EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Şarj

Şarj ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şarj haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.679 Şarj haberi bulunmuştur.

Şarj Haberleri

Çok uyuyan daha iyi öğreniyor

Çok uyuyan daha iyi öğreniyor

Başarılı öğrenmenin sırrı uykudan geçiyor. Eski bir inanışa göre yeni öğrenilen bilgiler bir gecelik uykudan sonra daha kalıcı oluyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (ABD) bilim adamları, hayvan ve insanlarla yaptıkları deneylerle bu inanışın doğru olduğunu kanıtladılar.

8.03.2002Spor
Bilişimin Avrasya merkezi oluyoruz

Bilişimin Avrasya merkezi oluyoruz

Dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT 2002'de, Türkiye Avrasya'nın bilişim merkezi ilan edildi. ‘A CeBIT Event’ adıyla Interpro ve Deutsche Messe AG tarafından düzenlenen İstanbul'daki Bilişim etkinlikleri artık, CeBIT Eurasia adını alacak.

20.03.2002Ekonomi
Cep telefonu bir casus

Cep telefonu bir casus

Cep telefonları, kullanıcıların yerlerinin belirlenmesini sağladıkları için tehlike anında insanların kurtarılmasına ya da suç örgütlerine karşı mücadeleye olanak tanıyor. Ancak bu teknoloji aynı zamanda kişinin her an izlenmesini de mümkün kılıyor... İşte 4 izlenme yöntemi.

24.03.2002Spor
Bu robot süpürge yapıyor

Bu robot süpürge yapıyor

Japonlar robot geliştirme çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor. En son Panasonic firması, yeni geliştirdiği futbol topu büyüklüğündeki temizlik robotunu basına tanıttı. Henüz prototip aşamasında olan "robot süpürge"nin üzerinde, ses titreşimleri ve kızıl ötesi ışınlarla çevresini algılayabilen 50 tane alıcı bulunuyor.

25.03.2002Gündem
İsrail askerleri Arafatın kapısına dayandı

İsrail askerleri Arafat'ın kapısına dayandı

İsrail ordusunun karargahını ve ofisini kuşatarak tecrit ettiği Filistin lideri Yaser Arafat'ın, telefon hattının kesilmesiyle dünyayla ilişkisinin kopmasının ardından, İsrail askerlerinin özel bürosunun kapısına dayandığı bildirildi.

30.03.2002Dünya
Şarj bitmeseydi onu kurtarırdım

Şarj bitmeseydi onu kurtarırdım

Galata Kulesi'nden ölüme atlayan 22 yaşındaki Şeyma, son anda kardeşine ‘‘Galata Kulesi'ndeyim, intihar edeceğim’’ diye mesaj çekti. Ancak kardeşi, cep telefonunun şarjı bittiği için mesajı okuyamadı.

20.04.2002Gündem
Toz tanesinden bilgisayar

Toz tanesinden bilgisayar

Geleceğin bilimsel düşler dünyasına hoşgeldiniz. İnternet çağı sonrasının cihazları şimdiden tasarlandı bile. Hedef, bilgisayarı bir toplu iğne başı veya orta boy bir kum tanesi kadar küçültmek. Amerikan ordusu düşmanın harekatını farkedilmeden izleyecek toz bilgisayarlar projesini destekliyor.

22.04.2002Spor
İlk Segwayler Atlanta polisine

İlk Segway'ler Atlanta polisine

Kamuoyuna "yüzyılın buluşu" olarak tanıtılan tek kişilik scooter Segway ilk kez Atlanta'da polisler tarafından kullanılmaya başlandı. Atlanta polisi, elektrikli şarj edilen pille çalışan Segway'i, kent trafiğini kontrol etmek ve yankesicileri yakalamakta kullanacak. Polis yetkilileri, Segway'li ekiplerin yaya ya da bisikletli devriyelerden daha etkili olacağını tahmin ediyor.

25.04.2002Gündem
Kesik yedi bacak Türkiyenin ilk gerçek seri katilinin işi

Kesik yedi bacak Türkiye'nin ilk gerçek seri katilinin işi

İstanbul'un çeşitli semtlerinde 7 ayrı kişiye ait kesik bacak bulundu. İki yıl içinde bulunan bu bacaklar yedi cinayet anlamına geliyor. Şimdiye kadar kesik bacaklardan sadece birinin sahibinin kimliği tespit edilebildi. Altı bacağın ne sahipleri ne de vücutlarından geriye kalan herhangi bir parçaya ulaşılamadı.

11.05.2002Gündem
Melez motorlu araçlar yakında yollarda

Melez motorlu araçlar yakında yollarda

Otomobil sanayii sonunda hem ekonomik hem de performansı yüksek, elektrikli-benzinli melez motorlu arabalar üretmeyi başardı. Gerçi 3 bin dolar daha pahalı olacaklar, ama orta vadede çok avantajlı olan melez motorlu bir aracı da Ford piyasaya sürecek.

14.05.2002Spor
ABDde postacılara Segway

ABD'de postacılara Segway

Ne olduğu geçtiğimiz yıl açıklanan ve "yüzyılın icadı" olarak nitelendirilen tek kişilik ulaşım aracı Segway, ABD'li postacıları taşıyacak. Amerikan Posta İdaresi, postacıların bir süre yürümek ya da bisiklete binmek yerine Segway'i kullanacaklarını, deneme süresi sonunda memnun kalınırsa aracın teşkilat genelinde kullanılacağını belirtti.

