EKSTRA
MENÜ

Sahur

Sahur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sahur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.437 Sahur haberi bulunmuştur.

Sahur Haberleri

İl il sahur vakitleri 2020: Sahur ne zaman İstanbul, Ankara İzmir Ramazan İmsakiyesi

İl il sahur vakitleri 2020: Sahur ne zaman? İstanbul, Ankara İzmir Ramazan İmsakiyesi

Sahur saat kaçta? sorusu Ramazan ayı devam ederken, sahura kalkmaya hazırlanan vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Sahur saatleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvim ile duyuruldu. İlk oruçlarını 24 Nisan’da tutan Müslümanlar bir ay boyunca bu ibadeti yerine getirecekler. Sahur vakti için araştırmalar Türkiye'nin dört bir yanında devam ediyor. İmsak vakti ezanının okunmasıyla beraber, oruçlarına niyet edecek olan vatandaşlar 81 ilin sahur saatlerini öğrenmek istiyor. Tüm illerin sahur saati 2020 imsakiye takviminde yer alıyor. Peki, sahura ne kadar kaldı? İşte, 15 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Trabzon, Diyarbakır ve tüm illerin il il sahur vakitleri...

14.05.2020Gündem
Ramazan Sofralarında Bu 4lüden Uzak Durun

Ramazan Sofralarında Bu 4'lüden Uzak Durun

Ramazanla şenlenen sofralarda bazı cezbedici lezzetler ayrıca iştah kabartıyor. Ancak dikkat! Beslenme ve Diyet Uzmanı Şengül Sangu Talak, geniş ve zengin hazırlanan iftar ve sahur sofralarının bu dönemde sağlık sorunlarına sebep olabileceğini söyledi. Sağlık sorunları yaşamamak için ramazan sofralarındaki 4 tehlikeye dikkat çekti, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

İl il sahur saatleri 2020: Bu gece sahur ne zaman, ezan kaçta okunacak İstanbul Ankara İzmir sahur vakitleri

İl il sahur saatleri 2020: Bu gece sahur ne zaman, ezan kaçta okunacak? İstanbul Ankara İzmir sahur vakitleri

Sahur saatleri, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve tüm illerde Ramazan İmsakiyesi 2020 üzerinden araştırılıyor. 24 Nisan'da başlayan mübarek Ramazan ayının 21. gününe doğru, sahur vakitleri bilgisi, 81 ilde sahur yemeğine kalkacak olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda Ramazan ayında en fazla yoğunlaşılan konulardan olan 'Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak?' soruları il il imsak vakitleri takviminden yanıt buluyor. Peki, Bu gece sahur ne zaman, ezan kaçta okunacak? İşte, 2020 Diyanet İmsakiyesi'ne göre, Edirne, Adana, Bursa, Gaziantep, Erzurum, Trabzon, Kayseri tüm illerin sahur saatleri ve 14 Mayıs imsak vakitleri.

13.05.2020Gündem
İftar saatleri Ramazan İmsakiye 2020: İstanbul, Ankara, İzmirde iftar vaktine ne kadar kaldı, iftar saat kaçta

İftar saatleri Ramazan İmsakiye 2020: İstanbul, Ankara, İzmir'de iftar vaktine ne kadar kaldı, iftar saat kaçta?

İftar saatleri illerin coğrafi konumlarına göre farklılık gösteriyor. Tüm illerin sahur, iftar ve yatsı saatleri 2020 imsakiye takviminde günlük olarak yer alıyor. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm illerin iftar saatleri bilgisini 2020 Ramazan İmsakiyesi ile vatandaşların erişimine açan Diyanet İşleri Başkanlığı 'iftar saat kaçta olacak?' sorusuna yanıt veriyor. İllere göre değişen iftar vakitleri tek ekran üzerinden sorgulanıyor. Peki, iftar vaktine ne kadar kaldı, iftar saat kaçta? İşte, tüm illerin 13 Mayıs il il iftar vakitleri...

