MENÜ

Satış Kararı

Satış Kararı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Satış Kararı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Satış Kararı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.993 Satış Kararı haberi bulunmuştur.

Satış Kararı Haberleri

Antalyada satılık okul

Antalya'da satılık okul!

Antalyalı hayırsever Galip Kahraman’ın ismini taşıyan ilköğretim okuluna ait arazinin yarısı konut alanına çevrilip özel bir şirkete satılınca okulun bahçesi ve bazı binalar tel örgüyle ikiye bölündü. Okulun tuvaletleri satışı yapılan parsel üzerinde kaldığı için kullanılamaz hale geldi. Bahçedeki ağaçlar ise konut yapımı için kesilmeye başlandı. Olayı öğrenen Galip Kahraman’ın İzmir’de yaşayan kızı Sevim Kahraman Ertenü (85), babası adına yargı mücadelesi başlattı.

7.12.2016Ekonomi
Doğada sürpriz satış

'Doğa'da sürpriz satış

Doğa Okulları’nın yeni sahibi inşaat sektöründe faaliyet gösteren Ömer Saçaklıoğlu oldu. Mehmet Büyükekşi ve ortakları cuma akşamına kadar devam eden görüşmelerde ticari olarak anlaşamadıklarını açıkladı.

21.08.2016Ekonomi
İnşaat devinin binası icradan satılacak

İnşaat devinin binası icradan satılacak

Üsküdar Altunizade’de bulunan ve özel bir eğitim kurumunun kiracı olduğu 9 katlı bina icradan satışa konuldu. Ekşioğulları İnşaat Endüstri Tic. A.Ş.’nin borcu nedeni ile satışa çıkarılan binanın değeri 70 milyon lira olarak belirlendi.

17.08.2016Ekonomi
Alternatifbankta hisse satış kararı

Alternatifbank'ta hisse satış kararı

Anadolu Endüstri Holding, Alternatifbank A.Ş.'deki yüzde 25 hissesini satıyor. Satışa konu hissenin değeri 222,5 milyon dolar. Satış işleminin bu yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

18.07.2016Ekonomi
İşte Fenerbahçenin Fernandao kararı

İşte Fenerbahçe'nin Fernandao kararı

Geçen sezon, ikinci bölümde, Robin van Persie’nin arkasında kalmasına rağmen, sarı lacivertli yönetim Brezilyalı golcü için son 15 günde gelen tekliflerin tamamını reddetti.

24.06.2016Futbol
Galatasaraydan Sneijdere: Kulüp bul

Galatasaray'dan Sneijder'e: 'Kulüp bul'

Hollandalı yıldızın eleştirdiği sarı-kırmızılı yönetim, satış kararı aldı ve menajer Albers’e “Kulüp bul” dedi. Galatasaray taraftarı bu karara isyan etti.

19.06.2016Futbol
11 ülkede zirvede

11 ülkede zirvede

Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markası LC Waikiki 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. 2023’te 10 milyar dolar ciro hedefi koyan LC Waikiki 2016’da yurtdışında 100’den fazla mağaza açacak ve bu yıl LC Waikiki Home mağazaları da hizmete girecek.

3.06.2016Ekonomi
Skandal sonrasında flaş satış kararı

Skandal sonrasında flaş satış kararı

Japon otomotiv üreticisi Nissan Motor yakıt tüketimi skandalıyla boğuşan Mitsubishi Motors'un yüzde 34'ünü 2.2 milyar dolara satın almak için anlaşarak hem rakibini iflastan kurtardı hem de şirketin fiili kontrolünü ele aldı.

