EKSTRA
MENÜ

Salt Beyoğlu

Salt Beyoğlu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Salt Beyoğlu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 235 Salt Beyoğlu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Salt Beyoğlu Haberleri

‘Beyoğlu’nun korunması gereken en önemli özelliği çeşitliliktir

‘Beyoğlu’nun korunması gereken en önemli özelliği çeşitliliktir'

Eğlenceye, kültüre, sanata doyduğumuz, tarihi pasajlarında gezindiğimiz, en eski kitabı da en popüler restoranı da aynı cadde üzerinde bulabileceğimiz bir yerdi Beyoğlu… Sokaklarında 72 milletten insan birlikte yürürdü. Günden güne yaşadığı değişimle artık eski ziyaretçilerinin ayağı kesildi. Bu değişime ışık tutmak için hayata geçirilen ‘Arafta Bir Beyoğlu’ isimli çevrimiçi sergi, semtin dönüşümünü gözler önüne seriyor.

26.09.2021Hürriyet Pazar
Daha canlı, daha heyecanlı

Daha canlı, daha heyecanlı

Artık konserlerde şarkılara hep bir ağızdan eşlik edebiliyor, festivallerde çimlere yayılabiliyor, o sergi senin bu sergi benim gezebiliyoruz. Bu ay ödemesi gıda ve mama desteğiyle yapılan bir festival de var... Bu arada açık hava etkinliklerinin biletleri yok satıyor, acele edin!

Geçmiş zaman mevsimleri

Geçmiş zaman mevsimleri

Dünyayı yiyecek yoluyla organize eden sistemleri keşfetmeyi amaçlayan ve uygulamalarını görsel sanatlar, mimari, ekolojiyle ilişkilendirerek ortaya koyan Cooking Sections’ın SALT Beyoğlu’nda açtığı ‘İklimcil: Mevsimler Sürüklenirken’ sergisi, insan faaliyetleriyle değişime uğrayan dünyamıza odaklanıyor. Ve soruyor: Günümüzde nasıl beslenilmeli?

10.06.2021Kitap Sanat
2020’nin en iyi 30 sergisi

2020’nin en iyi 30 sergisi

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren müze ve sanat galerileri, ilk kapanmanın ardından gerekli sağlık önlemlerini alarak kapılarını kontrollü de olsa ziyarete açtı ve sergilerine devam etti. 2020’de açılan sergileri 12 kişiden oluşan sanat yazarları jürisi değerlendirdi. Jürinin seçimleri doğrultusunda yaptığımız puanlama sonucunda, Sabancı Müzesi’nde açılan Marina Abramovic’in ‘Akış / Flux’ başlıklı sergisi ilk sıraya yerleşti. İşte, 2020’nin en iyi 30 sergisi...

25.12.2020Kitap Sanat
Çok uzak, fazla yakın Bauhaus

Çok uzak, fazla yakın Bauhaus

Sanat ile zanaat arasındaki ayrımı ve eğitimdeki ulus ideallerini reddeden ve 1919’da kurulduktan 14 yıl sonra Naziler tarafından kapatılan tasarım okulu Bauhaus’un dünyadaki yansımalarına odaklanan SALT Beyoğlu’ndaki ‘Bauhaus Imaginista: Uzaklarda. İstanbul’ sergisi vesilesiyle küratörler Marion von Osten ve Grant Watson’la Bauhaus’u konuştuk.

20.03.2020Kitap Sanat
İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

Aralarında 14. Contemporary Istanbul ile 16. İstanbul Bienali'nin de bulunduğu birçok etkinlik, yerli ve yabancı önemli sanatçıları 2019'da İstanbullu sanatseverlerle buluşturdu.

27.12.2019Keyif
2019’un en iyi 15 sergisi

2019’un en iyi 15 sergisi

‘7. Kıta’ temalı 16. İstanbul Bienali ve art arda açılan yeni müzelerle hayli hareketli bir yılı geride bırakırken yılın en iyi sergilerini 11 kişiden oluşan sanat yazarları jürisi değerlendirdi. Jürinin ‘ilk 10 sergi’ sıralamasına göre yaptığımız puanlamanın sonunda, Arter’de açılan Altan Gürman retrospektifi ilk sıraya yerleşti. İşte, 2019’un en iyi 15 sergisi...

