MENÜ

Sarıyer Belediyesi

Sarıyer Belediyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sarıyer Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.552 Sarıyer Belediyesi haberi bulunmuştur.

Sarıyer Belediyesi Haberleri

Astım hastası girişimci icat çıkardı

Astım hastası girişimci icat çıkardı

Türk mühendis Barış Can Üstündağ’ın çocukluktan bu yana hayatını zorlaştıran astım bronşiti iş hayatına yön verdi. Üstündağ, ortaklarıyla birlikte kurduğu firması Inovatink ile Türkiye’nin ilk yerli ve milli hava kirliliği ölçüm cihazı Airqoon’u üretti. Belediyelerle çalışan şirket yurtdışına açılmayı hedefliyor.

9.03.2020Ekonomi
Cesaretleriyle ilham veren kadınlar konuştu

Cesaretleriyle ilham veren kadınlar konuştu

Değişimi kendi hayatında yaratmakla kalmamış çevresine yaymayı da görev edinmiş 5 kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Sarıyer’de bir araya geldi. ‘Cesaretiyle İlham Veren Kadınlar’ seminerinde buluşan başarılı kadınlar, hikayelerini anlatırken ‘ Güç içinizde fark edin ve sahip çıkın’ mesajı verdi.

4.03.2020Gündem
Sarıyerde ormandaki kuyuya düşen kişi 48 saat sonra kurtarıldı

Sarıyer'de ormandaki kuyuya düşen kişi 48 saat sonra kurtarıldı

İstanbul Sarıyer Bahçeköy Ormanı'nda 12 metrelik kuyuya düşen kişi 48 saat sonra kurtarıldı.

1.02.2020Gündem
Nevra Serezli tiyatro sahnesine döndü

Nevra Serezli tiyatro sahnesine döndü

Nevra Serezli’yi yıllar sonra tiyatro sahnesine döndüren “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyununun galası önceki akşam Sarıyer Belediyesi’nin yeni salonu Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı.

30.01.2020Magazin
Nazım Hikmet Türkiyeye veda ettiği Tarabya rıhtımında anıldı

Nazım Hikmet Türkiye'ye veda ettiği Tarabya rıhtımında anıldı

Şair, roman ve oyun yazarı Nazım Hikmet Ran, doğumunun 118. yılında, "Nazım'a Karanfiller" etkinliğinde anıldı.

15.01.2020Keyif
Nazım Hikmet 118. doğum gününde anıldı

Nazım Hikmet 118. doğum gününde anıldı

Denize, martılara ve özellikle de İstanbul’a karşı olan tutkusu ile bilinen Nazım Hikmet, doğum gününde ülkesinde ayak bastığı son kara parçası olan Tarabya’dan denize karanfiller bırakılarak anıldı.

15.01.2020Kitap Sanat
Sarıyerde yolları su bastı

Sarıyer'de yolları su bastı

İstanbul'da bu sabah etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Sarıyer'de yollarda su birikintileri oluştu. Ara sokaklardan gelen yağmur suyu, sahil yolunda mazgalların tıkanmasıyla yolda birikti. Sahil yolundaki araçlar su birikintileri nedeniyle ilerlemekte güçlük çekerken, yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

29.11.2019Gündem
Bir şişe de sen at

Bir şişe de sen at

SARIYER Belediyesi, ilçenin 24 ayrı noktasına kurduğu ‘mamamatik’ler sayesinde sokak hayvanlarının yaşam mücadelesine destek oluyor.

17.08.2019Gündem
100. yıl coşkusu

100. yıl coşkusu

Derya Uluğ, Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinde konser verdi.

20.05.2019Keyif
Sarıyer seçim sonuçları | 31 Mart Sarıyer yerel seçim sonuçları ve partilerin oy oranları

Sarıyer seçim sonuçları | 31 Mart Sarıyer yerel seçim sonuçları ve partilerin oy oranları

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sandıklardan gelen sonuçlara göre Sarıyer'de hangi partinin kazandığı belli oldu. Bunun yanı sıra hangi partinin yüzde kaç oy aldığı da netleşti. YSK'nın şu ana kadar açıkladığı verilere göre Sarıyer'de hangi partinin kazandığını merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. İşte, 2019 Yerel Seçimleri'nde Sarıyer'de son durum...

