EKSTRA
MENÜ

Sarar

Sarar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sarar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.729 Sarar haberi bulunmuştur.

Sarar Giyim, Eskişehir merkezli Türk giyim-tekstil şirketi.

DEVAMI

Sarar Haberleri

Nurlar içinde uyu imparatoriçe

Nurlar içinde uyu imparatoriçe

Dünyaca ünlü isimleri peşinden koşturan; kendini sevmek, fotoğraflamak isteyenleri şekilden şekle sokan Ayasofya’nın kedisi Gli geçti hayatımızdan... ‘Mekânın sahibi’ Gli’yi tanıyanlara “Rahmetliyi nasıl bilirdiniz” diye sorduk...

15.11.2020Hürriyet Pazar
Ökültizm nedir Ökült ne demek Ökültizm hakkında bilgi

Ökültizm nedir? Ökült ne demek? Ökültizm hakkında bilgi

İnsanların evren ve doğa ile ilişkilerini geleceğe yönelik durumlar ile yorumlanması her zaman merak uyandırmıştır. Astroloji, simya gibi alanlara da benzeyen ökültizm ise herkes tarafından merak edilmektedir. Ökültizm nedir? Ökült ne demek? Tüm ayrıntıları ile detaylı bir şekilde derledik.

10.11.2020Araştırma
‘Kadın girişimcilerin hikayelerini anlatacağız’

‘Kadın girişimcilerin hikayelerini anlatacağız’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Denizli’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

1.11.2020Ekonomi
Numarasını Aldıktan Sonra Ona Yollayabileceğiniz 17  İlk Mesaj Önerisi

Numarasını Aldıktan Sonra Ona Yollayabileceğiniz 17 İlk Mesaj Önerisi

Hoşlandığınız kişinin numarasını alabilmek, ilk adımı atmak için oldukça önemlidir. Ancak aynı gün içinde, bu sefer de akıllıca bir cümle kurmanın stresi sarar. Bu, beklenen bir durum olsa bile, yine de ne söyleyeceğinizi düşünerek çok fazla zaman kaybetmenize gerek yok. Bunun yerine, cesaretinizi toplayın ve onunla konuşun! Farklı fikirlere ihtiyacınız varsa, işte numarasını aldıktan sonra ona gönderebileceğiniz birkaç “ilk mesaj” …

16.10.2020Aşk
Batik ne demek Batik boyama nasıl yapılır

Batik ne demek? Batik boyama nasıl yapılır?

Bu yaz hem erkek hem de kadın koleksiyonlarının öne çıkan trendlerinden biri de batik desenler. Artık kullanmadığınız kıyafetleri batik tekniğiyle yeniden değerlendirebilmek mümkün. Peki batik ne demek? Batik boyama nasıl yapılır?

14.10.2020Keyif
Virüsün yeniden atağa geçtiği Almanya’da maske kavgası

Virüsün yeniden atağa geçtiği Almanya’da maske kavgası

Almanya’da korona salgınının yeniden atağa geçmesi üzerine yeni önlemler tekrardan konuşulmaya başlandı. Bir yandan açık havada da maske takma mecburiyeti tartışılırken diğer yandan da araştırma enstitüleri halkı kuralları çok dikkate almaya çağırdı.

25.09.2020Avrupa
2. Sınıf İngilizce 5. Ünite Colors (Renkler) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 5. Ünite Colors (Renkler) konu anlatımı

Çevremizde gördüğümüz pek çok eşyanın farklı renkleri bulunmaktadır. Bu renkleri hem okulumuzda hem evimizde hem de dışarı çıktığımız zaman birçok değişik yerde görürüz. Şimdi bu renklerin İngilizce kelimelerini öğreneceğiz ve cümle kuracağız. İşte 2. sınıf ingilizce 5. ünite colors (renkler) konu anlatımı.

16.09.20202. SINIF
2. Sınıf Hayat Bilgisi Çevremizi Temiz Tutalım konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çevremizi Temiz Tutalım konu anlatımı

Hayatımızı sağlıklı şekilde sürdürmek istiyorsak her zaman çevremizi temiz tutmalıyız. Kişisel bakımımız ile başta evimiz olmak üzere okulumuz ve dışarı çıktığımız zaman çevremizin temiz olmasına dikkat etmeliyiz. Şimdi çevremizi temiz tutmak için neler yapmamız gerekiyor bunları öğreneceğiz ve inceleyeceğiz. İşte 2. sınıf hayat bilgisi çevremizi temiz tutalım konu anlatımı.

