EKSTRA
MENÜ

Santral

Santral ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Santral haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.631 Santral haberi bulunmuştur.

Santral Haberleri

İlk cep telefonum ve opera

İlk cep telefonum ve opera

Gazeteci arkadaşlarla Aspendos Opera ve Bale Festivali’ndeydik. Belek’teki otelin DJ köşesinde klasik Batı müziği CD’lerini görünce konuklara, Mozart’la başlayıp bir gündüz konseri verdim...

24.04.2020Kitap Sanat
Evini ofise çeviren KOBİ’lere özel destek

Evini ofise çeviren KOBİ’lere özel destek

Mastercard, COVID-19 döneminde ofislerini eve taşıyan KOBİ’lere özel bir destek paketi oluşturdu. Bu kapsamda dijital ödeme çözümü Masterpass 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sunulurken, işletmelerin dijital santral, e-fatura, teknik servis ve kurye gibi ihtiyaçları da MasterKOBİ platformu üzerinden çok özel indirimlerle sunuluyor

23.04.2020Teknoloji
Yenilenebilir enerjiye martta 4,6 milyar liralık destek

Yenilenebilir enerjiye martta 4,6 milyar liralık destek

YEKDEM kapsamındaki elektrik santrallerine verilen teşviklerden 817 santral yararlandı.

18.04.2020Ekonomi
Temiz enerji için dönüşüm fırsatı

Temiz enerji için dönüşüm fırsatı

Koronavirüs salgını tüm dünyada temiz hava kalitesinin önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Hava kalitesinin düşük olduğu bölgeler salgın için daha riskli olarak tanımlanırken sanayinin yavaşlamasına bağlı santrallerin az çalışması ile büyük kentlerin de hava kalitesi de yükseldi. İşte bu noktada hem yenilenebilir enerjideki kaynaklarının hem de temiz havanın insan yaşamı üzerine etkisi bir kez daha ortaya çıkarken bu dönemin de dönüşüm için bir fırsat olduğu belirtiliyor.

18.04.2020Ekonomi
İsviçre Konsolosluğu Nerededir İsviçre Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

İsviçre Konsolosluğu Nerededir? İsviçre Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Birçok ülkenin olduğu gibi İsviçre’nin de Türkiye’de konsolosluğu bulunuyor. Konsolosluk, her iki ülke arasındaki ticari, kültürel ve vatandaşlık işlemlerinde önemli rol oynuyor. İsviçre’yle ilgili vize, vatandaşlık ve bilgi için konsolosluğun yerini ve çalışma sistemini öğrenip, buna göre hareket edebilirsiniz. İsviçre konsolosluğunun adresi ve iletişim bilgilerini sizler için derledik.

15.04.2020Seyahat
Çernobil Nükleer Santrali faciası yaşanmıştı: Çernobil yangınında son durum ne Yangın söndürüldü mü

Çernobil Nükleer Santrali faciası yaşanmıştı: Çernobil yangınında son durum ne? Yangın söndürüldü mü?

Çernobil Nükleer Santrali'nin bulunduğu Çernobil bölgesindeki orman yangınları devam ediyor. Günlerdir söndürülemeyen yangının nükleer atıkların depolandığı bölgeye yaklaştığı son bilgilere göre açıklandı. 4 Nisan tarihinde başlayan ve yürütülen yoğun çalışmalara rağmen, henüz söndürülemeyen yangın devam ederken Nükleer Santral felaketi bir kez daha gündeme geldi. Peki, Çernobil Nükleer Santrali faciasında ne oldu? Çernobil yangınında son durum ne? İşte, detaylar...

15.04.2020Gündem
Çernobildeki radyoaktif toz Türkiyeyi etkiler mi Yanıt geldi...

Çernobil'deki radyoaktif toz Türkiye'yi etkiler mi? Yanıt geldi...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, Çernobil'deki orman yangınlarının bulunduğu bölgede batılı rüzgarlar hakim olduğu için radyoaktif tozun Türkiye'yi etkilemeyeceğini bildirdi.

15.04.2020Gündem
Çernobili yakan kişiler yakalandı

Çernobil'i yakan kişiler yakalandı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, tarihin en büyük nükleer felaketinin yaşandığı Çernobil bölgesinde 4 Nisan'da başlayan orman yangınını çıkaran kişilerin yakalandığını ve alevlerin tamamen söndürüldüğünü açıkladı.

