EKSTRA
MENÜ

Santral

Santral ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Santral haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.631 Santral haberi bulunmuştur.

Santral Haberleri

Erdoğan, Putin ile 3üncü kez bir araya gelecek

Erdoğan, Putin ile 3'üncü kez bir araya gelecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek hafta Moskova'ya yapacağı ziyaret kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelecek. Görüşme, iki liderin 2019'un ilk dört ayında yaptığı üçüncü yüz yüze görüşme olacak.

3.04.2019Dünya
Kooperatif mücadelesi

Kooperatif mücadelesi

Tanzim satışlarla birlikte ‘kooperatifçilik’ de yine gündemde. Bu sistemin iyi örneklerinden biri ise 7 bin yıllık tarihe sahip, arazileri birinci derece tarımsal sit alanı olan Dokuzhöyük köyünde yaşanıyor. Kırklareli’ne bağlı köyde yaşayanlar 50 yıl önce bir samanlıkta kurulan kooperatifi ayakta tutmaya çalışıyor. 80 üyenin günde 7 ton sütünü işleyip satan kooperatifin üyeleri, devletin yanlarında olmalarını bekliyor.

3.04.2019Ekonomi
Seçim görevli ücreti ne kadar, seçim ücretleri ne zaman ödenecek

Seçim görevli ücreti ne kadar, seçim ücretleri ne zaman ödenecek?

31 Mart yerel seçimlere yönelik oy verme işlemi sona erdi. Vatandaşlar büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanı, belediye meclis üyeleri ile muhtarları seçmek için oy kullandı. Seçimler ardından seçim görevli ücretleri de yeniden gündeme geldi. Peki, seçim görevli ücreti ne kadar, seçim ücretleri ne zaman ödenecek?

1.04.2019Gündem
Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Helvacızade Grubu CEO’su Mevlüt Büyükhelvacıgil tıbbi kenevir de üretmek istediklerini dile getirerek, “5 yıldır bu konuda Ar-Ge yaptık, 3 formülasyon ürettik. Dünyada 4 milyar dolarlık bir pazar var. Sağlık Bakanlığı’nın izni ve üniversite işbirliğiyle endüstriyel kenevir üretip dünyaya satabiliriz. 10 yıl içinde Amerika’da besin destekli ilaç pazarında ilk 5’ten biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

30.03.2019Ekonomi
Yüzen santrala samuray desteği

Yüzen santrala samuray desteği

JAPONYA merkezli deniz taşımacılığı şirketi Mitsui OSK Lines (MOL) ile yüzer santral işletmecisi Karpowership sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ile elektrik üretecek yüzer santral geliştirmek üzere işbirliği anlaşması yaptı.

30.03.2019Ekonomi
Eyfel ile yarışan Yusufeli Barajında 79 metre yüksekliğe ulaşıldı

Eyfel ile yarışan Yusufeli Barajı'nda 79 metre yüksekliğe ulaşıldı

Tamamlandığında 275 metreyle ülkenin en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı'nda inşaat yüksekliği 8 ayda 79 metreye çıktı.

29.03.2019Ekonomi
Zekeriya Özle iki karşılaşma

Zekeriya Öz'le 'iki karşılaşma'

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik soruşturmalar kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan savcı Zekeriya Öz ve bazı polis müdürleri ile irtibatlı olmak ve casusluk yapmakla suçlanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz, ilk duruşmada suçlamaları kabul etmedi. Topuz, Zekeriya Öz’le karşılaşmalarını da anlattı.

27.03.2019Gündem
Küresel karbondioksit emisyonunda tarihi zirve

Küresel karbondioksit emisyonunda tarihi zirve

Dünyada enerji sektörü kaynaklı karbondioksit emisyonu geçen yıl bir önceki yıla göre 1,7 artışla 33 gigatona yükseldi. Böylece küresel karbondioksit emisyonunda tarihi zirve görüldü.