11.09.20202. SINIF
Sarar davası

'Sarar' davası

Sarar Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Sarar, geçen yıl boşandığı milli binici Sencer Can ile evliliğinden olan ikizlerinin ‘Sarar Can’ olan soyadının ‘Sarar’ olarak değiştirilmesi için mahkemeye başvurdu.

28.08.2020Gündem
7. Sınıf Fen Bilimleri Karışımlar konu anlatımı

7. Sınıf Fen Bilimleri Karışımlar konu anlatımı

Karışımlar katı sıvı ve gaz maddelerden oluşurlar. Günlük yaşantımızda kullandığımız farklı katı sıvı ve gaz maddelerin büyük bir çoğunluğu karışımlardan meydana gelmektedir. Şimdi bu karışımları ele alacağız ve öğreneceğiz. İşte 7. sınıf fen bilimleri karışımlar konu anlatımı.

23.08.20207. SINIF
Ahmet Ümit :Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

Ahmet Ümit :Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

İkilemli soruları bu hafta “Başkomiser Nevzat”, “Beyoğlu Rapsodisi”, “Sis ve Gece” gibi unutulmaz polisiyelerin yazarı Ahmet Ümit yanıtladı... Katil karakterinin maktulden daha zor olduğunu düşünüyor. Rus edebiyatını Fransız edebiyatından daha kıymetli buluyor. Bir erkeğin kendini tam olarak 50’lerinde bulduğunu düşünüyor. “Aşk Köpekliktir” diye kitabı var ama o kedileri tercih ediyor. “Göz kırpmaktansa göz kaçırmak” diyor...

17.08.2020Magazin
Dans pistine dönüyoruz

Dans pistine dönüyoruz!

Kanadalı Tom Howie ve Jimmy Vallance’ın elektronik müzik projesi Bob Moses, bu ay sonunda çıkacak albümlerine adını veren ‘Desire’ single’ını yayımladı. İkiliyle dans müziğinin karanlık sularında yüzen şarkılarını konuştuk...

14.08.2020Kitap Sanat
Çatı Katı Aşk 5. son bölüm tam ve kesintisiz izle: Çatı Katı Aşk yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Çatı Katı Aşk 5. son bölüm tam ve kesintisiz izle: Çatı Katı Aşk yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Çatı Katı Aşk 5. son bölüm tam ve kesintisiz izleme linki yayınlandı. Kanal D ekranlarında yayınlanan ve 6 Ağustos Perşembe akşamı seyirci karşısına çıkan Çatı Katı Aşk'ın son bölümünde Ayşen'e görücü gelmesi heyecanlı anlara neden oldu. Sevilen diziyi televizyonda izleyemeyenler, Çatı Katı Aşk son bölümü izlemenin yollarını arıyor. Peki, Çatı Katı Aşk yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte, Çatı Katı Aşk son bölüm izleme linki ve 5. bölümle ilgili ayrıntılar.

6.08.2020Televizyon
Bisiklet sürerken görünür olmak önemli

Bisiklet sürerken görünür olmak önemli

Pandemiyle birlikte kullanımı yaygınlaşan bisiklet hem ulaşım hem spor hem de artık tatil aracı... Kullananların hayatına giyim kuşam konusunda da pek çok yenilik getiriyor. Bunun için üretilmiş özel giysiler konforunuzu ve performansınızı arttırmayı vaat ediyor. Bisiklet modası ve pedala basarken giyilmesi gerekenleri işin uzmanlarına sorduk:

2.08.2020Seyahat
Baba Bizi Eversene ne zaman ve nerede çekildi Baba Bizi Eversene filmi oyuncuları kimdir

Baba Bizi Eversene ne zaman ve nerede çekildi? Baba Bizi Eversene filmi oyuncuları kimdir?

