MENÜ

Satış Kararı

Satış Kararı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Satış Kararı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Satış Kararı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.998 Satış Kararı haberi bulunmuştur.

Satış Kararı Haberleri

OYAK, TUKAŞ Salçayı satıyor

OYAK, TUKAŞ Salça'yı satıyor

Temeli 1962'de atılan Türkiye'nin önemli salça markalarından TUKAŞ satılıyor. Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) bünyesindeki TUKAŞ'ın yüzde 81,54 hissesi satış masasına konuldu. Satış kararı sonrası şirketin hisselerinde artış yaşanmaya başlandı.

28.11.2013Ekonomi
Tartan kararlı

Tartan kararlı

KONAK Belediye Başkanı Hakan Tartan, Üçkuyular'da belediye şirketi Merbel A.Ş. ye ait benzin istasyonunun satışıyla ilgili eleştirilere ve Ak Parti'nin Meclis'in 14 ay önce verdiği arsanın şirkete devriyle ilgili kararının iptali için verdiği önergeye karşı, “Satış kararı hukuka uygundur. Belediye benzincilik, lokantacılık yapmaz. Bu çağdışı bir anlayış. İkinci benzin istasyonunu da satacağım” dedi.

2.10.2013Ege
Ankara-Kahire hattında yeni kriz iddiası

Ankara-Kahire hattında yeni kriz iddiası

TÜRKİYE’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı, Mısır Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

31.07.2013Gündem
Tarım arazilerinin devrinde ‘tek mirasçı’ sistemi

Tarım arazilerinin devrinde ‘tek mirasçı’ sistemi

Tarımsal işletmeye ait tarım arazilerinin mirasçılardan birine özgülenmesi sistemi yerine “tarımsal işletmeye ait tarım arazilerinin mülkiyetinin tek bir mirasçıya devredilmesi” sistemini öngören kanun tasarısı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

30.05.2013Ekonomi
25 milyon dolarlık plaza dayağı

25 milyon dolarlık 'plaza' dayağı

İstanbul Bayrampaşa'daki gıda toptancılarının toplantısında kavga çıktı. Ortaklar 25 milyon dolar değerindeki Forum Plaza'nın satışı için geçtiğimiz günlerde toplantı yaptı. Satış kararı alınan toplantı sonrası ortalık karıştı. Ortaklardan Ayhan Genç, 10-15 kişinin saldırısına uğradı. Genç darp raporu aldı. Tanık ifadelerine göre darp olayına bizzat İstanbul Ticaret Borsası Meclis Başkanı İslam Ali Kopuz ile Mega-Center Yapı Kooperatifi Başkanı kardeşi Çamur Ali Kopuz da katıldı. Çamur Ali Kopuz, kendisi ve kardeşine ilişkin suçlamaları kabul etmedi.

9.04.2013Ekonomi
Utanç çukuru dolsun artık

Utanç çukuru dolsun artık

BÜYÜKŞEHİR Meclisi, 14 yıldır kentin çözülmeyen sorunlarının en başında gelen Basmane çukuru için yapılan son imar planını bugün oylayacak.

14.02.2013Ege
Bruce Lee’nin evi satılıyor

Bruce Lee’nin evi satılıyor

Kung Fu ve aksiyon sinemasının efsanesi Bruce Lee’nin Hong Kong’da bir zamanlar yaşadığı evi satışa çıkarılacak.

25.10.2012Kelebek
Toplu ulaşımda tarihi karar

Toplu ulaşımda tarihi karar

Konak Belediye Meclisi, semt garajı ve metro istasyonu için Üçkuyular terminal alanı, pazaryeri ve çevresindeki arazide kendisine ait hissenin 1000 metrekaresini Büyükşehir Belediyesi'ne verme kararı aldı.

