EKSTRA
MENÜ

Salyangoz

Salyangoz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Salyangoz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 843 Salyangoz haberi bulunmuştur.

Salyangoz Haberleri

Sokotra Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Sokotra Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sokotra Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sokotra Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sokotra Adası Orta Doğu'da yer alan güzelliklerden biridir. Bu ada Yemen sınırları içerisinde yer alır. Sokotra Adası dört adadan meydana gelmiştir. Hint Okyanusunda bulunan Yemen'e bağlıdır. Sokotra adası nerede ve nasıl gidilir? Sokotra Adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
İbiza Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir İbiza Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

İbiza Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? İbiza Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

İbiza Adası, İspanya'ya bağlı olan takım adalar içerisinde yer alır. Burada eğlence hayatı oldukça gelişmiştir. Birbirinden güzel plajları ve alışveriş alanları ile de en çok tercih edilen turistik alanlardan biri olmuştur. İbiza adası nerede ve nasıl gidilir? İşte İbiza Adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgiler.

22.02.2021Seyahat
Tarlasında buldu 70 milyon yıllık...

Tarlasında buldu! 70 milyon yıllık...

Adıyaman'da bir çiftçi tarafından arazide salyangoz fosili bulundu. Yapılan incelemede fosilin 70 milyon yıllık olduğu belirlendi.

9.02.2021Gündem
Uludan Halikarnas Balıkçısının yolculuğu

Ulu'dan Halikarnas Balıkçısı'nın yolculuğu

Türk edebiyatının usta kalemlerinden Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın serüvenine farklı bir bakış. Meltem Ulu, bir antropolog, bir edebiyat okuru ve deniz tutkunu olarak Kabaağaçlı'nın ya da nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı'nın yolculuğuna eşlik ediyor.

19.01.2021Keyif
Yusufeli Barajında gövdenin tamamlanması için son 4 metre

Yusufeli Barajı'nda gövdenin tamamlanması için son 4 metre

Artvin'de yapımı süren Yusufeli Barajı'nda gövdenin tamamlanması için son 4 metre kaldı. Gövdesi 100 katlı gökdelene eşit olan proje tamamlandığında Türkiye'nin en yüksek projesi haline gelecek. Proje tamamlandığında bütçeye ise yıllık 1,5 milyar lira katkı sağlayacak.

11.01.2021Ekonomi
Gövdesi 100 katlı gökdelene eşit Dev projede son 4 metre...

Gövdesi 100 katlı gökdelene eşit! Dev projede son 4 metre...

Artvin'de yapımı süren Yusufeli Barajı'nda gövdenin tamamlanması için son 4 metre kaldı. Gövdesi 100 katlı gökdelene eşit olan proje tamamlandığında Türkiye'nin en yüksek projesi haline gelecek. Proje tamamlandığında bütçeye ise yıllık 1,5 milyar lira katkı sağlayacak.

11.01.2021Ekonomi
Yusufeli Barajında 300 tonluk jeneratör rotoru yerine indirildi

Yusufeli Barajı'nda 300 tonluk jeneratör rotoru yerine indirildi

Gövde yüksekliği 268 metreye ulaşan baraj, tamamlandığında milli bütçeye yıllık 1 milyar 500 milyon lira katkı sağlayacak.

6.01.2021Ekonomi
Özel gelişim serisi raflarda

Özel gelişim serisi raflarda

Çocukların gelişimine katkı sağlaması için ‘Sen Harikasın’, ‘Tarçın’ın Kabuğu’, ‘Üç Küçük Kuş’ ve ‘Zürafa Yardım İstiyor’ kitaplarından oluşan çocuklara özel gelişim serisi satışa sunuldu.

18.12.2020Eğitim
‘Yetmiş yaşın şiiri’

‘Yetmiş yaşın şiiri’

Bana kalırsa Orhan Veli’den sonraki haikubaşı Sina Akyol’dur. 15 kitabı vardır, adlarını saysam şiir diye okursunuz, ben öyle okuyorum... Bir çeşmenin sevinci var Sina’nın şiirinde. Güleç bir su. Dünyaya kaçmış bir güneş. Seyyar ya da gezgin bir yağmur. Yaz gecesi hırkası. Asude kalalım hep duygusu...

