EKSTRA
MENÜ

Santral

Santral ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Santral haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.624 Santral haberi bulunmuştur.

Santral Haberleri

Elektrik yatırımlarına temiz kaynaklar damga vurdu

Elektrik yatırımlarına temiz kaynaklar damga vurdu

Türkiye'de bu yıl ocak-nisan döneminde yaklaşık 416 megavat elektrik kapasitesi devreye alındı.

4.07.2020Ekonomi
Türkiyenin en yükseğinin yüzde 80i tamamlandı... 2,5 milyon kişinin elektriğini karşılayacak

Türkiye'nin en yükseğinin yüzde 80'i tamamlandı... 2,5 milyon kişinin elektriğini karşılayacak!

ARTVİN’de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve tamamlandığında 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, çift eğrilikli ince kemer baraj tipi kategorisinde ise dünyanın 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES Projesi’nin yüzde 80’i tamamlandı. Baraj inşaatı kapsamında yer altına inşa edilen 558 megavat kurulu güce sahip hidroelektrik santral ile 2,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı karşılanacak.

2.07.2020Ekonomi
Elektrikte 229 milyon liralık kapasite mekanizması desteği

Elektrikte 229 milyon liralık kapasite mekanizması desteği

Kapasite mekanizması kapsamında mayıs ayı için en yüksek ödeme 16,1 milyon lirayla Soma Termik Santral Elektrik Üretim AŞ'ye yapılacak.

1.07.2020Ekonomi
Akkuyu NGSnin ilk ünitesinde kullanılacak buhar jeneratörlerinin üretimi tamamlandı

Akkuyu NGS'nin ilk ünitesinde kullanılacak buhar jeneratörlerinin üretimi tamamlandı

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ilk ünitesinde kullanılacak 4 buhar jeneratörünün üretimi tamamlandı.

30.06.2020Ekonomi
Türkiye ‘rüzgâr’ı arkasına aldı

Türkiye ‘rüzgâr’ı arkasına aldı

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Hakan Yıldırım, “Rüzgârda kısa sürede çok büyük bir ekosistem oluştu. 15 bin kişi istihdam ediliyor. Hızla kanat ve kule fabrikaları açılıyor. Bu fabrikalar üretiminin yüzde 70’ini dünyaya ihraç ediyor. Bu türbinler gelecek için dönüyor. Bu ekosistemin devamı için mekanizmaları bozmamak gerekiyor” diye konuştu.

28.06.2020Ekonomi
Nükleer enerji müfredata giriyor

Nükleer enerji müfredata giriyor

Nükleer enerji meslek liselerinde ders oluyor. 2023 yılında birinci reaktörü devreye girecek olan Türkiye’nin ilk Nükleer Güç Santralı (NGS) Akkuyu’da Türk çalışan sayısının ve yerel katılımın artırılması amacıyla Mersin’deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin müfredatına “Nükleer Enerjiye Giriş Dersi” eklendi.

28.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmezden Akkuyu açıklaması

Son dakika... Bakan Dönmez'den Akkuyu açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akkuyu NGS'de hedefimiz birinci üniteyi 2023'te, Cumhuriyetimizin 100. yılında devreye almak" açıklamasını yaptı.

26.06.2020Ekonomi
Sancaktepede kaza; otomobil hurdaya döndü sürücü yaralı kurtuldu

Sancaktepe'de kaza; otomobil hurdaya döndü sürücü yaralı kurtuldu

Sancaktepe'de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil aydınlatma direğini devirdikten sonra İBB Sancaktepe Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nın girişine çarptı. Otomobil hurdaya dönerken, sürücü itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

26.06.2020Gündem
Akkuyuda çalışmak için Rusyada eğitim alan gençler süreci Hürriyete anlattı: Hataya yer yok

Akkuyu'da çalışmak için Rusya'da eğitim alan gençler süreci Hürriyet'e anlattı: Hataya yer yok

Akkuyu’da çalışmak üzere Rusya’da 6.5 yıl süren zorlu eğitimden geçen gençlerden 6’sı Hürriyet’e konuştu: Eğitimler çok detaylı, ciddi ve sertti. Hataya yer yoktu. Çernobil’i anlatan dersler vardı. Bir dersten kalmamız bile bizim için son demekti. Sokağa bakınca Rus edebiyatında yaşıyor gibiydik. Bize bir şeyi asla unutturmuyorlardı; hataya yer yok. Her şeyi bilmeniz gerekiyordu.