15.08.2012Ege
Ataköy Turizm Kompleksi satışa çıktı

Ataköy Turizm Kompleksi satışa çıktı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve DATİ Yatırım Holding AŞ, mülkiyetin bir kısmı TOKİ'de, üst kullanım hakkı DATİ Holding'de bulunan yaklaşık 670 bin metrekarelik Ataköy Turizm Kompleksi için satış kararı aldı.

15.08.2012Ekonomi
Kötü komşunun evi satılabilir

Kötü komşunun evi satılabilir

Kavgalı komşuların yerel mahkeme tarafından reddedilen davasını kabul eden Yargıtay’ın verdiği karara göre kötü komşu önce uyarılacak. Komşu, eylemlerine devam etmekte direnirse evi için satış kararı verilecek.

6.08.2012Gündem
KIL KEÇİLERİ 25 MİLYON LİRALIK YATIRIMI KAÇIRTTI

KIL KEÇİLERİ 25 MİLYON LİRALIK YATIRIMI KAÇIRTTI

Akkanat Holding 5 yıl kadar önce Isparta yakınlarındaki Davraz Kayak Merkezi’ne bölgenin tek 5 yıldızlı otelini işletmeye aldı. Şirket 25 milyon TL yatırım yaptığı oteli 11 milyon TL’ye gazete ilanı ile satışa çıkardı. Gerekçe olarak ise otelin bulunduğu bölgenin keçi ve koyun otlatmaya açılması olarak gösteriliyor.

27.07.2012Ekonomi
Swissotelin satışı mahkemeden döndü

Swissotel'in satışı mahkemeden döndü

İstanbul 7. İdare Mahkemesi, Hüsnü Özyeğin'in şirketinin kazandığı Swissotel ve arazisi ihalesini eksik rekabet nedeniyle iptal etti.

17.07.2012Ekonomi
Şeref Bey ince bir sesle feda dedi

Şeref Bey ince bir sesle feda dedi

“Beşiktaş seni öldürecek” diyenlere “Beşiktaş’a canım feda” karşılığını vermek isteyen Şeref Bey’in ağzından sadece “feda” sözcüğü döküldü. İşte bu sözü tişörtlerde yaşatanlar, kulübe gelir kapısı açtı.

1.06.2012Futbol
Yok mu Ege’den bir talipli

Yok mu Ege’den bir talipli

Rodos Adası’nda, İzmirli merhum bakanlardan Ersin Faralyalı’nın amcası Hacı Halil Efendi’nin yaptırdığı, 20 odalı ‘Faralyalılar Konağı’ 7 milyon Euro’ya satışa çıkarıldı.

29.05.2012Ege
Transfer harekatı Metrise endeksli

Transfer harekatı Metris'e endeksli

Fenerbahçe'de 20 Mayıs'ta yapılan olağan kongrede seçilen yeni yönetim, hafta başında yapılacak görev bölümünü bir kez daha erteliyor.

27.05.2012Futbol
Doğuş’tan Üçkuyular’a AVM otel ve rezidans

Doğuş’tan Üçkuyular’a AVM otel ve rezidans

İZMİR’in en prestijli ve değerli alanlarından Üçkuyular Pazaryeri ve çevresindeki 47.6 bin dönümlük araziyle ilgili düğümü mahkeme çözdü.

6.05.2012Ege
Üçkuyular çekim merkezi olacak

Üçkuyular çekim merkezi olacak

İzmir’de en prestijli ve değerli alanlarından biri olan Üçkuyular Pazaryeri ve çevresindeki 47.6 bin dönümlük araziyle ilgili düğümü mahkeme kararı çözdü. Büyük hissedar Doğuş Grubu'nun açtığı ortaklığın giderilmesi davasından satış kararı çıkması üzerine Konak ve Karabağlar Belediyesi toplam 18.6 dönümü Doğuş Grubu'na satmak için hazırlıklara başladı.

4.05.2012Ege
Erbakan Hocanın Bayrampaşadaki fabrikası parça parça satılıyor

Erbakan Hoca'nın Bayrampaşa'daki fabrikası parça parça satılıyor

Türkiye'nin ilk dizel motor fabrikası olarak 1956'da Necmettin Erbakan tarafından temeli atılan Pancar Motor parça parça satılıyor.