Baba Bizi Eversene ne zaman ve nerede çekildi? Baba Bizi Eversene filmi oyuncu kadrosu ve konusuyla dikkatleri çekiyor. Türk sinemasının efsane filmlerinden olan Usta isim Barış Manço’nun başrolünde yer aldığı filmde Mahir, bir ilaç fabrikasında satış temsilcisi olarak çalışmıştır. Aynı zamanda patronun yardımcılığını da yapan Mahir, patronun güzel kızı Sevim’e aşık olur, ikili patron Fazıl Bey’den gizli bir aşk yaşarlar ve olaylar gelişir. İşte, Baba Bizi Eversene filmi oyuncu kadrosu ve konusu.

14.06.2020Televizyon
Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur

Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur?

Büyük olasılıkla kendinize ait pek çok hassas bilgiyi, kişisel bilgisayarınızda ya da akıllı telefonunuzda saklıyorsunuzdur. Sorumlu bir internet vatandaşı olarak da cihazlarınızı güçlü parolalar, biyometrik kilit gibi önlemlerle güvenlik altında tutuyorsunuzdur. Peki ama cihazınızı çaldırır veya kaybederseniz, ne olacak? İşte bu noktada şifreleme devreye girerek ek güvenlik sağlıyor. Siber güvenlik uzmanları, şifreleme veya diğer ismiyle kriptolama (encryption) seçeneklerini sıraladı.

8.06.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Koronavirüste umut tablosu Çok az kaldı, aman gevşemeyin...

Son dakika haberi: Koronavirüste umut tablosu! Çok az kaldı, aman gevşemeyin...

İyileşen hasta sayısının vaka sayısını geçmesiyle normal hayata daha erken dönüş umudu da arttı. Rakamların koronavirüsle mücadelenin çok iyi gittiğinin bir göstergesi olduğunu söyleyen Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri, son verileri Hürriyet’e yorumlarken bir yandan da uyardı: “Aman rehavete kapılmayalım, kurallara uymaya devam edelim.”

27.04.2020Gündem
Mearic Suresi Oku - Meâric Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mearic Suresi Oku - Meâric Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

almıştır. Me’âric, yükselme yolları demektir. Sûredebaşlıca, Mekke müşriklerinin inkâr, inat ve azgınlıkları, insan tabiatının bazıyönleri, ölüm ötesi hayatın gerçekliği konu edilmektedir. Mearic Suresi Oku - Meâric Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

10.04.2020 Namaz Sureleri
İki hekimli vekil evinde neler oluyor Yeniden mi aşık oluyoruz ne

İki hekimli vekil evinde neler oluyor? 'Yeniden mi aşık oluyoruz ne'

Aile Meclisi bu hafta iki hekimin, CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Göker ile eşi İlkin Göker’in Burdur’daki evine konuk oluyor. Sosyal mesafeye uyarak merhabalaşıyoruz. Önce ateşlerimiz ölçülüyor, sonra ellerimizi yıkıyoruz ve kolonyalanıyoruz. Tanışmalarını birbirlerinin gözlerine bakarak anlatıyorlar. Mehmet Göker, “Yeniden mi âşık oluyoruz ne” diyor.

6.04.2020Gündem
Payitaht Abdülhamid 114. bölüm fragmanı yayınlandı Yeni bölümde neler olacak

Payitaht Abdülhamid 114. bölüm fragmanı yayınlandı! Yeni bölümde neler olacak?

Payitaht Abdülhamid'in yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Her hafta cuma akşamları yayınlanan Payitaht Abdülhamid'in bu hafta seyirci karşısına çıkacak olan 114. bölüm fragmanında Blavatsky'ın Osmanlı’ya salgın bir hastalık yaymak üzere geliştirdiği biyolojik silahı harekete geçirmek istemesi şaşırtıcı gelişmeleri ekranlara yansıttı. Peki, Payitaht Abdülhamid 114. bölümde başka neler olacak? İşte, Payitaht Abdülhamid yeni bölüm fragmanı.

26.03.2020Televizyon
Ayşe Teyze aradı ‘kira almayayım’ dedi

Ayşe Teyze aradı ‘kira almayayım’ dedi

Koronavirüs salgını sonrasında çok sayıda mağaza kapanma kararı aldı. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, “Dükkân sahibi Ayşe Teyze, ‘Sizden 2 ay kira almayacağım’ diyor. Bu bize umut veriyor. Biz de bu süreçte çalışanlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Bir kısmı e-ticarete yöneldi” dedi. AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş da, “Bu süreçte sadece gıda ve hijyen mağazalarından kira alması için resmi talepte bulunduk” dedi.