17.12.2020Kitap Sanat
Ruj satışları düştü, gözlere yatırım yaptık

Ruj satışları düştü, gözlere yatırım yaptık

Covid-19’dan korunmak amacıyla taktığımız maskeler, günlük hayatımızın en büyük tamamlayıcısı haline geldi. Yüzün yarısını kapatan, sadece gözleri açıkta bırakan maske, estetik ve kozmetik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. İngiliz The Telegraph’ın yaptığı bir habere göre, dünyada göz makyajı pazarı yüzde 204’lük bir büyüme gösterirken, “MaskMakeup” hashtag’iyle YouTube ve TikTok’ta paylaşılan maske makyajı videoları 53 milyon kere izlendi. Ruj satışları ise yüzde 15 düşüş kaydetti. Türkiye’deki durumu, uzmanlarıyla masaya yatırdık…

11.12.2020Magazin
Falda Salyangoz görmek nedir Kahve falında salyangoz görmenin anlamı

Falda Salyangoz görmek nedir? Kahve falında salyangoz görmenin anlamı

Kahve falları geçmişten günümüze her dönemde oldukça popüler bir yapıya sahip olmayı başarmış bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle koyu sohbetler sonra merak edilen konular hakkında ipucu yakalamak için bu seçenek oldukça sık tercih ediliyor. Kahve falında merak edilen ve en çok karşılaşılan simgelerin ne anlama geldiğini sizin için derledik.

20.11.2020Kahve Falı
Eskişehir’de 65-200 milyon yıllık Ammonit fosilleri keşfedildi

Eskişehir’de 65-200 milyon yıllık Ammonit fosilleri keşfedildi

Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinin bin 500 metre rakımlı bir bölgesinde 65-200 milyon yıl önce yaşayan Ammonit isimli deniz canlısına ait birçok fosil keşfedildi.

26.09.2020Haber
Eskişehir’de heyecanlandıran keşif: İlk gördüğümüzde çok şaşırdık

Eskişehir’de heyecanlandıran keşif: 'İlk gördüğümüzde çok şaşırdık'

Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinin bin 500 metre rakımlı bir bölgesinde 65-200 milyon yıl önce yaşayan Ammonit isimli deniz canlısına ait birçok fosil keşfedildi. Konuyla ilgili İHA muhabirine konuşan Konuk, Ammonit fosillerinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Konuk, "İlk gördüğümüzde çok şaşırdık, salyangoza benziyordu. Biraz araştırma yaptık ve Türkiye’nin yüz yıllar önce sular altında olduğunu öğrendik.'' dedi.

26.09.2020Gündem
Yenipazar’ı renklendiren merdivenler... Dünyaca ünlü Seleron Merdivenleri’nden esinlenildi

Yenipazar’ı renklendiren merdivenler... Dünyaca ünlü Seleron Merdivenleri’nden esinlenildi

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde bulunan dünyaca ünlü Seleron Merdivenleri’nden esinlenerek 2012 yılında yapılan Çamlık Yolu Merdivenleri, Yenipazar’ı renklendirmeye devam ediyor.

31.08.2020Seyahat
Ammonit Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur Ammonit Taşı nasıl anlaşılır Özellikleri ve faydaları

Ammonit Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Ammonit Taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları

Ammonit taşı günümüzde sıklıkla kullanılan doğal taşlar arasında yer almaktadır. Ammonit taşı nedir? Ne gibi faydaları bulunmaktadır? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

27.08.2020Gündem
Ammonit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Ammonit Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Ammonit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Ammonit Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Ammonit taşı günümüzde sıklıkla kullanılan doğal taşlar arasında yer almaktadır. Ammonit taşı nedir? Ne gibi faydaları bulunmaktadır? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

6.08.2020İyi Yaşam
Rüyada salyangoz görmek ne anlama gelir Rüyada salyangoz toplamak, yemek ve öldürmek tabiri

Rüyada salyangoz görmek ne anlama gelir? Rüyada salyangoz toplamak, yemek ve öldürmek tabiri

Dünyanın en yavaş hayvanları arasında yer alan salyangoz, aynı zamanda rüyalara da giren canlılar içerisinde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı rüyanın anlamları için rüya alimleri yorumları okunmaktadır. Peki, rüyada salyangoz görmek ne anlama gelir? Rüyada salyangoz toplamak, yemek ve öldürmek tabiri.

