EKSTRA
MENÜ

Saksı

Saksı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Saksı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.580 Saksı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Saksı Haberleri

Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır Solucan Gübresi Hangi Biktilerde Kullanılır, Saksı Çiçeklerinde Kullanılır Mı

Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır? Solucan Gübresi Hangi Biktilerde Kullanılır, Saksı Çiçeklerinde Kullanılır Mı?

Solucan gübresi, halk arasında siyah altın ismi ile de bilinmektedir. Bu gübre bitkiler oldukça verimlidir. Solucan gübreleri ev ortamında dahi üretilebilmektedir. Evlerde üretilen solucan gübreleri ile evsel atıkların dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Solucan gübresi nasıl kullanılır? Solucan gübresi hangi bitkilerde kullanılır, saksı çiçeklerinde kullanılır mı? İşte, tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Limon Çekirdeği Nasıl Ekilir, Nasıl Çimlenir Limon Ağacı Nasıl Yetiştirilir

Limon Çekirdeği Nasıl Ekilir, Nasıl Çimlenir? Limon Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Evde limon yetiştirmek oldukça kolaydır. Püf noktaları bilerek evde kolaylıkla limon yetiştirmeniz mümkündür. Limon Ege ve Akdeniz bölgesinde sıklıkla yetişen bir bitkidir. Bu bitki ev ortamında da kolaylıkla yetişir. Limon çekirdeği nasıl ekilir, nasıl çimlenir? Limon ağacı nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Varisit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Variscite (Cesaret) Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Varisit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Varisit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Variscite (Cesaret) Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Varisit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Varisit taşı; cesaret taşıdır. Kullanan bireye cesaret vererek, özgüven kazanmasına yardımcı olur. Duygu ve kalp üzerinde bütünleyici etkiye yardımcı olur. Kalbe huzur ve uyum getirir. Kalp gözünü açan bir doğal taştır. Peki, varisit taşı nedir ve ne işe yarar? Variscite (cesaret) taşı nasıl anlaşılır ve kullanılır? Varisit taşı faydaları ve özellikleri nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

9.08.2021Mahmure
Hint keneviri yetiştiren ODTÜ öğretim görevlisinden şok sözler

Hint keneviri yetiştiren ODTÜ öğretim görevlisinden şok sözler

ODTÜ öğretim görevlisi Tanju Aksoy, evinin terasında Hint keneviri yetiştirdiği iddiasıyla gözaltına alınıp, 'uyuşturucu imal etmek' suçundan mahkemece tutuklandı. Aksoy, savunmasında, uyuşturucu kullanmaya ABD'de başladığını söyleyerek, "Türkiye’ye döndüğümde satın alabileceğim yer konusunda sıkıntı yaşamaya başladım. Bu nedenle evimde Hint keneviri dikmeye karar verdim" şeklinde konuştu.

4.08.2021Gündem
Pirit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Pyrite (Demir) Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Pirit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Pirit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Pyrite (Demir) Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Pirit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Pirit taşı, günümüzde önemli olan taş çeşitlerinden bir tanesini oluşturmaktadır. Pirit taşının nasıl temizlendiğini, özelliklerinin neler olduğunu bu taşın hangi faydalara sahip olduğunu, ne işe yaradığını sizler için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Asya Kaplan Sivrisineği nedir İşte Asya Kaplan Sivrisineği hakkında merak edilenler...

Asya Kaplan Sivrisineği nedir? İşte Asya Kaplan Sivrisineği hakkında merak edilenler...

İstanbul'da Asya Kaplan Sivrisineğinin popülasyonu artıyor. Doç. Dr. Kerem Öter, "Asya Kaplan Sivrisineğini ülkemiz içinde 10 sene önce İpsala sınırında bulduk ve 4-5 yıldır da İstanbul'da yerleşti, popülasyon artmaya başladı." dedi. Peki, Asya Kaplan Sivrisineği nedir?

