EKSTRA
MENÜ

Saklı Cennet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 567 haberi bulunmuştur.

Saklı Cennet Haberleri

Körfez ülkeleri seyahat acentaları, Kastamonu ve Sinop illerini keşfe çıkacak

Körfez ülkeleri seyahat acentaları, Kastamonu ve Sinop illerini keşfe çıkacak

Körfez ülkelerinden 45 seyahat acentası, 18 ile 22 Nisan tarihleri arasında, Kastamonu ve Sinop illerini keşfe çıkacak.

16.04.2012Ekonomi
Doğayla buluşulacak en iyi 10 adres

Doğayla buluşulacak en iyi 10 adres

Bahar nihayet geldi. Bu aylar, evlerimizden çıkıp doğayla kucaklaşma zamanı. Uzun yürüyüş ve piknik planları yapılmaya başlandı bile. Takın çantanızı sırtınıza, yollara düşün. İsterseniz çimenlerin üzerinde piknik yapın, isterseniz kır lokantalarında mola verin. İşte doğayla buluşabileceğiniz 10 rota

23.03.2012Seyahat
Maçahel büyülü bir dünyadır

Maçahel büyülü bir dünyadır

Artvin’i yazmak her zaman korktuğum bir şeydir. Bu denli muhteşem bir coğrafyaya ve altın kalpli misafir seven insanlara sahip kenti yazmak için neresinden başlamalı ki?

16.06.2011Seyahat
Bu rüzgarlı adaya kulak verin

Bu rüzgarlı adaya kulak verin

Şeytan Kalesi’nin tam tepesinde ayakta duruyorum. Daha doğrusu durmaya çalışıyorum. Gökçeada’nın meşhur rüzgarı beni yerimden etmek için inatla uğraşıyor. Belki de uzun yıllardır buraya ayak basan ilk benmişim gibi hissediyorum. Burada her şey o kadar yalın ve bozulmamış ki insan kendini antik çağda sanıyor

9.06.2011Seyahat
Eylülde gidin, yükseklere çıkın

Eylülde gidin, yükseklere çıkın

Fotoğrafçı, eğitimci, yazar Faruk Akbaş (50), 1980’den bu yana dünyayı geziyor. Asya, Avrupa, Afrika’da bugüne kadar 40’ın üzerinde ülke gezdi, bazılarını defalarca gördü, kitaplar yazdı, sergiler açtı. 2002’den bu yana, yılda en az iki kez Borçka İlçesi’nin Gürcistan sınırında, UNESCO’nun “Dünya Biyosfer Rezervi” ilan ettiği Maçahel’e gidiyor, fotoğraf çekiyor. 11’inci kitabı “Maçahel” önümüzdeki günlerde yayımlanacak. “Türkiye’de doğası, kültürü bu kadar iyi korunmuş bölge yok denecek kadar az” diyor.

12.09.2010Seyahat
Dağlar arasındaki ceviz bahçesi

Dağlar arasındaki ceviz bahçesi

Van’ın Bahçesaray İlçesi, kayalardan oyulmuş bir hokkanın dibindeki yemyeşil cenneti andırıyor. Çevresi sarp dağlarla çevrili. İlçe merkezindeki ceviz ağaçları yeşil bir ada oluşturuyor. Yolu öylesine sarp ki yılın ortalama beş ayı kapalı. 2985 metre irtifadaki Krapin Geçidi’nin kalın kar tabakaları temmuzda ancak kalkıyor. Sonra dağlarına bahar geliyor. Görkemli zirveleri, çağlayarak akan dereleri, geçmişin hayatını görmek, Bahçesaray’ın cevizini tatmak için ağustos en uygun zaman.