20.03.2020Ekonomi
Sarar ailesi dehşet anlarını anlattı

Sarar ailesi dehşet anlarını anlattı

ESKİŞEHİR'de, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp, evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçi Lulia Dragusan (34) ile sevgilisi Alexandr Aricov’un (33) yargılanmasına devam edildi. İş insanı Cemalettin Sarar'ın eşi Zehra Sarar, maskeli olarak eve giren Alexandr Aricov için, "Onu gözlerinden ve şivesinden tanıdım. Alexandr'ı tanıdığımı orada söylemedim. Söyleseydim ya da belli etseydim ikimizde öldürebilirlerdi." dedi.

12.03.2020Gündem
Sarar ailesi dehşet anlarını anlattı: Söyleseydim, öldürebilirlerdi

Sarar ailesi dehşet anlarını anlattı: ''Söyleseydim, öldürebilirlerdi''

ESKİŞEHİR'de, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp, evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçi Lulia Dragusan (34) ile sevgilisi Alexandr Aricov’un (33) yargılanmasına devam edildi. İş insanı Cemalettin Sarar'ın eşi Zehra Sarar, maskeli olarak eve giren Alexandr Aricov için, "Onu gözlerinden ve şivesinden tanıdım. Alexandr'ı tanıdığımı orada söylemedim. Söyleseydim ya da belli etseydim ikimizde öldürebilirlerdi." dedi.

12.03.2020Gündem
Anadolu Efes ile Sarar 3 yıl daha birlikte

Anadolu Efes ile Sarar 3 yıl daha birlikte

Anadolu Efes ile Sarar, sponsorluk anlaşmasını 3 yıl daha uzattı.

4.03.2020Basketbol
Ünlü iş insanı Cemalettin Sarar ve eşine dehşeti yaşatmışlardı: Şaka yapıyorlar zannettim

Ünlü iş insanı Cemalettin Sarar ve eşine dehşeti yaşatmışlardı: 'Şaka yapıyorlar zannettim'

Eskişehir'de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçi Lulia Dragusan (34) ile sevgilisi Alexandr Aricov’un (33) yargılanmasına başlandı. Tutuklu sevgililerin suçlamaları kabul etmediği duruşmada iş insanı Cemalettin Sarar, "Eve girdiklerinde şaka yapıyorlar zannettim" dedi.

10.01.2020Gündem

E-ticarette ‘güvenli’ dönem

E-ticarette güvenli alışveriş dönemi başladı. Ticaret Bakanlığı’nın TOBB işbirliği ile hayata geçirdiği uygulamayla markalara güven damgası veriliyor.

7.01.2020Ekonomi
e-ticarette daha güvenli alışveriş dönemi başlıyor

e-ticarette "daha güvenli alışveriş" dönemi başlıyor

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Bugün Türkiye’de güven damgası almaya hak kazanan ilk 12 e-ticaret sitesine Ticaret Bakanımız Pekcan ile güven damgalarını vereceğiz. Böylelikle e-ticaret sektöründe daha güvenli alışveriş dönemini başlatmış olacağız" dedi.

6.01.2020Ekonomi
İzmir ve Kuşadası’nda Yılbaşı Nerede Kutlanır

İzmir ve Kuşadası’nda Yılbaşı Nerede Kutlanır?

Yılbaşı gecesi yaklaşırken yeni yıla dair umutlar, heyecanlar ve dilekler dört bir yanımızı sarar. Bir de yılbaşı gecesi nerede olacağımızın, nerede kutlayacağımızın telaşı başlar. Arkadaş grupları arasında her kafadan bir ses çıkar, çoğu da “bana fark etmez” diyerek sıvışmaya çalışır. Ortak karar alınması zorlaşır. Bu telaşa düşen İzmir ve Kuşadalılar için yılbaşı gecesini en eğlenceli ve en lezzetli geçirebilecekleri harika otelleri sıralıyoruz.