26.03.2019Dünya
Ocak ayında rekor kırıldı

Ocak ayında rekor kırıldı

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde bulunan Türkiye'nin ikinci büyük rüzgar enerji santralinde ocak ayında, santralin kuruluşundan bu yana olan en yüksek ocak ayı elektrik üretim rakamına ulaşıldı.

22.03.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu: Türkiyede ilk kez bu yöntemle petrol keşfi yapıldı

Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu: Türkiye'de ilk kez bu yöntemle petrol keşfi yapıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Diyarbakır'daki 'Mermer-1' sahamızda, yerin 3 bin 500 metre altı çatlatılarak Türkiye petrolleri tarihinde ilk defa bu yöntemle petrol keşfi yaptık. Dünyada son yıllarda hızla yaygınlaşan yeni bir üretim tekniği olan hidrolik çatlatma yöntemiyle hidrokarbon üretimi yapan ülkeler arasında artık Türkiye de var. Kayaların gözeneklerine hapsolmuş petrolü artık bu şekilde üretebileceğiz. 3 bin 700 metre derinlikte günde yaklaşık 200 varil üretecek kuyumuz, bu derinlikte üretim yapacak en derin kuyumuz olacak. Sahada bulduğumuz petrol, kalite bakımından da dünyada kabul edilen standartların üzerinde bir değere sahip. İnşallah sahadaki 5,26 milyon varillik yerinde rezervi hızla ülke ekonomisine kazandıracağız. 'Mermer-1' sahası öncü sahamız olacak. Hedefimiz 50 kuyuda daha çatlatma" açıklamasında bulundu.

21.03.2019Ekonomi
Yeşil davasında flaş iddia: Bu adamı çağırın o döneme ait hiçbir faili meçhul olay kalmaz

'Yeşil' davasında flaş iddia: Bu adamı çağırın o döneme ait hiçbir faili meçhul olay kalmaz

YAZAR Musa Anter’in 1992’de Diyarbakır’da öldürülmesi ve AK Partili Orhan Miroğlu’nun yaralanmasına ilişkin görülen davada, tanık sıfatıyla bilgisine başvurulan MİT görevlisi H.K., ’Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım ile kaybolduğu söylenen 29 Kasım 1996’dan sonraki hafta telefonla görüştüğünü; ancak o günden bugüne kadar irtibatı olmadığını söyledi. H.K., Yıldırım’ın yaşayıp yaşamadığını da bilmediğini söyledi.

20.03.2019Gündem
Bakan Dönmez: Sondajda son viraja girildi

Bakan Dönmez: Sondajda son viraja girildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dönmez, Alanya'daki sondaj çalışmasında son aşamalara yaklaşıldığını belirtti.

20.03.2019Ekonomi
Er Mustafa 34 yıl sonra görev şehidi

Er Mustafa 34 yıl sonra görev şehidi

1985 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) binasında santral nöbeti sırasında elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden askerin, 34 yıl sonra vazife malulü (görev şehidi) sayılarak ailesine maaş bağlanmasına karar verdi. Ankara 10. İdare Mahkemesi’nin kararında, askerin hayatını kaybetmesine yol açan trafo istasyonunun kullanım durumu ile hayati tehlike arz ettiği, bu hususta gerekli önlemlerin alınmadığı belirtildi.

20.03.2019Gündem
Bakan Varank: Amasya’nın 20 yıllık hayali, çılgın proje hayata geçti

Bakan Varank: Amasya’nın 20 yıllık hayali, çılgın proje hayata geçti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Amasya'nın 20 yıllık hayali olan çılgın proje hayata geçti. Şehir merkezinden geçen Yeşilırmak'ı kauçuk bir bentle şişiren proje ile adeta bir taşla üç kuş vuruldu." dedi.

19.03.2019Ekonomi
Bakan Dönmez: Türkiye bölgede enerjinin ticaret merkezi olma yolunda

Bakan Dönmez: Türkiye bölgede enerjinin ticaret merkezi olma yolunda

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye bölgede enerjinin ticaret merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Onun için de altyapımızı büyük oranda tamamladık. Piyasa işletmeciliği açısından önemli aşamaları, mesafeleri katettik" dedi.