29.08.2010Seyahat
Saklı cennet HES tehdidi altında

Saklı cennet HES tehdidi altında

Türkiye'nin saklı cenneti olarak gösterilen Artvin'in Arhavi ilçesindeki Kamilet Vadisi'nin el değmemiş doğal yaşlı ormanları, bitki çeşitliliği, su kalitesi, yaban hayatı, tarihi köprüleri ve doğa harikası şelaleleriyle sahip olduğu zenginlik ve güzelliğin, HES'lerin yapılmasının durdurulamaması halinde yok edileceği bildirildi.

25.08.2010Gündem
İş dünyası bowling oynayıp stres attı

İş dünyası bowling oynayıp stres attı

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Bowling Turnuvası, Balçova Ege Park Planet Salonu’nda gerçekleşti. Birlik mesajlarının verildiği kaynaşma gecesinde, üyeler yorgunluk ve stres attı.

18.04.2010Ege
İkindi vaktinde çöl

İkindi vaktinde çöl

TARİH, Adem ve Havva’nın yeryüzüne ayak basmasıyla başlar.

3.09.2009Gündem
Bir yorgunluk kahvesi...

Bir yorgunluk kahvesi...

İstanbul deyince akla gelen en gözde yerlerden biri Beyoğlu… Gençliğin nabzının attığı gündüzü tarih kokan bu semtte gece ayrı bir dünya hükmünü sürüyor…

20.12.2008Seyahat
İstanbulda saklı cennet

İstanbul'da saklı cennet

Eşsiz güzelliği ile herkesi kendisine hayran bırakan İstanbul’un saklı cennetlerinden biri Kalamış…

6.12.2008Seyahat
Derin maviliğin peşinde

Derin maviliğin peşinde

Tekdüze ve gergin şehir hayatının kısa molalarında rahatlamaya çalışırız. Aynı şehirde, aynı işyerinde aynı koşullarda yaşayanlardan bazıları haftaya daha mutlu ve dinamik başlar. Sualtına gönül veren, derin maviliğin peşinde kulaç atan dalgıçlar bu şanslı gruptandır. Gürültüden ve çevre kirliliğinden uzak ama şehre yakın, karayolu ile ulaşabileceğiniz noktalarda dalışlar yapabilirsiniz.

3.08.2008Seyahat
Koyu yeşilin peşinde

Koyu yeşilin peşinde

Doğu Karadeniz’de önümüzdeki hafta yağmur mevsimi sona eriyor. Yaklaşık iki ay boyunca yemyeşil dağlar, yaylalar güneşle kucaklaşacak. Avrupa’nın bitki çeşitliliği açısından en zengin ormanlarında tura çıkmanın tam zamanı. Atlas Dergisi’nin Karadeniz uzmanı fotoğrafçısı Yıldırım Güngör, Hürriyet Seyahat için yazdı ve fotoğrafladı.

13.07.2008Seyahat
Gümeli’nin anıt porsuk ağacı 1600’üncü yaşını kutluyor

Gümeli’nin anıt porsuk ağacı 1600’üncü yaşını kutluyor

Türkiye’nin 105. tabiat anıtı olarak tescillenen Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki Gümeli Ormanı, 1600 ve 1000 yaşındaki iki porsuk ağacı ve doğa güzellikleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

27.04.2008Seyahat
Alabalığın en iyi 10 adresi

Alabalığın en iyi 10 adresi

Kış bitti, dağlardaki karlar eriyip derelerde soğuk sulara dönüştü. Alabalık tesislerindeki balıklar da yenilebilir kıvama geldi. Genellikle akarsu kenarlarında kurulan alabalık tesisleri ve restoranlarına gitmenin şimdi tam zamanı.

10.04.2008Kelebek
Doğa harikalarına yolculuk

Doğa harikalarına yolculuk

Anadolu şaşırtıcı güzelliklere sahip doğa harikalarına ev sahipliği yapıyor. Bunların çoğu turistik rotaların dışında, az bilinen, bakir alanlarda. Ulaşmak, keşfetmek çaba gerektiriyor.