26.12.2019Kitap Sanat
Nasıl bir şeye bakmıştınız

Nasıl bir şeye bakmıştınız?

Yılbaşı coşkusunun da katkısıyla bu hafta aktivitelerin sonu gelmiyor. Bu gece eğlencenin ekseni 90’lar. Kalan günlerdeyse yeme-içmeden sinemaya, müzikten stand-up’a seçenek bolluğu var.

Transparency of Being İtalya’dan sonra Beyoğlu’nda

'Transparency of Being' İtalya’dan sonra Beyoğlu’nda

Lara Kamhi’nin yönettiği “Transparency of Being” adlı deneysel belgesel film, İtalya’nın Bolonya şehrinde düzenlenen Weekend On the Moon 2019 etkinliğinde gösterildi.

12.11.2019Keyif
Nur Koçak ya da ‘bakılan’ resimler

Nur Koçak ya da ‘bakılan’ resimler

SALT’ta açılan Nur Koçak retrospektifi ‘Mutluluk Resimlerimiz’de, kadın bedeni ile kadın bedeni düşüncesi, aile ile toplum, resim ile fotoğraf, çocukluk ile yetişkinlik, zanaat ile sanat, fikir ile imge arasında sonsuz bir dolaşım söz konusu. Bir sanat kurumunu seksi erkek donu satılan bir mağazaya dönüştüren sergi, erkek sanatçı bileğinin gücüyle şekillenen bir dönemin içinden büyük zorluklarla gelen Nur Koçak’ın mücadelesinin özetini sunuyor.

7.11.2019Kitap Sanat
Nur Koçak’tan mutluluğun resimleri

Nur Koçak’tan mutluluğun resimleri

Fotogerçekçilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Nur Koçak’ın 1960’lar ile 2010’lar arasındaki desenleri ve resim serilerinden oluşan en kapsamlı sergisi SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da. 1981 tarihli bir seriden esinle adlandırılan ‘Mutluluk Resimlerimiz’, kadın dergilerinden Hollywood sinemasına popüler kültürün yaygınlaşması ve Türkiye’deki yansımalarını eleştirel bir gözlemci anlatıcı olarak irdeleyen sanatçının üretimine ayrıntılı bir bakış sağlıyor.

3.10.2019Kitap Sanat
“Verinin Yeni Anlatımları” programı başlıyor

“Verinin Yeni Anlatımları” programı başlıyor

Yaratıcılık ve teknoloji platformu Digilogue, Kadir Has Üniversitesi’nin yürüttüğü İstanbul Ansiklopedisi Arşivi’nin dijital ortama aktarılarak erişime açılması için SALT iş birliğiyle sürdürülen çalışmaya dijital altyapı ve sistem geliştirme ortağı olarak katkıda bulunuyor.

30.09.2019Teknoloji
Perşembe Sinemasının Sonbahar Gösterimleri Başlıyor

Perşembe Sineması'nın Sonbahar Gösterimleri Başlıyor

Perşembe Sineması’nın sonbahar dönemi 26 Eylül’de Muhsin Mahmelbaf’ın 1995 yapımı Salaam Cinema [Selam Sinema] filmiyle başlıyor.

Her yer sanat: Altın sezon

Her yer sanat: Altın sezon

İki yeni müze, bir bienal, bir sanat fuarı, onlarca sergi ve etkinlik... Sanat sezonu en çarpıcı ve yoğun açılışlarından birini yapıyor eylül ayında. Alanında dünyanın en saygın etkinlikleri arasında yer alan ve uluslararası sanat profesyonellerini Türkiye’ye çeken İstanbul Bienali yaklaşırken Contemporary İstanbul’un yanı sıra müze ve galeriler de en iddialı sergilerine hazırlanıyor. Bu yılın heyecanını artıran önemli gelişme ise merakla beklenen iki yeni müzenin; Arter ve Odunpazarı Modern Müze’nin art arda açılıyor olması. İşte sanat dünyasının altın sezonu...