13.05.2020Gündem
Şef Sinan Budeyri ,Ebru Erkenin ramazan sofrasında

Şef Sinan Budeyri ,'Ebru Erke'nin ramazan sofrası'nda

Şef Sinan Budeyri'den etseverler için iftar ve sahur tavsiyeleri: Hangi et, hangi yöntem ve baharatla pişirilmeli? Ananas suyu kullanarak etler nasıl marine edilir? 'Ebru Erke'nin ramazan sofrası'nda!

13.05.2020Magazin
Ramazanda bağışıklığı güçlendirmek için ham bal tavsiyesi

Ramazanda bağışıklığı güçlendirmek için ham bal tavsiyesi

Ramazan ayı boyunca doğru beslenme ile bağışıklık sistemini güçlü tutmanın önemine dikkat çeken Beslenme Uzmanı Dilara Koçak “Oruç sırasında uzun süre aç ve susuz kalan vücudun doyurucu olduğu kadar bağışıklık sitemini güçlendiren besleyici gıdalara da ihtiyacı var. Bal geleneklerimizde sahur öğününün gözde besinlerinden biri... Doğal enerji kaynağı olmasının yanı sıra vitamin, mineral, antioksidan içeriğiyle gün içinde destek sağlıyor. Ayrıca son dönemlerde hepimiz için çok daha önemli olan bağışıklık sistemi için de oldukça değerli” dedi.

Evde hareketsizlik için almanız gereken 6 önlem

Evde hareketsizlik için almanız gereken 6 önlem

Koronavirüs salgını döneminde, sağlık tedbiri olarak evlerde kalıp enfeksiyon bulaşma riskini azaltıyoruz ancak evde kalmak; hareketsizliğe neden olabiliyor, bu da özellikle bazı hastalarda çok ciddi sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle evde hareketsizliğe karşı dikkat etmemiz gereken çok önemli kurallar var. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mert Dumantepe, evde hareketsizlik için almanız gereken 6 önlemi açıkladı.

13.05.2020Evdehayat
Sahur saatleri 13 Mayıs 2020 İmsakiye: Sahur vakti ezan ne zaman okunacak İstanbul, Ankara İzmir imsak vakitleri

Sahur saatleri 13 Mayıs 2020 İmsakiye: Sahur vakti ezan ne zaman okunacak? İstanbul, Ankara İzmir imsak vakitleri

Sahur saat kaçta? sorusu, İstanbul, Ankara İzmir ve tüm illerde sahur vaktinin yaklaşmasıyla beraber araştırmalarda yer aldı. 13 Mayıs il il sahur vakitlerini Diyanet Ramazan İmsakiyesi üzerinden öğrenecek olan vatandaşlar, oruca niyet etmek üzere sahura bu bilgiler ışığında kalkacak. Ramazan'ın son günlerine doğru gelinmesiyle beraber sahur saatleri de 81 ilde daha erken gerçekleşiyor. Peki, bu gece sahur vakti ezan ne zaman okunacak? Sahura ne kadar kaldı, sahur saat kaçta? İşte, Diyanet Ramazan İmsakiyesi 2020 bilgilerine göre, tüm illerin il il sahur vakitleri ve 13 Mayıs sahur saatleri imsak bilgileri...

12.05.2020Gündem
İftar saatleri 12 Mayıs: İftar vakti ezan saat kaçta okunacak 12 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir 2020 Ramazan İmsakiye

İftar saatleri 12 Mayıs: İftar vakti ezan saat kaçta okunacak? 12 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir 2020 Ramazan İmsakiye

İftar saatleri, 12 Mayıs Ramazan İmsakiyesi üzerinden belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir iftar vakti saat kaçta? sorusu bu kapsamda yanıtı araştırılan konulardan oldu. Oruç ibadetinin idrak edildiği manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan, yoksullara ve düşkünlere yardım ayıdır. Bu mübarek ay oruçların tutulmasıyla 23 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Tüm illerde iftar vakti her gün bir kaç dakika değişiyor. Peki, bu akşam ezan ne zaman okunacak? İftar vaktine ne kadar kaldı, iftar saat kaçta? İşte, Diyanet Ramazan İmsakiyesi'ne göre, 12 Mayıs il il iftar vakitleri bilgisi...