5.08.2007Seyahat
Maceraya yolculuk

Maceraya yolculuk

Adrenalinizi artıracak, keşif duygunuzu kışkırtacak, yeteneklerinizi sınamanıza fırsat verecek bir tatil programına ne dersiniz? Gözünüzde büyütmeyin. Haftada iki gün düzenli spor yapıyor, sağlığınıza dikkat ediyorsanız siz de yaz aylarında rahatlıkla göllerin arasından yürüyerek Kaçkar Dağları’nı geçebilir, temmuzun ilk yarısında geceleri gökyüzünde yaşanan meteor şölenine tanıklık edebilirsiniz. Rehber eşliğinde Ağrı’ya tırmanıp, kanoyla Kızılırmak kıyılarını keşfedebilirsiniz. Atlas Dergisi, tatilde macera yaşamak isteyenlere beş alternatif rota öneriyor.

1.07.2007Seyahat
BÖLGEDEN

BÖLGEDEN

10.05.2007Ege
Bodrum’un yanıbaşında, Bodrum gürültüsünden ve kalabalığından uzak Mazı

Bodrum’un yanıbaşında, Bodrum gürültüsünden ve kalabalığından uzak Mazı

Bodrum’a 20 kilometre uzaklıkta bakir bir cennet, sessiz güzel Mazı... Dünyanın en hareketli tatil beldelerinden Bodrum’un yanıbaşında dingin bir atmosfer. Kafa dinleyip enerji depolamayı hedefleyenleri bekliyor. Tepelerdeki zeytin ve çam ağaçlarının arasından süzülerek gelen hoşrüzgarlar eşliğinde, Gökova Körfezi’nin billur gibi suyuna girmeyi kim istemez?

6.08.2006Seyahat
Sirius Nedir Ve Ne Zaman Görülür Sirius Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Sirius Nedir Ve Ne Zaman Görülür? Sirius Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Sirius yıldızı gökyüzünü süsleyen ve parlak bir yıldızdır. Parlak oluşu nedeniyle diğer yıldızlardan ayrılmaktadır. Aynı zamanda sirius yıldızının bilinen bir diğer ismi de ak yıldız olarak geçmektedir. Sirius yıldızı nedir ve ne zaman görülür, sirius yıldızı anlamı ve hikayesi nasıldır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Doğayla baş başa kalmak, el değmemiş kumsalda kilometrelerce yürümenin keyfini yaşamak, çocuklarla sığ denizde dalgalarla oynamak, günbatımında güneşin kızıllığını izlemek... Tüm bunların ve daha fazlasının olduğu saklı bir cennet biliyorum: Sarıgerme...

19.09.2021Seyahat
Doğal dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen kasabalar... 5 bölge, 9 şehir ve 10 güzel kasaba

Doğal dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen kasabalar... 5 bölge, 9 şehir ve 10 güzel kasaba

Tarihi dokusu ve doğa manzaralarıyla büyük tatil yörelerinden ayrılan kasabalarda keşfe çıkmanın şimdi tam zamanı... Uzmanlarımıza Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’de gidilmesi gereken kasabaları sorduk. 5 bölge ve 9 şehirden 10 kasabayı önerdiler. Üstelik gezilecek yerlerden, konaklama yapılacak alanlara kadar da tavsiyeler verdiler...

4.09.2021Gündem
Kuzey’in tepelerindeki nazar boncukları

Kuzey’in tepelerindeki nazar boncukları

Kimisi dağların zirvelerine yakın, kimisi yemyeşil çayırların içinde, kimisi ormanlarla sarmalanmış, kimisiyse temmuz ayına kadar buzla kaplı… Türkiye’nin kuzeyi keşfedilmeyi bekleyen irili ufaklı birçok eşsiz göle ev sahipliği yapıyor. Tam da sıcakların bastırdığı bugünlerde Karadeniz’e geçip günübirlik yürüyüşlerle ulaşılabilen, kıyısında kamp kurabileceğimiz ya da yanı başındaki tesislerde konaklayabileceğimiz göller arasında bir gezintiye çıkalım. İşte suyu buz, kıyısı püfür püfür Karadeniz gölleri...