30.08.2019Kitap Sanat
Dik bir duruş, yüksek bir erdem için Uygun Adım Marş

Dik bir duruş, yüksek bir erdem için Uygun Adım Marş!

Hem bir asker hem de bir atlet olmakla kalmayıp aynı zamanda bir reformcu ve modernleşme öncüsü Selim Sırrı Tarcan ile tanışın. Salt Beyoğlu’nda açılan ‘Uygun Adım Marş!’ başlıklı sergi, ülkemizin modernleşme sürecinde beden eğitimi ve olimpizmin öncüsü Tarcan’ın ve kızlarının izinden bir devrin tanıklığını yapıyor.

18.07.2019Kitap Sanat
Çanakkalenin kahramanları Salt Beyoğlu’nda

Çanakkale'nin kahramanları Salt Beyoğlu’nda

Köken Ergun'un yaklaşık üç yılda çektiği, Çanakkale Savaşları odağında şehitlik ve kahramanlık kavramlarını inceleyen ilk uzun metrajlı filmi 'Heroes - Şehitler’ ,26-27-28 Nisan’da SALT Beyoğlu Açık Sinema’da gösterilecek.

16.04.2019Kitap Sanat
Perşembe Sinemasına bahar geldi

Perşembe Sineması'na bahar geldi

Perşembe Sineması ilkbahar gösterimleri SALT Beyoğlu’nda başladı. SALT’ın Garanti Mortgage desteğiyle hazırladığı Perşembe Sineması’nın 2019 programı, 1990’lardaki toplumsal değişimlerin izini süren bir şehir hikâyeleri seçkisinden oluşuyor.

29.03.2019Kitap Sanat
Bir alternatif tarih olarak sanat

Bir alternatif tarih olarak sanat

Naeem Mohaiemen, Bangaldeş’in özgürlük mücadelesine odaklandığı SALT Beyoğlu’ndaki ‘Makbul Tarihin Tutsakları’ sergisinde gündelik hayatın içine dalıp resmi tarihin görmezden geldiği sıradan insanların tarihini yazıyor.

20.02.2019Kitap Sanat
2018in en iyi 10 sergisi

2018'in en iyi 10 sergisi

Hürriyet Kitap Sanat’a yazan sanat eleştirmenlerinden oluşan uzman jüri, 2018’in en iyi sergilerini seçti. Sabancı Müzesi’nde halen devam eden ‘Rus Avangardı’ sergisi ilk sırada yer aldı.

26.12.2018Kitap Sanat
2018 Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başlıyor

2018 Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başlıyor

22-25 Kasım tarihlerinde 11. yaşını kutlayacak olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) karmaşık küresel sorunlar karşısında sıradan insanların ürettiği ve hayata geçirdiği yaratıcı çözümler içeren belgesellerle bir kez daha izleyicileriyle buluşuyor.

150 yıllık binadan  alternatif evren okumaları

150 yıllık binadan alternatif evren okumaları

SALT Beyoğlu’nda açılan ‘Evrenin Titreşen Işıkları’ sergisi, dört kadın sanatçı Anna Boghiguan, Rana Hamadeh, Navine G.Khan-Dossos ve Merve Ünsal’ın ‘şimdi’ algısını sorguladıkları yapıtlarını bir araya getiriyor.

27.09.2018Kitap Sanat
Sergi sezonu kullanma kılavuzu

Sergi sezonu kullanma kılavuzu

20-23 Eylül arası düzenlenecek Contemporary İstanbul ve 22 Eylül’de başlayacak 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin rüzgârını arkasına alan sanat galerileri yeni sezona en iddialı sergileriyle hazırlanıyor. Müze ve galerilerin sezon açılış sergilerini derledik...

30.08.2018Kitap Sanat
Perşembe Sinemasında dünyanın dört yanından filmler

Perşembe Sineması'nda dünyanın dört yanından filmler

Sinema sanatının kente bakışını konu alan filmler Salt Beyoğlu'nda sanatseverlerle buluşuyor.

4.05.2018Keyif
Festival alanından bekleniyorsunuz

Festival alanından bekleniyorsunuz!