12.05.2020Gündem
Sahurda bunları yiyenler iftara kadar acıkmıyor

Sahurda bunları yiyenler iftara kadar acıkmıyor

Ramazan günlerinin en önemli öğünlerinden biri de sahurdur. Sahurda yenilen yiyecekler gün boyu bizi tok tutması açısından oldukça önemlidir. Peki Ramazan ayında ne yersek bizi tok tutar? Diyetisyen Berrin Yiğit bizler için sıraladı.

Yüksek tansiyon hastalarının oruç tutması riskli mi

Yüksek tansiyon hastalarının oruç tutması riskli mi?

Yüksek tansiyon hastaları ramazan ayında en çok oruç tutup tutamayacaklarını merak ederken, bu hastaların bazılarının günde bir ilaç, bir kısmının ise beş farklı ilaç kullandığını belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Uğur Dilek Calap, oruç tutarken bu ilaçların bazılarının düzenli kullanılamayacağı için doktor tarafından hastanın oruç tutmamasının önerilebileceğine dikkat çekti ve hipertansiyon hastalarını uyardı.

12.05.2020Sağlık
TikTok, Ramazan ayında 151 milyon görüntülenmeye ulaştı

TikTok, Ramazan ayında 151 milyon görüntülenmeye ulaştı

COVID-19 salgını nedeniyle kutsal Ramazan ayı bu yıl sevdiklerimizden uzak geçiyor. Dünyanın önde gelen kısa video platformu TikTok ise kalabalık sofralar olmadan kutlanan bu Ramazan ayında kullanıcılarına pozitif enerji vermek için bir kampanya başlattı.

12.05.2020Teknoloji
Sahur saatleri ve Ramazan İmsakiyesi: İstanbul, Ankara, İzmirde sahur vakti ne zaman, ezan saat kaçta okunacak

Sahur saatleri ve Ramazan İmsakiyesi: İstanbul, Ankara, İzmir'de sahur vakti ne zaman, ezan saat kaçta okunacak?

'İl İl sahur saatleri' 12 Mayıs Ramazan İmsakiyesi üzerinden açıklandı. Mübarek Ramazan ayının sonlarına doğru ilerlerken, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Konya sahur vakitleri, saatlerin ilerlemesiyle araştırmalarda yer alıyor. 23 Mayıs'a kadar devam edecek olan Ramazan'da bu hayırlarla dolu ayda her gün tüm illerin sahur vakitleri bir kaç dakika değişiklik gösteriyor. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir'de sahur vakti ne zaman, ezan saat kaçta okunacak? Sahura ne kadar kaldı? İşte, tüm illerin 12 Mayıs sahur saatleri bilgisi.

12.05.2020Gündem
İzmirdeki cezaevlerinde koronavirüs tedbirleri

İzmir'deki cezaevlerinde koronavirüs tedbirleri

İZMİR'de, koronavirüs salgınına karşı cezaevlerinde sıkı önlemler alınıyor. Tutuklu ve hükümlü koğuşları, her gün dezenfekte edilirken, cezaevlerindeki ortak kullanım alanlarında da temizlik malzemeleri bulunuyor. Personeli taşıyan araçlar da günlük dezenfekte ediliyor. Cezaevine girişlerde sosyal mesafeyi gözeterek, sıraya giren personel, her gün termal kameralardan ateşi ölçülüp, koruyucu ekipman giyerek, içeri giriyor.

11.05.2020Gündem
Umut Karakuş ,Ebru Erkenin ramazan sofrasında

Umut Karakuş ,'Ebru Erke'nin ramazan sofrası'nda

Ebru Erke'nin ramazan sofrası'na Umut Karakuş konuk oluyor: Ramazanın vazgeçilmez iftariyeliği pastırmanın turşusu nasıl yapılır? Aromatik otlarla çorba ya da sos hazırlamanın püf noktaları neler? ‘Ebru Erke’nin ramazan sofrası’ yayında!

11.05.2020Magazin
İftar ve sahur arasında bu uyarılara dikkat

İftar ve sahur arasında bu uyarılara dikkat!

