EKSTRA
MENÜ

Saksonya Anhalt

Saksonya Anhalt haberleri sayfasında güncel ve son dakika Saksonya Anhalt hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 383 Saksonya Anhalt haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Saksonya Anhalt Haberleri

Polis et sektöründeki kaçak işçilerin peşinde

Polis et sektöründeki kaçak işçilerin peşinde

Almanya’da beş eyaletteki et kombinasyonlarına ve sektördeki taşeron firmalara polis baskınlar düzenlendi. Polis et sektöründe kaçak çalışanların peşine düştü.

23.09.2020Avrupa
İşte Almanya’da eyalet eyalet son durum

İşte Almanya’da eyalet eyalet son durum

Almanya’da koronavirüse yakalananların sayısı her geçen gün artıyor. Günlük vaka sayısı ülke genelinde 2000 sınırına çok yaklaştı.

16.09.2020Avrupa
Sığınmacı Jalloh’un ölümü hâlâ sır

Sığınmacı Jalloh’un ölümü hâlâ sır!

Sığınmacı Oury Jallah’ın 15 yıl önce Dessua’daki polis karakolundaki hücrede elleri ve ayakları bağlı halde yanarak ölmesindeki karanlık noktaları aydınlatmak için görevlendirilen iki özel soruşturmacı, raporunu tamamladı.

28.08.2020Avrupa
Almanya tek tip önlemlere geçti: Maske takmayana en az 50 euro ceza

Almanya tek tip önlemlere geçti: Maske takmayana en az 50 euro ceza

Başbakan Angela Merkel ile 16 eyaletin başbakanları koronavirüs ile mücadelede tek tip önlemler ve kararlar almak için video konferans yoluyla kriz toplantısı yaptı. Uzun saatler alan ve hayli tartışmalı geçen toplantıda koronavirüs ile mücadelede önlemler ve kararlar daha da sertleştirildi. Alınan kararları ve önlemleri Başbakan Angela Merkel (CDU), Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder (CSU) ve Hamburg Eyalet Başbakanı Peter Tschentscher (SPD) düzenledikleri ortak basın toplantısında açıkladılar. Kriz toplantısında şu kararlar çıktı:

27.08.2020Avrupa
Polis içinde aşırı sağ korkusu

Polis içinde aşırı sağ korkusu

Almanya’da istihbarat birimi, eylül ayında polis teşkilatında aşırı sağ yapılanma üzerine bir rapor hazırladı. Alman haber ajansı dpa da bu rapor üzerine eyalet bakanlıkarına kaç polis memuru hakkında aşırı sağ şüphesiyle disiplin ve ceza soruşturması bulunduğunu sordu. En fazla soruşturma 17 polis memuruyla Hessen’de çıktı.

23.08.2020Avrupa
Almanya bunu da yaptı... Virüsün nasıl yayıldığını görmek için...

Almanya bunu da yaptı... Virüsün nasıl yayıldığını görmek için...

Almanya’da Kovid-19’a rağmen büyük etkinliklerin nasıl gerçekleşebileceğini öğrenmek, salgınının nasıl yayıldığını anlamak ve riskleri en aza indirmek için ilginç bir yönteme başvuruldu. Saksonya eyaletine bağlı Leipzig kentinde bulunan Leipzig Arena’da Halle Üniversite Tıp Merkezi’ne bağlı araştırmacılar ‘Restart-19’ adı altında konser düzenlendi.

23.08.2020Avrupa
Ceza kapsamına alınması da ‘hız’ı kesmedi

Ceza kapsamına alınması da ‘hız’ı kesmedi

Almanya’da yapılan yasal değişiklik de hız meraklılarını ve yasa dışı otomobil yarışçılarını durdurmaya yetmedi. Yasa dışı otomobil yarışları ve hızlı araç kullanımı sayısında adeta patlama oldu.

16.08.2020Avrupa
İtfaiye birliği dağılıyor mu

İtfaiye birliği dağılıyor mu?

Dr. Müjgan Perçin’in cinsel taciz, ayrımcılık ve mobbing suçlamasıyla mahkemeye verdiği Alman İtfaiye Birliği karıştı. İki üye eyalet teşkilatı iddiaların aydınlığa kavuşturulmasını istedi, birlikten ayrılma tartışmaları başladı. TBB Sözcüsü Safter Çınar ise polis ve orduda olduğu gibi itfaiye teşkilatında da ırkçı ve ayrımcılığın araştırılmasını istedi.

