EKSTRA
MENÜ

Saklı Cennet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 562 haberi bulunmuştur.

Saklı Cennet Haberleri

Diyarbakır’da kano keyfi

Diyarbakır’da kano keyfi

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Surları ve Hevsel Bahçeleri’yle bilinen Diyarbakır’da keşfedilmeyi bekleyen birçok “saklı cennet” turistleri bekliyor. Kano yapılan Kralkızı Barajı da bunlardan biri...

25.07.2021Gündem
Buz tutan Ağlayan Kayalar eşsiz güzellikteki Pülümür Vadisinin incisi oldu

Buz tutan "Ağlayan Kayalar" eşsiz güzellikteki Pülümür Vadisi'nin incisi oldu

Tunceli'nin Pülümür Vadisi'nde sürekli su damladığı için halk arasında "Ağlayan Kayalar" olarak bilinen doğal oluşum, aşırı soğukların etkisiyle buzla kaplandı.

24.01.2021Seyahat
Yer altındaki saklı cennet... Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Yer altındaki saklı cennet... Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Maden araştırmaları, arkeolojik çalışmalar, depo veya yaşam alanı olarak kullanılması gibi pek çok sebeple yer altına inan insanlık, artık bu ilginç yapılar hakkında çok daha fazla bilgiye sahip. İşte dünyanın dört bir yanından çekilmiş harika görüntülerle doğanın gizli yer altı harikaları...

8.01.2021Seyahat
Saklı Cennet Aygır Gölünden kartpostallık görüntüler

Saklı Cennet 'Aygır Gölü'nden kartpostallık görüntüler

Denizden 2 bin 300 metre yükseklikte bulunan Saklı Cennet Aygır Gölü, etrafını kapatan karlı dağlar arasında havadan görüntülendi.

4.01.2021Seyahat
Urartu Mağaraları turizme kazandırılıyor

'Urartu Mağaraları' turizme kazandırılıyor

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde Tağar Çayı Vadisi'nin yukarıya doğru uzanan kısımda sarp kalker kayalarına konut amaçlı oyulmuş 'Urartu Mağaraları' alarak adlandırılan kaya odaları, Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) 2020 Yılı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı'yla turizme kazandırılacak.

29.12.2020Gündem
Çal Mağarası, pandemide de ilgi çekiyor

Çal Mağarası, pandemide de ilgi çekiyor

TRABZON'un Düzköy ilçesinde, dünyanın en uzun 2’nci mağarası olan, sarkıtları, dikitleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile ilgi çeken Çal Mağarası'na yılın 11 ayı 182 bin 511 turist geliyor. ‘Yer altındaki saklı cennet’ olarak nitelendirilen mağara, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ziyaret ediliyor.

21.12.2020Güncel
Çal Mağarası, pandemide de ilgi çekiyor

Çal Mağarası, pandemide de ilgi çekiyor

Trabzon'un Düzköy ilçesinde, dünyanın en uzun 2’nci mağarası olan, sarkıtları, dikitleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile ilgi çeken Çal Mağarası'na yılın 11 ayı 182 bin 511 turist geliyor. ‘Yer altındaki saklı cennet’ olarak nitelendirilen mağara, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ziyaret ediliyor.

21.12.2020Seyahat
Kısıtlama sona erince Takoran Vadisinde stres attılar

Kısıtlama sona erince Takoran Vadisi'nde stres attılar

Türkiye genelinde korona virüs (Covid19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle, Siverekli doğaseverler Takoran vadisinde stres attı.

8.12.2020Seyahat
Doğaseverlerin vazgeçilmez noktası olacak

Doğaseverlerin vazgeçilmez noktası olacak

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Abdiağa köyündeki mesire alanından başlayan ve orman içinde devam eden trekking projesinde çalışmalar sürüyor. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Bu bölgemiz proje tamamlandıktan sonra doğa ve fotoğraf severlerin vazgeçilmez noktalarından birisi haline gelecek” dedi.

23.11.2020Seyahat
Mahalle halkının korkup yaklaşamadığı kanyon turizme kazandırılıyor

Mahalle halkının korkup yaklaşamadığı kanyon turizme kazandırılıyor

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 40 yıl önce bir kişinin düşüp ölmesi sonucu mahalle halkının korkup yaklaşamadığı Olukbaşı kanyonunun turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Yıllardır gizli kalmış olan masmavi suları ve şelaleleriyle dikkat çeken kanyonun çalışmalar tamamlandığında doğa tutkunları ve karavan turizmi bakımından yükselen bir değer olacağı belirtildi.