Covid 19 pandemisinde bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamızda sağlıklı beslenmenin kilit rol oynadığını artık hepimiz biliyoruz. İşte bu noktada çoğumuzun zihnine şu soru takılıyor: Ramazan’da vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein gibi besin öğelerine daha fazla ihtiyacımız var mı? Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan sağlığımız üzerinde yaşamsal öneme sahip olan bu besin öğelerini ramazanda daha fazla almamız gerekmediğini belirterek, “Ancak oruç tutarken öğün sayısı azaldığı için yeterli besin çeşitliliği sağlanamazsa vücutta vitamin ve mineral kayıpları oluşabilir. Bu nedenle sahur ve iftardan oluşan 2 ana öğüne ek olarak, iftardan sonra mutlaka 1 ara öğün yapılmalı. Yaklaşık 14-15 saat süren uzun açlık sıvı dengesini de değiştirdiği için bu dönemde yeterli sıvı alımı da çok önemli. Dolayısıyla her gün iftar ile sahur arasında 2-2,5 litre su içmek gerekiyor” diyor.

Dağlardan gelen lezzetler iftar ve sahur sofralarını süslüyor

Dağlardan gelen lezzetler iftar ve sahur sofralarını süslüyor

Havaların ısındığı, karların eridiği ve doğanın canlanmaya başladığı Ağrı'da vatandaşlar, oruçlu halleriyle dağlarda kilometrelerce yol yürüyerek şifalı diye bilinen bitkileri topluyor.

Yasak zamanı koyun sürüsü boş yoldan geçerse

Yasak zamanı koyun sürüsü boş yoldan geçerse

Samsun’da bir çobanın koyun sürüsünü sokağa çıkma yasağı nedeniyle boş olan yollardan götürmesi renkli görüntüler oluşturdu. Atakum ilçesi Cağaloğlu Bulvarı üzerinde gece 3.00 sıralarında yüzlerce koyun görüldü. Sahur için ayakta olan. vatandaşlar gördükleri yollarda gördükleri koyun sürüsüyle şaşkına döndü. Telefona sarılarak bu anları kaydettiler. Koyunların boyunlarındaki zil sesi ve meleyişleri gecenin sessizliğinde muhteşem bir güzellik ortaya çıkmasına neden oldu. Görüntüler sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

11.05.2020Haber
Her Müslümanın Bilmesi Gereken Temel Dini Bilgiler Nelerdir

Her Müslümanın Bilmesi Gereken Temel Dini Bilgiler Nelerdir?

Her Müslümanın bilmesi gereken temel dini bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgileri bilmek Müslüman olmanın gereğidir. Müslüman aynı zamanda bilgili kişi olmalıdır. Durum böyle olunca her Müslümanın bilmesi gereken temel dini bilgiler oldukça fazla araştırılmaktadır. Peki, her Müslümanın bilmesi gereken temel dini bilgiler nelerdir? İşte Müslümanların bilmesi gereken temel bilgileri sizler için derledik.

10.05.2020Ramazan Özel
İstanbul Ankara ve İzmirde iftar ne zaman, saat kaçta 10 Mayıs Ramazan imsakiyesi il il iftar saatleri

İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar ne zaman, saat kaçta? 10 Mayıs Ramazan imsakiyesi il il iftar saatleri

Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte iftar saati araştırmaları hız kazandı. Oruç ibadetlerini gerçekleştirmek için niyet edecek Müslümanlar, 10 Mayıs 2020 iftar vakitlerini araştırıyor. Akşam saatlerinin gelmesiyle birlikte araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar Diyanet'in yayınladığı 2020 Ramazan İmsakiyesi ile iftar ve sahur saatlerini sorguluyor. Peki, İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar ne zaman? İşte, 10 Mayıs Ramazan imsakiyesi il il iftar saatleri...

10.05.2020Gündem
Hakkari’de şiddetli fırtına çatıları uçurdu

Hakkari’de şiddetli fırtına çatıları uçurdu

Hakkari'de iftar sonrası etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına üç binanın çatısının uçmasına neden oldu.