15.03.2019Ekonomi
YSK seçim görevi sorgulama işlemi 2019 seçim görevlisi ücretleri ne kadar

YSK seçim görevi sorgulama işlemi! 2019 seçim görevlisi ücretleri ne kadar?

31 Mart Yerel Seçimlerinde görev alacak kişilerin ücretleri netleşiyor. YSK, en düşük ücreti 110 en yüksek ücreti ise 261 TL olarak belirledi. Peki, 2019 seçim görevlisi ücretleri ne kadar? YSK seçim görevi sorgulama işlemi nasıl yapılır?

12.03.2019Gündem
Bakan Dönmez dağıtım bedelini açıkladı

Bakan Dönmez dağıtım bedelini açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik dağıtım bedeline ilişkin "Her yıl iletim, dağıtım için ayırdığımız kaynağın tutarı 9,5 milyar lira. İşletme gideri olarak da 17,5 milyar lira ayırıyoruz, etti 27 milyar lira. O 27 milyar lira dağıtılan-satılan elektrik birimine bölündüğünde dağıtım bedeli olan rakam ortaya çıkıyor." dedi.

12.03.2019Ekonomi
2019 seçim ücreti ne kadar Seçim görevi sorgulama işlemi nereden yapılıyor

2019 seçim ücreti ne kadar? Seçim görevi sorgulama işlemi nereden yapılıyor?

110 liradan başlayarak göreve göre 261 liraya kadar çıkabilen seçim ücretleri, YSK tarafından ilan edildi. Seçim görevi yapacak olan kişilerin alacağı ücretler, sandık kurulları, il-ilçe seçim kurulları, bina sorumluları ve Yüksek Seçim Kurulu üyeleri olmak üzere 4 farklı kategoriye ayrılacak. Peki, seçim görevi sorgulama işlemi nasıl yapılabilecek? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı seçim ücretleri ve seçim sorgulama işlemi hakkında bazı bilgiler

11.03.2019Gündem
İlk alonun üzerinden 143 yıl geçti

İlk "alo"nun üzerinden 143 yıl geçti

Kişisel iletişime damga vuran en önemli buluşlardan telefonun icadının üzerinden 143 yıl geçerken, Türkiye de 1881'de tanıştığı telefonu bugün dünyada en fazla kullanan ülkeler arasında yerini aldı.

11.03.2019Teknoloji
Bakan Dönmez açıkladı: Türkiyede yaptığımız keşiflerle tespit ettik

Bakan Dönmez açıkladı: Türkiye'de yaptığımız keşiflerle tespit ettik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye’de yaptığımız son keşiflerle birlikte 18-19 milyar tonluk bir kömür rezervi tespit ettik. Geçtiğimiz yıl üretimde rekor kırdık. 101 buçuk milyon tona ulaştık. Biz bunu arttırsak bile yüzlerce yıl çıkartmak için çalışacağız" dedi. Bakan Dönmez, Türkiye’de yaklaşık 5 bin megawatlık termik santral projesine uygun enerjiye sahip kömür rezervleri tespit ettiklerini de belirtti.

10.03.2019Ekonomi
Bakan Dönmez: Elektrikte hizmet anlayışı farklı bir noktaya geldi

Bakan Dönmez: Elektrikte hizmet anlayışı farklı bir noktaya geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye'nin 7 bin noktasında elektrik üretimi yapılıyor ve hizmet anlayışı çok farklı bir noktaya geldi" dedi.

9.03.2019Ekonomi
Jeotermal enerjiden elektrik üretimi arttı

Jeotermal enerjiden elektrik üretimi arttı

Jeotermal kaynaklardan üretilen elektrik, 2019’un Ocak ve Şubat aylarında geçen yılın aynı aylarına göre yüzde 23,75 artarak 1 milyon 374 bin 690 megavatsaate yükseldi.

8.03.2019Ekonomi
Bakan Dönmez duyurdu Termik santral projesinden vazgeçildi

Bakan Dönmez duyurdu! Termik santral projesinden vazgeçildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye’de yaklaşık 5 bin megawatlık termik santral projesine uygun enerjiye sahip kömür rezervleri tespit ettik. Bunların birkaçı da Trakya bölgemizde bir tanesi de Çerkezköy’de. Fakat son çalışmalarda teknik ve ekonomik olarak projenin fizibilitesiyle alakalı olumsuz sonuç çıktığı için projeden vazgeçildi" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Sandık seçim görevlisi sorgulama nasıl yapılır Seçim görevlisi ücretleri açıklandı

Sandık seçim görevlisi sorgulama nasıl yapılır? Seçim görevlisi ücretleri açıklandı

31 Mart tarihinde yerel seçimlerde sandık görevlisi olarak görev alacak olan vatandaşların sandık görev ücretleri ve görev yerleri belli oldu. TC Kimlik Numarası ve E-Devlet Şifresi ile kolayca görüntülenebilen sandık görevi sorgulama ekranı, birçok kişinin hangi sandıkta görevli olduğunu görmesine imkan sağlayacak. Peki sandık görev bilgisi nasıl sorgulanır? İşte, ücret bilgileri ve detaylı bilgiler

6.03.2019Gündem
Seçim sandık görevli ücreti ne kadar YSK sandık görevlileri belli oldu mu

Seçim sandık görevli ücreti ne kadar? YSK sandık görevlileri belli oldu mu?

Seçimlere çok az bir süre kala sandık görevlisi ücreti ne kadar sorusuna cevap arayan vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarına başladı. YSK'nın başvurularını aldığı sandık görevlileri arasında olup olmadığını merak eden birçok kişi ise sandık görevlileri belli oldu mu sorusu ile bu konuya yanıt aradı. Peki, seçimlerde sandık görevlilerine ödenen görevli ücreti ne kadar? İşte, her iki konu hakkında bazı detaylar

5.03.2019Gündem
Bakan Dönmez duyurdu: İzin vermeyeceğiz

Bakan Dönmez duyurdu: İzin vermeyeceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bundan sonra ithal kömür, ithal doğal gaza dayalı santral kurma izni vermeyeceğiz" dedi.

5.03.2019Ekonomi
Suudi Arabistan nükleer anlaşma için ABDye alternatif arayışına girebilir

'Suudi Arabistan nükleer anlaşma için ABD'ye alternatif arayışına girebilir'

Washington merkezli Silahların Kontrolü Derneği üst düzey yöneticisi Darly Kimball, "ABD'nin nükleer teknoloji için görüşmeler yaptığı" ileri sürülen Suudi Arabistan'ın, Amerikan yasalarının gereklilikleri nedeniyle anlaşmaya çok istekli olmadığı ve bu nedenle alternatiflere yönelebileceği değerlendirmesinde bulundu.

5.03.2019Dünya
Gündeme bomba gibi düşmüştü...  Altından bu plan çıktı

Gündeme bomba gibi düşmüştü... Altından bu plan çıktı

İran'ın nükleer programına karşılık verme yarışı içine giren Suudi Arabistan'ın bu alanda teknoloji transferi için ABD dışında alternatif arayışında olduğu iddia ediliyor. Öte yandan Washington merkezli Silahların Kontrolü Derneği üst düzey yöneticisi Darly Kimball, "ABD'nin nükleer teknoloji için görüşmeler yaptığı" ileri sürülen Suudi Arabistan'ın, Amerikan yasalarının gereklilikleri nedeniyle anlaşmaya çok istekli olmadığı ve bu nedenle alternatiflere yönelebileceği değerlendirmesinde bulundu.

4.03.2019Dünya
ABDden Suudi Arabistana nükleer reaktör iddiası

ABD'den Suudi Arabistan'a nükleer reaktör iddiası

New York Times gazetesi, Trump yönetiminin, Suudi Arabistan'a nükleer silah yapımında kullanılabilecek nükleer reaktör satma planının olduğunu öne sürdü.

