EKSTRA
MENÜ

Sahte Alkol

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.417 haberi bulunmuştur.

Sahte Alkol Haberleri

Jenna Bush kokain skandalına bulaştı

Jenna Bush kokain skandalına bulaştı

ABD Başkanı George W. Bush’un eğlence düşkünü ikizlerinden Jenna Bush’un adı şimdi de bir kokain skandalına karıştı. Gizli Servis tarafından soruşturulduğu belirtilen olay, New York’taki ‘Happy Ending’ adlı bir barda yaşandı. Buna göre, sabahın erken saatlerinde barda eğlenen Jenna Bush, kendisini evine davet edip kokain satmak isteyen bir adamdan kurtulmaya çalışırken cüzdanını kaybetti.

18.12.2005Dünya
Alanyada 5 bin şişe sahte içki ele geçirildi

Alanya'da 5 bin şişe sahte içki ele geçirildi

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bir eve düzenlenen baskında, piyasaya sürülmeye hazır 5 bin şişe sahte içki ele geçirildi.

27.12.2005Gündem
Kaçak sigarada böcek bile var

Kaçak sigarada böcek bile var

1 Ocak 2006’dan itibaren kaçak sigara ve sigaranın sağlığa zararları ile mücadele için yeni önlemler hayata geçiyor. TAPDK Başkanı Niyazi Adalı, ’’Kaçak ve sahte sigaralarda plastik, iplik, kağıt, mukavva, küf, böcek ve larvaları ile çok tehlikeli koku ve katkı maddeleri bulunuyor" dedi.

28.12.2005Ekonomi
İzmirde sahte viski üretimi: 10 gözaltı

İzmir'de sahte viski üretimi: 10 gözaltı

İzmir'in Bornova İlçesi'nde ‘Çelme’ adı verilen operasyonda bir kaçak içki imalathanesi ile üretilenlerin saklandığı depo ortaya çıkarıldı. Yaklaşık 2 bin şişe sahte viski ve votka ile çok sayıda bilyeli plastik kapak ele geçiren polis 10 kişiyi gözaltına aldı.

30.12.2005Gündem
Sahte içkiyi bilye de durduramadı

Sahte içkiyi bilye de durduramadı

İzmir polisi, 1 yıldır 25 kente 'taklidi olanaksız' denilen bilyeli kapaklı sahte içki dağıtan bir şebekeyi çökertti. Çetenin imalathanesinde 35 bin bilyeli kapak, 135 bin etiket ele geçirildi

30.12.2005Gündem
İzmirde kaçak içki zanlılarına tahliye

İzmir'de kaçak içki zanlılarına tahliye

İzmir'de, 50 ayrı marka adına bilyeli kapaklarla ürettikleri binlerce şişe sahte viski ve votkayı 25 ayrı ilde piyasaya sürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişi, sevkedildikleri adliyede nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zanlılardan sadece biri, daha önceki başka bir suçtan arandığı için tutuklanırken, savcının karara itiraz ettiği, hafta başında itirazın değerlendirileceği belirtildi.

31.12.2005Gündem
Sahte rakı mağdurları tazminat davası açtı

Sahte rakı mağdurları tazminat davası açtı

Gaziosmanpaşa'da içtikleri sahte rakı nedeniyle çeşitli sağlık sorunları yaşayan 5 kişi, kusurlu olduğunu düşündükleri İçişleri ve Sağlık ile Tarım ve Köyişleri bakanlıklarının tazminat taleplerini reddetmesi üzerine, İstanbul İdare Mahkemesi'nde toplam 250 bin YTL tutarında maddi ve manevi tazminat istemiyle davalar açtı.

12.01.2006Gündem
Antalyada sahte içki operasyonu

Antalya'da sahte içki operasyonu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, jandarma ekiplerince iki ayrı depoda yapılan aramada, 654 şişe sahte içki ile içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

4.02.2006Gündem
Cinsel performansı etkileyenler

Cinsel performansı etkileyenler

Hangi baharat, ot ya da kök cinsel performansı nasıl etkiliyor, nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?

Sahte ilaç operasyonu

Sahte ilaç operasyonu

Üsküdar'da bir imalathaneye düzenlenen operasyonda, çok miktarda sahte ilaç ele geçirildi.