23.04.2012Ekonomi
Arcelor Mittal, borçlarını azaltmak için 478 milyon liralık Erdemir hissesi sattı

Arcelor Mittal, borçlarını azaltmak için 478 milyon liralık Erdemir hissesi sattı

Dünyanın önde gelen çelik üreticisi Arcelor Mittal, Erdemir’deki 134.3 milyon hisseyi sattı. Bu satıştan 478.2 milyon TL gelir elde eden Hintli Arcelor Mittal borçlarını azaltmayı hedefledi.

28.03.2012Ekonomi
Citibank: Türkiye kilit pazar, çıkmayı düşünmüyoruz

Citibank: Türkiye kilit pazar, çıkmayı düşünmüyoruz

Akbank’daki hisselerinin bir bölümünü satacağını duyuran Citibank’ın Sözcüsü Shannon Bell, “Türkiye bizim için kilit pazar. Hisselerimizi yüzde 10’un altına düşüreceğiz. Ama Türkiye’den çıkmayı düşünmüyoruz” dedi.

27.03.2012Ekonomi
İtalyan efsanesi Lumberjack Türk oluyor

İtalyan efsanesi Lumberjack Türk oluyor

Bundan yarım asır kadar önce Gazinantep’de küçük bir atölyede temelleri atılan ve FLO markası ile bilinen Ziylan Ayakkabı, ünlü İtalyan ayakkabı markası Lumberjack'i satın aldı.

16.03.2012Ekonomi
Yunanlı kartoncu sıkıştı Pak Holding’e teslim oldu

Yunanlı kartoncu sıkıştı Pak Holding’e teslim oldu

Türkiye’de karton üretimi gerçekleştiren Kartonsan’ı da bünyesinde bulunduran Pak Holding, yurtdışındaki iştiraki Pak Group B.V aracılığıyla Yunanlı Macedonian Paper Mills’in yüzde 99.92 hissesini satın alma işlemlerini tamamladı.

3.01.2012Ekonomi
Keita bedavaya geliyor

Keita bedavaya geliyor

Yıldız oyuncuya aylık 200 bin Euro ödeyen Al Sadd yöneticileri, mali külfetten kurtulmak için Keita’yı bedelsiz elden çıkarma kararı aldı. Galatasaray'ın kasasından Keita için tek kuruş çıkmayacak. Sarı-kırmızılı takımın ikinci transferi ise Trabzonsporlu Engin Baytar...

16.08.2011 Futbol
Engin Cimbom ile görüşüyor

Engin Cimbom ile görüşüyor

Trabzon'un satış kararı aldığı Engin Baytar’ın Galatasaray ile görüşmelere başladığı iddia edildi.

10.08.2011Futbol
G.Sarayda Engin Baytar sesleri

G.Saray'da Engin Baytar sesleri

TRABZONSPOR’un satış kararı aldığı Engin Baytar’ın Galatasaray ile görüşmelere başladığı iddia edildi.

10.08.2011Futbol
Tariş Pamuk’tan ‘Tarım marketler’

Tariş Pamuk’tan ‘Tarım marketler’

Tariş Pamuk Birliği, ortağı olan ve olmayan tüm üreticilerin başta zirai ilaç olmak üzere ihtiyaçlarını uygun koşullarda sağlaması için harekete geçti.

17.07.2011Ege
Ali Ülker, Albaraka Türk’te 3.6 milyon liralık hisse satıyor

Ali Ülker, Albaraka Türk’te 3.6 milyon liralık hisse satıyor

Ülker Grubu Bisküvi, Çikolata, Şekerleme Başkanı Ali Ülker, Albaraka Türk Katılım Bankası’nda hisse satacak. 1 milyon 628 bin 598 TL nominal değerli Albaraka Türk hissesinin borsada satışı için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MMKK) başvuruda bulunan Ali Ülker’in satacağı hisseler, bankanın sermayesinin yüzde 0.3’üne denk geliyor.