Şu sıralar Türkiye’nin her yerinde ayrı bir koşuşturma var. Elimizde biletler ve programlar; müzikten gastronomiye, hobiden doğa sporlarına, tiyatrodan uçurtmaya eğlence, bilgi, deneyim peşindeyiz. Bu hafta sonundan başlayarak, önümüzdeki günlere damga vurmaya hazırlanan çok renkli, çok çeşitli festivallerin peşine düştük. Size uygun olanını hemen seçip yazı mutlulukla karşılamaya hazırlanın.

Temsil edilen kim

Temsil edilen kim?

Bir buçuk yıl aradan sonra yeniden açılan SALT Beyoğlu’nda ‘yeni dönem’, Aydan Murtezaoğlu ile Bülent Şangar’ın beraber gerçekleştirdikleri ilk sergi olan ‘Devamlılık Hatası’yla başladı. Sergideki işler Türkiye güncel sanatına bir bakış niteliğinde.

26.04.2018Kitap Sanat
SALT Beyoğlu kaldığı yerden...

SALT Beyoğlu kaldığı yerden...

Bir süredir kapalı olan SALT Beyoğlu, Türkiye’de 1990’lı yıllarda gelişmeye başlayan güncel sanat ortamının etkin isimlerinden Aydan Murtezaoğlu ve Bülent Şangar’ın bugüne kadarki en kapsamlı sergisi ‘Devamlılık Hatası’yla yeniden kapılarını açıyor. Yenilenen mekândaki değişimi, SALT’ın sanatsal direktörü Meriç Öner’den dinledik...

12.04.2018Kitap Sanat
Karaköy’e sanatı yeniden getirdiler

Karaköy’e sanatı yeniden getirdiler

Bir zamanlar sanat galerilerinin art arda açıldığı, sonrasında aynı hızla kapandığı Karaköy eski günlerine dönüyor. İstanbul’un önde gelen çağdaş sanat galerilerinden Pi Artworks, Galeri Nev İstanbul, artSümer ve Mixer’i bünyesinde bulunduran Juma Art binası hafta başında kapılarını açtı. Karaköy’de yeniden yeşerecek sanat ortamına can suyu veren oluşumu kahramanlarıyla konuştuk.

21.09.2017Kitap Sanat
Hepsi birer şaheser: En iyi 100 mimari eser jürisinin seçimleri...

Hepsi birer şaheser: En iyi 100 mimari eser jürisinin seçimleri...

‘En İyi 100 Türk Filmi’, ‘En İyi 100 Albüm’, ‘En İyi 100 Türk Romanı’ derken sıra geldi ‘En İyi 100 Mimari Eser’e... Hürriyet Pazar, ‘soruşturma klasikleri’nde yeni bir kapıyı daha aralıyor. 100 kişilik jürimize geniş bir hareket alanı tanıdık ve tanım aralığını, ilk yerleşmelerden biri olarak kabul edilen “Göbeklitepe’den Günümüze” parantezinde tuttuk. Daha önceki soruşturmalarımızda jüri üyelerinden ‘En iyi 10’larını istemiştik, bu kez tanım aralığının genişliğinden dolayı seçkimiz ‘En iyi 20’lik listelerden oluştu. Ve nihayetinde akademisyenlerden, mimarlardan, kültür sanat insanlarından oluşan bir seçici kurul, ‘Türkiye toprakları üzerindeki en iyi 100 mimari eser’i belirledi. İşte jüri üyelerinin madde madde en iyi 20 seçimleri...

19.08.2017Hürriyet Pazar
Yüzyılların Yüzyılı Dünyanın En İyi Sergileri Arasında

'Yüzyılların Yüzyılı' Dünyanın En İyi Sergileri Arasında

Dünyanın en prestijli dijital yayınlarından biri olan Hyperallergic tarafından yayınlanan 2015’in en 15 sergisi arasında SALT Beyoğlu’nda 10 Mart-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Yüzyılların Yüzyılı Sergisi 5. sırada yerini aldı.

İstanbulda Bienal hareketi

İstanbul'da Bienal hareketi

Dünya sanat ortamının İstanbul’a akın edeceği 14. İstanbul Bienali’nin eylül başına denk gelen açılış haftasında müzeler ve galeriler de en iddialı sergileriyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. İşte önümüzdeki hafta açılacak 5 önemli sergi...