22.06.2020Ekonomi
1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

Gazeteci-yazar Sadık Albayrak, Trabzon’da 1850 rakımdaki yayla evinde ‘Kıtmir’ adını verdiği kangal cinsi köpeğiyle inzivaya çekildi. Gözlerden uzakta Robinson Crusoe hayatı yaşayan Sadık Albayrak, kitaplarını yazıyor, bahçesinde torunları için alabalık yetiştirmeyi, yaylayı ağaçlarla donatmayı planlıyor.

21.06.2020Gündem
Fransanın şehirleri neler Fransa başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Fransa'nın şehirleri neler? Fransa başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Fransa Avrupa kıtasında yer alan bir ülkedir. Fransa özellikle ünlü şehirleri ve ünlü meydanları olan bir şehirdir. Avrupa kıtasının en gelişmiş şehirlerinden biri olan Fransa aynı zamanda bir Schengen ülkesidir. Fransa Dünya'nın en hızlı gelişmeye devam eden sanayide de oldukça gelişmiş bir şehir olarak bilinmektedir. Peki, Fransa'nın şehirleri neler? Fransa başkenti ve nüfusu nedir? Fransa'nın yüzölçümü ve telefon kodu bilgileri nelerdir? İşte Fransa şehrine dair merak edilenler.

18.06.2020Seyahat
Yenilenebilir enerjiye büyük destek

Yenilenebilir enerjiye büyük destek

YEKDEM kapsamındaki santraller, geçen ay 8,65 milyon megavatsaat elektrik üretti.

17.06.2020Ekonomi
2020 Yenilenebilir Enerji Küresel Durum Raporu yayınlandı

2020 Yenilenebilir Enerji Küresel Durum Raporu yayınlandı

Elektrik üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının payı yüzde 26'ya yükselirken, ısıtma ve soğutma sektörlerinde yüzde 10 ve ulaşımda yüzde 3 seviyesinde bulunuyor. Küresel iklim değişikliği problemini çözmek için yenilenebilir enerji kaynaklarının farklı sektörlerde de kullanılması ve fosil yakıt tüketiminin sonlandırılması gerektiği belirtiliyor.

16.06.2020Ekonomi
Kahroldu... Feci kaza: 2si çocuk, 5 yaralı

Kahroldu... Feci kaza: 2'si çocuk, 5 yaralı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde freni patlayan otomobil, çelik bariyerleri parçalayarak yolun bitimindeki Aile Sağlık Merkezinin ocağının duvarına çarptı. Araçta bulunan 2’si çocuk 5 kişi yaralanırken bir çocuğun ise durumunun ağır olduğu öğrenildi. Öte yandan araçtan yaralı olarak kurtulan sürücü Muhammed Suleyman, yaralanan 2 çocuğunun durumunu görünce sinir krizi geçirdi.

16.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Metin Topuz davasında karar: 8 yıl 9 ay hapis

Son dakika haberler... Metin Topuz davasında karar: 8 yıl 9 ay hapis

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'a, "silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

11.06.2020Gündem
DenizBank, Vodafone Business Bulut Santral Çözümü’nü seçti

DenizBank, Vodafone Business Bulut Santral Çözümü’nü seçti

DenizBank, koronavirüs salgını döneminde çalışanlarının sağlığını korumak ve uzaktan çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla Vodafone Business Bulut Santral Çözümü’nü seçti.