1.04.2019Gündem
Altı gündür aranıyordu Belgrad Ormanında cesedi bulundu

Altı gündür aranıyordu! Belgrad Ormanı'nda cesedi bulundu

Altı gündür kayıp olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman, Belgrad Ormanı'nda ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede cesedin üzerinde herhangi bir darp ve delici, kesici alet izine rastlanmadı.

28.03.2019Gündem
Sarıyer Belediyesi hangi partide Sarıyerin mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç kimdir

Sarıyer Belediyesi hangi partide? Sarıyer'in mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç kimdir?

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Sarıyer, kentin Avrupa Yakası olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Sarıyer Belediyesi'nin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Öte yandan Sarıyer'in mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç'in kim olduğu ve kariyeri de sorgulanıyor. Peki, Sarıyer Belediyesi hangi partide?

28.03.2019Gündem
Gençler Yaşar Kemali anlattı

Gençler Yaşar Kemal'i anlattı

Türk edebiyatının usta kalemi Yaşar Kemal, aramızdan ayrılışının dördüncü yılında, liseli öğrencilerin hazırladığı panel, müzik, tiyatro, okuma atölyesi, belgesel gösterimi ve sergiyle Sarıyer’de anıldı.

28.02.2019Kitap Sanat
Yaşar Kemal’in seveceğine inandığım  işler yapmaya çalışıyorum

Yaşar Kemal’in seveceğine inandığım işler yapmaya çalışıyorum

Dört yıl önce aramızdan ayrılan Yaşar Kemal için, 27 Şubat’ta Sarıyer’de bir anma programı düzenleniyor. Ünlü yazarımızın eşi Ayşe Semiha Baban’ın organize ettiği programda meddah gösterisinden halkoyununa, öğrenci panelinden konuşmalara kadar pek çok etkinlik yer alacak.

Karanfillerle anıldı

Karanfillerle anıldı

Şair ve yazar Nazım Hikmet Ran, doğumunun 117. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikle anıldı.

15.01.2019Keyif
Bilgi Üniversitesi 100 milyon TL’lik taşınmazı için Yargıtay’a başvurdu

Bilgi Üniversitesi 100 milyon TL’lik taşınmazı için Yargıtay’a başvurdu

ŞİŞLİ Belediyesi, 2012 yılında dönemin Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından Bilgi Üniversitesi’ne 2 TL’ye satılan İstanbul Mecidiyeköy’deki 7 bin metrekarelik taşınmazı geri almak için açtığı davayı kazandı.

8.01.2019Ekonomi
Metin Sözen’e ‘Büyük Şükran’  ödülü

Metin Sözen’e ‘Büyük Şükran’ ödülü

Mimar Prof.Dr. Metin Sözen, Sonsuz Şükran Köyü Derneği’nce düzenlenen gecede, 'Anadolu’dan Büyük Şükran Ödülü’nün sahibi oldu.

25.12.2018Kitap Sanat
Engeller sadece zihinlerde

Engeller sadece zihinlerde!

İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı’nın (İZEV) yeni yıl balosu Jolly Joker Vadistanbul’da gerçekleşti.

25.12.2018Keyif
Barışın kapsamı genişledi

Barışın kapsamı genişledi

Yeni torba yasayla Boğaziçi öngörünüm bölgesinde yer alan bazı mahalleler de imar barışına dahil ediliyor. Böylece bir önceki yasa değişikliğinde imar barışına dahil edilmeyen Beykoz, Üsküdar ve Sarıyer’deki bazı mahalleler kapsama alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yalılar bu kapsamda değil” dedi.

23.12.2018Ekonomi
Banka yöneticisinin sır ölümü

Banka yöneticisinin sır ölümü

Sarıyer’de bir bankada üst düzey yöneticilik yapan Ü.Ç., veda mektubu bırakarak intihar etti.