18.03.2006Gündem
İçkide ÖTV kaçağı iddiası

İçkide ÖTV kaçağı iddiası

Efe, Çilingir ve Sarı Zeybek rakılarının üreticisi ELDA'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, sektördeki büyük kaçağın iki ana kaynağı bulunduğunu belirterek, alkollü içecekte hem yüksek vergi oranları nedeniyle kaçak üretim yapanlar hem de ÖTV'siz gece yarısı pazara indirerek satış yapanlar bulunduğunu savundu.

24.03.2006Gündem
İçkide kaçağın kaynağı ’gece yarısı pazarı’

İçkide kaçağın kaynağı ’gece yarısı pazarı’

Efe, Çilingir ve Sarı Zeybek rakılarının üreticisi ELDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, sektördeki büyük kaçağın iki ana kaynağı bulunduğunu belirterek, alkollü içecekte hem yüksek vergi oranları nedeniyle kaçak üretim yapanlar hem de ÖTV’siz gece yarısı pazara indirerek satış yapanlar bulunduğunu savundu.

24.03.2006Ekonomi
Burgaz, anavatanı Rusya’ya votka ihracatı yapacak

Burgaz, anavatanı Rusya’ya votka ihracatı yapacak

Burgaz Alkollü İçecekler, votkanın anavatanı Rusya’ya İstanblue markası ile votka ihraç etmeye hazırlanıyor. Burgaz Alkollü İçecekler Genel Müdürü Metin Pelister geçen yıl İstanblue’yu Ruslara tanıttıklarını ve "Türkler böyle votka yapmış olamaz. İstanblue’nun içine Rus votkası katmışsınızdır" diye tepki gösterdiklerini belirtti.

26.03.2006Ekonomi
Bakanlık kör eden kolonyaları toplattı

Bakanlık kör eden kolonyaları toplattı

Sağlık Bakanlığı, içeriğinde metanol maddesi bulunduğu tespit edilen Çamlıova ve Aqua markalı kolanyaları toplattı.

5.04.2006Kelebek
İstanbulda sahte rakı imalathanesi

İstanbul'da sahte rakı imalathanesi

Maltepe'de sahte içki üretilen bir imalathaneye düzenlenen operasyonda, dolumu tamamlanan 227 adet rakı şişesi, 4 bin 250 adet boş içki şişesi ile sahte içki imalatında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

20.04.2006Gündem
Alanyada 40 bin şişe sahte içki ele geçirildi

Alanya'da 40 bin şişe sahte içki ele geçirildi

Antalya'nın Alanya ilçesinde 40 bin şişe sahte içki ile çok sayıda şişe, kapak, etiket ve içki imalatında kullanılan hammadde ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

25.05.2006Gündem
Güneydeki oteller için sahte votka

Güneydeki oteller için sahte votka

Sultanbeyli’de, Kuran Kursu Caddesi’ndeki bir evde sahte votka imal edildiği ihbarını alan polis ekipleri baskın düzenledi.

29.05.2006Gündem
Mey: Asla etik dışı çalışmayız kamu vicdanına ters düşmeyiz

Mey: Asla etik dışı çalışmayız kamu vicdanına ters düşmeyiz

Mey Akollü İçkiler’in CEO’su Galip Yorgancıoğlu, "Carrefoursa’da Elda’nın Efe’si dışında bütün rakıları mevcut. Zincir mağazalara müdahale hakkımız olamaz. Etik dışı çalışmayız. Kamu vicdanına ters düşen bir hareket içinde olmayız" dedi. Yorgancıoğlu, Carrefoursa’nın Efe Rakı’yı raflarına sokmamasının kendi ticari kararı olduğunu hatırlattı.

11.08.2006Ekonomi
Sahte rakı İzmirde can aldı

Sahte rakı İzmir'de can aldı

İzmir'in Ödemiş İlçesi'ne bağlı Zeytinlik Köyü'nde alkol aldıktan sonra fenalaşan 39 yaşındaki Ali Uzunsakal, yaşamını yitirdi. Uzunsakal'ın içtiği rakının sahte olduğu belirlendi.