9.06.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan Kurumdan termik santral açıklaması

Son dakika... Bakan Kurum'dan termik santral açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Soma Termik Santralinin 6 ünitesinden 4'üne, Kangal Termik Santralinin kapalı olan 2 ünitesine, Çatalağzı Termik Santralinin kapalı olan 2 ünitesine, Seyitömer Termik Santralinin 4 ünitesinden 2'sine, Tunçbilek Termik Santralinin 3 ünitesinden 2'sine, Afşin A Termik Santralinin 4 ünitesinden 2’sine 1 yıl geçici çalışma ruhsatı verilmiştir. Bu üniteler ve bacalar mevzuata uygun hale getirilmiştir" açıklamasında bulundu.

8.06.2020Ekonomi
Binlerce kişiye istihdam sağlayacak... Tarihi proje Yusufeli Barajında son düzlüğe girildi

Binlerce kişiye istihdam sağlayacak... Tarihi proje Yusufeli Barajı'nda son düzlüğe girildi

Türkiye Cumhuriyeti'nin uzun vadeli enerji vizyonunun en önemli projeleri arasında yer alan 275 metre yüksekliğinde Artvin Yusufeli Barajı'nda, son düzlüğe girildi. Toplam 4 milyon metreküp gövde betonunun döküleceği baraj inşaatında 3 milyonuncu metreküp betonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle döküldü. Erdoğan, "Tamamen kendi mühendislerimizin ürünü olan bu eser, ekonomimize yılda 1,5 milyar lira katkı sağlayacak. Bu dev eserin açılışını yaptığımızda da ne kadar iftihar etsek o kadar önemli. Dünya, 'hidroelektrik santral nedir, sulama nedir?' bunu gördüğünde şaşıracak." dedi.

6.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Albayrak: Bu eser sayesinde ülkemiz, yarınlara güvenle adım atacak

Son dakika haberler... Bakan Albayrak: 'Bu eser sayesinde ülkemiz, yarınlara güvenle adım atacak'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yusufeli Barajı'na ilişkin "Ekonomimize de yılda tam 1.5 Milyar TL katkıda bulunacak. Tamamen yerli mühendislerimizle yapılan bu eser sayesinde ülkemiz, yarınlara güvenle adım atacak." açıklamasında bulundu.

6.06.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yusufeli Barajı ekonomiye yılda 1,5 milyar TL katkı sağlayacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yusufeli Barajı ekonomiye yılda 1,5 milyar TL katkı sağlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden, Yusufeli Barajı 3 Milyonuncu Beton Dökümü, Bayburt Demirözü Sulaması, Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri ile Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Kısım Hizmete Alma Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı.

6.06.2020Ekonomi
Çevre faciasında valiye sert çıktı

Çevre faciasında valiye sert çıktı

Rusya’nın Sibirya bölgesi Norilsk şehrindeki termik santralın hasar gören dev yakıt deposundan dökülen binlerce ton mazot çevre felaketine yol açtı.

6.06.2020Dünya
Yeşil enerji virüse takıldı

Yeşil enerji virüse takıldı

Yenilenebilir enerji üretiminde rekorlar kırılırken yeni santralların inşası ise pandemi etkisine takıldı. GÜYAD Başkanı Cem Özkök, “Güneş panelleri ve rüzgâr türbinleri virüs nedeniyle santrallara ulaşamıyor. Parçalar şu anda fabrikadan çıkıp gemiye dahi yüklenmiyor. Santrallar bu şekilde YEKDEM’i kaçıracak. Süre uzarsa üretim de güçlenecek” dedi.