10.05.2020Gündem
Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak İstanbul Ankara İzmir il il sahur vakitleri Ramazan İmsakiyesi 2020

Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? İstanbul Ankara İzmir il il sahur vakitleri Ramazan İmsakiyesi 2020

'Sahur saatleri' Ramazan ayının 17. gününe doğru, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde araştırılıyor. Diyanet Ramazan İmsakiyesi 2020 üzerinden il il sahur saatleri ve imsak vakitleri öğreniliyor. Oruca niyet etmek üzere sahura kalkacak olan Müslümanlar, 10 Mayıs sahur saatlerini öğrenmek adına, 'Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak?' sorusuna imsak vakitleri takviminden yanıt alabiliyor. Peki, bu gece sahur saat kaçta, sahura ne kadar kaldı? İşte, Diyanet Ramazan İmsakiyesine göre, tüm illerin sahur saatleri ve sahur vakitleri bilgisi...

10.05.2020Gündem
İftar saati ne zaman, iftar vakti ezan kaçta okunacak İstanbul Ankara, İzmir il il iftar saatleri (9 Mayıs)

İftar saati ne zaman, iftar vakti ezan kaçta okunacak? İstanbul Ankara, İzmir il il iftar saatleri (9 Mayıs)

“İftara ne kadar, kaç saat kaldı?” sorusu araştırılıyor. İstanbul, Ankara, İzmir iftar saatleri ne zaman? sorusuna yönelik Diyanet 2020 Ramazan İmsakiyesi'ni yayınladı. Ramazan ayı orucu her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre tutuluyor. Her ilde iftar saatleri Ramazan İmsakiyesi'nden takip ediliyor. 24 Nisan’da tutulan ilk oruç sonrasında her gün il il iftar vakitleri değişmeye başladı. İşte, 2020 imsakiyesine göre iftar saatleri ve tüm illerin iftar vakitleri…

9.05.2020Gündem
Sahur saatleri ve imsak vakitleri 2020: Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak İstanbul, Ankara, İzmir sahur vakitleri

Sahur saatleri ve imsak vakitleri 2020: Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? İstanbul, Ankara, İzmir sahur vakitleri

'Sahur saatleri ve Ramazan İmsakiyesi' 9 Mayıs sahur vakitleri bilgisi üzerinden araştırılıyor. Mübarek Ramazan ayının 15. gününü geride bırakan Müslümanlar, yarınki orucuna imsak vakitleri takvimi bilgisine göre niyet edecek. Tüm illerin sahur vakitleri her gün 81 ilde bir kaç dakika değişiklik gösteriyor. Saatler ilerlerken, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli, Trabzon sahur vakitleri özellikle büyük şehirlerde ikamet edenler tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, Sahur saat kaçta , ne kadar kaldı, ezan ne zaman okunacak? İşte, Diyanet Ramazan imsak vakitlerine göre, 9 Mayıs il il sahur saatleri ve imsak sahur vakitleri...

8.05.2020Gündem
Sahurda bunları tüketin, kolay kolay acıkmayacaksınız

Sahurda bunları tüketin, kolay kolay acıkmayacaksınız

“Sahurda gün boyunca kan şekeri dengesini sağlayacak besinlere yer vermelisiniz” diyen Diyetisyen Deniz Zünbülcan, sahurda yendiğinde tok tutan yiyeceklerle ilgili tavsiyeler verdi, örnek sahur menüsü paylaştı.

8.05.2020Sağlık
İftar menüsü için kolayca yapıp zevkle yiyeceğiniz nefis hurmalı tatlı tarifleri

İftar menüsü için kolayca yapıp zevkle yiyeceğiniz nefis hurmalı tatlı tarifleri

Hurma ramazan ayında sofralarda mutlaka bulunan nefis bir meyve. Çok tatlı olmasına rağmen kalorisi de düşük olan hurma şeker tüketmeden tatlı yapmak isteyenlerin de gözdelerinden. Sizin için ramazanda iftar sonrası gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz hurmalı tatlı tarifleri derledik.