21.12.2018Gündem
Sarıyer’de belediye köprüyü yıkınca onlarca araç otoparkta mahsur kaldı

Sarıyer’de belediye köprüyü yıkınca onlarca araç otoparkta mahsur kaldı

Sarıyer Belediyesi, selin zarar verdiği köprüyü yıkınca vatandaşların otomobilleri parkta mahsur kaldı. Yıkımın habersiz gerçekleştiğini belirten vatandaşlar duruma tepki gösterdi. İstanbul’da etkili olan yağış beraberinde olumsuzlukları da getirdi. Sarıyer, Ayazağa’da derenin taşmasıyla kanal köprüsünün bir kısmı zarar gördü. Zarar gören köprü yeniden yapılmak üzere belediye çalışanları tarafından yıkıldı. Ancak yıkımdan haberdar olmayan vatandaşların araçları otoparkta mahsur kaldı. Araçlarını almaya gelen vatandaşlar köprünün yıkıldığını görünce şok oldu.

19.12.2018Haber
Sarıyer’de yol ve istinat duvarı çöktü, yol trafiğe kapandı

Sarıyer’de yol ve istinat duvarı çöktü, yol trafiğe kapandı

İstanbul Sarıyer’de gece boyunca devam eden yoğun yağış sonucunda yol ve istinat duvarı büyük bir gürültüyle çöktü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, mahallelinin duvarın yapılması için 9 gün önce belediyeye dilekçe verdiği ortaya çıktı.

19.12.2018Gündem
Öğretmenler, ‘üst düzey beceriler’in peşinde

Öğretmenler, ‘üst düzey beceriler’in peşinde

MEB’in 2023 vizyonu doğrultusunda matematik ve fen bilimleri öğretmenleri, ‘Üst Düzey Becerilere Yönelik Soru Yazma’ eğitiminde buluşuyor. Program öğretmenlere üst düzey beceri geliştiren sorular üretebilme ve yazabilme yetkinliği kazandırmak amacıyla yapılıyor.

4.12.2018Eğitim
Sarıyerde çifte vahşet Bulun bu caniyi

Sarıyer'de çifte vahşet! Bulun bu caniyi

SARIYER'de bir evin bahçesinde ayakları kesilerek karnı yarılmış iki kedi ölüsü bulundu. Öldürülen iki kedi, belediye ekipleri tarafından bahçeden alınarak gömülmek üzere Kilyos'taki hayvan mezarlığına götürüldü.

4.10.2018Gündem
Suriyeli çocuklara Boğaz turu

Suriyeli çocuklara Boğaz turu

İstanbul’da yaşayan mülteci çocuklar ve aileleri, Sarıyer’de boğaz turuna çıktı. Sevgi ve Barış adlı teknede İstanbul’un güzelliklerini ilk kez görme fırsatı bulan çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

24.07.2018Eğitim
Kilyos hakkında bilmeniz gereken 25 yazlık şey

Kilyos hakkında bilmeniz gereken 25 yazlık şey

“Tatile gidemedim/gittim de doyamadım” demeyin: Havuzsa havuz, denizse deniz, sporsa spor, eğlenceyse eğlence... En güzel yanı da şu: Taksim’e 33 kilometre, Maslak’a 25 dakika. Şehrin neresinden yola çıkarsanız çıkın, en geç bir-bir buçuk saatte sanki Ege’de, Akdeniz’de bir cennete gelmiş gibisiniz. Masmavi bir deniz, uçsuz bucaksız, geniş bir kumsal ve her bütçeye, her zevke hitap eden, alternatifli tesis ve beach club’lar... İster günübirlik denize, ister gecebirlik partiye/konsere gidin. Çünkü bu hafta sonu iki ayrı festival birden var!

23 bin çocuğa spor eğitimi

23 bin çocuğa spor eğitimi

Okulların tatile girmesinin ardından yaz okullarında eğitimler devam ediyor. Sarıyer’de düzenlenen ‘Yaz Spor Okulları’nda, 10 yılda 23 bin 500 çocuğa eğitim verildi.