19.11.2020Seyahat
Saklı cennet Hizan, görenleri kendine hayran bırakıyor

'Saklı cennet' Hizan, görenleri kendine hayran bırakıyor

Bitlis'in Hizan ilçesinde, sonbaharın doğaya yansıyan sarı, yeşil ve kızıl tonları kartpostallık manzaralar oluşturuyor.

16.11.2020Seyahat
Dünyanın en derin ikinci kanyonuna cam yürüyüş köprüsü yapılacak

Dünyanın en derin ikinci kanyonuna cam yürüyüş köprüsü yapılacak

Yer yer bin 200 metreyi bulan yüksekliğiyle dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak kabul edilen Kastamonu’nun Pınarbaşı sınırları içerisindeki Valla Kanyonuna, 800 metre yükseklikte 730 metre mesafede cam zeminli yürüyüş köprüsü yapılması planlanıyor. Ayrıca Azdavay ilçesinde de Çatak Kanyonu üzerine kurulan 450 metre yükseklikteki cam zeminli teras ise ziyaretçi akınına uğruyor.

10.11.2020Seyahat
Saklı cennet Karagöl renk cümbüşüyle ziyaretçilerini büyülüyor

Saklı cennet 'Karagöl' renk cümbüşüyle ziyaretçilerini büyülüyor

Türkiye'nin "saklı cennetleri" arasında gösterilen Artvin'in Borçka ilçesindeki Karagöl, sonbahardaki renk cümbüşüyle ziyaretçilerine doyumsuz manzaralar sunuyor.

4.11.2020Seyahat
Artvinin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Artvinde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Artvin'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Artvin'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Artvin; Türkiye’nin el değmemiş ormanları, yüksek dağları, çağlayan nehirleri, zengin florası, festivalleri ve geleneksel mimarisi ile doğa harikası kabul edilen bir şehri. Bu otantik ve saklı cennet köşeleri ile bezeli şehri görmek isteyenler için gezilerine ışık tutacak dipnotları derledik. Bu notlar arasında Artvin’de gezilecek yerler nerelerdir? Artvin’in ilçeleri nedir ve hangi bölgededir? Merak edilenleri sizler için derledik.

25.09.2020Seyahat
Saklı cennet Halfetide kapsamlı temizlik

'Saklı cennet' Halfeti'de kapsamlı temizlik

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde çevre bilinci oluşturmak, deniz ve göl gibi alanların korunmasına dikkati çekmek amacıyla temizlik yapılıyor.

22.09.2020Seyahat
Çilingoz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Çilingoz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Çilingoz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Çilingoz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Çilingoz, İstanbul’un Çatalca ilçesinde Karadeniz kıyısında yer alan bir tabiat parkıdır. İstanbul içindeki gizli cennet olarak da bilinen Çilingoz, plajı, piknik alanları, ormanı ile insanların şehirin kalabalığından, trafiğinden ve stresinden bunaldığı zaman kaçmak isteyeceği bir yerdir. Çilingoz tabiat parkı, şehirden uzaklaşmak isteyenlerin ortak mekanları arasında yer alıyor. İşte, Çilingoz hakkında merak edilenleri derledik.

17.09.2020Seyahat
Ege’nin saklı kalmış köyleri Kalabalıklardan kaçmak, huzur bulmak için tam zamanı...

Ege’nin saklı kalmış köyleri! Kalabalıklardan kaçmak, huzur bulmak için tam zamanı...

Kalabalıklardan kaçmak, huzur bulmak, bilinmeyeni keşfetmek istiyorsanız bu liste tam size göre… Seyahat yazarlarına ve gezginlere, Ege’nin gizli kalmış 10 köyünü sorduk. Karşımıza 10 saklı cennet çıktı.

4.09.2020Seyahat
Doğayla iç içe tatilin adresi: Şenpazar

Doğayla iç içe tatilin adresi: Şenpazar

Kastamonu'nun doğal güzelliği ile hafızalarda iz bırakan ilçesi "saklı cennet" Şenpazar'da kamp alanı, izole tatil isteyenlerin gözdesi oldu.

2.09.2020Seyahat
Saklı cennet Ayvacık

Saklı cennet 'Ayvacık'

Samsun'un önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayvacık ilçesi doğal güzelliği ile hayran bırakıyor.

31.08.2020Seyahat
Saklı cennet Ayvacık

Saklı cennet 'Ayvacık'

Samsun'un önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayvacık ilçesi doğal güzelliği ile hayran bırakıyor. “Saklı cennet” olarak adlandırılan eşsiz güzellikteki ilçe havadan görüntülendi.