12.05.2016Ekonomi
Kazak BTAnın Şekerbanktaki 9,4lük hissesi satışa konuldu

Kazak BTA'nın Şekerbank'taki 9,4'lük hissesi satışa konuldu

VAKIFBANK, 9 yıl önce kullandırdığı yüklü bir kredi için Kazak Bank Turan Alem (BTA) ile karşı karşıya geldi. 60 milyon dolarlık kredi ödenmeyince Vakıfbank, teminat mektubu veren BTA’ya karşı dava açtı. Dava Vakıfbank lehine sonuçlandı. Mahkeme kararını icra müdürlüğü nezdinde işleme koyan Vakıfbank, Şekerbank'ın eski ortağı olan BTA'nın sahip olduğu 9,4’lük hissesini satışı istedi. Söz konusu hissenin bedeli 178 milyon lira olarak kayıtlara geçti. BTA Bank'ı satın alan Kazkommertsbank'tan yapılan açıklamada ise konuya ilişkin hukuki sürecin devam ettiği belirtilerek, satış işleminin bankanın ana hissedarlık yapısına bir etkisi ve faaliyetleri ile bir ilgisi olmadığı vurgulandı.

4.04.2016Ekonomi
Bank ABC, Şekerbank’ın yüzde 30.28 hissesine talip

Bank ABC, Şekerbank’ın yüzde 30.28 hissesine talip

Şekerbank’ta hisse satışıyla ilgili kulisler hareketlendi. Emekli Sandığı Vakfı’nın 10 gün içinde Şekerbank payları ile ilgili satış yapabileceklerini KAP’a açıklaması sonrası hisselere Bahreynli Bank ABC’nin talip olduğu iddiası güçlendi. İngiliz haber ajansı Mergermarket de ABC’nin yüzde 30.28’lik hisseyi almak üzere müzakere yürüttüğünü yazdı.

21.03.2016Ekonomi
Tamamını satıyor

Tamamını satıyor

Avusturya merkezli enerji şirketi OMV, tamamına sahip olduğu Petrol Ofisi’ndeki hisselerini satmayı planlıyor. OMV yetkilileri, “Oldukça cazip bir şirket, ilgilenen alıcılar bekliyoruz” dedi.

12.02.2016Ekonomi
Fiba Group’tan Rusya açıklaması geldi

Fiba Group’tan Rusya açıklaması geldi

Fiba Holding’in sahibi olduğu Credit Europe Bank’ın Rusya faaliyetlerinin satışına yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, stratejik opsiyonların her zaman değerlendirildiği ancak şu anda alınan bir satış kararı bulunmadığı belirtildi.

11.02.2016Ekonomi
İzmire 82 yıl hizmet veren Alman Başkonsolosluğu binası satılıyor

İzmir'e 82 yıl hizmet veren Alman Başkonsolosluğu binası satılıyor

İzmir'in sembol binalarından tarihi Alman Başkonsolosluğu binası satılıyor. Binayı almak isteyenin en az 3.2 milyon euroyu gözden çıkarması gerekecek.

16.11.2015Ekonomi
Başkan Soyer’in isyanı

Başkan Soyer’in isyanı

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, büyük kısmı 2009 yılı öncesi SGK ve Vergi Dairesi’ne olan toplam 31 milyon TL’lik borç nedeniyle belediyenin 477 parça gayrimenkulu ve banka hesaplarına haciz konulduğunu açıkladı.

23.10.2015Ege
Uzel traktör, 382 milyon lira bedelle icradan satılık

Uzel traktör, 382 milyon lira bedelle icradan satılık

Uzel Makine’nin Eyüp Rami’de bulunan traktör fabrikası, borçları nedeniyle icradan satışa çıkarıldıUzel Makine, Dev Türk şirket icradan satılık

11.10.2015Ekonomi
Polislerin vakfın kapatılması talebine ret

Polislerin 'vakfın kapatılması' talebine ret

İzmir’de, ’dur’ ihtarına uymadığı için açılan ateşte, polisin tabancasından çıkan kurşunla ölen Baran Tursun’un ailesi, Baran Tursun İnsani Yardım Vakfı’nı kurdu. Polisin karıştığı olaylarda yakınlarını kaybeden aileler için çalışma yapan vakfın kapatılması için Emniyet Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvurdu. Vakıf müfettişleri, hazırladıkları raporda kapatılma istemini reddetti.