13.08.2020Avrupa
Alman itfaiyesinin Türk kadın başkanı: Ayrımcılığa ve tacize uğradım

Alman itfaiyesinin Türk kadın başkanı: Ayrımcılığa ve tacize uğradım

1 milyon 300 bin itfaiye çalışanının üye olduğu Alman İtfaiye Birliği’nin ilk kadın genel müdürü olan Dr. Müjgan Perçin, birliğe karşı cinsel taciz, hakaret ve ayrımcılık suçlamasıyla dava açtı.

12.08.2020Dünya
Türk ve kadın olmasını hazmedemediler, mobbing ve tacizde bulundular

Türk ve kadın olmasını hazmedemediler, mobbing ve tacizde bulundular

Bir milyon 300 bin itfaiye çalışanının üyesi olduğu Alman İtfaiye Birliği’nin (DFV) ilk kadın Genel Müdürü olan Dr. Müjgan Perçin, birliğe karşı cinsel taciz, hakaret ve ayrımcılık suçlamasıyla dava açtı. Dr. Perçin’in ülkenin en büyük birliklerinden biri olan DFV’ye yönelik cinsel tacizden suç duyurusunda bulunması büyük yankı uyandırdı.

11.08.2020Avrupa
Alman polisinden 400 yasa ihlali

Alman polisinden 400 yasa ihlali

Almanya’da ‘NSU 2.0’ imzalı tehdit meptupları alan avukat, politikacı ve gazetecilerin özel verilerinin polis bilgisayarından soruşturulması, güvenlik birimlerinde aşırı sağ örgütlenme şüphelerini güçlendirdi. Bu şüpheler üzerine eyaletler ve federal verileri koruma daireleri bir soruşturma başlattı.

26.07.2020Avrupa
Eyaletler arası seyahat yasağında çatlak büyüyor

Eyaletler arası seyahat yasağında çatlak büyüyor!

Başbakan Merkel, Almanya içinde korona vakalarının patlak verdiği bir bölgeden başka eyalet ya da bölgelere seyahat yasağı getirmek istiyor. Ancak kendi partisinden bazı eyalet başbakanları Almanya içinde seyahat yasağına karşı.

16.07.2020Avrupa
Almanya maske çıkarmak istiyor

Almanya maske çıkarmak istiyor

Almanya’nın Mecklenburg Vorpommern Eyaleti kapalı yerlerde maske taşıma zorunluluğunu kaldırmayı planlıyor. Eyalet Ekonomi Bakanı Harry Glawe, eyalet parlamentosunun 4 Ağustos tarihinden itibaren maske zorunluluğunu kaldırmasını beklediğini söyledi.

6.07.2020Avrupa
Vaka sayısı 400’ün altına düştü

Vaka sayısı 400’ün altına düştü

Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre Almanya’da son 24 saatte tespit edilen vaka sayısı 387. Baden Württemberg, Saksonya ve Saksonya Anhalt eyaletlerinde son 24 saate hiç yeni vakaya rastlanılmadı.

5.07.2020Avrupa
Almanya, kömürden enerjisine adım adım son verecek

Almanya, kömürden enerjisine adım adım son verecek

Almanya’da, iklime zararlı kömür enerjisinden en geç 2038 yılına kadar çıkmayı öngören yasa tasarısı Federdal Meclis’te kabul edildi. Tasarıya göre kömürden enerji kazanımı, 2020 yılından itibaren adım adım azaltılacak ve en geç 2038’de tüm kömürlü termik santraller kapanmış olacak.