31.08.2020Seyahat
Dağların arasındaki saklı cennet Gölalan Şelalesine yoğun ilgi

Dağların arasındaki saklı cennet Gölalan Şelalesi'ne yoğun ilgi

Samsun’un Canik ilçesinde bulunan Gölalan Şelalesi, doğa tutkunlarının akınına uğruyor.

24.08.2020Seyahat
Türkiyenin yeni popüler adresi... Fotoğraf çektirmek için kuyruk oluyor

Türkiye'nin yeni popüler adresi... Fotoğraf çektirmek için kuyruk oluyor

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Toroslar'ın zirvesinde doğan, yaklaşık 50 metre yükseklikten 3 kol üzerinden dökülerek ilerleyen Uçansu Şelalesi'nde, Akdağ ve Geyik dağlarındaki karların erimesiyle en coşkulu dönem yaşanıyor. Henüz çok az kişi tarafından bilindiği için şelale, 'gizemli güzellik' ve 'saklı cennet' olarak anılıyor.

18.08.2020Seyahat
Cennet koyda isyan ettiren görüntüler

Cennet koyda isyan ettiren görüntüler!

EDİRNE'nin Saros Körfezi’ndeki 'saklı cennet' olarak bilinen İtalyan Koyu, tatilcilerin geride bıraktığı atıklarla çöplüğü döndü. Sahilde çöp yığınları oluşurken, koy içinde bulunan gölete atılan atıkların sudaki canlı hayatını tehdit etmesi de bölge halkının tepkisine yol açtı.

18.08.2020Gündem
İtalyan Koyu tatilcilerin geride bıraktığı atıklarla çöplüğe döndü

İtalyan Koyu tatilcilerin geride bıraktığı atıklarla çöplüğe döndü

EDİRNE'nin Saros Körfezi'ndeki 'saklı cennet' olarak bilinen İtalyan Koyu tatilcilerin geride bıraktığı atıklarla çöplüğe döndü. Sahilde yığınlar halinde biriken atıklar çevre kirliliğine yol açarken, koy içindeki gölete atılan atıklar ise su içinde bulunan canlı hayatı tehdit ediyor.

18.08.2020Haber
İtalyan koyu, tatilcilerin atıklarıyla çöplüğe döndü

İtalyan koyu, tatilcilerin atıklarıyla çöplüğe döndü

Edirne'nin Saros Körfezi’ndeki 'saklı cennet' olarak bilinen İtalyan Koyu, tatilcilerin geride bıraktığı atıklarla çöplüğü döndü. Sahilde çöp yığınları oluşurken, koy içinde bulunan gölete atılan atıkların sudaki canlı hayatını tehdit etmesi de bölge halkının tepkisine yol açtı.

18.08.2020Seyahat
İtalyan koyunda tepki çeken görüntü

İtalyan koyunda tepki çeken görüntü

EDİRNE'nin Saros Körfezi’ndeki 'saklı cennet' olarak bilinen İtalyan Koyu, tatilcilerin geride bıraktığı atıklarla çöplüğü döndü. Sahilde çöp yığınları oluşurken, koy içinde bulunan gölete atılan atıkların sudaki canlı hayatını tehdit etmesi de bölge halkının tepkisine yol açtı.

18.08.2020Gündem
Saklı cennet Sarıgöl, doğa tutkunlarını misafir ediyor

Saklı cennet Sarıgöl, doğa tutkunlarını misafir ediyor

Aksaray'da, Hasan Dağı'nın eteklerinde yer alan Sarıgöl, el değmemiş doğası ve 100 çeşit endemik bitkileriyle yaylacı, doğa ve fotoğraf tutkunları ile kampçıları misafir ediyor.

20.07.2020Seyahat
Saklı cennet Sarısu doğaseverleri bekliyor

Saklı cennet Sarısu doğaseverleri bekliyor

Karadeniz'de yaz turizminin gözde merkezlerinden Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yer alan Sarısu sahil yöresi, eşsiz doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

8.07.2020Seyahat
Altınkum Plajında güzel hava keyfi

Altınkum Plajı'nda güzel hava keyfi

AYDIN'ın Didim ilçesinin ünlü Altınkum Plajı, tatilcilerle doldu.

