EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sason

Sason ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sason haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 896 Sason haberi bulunmuştur.

Sason Haberleri

Gezgin

Gezgin

30.10.1999Seyahat
Belediye Başkan Vekili kızakla götürülürken yolda öldü

Belediye Başkan Vekili kızakla götürülürken yolda öldü

Günlerdir karın geçit vermediği Batman'ın Sason İlçesi'ne bağlı Yücebağ Beldesi'nde beyin kanaması geçiren 32 yaşındaki Belediye Başkan Vekili Eşref İksel, 22 kilometrelik yol kızakla 4 saatte alınınca hastaneye yetiştirilemedi. Başkan Vekili İksel, yolda yaşamını yitirdi.

15.01.2002Gündem
Sasonda iki kardeş mayına basıp öldü

Sason'da iki kardeş mayına basıp öldü

Batman’ın Sason ilçesinde mayına basan 2 kardeş öldü.

29.01.2002Gündem
Korucular sistemin kaldırılmasını istemiyor

Korucular sistemin kaldırılmasını istemiyor

Batman'ın Sason İlçesi'ndeki Köy Korucuları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Korucu Mehmet Şahfi Çelik, korucuların teröre karşı yaptıkları mücadele nedeniyle, eğitimden, hayvancılıktan ve yerleşim yerlerinden mahrum olduklarını belirterek ''Teröre karşı bu kadar mücadele vermiş bir kesim olarak koruculuk sisteminin kaldırılmasını istemiyoruz'' dedi.

19.04.2002Gündem
Dam Otelde *** uyku

Dam Otel'de *** uyku

Hava sıcaklığının 45 dereceye ulaştığı Batman'da damlara yatak seren oteller dolup taşıyor. Hava sıcaklıklarının dayanılmaz boyutlara çıkması üzerine otel odalarındaki yataklar damlara taşındı.

25.07.2002Gündem
900 bin aşiret oyu hangi partiye gidecek

900 bin aşiret oyu hangi partiye gidecek

Partiler, toplam 900 bine ulaşan aşiret oylarına gözlerini dikti. Turkish Daily News'te dün yayımlanan Ferzende Kaya'nın araştırmasına göre, 3 Kasım seçimlerinde aşiret oyları AKP'ye akacak. AKP'yi DEHAP çatısı altında seçime giren HADEP ve CHP izliyor.

23.09.2002Gündem
Sasonda 295 öğrenci zehirlendi

Sason'da 295 öğrenci zehirlendi

Batman'ın Sason İlçesi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda okuyan 550 öğrenciden 295'inin, yemekten zehirlendikleri bildirildi. Devlet Hastanesi doktorları yetersiz kalınca öğrenciler, askeri doktorların yardımıyla tedavi edildi.

9.10.2002Gündem

Anne ile bebeğine aile meclisi kararıyla ölüm

Batman'ın Sason İlçesi'nde Sabiha Uyanık'ın (24) Kalaşnikof silahla intihar ettiği iddialarını araştıran Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fırat, cinayeti ortaya çıkardı.

7.01.2003Gündem
IMF, ‘elektriğe zam’ dedi Hazine ile bakanlık kapıştı

IMF, ‘elektriğe zam’ dedi Hazine ile bakanlık kapıştı

IMF'nin elektriğe zam ısrarı, Hazine ile Enerji Bakanlığı'nı karşı karşıya getirdi. Hazine, Bakanlığın zamma direnerek bütçeye yük olduğunu belirtince, hesap tartışması çıktı.

28.05.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları