EKSTRA
MENÜ

Şans Tanrıçası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 57 haberi bulunmuştur.

Şans Tanrıçası Haberleri

İtalyanın listesinde

İtalya'nın listesinde

İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek’in son yapımı ‘La Dea Fortuna’ (Şans Tanrıçası), ülkeyi Oscar Ödülleri’nde temsil etmeye aday filmler listesine girdi.

23.11.2020Magazin
Ferzan Özpetek’in “Şans Tanrıçası”

Ferzan Özpetek’in “Şans Tanrıçası”

İtalya Büyükelçiliği Ankara’nın büyük ilgi gören bir kültür sanat etkinliği olan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası’nı (11-17 Kasım) 11 yıldır sinemaseverlerle buluşturuyor.

11.11.2020Keyif
Ferzan Özpetekin Şans Tanrıçasına İtalyadan en iyi film ödülü

Ferzan Özpetek'in 'Şans Tanrıçası'na İtalya'dan en iyi film ödülü

Yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi "Şans Tanrıçası" (La dea fortuna), İtalya’nın en popüler sinema dergisi CIAK‘ın okuyucuları tarafından en iyi film seçildi.

6.11.2020Keyif
Ankarada İtalyan Filmleri Festivali

Ankara'da İtalyan Filmleri Festivali

Ankara'da İtalya Büyükelçiliğince düzenlenen "11. Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası" kapsamında, İtalyan filmler 11-17 Kasım'da sinemaseverlerle buluşacak.

6.11.2020Keyif
Şans Tanrıçası İtalya’nın en iyi filmi

Şans Tanrıçası İtalya’nın en iyi filmi

Ferzan Özpetek’in son filmi ‘Şans Tanrıçası’, İtalya’nın en ünlü sinema dergisi CIAK’ın okuyucuları tarafından ödüllendirildi. Yapım, ‘yılın en iyi filmi’ne verilen ‘Golden CIAK’ ödülüne layık görüldü. Aynı organizasyonda ‘en iyi oyuncu’ ve ‘en iyi orijinal şarkı’ ödülleri de ‘Şans Tanrıçası’nın oldu.

5.11.2020Magazin
Beyazperde canlanıyor

Beyazperde canlanıyor

Pandemi nedeniyle oldukça durgun bir sezon geçiren sinema sektörü bu kış yeniden canlanacak. BKM, aralık ayında Ferzan Özpetek’in bol ödüllü ‘Şans Tanrıçası’ filmini vizyona sokacak. Ocak ayında da komedi filmi ‘Aykut Enişte 2’ izleyiciyle buluşacak.

19.10.2020Keyif
Yönetmen Özpetek İtalyanın prestijli sinema ödülünü aldı

Yönetmen Özpetek İtalya'nın prestijli sinema ödülünü aldı

İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek, İtalyan sinemasının prestijli FICE Ödülü'ne layık görüldü.

25.09.2020Keyif
Yönetmen Ferzan Özpeteke İtalyadan ödül

Yönetmen Ferzan Özpetek'e İtalya'dan ödül

İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek, İtalyan Yazarlar ve Yayıncılar Derneğinin "Özel Ödülü"ne layık görüldü.

4.09.2020Keyif
Özpetek’in filmine 2 ödül birden

Özpetek’in filmine 2 ödül birden

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi ‘Şans Tanrıçası’, İtalya’nın en önemli sinema ödülü David di Donatella’da ‘en iyi kadın oyuncu’ ve ‘en iyi orijinal şarkı’ ödüllerinin sahibi oldu.

12.05.2020Keyif
Ferzan Özpetek son filmi Şans Tanrıçasını İtalyada tanıttı

Ferzan Özpetek son filmi "Şans Tanrıçası"nı İtalya'da tanıttı

İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in son filmi "Şans Tanrıçası (La Dea Fortuna)"nın basın gösterimi yapıldı.

18.12.2019Keyif
Ferzan Özpetek’in ‘Şans Tanrıçası’ İtalya’da tanıtıldı

Ferzan Özpetek’in ‘Şans Tanrıçası’ İtalya’da tanıtıldı

İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek’in 13’üncü uzun metraj filmi olan romantik dram türündeki ‘Şans Tanrıçası’nın (La Dea Fortuna) başkent Roma’daki Quattro Fontane sinemalarında basın özel gösterimi gerçekleştirildi.

18.12.2019Avrupa
Çocuklar sana emanet Ferzan

Çocuklar sana emanet Ferzan

FERZAN Özpetek yeni filmi “Şans Tanrıçası”nın çekimlerini tamamladı.

27.07.2019Magazin
Özpetek’ten Şans Tanrıçası

Özpetek’ten Şans Tanrıçası

Yaşamını İtalya’da sürdüren dünyaca ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, “Şans Tanrıçası” (La Dea Fortuna) adını verdiği yeni sinema filminin çekimlerine başladı.

6.06.2019Keyif
Ferzan Özpetek’e İtalya’dan peş peşe onurlar

Ferzan Özpetek’e İtalya’dan peş peşe onurlar

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, İtalya’nın Lecce ve Napoli kentlerinden sonra Palermo belediyesi tarafından da fahri vatandaş ilan edildi. Palermo Üniversitesi de Özpetek’e fahri doktora unvanı verdi. Salento Üniversitesi de Özpetek’i ‘Kültür Büyükelçisi’ atadı.

8.05.2019Avrupa
“Ölüm yıldızı” bulundu

“Ölüm yıldızı” bulundu

ABD Ulusal havacılık ve uzay dairesi NASA'ya ait kızılötesi yörünge teleskopları tarafından Güneş’ten 7 ışık yılı ötesinde ışıklı olmayan soğuk yıldızın bulunduğu kaydedildi.

3.05.2014Gündem
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Topraktan bir şehir çıktı

Topraktan bir şehir çıktı

İzmir'in Torbalı ilçesi sınırlarındaki 5 bin yıllık Metropolis antik kentinde bu sezon, Roma dönemine ait hamam, Zeus, şans tanrıçası Tyhke'nin heykelleri ve gladyatör betimli kandiller bulundu.

15.11.2011Gündem
Şans Tanrıçası şans getirdi

Şans Tanrıçası şans getirdi

Altındaki zengin kömür yatakları nedeniyle dünyanın en şanssız antik kenti olarak kabul edilen Stratonikeia’nın kaderi değişti.

15.07.2008Ege
Şans Tanrıçası şans getirdi

Şans Tanrıçası şans getirdi

Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde, altında bulunan zengin kömür yatakları nedeniyle dünyanın en şanssız antik kenti olarak kabul edilen Stratonikeia’yı, Şans Tanrıçası Tykhe kurtardı.

15.07.2008Gündem
Türkleri yeneceğiz

Türkleri yeneceğiz

YUNANİSTAN basını genelde kuradan memnun kalırken, fikstürün müsait olduğu ve Otto Rehhagel’in memnuniyeti dile getirildi. Ancak, daha ilk günden ortamı germeye çalışanlar da oldu.

17.02.2006Spor
Bir yanınızda hep deniz olacak

Bir yanınızda hep deniz olacak

Antik kentlerden, şaşırtıcı küçük müzelerden bozulmamış lokantalardan geçeceksiniz ve bir yanınızda hep deniz olacak

Gazipaşa- Anamur- Silifke güzergahının üzerindeki koylarda bir zamanlar korsanlar saklanırmış. Böylesine vahşi ve ulaşılmaz bir doğası varmış bu bölgenin. Bugün de çok farklı değil.

18.07.2004Seyahat
Harvest Moon: One World İnceleme

Harvest Moon: One World İnceleme

Kafa dağıtmalık, çıtır çerez oyunların hastasıyız. Bu yüzden hemen hemen hepimizin cep telefonunda bir şeyler vardır. Şeker patlatma, domuza kafa atma veya belki de kart oyunu. Gönül isterdi ki Harvest Moon: One World bunlardan biri olsun.

24.03.2021eSpor
Sagalassos UNESCO yolunda

Sagalassos UNESCO yolunda

İlk yerleşimin MÖ 4200 yıllarına kadar gittiği Burdur’daki Sagalassos antik kenti UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girmeye hazırlanıyor. Kazıların 1990’dan beri Belçikalı bilim heyeti tarafından yapıldığı kentte arkeologlar 3 gün önce mitolojide ‘şans, talih tanrıçası’ olan Thyke’nin heykel başını buldu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Jeroen Poblome, “Taze taze, bu sabah çıktı” diyerek heykel başını basın mensuplarına gösterdi.

21.07.2019Gündem
CIAin şifre dolu masası

CIA'in şifre dolu masası

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), genç ajan adaylarına ulaşabilmek için 4 gün önce Instagram’da hesap açtı.Yapılan ilk paylaşım CIA ofisinden sıradan bir masa gibi görünüyordu.Ancak bu masada birçok şifre yer alıyordu. İşte o şifreler...

29.04.2019Dünya
Üç kelimeyle 2019 Üretken, dengeli, iletişimi bol Dünyanın bir numaralı astroloğu Susan Miller’dan 2019 tahminleri

"Üç kelimeyle 2019 Üretken, dengeli, iletişimi bol" Dünyanın bir numaralı astroloğu Susan Miller’dan 2019 tahminleri

Her zaman yeni yılın bir öncekinden çok daha iyi geçmesini isteriz. Peki 2019 beklentilerimizi karşılayacak mı? Birçok açıdan evet! 2018’in büyük kısmı geriye dönüp olan biteni düzeltmekle geçti. Fakat şimdi bu durum tamamen değişiyor.

30.12.2018Hürriyet Pazar
Yeşil rota Slovenya’nın masal kasabası: Bled

Yeşil rota Slovenya’nın masal kasabası: Bled

Jülyen Alperine ve sayısız göle ev sahipliği yapan, korunmuş muhteşem doğası ile Slovenya, gezginleri kazanmakta oldukça usta. Özellikle sık ağaçların arasından geçerek ulaşılan Bled Gölü masal diyarını andırıyor. Her yıl yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği gölde doğa yürüyüşleri, dağ tırmanışları, sandal gezileri, at ve bisiklete binmek gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. İşte size Bled gezi rehberi...

26.01.2018Seyahat
Önceki hayatımda Türk’tüm

Önceki hayatımda Türk’tüm!

Brezilyalı model Ana Beatriz Barros Hürriyet'e özel pozlar verdi. Ayak bileğinde ay-yıldız dövmesi var, "Önceki hayatımda galiba Türk'tüm" diyor.

19.07.2014Hayat
Racastan’ın fareli tapınağı KARNI MATA

Racastan’ın fareli tapınağı KARNI MATA

Hindistan’ın en büyük eyaleti Racastan, farklı etnik grupların, inançların yanyana yaşadığı bir kültür mozaiği. Eyaletin kuzeyindeki Pakistan sınırı yakınlarında, çölle çevrili, yoksul Deshnoke kasabası Karni Mata Tapınağı sayesinde her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce meraklı gezgini ağırlıyor. Çoğumuzun korktuğu, iğrendiği fareler bu tapınağın efendisi. Herbirinin bir kutsal ruhu temsil ettiğine inanılıyor. Zeynep Diniz ve Zeynep Kanra, Desnoke’ye gitti, izlenimlerini yazdı.

31.07.2011Kelebek
Kan bayramı

Kan bayramı

250 binden fazla hayvanın Hindu tanrıçası Gadhimai onuruna topluca kurban edildiği festival, Nepal’in başkenti Katmandu’da başladı. 500 bini aşkın Hint ve Nepalli Hindu’nun toplandığı tapınak kan gölüne döndü. Çıkan izdihamda 2 çocuk öldü. Festival hayvan hakları örgütlerinin büyük tepkisini çekiyor.

24.11.2009Dünya
Yaşlı Kadın ile Aslan

Yaşlı Kadın ile Aslan

‘Finale ulaşacak kalitede olduğumuzu düşünüyorum. Elbette rakiplerimize karşı biraz da şansa ihtiyacımız var, ilk 16’ya kaldığımız andan itibaren, her şey mümkün.’

Meira – Galatasaraylı Futbolcu

3.12.2008Yazarlar
Günahlar çiçekli sandalda uzaklaştıkça Taylandlılar arınıyor, hafifliyor

Günahlar çiçekli sandalda uzaklaştıkça Taylandlılar arınıyor, hafifliyor

Akdeniz’den sonra Kızıldeniz ve Amman Denizi’ni ekibine katıldığı yelkenliyle aşan gezgin Gülin Aköz, geçen hafta Tayland’ın güneyindeki Phuket Adası’na vardı. Bir kargo gemisinde kamara kiralayıp, Amerika’ya doğru yola çıkmaya hazırlanıyor. Bu arada Phuket kentinde, muson sezonunun sonunu simgeleyen Loi Krathong Festivali’ni izledi. Gözlemlerini Hürriyet Seyahat okurlarına yazdı.

23.11.2008Kelebek
Yalıkavak kabakları abajur oldu

Yalıkavak kabakları abajur oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesi Yalıkavak Beldesi, Gerişaltı Mevkii'nde bir yıl önce açtığı hediyelik eşya mağazası ve atölyesinde çalışmalarını sürdüren Turhan ve eşi Ayşe Şalgam’ın, su kabaklarından yaptığı abajur ve süs eşyaları, turistlerin ilgisini çekiyor.

30.10.2006Kelebek
Gaziantep’in son hazinesi Zeugma Müzesi

Gaziantep’in son hazinesi Zeugma Müzesi

Gaziantep Müzesi ekipleri, 1988 sonbaharında Nizip’in Belkıs Köyü yakınlarındaki Zeugma Antik Kenti’nde, tarihi eser kaçakçılarının topraktan çıkarırken bazı bölümlerini parçaladığı bir mozaik buldu. Mozaikteki kadın figürü kısa sürede bütün dünyada meşhur olacaktı: Kabarık saçları ortadan ayrılmış, ensesinden bir eşarpla bağlanmıştı.

23.06.2005Gündem
Kedi tanrısı cinselliği korur

Kedi tanrısı cinselliği korur

İnci kolye ardı ardına gelen hayatları temsil eder. Kabuğu soyulan her ağaçtan sonra bir orman cini ölür. Mısırlı kedi tanrıçası Bastet cinselliğin hamisidir... İşte bütün bu bilgiler, gizemli kelime ve formüllerin havalarda uçuştuğu bugünlerde, Omega Yayıncılık tarafından yayınlanan Ezoterik Sözlük’te.

18.06.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Güneş Tutulmasıyla ilgili gözlemlerim

Güneş Tutulması öncesinde meydana gelen karışıklıklar ve tuhaf olaylar herkesin dikkatini çekiyor.

29.03.2006

Ünlülere hayalet restoran

Dünyada 5 binden fazla oteli bünyesinde barından Accor’un Dubai’de yaşayan Global Ticaret Başkanı Yiğit Sezgin ile Swissotel the Bosphorus’ta bir araya geldik. Turizm trendlerini konuştuk. İşte Harvard’lı Türk Sezgin’in gözünden turizm dünyasındaki son durum...

12.04.2021

Kuzey Işıkları Gezisi: Lapland - Rovaniemi - Finlandiya

Lapland (Laponya) dediğimiz yer; İsveç, Norveç ve Finlandiya’nın kutup dairesi (Arctic Circle) içinde kalan en kuzey kesimlerinin olduğu ortak bölge. Rovaniemi de Finlandiya’nın kutup dairesi içinde yer alan masalsı bir şehri.

12.02.2020

Gökyüzünde ışıkların dansı

Seyahat etmek insana hayal edemeyeceği deneyimler, lezzetler, güzellikler sunarken her seferinde kendisinde bilmediği bir yönü keşfetmesini de sağlıyor. Her seyahat tutkunu gibi benim de gitmeyi istediğim yerler, yaşamayı istediğim deneyimler var hayatta. Bazıları gerçeğe dönüşürken bazıları gerçeğe dönüşeceği zamanı bekliyor. Kuzey ışıkları da uzun zaman listemde yer alan, heyecanla göreceğim günü beklediğim bir olaydı benim için. İlk seferde, uzun bir bekleyişin sonunda gökyüzünde ışıkların dansını gören mutlu gezginlerdenim ben de. Tam dönemi gelmişken, bu hayali gerçekleştirmek isteyenlere işte kuzey ışıkları rehberi…

12.12.2018

Nemrut’un kızı oldum

Doğanın orkestra şefi olduğu bir yer, Nemrut. Güneşin ustalıkla anları ölümsüzleştirdiği gün doğumu ve gün batımında sesler, renkler ve görüntüler uzak ama yakın bir gezegenin içine çekiyor. Çok sesli bir hikâye sanki zirvesinden yankılanıyor. Dünyada mevcut olup tanımlayamadığımız, madde enerjilerinden sevginin doğadaki yansımaları Tanrıların Dağı’nın mayasında var. Işığın yeryüzü evine girdiği ve kaybolduğu renk kartelasında güneşe selam ve veda… Türkiye’nin en mistik ve en güzel yerinden; işte size Nemrut rehberi...

6.03.2018

Son Baron...

Bu dünyadan nasıl bir dinginlik ve vakar içinde ayrıldığını Cumartesi günü Hindistan’da bulunduğum sırada duydum.

31.03.2015

Türk jet sosyetesinin gözdesi Cote D’Azur’da hayat çok pahalı

Dört kız kardeş yeni yerler görmekten, birlikte tatil yapmaktan müthiş keyif alıyoruz. Allah nazardan saklasın.

17.06.2011

Türkiye’nin ilk ve tek av kanalının başında bir kadın var

Ufuk’u henüz yeni kaybetmiştik, Gaya’ya "Seninle röportaj yapmak istiyorum" dedim. Bana mesaj attı: "Röportaj değil ama kahve içmek isterim." Ben ne yaptım? Aramadım bile onu. İş çıkmıyor ya.

19.04.2008

Farklı ülkelerin yılbaşı yemekleri ve adetleri

Ben, yeni yılı sakin karşılamayı sevenlerdenim. Elbette batıl bir inanç benimki, zira yeni seneye nasıl girdiğimizin, o yılın nasıl geçeceği ile bir ilgisi vardır diye düşünürüm.

1.01.2005