4.06.2020Ekonomi
Favipiravir ilacı nedir Corona Virüs tedavisinde nasıl kullanılıyor

Favipiravir ilacı nedir? Corona Virüs tedavisinde nasıl kullanılıyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarının ardından corona virüs tedavisinde kullanılan Favipiravir ilacının detayları tekrar gündeme geldi. T-705, Avigan veya favilavir olarak da bilinen Favipiravir, Japonya menşeili şirket Toyama Chemical tarafından RNA virüslerine karşı geliştirilmiş bir antiviral ilaçtır. Favipiravir grip, Batı Nil ve sarıhumma virüslerinin yanı sıra flavivirüsler, arenavirüsler, bunyavirüsler ve alphavirüslere karşı da etkinlik göstermektedir.

3.06.2020Gündem
Ölüm rampasındaki kazaların önüne sensörle geçilecek

'Ölüm rampası'ndaki kazaların önüne sensörle geçilecek

İZMİT'te sık sık ölümlü ve yaralamalı kazaların olduğu ve 'ölüm rampası' olarak da bilinen Gazanfer Bilge Bulvarı'nda meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek amacıyla sensör ve Plaka Tanıma Sistemi ile yasaklı araçlar tespit edilecek. Bu sayede bulvarda meydana gelebilecek kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

2.06.2020Gündem
Nükleer Santral nedir Nükleer enerji santrali nasıl kurulur Nükleer Santral türleri, zararları ve faydaları

Nükleer Santral nedir? Nükleer enerji santrali nasıl kurulur? Nükleer Santral türleri, zararları ve faydaları

İnsan vücudunun çalışabilmesi için enerji gerektiği gibi tüm dünyadaki bütün işlerin yürüyebilmesi için de enerji gerekmektedir. Özellikle sanayi devriminin ardından günümüze kadar giderek artan enerji ihtiyacı mutlaka karşılanmak zorundadır. Enerji ihtiyacı için kullanılan nükleer santral nedir? Nükleer santral nasıl kurulur, yararları ve zararları nelerdir? İşte soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

31.05.2020Gündem
Türkiyenin en yükseği Bitime 70 metre kaldı

Türkiye'nin en yükseği! Bitime 70 metre kaldı

ARTVİN’de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı sürdürülen ve tamamlandığında 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, ’çift eğrilikli ince kemer baraj tipi’ kategorisinde ise dünyanın 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES projesinde, 205 metre gövde yüksekliğine ulaşıldı. Türkiye’nin en prestijli projelerinden olan ve tamamlanması için 70 metre gövde yüksekliği kalan Yusufeli Barajı’nın gelecek yıl devreye alınması planlanıyor.

29.05.2020Ekonomi
Bursada Ayakkabıcılar Çarşısındaki depoda yangın

Bursa'da Ayakkabıcılar Çarşısı'ndaki depoda yangın

BURSA'da, Ayakkabıcılar Çarşısı'ndaki depoda, eşyaların tutuşmasıyla başlayan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Alevlerin sardığı depoda hasar meydana geldi.

27.05.2020Gündem
Enerjide Menderes atılımı

Enerjide Menderes atılımı

Türkiye'nin petrol sektöründeki dev şirketleri Tüpraş ve TPAO'nun temeli, 1950-1960 yıllarında tek başına iktidar olan Başbakan Adnan Menderes döneminde atıldı. Geçen yıl 89,6 milyar lira ciro yapan Tüpraş, bu başarısıyla Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu, Avrupa'nın ise 7'inci büyük rafineri şirketi oldu.

26.05.2020Ekonomi
Yüzer Nükleer Santral hizmete girdi

Yüzer Nükleer Santral hizmete girdi

Dünyanın en kuzeyine konumlandırılan türünün tek örneği Yüzer Nükleer Santral Rusya'nın Uzak Doğu bölgesinde hizmete girdi.

25.05.2020Haber
Dünyada bir ilk Hem yüzer hem de en uç noktada... İşte o nükleer santral

Dünyada bir ilk! Hem yüzer hem de en uç noktada... İşte o nükleer santral

Dünyanın en kuzeyine konumlandırılan türünün tek örneği Yüzer Nükleer Santral Rusya'nın Uzak Doğu bölgesinde hizmete girdi.