3.07.2020Avrupa
Almanya’da eyalet eyalet son durum

Almanya’da eyalet eyalet son durum

Almanya’da virüsün bulaşma oranı yüzde 2.88’e çıkmasına rağmen salgınla mücadele kapsamında alınan kurallar ve önlemlerde gevşemeler devam ediyor. Ancak kurallar her eyalette farklılıklar gösterebiliyor. İşte eyaletlere göre son durum:

22.06.2020Avrupa
Gevşemelerde 16 eyalette son durum

Gevşemelerde 16 eyalette son durum

Almanya’da koronavirüse karşı alınan önlemler her geçen gün gevşetiliyor. Ülkede hayatın normale dönmesi için yeni adımlar atılıyor. Kısıtlamaların hangi alanlarda ne kadar gevşetilip gevşetilmeyeceğine veya alınan yasak kararlarının kaldırılıp kaldırılmamasına eyalet hükümetleri karar veriyor. Kısıtlamaların gevşetilmesi eyaletlere göre farklılık gösteriyor. Ancak hijyen kuralları, sosyal mesafenin korunması ile yakın ve uzak yerlere yolculuk sırasında maske takma zorunluluğu sürüyor. İşte 16 eyaletteki kısıtlamalarla ilgili son durum şöyle:

4.06.2020Avrupa
Halle saldırganı cezaevinden kaçmaya çalıştı

Halle saldırganı cezaevinden kaçmaya çalıştı

Almanya’nın Halle kentinde geçen yıl önce bir sinagoga ardından da döner büfesine saldıran ve bu iki saldırıda iki kişiyi öldüren aşırı sağcı Stephan B.’nin, tutuklu bulunduğu cezaevinden firar etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

4.06.2020Avrupa
‘Açılım tartışması alemi’ sona erdi

‘Açılım tartışması alemi’ sona erdi

Almanya’da Başbakan Angela Merkel, sıkı korona önlemlerinin temmuz ayına kadar devamını istedi. Ancak eyaletlerin ayrı baş çekmesi üzerine Merkel pes etti. Şimdi her eyalet kendi başına hareket edecek. Eyalet başbakanları korona kararlarında Merkel’i devre dışı bıraktı. Merkel’le eyalet başbakanları arasında artık ortak konferans da olmayacak.

26.05.2020Avrupa
İki eyalette hiç yok, Berlin korkuttu

İki eyalette hiç yok, Berlin korkuttu!

Almanya’da son 24 saatte iki eyalette hiç korona vakasına rastlanmadı. En fazla vaka ise Bavyera, Kuzey Ren Vestfalya ve Baden Württemberg eyaletlerinde görüldü. Berlin’de ise son günlerde vaka artışı ve bulaşma değerinin yükselmesi uzmanları endişelendirdi.

26.05.2020Avrupa
‘Aynı anda çok açıldığımız için endişeliyim’

‘Aynı anda çok açıldığımız için endişeliyim’

Yeşiller Eş Grup Başkanı Katrin Göring Eckardt, korona önlemlerinde çok fazla açılımdan dolayı endişeli olduğunu söyledi. Die Welt gazetesine konuşan Göring Eckardt, “Şu veya bu önlemleri yumuşattık diye değil, aynı anda çok açıldığımız için endişeliyim. Bu nedenle durumun nasıl gelişeceğini kestiremiyoruz. Her şeyin elimizden kayıp gitme tehlikesi var. İkinci bir korona dalgası hem işverenler hem insanlar için çok daha acı olur” dedi.

13.05.2020Avrupa
Almanya’da karar haftası

Almanya’da karar haftası

Almanya’da bu hafta önlemlerin çok geniş ölçüde yumuşatılması konusunda karar haftası olacak. Gözler çarşamba günü federal hükümetle eyalet başbakanları arasında yapılacak telekonferansa çevrildi. Restoranlar, alışveriş merkezleri ve futbol kulüpleri çarşamba gününe odaklandı.

4.05.2020Avrupa
Korkulan olmadı...

Korkulan olmadı...

Almanya’da bazı eyaletlerde perakende satış yapan küçük ve orta ölçekli iş yerleri ile birlikte otomobil ve bisiklet satıcıları da belli kurallara uymak şartıyla dört hafta sonra kepenklerini açtı.

20.04.2020Avrupa
Almanya’da Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesi tartışılıyor

Almanya’da Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesi tartışılıyor

Almanya’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için alınan tedbirlerin gevşetilmesi tartışılıyor.

