EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Sarayburnu

Sarayburnu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sarayburnu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.172 Sarayburnu haberi bulunmuştur.

Sarayburnu Haberleri

TEKNEDEKİ KADININ ÇIĞLIKLARI KIYIDAN DUYULUYORDU

TEKNEDEKİ KADININ ÇIĞLIKLARI KIYIDAN DUYULUYORDU

İçinde 3’ü mürettebat 7’si yolcu, toplam 10 kişi bulunan "Denden 4" adlı lüks yat alev alev yandı.Aniden başlayan Lodos fırtınası yüzünden Sarayburnu açıklarında sürüklenmeye başlayan Tekneden siyah dumanlar çıkmaya başladı. Motordan gelen duman üzerine yatta bulunanlar güvertede toplandı. Kısa süre sonra siyah dumanlar yerini alevlere bıraktı. Birkaç saniye içinde alevler lüks yatı sardı. Yattabulunanlardan biri denize atladı. Bir kadın da denize düşmek üzereyken, yatta bulunan iki erkek tarafından kollarından tutuldu. Asılı halde bekleyen çığlık atan kadının yardımına küçük tekneler geldi. Alevlerin artması üzerine yata yanaşan küçük tekneler yetersiz kaldı. Bu sırada büyük bir yolcu teknesi yardıma koştu. Yattakiler yanmaktan son anda kurtarıldı. Teknede bulunan 5 kişinin büyük bir şirketin davetlisi olarak İstanbul'a gelen Alman vatandaşları olduğu öğrenildi.Özgür ALTUNCU-Yaşar KAÇMAZ-DHA

18.04.2012Haber
YANAN TEKNE İMDATA GİDEN TEKNEDEN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

YANAN TEKNE İMDATA GİDEN TEKNEDEN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Sarayburnu açıklarında içinde 10 kişinin bulunduğu bir yatta yangın çıktı. Büyük dehşet yaşayan yattakiler alevlerden son anda kurtarıldı. Bazı kişilerin kendilerini denize attığı görüldü. Teknenin yandığı an feribottakiler tarafından böyle görüntülendi.

18.04.2012Haber
ALEV ALEV YANAN TEKNEDEN İLK GÖRÜNTÜLER

ALEV ALEV YANAN TEKNEDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Sarayburnu açıklarında içinde 10 kişinin bulunduğu bir yatta yangın çıktı. Büyük dehşet yaşayan yattakiler alevlerden son anda kurtarıldı. Bazı kişilerin kendilerini denize attığı görüldü.

18.04.2012Haber
Boğaziçi’nin en güzel erguvan gözlemi noktaları

Boğaziçi’nin en güzel erguvan gözlemi noktaları

İstanbul’un laleden önceki simgesiydi erguvan. Çiçek açtığı ay Bizans’ın kuruluş günlerine rastladığı için imparatorluğa rengini vermişti. Sadece saraydaki soylular erguvan rengini giysilerinde kullanabilir, bir deniz canlısından elde edilen boyası altın fiyatına satılırdı. Osmanlı döneminde de sevildi erguvanlar, çiçekleri şairlere, ressamlara ilham verdi. Cumhuriyet döneminde Süheyl Ünver gibi erguvanı tutkuyla seven aydınlar şehrin ağaçlarına sahip çıktı, çoğalması için çalıştı. Son yıllarda erguvan tekrar eski itibarını kazandı. Boğaziçi’nde tekneyle düzenlenen erguvan turlarına katılanların sayısı hızla artıyor. Önümüzdeki günlerde bu güzelliği yaşamak isteyenler için bir rehber hazırladık. İşte şehrin en güzel 12 erguvan gözlemi noktası.

15.04.2012Seyahat
Sahil halka kaldı, TCDD ‘5 milyar dolarlık proje değer yitirdi’ itirazı yaptı

Sahil halka kaldı, TCDD ‘5 milyar dolarlık proje değer yitirdi’ itirazı yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Haydarpaşa Port Projesi’ni hayata geçirecek 2’nci etap plana da onay verdi.

14.04.2012Ekonomi
İstanbulda yüzlerce zombi

İstanbul'da yüzlerce zombi

İSTANBUL Sarayburnu’nda yüzlerce kişi makyaj yapıyor. Yaptıkları makyaj korkutucu. Hepsi birer Zombi olmaya çalışıyor. Farklı bir eğlence anlayışı ama katılımcı sayısı yüksek.