15.04.2020Dünya
Çernobil yangını son durum:  Çernobil hangi ülkede ve nerede Çernobil patlaması nedir

Çernobil yangını son durum: Çernobil hangi ülkede ve nerede? Çernobil patlaması nedir?

Dünyanın en büyük nükleer santral patlamalarından olan Çernobil, 34 yıl sonra yeniden gündeme geldi. 4 Nisan tarihinde başlayan ve yürütülen yoğun çalışmalara rağmen, henüz söndürülemeyen yangın nükleer santralin bulunduğu bölgeye giderek yaklaşıyor. 11 gündür devam eden yangını söndürme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Peki, Çernobil hangi ülkede ve nerede? Çernobil patlaması nedir? İşte, ayrıntılar.

14.04.2020Dünya
Chernobyl dizisinin konusu nedir Çernobil dizisi hangi kanalda yayınlanmıştı

Chernobyl dizisinin konusu nedir? Çernobil dizisi hangi kanalda yayınlanmıştı?

Çernobil'de çıkan ve kontrol altına alınamayan yangın sonrasında Çernobil (Chernobyl ) dizisi yeni gündeme geldi. Ülkemiz de dahil olmak üzere çevre bölgede büyük bir yıkıma sebep olan Çernobil faciasını anlatan pek çok dizi ve film çekilmişti. Geçtiğimiz yıl yayınlanan 5 bölümlük mini dizi Chernobly, en çok ses getiren yapım olmuştu. Peki, Chernobyl dizisinin konusu nedir? Çernobil dizisi hangi kanalda yayınlanmıştı?

14.04.2020Televizyon
Şirketiniz uzaktan çalışmaya hazır mı

Şirketiniz uzaktan çalışmaya hazır mı?

Koronavirüs salgınının dünya çapında etkili olmasıyla birlikte milyonlarca insan evine kapandı. Öğrenciler bir yandan okul sürecini uzaktan eğitimle sürdürürken, çalışanlar ise ‘home office’ modeline geçti ve evinden iş süreçlerini takip etmeye başladı. Ancak bu konuda hiç deneyimi olmayan pek çok şirket de şartlar gereği uzaktan çalışmak durumunda. Peki uzaktan çalışmaya şirketiniz gerçekten hazır mı? İşletmelere uzaktan çalışma sistemini kusursuz kurabilmek için neler gerekiyor? Uzaktan ‘güvenle’ nasıl bağlanılır?

Mainz Türk Başkonsolosluğu Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Mainz Türk Başkonsolosluğu Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Dünyadaki çoğu ülkelerin belirli eyaletlerinde Türk Başkonsoloslukları bulunmaktadır. Türk Başkonsoloslukları o bölgede yaşayan Türklerin Belirli işlemlerini yapmakla görevli bir kurumdur. Mainz Türk Başkonsolosluğu da bunlardan birisidir. Peki Mainz Türk Başkonsolosluğu nerededir? Konsolosluk iletişim bilgileri, adresi, telefon numarası ve çalışma saatleri nelerdir. Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.

9.04.2020Seyahat
Frankfurt Türk Başkonsolosluğu Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Frankfurt Türk Başkonsolosluğu Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Türk vatandaşlarının en çok yaşadığı ülkelerden biri Almanya’dır. Almanya’da en çok gidilen Türk Konsolosluğu Frankfurt Konsolosluğudur. Frankfurt Türk Konsolosluğu nerededir? Frankfurt çalışma saatleri, telefon numarası, adres ve iletişim bilgileri nelerdir. Tüm bu soruların yanıtları detayları ile yer alıyor.

8.04.2020Seyahat
Türkiyenin rüzgar enerjisinde kurulu gücü 8 bin megavatı aştı

Türkiye'nin rüzgar enerjisinde kurulu gücü 8 bin megavatı aştı

Türkiye'nin rüzgar enerjisi santrallerinin kurulu gücü, geçen yılın sonunda 687 megavatlık santralin işletmeye alınmasıyla 8 bin 56 megavata ulaştı.

27.03.2020Teknoloji
Türkiyede rüzgar enerjisinde güç artıyor

Türkiye'de rüzgar enerjisinde güç artıyor

Türkiye'de geçen yıl 687 megavatlık rüzgar enerjisi santrali devreye alındı.