14.04.2020Dünya
Almanyanın Eyaletleri Nelerdir Almanya Eyaletleri Listesi

Almanya'nın Eyaletleri Nelerdir? Almanya Eyaletleri Listesi

Almanya sosyal ve federal bir devlet olması nedeni ile eyaletlere ayrılmıştır. Her eyaletin kendi içerisinde bir başkenti bulunmaktadır. Almanya’ya çalışmak veya herhangi bir neden ile gitmek isteyen kişiler her eyaletin kendine ait yasalarının olduğunu bilmelidir. Almanya’nın eyaletleri nelerdir? Almanya eyaletleri listesini sizler için derledik.

9.04.2020Gündem
Almanya, yoğun bakım yatak sayısını 40 bine çıkardı

Almanya, yoğun bakım yatak sayısını 40 bine çıkardı

Almanya koronavirüsle mücadele önlemlerini artırdı. Yeni vakaların artmasına karşı hastaneler hazırlıklarını hızla sürdürüyor. Alman Hastaneler Birliği kliniklerde mevcut 28 bin yoğun bakım yatak sayısını 40 bine çıkardıklarını açıkladı.

2.04.2020Avrupa
Almanyada Kovid-19 tedbirleri 20 Nisana kadar sürecek

Almanya'da Kovid-19 tedbirleri 20 Nisan'a kadar sürecek

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerin 20 Nisan'a kadar devam edeceği bildirildi.

28.03.2020Dünya
O eyalet sınavları erteledi

O eyalet sınavları erteledi

Almanya’da Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl yapılacak lise bitirme sınavlarının tarihleri de belirsizliğini koruyor. Birçok eyalet henüz sınavlarla ilgili karar vermedi. Abitur olarak bilinen sınavları 16 eyalet içinde ilk erteleyen ise Bavyera oldu.

19.03.2020Avrupa
Avrupa’da yeni duvarlar

Avrupa’da yeni duvarlar

Bundan yaklaşık 5 yıl önceydi. Kendi ülkelerindeki kanlı iç savaştan kaçan milyonlarca insan, her şeyi göze alarak hayatta kalabilmek için yollara düştü. Milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı ve Afgan, Türkiye’ye sığınırken, yüz binlercesi de Avrupa’ya ulaşmak için Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden yola koyuldu. Derme çatma tekneler ve botlarla Akdeniz’in azgın sularına açılanlar arasında yaşamını kaybedenler de oldu. Ama Avrupa buna genelde seyirci kaldı.

16.03.2020Avrupa
AfD’li politikacı Yunanistan’da solcularla kavga etti

AfD’li politikacı Yunanistan’da solcularla kavga etti

Sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisinin üst düzey isimlerinden Oliver Kirchner, Yunanistan’ın Midilli adasında sol görüşlü protestocularla kavga etti. Partisi’nin Saksonya-Anhalt Meclis Grup Başkanı olan Kirchner’in yanında kavga sırasında sağ görüşlü blog yazarı Oliver Flesch’in de bulunduğu belirtiliyor.

8.03.2020Avrupa
Marketlere hücum edecek bir durum yok

Marketlere hücum edecek bir durum yok!

Berlin Sağlık Bakanı Dilek Kalaycı Hürriyet’e koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sayının daha da artacağına dikkat çeken Kalaycı, “Koronavirüs taşıyan hastaların sayısı artabilir ancak insanların marketlere hücum ederek yiyecek depolamalarını gerektirecek bir durum yok” dedi.

4.03.2020Avrupa
Market rafları boşaltıldı, maske stokları tükendi

Market rafları boşaltıldı, maske stokları tükendi

Almanya’da batı eyaletlerini etkisi altına alan koronavirüs doğu eyaletlerine de sıçradı. Doğu eyaletleri Thüringen, Brandenburg ve Saksonya’da da virüse rastlanmasıyla 13 eyalette vaka görülmüş oldu. Şimdilik sadece Mecklenburg Vorpommern, Saksonya Anhalt ve Saarland’da koronavirüs vakası yok. Toplam sayıyı ise Robert Koch Enstitüsü bugün 188 olarak açıkladı. Diğer yandan uzmanlar hastalıkla mücadelede için sağlık malzemesi açığına dikkat çekerken halk panikten market ve ezcanelere hücüm ederek raftları boşalttı ve ağız maskelerini tüketti.

3.03.2020Avrupa
Bizim Almanya nereye gidiyor

Bizim Almanya nereye gidiyor?