29.08.2015Keyif
Bana bir Dodge lazım

Bana bir Dodge lazım

Joe Strummer’ın 63’üncü doğum günü vesilesiyle 21 Ağustos Cuma akşamı 19.00’da, SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da Nick Hall’ın 2014 tarihli belgesel filminin özel gösterimi yapılacak.

16.08.2015Keyif
80’ler Türkiyesinden distopik kartpostallar

80’ler Türkiye'sinden distopik kartpostallar!

1970’lerin sonları ve 1980’lerin başlarında Anadolu’nun çeşitli şehirlerinden manzaralar... Salt Beyoğlu’nun girişindeki Forum alanında açılan, Vahap Avşar’ın AND Yayınevi’nin kartpostal arşivinden seçtiği 50 fotoğraftan oluşan ‘Kayıp Gölgeler’ sergisini görünce nedense aklıma Salt’ta eylül ayında açılacak dev 80’ler sergisinin başlığı geldi: ‘Nerden geldik buraya?’! Nostalji değil bu, şimdiki halimize duyduğumuz memnuniyetsizliğin yakın geçmişteki imgeleri...

16.08.2015Keyif
Çocukların tahsili,bir de sayfiyede ev

Çocukların tahsili,bir de sayfiyede ev

Eskiden ortalama bir Türk ailesinin ilk iki isteği buydu. Erdek, Ayvalık, Didim, Bodrum, Kuşadası... Yazlıkların başkentleri. 70’lerden bugüne yazlık anlayışı da ‘tatile çıkma’ kavramı da çok değişti. Ama nostalji güzel şey. Farklı yazarlar, bizi o günlere götürdü.

10.07.2015Hayat
Ödüller yerli belgesellere

Ödüller yerli belgesellere

Documentarist'in bu yılki ödülleri belli oldu. Johan van der Keuken adına verilen Yeni Yetenek Ödülü, Gürcan Keltek'in yönettiği "Koloni"ye giderken, FIPRESCI Eleştirmenler Ödülü'nü Cem Kaya'nın "Motör: Kopya Kültürü & Popüler Türk Sineması" adlı filmi kazandı. Ömer Güneş'in "Su Bedevileri" ise Mansiyon'a değer bulundu.

18.06.2015Keyif
Bugün 23 Nisan, ne yapsam İşte öneriler

Bugün 23 Nisan, ne yapsam? İşte öneriler

23 Nisan tatilini çocuklarınızla değerlendirmek istiyorsanız İstanbul içindeki etkinlikler şöyle:

23.04.2015Hayat
Yarın 23 Nisan... Üstelik tatil ama hava yağmurlu ve rüzgârlı

Yarın 23 Nisan... Üstelik tatil ama hava yağmurlu ve rüzgârlı!

23 Nisan tatili bazılarımız için çocuklarla ilgilenmek için bir fırsat, bazılarımız içinse birkaç günlük bir kaçamak anlamına geliyor. Hava yağışlı gözükse de yine de yapabileceğiniz şeyler var.

22.04.2015Hayat
Çocuklar için 23 Nisan’da farklı eğlenceler

Çocuklar için 23 Nisan’da farklı eğlenceler!

Bu 23 Nisan’da çocukları birçok ilde birbirinden renkli etkinlikler bekliyor.

19.04.2015Etkinlikler
Pom Poko çocuklar için 23 Nisanda gösterime girecek

Pom Poko çocuklar için 23 Nisan'da gösterime girecek

Sihirli rakunlar çocuklar için SALT Beyoğlu'nda!

9.04.2015Etkinlikler
Sualtında son bulan düşler

Sualtında son bulan düşler

Danimarkalı sanatçı Nikolaj Bendix Skyum Larsen’in Akdeniz’i geçmeye çalışırken hayatını kaybeden göçmenlere ithaf ettiği enstalasyonu ‘Düşlerin Sonu’ 29 Mart’a kadar Salt Galata’da.