Gazete baklavası nasıl yapılır Videolu gazete baklavası tarifi

Gazete baklavası nasıl yapılır? Videolu gazete baklavası tarifi

Büzme baklava olarak da bilinen gazete baklavası, şerbetli tatlıların en sevileni baklavanın pek çok çeşidinden biri. Baklava hamuru açacak vakti olmayanlar gazete baklavasını hazır yufka yardımıyla kısa bir sürede hazırlayabilirler. Peki, gazete baklavası nasıl yapılır? İşte videolu gazete baklavası tarifi

Lenfödem nedir Lenfödem belirtileri nelerdir

Lenfödem nedir? Lenfödem belirtileri nelerdir?

Dünya çapında yaklaşık olarak 250 milyon kişiyi etkileyen lenfödem, kronik ve ilerleyici bir hastalık. Yüz, genital, kol, bacak gibi vücudun herhangi bir bölümünde görülebilen lenfödem, etkilenen bölgede ağırlık, gerginlik hissi, zayıflık, yorgunluk ve karıncalanma, uyuşma şeklinde belirtiler gösteriyor. Fiziksel aktivitenin lenf sisteminin çalışma hızını artırdığını belirten uzmanlar, ödemli bölgeye özel egzersizlerin düzenli olarak yapılmasını öneriyor. Fizyoterapist Zeynep Bahadır Ağce, lenfödem hakkında bilgi veriyor.

28.11.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

Genellikle her şeyi tek başına yapardı çünkü o 'olağanüstü' idi

Futbolda ‘olağanüstü’lerin beyinlerinde, diğerlerinden farklı olarak ilaveten bir radar bulunur. Neredeyim, o nerede... Bütün bunları yapacak zeka, hissetme ve görüş yeteneğine sahiptir. Bazılarının 3-5 kişiyle yaptığı sonuca gitme işini tek başına yapabilir. Maradona bunu genellikle tek başına yaptı.

27.11.2020

Ev dekorasyonunda planlı ve programlı olmak

Yaşadığımız mekanları yaşanabilir kılmak, oraya ruhumuzu katmak için çok şey yaparız. Çok düşünürüz, dergiler karıştırırız, internet sitelerinde sörf yaparız, bulduğumuz görselleri illa bir yerlere kaydederiz. Bunları uygulamaya sıra geldiğinde ise; hangi parçayı, seçtiğimiz hangi konseptle birleştirebiliriz diye düşünürken, sonuç bizi pek de mutlu etmeyebilir.

16.11.2020

Müsaitseniz kulak misafirliğine geleceğiz

Yolda yürürken kulağıma şöyle bir takılıp geçen cümleleri aşırı seviyorum. Bazıları o kadar cazip ki “Pardon sizinle biraz havadan sudan muhabbet edebilir miyim?” diye sormak istiyor insan. Bu hafta duyduklarımdan size küçük bir liste hazırladım.

27.09.2020

Aldatılınca neler yaşanır?

Aldatılmanın psikolojisi kişiden kişiye değişebileceği gibi danışanlarımdan duyduğum ve gözlemlerim üzerine şunu söyleyebilirim ki; oldukça örseleyici, çoğu zamanda travmatik etki yaratan bir olgudur.

18.09.2020

Topaç tavşan

Çocukken hiç topaç oyuncağınız oldu mu? Benim vardı, hatırlıyorum da ipini sarar sarar döndürmeye çalışırdım.

15.09.2020

Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

İkilemli soruları bu hafta “Başkomiser Nevzat”, “Beyoğlu Rapsodisi”, “Sis ve Gece” gibi unutulmaz polisiyelerin yazarı Ahmet Ümit yanıtladı... Katil karakterinin maktulden daha zor olduğunu düşünüyor. Rus edebiyatını Fransız edebiyatından daha kıymetli buluyor. Bir erkeğin kendini tam olarak 50’lerinde bulduğunu düşünüyor. “Aşk Köpekliktir” diye kitabı var ama o kedileri tercih ediyor. “Göz kırpmaktansa göz kaçırmak” diyor...

17.08.2020

Serdar Ortaç’ın 50 yaş muhasebesi

Ortalamayı yakalayıp, herkesin kalbine tek atışta giren nakaratların formülü onda. İçine konmuş, kulağına fısıldanmış gibi. Ama belki kendisi de korkuyor artık bir “Bilsem ki” ya da “Dansöz” yapamayacağından.