Şef Eyüp Kemal Sevinç ,Ebru Erkenin ramazan sofrasında

Şef Eyüp Kemal Sevinç ,'Ebru Erke'nin ramazan sofrası'nda

Şef Eyüp Kemal Sevinç öneriyor; iftar için fırında sebze ve zerdeçallı bulgur pilavı, sahur için tava böreği... 'Ebru Erke'nin ramazan sofrası'nı kaçırmayın!

8.05.2020Magazin
Esenlerde yolda çökme meydana geldi

Esenler'de yolda çökme meydana geldi

Esenler'de gece saatlerinde gelen son dakika haberleri yürekleri ağza getirdi. İstanbul Esenler'de gece saatlerinde çatlaklar ve kaymalar oluşan yolda sahur saatinde ikinci bir çökme meydana geldi. İkinci çökme sırasında yol ve istinat duvarı tamamen göçtü. İlk belirlemelere göre, olayda ölen ya da yaralanan olmazken, çevredeki binalarda oturan vatandaşlar ise polis ekiplerince taliye edildi.

8.05.2020Haber
Son dakika haberi: İstanbulda sahurda korkutan göçük

Son dakika haberi: İstanbul'da sahurda korkutan göçük

Esenler'de gece saatlerinde gelen son dakika haberleri yürekleri ağza getirdi. İstanbul Esenler'de gece saatlerinde çatlaklar ve kaymalar oluşan yolda sahur saatinde ikinci bir çökme meydana geldi. İkinci çökme sırasında yol ve istinat duvarı tamamen göçtü. İlk belirlemelere göre, olayda ölen ya da yaralanan olmazken, çevredeki binalarda oturan vatandaşlar ise polis ekiplerince taliye edildi.

8.05.2020Gündem
Sahur saat kaçta, sahur vakti ezan ne zaman okunacak Sahur saatleri ve Ramazan İmsakiyesi 2020: İstanbul, Ankara İzmir sahur saatleri

Sahur saat kaçta, sahur vakti ezan ne zaman okunacak? Sahur saatleri ve Ramazan İmsakiyesi 2020: İstanbul, Ankara İzmir sahur saatleri

"Sahur saatleri Ramazan İmsakiyesi 2020" Diyanet tarafından açıklandı. 11 ayın sultanı Ramazan ayında, İstanbul, Ankara İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri 8 Mayıs Ramazan İmsakiyesi üzerinden öğreniliyor. Oruçlarına niyet etmek üzere sahura kalkacak olan vatandaşlar "Ezan ne zaman okunacak, sahur vakti saat kaçta?" sorularının yanıtlarını il il sahur vakitleri imsakiye takviminden sorgulayabilecekler. Peki, sahura ne kadar kaldı? Bu gece sahur saat kaçta? İşte, Edirne, Erzurum, Diyarbakır, Kocaeli, Adana, Ordu, Gaziantep ve tüm illerin sahur vakitleri ve sahur saatleri bilgisi...

8.05.2020Gündem
Sahurda hangi dualar okunur Sahur duası nedir İşte sahur duası Türkçe okunuşu ve anlamı

Sahurda hangi dualar okunur? Sahur duası nedir? İşte sahur duası Türkçe okunuşu ve anlamı

Sahur duaları mübarek Ramazan ayı devam ederken, araştırılan konulardan oldu. Sahurda nasıl dua etmeliyiz? sorusunun yanıtı çok sayıda vatandaş tarafından sorgulanıyor. Sahur sofralarının bereketiyle bu mübarek ayı dolu dolu geçirecek olan çok sayıda Müslüman, sahur duasını okuyarak, ibadetlerini eksiksiz yerine getirmek istiyor. Peki, sahurda hangi dualar okunur? Sahur duası nedir? İşte, sahur duası Türkçe okunuşu, anlamı ve sahurda okunacak dualar hakkında ayrıntılı bilgiler...