8.04.2012Gündem
Klasik Türk Müziği Korosu kurulmasının önünü Ecevit açtı

Klasik Türk Müziği Korosu kurulmasının önünü Ecevit açtı

Müzikte 70 yılı geride bırakan Nevzad Atlığ (87) anılarını anlattı, Mehmet Güntekin kaleme aldı. ‘Tanıklarıyla Türkiye’de Musikinin Yakın Tarihi’ dizisinin ilk kitabında Atlığ, 1940’lardan bugüne yaşananlar, radyolarda Klasik Türk Müziği’nin yasaklanması, konservatuvar sanatçılarının gazinoya çıkma mücadelesi gibi konulara ışık tutuyor.

31.03.2012Kelebek
Atıf Yılmaz’ın İstanbul’u

Atıf Yılmaz’ın İstanbul’u

1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi, Türk sinema tarihine damgasını vuran usta yönetmen Atıf Yılmaz’ın İstanbul’unu sayfalarına taşıdı. Sinema tarihçisi Ali Can Sekmeç’in dergi için kaleme aldığı inceleme yazısı okuyucuya, Yılmaz’ın filmografisinden seçilen beş film üzerinden nostaljik bir İstanbul panoraması sunuyor. Yazıdan bazı bölümleri sizin için seçtik..

9.03.2012Kelebek
Atıf Yılmaz Filmlerindeki İstanbul

Atıf Yılmaz Filmlerindeki İstanbul

1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi, Türk sinema tarihine damgasını vuran usta yönetmen Atıf Yılmaz’ın İstanbul’unu sayfalarına taşıdı.

7.03.2012Kelebek
Hükümet Struma için özür dilesin

Hükümet Struma için özür dilesin

Romanya’dan kaçmak isterken Rus denizaltısından atılan torpille Karadeniz açıklarında batırılan Struma gemisinde ölen 760 Romen Yahudisi, dün Sarayburnu sahilinde düzenlenen törenle anıldı.

24.02.2012Gündem
Şahin: Havaalanının adına takılmayalım

Şahin: "Havaalanının adına takılmayalım"

İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu-Giresun arasına yapılacak olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verilmesi düşünülen havaalanıyla ilgili tartışmalara değinerek, "Havaalanının kendisi her şeyden daha önemli. ’Havaalanı var mı yok mu’ tartışmasından gelip de bugün havaalanının adına takılmayalım" dedi.

19.02.2012Gündem
Akın var akın Budapeşte’nin zaptı yakın

Akın var akın Budapeşte’nin zaptı yakın

Muhteşem Yüzyıl’ın da etkisiyle Macaristan Türk turistlerin yeni gözde adreslerinden. Haksız da sayılmazlar; başkent Budapeşte’yi görmek için sayısız neden var. Muhafazakârsanız ata yadigarı bu topraklarda Mohaç Savaşı’nı anabilir; eğlence düşkünüyseniz muhteşem kulüplerinin tadını çıkarabilir, öğrenciyseniz gayet ucuza güzel bir ülke görebilirsiniz. Yok sadece aşıksanız da romantikliğiyle ünlü bu şehir harika bir 14 Şubat alternatifi.

3.02.2012Seyahat
40 yıl hatırı olan adresler

40 yıl hatırı olan adresler

Hem Türk milletinin hem dünyanın gönlüne taht kurmuş Türk kahvesi vazgeçilmez bir lezzet. Artık doğru tanıtılması, korunması için de çalışmalar yapılıyor. Tarihi özelliklerine uygun servis edilen ve tadıyla damakta iz bırakan en iyi Türk kahvesi nerelerde yapılır diye merak ettik ve kahve sever yazar ve araştırmacılara sorduk.

13.01.2012Seyahat
Vincin altından hukuk çıktı

Vincin altından hukuk çıktı

İSKİ’nin Melen Projesi’nin Sarayburnu’ndaki şantiyesinde çalışırken vincin altında kalarak ölen harita mühendisi Gülseren Yurttaş’ın (35) ailesi tazminat kazandı.

28.12.2011Gündem
Adalar manzaralı projede son daireler satışta

Adalar manzaralı projede son daireler satışta

Özyazıcı İnşaat’ın İstanbul Süreyyapaşa’da inşa ettiği 2 bin 200 konutluk Nish Adalar’da son daireler satışa sunuluyor. Projede fiyatlar 165 bin liradan başlarken, 12 ay taksit erteleme ve düşük taksit imkanı da bulunuyor.