25.05.2020Ekonomi
Yenilenebilir enerjiye nisanda 5 milyar liralık destek

Yenilenebilir enerjiye nisanda 5 milyar liralık destek

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere nisanda yaklaşık 5 milyar liralık destek sağlandı.

23.05.2020Ekonomi
Aksa Enerji bilançosunu açıkladı

Aksa Enerji bilançosunu açıkladı

2020 yılının ilk çeyreğinde cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre %60 oranında artırarak 1,8 milyar liraya yükselten Aksa Enerji, Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK) rakamını ise 371 milyon lira seviyesine taşıdı.

21.05.2020Ekonomi
Maltepede fırıncılara silahlı saldırı güvenlik kamerasında

Maltepe'de fırıncılara silahlı saldırı güvenlik kamerasında

MALTEPE'de iki fırıncının vurulduğu anlara ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

19.05.2020Gündem
Maltepede ekmek dağıtan fırıncılara silahla saldırı: 2 yaralı

Maltepe'de ekmek dağıtan fırıncılara silahla saldırı: 2 yaralı

Maltepe'de ekmek dağıtan iki fırıncıları silahla yaralayan şüpheli olay yerinden bağırarak uzaklaştı. Olay anları saniye saniye kameraya yansıdı.

18.05.2020Gündem
Ilısu Barajı hizmete giriyor

Ilısu Barajı hizmete giriyor

18 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde yarın düğmeye basılıyor. 6 tribünden oluşan dev barajın ilk tribününün açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

18.05.2020Ekonomi
Bacalar tamam Gözler çıkacak izinde

Bacalar tamam! Gözler çıkacak izinde

Çevre yükümlülüklerini yerine getirmedikleri gerekçesiyle filtresiz termik santrallerden 5’i geçen 1 Ocak itibari ile kapatılmıştı. Kapatma kararı sonrası anılan santrallerin yeniden üretime geçebilmeleri için şirketler yatırım programlarını devreye aldı.

18.05.2020Ekonomi
Nükleer enerji güven tazeledi

Nükleer enerji güven tazeledi

Uluslararası Enerji Ajansı Raporu'na göre nükleer santraller, salgın sürecinde Fransa, Almanya, Belçika, Slovakya ve İsveç dahil birçok ülkede yük izleme modunda çalışarak Avrupa'nın enerji arzı güvenliğine katkı sağladı.

16.05.2020Ekonomi
Kurumların yerli video konferans sistemine ilgisi artıyor

Kurumların yerli video konferans sistemine ilgisi artıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in duyurduğu yerli video konferans sistemi geliştiren şirketler arasında yer alan Karel, kamu kurumları, özel şirketler ve sivil toplum kuruluşlarına bulut sistemi üzerinden video konferans hizmeti veriyor.

14.05.2020Teknoloji
Aksa Enerji, Özbekistana santral kuracak

Aksa Enerji, Özbekistan'a santral kuracak

Aksa Enerji, Taşkent’te 240 MW kapasiteli Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali kuracak.

12.05.2020Ekonomi
Sanayi kentinde 1,8 milyar liralık teşvik

Sanayi kentinde 1,8 milyar liralık teşvik

"Sanayi ve teknoloji kenti" Kocaeli'de hayata geçirilmesi planlanan ve sabit yatırım tutarı 1,8 milyar lira olarak öngörülen 43 komple yeni yatırım projesi teşvik kapsamına alındı.

9.05.2020Ekonomi
İlk cep telefonum ve opera

İlk cep telefonum ve opera

Gazeteci arkadaşlarla Aspendos Opera ve Bale Festivali’ndeydik. Belek’teki otelin DJ köşesinde klasik Batı müziği CD’lerini görünce konuklara, Mozart’la başlayıp bir gündüz konseri verdim...