Geçen hafta çarşamba akşamı internette dolaşırken Hessen Eyaleti’ndeki Hanau kentinde silahlı bir saldırganın iki nargile barda kurşun yağdırdığı haberini gördüm. Tabii aklıma gelen ilk şey, bunun göçmen kökenlilere dönük ırkçı bir saldırı olduğuydu. Kısa bir süre sonra Bochum Ruhr Üniversitesi’nde öğrenim yaptığım ve 1970’li yıllardan beri tanıdığım bir arkadaş Türkiye’den telefonla aradı.

24.02.2020Avrupa
Almanya’da karnavallara kasırga iptali

Almanya’da karnavallara kasırga iptali

Almanya’da meteoroloji uyardı. Düsseldorf ve Köln’de karnaval geçitleri güvenlik nedeniyle iptal edildi. Özellikle Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde çok sert kasırga ve yağmur bekleniyor.

23.02.2020Avrupa
Saldırganı kim ateşledi

Saldırganı kim ateşledi

Hanau’da ırkçı motifli saldırıda görünen şu: Yabancı düşmanı bir kişi ateş açtı. 9 kişi öldü. Biri ağır 6 kişi yaralandı. Ölenlerin hepsi göçmen kökenli. Saldırgan tek kişi. Peki ama saldırganı kim ateşledi? Onu kim silahlandırdı?

22.02.2020Avrupa
Çocuklarını kurtarmak için alevlerin arasına daldı ama...

Çocuklarını kurtarmak için alevlerin arasına daldı ama...

Gece yarısı evinde çıkan yangından çocuklarını kurtarmak isteyen 32 yaşındaki anne, alevlerin arasına daldı. Kadının bir oğlu yangından sağ kurtarılırken, yaralanan diğer oğlu kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Anne ile küçük kızı ise kurtarılamadı.

18.02.2020Avrupa
Camiye kanlı saldırıları muhbir önledi

Camiye kanlı saldırıları muhbir önledi

Almanya’da camileri taramayı planlayan aşırı sağcı örgüt çökertildi. ‘Der harte Kern’ (Sert Çekirdek) adlı örgüt ülkenin değişik eyaletlerinde küçük camileri basıp Yeni Zelanda benzeri katliam planlıyordu. Aralarında bir polisin de bulunduğu 12 şüpheli tutuklandı.

18.02.2020Dünya
Ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı... 10 kişiyle 10 eyalette...

Ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı... 10 kişiyle 10 eyalette...

Camilere saldırı hazırlığı yaparken yakalanıp tutuklanan 12 aşırı sağcı örgüt üyesinin, 10 kişiyle 10 eyalette eylem yapacakları ortaya çıktı. Baskınlarda ele geçirilen bir tüfeğin ise Halle’deki sinagog saldırısında kullanılan tüfekle benzerlik gösterdiği belirtildi.

17.02.2020Avrupa
Camide katliam yapacaklardı

Camide katliam yapacaklardı

Cuma günü Almanya’nın 6 eyaletinde yapılan baskınlarda gözaltına alınan aşırı sağcı 12 kişi, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Zanlıların, Almanya'da bir camiye silahlı saldırı planladıkları ortaya çıktı.

16.02.2020Avrupa
Almanyada aşırı sağcılara yönelik operasyon

Almanya'da aşırı sağcılara yönelik operasyon

Almanya'da aşırı sağcı örgüt kuruldukları ve bu örgüte destek verdikleri şüphesiyle 6 eyalette 13 kişinin evleri arandı.

14.02.2020Dünya
6 eyalette 12 gözaltı

6 eyalette 12 gözaltı

Almanya’da, siyasetçilere, mültecilere ve Müslümanlara yönelik saldırılar düzenleyerek ülkede iç savaş benzeri koşullar oluşturmak amacıyla aşırı sağcı terör örgütü kurdukları ve bu örgüte destek verdikleri şüphesiyle 6 eyalette 12 kişi gözaltına alındı.

14.02.2020Avrupa
‘Güvenliğimizi sağlayın’ çağrısı

‘Güvenliğimizi sağlayın’ çağrısı

Almanya’da Müslümanlara, camilere ve mezarlıklara yönelik saldırıların artması üzerine Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği (DİTİB) Aşağı Saksonya ve Bremen Teşkilat Başkanı Ali Ünlü, eyalette Müslümanların daha iyi korunmasını talep etti.