27.08.2006Gündem
Emekli Tekel işçisi sahte rakı yaparken yakalandı

Emekli Tekel işçisi sahte rakı yaparken yakalandı

Gaziantep’te emekli Tekel işçisi 55 yaşındaki Abdülkadir Geçen, iki oğluyla birlikte sahte rakı üretip turistik bölgelerde piyasaya sürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

13.09.2006Gündem
Gaziantepte sahte içki operasyonu

Gaziantep'te sahte içki operasyonu

Gaziantep'te, sahte içki üreterek imal edilen bir imalathane ortaya çıkarıldı.

13.09.2006Gündem
Ahırda 858 şişe sahte içki

Ahırda 858 şişe sahte içki

GAZİANTEP’te, bir çiftlikteki ahırda sahte içki imalatı yapıp, tatil yörelerinde piyasaya sürmek isteyen 3 kişi gözaltına alındı.

23.09.2006Gündem
Gebze ve Kartalda 1122 şişe sahte viski ele geçirildi

Gebze ve Kartal'da 1122 şişe sahte viski ele geçirildi

Gebze'de bir imalathane ile Kartal'da bir depoda, 1122 şişe sahte viski ele geçirildi. Olayla ilgili 6 kişi yakalandı.Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçedeki müzikhollere sahte içki sattığı belirlenen bir şebekenin takibe alındığı belirtildi.

25.09.2006Gündem
Eminönünde sahte içki imalathanesi

Eminönü'nde sahte içki imalathanesi

İstanbul Eminönü'nde sahte içki imalatı yaptıkları öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

18.12.2006Gündem
Kolonya yerine sahte rakı ürettiler

Kolonya yerine sahte rakı ürettiler

KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi Sanayi Çarşısı'nda ‘Kolonya imalathanesi' diye açılan işyerinde, sahte rakı imalatı yapıldığı ortaya çıktı. İmalathanede 3 ton etil alkol, şişelenmiş sahte rakı ile çeşitli malzemeler ele geçirildi.

13.01.2007Gündem
Sanık: Sahte parayı merakımdan yaptım

Sanık: Sahte parayı merakımdan yaptım

Eskişehir'de bindiği yolcu minibüsünün kaza yapması sonucu olay yerine gelen polislerden korkup cebindeki sahte paraları yere atan, polisin durumu fark etmesi üzerine yakalanan tutuklu sanık Kaan Altuntaş'ın (25) yargılanmasına başlandı.

26.02.2007Gündem
Tiryakiyi bandrol zammı bekliyor

Tiryakiyi bandrol zammı bekliyor

Sigara ve içki üretiminde kullanılacak bandrollerin tarifesi belli oldu. Yerli ürün bandrolleri ithal ürün bandrollerine göre daha ucuz olurken maliyetlerin üreticilerce fiyatlara yansıtılması bekleniyor.

13.03.2007Ekonomi
İçki ve sigaraya bandrol sistemi geliyor

İçki ve sigaraya bandrol sistemi geliyor

Tütün mamulleri ve alkollü içkilerde bandrol kullanımı, kod uygulaması ve ürün izleme sistemi zorunluluğu uygulaması başlatılıyor

17.03.2007Ekonomi
İzmirde kaçak içki operasyonu

İzmirde kaçak içki operasyonu

İZMİR'in Çiğli İlçesi'nde bir hafta önce kiralanan bir dükkan ile Karşıyaka İlçesi'ndeki depoya yapılan baskında çok miktarda, satışa hazır kaçak ve sahte şarap, votka, viski ile içki imalinde kullanılan kimyasal maddeler, boş şişeler, sahte etiketler ele geçirildi.

22.03.2007Gündem
Sahte tütün-alkol bandrolüne hapis cezası

Sahte tütün-alkol bandrolüne hapis cezası

AKP, Tütün Yasası’nda değişikliğe hazırlanıyor.

24.03.2007Ekonomi
Sahte tütün ve alkol bandrolüne hapis

Sahte tütün ve alkol bandrolüne hapis

AKP, Tütün Yasası’nda değişikliğe hazırlanıyor.

24.03.2007Ekonomi
Vergi iadesine son

Vergi iadesine son

Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Yasa, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Emeklilerden sonra, yasayla çalışanlar için de vergi iadesi uygulamasına son verilirken, yerine asgari geçim indirimi getirildi.