3.10.2015Gündem
Yıldız Holding, Cola Turkayı Japonlara sattı

Yıldız Holding, Cola Turka'yı Japonlara sattı

Bünyesinde Ülker'i de barındıran Yıldız Holding 4 ay sonra önemli bir satış kararı da aldı. Yıldız Holding, bünyesinde bulunan içecek markaları Cola Turka, Çamlıca Gazoz ve Saka Suyu'yu Japon DyDo DRINCO’ya satma kararı aldı. Yıldız Holding'den bir kaynak da Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada satış kararını doğruladı.

26.09.2015Ekonomi
Almanya Yunanistandaki 14 havalimanını işletecek

Almanya Yunanistan'daki 14 havalimanını işletecek

Almanya'nın en büyük havalimanı işletmecisi Fraport'un uzun süren görüşmelerden sonra Yunanistan'daki 14 havalimanının işletmeciliğini alacağı açıklandı.

19.08.2015Avrupa
Halkbankın hisse satışı iptal edildi

Halkbank'ın hisse satışı iptal edildi

Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik sermayesindeki Halkbank hisselerinin satışı için alınan karar Özelleştirme İdaresi tarafından reddedildi.

14.08.2015Ekonomi
Mardan Palace yeniden icradan satışa çıkıyor

Mardan Palace yeniden icradan satışa çıkıyor

Antalya’da bulunan 7 yıldızlı Mardan Palace ile ilgili yeni bir icradan satış kararı hazırlığı yapıldı. Garanti Bankası 203 milyon lirayı bulan alacağı nedeni ile otelin icradan satışını istedi. İcradan satış ihalesi ekim ayı ortasında. Mardan Palace’nin avukatında ise ‘Banka ile görüşmelerimiz sürüyor” açıklaması geldi.

12.08.2015Ekonomi
Et fiyatlarında indirim

Et fiyatlarında indirim

Et ve Süt Kurumunun (ESK) aldığı karar doğrultusunda, mağazalarındaki ürünler ortalama yüzde 5 indirimli satılmaya başlandı.

11.08.2015Ekonomi
Maliye Bakanından kötü haber

Maliye Bakanı'ndan kötü haber

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, devletin Royal Bank of Scotland’daki (RBS) hisselerini satmayı planladığını açıkladı.

11.06.2015Avrupa
Fransız Total ile Azeri Socar ilgileniyor iddiası

Fransız Total ile Azeri Socar ilgileniyor iddiası

Fransız Total’in Türkiye’den çıkma kararı akaryakıt sektörünü hareketlendirdi. Total’in dağıtım piyasasındaki yüzde 5.3’lük payına akaryakıt şirketlerinin bir bölümünün talip olduğu öğrenildi. Satış aşamasındaki Total’in akaryakıt operasyonuyla ilgili bilgi odasına girecek şirketlerden birinin Socar olduğu iddia ediliyor.

29.04.2015Ekonomi
HSBC Türkiye’de kalma şartını açıkladı

HSBC Türkiye’de kalma şartını açıkladı

Son iki yıldır dünyada yeniden yapılanma içinde olan HSBC’nin çıkmayı planladığı pazarlar arasında Türkiye’de yer alıyor. HSBC’nin kaderi en fazla 2 yıl içinde yapacağı büyümeye bağlı. Kurumsal ve Ticari Bankacılık Müdürü Virma Sönmez, büyüme ve karlılık için önemli adımlar attıklarını söylüyor.

29.03.2015Ekonomi
Kılıçdaroğlu ziyaretinin ertesi günü...

Kılıçdaroğlu ziyaretinin ertesi günü...

İZMİR'de, yedi yıl önce 'Dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle polisin tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Baran Tursun'un ailesi, 5 yıl önce Baran Tursun, İnsani Yardım Vakfı'nı kurdu. Polisin karıştığı ölüm olaylarına yönelik çalışmalar yapan vakıf yöneticileri, geçen 17 Şubat'ta, Gezi Olayları da dahil çocukları polislerce öldürülmüş ailelerle, CHP grubunu ziyaret etti.