24.04.2020Kitap Sanat
Evini ofise çeviren KOBİ’lere özel destek

Evini ofise çeviren KOBİ’lere özel destek

Mastercard, COVID-19 döneminde ofislerini eve taşıyan KOBİ’lere özel bir destek paketi oluşturdu. Bu kapsamda dijital ödeme çözümü Masterpass 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sunulurken, işletmelerin dijital santral, e-fatura, teknik servis ve kurye gibi ihtiyaçları da MasterKOBİ platformu üzerinden çok özel indirimlerle sunuluyor

23.04.2020Teknoloji
Yenilenebilir enerjiye martta 4,6 milyar liralık destek

Yenilenebilir enerjiye martta 4,6 milyar liralık destek

YEKDEM kapsamındaki elektrik santrallerine verilen teşviklerden 817 santral yararlandı.

18.04.2020Ekonomi
Temiz enerji için dönüşüm fırsatı

Temiz enerji için dönüşüm fırsatı

Koronavirüs salgını tüm dünyada temiz hava kalitesinin önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Hava kalitesinin düşük olduğu bölgeler salgın için daha riskli olarak tanımlanırken sanayinin yavaşlamasına bağlı santrallerin az çalışması ile büyük kentlerin de hava kalitesi de yükseldi. İşte bu noktada hem yenilenebilir enerjideki kaynaklarının hem de temiz havanın insan yaşamı üzerine etkisi bir kez daha ortaya çıkarken bu dönemin de dönüşüm için bir fırsat olduğu belirtiliyor.

18.04.2020Ekonomi
İsviçre Konsolosluğu Nerededir İsviçre Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

İsviçre Konsolosluğu Nerededir? İsviçre Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Birçok ülkenin olduğu gibi İsviçre’nin de Türkiye’de konsolosluğu bulunuyor. Konsolosluk, her iki ülke arasındaki ticari, kültürel ve vatandaşlık işlemlerinde önemli rol oynuyor. İsviçre’yle ilgili vize, vatandaşlık ve bilgi için konsolosluğun yerini ve çalışma sistemini öğrenip, buna göre hareket edebilirsiniz. İsviçre konsolosluğunun adresi ve iletişim bilgilerini sizler için derledik.

15.04.2020Seyahat
Çernobil Nükleer Santrali faciası yaşanmıştı: Çernobil yangınında son durum ne Yangın söndürüldü mü

Çernobil Nükleer Santrali faciası yaşanmıştı: Çernobil yangınında son durum ne? Yangın söndürüldü mü?

Çernobil Nükleer Santrali'nin bulunduğu Çernobil bölgesindeki orman yangınları devam ediyor. Günlerdir söndürülemeyen yangının nükleer atıkların depolandığı bölgeye yaklaştığı son bilgilere göre açıklandı. 4 Nisan tarihinde başlayan ve yürütülen yoğun çalışmalara rağmen, henüz söndürülemeyen yangın devam ederken Nükleer Santral felaketi bir kez daha gündeme geldi. Peki, Çernobil Nükleer Santrali faciasında ne oldu? Çernobil yangınında son durum ne? İşte, detaylar...

15.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Doğa ile barışık olacağız

2020 yılında 5 Haziran Dünya Çevre Gününü, koronavirüsün küresel ölçekteki salgın tehdidi altında kutluyoruz. Ve diyoruz ki:

3.06.2020

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Koronavirüs salgınıyla uğraştığımız şu günlerde hastalarımızdan en çok saç dökülmesi ile ilgili sorular ve yakınmalar gelmeye başladı. O zaman biz de; kadınlarda saç dökülmesini işleyelim dedik.

12.05.2020

Mahalli idareler İçişleri Bakanlığı’na bağlanmalıdır

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde, kuruluşundan beri İçişleri Bakanlığı’na bağlı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü kaldırılmış, bazı personeli de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda (ÇŞB) yeni oluşturulmuş olan Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’ne devredilmiştir.

7.05.2020