8.07.2011Ekonomi
Drogba ile ilgili kararımız yok

"Drogba ile ilgili kararımız yok"

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, mazbatasını almasının ardından ilk toplantısını yaptı.

26.05.2011Futbol
Moskovadaki diğer santrali devralacaklar

Moskova'daki diğer santrali devralacaklar

Zorlu Enerji Genel Müdürü Arif Özozan, “Zorlu Enerji, çevresel sürdürülebilirlik anlayışını iş yapış biçimi olarak benimsedİ” dedi.

20.04.2011Ekonomi
600 milyon Euro’luk satış krize takıldı, Set Çimento’yu 290 milyon Euro’ya Limak aldı

600 milyon Euro’luk satış krize takıldı, Set Çimento’yu 290 milyon Euro’ya Limak aldı

Set Group’u 2008’de 600 milyon Euro’ya Rus Sibirskiy Cement şirketine satma kararı alan ancak global kriz nedeniyle işlemi gerçekleştiremeyen İtalcementi, Set Grup Holding ve Afyon Çimento dışındaki iştiraklerini, 290 milyon Euro’ya Limak Holding’e sattı. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “Hızlı davranmak için Afyon Çimento’yu almadık” dedi.

25.02.2011Ekonomi
Deniz’in dünyası Seramik Denizi

Deniz’in dünyası Seramik Denizi

Hediyelik eşya sektörünün müthiş bir emek ve yetenek gerektiren alanı seramik, İzmir’de genç bir çiftin elinde hayat buluyor.

21.09.2010Ege
Finans sektörüne baskı küresel çapta artıyor

Finans sektörüne baskı küresel çapta artıyor

ABD Senatosu'nun Perşembe günü kabul ettiği kapsamlı finansal reform paketiyle, son dönemde bankalara küresel çapta kurulmaya çalışılan baskıda önemli bir adım daha atılmış oldu.

22.05.2010Gündem
Finans sektörüne baskı artıyor

Finans sektörüne baskı artıyor

ABD Senatosu'nun Perşembe günü kabul ettiği kapsamlı finansal reform paketiyle, son dönemde bankalara küresel çapta kurulmaya çalışılan baskıda önemli bir adım daha atılmış oldu.

21.05.2010Gündem
Trabzonspordan Cimboma cevap

Trabzonspor'dan Cimbom'a cevap

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, transferde Galatasaray'ın da istediği golcü oyuncuları Gökhan Ünal'ı şu an bırakmak gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi.

26.12.2009Spor Arena
Ümit Sayından şok açıklamalar

Ümit Sayın'dan şok açıklamalar

Birinci “Ergenekon” davasının tutuklu sanıklarından Ümit Sayın, “Tolon, bana, 'ordu içinde, TSK içinde bir yapılanma olduğunu', bu yapılanmanın gidişata 'dur' diyeceğinden bahsetti. Eruygur ile 2006 yılında Fenerbahçe Orduevi'nde yaptığımız görüşmede, bana TSK içinde böyle bir örgütün varlığından, sivil toplum örgütleriyle koordinasyon kurulduğundan söz etti” dedi.

7.12.2009Gündem
MGM kapanma tehlikesiyle karşı karşıya

MGM kapanma tehlikesiyle karşı karşıya

'Tom ve Jerry', 'Oz Büyücüsü' gibi sinema ve çizgi dünyası için kilometre taşı olan yapımların sahibi MGM stüdyosu zor günler geçiriyor.

18.11.2009Gündem
Hitlerin evi sorun oldu

Hitler'in evi sorun oldu

Hitler'in doğduğu evin satılacağı haberi Avusturyalı yetkilileri harekete geçirdi.