26.03.2020Ekonomi
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ İstanbulda 9 saatlik elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ İstanbul'da 9 saatlik elektrik kesintisi programı

BEDAŞ planlı elektrik kesintileri programında yer alan bilgilere göre, İstanbul'da 9 saat süreyle geçerli olacak elektrik kesintileri bilgisi paylaşıldı. İstanbul'un Esenler, Sultangazi, Avcılar, Başakşehir gibi birçok ilçesinde yaşanacak olan elektriklerin ne zaman son bulacağını öğrenmek isteyenler, 'Elektrikler ne zaman gelecek?' sorusunun yanıtını sorguluyor. İşte, 20 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı.

19.03.2020Gündem
Yenilenebilir enerjiye şubatta 3,3 milyar liralık destek

Yenilenebilir enerjiye şubatta 3,3 milyar liralık destek

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması kapsamındaki elektrik santrallerine verilen teşviklerden 817 santral yararlandı.

19.03.2020Ekonomi
Temiz, çevreci ve kârlı

Temiz, çevreci ve kârlı

Çanakkale Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi içine yapılan ve geçtiğimiz yıl 20 Ocak 2019 tarihinde faaliyete geçirilen Güneş Enerji Santralı’ndan 950 bin lira kazanç elde etti. Belediye, AB’den 4.3 milyon lira hibe alarak yola çıkmıştı.

18.03.2020Ekonomi
Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Bireysel güzellik konu olunca diş estetiği, güzel bir gülüş olmazsa olmazdır. Bu durum son yıllarda modern, teknolojik, restoratif uygulamaların kullanıldığı gülüş tasarımını ortaya çıkarmıştır. Dr. Dt. Aysun Coşkun Keşoğlu, gülüş tasarımında porselen ve kompozit lamineler ile zirkonyum uygulamalarını sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Tamirciye getirilen otomobil alev alev yandı

Tamirciye getirilen otomobil alev alev yandı

Bursa'da, arızasının giderilmesi için oto tamir atölyesine getirilen otomobil, park halindeyken alev aldı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında, otomobil kullanılmaz hale geldi.

16.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

10 Mart Salı gününde elektik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği zaman dilimini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Vatandaşlar, planlı kesinti programı ile ikamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini görüntüleyebiliyor. İşte, 10 Mart 2020 Salı günü planlı kesinti programı...

10.03.2020Gündem
İstanbulda elektrikler ne zaman gelecek 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ'tan İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası ilçeleri için elektrik kesintisi uyarısı yapıldı. 3 Mart 2020 tarihli kesinti programına göre bakım ve onarım çalışmaları gereği elektrik kesintisi yapılacak. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

3.03.2020Gündem
Çevre mevzuatına uyan termik santrallerin mührü kaldırılacak

Çevre mevzuatına uyan termik santrallerin mührü kaldırılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kapatılan termik santrallere ilişkin, "Şartını çevre mevzuatına uygun şekilde yerine getirirlerse santrallerin açılımını gerçekleştireceğiz. Yerine getirmemeleri durumunda da kapatma işlemimiz devam ediyor" dedi.

28.02.2020Ekonomi
Kadınlarda bu hastalık 9 kat daha fazla görülüyor

Kadınlarda bu hastalık 9 kat daha fazla görülüyor

Sjögren Sendromu, kuru göz ve kuru ağıza sebep olan bağışıklık sisteminin kendi kendine yaptığı bir hastalık olduğunu ifade eden İç Hastalıları Uzmanı Dr. Aysun Özbek, kadınlarda 9 kat daha sık görüldüğünü söyledi.

24.02.2020Sağlık
Termik santrala çevre yatırımı

Termik santrala çevre yatırımı

Koloğlu Holding Endüstriyel Projeler Direktörü Mete Eroğlu, geçen yıl 1.1 milyar dolar yatırımla devreye aldıkları Soma Kolin Termik Santralı ile Türkiye’nin doğalgaz ithalatını yılda yaklaşık 190 milyon dolar azaltmayı hedeflediklerini bildirdi.

22.02.2020Ekonomi
BAEnin ilk nükleer enerji santraline yakıt yüklenmeye başlandı

BAE'nin ilk nükleer enerji santraline yakıt yüklenmeye başlandı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ilk nükleer enerji santraline yakıt yükleme işleminin başladığı duyuruldu.

19.02.2020Dünya
Yenilenebilir enerjiye destek

Yenilenebilir enerjiye destek

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması kapsamındaki elektrik santrallerine verilen teşviklerden toplam kurulu gücü 21 bin 49 megavatı bulan 817 santral yararlandı.

