadı.

17.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Corona virüsü önlemleri: Kahvehaneler, kafeler, spor salonları kapatılıyor

Son dakika haberleri... Corona virüsü önlemleri: Kahvehaneler, kafeler, spor salonları kapatılıyor

Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak

16.03.2020Gündem
Tatil ve sanat bir arada

Tatil ve sanat bir arada

Tarihi güzellikleri ve 8000 yıllık köklü tarihi ile dünyanın en eski ve en güzel şehirlerinden birisi olan İzmir’de yer alan Swissôtel Büyük Efes, İzmir Körfezi’ne yürüme mesafesindeki konumuyla dikkat çekiyor.

28.02.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çözümün sırrı ‘SIR’ modelinde

‘SIR modeli’ bulaşıcı hastalıklar pratiğinde sık kullanılan önemli bir parametre. COVID-19 pandemisiyle yeniden gündeme geldi.

13.05.2020

Malum 10 Nisan gecesi 22.00-24.00 arasında ne oldu: Sokağa Luppocu mu çıktı

IPSOS grubunun en ilginç araştırma sonucu geçen cuma akşamı önüme geldi.

22.04.2020

Hürriyet Bilim Kurulu’na benim de sorularım var

Korona çıktığı günden beri çok soru soruluyor, çok cevap veriliyor... Ama aynı sorulara gelen farklı cevaplar nedeniyle kafalar bazı konularda hâlâ karışık... Onca soru sormama, onca cevap almama rağmen mesela benim de hâlâ bir sonuca varamadığım çok husus var... O hususlardan 10 tanesini, Hürriyet Bilim Kurulu’nun çok kıymetli hocalarına buradan açıkça soruyorum... Cevaplar geldikçe sizlere ileteceğim.

11.04.2020

Koronavirüs ortamında sperm sağlığının korunması

Devam eden medikal tedavinizin yanı sıra testisleri besleyici ve koruyucu tedbirlerin de alınması spermin kalitesini artırabilir.

2.04.2020

Evinde kal Türkiye de...

Ya evi olmayanlar? En hafif hesaplamalar, sadece İstanbul’da 7 bin evsiz yaşadığını söylüyor. Onlar nereye gitsin?

25.03.2020

Minimum mobilizasyon ve sosyalizasyon

Bu bir küresel salgın. Dünyada bazı bilim adamları dışında sanırım kimse bir salgını ya da bu boyutta bir salgını beklemiyordu.

17.03.2020