29.06.2020Gündem
Mersinli dağcıların zorlu zirve yolculuğu

Mersinli dağcıların zorlu zirve yolculuğu

Mersinli dağcılar ve doğaseverler, koronavirüs tedbirleri sonrası başlayan yeni normalin ardından sportif faaliyetlerine başlarken, 2 bin 934 metre yüksekliğindeki Bolkar Dağları'nın zirvesine zorlu bir yolculuk sonrası çıktı.

23.06.2020Seyahat
Ödülün tadını bu cennet gibi yerde çıkardılar Özel jet, muazzam bir şelale ve harika plajlar…

Ödülün tadını bu cennet gibi yerde çıkardılar! Özel jet, muazzam bir şelale ve harika plajlar…

Dün akşam Survivor 2020’nin yeni bölümünde büyük ödül oyunu heyecanı yaşandı. Dominik Cumhuriyeti’nin yeşil ve mavi güzeli Samana’da içinde özel jetin, muazzam bir şelale ve saklı cennet içeren büyük ödül için takımların mücadelesi nefes kesti. Özellikle ödülü kazanan kırmızı takımın şelale gezisinde ortaya çıkan görüntüler büyüleyiciydi… Peki Samana nerede? Survivor yarışmacıların gittikleri şelalenin adı ne? Hürriyet Seyahat Gezgini Ebru Aykut Öztürk (Instagram: @renklirotalar) geçen yıl gezdiği bölgeyle ilgili detayları yazdı. İşte Samana ile ilgili bilgiler…

16.06.2020Seyahat
Sakin kent Uzundere adrenalin tutkunlarını bekliyor

'Sakin kent Uzundere' adrenalin tutkunlarını bekliyor

Uluslararası Sakin Kentler Birliğince (Cittaslow) "Türkiye'nin 11. sakin kenti" seçilen Uzundere, çevre düzenlemesi yapılan yaklaşık 19 kilometrelik rafting parkuruyla adrenalin tutkunlarını ağırlamayı bekliyor.

12.06.2020Seyahat
Sakin kent Uzundere adrenalin tutkunlarını bekliyor

"Sakin kent Uzundere" adrenalin tutkunlarını bekliyor

Uluslararası Sakin Kentler Birliğince (Cittaslow) "Türkiye'nin 11. sakin kenti" seçilen Uzundere, çevre düzenlemesi yapılan yaklaşık 19 kilometrelik rafting parkuruyla adrenalin tutkunlarını ağırlamayı bekliyor.

12.06.2020Keyif
Bozkırın ortasındaki saklı cennet Yıldız Şelalesi

Bozkırın ortasındaki saklı cennet Yıldız Şelalesi

Sivas’ta bulunan saklı Cennet 'Yıldız Şelalesi', gürül gürül akan suyu ve muhteşem görünümüyle kendine hayran bırakıyor. Sivas kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Yıldız beldesi sınırları içerisinde yer alan Yıldız şelalesi, doğal görünümü ve güzelliğiyle dikkat çekiyor.

2.06.2020Seyahat
Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Sivas’ta bulunan saklı Cennet 'Yıldız Şelalesi', gürül gürül akan suyu ve muhteşem görünümüyle kendine hayran bırakıyor.

2.06.2020Gündem
Saklı cennet ziyaretçilerini yeniden ağırlayacağı günü bekliyor

"Saklı cennet" ziyaretçilerini yeniden ağırlayacağı günü bekliyor

Düzce'nin Yığılca ilçesinde bulunan ve son dönemde yapılan projelerle gezilebilir hale getirilen Sarıkaya Mağarası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sona erdikten sonra ziyaretçilerini yeniden ağırlayacağı günü bekliyor.

15.05.2020Keyif
Saklı cennet Asboğa Gölü göçmen kuşlarla şenlendi

"Saklı cennet" Asboğa Gölü göçmen kuşlarla şenlendi

Sarıçam ormanları, kristal karı ve eşsiz doğal güzellikleriyle adeta göz kamaştıran Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Asboğa Gölü, havaların ısınmaya başladığı bugünlerde göçmen kuşlarla renklendi.

11.05.2020Keyif
Saklı cennet Asboğa Gölü göçmen kuşlarla şenlendi

'Saklı cennet' Asboğa Gölü göçmen kuşlarla şenlendi

Sarıçam ormanları, kristal karı ve eşsiz doğal güzellikleriyle adeta göz kamaştıran Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Asboğa Gölü, havaların ısınmaya başladığı bugünlerde göçmen kuşlarla renklendi.

11.05.2020Seyahat
Yeşil gölün turizme kazandırılması çalışmalar başlıyor

Yeşil gölün turizme kazandırılması çalışmalar başlıyor

Çorum’un Laçin ilçesinde bulunan, sahip olduğu doğa manzarası ve güzelliği ile saklı cennet olarak tabir edilen yeşil gölün turizme kazandırılması için çalışmalar önümüzdeki günlerde başlıyor.