5.11.2009Dünya
GM ekonomideki düzelmeyle umutlandı Opel’i satmaktan son anda vazgeçti

GM ekonomideki düzelmeyle umutlandı Opel’i satmaktan son anda vazgeçti

İflasın eşiğinden dönen Amerikan General Motors (GM), sürpriz bir karar alarak Opel’i Kanadalı Magna ile Rus Sherbank ortaklığına satmaktan vazgeçti. GM Yönetim Kurulu, satışına kesin gözüyle bakılan Opel’le ilgili aldıkları son karara gerekçe olarak, ekonomideki olumlu gelişmeleri ve markanın stratejik önemini gösterdi. Alman hükümeti bu karara büyük tepki gösterdi.

4.11.2009Ekonomi
Fenerbahçeye katmerli kıyak

Fenerbahçe'ye katmerli kıyak

İstanbul'un en değerli yeri Ataşehir'de iki yıl önce tartışmalı biçimde Fenerbahçe Kulübü'ne 30 yıllığına kiralanan arazide yeni bir kıyak ortaya çıktı. Yeni kararla 57 dönümlük arazi satışa çıkarıldı, ihaleye ise yalnızca Fenerbahçe girebilecek.

16.10.2009Futbol
İzmir Limanı için Danıştay onayı çıktı

İzmir Limanı için Danıştay onayı çıktı

DANIŞTAY, Özelleştirme İdaresi'nin ihalesini 3 Mayıs 2007 tarihinde gerçekleştirmesine rağmen 29 aydır özel sektöre devredilmeyen İzmir Alsancak Limanı'nın devri için onay verdi.

24.09.2009Gündem
Ankaraspor satılıyor

Ankaraspor satılıyor

PFDK'ya sevkedilen Ankaraspor'da, kulübün satışı için çalışmalar başladı.

15.09.2009Spor Arena
Ankaraspor satılıyor

Ankaraspor satılıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu tarafından kulüp hisselerini devretmesi için 3 günlük süre verilen ve bu sürede satış işlemi gerekçekleştirilmediği için tedbirli olarak PFDK'ya sevkedilen Ankaraspor'da, kulübün satışı için çalışmalar başladı.

15.09.2009Futbol
Opel Kanada-Rus ortaklığına satıldı

Opel Kanada-Rus ortaklığına satıldı

General Motors'un Opel'i Kanadalı otomotiv parça üreticisi Magna ve Rus Bankası Sberbank konsorsiyumuna satacağı ile ilgili söylentiler gerçek çıktı. GM'den yapılan açıklamada, Opel'deki çoğunluk hissenin Kanada-Rus ortaklığına satışına onay verildiği bildirildi.

10.09.2009Ekonomi
70’lik rakıyı 20’lik bandrolle satmak, vergi kaçırmak sayılır mı

70’lik rakıyı 20’lik bandrolle satmak, vergi kaçırmak sayılır mı

70 cl’lik şişelere 20 cl’lik bandrol yapıştırarak vergi kaçırdığı iddia edilen Burgaz Rakı’nın Genel Müdürü Habib Kurt, "Vergi bandrole göre ödenmez. Vergi beyan esasına göre fatura üzerinden ödenir" dedi. Kurt, GİSDER’in gazetelerde yer alan ’Vergisi ödenmeyen rakı kirlidir’ reklamlarıyla ilgili olarak Reklam Kurulu’na müracaat ettiklerini söyledi.

16.04.2009Ekonomi
Beş saat babamızın cenazesini seyrederek uçmak çok acıydı

Beş saat babamızın cenazesini seyrederek uçmak çok acıydı

İstanbul’dan New York’a giden uçakta kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Ören Bayan’ın eski patronu Moiz Dana’nın oğlu Metin Dana, "Babam koltukta yığıldı. Uçaktaki doktor ’Ne yazık ki kaybettik’ deyince öyle kalakaldık. Okyanusun ortasında. Beş saat ablamla babamın cenazesini seyrederek New York’a vardık. Onu öyle battaniyelere sarılı yerde yatarken görmek büyük acıydı" dedi.

13.04.2009Ekonomi