7.03.2015Ege
Baran Tursun Vakfı’nı kapatma girişimi

Baran Tursun Vakfı’nı kapatma girişimi

İZMİR’de yedi yıl önce 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle polisin tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Baran Tursun’un ailesi, 5 yıl önce Baran Tursun İnsani Yardım Vakfı’nı kurdu. Polisin karıştığı ölüm olaylarına yönelik çalışmalar yapan vakıf yöneticileri, geçen 17 Şubat’ta Gezi olayları da dahil çocukları polislerce öldürülmüş ailelerle CHP grubunu ziyaret etti. Kemal Kılıçdaroğlu da vakıfın suç raporunu kürsüden açıkladı. Bu ziyaretten bir gün sonra İçişleri Bakanlığı adına Emniyet Genel Müdürlüğü'nün vakfın kesin olarak kapatılması için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne talep yazısı gönderdiği ortaya çıktı. Mehmet Tursun, "Bıraksınlar biz acımızı yaşayalım, polisle derdimiz yok, suça karışanlarla var" dedi.

7.03.2015Gündem
Onların yerine İzmirliler topladı

Onların yerine İzmirliler topladı

İzmir’de, 7 yıl önce ’dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle oğlu Baran Tursun’u öldüren polis Oral Emre Atar’a hakaret ettiği gerekçesiyle mahkum olan Berrin Tursun, polisin bin 734 TL’lik avukatlık ücretini ödemeyince icra takibi başladı.

5.03.2015Gündem
Onların yerine İzmirliler topladı

Onların yerine İzmirliler topladı

İzmir’de, 7 yıl önce ’dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle oğlu Baran Tursun’u öldüren polis Oral Emre Atar’a hakaret ettiği gerekçesiyle mahkum olan Berrin Tursun, polisin bin 734 TL’lik avukatlık ücretini ödemeyince icra takibi başladı.

5.03.2015Gündem
Kültür Merkezindeki 24 işyeri için ihale

Kültür Merkezi'ndeki 24 işyeri için ihale

GÜZELBAHÇE Belediyesi Kültür Merkezi içerisinde yer alan 21 işyeri ile iki düğün salonu ve kafeteryanın satış ve kiralanma ihalesi 17 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

10.12.2014Ege
94 yıllık Embil İlaç, İspanyollar’a satılıyor

94 yıllık Embil İlaç, İspanyollar’a satılıyor

Türkiye’nin köklü ilaç firmalarından biri daha yabancılar ile ‘satış’ masasında. Temeli 94 yıl önce atılan Embil İlaç ve bağlı iki şirket İspanyol bir firmaya satılıyor.

30.09.2014Ekonomi
Ülkerden flaş satış kararı

Ülker'den flaş satış kararı

Yıldız Holding Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'ndaki hisselerinin yüzde 10'a kadar kısmını yabancılara blok satacak.

7.08.2014Ekonomi
Metro, Real perakende zincirini Hacı Duran Beğendike sattı

Metro, Real perakende zincirini Hacı Duran Beğendik'e sattı

Alman perakende devi Metro Group Türkiye'deki Real zincirini Kayserili Hacı Duran Beğendik'e sattığını açıkladı.

30.06.2014Ekonomi
Galatasaray Premier Lig’de

Galatasaray Premier Lig’de!

Reading Yönetimi, Cimbom’a ‘Kulübümüzü alın’ önerisi yaptı.

14.03.2014Futbol
İtalyan şirketten konut yatırımı

İtalyan şirketten konut yatırımı

GAYRİMENKUL geliştirme, inşaat, çimento, bankacılık ve medya gibi birçok sektörde faaliyet gösteren İtalyan Caltagirone Grup, İzmir’de konut yatırımına başladı.

13.03.2014Ege
Hamdi Akından flaş satış kararı

Hamdi Akın'dan flaş satış kararı

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın 50 milyon lira nominal tutarlı Akfen Holding hissesinin borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na başvuru yaptı.

24.02.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

2 ayda 10 milyar dolar rezerv kaybı

Üzerinde ‘faiz indir’ baskısının başladığı 16 Ocak gününden 20 Mart gününe iki ayda Merkez Bankası rezervleri tam 8.5 milyar dolar azaldı.

29.03.2015