16.01.2020Avrupa
Avusturya ‘Yeşilleşiyor’, sıra yeniden Almanya’da mı

Avusturya ‘Yeşilleşiyor’, sıra yeniden Almanya’da mı?

Muhafazakar Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ile sağ popülist Avusturya Özgürlük Partisi’nin (FPÖ) 2017 yılında oluşturduğu koalisyon hükümeti, o dönemdeki FPÖ Lideri Heinz-Christian Starche’nin adının yolsuzluğa karışması üzerine geçen yıl mayıs ayında çökünce, ülkede Yeşiller’e ilk kez iktidara ortaklık yolu açıldı.

4.01.2020Avrupa
Nazi dövmeli CDU’lu, sonunda istifa etti

Nazi dövmeli CDU’lu, sonunda istifa etti

Neonazi çevrelerle yakın ilişkisi olduğu gerekçesiyle bir haftadır ülke gündemini meşgul eden CDU Köthen ilçe yöneticisi 29 yaşındaki Robert Möritz, sonunda istifa etti.

20.12.2019Avrupa
Almanya’da okullar geçici müdürlere emanet

Almanya’da okullar geçici müdürlere emanet!

Almanya’da okullardaki müdür açığı büyüyor. Ülke genelinde binin üzerinde okulda müdür koltuğunun boş olduğu açıklanırken, okullar geçici olarak atanan vekil müdürler tarafından yönetiliyor. En çok açığın olduğu eyalet Kuzey Ren Vesfalya’da neredeyse her 10 ilkokuldan birinde müdür yok.

15.12.2019Avrupa
Biz sizden daha fazlayız

Biz sizden daha fazlayız

Almanya’da her ne kadar ‘sağ popülist’ dense de aslında aşırı sağcı düşünce ve politikayı da savunan Almanya için Alternatif’in (AfD) her geçen gün daha da güçlenmesi, yalnız ülkede yaşayan yabancıların, göçmen kökenlilerin değil sağduyulu Almanların da tedirginliklerini artırmaya başladı.

14.12.2019Avrupa
Son dakika... Almanyada patlama: 1 ölü, 25 yaralı

Son dakika... Almanya'da patlama: 1 ölü, 25 yaralı

Almanya’nın Saksonya-Anhalt Eyaleti sınırları içinde kalan Blankernburg im Harz şehrinde 5 katlı bir binada meydana gelen gaz patlamasında 1 kişi öldü, 25 kişi yaralandı. Yaralılar arasında bir kadının durumunun ağır olduğu belirtildi.

13.12.2019Dünya
Almanya’da halef kavgası

Almanya’da halef kavgası

2021’de Almanya’da başbakanlıktan ayrılacak olan Angela Merkel’in koltuğuna kim oturacak? Merkel’in halefi olarak görülen Annegret-Kramp Karrenbauer (AKK) önceki gün Leipzig’de başlayan CDU parti kurultayında muhaliflerine ‘Ya destek verin ya da şimdi sona erdirin’ diyerek meydan okudu. AKK’nın dakikalarca ayakta alkışlanması üzerine muhtemel rakibi de destek açıkladı.

24.11.2019Dünya
Kiez Döner’i çalışanlarına bıraktı

Kiez Döner’i çalışanlarına bıraktı

Almanya’nın Halle kentinde 9 Ekim’de düzenlenen aşırı sağcı terör saldırısında bir kişinin öldürüldüğü döner büfesinin sahibi İzzet Sağaç, büfeyi olay sırasında burada çalışan İsmet ve Rıfat Tekin adlı kardeşlere hediye etti.

17.11.2019Avrupa
Hâlâ hedeften çok uzaktayız

Hâlâ hedeften çok uzaktayız

Aşağı Saksonya Eyaleti’nin başkenti Hannover’de geçen hafta pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ikinci turu yapıldı. Seçimlerde, Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) desteklediği bağımsız aday Wolkswagen eski menajeri Eckard Scholz ile Yeşiller’in Türkiye kökenli adayı Eyalet Parlamentosu milletvekili Belit Onay yarıştı.

16.11.2019Avrupa