13.02.2015Keyif
Kimse beni çekemedi,ben de kendimi çektim

Kimse beni çekemedi,ben de kendimi çektim

Başlıktaki cümle, Ali Özgentürk’ün beklenen filminin adı. Ömrü boyunca biriktirdiklerini teker teker anlatacağı bir film bu. İçinde Bertolucci’nin mektupları da var, Bitlis dağlarından Kürt türküleri de... Türkân Şoray’ı,Yaşar Kemal’i ve nice dönüm noktasıyla, hem Türkiye’nin hem Özgentürk’ün tarihi...

23.12.2014Keyif
2. İstanbul Tasarım Bienali 1 Kasımda açılıyor

2. İstanbul Tasarım Bienali 1 Kasım'da açılıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 2. İstanbul Tasarım Bienali, Zoe Ryan küratörlüğünde "Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil" başlığıyla gerçekleştiriliyor. 1 Kasım-14 Aralık 2014 tarihleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek olan bienalin ortak alanı Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, 53 projeye ve bienal süresince devam edecek farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

23.10.2014Keyif

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak

Ramazan ayında lazım olabilir. O yüzden bugün Mutfak Sanatları Akademisi’ndeki ‘el açması börek’ workshop’una katılın.

9.04.2021

Toplantısız Kütüphane Haftası

TÜRK Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal’dan bir e-posta aldım.

2.04.2020

Sanat/edebiyatın seyir defteri

Hafta sonu için iyimser bir yazıya karar verdim. Elbette iyimserliğimin gerekçeleri son aylarda sanat/edebiyat dünyasında yaşanan olumlu gelişmeler.

29.11.2019

Ekim Falan da Gider Bu Gidişle

Zaman öyle hızlı akıyor ki… Daha yeni yılbaşı kutladık gibi geliyor bana ama bir sonraki yılbaşına da bir şey kalmadı hani. Bugün Ekimin 1’i, kasım, aralık derken hooop 2020. Ekim hiç fark ettirmeden geldi ama eli boş gelmedi neyse ki… Çantasında epey malzeme var, kültür sanat meraklıları için. Ayın takvimindeki en büyük kalemlere hızlıca bakalım mı?

2.10.2019

Türkiye’deki sanatçıların yüzde doksanı gibi kendimle sorunlarım yok!

O, Nur Koçak. Çok değerli bir sanatçı. Ve fotogerçekçilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden. Neredeyse, 60 yıl boyunca ürettiği eserleri, SALT’ın düzenlediği sergide, sanatseverlerin huzurunda. Kesinlikle kaçmaz! Aralık ayına kadar vaktiniz var. Adı ‘Mutluluk Resimlerimiz’. Nur Koçak, küreselleşen tüketim kültürünü ve kadın ve erkek bedeninin, seyirlik bir nesne olarak kimliksizleştirilmesini sorguluyor. Donanımlı, bilgili, yaşadığı toplumla ilgili ve çok yaratıcı bir sanatçı. Aynı zamanda devrimci ve başkaldıran bir sanatçı. Akademinin tariflediği katı kuralların üzerine çıkabildi ve kendine özgü fotogerçekçi eserler üretmeyi sürdürdü…

8.09.2019

İstiklal Caddesi’nin yeni gözbebeği: Salt Beyoğlu

İSTİKLAL Caddesi’nin elbet daha güzel günleri olmuştu.

28.07.2018

- Ay n’oooldu Beyoğlu’na? - Elinin körü oldu cicim!

140 Journos’dan Engin Önder’in hazırladığı ve yayın organlarının da “İstiklal’de neler oluyor?!” tarzı başlıklarla takibe çıktıkları haberi belki görmüşsünüzdür.

10.08.2016

Beyoğlu’nu kültür kurtaracak

BURAK COŞAN’ın dün Hürriyet’teki ‘İstiklal Mücadelesi’ haberini okuyunca, yalnız o caddenin değil, Beyoğlu’nun neden cazibesini kaybettiği üzerine çeşitleme yapmak zorunluluğu hissettim.

10.08.2016

Kadın Benjamin Button

Benjamin Button’ın bir anlamda kadın versiyonunun filmi ‘Ölümsüz Aşk’. Romantik yönü ağır basıyor, bir aşk filmi aslında. Aynı zamanda anne kız arasındaki yan hikâyeden de besleniyor.

7.06.2015