8.05.2020Seyahat
Bu görüntüler tepki çekmişti Saldadaki derin çukurların nedeni...

Bu görüntüler tepki çekmişti! Salda'daki derin çukurların nedeni...

Doğa ve Sürdürülebilirlik Derneği ile Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, Salda Gölü'nde iş makineleri ve kamyonlarla girilerek tahrip edilen beyaz kumulların 'hidromanyezit' olarak adlandırılan ve birçok sektörde kullanılan çok değerli mineral olduğunu belirtti. Kesici, göl etrafında geçmişte bu kumulların kaçak olarak götürüldüğünü gösteren birçok çukur olduğunu da söyledi.

17.04.2020Gündem
Buz tutan Toklu Şelalesi görsel şölen sunuyor

Buz tutan Toklu Şelalesi görsel şölen sunuyor

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Aşağı Toklu köyünde 12 metre yükselikten dökülen şelalenin donmasıyla oluşan buz sarkıtları güzel görüntüler oluşturdu.

23.01.2020Seyahat
Müthiş görüntüler... Tamamen dondu

Müthiş görüntüler... Tamamen dondu!

Dağcılık ve kış sporları için tercih edilen, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesindeki Toklu Şelalesi tamamen dondu.

23.01.2020Gündem
Saklı cennet İdilli Vadisi’nde sonbahar güzelliği

Saklı cennet İdilli Vadisi’nde sonbahar güzelliği

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, 'saklı cennet' olarak bilinen İdilli Vadisi, sonbaharın gelmesiyle farklı renklere büründü.

26.11.2019Seyahat
Şelaleler şehri Düzcede sonbahar

Şelaleler şehri Düzce'de sonbahar

Şelaleler şehri olarak bilinen Düzce, sonbaharda da yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

22.11.2019Keyif
Zirvedeki saklı cennet Çakırgöl

Zirvedeki 'saklı cennet' Çakırgöl

Trabzon-Gümüşhane sınırındaki 2 bin 533 rakımlı Camiboğazı mevkisinde yer alan ve yörenin saklı cenneti olarak nitelendirilen Çakırgöl, doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlere her mevsim eşsiz güzellikler sunuyor

15.10.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

Tepelerin arasına kurulmuş kasaba... Safranbolu

Safranbolu’da yerleşim ikiye ayrılıyor. Günlük yaşamın devam ettiği ‘Çarşı’ bölümü ve nispeten dinlence için kullanılan, geçmişte büyük konakların inşa edildiği ‘Bağlar’ bölümü. İkisi de farklı açılardan güzel ve özel. Biz 36 saatlik tura birçok nokta sığdırdık. Gelin size bu keşiften süzülmüş, nokta atışı önerilerle dolu bir Safranbolu anlatayım.

4.07.2021

Kuş gözlemi dünyanın en güzel seyahat nedeni

Utah Üniversitesi ve Koç Üniversitesi öğretim üyesi, ekolog, ornitolog ve doğa koruma bilimci Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu, 2020’de tüm dünyada en çok kuş türü gören kişi oldu. Kuş peşinde tüm kıtaları gezen Şekercioğlu, böylelikle en bakir bölgeleri, medeniyetin el uzatamadığı yerel kültürleri tanıyor.

28.02.2021

Longoz ormanlarında yöresel tatlar... İğneada’da doğa ve tarihle iç içe gastronomi turu

Kırklareli’ne bağlı İğneada’da longoz ormanları gibi bir doğa harikasının yanında çevre ilçelerde üretilen hardaliyeden meşe balına, pancar pekmezinden çileğe keşfedilecek pek çok şey var. Hazır sonbahar gelmişken bu hafta sonu da rotayı saklı cennet İğneada’ya çevirelim…

27.09.2020

Dünyanın en güzel yürüyüş rotalarından biri: Likya Yolu

Likya Yolu’ndan bazı noktaları sizin için derledim. Bunun için bölümlere ayırmam gerekiyor yazıyı. Keşfe Dalaman'dan başladım. Çünkü rota üzerindeki noktalara ulaşmak için virajlı yollardan geçmek gerekiyor. Antalya'daki yolun Dalaman'dan çok daha keskin virajlı olduğunu söyleyebilirim. Sizlere de önerim Dalaman'dan başlamanız. İşte size Likya Yolu gezi rehberi…

26.08.2020