29.07.2020Rüya Tabirleri
Salyangoz fabrikasında buhar kazanı patladı: 1 ölü

Salyangoz fabrikasında buhar kazanı patladı: 1 ölü

ZONGULDAK’ın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde, salyangoz fabrikasında buhar kazanının patlaması sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi.

13.07.2020Gündem
Zonguldakta fabrikada korkunç patlama Savaş alanına döndü

Zonguldak'ta fabrikada korkunç patlama! Savaş alanına döndü

ZONGULDAK’ın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde, salyangoz fabrikasında buhar kazanının patlaması sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi. İtfaiye ekiplerinin olay yerinde çalışmaları sürüyor.

13.07.2020Gündem
3. Sınıf Matematik Uzunlukları Ölçme Problemleri konu anlatımı

3. Sınıf Matematik Uzunlukları Ölçme Problemleri konu anlatımı

Canlı ve cansız varlıkların uzunluklarını ölçmek için standart ölçü birimi olan metreden yararlanıyor. Metreyle ölçülemeyecek kadar küçük nesneler santimetreyle, daha da büyük nesneler kilometreyle ölçülüyor. Nesneleri birbiriyle karşılaştırmak ve ölçülerini belirlemek için dört işlemden yararlanıyoruz. Sizler için uzunluk ölçüleriyle ilgili problemler nasıl çözülür, tüm detayları ile derledik.

9.07.2020 3. SINIF
Akçakocada dalgıçlar salyangoz için dalıyor

Akçakoca'da dalgıçlar salyangoz için dalıyor 

DÜZCE'nin Akçakoca ilçesinde, dalgıçların denize dalarak topladığı salyangozlar tesislerde işlenerek Uzakdoğu ülkelerine ihraç ediliyor. Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, Akçakoca'da denizden yılda 500-600 ton salyangoz çıkarıldığını söyledi.

30.06.2020Haber
Akçakocadan Uzak Doğuya deniz salyangozu ihracatı

Akçakoca'dan Uzak Doğu'ya deniz salyangozu ihracatı

Düzce'nin Akçakoca ilçesindeki limandan Uzak Doğu ülkelerine deniz salyangozu ihracatı yapılıyor.

18.06.2020Ekonomi
Sosyal medyada siyasi fırtına

Sosyal medyada siyasi fırtına

Ankara Barosu ile başlayıp büyüyen tartışma CHP’li Özel ile MHP’li Büyükataman arasında söz düellosuna dönüştü. Özel, bir basın toplantısı yaparak ‘Teslim olmayacağım’ derken Büyükataman da sert bir karşılık verdi. Tartışmaya AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Twitter hesabından katıldı.

1.05.2020Gündem
Salgın derin izler bırakacak

Salgın derin izler bırakacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koronavirüsün pek çok alanda derin izler bırakacağını belirterek, “Ülkemiz salgına yönelik muazzam bir direnç ve duruş göstermektedir. Hükümet basiretli ve başarılıdır” değerlendirmesinde bulundu.

29.04.2020Gündem
Afyonkarahisarda izinsiz salyangoz toplayan 4 kişiye 2şer bin lira ceza kesildi

Afyonkarahisar'da izinsiz salyangoz toplayan 4 kişiye 2'şer bin lira ceza kesildi

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, izin belgesi olmadan salyangoz topladıkları gerekçesiyle 4 kişiye 2'şer bin lira ceza kesildi.