13.07.2021Sağlık
İstanbulda sivrisinek kabusu büyüyor İBB SMS ile uyardı

İstanbul'da sivrisinek kabusu büyüyor! İBB SMS ile uyardı

İstanbul'da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler birçok ilçede görünmüye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ise sivrisineklere karşı SMS yoluyla uyarıda bulundu.

10.07.2021Haber
Son dakika: İstanbuldaki sivrisinek kâbusu büyüyor İBB alarma geçti: SMS ile uyarı

Son dakika: İstanbul'daki sivrisinek kâbusu büyüyor! İBB alarma geçti: SMS ile uyarı

İstanbul'da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler birçok ilçede görülmüye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ise sivrisineklere karşı SMS yoluyla uyarıda bulundu.

10.07.2021Gündem
Eşinin kurşun yağmuruna tuttuğu kadın duruşmaya sedyeyle geldi

Eşinin kurşun yağmuruna tuttuğu kadın duruşmaya sedyeyle geldi

İstanbul Şişli'de boşanma aşamasında olduğu eşi Sabiha Mutlu'ya kurşun yağdıran Samet Mutlu'nun yargılanmasına başlandı. Sabiha Mutlu, duruşmaya sedyeyle geldi. Sabiha Mutlu, "Ben adalet istiyorum. Ayaklarımı geri istiyorum. Ben engelli kalacağım, yatalağım. Ben cezasını en üst seviyeden almasını istiyorum" dedi.

8.07.2021Haber
Boşanma aşamasındaki eşi kurşun yağdırmıştı Sabiha Mutlu duruşmaya böyle geldi

Boşanma aşamasındaki eşi kurşun yağdırmıştı! Sabiha Mutlu duruşmaya böyle geldi

İstanbul Şişli'de boşanma aşamasında olduğu eşi Sabiha Mutlu'ya kurşun yağdıran Samet Mutlu'nun yargılanmasına başlandı. Sabiha Mutlu, duruşmaya sedyeyle geldi. Sabiha Mutlu, "Ben adalet istiyorum. Ayaklarımı geri istiyorum. Ben engelli kalacağım, yatalağım. Ben cezasını en üst seviyeden almasını istiyorum" dedi.

8.07.2021Gündem
Nefesimizi açan yeşiller

Nefesimizi açan yeşiller

Fark etmediğimiz bir köşede birikmiş toz, eşyalardan yayılıp havaya karışan akarlar, evimizi temizlerken kullandığımız deterjanlardaki kimyasallar... Tüm bunlar soluduğumuz havayı kirletiyor. Peki, çareyi bitkilerde bulabilir miyiz?

Kompost Nedir Kompost Gübre Nasıl Yapılır Ve Kullanılır

Kompost Nedir? Kompost Gübre Nasıl Yapılır Ve Kullanılır?

Bitkiler için son derece sağlıklı bir kompost yapmanın yolu doğru malzemeleri, doğru miktarlarda koyabilmekten geçer. Bu konuyla alakalı olarak çok fazla merak edilen Kompost nedir? Kompost gübre nasıl yapılır ve kullanılır sorularının yanıtlarını tüm detayları ile birlikte sizin için derledik.

27.05.2021Araştırma
Evini zehir yuvasına çeviren kişi gözaltına alındı

Evini zehir yuvasına çeviren kişi gözaltına alındı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, kurduğu sistemle evin bir odasını uyuşturucu serasına dönüştüren M.B. (30) polisin yaptığı operasyonla gözaltına alındı. Evin içerisinde kurulan sistem, cep telefonu kamerasına yansırken, görenleri şaşırttı.

26.05.2021Gündem
Pandemiye rağmen ‘Okul Dışarıda’

Pandemiye rağmen ‘Okul Dışarıda’

Uzmanlar açık havada olmanın, oynayarak ve keşfederek öğrenmenin çocukların bilişsel, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiğini söylüyor. Hem evlerde hem de okullarda, açık havada oyun oynamayı kutlamak ve açık havada geçirilen zamanın eksikliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Okul Dışarıda Günü, İngiltere’de bir öğretmenin çabalarıyla 2016 yılında başlayan ve dünyaya yayılan küresel bir hareket.