14.07.2020

Birinden yardım istemek, sorunlarınızı konuşmak sizi güçsüz biri yapmaz.

Yepyeni bir günden hepinize merhaba değerli yol arkadaşlarım,

7.07.2020

Milli sporcularımız evde neler dinliyor

Apple Music 19 Mayıs günü için özel bir çalışma yapmış. Yedi milli sporcumuzdan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için bir “Evde ne dinliyor” listeleri hazırlamasını istemiş.

17.05.2020

Gökyüzünün En Parlak Yıldızı, Anne!

Günaydın bir pazar sabahından… Bugün anneler günü… Bugünü elbet boş geçmek olmazdı…

11.05.2020

Abdülhak Şinasi Hisar’ın titizliği ya da mikrop korkusu

Virüs çıktığından bu yana belki karşılaştığımız –pardon telefonda konuştuğumuz– her dosta bir süre sonra bakın ne soracağız?

28.04.2020

Hayatınıza İlham Olan Herkese

Bugünlerde hayatınıza dokunan insanlar daha çok aklınıza geliyor mu? Yanınızda olmasalar bile sevdiklerinizi anımsamıyor musunuz?

24.04.2020

Aramızdaki Duvarları Yıksam Yıkarım Şu An Ama Baştan Başlayamam

Doğan Duru ‘Epoch’ isimli ilk solo çalışmasıyla karşımızda. Bu defa tek başına bir macera içinde olan müzisyen sadece Doğan Duru olarak buluştu dinleyiciyle. Aklınıza hemen Redd dağıldı mı bitti mi gibi sorular gelmesin. Dağılan biten bir şey yok sadece yeni deneyimler yaşamak isteyen bir müzisyen var. Bizler de dinleyici olarak bir müzisyenin deneyimlerine tanıklık ediyoruz. Bir nevi ‘tekilleşme’ hali.  

2.04.2020

Bol vitaminli, hastalık düşmanı zeytinyağlı zılk sarması

Değerli okurlarım, bu tarifimde içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde hastalıklarla mücadele konusunda etkili olan ve tarifimin ana malzemesini oluşturan pazı ile karşınızdayım. Hemen hemen her bölgede ve şehirde rahatlıkla bulunabilen bu sebze, A, C ve K vitaminlerini içermesi dolayısıyla oldukça yararlı. Ayrıca folik asit, kalsiyum ve magnezyum mineralleri açısından zengin. İşte, Hatay yöresinde “Zılk sarması” olarak da bilinen zeytinyağlı pazı için malzeme listesi ve tarifin yapılış adımları…

25.03.2020

Tarih ve kültürün lezzetlendirdiği yemekleriyle Diyarbakır

Efsanelere konu Hevsel bahçelerinin mahsulleriyle pişen yemekler, Dağ kekiğiyle lezzetlenen etler, günün her saati ciğer... Kullanılan tek bir baharatın bile önemli olduğu, ince ayrıntılarla dolu bu mutfağın tadı damağımda kaldı gerçekten. Diyarbakır’ın heybesinde sizi şaşırtacak pek çok lezzet, kulağınıza fısıldayacak onlarca öykü var…

23.03.2020

Can Ozan Gece Uyutmayan Duyguların Şarkılarını Yapıyor

İsmiyle müsemma genç bir adam Can Ozan. Şarkılarını dinlediğiniz zaman onun bir ‘şehir ozanı’ olduğunu anlıyorsunuz. ‘Mutlu Olmak Zordur Derler’, ‘Sar Bu Şehri’ şarkılarını dinlemeye başladığımda üst üste kaç kere dinlediğimi bilmiyorum.

14.02.2020

Tarih ve doğal güzellik iç içe: Vezirköprü

Üç yıldır yapılan ve artık geleneksel hale getirilen ‘Vezirköprü Ozanlar / Âşıklar Buluşması’ etkinlikleri için Samsun’un şirin ilçesi Vezirköprü’nün yolunu tuttum. Doğası ve tarihiyle burası keşfedilmeyi bekleyen bir cennet. İşte size Vezirköprü gezi rehberi…

28.01.2020