3.03.2019Dünya
Bakan Kurum, QR kodlu tapuyu tanıttı

Bakan Kurum, QR kodlu tapuyu tanıttı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ilk olarak cep telefonundan kendisinin yaptığı QR kodlu yeni tapu senet uygulamasını anlattı.

2.03.2019Ekonomi
Niemann-Pick hastalığı nedir

Niemann-Pick hastalığı nedir?

Vücutta lipit metabolizmasının sebep olduğu kalıtsal bir hastalık olan Niemann-Pick hastalığında, anormal miktarlarda yağ dalak, karaciğer, akciğer, kemik iliği ve beyinde toplanır. Genetik kaynaklı bu hastalığın bilinen dört türü vardır. İşte, Niemann-Pick hastalığı hakkında detaylar...

1.03.2019Sağlık
Nükleer santralle ilgili önemli karar 30 yıl hapis cezası verilecek

Nükleer santralle ilgili önemli karar! 30 yıl hapis cezası verilecek

Maden Kanunu ile bazı kanun ve KHK'lerde değişiklik öngören kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Değişikliğe göre nükleer santrale sabotaj yapacak kişilere ağır hapis cezası verilecek.

28.02.2019Ekonomi
Akfen’e iki ödül

Akfen’e iki ödül

5 bölgeye 530 milyon dolar değerinde 13 rüzgar ve güneş enerjisi santrali kurmak için yerli-yabancı 6 bankadan 363 milyon dolarla ‘Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini’ alan Akfen Yenilenebilir Enerji, ’2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri’nde ‘En İyi İhracat Finansmanı Kredisi’ (ECA/Export Finance Deal of the Year) ödülünü alırken, ‘En İyi Doğal Kaynaklar Finansman Kredisi’ (Natural Resources Finance Deal of the Year) kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

24.02.2019Ekonomi
50’yi aşkın Türk uzman Akkuyu Nükleer AŞde çalışacak

50’yi aşkın Türk uzman Akkuyu Nükleer AŞ'de çalışacak

Moskova Fizik Mühendisliği Üniversitesinde nükleer eğitim almak üzere Rusya'ya gönderilen ikinci Türk öğrenci kafilesinden 50'yi aşkın kişi Akkuyu Nükleer AŞ'de göreve başlayacak.

23.02.2019Ekonomi
Küba’yı da aydınlatacak

Küba’yı da aydınlatacak

Yüzer elektrik santralıyla ihtiyaç olan ülkelere elektrik sağlayan Karadeniz Holding’in yönetim kurulu üyesi Selma Akdoğan, “Kağıthane’den çıkmış global bir şirketiz. Gittiğimiz her yerde ekonomi canlanıyor. Yakında Küba’ya da elektrik sağlayacağız” dedi.

23.02.2019Ekonomi
Japonya uçan araba dönemine hazırlanıyor

Japonya uçan araba dönemine hazırlanıyor

1985 tarihli 'Geleceğe Dönüş' (Back to the Future) filminde Michael J. Fox'un canlandırdığı Marty McFly'ın DeLorean'ını anımsatan uçan arabalar hayal olmaktan çıkıyor.

22.02.2019Teknoloji
Trump yönetiminin Suudi Arabistana nükleer transfer planına soruşturma

Trump yönetiminin Suudi Arabistan'a nükleer transfer planına soruşturma

ABD'de Temsilciler Meclisi, Donald Trump yönetiminin Suudi Arabistan'a "son derece hassas" nükleer teknoloji transferi gerçekleştirme planına soruşturma açtı.

20.02.2019Dünya
Türkiye’nin en yükseği olacak İşte son durum

Türkiye’nin en yükseği olacak! İşte son durum

ARTVİN’de Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) projesinde gövde inşaatında 7 ayda 64 metre yüksekliğe ulaşıldı. 270 metre gövde yüksekliği ile 100 katlı bir gökdelene eş değer olan Yusufeli Barajı’nda gelecek yılın yarısından itibaren su tutulmaya başlanacak, 2021 yılında ise elektrik üretimine geçilecek.