19.02.2020Ekonomi
Evlilik meselesine ‘cehennem’ diye bakıyordum... Fikirlerim iyice perçinlendi

Evlilik meselesine ‘cehennem’ diye bakıyordum... Fikirlerim iyice perçinlendi

YouTube’da yayımlanan ve Mesut Süre’nin sunduğu ‘İlişki Testi’ 100’üncü bölüme ulaştı. Süre, bunca çiftle oturup konuşsa da ilişkiler üzerine tavsiye vermeyi doğru bulmuyor, “İlişki üzerine tavsiye verenler yanlış yapıyor. O ilişki hakkında hiçbir fikirleri yok” diyor.

‘Milli takım’ 5G’yi 2023’e yetiştirecek

‘Milli takım’ 5G’yi 2023’e yetiştirecek

OSTİM, 5G teknolojisinde yerlileştirme çalışmalarının öncüsü oldu. OSTİM’de kurdukları Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi’nde 130 firma ve 8 bin personelin çalışmalara devam ettiğini belirten OSTİM Başkanı Orhan Aydın, “5G’de milli bir takımla yerlileşme çalışmalarına başladık. Hedef yüzde 100’ünü yerli yapmak ve bunu 2023’te başaracağız” dedi.

12.02.2020Ekonomi
Akkuyu NGSdeki iş fırsatları İstanbulda düzenlenecek zirvede tartışılacak

Akkuyu NGS'deki iş fırsatları İstanbul'da düzenlenecek zirvede tartışılacak

Türk firmaları için Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) inşaatındaki olası iş birliği fırsatları, İstanbul'da düzenlenecek Nükleer Santraller Fuarı ve Zirvesi'nde tartışılacak.

11.02.2020Ekonomi
Baş dönmesi bu hastalıkların habercisi olabilir

Baş dönmesi bu hastalıkların habercisi olabilir

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ertuğrul Taşan, “Baş dönmesi sık karşılaşılan bir sağlık sorunudur ve pek çok hastalıkta bir belirti olarak ortaya çıkabileceği gibi hormonal bir hastalığa da işaret edebilir” dedi.

6.02.2020Sağlık
Akkuyuda inşaat temposu yüksek tutulacak

Akkuyu'da inşaat temposu yüksek tutulacak

Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Anastasia Zoteeva "Birkaç ay içinde ikinci ünitenin temeline beton dökmeye başlamayı düşünüyoruz. Şu anda, ünitede hazırlık çalışmaları devam ediyor" dedi.

4.02.2020Ekonomi
Almanya’da çevreciler, elektrik santralını işgal etti

Almanya’da çevreciler, elektrik santralını işgal etti

‘Ende Ende Gelnde’ ve ‘DeCOALonize Europe’ adlı çevreci aktivist grupları, Almanya’nın Kuzey-Ren Vetsfalya Eyaleti’ne bağlı Datteln şehrindeki ‘Datteln 4’ adlı kömürle çalışacak elektrik santralını işgal etti.

3.02.2020Avrupa
Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

Vücudumuz için bir savunma sistemi olan bağışıklık sistemi, organizmayı çoğu hastalığa karşı koruyan biyolojik yapı ve süreç sistemlerinden oluşuyor. Başta dalak, lenf düğümleri gibi periferik organlar ve kemik iliği, timus gibi santral organlardan oluşan bağışıklık sisteminde kanda bulunan savunma hücreleri ve bazı sistemler önemli rol oynuyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendirmek için dikkat edilmesi gereken 5 maddeyi açıklıyor.

30.01.2020İyi Yaşam
ASPİLSAN, HAVELSANın Bulut Bilişim Sistemine geçti

ASPİLSAN, HAVELSAN'ın "Bulut Bilişim Sistemi"ne geçti

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, dünyada 2-3 milyon, Türkiye'de de 25-30 bin siber güvenlik uzmanı açığı bulunduğunu belirterek, "Hiçbir kurum kendi güvenliğini yüzde 100 güvence altına alacak uzman bulamıyor. Bu nedenle var olan uzmanlığı ortak kullanıyor. Bulut sistemi bunu da sağlıyor." dedi.