8.08.2021Seyahat
Maviyle yeşil arasında beş kamp alanı

Maviyle yeşil arasında beş kamp alanı

Pandeminin hayatımıza kattığı olumlu şeylerden biri de kamp kültürü oldu. Sabahları kuş sesleriyle uyanacağınız, gün boyu masmavi suların tadını çıkaracağınız ve doğayla kucaklaşacağınız kamp alanlarından beş tanesini seçtik.

27.06.2021Seyahat

Yazar Sonuçları

Yılda 5 bin Kafkas Ana Arı üretiyor, 40’ar liraya satıp 80 bin lira cepten koyuyor

TEKFEN Holding’in kurucu ortaklarından, Tema Vakfı’nın Onursal Başkanlarından Nihat Gökyiğit, memleketi Artvin’in sınırları içinde bulunan Macahel (Camili) havzasının doğal varlığı ve zenginliği açısından Türkiye’de korunması gereken 4 bölgeden biri olduğunu öğrenince 1995 yılında Tema Vakfı’nı harekete geçirdi.

9.08.2010

Türkler’in bitmeyen Côte d’Azur aşkı

Nice Havaalanı’na girdiğim anda Türkler’in Cote d’Azur aşkının asla bitmeyeceğini bir kez daha anlıyorum. Henüz açılmamış THY kontuarının önünde uzun mu uzun bir kuyruk. Sırada bekleyen bütün kadınların elinde en az iki hasır şapka var ve bütün adamlar beş-altı bavulun küçük bir dağ oluşturduğu arabaları sıkıntılı sıkıntılı iteliyor.

2.07.2010

20 milyon YTL harcadığımı görün, ormanları özel sektör ’koruması’na verin

GEÇEN pazartesi akşam üstü Polisan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis’in fabrikasının da bulunduğu Dilovası’ndaki ormanındayız.

22.08.2008

Sabancı’nın cerrah sevgilisi

Sevil Sabancı, kalbinin kapılarını yeni bir aşk için araladı. 34 yaşındaki Sabancı, üç haftadır mikrocerrahi uzmanı Mehmet Tekinel ile birlikte...

28.05.2007

Futbolcular yöneticiden zengin

GEÇMİŞTE kulüplerimizin giderlerinin önemli bir bölümünü biz yöneticiler karşılardık. 1997’ye kadar banka kredilerinin faizlerini öder, üstün başarı nedeniyle dağıtılan ekstra primleri cebimizden verir, seyahat ve deplasman giderlerini üstlenirdik.

15.11.2006

Sempatik şef Meksikalı Arturo İstanbul, Singapur, Hong Kong derken atmış demirini Bodrum'a

Bodrum boşaldı.

Tenhalaşan sokaklara bakan bir arkadaşım, ‘‘Bodrum Eylül'de bebeklilere, emeklilere, bir de göbeklilere kalır’’ dedi.

5.09.2003

Kasvet, bahçeye açılan sürgü kapılardan çıkıp gidiyor

İçimizdeki savaş kasvetiyle nereye gidecektik? Hava bulutlu da olsa, kar da yağsa, Abdi İpekçi'deki LEEA'dan içeri girer girmez üstünüze yapışan sıkıntıyı atıyor, rahatlıyorsunuz.

29.03.2003

Biyolojik zenginlik: Macahel

TRABZON'dan uçaktan inip Rize-Hopa-Borçka üzerinden önce otobüsle, sonra da yarısı asfalt, yarısı da stablize olan 50 km'lik zor yolu minibüsle 6 saatte alabiliyorsunuz.

20.08.2002

Sabrina's House günlerim

Hoppalaaa! Bu ne acaba? Denizden bize doğru yüzen bir ‘‘şey’’ geliyor. Bu bir sal...

7.06.2002