19.02.2019Ekonomi
E-Spor ve Teknoloji etkinliği başlıyor

E-Spor ve Teknoloji etkinliği başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesine bağlı olan Dijital Oyun Tasarım bölümü, bu yıl E-Spor dünyasından önemli kişi ve markaları bir araya getiren, “E-Spor ve Teknoloji” isimli etkinlik için düğmeye bastı.

19.02.2019Teknoloji
Fetih Müzesi’ne rekor ziyaretçi

Fetih Müzesi’ne rekor ziyaretçi

Bursa Osmangazi’de üçüncü dönem belediye başkanı olmak isteyen Mustafa Dündar, yaptıklarını ve yeni dönem projelerini anlattı. Dündar, 3 aydır açık olmasına karşın 50 farklı ülkeden 230 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin en önemli projesi olduğunu söyledi.

15.02.2019Gündem
İklim ve gıda güvenliği için kadınlar sahada

İklim ve gıda güvenliği için kadınlar sahada

TEMA Vakfı, iklim değişikliğinden en çok kadınların etkinlenmesine rağmen, karar süreçlerinde kadınların etkin yer alamamaları nedeniyle ‘İklim İçin Kadın Liderler Projesi’ni hayata geçirdi.

13.02.2019Gündem
Karakolda karşılaşanlar...

Karakolda karşılaşanlar...

‘Dünyada Karşılaşmış Gibi’, farklı kurgusu ve seyir düzeni, uzun süre sonra karşımıza çıkan ilk Berkun Oya oyunu oluşu ve yıldız oyuncu kadrosuyla etkiliyor. Ama evvelki Krek oyunlarında karnınızda beliren yumruk hissi bu kez eksik kalabilir.

Antalyada güneş tarlasının kapasitesi artırıldı

Antalya'da güneş tarlasının kapasitesi artırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesince Döşemealtı'nda kurulu güneş tarlasındaki elektrik üretim kapasitesi 5 megavata yükseltilerek, çiftçiye sulama suyunda daha fazla enerji desteği sağlanması hedefleniyor.

6.02.2019Ekonomi
Elektriğini güneşten üreten lise

Elektriğini güneşten üreten lise

İstanbul’daki bir lise, 2018’in yazında hayata geçirilen, ‘Güneş Enerjisi Santrali’ projesiyle bugüne kadar 12 bin 500 kWh elektrik üreterek, karbon salınımı 8.8 ton azalttı. Lisenin hedefi, ‘Güneş Enerjisi Santrali’ ile yılda 33 bin kWh elektrik üreterek, karbon salınımını 25 ton azaltmak.

6.02.2019Eğitim
Petrol zengini Suudi Arabistan 2 nükleer santral kuruyor

Petrol zengini Suudi Arabistan 2 nükleer santral kuruyor

Suudi Arabistan, nükleer reaktör inşa etmek için 5 ülkeden teklif aldı.

4.02.2019Ekonomi
AP Türkiye raporuna 319 değişiklik önergesi

AP Türkiye raporuna 319 değişiklik önergesi

Ankara’nın sert şekilde eleştirdiği, Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından kaleme alınan Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye raporu bugün Dışişleri Komisyonu’nda ele alınacak.

4.02.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Gıdada yeni paket geliyor

Barış Manço’ya hayrandık.

12.02.2019

Karakolda karşılaşanlar...

‘Dünyada Karşılaşmış Gibi’, farklı kurgusu ve seyir düzeni, uzun süre sonra karşımıza çıkan ilk Berkun Oya oyunu oluşu ve yıldız oyuncu kadrosuyla etkiliyor. Ama evvelki Krek oyunlarında karnınızda beliren yumruk hissi bu kez eksik kalabilir.

10.02.2019