1.04.2020Gündem
Yusufeli Barajının yüzde 76sı tamamlandı

Yusufeli Barajı'nın yüzde 76'sı tamamlandı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli Barajı'nda sonra yaklaşıldığını ve yüzde 76'lık kısmının tamamlandığını söyledi.

5.03.2020Ekonomi
Gökçeadada heyecanlandıran keşif 4 yeni tür

Gökçeada'da heyecanlandıran keşif! 4 yeni tür

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde tatlı suda yaşayan 4 yeni sucul salyangoz türü tespit edilerek, uluslararası literatüre kazandırıldı.

12.02.2020Gündem
Sorular kolay yanıtlar zor

Sorular kolay yanıtlar zor!

Kim ne yedi, kim ne giydi? O şok açıklamayı kim yaptı? Sosyal medyada hangi fotoğraflar paylaşıldı, niçin yorumlar ayyuka çıktı? Haftanın karmaşasında gözünüzden kaçmış olabilir; gelin üstünden beraber geçelim. Bu haftaki konuklarımsa gazeteci Müge Dağıstanlı, oyuncu Gonca Vuslateri ve komedyen Kaan Sekban.

9.02.2020Magazin
Gökçeadanın tatlı sularında 4 yeni sucul salyangoz türü keşfedildi

Gökçeada'nın tatlı sularında 4 yeni sucul salyangoz türü keşfedildi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde tatlı sularda yaşayan 4 yeni sucul salyangoz türü tespit edilerek, uluslararası literatüre kazandırıldı.

7.02.2020Haber
Gökçeadada keşfedildi 4 yeni tür tespit edildi

Gökçeada'da keşfedildi! 4 yeni tür tespit edildi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde tatlı sularda yaşayan 4 yeni sucul salyangoz türü tespit edilerek, uluslararası literatüre kazandırıldı.

7.02.2020Gündem
Gökçeadanın tatlı sularında 4 yeni sucul salyangoz türü keşfedildi

Gökçeada'nın tatlı sularında 4 yeni sucul salyangoz türü keşfedildi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde tatlı sularda yaşayan 4 yeni sucul salyangoz türü tespit edilerek, uluslararası literatüre kazandırıldı.

7.02.2020Teknoloji
Cezaevinden Avrupaya 20 milyon adetlik salyangoz ihracatı

Cezaevinden Avrupa'ya 20 milyon adetlik salyangoz ihracatı

Bandırma'daki cezaevinde bulunan mahkumlar salyangoz kabuklarını tamir ederek başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç edilmesine katkı sağlıyorlar.

5.02.2020Ekonomi
Eda Taşpınar bu kez çekirge yedi

Eda Taşpınar bu kez çekirge yedi!

Bir süredir Meksika Tulum’da tatil yapan geçiren Taşpınar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla çok konuşuldu. İlginç tatları denemeyi seven Eda Taşpınar, geçtiğimiz sene gittiği restoranda timsah eti ve Fransa tatilinde yüzlerce euro’ya bir tabak pesto soslu salyangoz yemişti.

2.02.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Kokoreçsiz, simitsiz bir hayat olabilir mi?

Pompei’de keşfedilen bir tezgâh, sokak yemeğinin binlerce yıllık lezzetli bir gelenek olduğunun kanıtı. Biz de Osmanlı’dan beri zengin bir sokak yemekleri kültürüne sahibiz. Ünlü şef rahmetli Anthony Bourdain’in de Türkiye’deki programında peşinde koştuğu bu tatlar gerçekten vazgeçilmez.

10.01.2021

21. yüzyıl

Geçen asrın başlarında yapılan büyük savaşla dünyanın dengesi altüst oldu. Zira meydan yeri, tamamen emperyalist güçlere kaldı.

21.12.2020

Müslüman mahallesinde salyangoz satmak!

Dünya Müslümanları olarak ahir zamanın tipik yansıması olan garipliği, sahipsizliği ve bin bir parçaya bölünmüşlüğü yaşıyoruz.

7.12.2020

Balık bağırsağından yapılan sos neden bu kadar ünlü oldu?