20.05.2021Eğitim
Günler önce sipariş almaya başladılar... Yoğunluk yaşandı

Günler önce sipariş almaya başladılar... Yoğunluk yaşandı!

Çiçekçilerde bugün Anneler Günü dolayısıyla yoğunluk yaşandı. İlgiden memnun olan çiçekçiler siparişlerin günler öncesinde başladığını ifade etti.

9.05.2021Ekonomi
Mesafeler sevgiye engel değil

Mesafeler sevgiye engel değil

Biricik annemiz için kimilerimiz hediyesini günler öncesinden hazırladı... Ancak işini son dakikaya bırakanlar muhtemelen bugün hediye arayışında... Hemen imdadınıza yetişelim! Evimizden hiç çıkmadan onu mutlu etmenin pek çok yolu var. Kendi ellerimizle bir duvar süsü yapabilir, sevdiği şarkılardan oluşan bir müzik listesi hazırlayabilir veya evine, ona özel hazırlanmış bir hediye paketi yollayabiliriz.

Annenizin kalbini çiçeklerle ısıtın

Annenizin kalbini çiçeklerle ısıtın

Kişiye özel hazırlanan buketler, tasarım çiçek kutuları... Tazecik ve rengârenk çiçeklerden özenle hazırlanmış aranjmanlar annelerimizin hem gözüne hem gönlüne hitap eder. Jürimiz Türkiye’nin en iyi butik çiçekçilerini sıraladı.