7.05.2020Gündem
İftar saatine ne kadar kaldı İstanbul, Ankara İzmir ve il il iftar vakitleri ne zaman 2020 Ramazan İmsakiyesi

İftar saatine ne kadar kaldı? İstanbul, Ankara İzmir ve il il iftar vakitleri ne zaman? 2020 Ramazan İmsakiyesi

İl il İftar saatleri, Ramazan 2020 Diyanet İmsakiyesi tarafından açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre Ramazan ayında il il iftar saatleri her ilde bir kaç dakika farklılık gösteriyor. 7 Mayıs iftar vakitlerini sorgulayanlar ve iftar hazırlıklarını bu bilgilere göre tamamlayacak olanlar ise, "İstanbul, Ankara İzmir ve il il iftar vakitleri ne zaman?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, iftar vaktine ne kadar kaldı? Bu akşam ezan kaçta okunacak? İşte, Diyanet İmsakiyesine göre tüm illerin iftar vakitleri bilgisi...

7.05.2020Gündem
Boğazı kesilmiş cesedi bulundu

Boğazı kesilmiş cesedi bulundu

BATMAN'ın Gercüş ilçesinde Mehmet K.'nin (67), evde eşi tarafından boğazı kesilmiş cesedi bulundu.

7.05.2020Gündem
10 Maddede Ramazanda Yapılmaması Gerekenler

10 Maddede Ramazanda Yapılmaması Gerekenler

Ramazan ayının henüz başlarında olduğumuz şu günlerde uzun açlık süresi nedeniyle iftar, sahur ve bu iki öğün arasında geçirilen süredeki yeme içme düzeni oldukça önem taşıyor. Yavaşlayan metabolizmadan etkilenmemek, enerji dengesini ve konsantrasyon dengesini sağlamak için yapılması gerekenler gibi yapılmaması gerekenler de var.

7.05.2020İyi Yaşam
Sahurda yiyeni iftara kadar tok tutuyor O şehrimizin ramazan geleneği

Sahurda yiyeni iftara kadar tok tutuyor! O şehrimizin ramazan geleneği

Balıkesir’de, ramazanın vazgeçilmez lezzeti olan ve sahurda yendiği zaman oruç tutan kişiyi tok tutmasıyla bilinen kuru yufka hazırlama geleneği yaklaşık bir asırdır devam ediyor

İşte ramazanda bağışıklığı güçlü tutmak için iftarda ve sahurda yenmesi gerekenler

İşte ramazanda bağışıklığı güçlü tutmak için iftarda ve sahurda yenmesi gerekenler

Yeni tip koronavirüsten korunmak için çok önemli olan güçlü bağışıklık sisteminin, Ramazan Ayında da korunması, iftar ve sahurda yeterli ve dengeli beslenmek büyük önem taşıyor. Virüslere karşı vücudumuzu korumak için, bağışıklık sistemini olumlu etkileyen faktörlerden en önemlisinin sağlıklı ve dengeli beslenme olduğunu söyleyen Diyetisyen Renan Güneş önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Ramazan ayında bağışıklığınızı güçlendirmek için bol bol protein tüketin

Ramazan ayında bağışıklığınızı güçlendirmek için bol bol protein tüketin

Tavuk ve hindi eti, vücut tarafından rahatlıkla sindirilip, kaslarımızın güçlü olmasını sağlarken alınan besinleri enerjiye ve vücudun ihtiyacı olan diğer öğelere çevirmede büyük önem taşıyan enzim aktivitelerini destekleyen B6 ve B12 vitaminleri açısından son derece zengin.

İl il sahur saatleri ve Ramazan İmsakiyesi 2020 -  İstanbul, Ankara, İzmir  sahur vakti saat kaçta, ezan ne zaman okunacak

İl il sahur saatleri ve Ramazan İmsakiyesi 2020 - İstanbul, Ankara, İzmir sahur vakti saat kaçta, ezan ne zaman okunacak?

Sahur saatleri ve tüm illerin imsak vakitleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. İstanbul, Ankara, İzmir ve il il sahur vakitleri, saatlerin ilerlemesiyle araştırılmaya başlandı. 11 ayın sultanı Ramazan ayında 81 ilde 7 Mayıs sahur vakitleri 2020 İmsakiyesi'nde bir kaç dakika değişiyor. Ramazan ayında sahur ve imsak vakitlerini, imsakiyeden bulunduğunuz ili seçerek öğrenebilir, hazırlıklarınızı hızlandırabilirsiniz. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir sahur vakti saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? Sahur saat kaçta? İşte, Diyanet İmsakiyesi'ne göre il il sahur vakitleri ve tüm illerin imsak vakitleri bilgisi...