5.12.2011Ekonomi
İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

Yeni yıla yeni evde girmek için son fırsatlar

5.12.2011Advertorial
İbadet alanını Kâbe etrafındaki inşaatlar daralttı

İbadet alanını Kâbe etrafındaki inşaatlar daralttı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kâbe’de Osmanlı eseri revakların yıkımını da içeren genişletme projesini hayata geçirmeye hazırlanan Suudi yetkilileri üstü kapalı olarak eleştirdi.

6.11.2011Kelebek
İstanbul trafiğinde son durum

İstanbul trafiğinde son durum

Kurban Bayramı tatilinin kapıya dayanmasıyla, İstanbullular tatil için yollara düştü. Fakat binlerce İstanbullu trafiği kilitledi. Trafik Kontrol Merkezi’ndeki yoğunluk haritasının büyük bir bölümü kırmızı renkte yani ‘çok yoğun’. İşte saat 22:00 itibariyle İstanbul trafiğinin son durumu:

4.11.2011Gündem
İNŞAATTA SONBAHAR FIRSATLARI

İNŞAATTA SONBAHAR FIRSATLARI

GAYRİMENKUL sektöründe sonbahar bereketi yaşanıyor. İnşaat firmaları bir yandan yeni projelerini satışa çıkarırken, bir yandan da mevcut projelerinde kampanyalar düzenleyerek konut alıcısını çekmeye çalışıyor. 'İnşaatta Fırsatlar' dosyasında firmaların düzenlediği bu kampanyaları bir araya getiriyoruz.

28.10.2011Advertorial
Nish Adalar’da 12 ay taksit yok

Nish Adalar’da 12 ay taksit yok

Maltepe Süreyyapaşa’da Adalar ve İstanbul manzarasına karşı projelendirilen Nish Adalar’ın teslimleri yaklaşırken, son daireler için bir kampanya başlatıldı. Kampanyada, taksitler teslimlerden sonra başlıyor.

26.10.2011Ekonomi
Adriyatikte biri Ankara feribotu iki Türk gemisi çarpıştı: 4 Türk mürettebat öldü, 4 kayıp

Adriyatik'te biri Ankara feribotu iki Türk gemisi çarpıştı: 4 Türk mürettebat öldü, 4 kayıp

Türk bayraklı Ankara feribotu Adriyatik Denizi'nde, 3100 ton alüminyum yüklü, sahibi ve personelinin tamamı Türk olan Malta bayraklı Reina 1 adlı yük gemisi bu gece Arnavutluk'un Durres limanı açıklarında çarpıştı. Dört kişinin öldüğü, dört kişinin de hala kayıp olduğu kazada görgü tanıkları 78 metrelik Reina 1'in iki dakikada tamamen battığını belirtti.

20.10.2011Gündem
Avrasya Maratonunda Kiplagat rüzgarı

Avrasya Maratonu'nda Kiplagat rüzgarı

33. Kıtalararası Avrasya Maratonu'nda erkeklerde geçen yılın birincisi Kenyalı Vincent Kiplagat, bu yıl da yarışı kazanmayı başardı.

16.10.2011Spor
Giresun’da şimdi fındık kurutma zamanıdır

Giresun’da şimdi fındık kurutma zamanıdır

Karadeniz sahili boyunca sıralanmış küçük şehirler üçlüsünün en doğusunda, Ordu ve Trabzon arasında yer alır Giresun. Şehirlerarası yol, sahil şeridini gölgelemeden geçer buradan ve antik çağların Kerasos’u, diğer iki şehrin aksine sırtını dayadığı tepelerin keyfini sürer. Bu huzurlu şehir fındığın başkentidir. Ağustosta başlayan hasat eylül ortasında biter. Fakat bu yıl hasat geç başladı, geçen hafta bitti. Şimdi her yerde fındıklar kurutuluyor. Rekolte düşük, fiyatlar yüksek, çiftçi durumdan memnun.

9.10.2011Seyahat
İstanbulda 24 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 24 saatlik su kesintisi

İstanbul'un Zeytinburnu, Güngören ve Bakırköy ilçelerinde 10 Ekim'de 24 saat süreyle su kesintisi yapılacak.

8.10.2011Gündem
İstanbulun 100 Rotası

İstanbul'un 100 Rotası

İstanbul'u gezmeye nereden başlamalıyız, nerede ne yapmalıyız. İşte tüm bu soruların cevabını alabileceğiniz eşsiz bir eser 'İstanbul'un 100 Rotası'.