12.07.2018Eğitim
Öğretmenlere çevre eğitimi

Öğretmenlere çevre eğitimi

‘Kentimin Öyküsü’ projesi kapsamında öğretmenlere çevre eğitimi verildi.

6.07.2018Eğitim
2 kitap 2 ödül

2 kitap 2 ödül

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi ile Notre-Dame de Sion’lular Derneği tarafından düzenlenen 10. NDS Edebiyat Ödülü’nü, Türkiye’de Can Yayınları’ndan çıkan ‘6.27 Treni’ adlı romanıyla Jean-Paul Didierlaurent kazandı.

3.05.2018Kitap Sanat
10 milyon kişi bu videoyu izlerse Yaşam Köyü kurulacak

10 milyon kişi bu videoyu izlerse 'Yaşam Köyü' kurulacak

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) farklı bireylerin sesini sanatla duyurmak adına 'Hayvanlar ve Biz' projesini hayata geçirdi. Pink Floyd'un solisti Roger Waters'ın desteğiyle 'Another Brick in The Wall' şarkısına 30 farklı bireyle klip çeken İZEV, klibin internette 10 milyon kişi tarafından tıklanmasını hedefliyor.

26.04.2018Gündem
İZEV dünyada bir ilke imza attı

İZEV dünyada bir ilke imza attı

İZEV’in (İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı) farklı bireylerin sesini sanatla duyurabilmek için hayata geçirdiği ‘Hayvanlar ve Biz’in ilk sergisi Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Projeyi dünyaya tanıtacak olan lansman şarkısı ise Roger Waters’ın desteğiyle ‘Another Brick in The Wall’ oldu.

19.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Çocukluk denen bahçenden bir çiçek kokla…

Günaydın yepyeni bir günden yıldız savaşçıları,

17.12.2019

Koç Üniversitesi’nden engelli çocuk ve ailelerine destek merkezi

Türkiye’de engelli oranının nüfusun yüzde 12.29’u olduğunu vaktinde Devlet Bakanı Güldal Akşit’in paylaştığı bilgiye göre yazmıştık.

22.05.2019

Kemal Kılıçdaroğlu: Nesini taklit edelim?

CHP’de tartışma bitmiyor. Son olarak Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan ile ilgili sözleri nedeniyle disipline sevk edildi ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Tarih seni yargılayacak” dedi. Peki CHP, neden bu tartışmalardan uzak duramıyor. Yerel seçimlere doğru, bu çalkantı partiyi nasıl etkiliyor? Büyükşehir adayları netleşmeye başladı mı? Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce aday olacak mı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştuk. Röportaj sırasındaki izlenimim, Kılıçdaroğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başarısının sürekli altını çizmesiydi. CHP’nin İstanbul adayı İmamoğlu mu? Hepsini konuştuk.

12.11.2018

Belediye etkinliklerinin, festivallerinin kalıcı olması

SONBAHAR geldiğinde kültür ve sanat yaşamı canlanır. Artık yalnız büyük kentlerde değil, Anadolu’nun birçok kentinde de kültürel etkinlikler, festivaller yapılıyor.

26.09.2018

“Bilgi Noktası” Yarışması

Görme Engelliler Sohbet ve Paylaşım Platformu (GESVEB) tarafından düzenlenen “Bilgi Noktası” adlı yarışmanın finali, Sarıyer Belediyesi’nin desteği ile 6 Temmuz Cuma günü gerçekleşti.

8.07.2018

‘Derinlikçi’ Ahmet Bey siz lütfen karışmayın

ÜÇ Batı ülkesinin müdahalesini işittiğim an sırtımda bir ürperti hissettim...

14.04.2018

TİM-Kimya’da tartışma büyük: Paravan adaylar sahnede

DÜNKÜ ‘TİM’de neler oluyor’ yazısında adı geçen İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz bir açıklama gönderdi. ‘Düzeltme’ deniyor ama açıklama bir anlamda yazdıklarımızı da doğruluyor. Ama konu çok çetrefilli, kavga büyük.

12.04.2018