5.06.2002Gündem
Dijital karanlık oda

Dijital karanlık oda

Yeni nesil dijital yazıcılar fotoğrafları karanlık oda kalitesinde basabiliyor. İşte bunlardan üçü:

17.06.2002Spor
ABDde cep telefonu kullanımı 41.5 kat arttı

ABD'de cep telefonu kullanımı 41.5 kat arttı

ABD’de cep telefonu kullanımının geçen on yıla oranla 41.5 kat arttığı bildirildi. Bu talebe cevap vermekte güçlük çekmeyen cep telefonu üreticilerinin en fazla zorlandıkları alanın ise telefonlara enerji sağlayan piller olduğu belirtiliyor.

28.06.2002Gündem
Hangi Saatte Ne İçeceğinizi Bilin

Hangi Saatte Ne İçeceğinizi Bilin

İçmenin de bir zamanı var. Sağlıklı beslenmede nasıl ki öğünler belli saatlerde yeniyorsa sıvı alımının da doğru satleri var. Vücudunuzun taleplerine gerektiği şekilde yanıt verebilmek için hangi saatte ne içeceğinizi bilmelisiniz.

Dağılmadılar dağıttılar

Dağılmadılar dağıttılar

Meclis Genel Kurul'u dün ilk oylama sınavında ezici bir çoğunlukla MHP'yi yalnız bıraktı ve paketin görüşülmesi için çalışma saatlerinin uzatılmasına ilişkin ANAP önerisini kabul etti. Böylelikle paketin görüşülmesine start verilmiş oldu

1.08.2002Gündem
Cep telefonu otobüste patladı

Cep telefonu otobüste patladı

Çorum'a otobüsle gelen Ertan Kara, kapalı durumdaki cep telefonunun patladığını iddia etti. Aynı otobüste bir başka cep telefonu mağdurunun akrabası, cep telefonundaki akım kaçağı yüzünden parmakları kesilen Selami Kömbeci'nin ağabeyi Bekri Kömbeci de bulunuyordu.

24.08.2002Gündem
Cep telefonları aşırı sıcaktan patlayabilir

Cep telefonları aşırı sıcaktan patlayabilir

ASPİLSAN (Askeri Pil Sanayi) Genel Müdürü Savaş Arna uyarıyor: Şarj yaparken sıcaklığa dikkat edin. Yüksek sıcaklıkta yapılan şarjlarda patlama riski de artar.

26.08.2002Gündem
Cep telefonları aşırı sıcaktan patlayabilir

Cep telefonları aşırı sıcaktan patlayabilir

ASPİLSAN (Askeri Pil Sanayi) Genel Müdürü Savaş Arna, son günlerde cep telefonu bataryalarının arka arkaya patlamaları konusunda açıklama yaptı. Arna, şarj yapılırken çevre sıcaklığına dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

26.08.2002Gündem
Sahte cep telefonu pillerine dikkat

Sahte cep telefonu pillerine dikkat!

Siemens Mobile, fazla şarj edilmeye karşı cihazı koruyacak güvenlik fonksiyonlarına sahip olmayan taklit cep telefonu pilleri konusunda tüketicileri uyarıyor.

1.10.2002Ekonomi
Cep telefonu eskiyince çevreyi kirletiyor

Cep telefonu eskiyince çevreyi kirletiyor

ABD’deki çevreciler, kullanım dışı kalan cep telefonları atıklarının yaratacağı yeni tehlikelere dikkat çekiyor. New York Times gazetesinin haberine göre, ABD’de 1985’te 340 bin olan cep telefonu kullanıcısı sayısı geçen yıl 128 milyon yükselirken, bir cep telefonunun daha yeni bir modeli çıkmadan önce ortalama 18 ay kullanılıyor.

8.10.2002Gündem
Robot köpek, sahibini tanıyacak

Robot köpek, sahibini tanıyacak

Sony, robot köpek Aibo'ya ekleyeceği yeni özelliklerle tıpkı gerçek bir köpek gibi sahibini tanımasını sağlayacak. Sony'nin ABD'deki ofisinden yapılan açıklamada, Aibo ERS-210A ve ERS-210 model robot köpeklere, sahibinin adını, sesini ve yüzünü tanıyacağı yazılım yükleneceğini bildirdi.

11.10.2002Gündem
Şarj cihazında devrim

Şarj cihazında devrim

Cep telefonları, dizüstü ya da avuçiçi bilgisayarlar gibi mobil cihazlar, yakın bir gelecekte kablosuz olarak şarj edilebilecek. ABD ve İngiltere'de iki ayrı şirketin üzerinde çalıştığı yeni teknoloji, cihazları birbirine dolanmış kablolar olmadan mouse pad benzeri bir platform üzerinden şarj edecek.

1.11.2002Gündem
Şarj lazım

Şarj lazım

ŞARJI bitmiş Galatasaray, enerji patlaması yapan Gençlerbirliği karşısında şampiyonluk yolunda çok ağır bir yara daha aldı.

24.11.2002Spor
Sağlığınıza Sağlık Katacak Öneriler

Sağlığınıza Sağlık Katacak Öneriler

Bu ay göreviniz daha sağlıklı olmak olsun. Şimdiden işe koyulmanız için, sağlığınıza sağlık katacak önerilerimize kulak vermeye ne dersiniz?

Yaşamı değiştiren buluşlar

Yaşamı değiştiren buluşlar

Forbes dergisi, son 85 yılda yaşamı değiştiren 85 buluşun listesini yayımladı. Listede TV'den naylona, internetten fotokopiye kadar pek çok buluş var.

12.12.2002 Gündem

Yazar Sonuçları

30 yıldır ilk kez

ÖNCEKİ gün yeni adetim olduğu üzere yine sabah saat 5 buçukta bilgisayarın başına oturdum.

4.08.2002