2.10.2011Gündem
Marmarada balık nesli tükeniyor

Marmara'da balık nesli tükeniyor

Su Ürünleri ve Balıkçılık Meslek Dalı Ana Komisyonu (MEDAK) Başkanı Prof. Dr. Meriç Albay, Marmara Denizi'nin, birçok balık türünün üreme yeri ve geçiş noktası olduğundan çok iyi korunması gereken bir bölge olduğunu ancak balık türlerinin hızla yok olduğunu söyledi.

9.09.2011Gündem
Yazın en serin 10 mekanı

Yazın en serin 10 mekanı

Mevsim normalleri gereği hepimiz kendimizi serin sulara atmanın hayalini kuruyoruz. Sıcaklık ve nemin yılın en yüksek seviyelerinde seyrettiği şu günlerde bu imkanı bulamayanlar için de seçenekler var.

5.08.2011Seyahat
İstanbulun ana yolları 15 Ekime kadar asfaltlanacak

İstanbul'un ana yolları 15 Ekim'e kadar asfaltlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, 39 ilçedeki ana yollarda gerçekleştirilen asfaltlama çalışmalarının 15 Ekim'e kadar devam edeceğini bildirdi.

23.07.2011Gündem
İstanbulda su kesintisi

İstanbul'da su kesintisi

İstanbul'un Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy ve Güngören ilçelerinde 29 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında su kesintisi uygulanacak.

25.06.2011Gündem
İstanbulda pazar günü bazı yollar kapalı

İstanbul'da pazar günü bazı yollar kapalı

İstanbul'da yarın yapılacak açık hava etkinlikleri nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

4.06.2011Gündem
Torun Erdoğan’ın uçurtma keyfi

Torun Erdoğan’ın uçurtma keyfi

İHH İnsani Yardım Vak-fı’nca Sarayburnu’nda düzenlenen “1500 Uçurtma ‘Özgür Filistin’ İçin Havalanacak” etkinliğine Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da oğlu Ömer Tayyip Erdoğan ile katıldı.

21.05.2011Gündem
Onların işi karanlık sularda ceset aramak

Onların işi karanlık sularda ceset aramak

Kaskatı kesilmiş bir cesede dokunabilir misiniz? “Evet” mi diyorsunuz... Mekanı değiştirerek soruyu yineleyelim. Kapkara, bulanık bir sudasınız. Elinize buz gibi el değiyor, ne hissedersiniz? İşte, görevleri suda ceset aramak olan, Emniyet’in kurbağa adamları karşınızda.

7.05.2011Kelebek
Boğaziçi Köprüsünde yeni bir rekor daha

Boğaziçi Köprüsü'nde yeni bir rekor daha

Sarıyer-Üsküdar arasındaki 30 kilometrelik mesafeyi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, 2 saat 25 dakikada yüzen ve rekor kırarak spor tarihine geçen Alper Sunaçoğlu'nun yeni hedefi, Asya'yı Avrupa'ya bağlayan Boğaziçi Köprüsünden atlayıp Büyükada'ya kadar yüzmek.

27.04.2011Spor
Japon turistten umudu kesmedi, 80 milyon dolar daha yatıracak

Japon turistten umudu kesmedi, 80 milyon dolar daha yatıracak

Türkiye’ye en çok Japon turisti getiren seyahat acentesi New Millennium’un Başkanı ve Dorak Group’un ortaklarından Mustafa Pilav, doğal felaketin Türkiye’ye gelecek Japon turist sayısını düşürmeyeceğini söyledi.

23.04.2011Ekonomi
İstanbulun çekim merkezi

İstanbul'un çekim merkezi

Nish Adalar'da, yüzde 70'i kapanmaz deniz manzaralı 1500 satışta

13.04.2011Advertorial
Samsun feribotu yurda döndü

'Samsun' feribotu yurda döndü

LİBYA’daki Türkler’in tahliyesi için görev alan ’Samsun’ feribotu, Libya ile Mısır arasında da 2 sefer yaptıktan sonra yurda döndü.

27.03.2011Gündem
Samsun gemisi Mısırlıları ülkelerine götürecek

'Samsun' gemisi Mısırlıları ülkelerine götürecek

Türk vatandaşlarının tahliyesi için Libya'ya giden “Samsun” adlı gemi, Mısırlıları ülkelerine götürecek.