Zambak Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Zambak Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Zambak Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Zambak Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Zambak çiçeği, varlığıyla bahçelere kusursuz bir güzellik kazandıran son derece göz alıcı görünüme sahip çiçek türleri arasında öne çıkmaktadır. Doğrudan gün ışığına gereksinim duymadığından neredeyse her yerde bulunabilen bir bitki olma özelliği barındırır. Sizin için Zambak çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Zambak çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Yıldız Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yıldız (Dalya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yıldız Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yıldız (Dalya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yıldız çiçeğinin adını Osmanlı döneminde Yıldız Sarayı’ndan aldığı söylenmektedir. Farklı renklerde çeşit çeşit açan bu güzelliğin bakımı ise oldukça zordur. Sıcağı seven Yıldız çiçeği Akdeniz ve Ege gibi sıcak, belli başlı iklim şartlarında yetişebilir. Yıldız çiçeği hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Yelken Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yelken (Barış) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yelken Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yelken (Barış) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiçeklerin insanların ruh haline olumlu bir şekilde tesir ettiği herkesin gözlemlediği bir durumdur. Artık herkes tarafından gözlemlenen bu durum bilim insanları tarafından da kanıtlanmış bulunmaktadır. Ancak bazı çiçeklerin durumu daha bir ayrıcalıklı olmaktadır. Yelken çiçeği de bunlardan biri olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin çiçeği anavatanı Himalayalar olan bir çiçek türüdür. Bu çiçek dünya çapında Jasminum adıyla bilinmektedir. Güzel görüntüsü ile pek çok insanın dikkatini büyük ölçüde çekmeyi başaran çiçek türlerinden biridir. Sizin için Yasemin çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Yasemin çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Uyku Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Uyku Çiçeği (Süs Yoncası) Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Uyku Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Uyku Çiçeği (Süs Yoncası) Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Uyku çiçeği oldukça zarif bir bitki olmakla birlikte uçuk pembe çiçekler açarlar. Doğrudan güneş almayıp, aydınlık yerleri seven bitki türü olup keyfi yerinde olduğunda kolay bir şekilde çoğalabilen bir çiçektir. Sizin için Uyku çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Uyku çiçeği (süs yoncası) anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Unutma Beni Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Unutma Beni Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Unutma Beni Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Unutma Beni Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Eşsiz mavi rengi ile büyüleyen küçük çiçeğin adı bir efsaneden gelmektedir. Öyle ki unutulmak istemeyen bu çiçek Allah’a “Unutma beni” diye yalvarmış. Bu yüzden Allah onun adını “Unutma beni koymuş.” Eski zamanlarda aşıkların birbirine verdiği bu çiçek günümüzde hala adından dolayı özel bir anlam taşımaktadır. Bu güzel çiçeği yetiştirmenin ve bakmanın püf noktalarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Telgraf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Telgraf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Telgraf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Telgraf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Telgraf çiçeği nedir? Telgraf çiçeği nasıl ekilir? Telgraf çiçeği nasıl çoğaltılır? Telgraf çiçeği bakımı nasıl yapılır? Telgraf çiçeği özellikleri nelerdir? Telgraf çiçeği tohumu nasıl olur? Telgraf çiçeği Latincesi nedir? Evde telgraf çiçeği yetiştiriciliği yapılabilir mi? Telgraf çiçeği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Sedef Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Sedef Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sedef Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Sedef Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sedef çiçeği, bitki dünyasında göz alıcı çiçekleriyle dikkatleri çeken bitkilerden biri olarak yerini alan bir çiçek türüdür. Bu bakımdan pek çok insanın dikkatini çekmekte ve insanları bu konuyla alakalı olarak araştırma gerçekleştirmeye itmektedir. Sizin için Sedef çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Sedef çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Sardunya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Sardunya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sardunya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Sardunya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sardunya çiçeği; günümüzde en fazla yetiştirilen süs bitkilerinin başında bulunmaktadır. Mor ve kırmızı gibi canlı renkleri bulunan bu çiçek, bilhassa bahçe ve balkonlarda yetiştirilmek adına uygun bir çiçektir. Peki sardunya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Sardunya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Sakura Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Sakura Japon Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sakura Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Sakura Japon Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sakura çiçekleri ağır ağır açan fakat çok çabuk dökülen çiçeklerdir. Açarken muhteşem ötesi güzellikler oluştururken aynı zamanda da baharın müjdecisi olarak görülürler. Bu bakımdan pek çok insanın dikkatini çeken sakura çiçekleriyle alakalı Sakura çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Sakura Japon çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklindeki konuları detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Safran Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Safran Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Safran Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Safran Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Safranbolu ilçesinde adını veren “Safran” çok uzun yıllardan beri çiçek tepecikleri, baharat ve gıda boyası olarak kullanımı söz konusu olan soğanlı bir bitkidir. Sizin için Safran çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Safran çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklinde en fazla merak edilen konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj çiçeği; evlerde en fazla yetiştirilen ve yetiştirilmesi oldukça basit olan çiçek çeşitlerinden birisidir. Güzel görünümü ve basit bakımıyla çiçek seven bireylerin ilk tercihleri içerisinde yerini almaktadır. Peki ruj çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ruj çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Petunya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Petunya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Petunya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Petunya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Petunya çiçeği nedir? Petunya çiçeği nasıl bir çiçektir? Petunya çiçeği nasıl ekilir? Petunya çiçeği bakımı nasıl yapılır? Petunya çiçeğinin özellikleri nelerdir? Petunya çiçeği nasıl yetiştirilir? Evde petunya çiçeği yetiştiriciliği yapılabilir mi? Petunya çiçeği anlamı nedir? Petunya çiçeğinin Latincesi nedir? Petunya çiçeği nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ortanca Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ortanca Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ortanca Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ortanca Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ortanca çiçeğinin sahip olduğu pastel tonları sayesinde, oldukça gösterişli ve güçlü bir çiçek olduğu belirtilebilir. Ortanca çiçeği; pembe, mavi, mor gibi tonları bulunur. Bununla birlikte mavinin eşsiz tonları; beyaz, lila, uçuk sarı gibi tonlarla birlikte yetişen ortanca çiçeğinin, pek çok yerde kullanılan bir çiçek olduğu belirtilebilir. Peki, ortanca çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ortanca çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Orkide Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Orkide Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Orkide Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Orkide Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