30.01.2020Teknoloji
İngiltereden 5G altyapısı için Huaweiye temkinli yeşil ışık

İngiltere'den 5G altyapısı için Huawei'ye temkinli yeşil ışık

Huawei'nin, "yüksek riskli hizmet sağlayıcı" olarak nitelendirilmesine karşın ülkenin 5G altyapısında asli olmayan kısımlarda hizmet sunmasına izin verileceği belirtildi.

29.01.2020Teknoloji
İngiltereden 5G altyapısı için Huaweiye temkinli yeşil ışık

İngiltere'den 5G altyapısı için Huawei'ye temkinli yeşil ışık

İngiliz hükümeti, Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin İngiltere'nin 5G altyapısında hizmet sağlayıcı olarak yer almasına karar verdi.

28.01.2020Ekonomi
Dünyamız için ev ödevimiz

Dünyamız için ev ödevimiz

Eriyen buzullar, beklenmedik fırtınalar, aşırı sıcak hava dalgaları, giderek azalan canlı çeşitliliği, yangınlar, su baskınları... İklim krizi giderek derinleşiyor. Krizin baş sorumlusu hükümetler ve bir avuç şirket durumu ciddiye almıyor ama bizler hem sorumluları harekete geçirmeye çalışabilir hem bu esnada günlük hayatımızda elimizden geleni yapabiliriz.

26.01.2020Hürriyet Pazar
Ruhani: ABD, İsrailin politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldi

Ruhani: ABD, İsrail'in politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD'nin İsrail'in politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldiğini söyledi.

21.01.2020Dünya
Yenilenebilirde teşvik miktarı 38 milyar lirayı aştı

Yenilenebilirde teşvik miktarı 38 milyar lirayı aştı

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması kapsamında verilen teşviklerden geçen yıl toplam kurulu gücü 20 bin 921 megavatı bulan 777 santral yararlandı.

21.01.2020Ekonomi
Sınırımızdaki saatli bomba Kapatın gitsin şu hurdayı

Sınırımızdaki saatli bomba! Kapatın gitsin şu hurdayı

Iğdır’ın yanı başındaki Metsamor Nükleer Santralı, Çernobil ve Fukuşima ile aynı teknoloji kullanılarak yapılmıştı. 2005’te ömrünü tamamlamasına rağmen Ermenistan hâlâ bu santralı çalıştırıyor. Türkiye’nin yakın takibinde olan santral, geçen günlerde Meclis’te de gündeme geldi.

19.01.2020Gündem

Korkunç kaza! Vinç metrelerce sürüklendi...

İzmit'te 30 Ekim tarihinde, ağır tonajlı araçların inmesinin yasak olduğu rampadan inmeye çalışan vincin 4 aracı biçtiği ve 3 kişinin yaralandığı kazanın MOBESE görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, devrilen vincin hızla trafik ışıklarında bekleyen araçlara çarpması sonucu yaşanan panik ile kadın bir yayanın üzerine yaklaşan araçlardan kaçarak kurtulma anları yer alıyor.

17.01.2020Gündem
Karstaki eski HES baraj gölü yüzeyi dondu

Kars'taki eski HES baraj gölü yüzeyi dondu

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan Sibirya soğukları nedeniyle Kars'taki eski hidroelektrik santralinin (HES) baraj gölü yüzeyi dondu.

17.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Mahalli idareler İçişleri Bakanlığı’na bağlanmalıdır

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde, kuruluşundan beri İçişleri Bakanlığı’na bağlı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü kaldırılmış, bazı personeli de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda (ÇŞB) yeni oluşturulmuş olan Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’ne devredilmiştir.

7.05.2020

Hapiste yaşamın bilinmeyenleri

İletişim için özel santral kurduran, ekmek mayasından alkol üreten mahkûmlar var.

11.04.2020

Ya internet biterse

Şimdiki gibi sıradışı zamanlarda internet trafiği başkalarına duyarlılık göstermemiz gereken konular arasında. İnternet de diğer tüm kaynaklar gibi sonsuz değil, ölçülü kullanmak en hayırlısı.

29.03.2020

Erdoğan’ın çantasında ne var?

Erdoğan-Putin görüşmesi sadece İdlib sürecini değil, Türk-Rus ilişkilerinin seyrini de belirleyecek. İki lider kriz anlarında bir araya geldiler. Rus uçağının düşürülmesi, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtlarında krizden güçlü çözümler çıkarmayı başardılar. Astana sürecinin mimarı oldular.

4.03.2020

Yarımada nihayet

ÖTEDEN beri bir serzenişimiz vardır.

16.02.2020