6.05.2020Gündem
İftar saatleri 2020 İmsakiye: İftar saat kaçta, ezan ne zaman okunacak il il iftar vakitleri (İstanbul, Ankara, İzmir)

İftar saatleri 2020 İmsakiye: İftar saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? il il iftar vakitleri (İstanbul, Ankara, İzmir)

İftar saatleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Ramazan 2020 İmsakiyesi ile belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir iftar vakti saat kaçta? sorusu, oruç ibadetini idrak edip iftar saatini bekleyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Tüm illerin iftar saatleri Diyanet 2020 Ramazan İmsakiyesi'ne göre, oruçlarını açarak iftar yapacak olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Erzurum, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Konya, Kayseri, Muğla ve tüm illerin iftar vakitleri, Ramazan imsakiyesi üzerinden öğreniliyor. Peki, iftar bu akşam saat kaçta, iftar vakti akşam ezanı ne zaman, kaçta okunacak, iftara ne kadar kaldı? İşte, Diyanet Ramazan İmsakiyesi bilgisine göre il il iftar saatleri ve imsakiye iftar vakitleri bilgileri...

6.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İftar-Sebzeli tencere güveci

Yapılışı: Önce etleri marinasyon sosuyla karıştırıp buzdolabında ağzı kapalı 1 saat kadar bekletin.

14.05.2020

İftar-Tahinli lahana sarması

Yapılışı: Yaprak yaprak ayırdığınız lahanayı bol tuzlu suda haşlayın.

13.05.2020

İftar-Ciğer kavurma

Yapılışı: Ciğerciden dana ciğerini kuşbaşı et formundan daha küçük, neredeyse tavla zarı doğratarak alın.

12.05.2020

Ramazanda kilonuzu koruyacak beslenme programınız hazır!

Ramazan ayında sağlıklı beslenerek kilo almamak hatta kilo vermek mümkün… Peki, bunun için nasıl beslenmeli? İşte ramazan ayında formunu korumak isteyenlere öneriler…

12.05.2020

İftar-Susamlı pekmezli helva

Yapılışı: Tavaya unu ve yağları koyun. Orta ateşte sürekli karıştırarak 2-3 dakika kavurun.

11.05.2020

İftar-Zerdeçallı mantarlı şehriye pilavı

Yapılışı: Bu yemek için karnıyarık tenceresi kullanacağız.

10.05.2020

İftar-Mercimekli tavuklu elbasan

Yapılışı: Önce yeşil mercimeği iyice yıkayıp sıcak su içinde 1 saat kadar ıslatın.

9.05.2020

İftar-Pastırmalı ıspanak pirinçlisi

Yapılışı: Pastırmaları varsa çemenini ayırdıktan sonra kuşbaşı et formunda doğrayın.

8.05.2020

Ramazanda rahat bir sindirim sistemi için nasıl beslenmeli?

Ramazan ayı içerisinde olduğumuz şu günlerde oruç tutmanın etkisiyle hazımsızlık, şişkinlik, kabızlık gibi mide-bağırsak problemlerinin görülme sıklığı da artabiliyor. Aynı zamanda birçoğumuz koronavirüs sebebiyle haraketli hayatlarımıza ara verip günün büyük bir kısmını evde geçiriyoruz. Dolayısıyla bu günlerde hareketsizlik, düzensiz yaşam tarzı, kötü beslenme ve stres de birçok sindirim problemine yol açabiliyor. Fakat bu dönemde yaşam ve beslenme şeklinizde yapacağınız bazı değişikliklerle bu problemleri azaltabilir veya bunlardan kurtulabilirsiniz.

8.05.2020

İftar-Etli ekşili Çukurova kabağı

Yapılışı: Kabakların uçlarını kesip dışlarını kazıyın.

7.05.2020