En çok yetiştirilen ve en değerli çiçekler listesinde zirvede yer alan Orkide çiçeği gerek görüntüsü gerekse de kokusu ile birlikte en sevilen çiçeklerden bir tanesidir. Özellikle özel günlerde en çok hediye edilen Orkide çiçeği bu anlamda sürekli olarak tercih edilen bir çiçek olmuştur. Orkide çiçeği son aylarda internet üzerinden de özellikleri ve bakımı araştırılan bir çiçektir. Peki Orkide çiçeği nedir? Orkide çiçeği bakımı nasıldır? Orkide çiçeği Latincesi nedir? İşte Orkide çiçeği ile ilgili tüm bilgiler.

30.04.2021Bitki Bakımı
Nilüfer Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Nilüfer Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nilüfer Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Nilüfer Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lotus yani Nilüfer çiçeği, hoş ve çekici görünümü ile pek çok kişi tarafından beğenilmektedir. Oldukça güzel anlamlar ifade eden Nilüfer çiçeğini yetiştirmek ise zahmetli bir iştir. Şayet bu zahmete katlanırsanız hem güzelliğinden hem de faydalarından yararlanabilirsiniz. Konumuzda Nilüfer çiçeği hakkında geniş kapsamlı bilgilere değinerek yetiştirme ve bakımı ile ilgili bilgileri derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Nergis Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Nergiz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nergis Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Nergiz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nergis çiçeği; çiçeklerin arasında en eşsiz kokuya sahip ve en hassas çiçeklerden birisi şeklinde belirtilebilir. Çok çabuk solan, sapları, çiçekleri oldukça hassas olan bir çiçek türüdür. Halk arasında fulya olarak da adlandırılmaktadır. Bazı yerlerde aşk çiçeği olarak da bilinmektedir. Peki nergis çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Nergiz çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Mürver Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Mürver Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mürver Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Mürver Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mürver çiçeği zarifliği simgeleyen bir çiçektir. Türkiye'de en çok yetiştirilen çiçeklerden olan Mürver çiçeği bakımı da son derecede kolay olan bir çiçektir. Mürver çiçeği ile ilgili son aylarda yoğun araştırmalar yapılmaktadır. Çiçeğin faydaları oldukça fazladır. Mürver çiçeğinin aynı zamanda bitkisel çayı da bulunmaktadır. Peki Mürver çiçeği nedir? Mürver çiçeği bakımı nasıldır? Mürver çiçeği anlamı nedir? Mürver çiçeği özellikleri nelerdir? Mürver çiçeği nasıl ekilir? İşte Mürver çiçeği ile ilgili tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Müge Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Müge Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Müge Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Müge Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çok yıllık bitkilerden sadece bir tanesi olan Müge çiçeği gerek görüntüsü gerekse de özellikleri ile dikkat çekmektedir. Müge çiçeği bakımı hassas olan çiçeklerden bir tanesidir. Dolayısıyla bu çiçeğin bakımı ve çiçek hakkında detaylıca araştırma yapılmaktadır. Peki Müge çiçeği nedir? Müge çiçeği bakımı nasıl olur? Müge çiçeği özellikleri nelerdir? Müge çiçeği faydaları nelerdir? İşte Müge çiçeği ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Mercan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Mercan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mercan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Mercan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kırmızı hata tutunmanın rengi olarak insanları kendine çekmektedir. Eski insanların vücutlarını kırmızıya boyamaları bunun geçmişe dayandığını göstermektedir. Kırmızının en güzel tonlarını barındıran Mercan Çiçeği de insanları bu anlamda cezbeden bir çiçektir. İşte siz kırmızı tutkunları için Mercan Çiçeğinin tüm detaylarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Menekşe Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Menekşe Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Menekşe Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Menekşe Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Menekşe, özellikle evlerin vazgeçilmez çiçekleri arasında gelmektedir. Hoş görüntüsü ile menekşeler aynı zamanda huzurunda bir simgesidir. Menekşe çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Menekşe çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Melisa Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Melisa (Kolonya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Melisa Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Melisa (Kolonya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Özellikle kolonya ve kadın parfümü yapımında kullanılan bu hoş kokulu Melisa çiçeği, bir süs bitkisidir. Evde bakımı kolay olmasından dolayı tercih edilir. Hem güzelliği hem de kokusu ile evin havasını değiştirmeye yeter. Melisa çiçeğinin ekimi, bakımı ve özellikleri hakkında detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Manolya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Manolya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Manolya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Manolya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Manolya çiçeği; oldukça hoş bir kokusu olan, yaprakları ve oval görünümlü kaba bir çiçek türüdür. Manolya çiçeği; tür şeklinde iki çeşit şeklinde gruplandırılmaktadır. Manolya çiçeği; her mevsim rengini koruyan ender bitkilerin içerisinde yerini alır. Peki manolya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Manolya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Lotus Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Lotus Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lotus Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Lotus Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lotus çiçeği, oldukça nadide çiçek türlerinden biridir. Bu çiçek türü, çamurlu ve kirli yerlerde yetişen bir bitki olma özelliği taşımaktadır. Avrupa’da koruma altına alınmış çiçek türlerinden biridir. Sizin için özel olarak seçilmiş olan Lotus çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Lotus çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklindeki konuları detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Latin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Latin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Latin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Latin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ülkemiz iklim şartlarına uygun olan çiçeklerden olan Latin çiçeği gerek görüntüsü ile gerekse de faydaları ile ünlü bir çiçektir. Latin çiçeği yetiştirmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Durum böyle olunca Latin çiçeği ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Latin çiçeği son aylarda en çok araştırılan çiçeklerden bir tanesi olmuştur. Peki Latin çiçeği nedir? Latin çiçeği bakımı nasıl olur? Latin çiçeği anlamı nedir? Latin çiçeği özellikleri nelerdir? İşte Latin çiçeği ile ilgili tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Zeytinlikler arasında bir ‘alternatif’: Bohemia