Garum, bir Antik Yunan sosu… Şu anda çok yaygın şekilde kullanılan pek çok fermente sosun atası. Yaklaşık 10 yıl önce dünyanın en ünlü şeflerinin radarına girdi. Genç idealist aşçılarımızdan Umut Ulaş da onun uğruna Latince öğrendi, bu sosu ticari hale getirmeye hazırlanıyor.

29.11.2020

Ne izlesem, okusam, dinlesem

Amy Adams ve Glenn Close’un Oscar yarışına dahil olacak görünen performanslarıyla merak uyandıran “Hillbilly Elegy”, salı günü Netflix’te. Sarah Paulson’lı korku filmi “Run”, usta senarist Mateo Gil’in yaratıcısı olduğu İspanyol suç dizisi “Los Favoritos De Midas”, Sophia Loren’i 10 yıl sonra yeniden kamera önüne taşıyan “The Life Ahead” ve Steve McQueen’in merakla beklenen 5 filmlik antolojisi “Small Axe”, haftanın kaçmaz seyir seçenekleri. Raflarda bu hafta 2015’te kaybettiğimiz usta yönetmen Chantal Akerman’ın yazdığı “Annem Gülüyor”, playlist’imizde de Türkiye’nin en iyi müzik gruplarından Hedonutopia’nın 5. albümleri “Beyaz Durak” var.

21.11.2020

Deprem korkusu yaşayan çocuğun duygularını anlayın

İzmir depreminden sonra yayımlanan görüntüler ve yetişkinlerin telaşlı konuşmaları çocukları çok korkuttu. Peki deprem hakkında çocuklarla nasıl konuşmalı, onların sorularını nasıl yanıtlamalıyız? Uzmanlar anlattı.

7.11.2020

Gizli oy, gizlenmiş yüz, açık tasnif, yeni normal

Dün günün en çarpıcı fotoğrafı Moskova’dan geldi.

1.07.2020

Virüs bu pizzacıdan Türkiye'ye geliyor

Aslında olay, Kanadalı genç şarkıcı Justin Bieber’ın paylaştığı bir video ile başladı.

30.06.2020

İstikamet kusursuz mavilikler: Kaleköy gezi rehberi

Yeni normale bir gün kala Antalya'da Kaleköy’deydim. Yani henüz kimseler gelmemişken, henüz çoğu pansiyon ve restoran açılmamışken yakaladım köyü. Öyle sessiz, öyle huzurlu, öyle güzeldi… Rengârenk begonviller arasında izlediğim manzara ömrünü uzatmıştır diye düşünüyorum. Burası ülkemizin en güzel köyü ve ulaşımı sadece deniz yoluyla olan ender yerlerinden biri.

27.06.2020

Rol modeller ne kadar önemli

Geçenlerde ekonomi gazetecisi arkadaşım Şenay Büyükköşdere ile karşılaştım.

24.06.2020

Papa ziyareti sırasında çıkan bir Ayasofya yazısı

Dışişleri Bakanlığı önceki gün bir açıklama yaptı...

13.06.2020

Şevki'nin mahallesinde trolcüye Mozart satmak

Wolfgang Amadeus Mozart öldüğünde 35 yaşındaydı.

31.05.2020

Bayramın tadı sofrada çıkar

Bu bayram belki misafir ağırlayamayacağız ama bu, bayramlık lezzetlerimiz olmayacak anlamına gelmiyor. Haydi toplayın bayram enerjinizi, şeflerimizin rehberliğinde girin mutfağa ve unutulmaz bir sofra kurun ailenize.

23.05.2020

Hukuku guguk yapan zihniyet!

Bizler Müslüman mahallesinde salyangoz satanları çok gördük ama doğrusu kendilerine hukukçu payesi verenlerin bu derekeye düşebileceklerini düşünemezdik.

29.04.2020

Dyson Lin’i linç ettiler

Deprem tahminleri yapan, bazılarını da öyle ya da böyle tutturan Tayvanlı Dyson Lin’in Twitter hesabı muhtemelen Türk kullanıcıların şikayetleri üzerine askıya alındı.

4.02.2020