3.03.2011Dünya
Macar partner

Macar partner

AYŞEGÜL Aldinç, “O Kız” adlı albümünün ikinci klibini söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait “Ağla” şarkısına çekti.

28.02.2011Kelebek
‘Son adaylık’ mesajı verdi 1 milyar dolarlık Avrasya Tüneli’nde süre 3.5 yıla indi

‘Son adaylık’ mesajı verdi 1 milyar dolarlık Avrasya Tüneli’nde süre 3.5 yıla indi

İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi’nin temelini atan Başbakan Tayyip Erdoğan, 4.5 yılda tamamlanması öngörülen projenin 3.5 yılda bitirilmesini istedi. 12 Haziran’da son kez milletvekili adayı olacağını belirten Erdoğan, yüklenici firmalarla pazarlık yaptı. Erdoğan, “Bu dönemde Avrasya Tüneli’nin bittiğini görmek istiyorum” dedi.

26.02.2011Ekonomi
Samsun gemisine hava muhalefeti engeli

Samsun gemisine hava muhalefeti engeli

Libya'daki Türkleri yurda getirecek “Samsun” gemisi, hava muhalefeti nedeniyle Girit Adası açıklarında demirledi.

24.02.2011Gündem
Kahveli lezzetlerden oluşan mönü dünya turuna çıkıyor

Kahveli lezzetlerden oluşan mönü dünya turuna çıkıyor

Türk kahvesini dünyaya tanıtmayı amaçlayan, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği 26 Ocak’ta İstanbul’da ilk gala yemeklerini düzenleyecek. Bu yemeğin en önemli özelliği balıktan sığır etine mönüdeki tüm yemeklerin kahveyle aromalandırılması. Galanın sonraki adresleriyse kahve kültürünün öne çıktığı başka ülkeler. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Merve Gürsel’in yanı sıra üyelerinden John Stymen ve Osman Serim ile buluştuk

21.01.2011Kelebek
Dublör kullanıldı

Dublör kullanıldı

“ÖYLE Bir Geçer Zaman ki” dizisinin önceki akşam ekrana gelen bölümüne damgasını vuran, minik Osman’ın denize düşmesi oldu.

20.01.2011Kelebek
Mavi Marmara 1 hafta daha ziyarete açık kalacak

Mavi Marmara 1 hafta daha ziyarete açık kalacak

“Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Gazze'ye yardım götürürken uluslararası sularda İsrail'in saldırısına uğrayan “Mavi Marmara” gemisi, halkın yoğun ilgisi nedeniyle bir hafta daha ziyarete açık tutulacak.

1.01.2011Gündem
1 hafta Sarayburnu’nda

1 hafta Sarayburnu’nda

Gazze’ye insani yardım taşırken İsrailli komandoların saldırısı sonucu 9 Türk’ün öldüğü Mavi Marmara Gemisi, İstanbul’a izinsiz döndü. Sarayburnu Limanı’nda yaklaşık 10 bin kişi tarafından karşılanan geminin üstüne saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları asıldı.

26.12.2010Gündem

Yazar Sonuçları

‘Karşıdevrim’

KAMUOYUNDA ‘4+4+4’ eğitim tasarısı olarak bilinen ‘İlköğretim ve Eğitim Kanunlarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Ve ağır tepkiler başladı. Sosyal medya dahil tepkiler büyüyor.

23.02.2012

İranlılar ‘Jet Fadıl’ın otelinde tatil yapar mı

ANTALYA’da yaşayan gazeteci dostumuz Bülent Ecevit, önceki gün öğretmen Emsal Tayfur’la evlendi.

2.04.2011

Tuhaf şeyler

Nurgül Yeşilçay ve Mithatcan Özer’in “elektrikli” haberleri basında verilirken ısrarla aralarındaki yaş farkının belirtiliyor olması çok tuhaf.

13.02.2011

İstanbul eğlence yaşamı dahi çocuk İzzet’e teslim

Dün, bir sağlık sorunum nedeniyle, İstanbul’a gittiğimi yazmıştım. İyi de oldu.

15.01.2011

Estetik sorunu değil, demokrasi sorunu...

Kars’taki heykel tartışması, ciddi bir konu aslında. Türkiye’deki “yönetim zihniyeti”ndeki tehlikeli bir eğilimi ortaya koyduğu için öyle. Söz konusu “yönetim zihniyeti”nin arka planındaki bir “değer ölçüsü’nü yansıttığı için daha da ciddi.

10.01.2011