Gelen insanların kılık kıyafetlerine, danslarına, tiplerine bakınca Bohemia alternatif Bodrumcuların haritasında yerini almış bile diyorsunuz... Büyük, yeşil, elektronik, organik, çim üzeri halı falan, biraz da saykodelik bir seçenek.

24.07.2021

Şehrin çılgın seyir defteri

Cumartesi günü “İstanbul yanıyor” diye bir video koydu ressam bir arkadaşım.

21.06.2021

Bugün ne yapsak?

Eskitince değeri artan çantalar moda. Rengarenk çantalardan birini seçin ve eskite eskite kullanın...

17.06.2021

Zeytinyağı sağlığa da dünyaya da iyi gelir

Isınıyoruz. Bunu bilim insanları epeydir dile getiriyordu da küçük bir kız çocuğu söyleyince dünya kulak kesildi. İklim gündemimizde. İklim değişikliğinde ilk etken yüzde 24’le fosil kaynaklı enerji kullanımı, üçüncü sırada ise yüzde 14’le tarım var.

24.05.2021

Bu üçlü çok tüylü

Ankara’nın ünlü kedilerinden @06khaleesi’ye kardeş geldi. “Selamun aleykum, mekanın sahibi olmaya geldim” tweet’iyle sosyal medyaya hızlı bir giriş yapan @bebe06_, kentlinin ilgisini topladı. 1 Mayıs’ta Twitter’da arzıendam eden @bebe06_’nın gündeminde Ankaragücü ilk sırada yer alıyor.

18.05.2021

Güneş ufuktan şimdi doğar, izleyelim arkadaşlar...

Çarşamba günü 19 Mayıs. Yani Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Biz de bu vesileyle gençleri odağına alan, onların sorunlarını, açmazlarını, mutluluk arayışlarını, hayallerini, hayata katılma ve sistemi değiştirme çabalarını anlatan filmlerden oluşan bir seçki hazırladık...

15.05.2021