4.04.2007Ekonomi
Kaçak sigarada büyük vergi kaybı

Kaçak sigarada büyük vergi kaybı

Dünyada yılda yaklaşık 30 milyar dolar vergi kaybına yol açan yasa dışı sigara ticaretinin Türkiye'de 2,5 milyar dolara ulaştığı, geçen yıl yakalanan kaçak tütün ve tütün mamullerinin önceki yıla göre yüzde 49 oranında artış gösterdiği bildirildi.

20.04.2007Gündem
Çifte cinayette kurşunları patron sıktı

Çifte cinayette kurşunları patron sıktı

BURSA’da, ön camında üzerinde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığı’na ait forsun çıkarması bulunan otomobilde 52 yaşındaki Ülker Eren ile aynı işyerinde çalışan 40 yaşındaki Erkan Candemir’i başlarından tek kurşunla öldürdüğü ileri sürülen pide salonu sahibi 38 yaşındaki Kadri Göçmen yakalandı. Öldürdüğü iki kişinin de yanında çalıştkığını söyleyen Kadri Göçmen, “Biri dul, diğeri bekardı. El şakası yapıyorlardı. Uyarmama rağmen ısrar edince kızdım. Gece alkol alınca elimi kana buladım” dedi. Yaralı kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen kurbanlardan Erkan Candemir, organ bağışı ihtimaline karşı yakınları gelene kadar makinaya bağlı tutuluyor.

27.04.2007Gündem
Baba cinneti: Oğlu ile yeğeninin çocuğunu öldürdü

Baba cinneti: Oğlu ile yeğeninin çocuğunu öldürdü

Mersin'de, eşini öldürmekten cezaevine giren ve 6 ay önce de tahliye olan 45 yaşındaki Lütfi Pıçak, sokakta oyun oynayan oğlu 13 yaşındaki Yakup Pıçak ile yeğeninin çocukları 7 yaşındaki Kardelen Öztaş’ı öldürüp 3 yaşındaki Nida Öztaş’ı da ağır yaraladı.

1.05.2007Gündem
Beykozda sahte içki imalathanesi ortaya çıkarıldı

Beykoz'da sahte içki imalathanesi ortaya çıkarıldı

Beykoz'da, sahte içki imalathanesi ortaya çıkarıldı.

4.05.2007Gündem
Papa, Marksizm ve vahşi kapitalizmi eleştirdi

Papa, Marksizm ve vahşi kapitalizmi eleştirdi

Papa 16. Benedikt, Latin Amerika'nın sorunlarıyla ilgili olarak Marksizm ve vahşi kapitalizmi suçladı.

14.05.2007Dünya
Sapık demek iltifat olur

Sapık demek iltifat olur

Erzurum'da zihinsel engelli iki kız çocuğuna tecavüz eden adam 9 yıl sonra yakalandı ve utanmadan "çocuklar rüyama giriyor" dedi.

17.05.2007Gündem
AB Organize Suç Raporu: Türk mafyası eroinden sorumlu

AB Organize Suç Raporu: Türk mafyası eroinden sorumlu

Avrupa Birliği 2006 Organize Suç Tehdit Değerlendirme Raporu’nda Türk organize suç birimlerinin Avrupa’da eroinin dağıtım ve “ithalinden” sorumlu olduğu belirtildi. Raporda, Türk çetelerin Almanya’daki etkinliğine de dikkat çekildi.

20.05.2007Dünya
Sahte rakı operasyonuna 3 gözaltı

Sahte rakı operasyonuna 3 gözaltı

Ümraniye'de sahte rakı imal ettikleri öne sürülen 3 kişi yakalandı.

28.05.2007Gündem
Bira cinayeti zanlısı 5 ay sonra yakalandı

Bira cinayeti zanlısı 5 ay sonra yakalandı

Samsun’da 5 ay önce arkadaşı 48 yaşındaki Mehmet Arlı’yı kafasından tek kurşunla vurarak öldüren 54 yaşındaki Şaban Polat, İstanbul’da yakalandı.

17.06.2007Gündem
Marmariste 1918 şişe kaçak içki ele geçirildi

Marmaris'te 1918 şişe kaçak içki ele geçirildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde kargoyla kaçak içki getirerek, otellere sattıkları iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı.

30.07.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Peki Türk şarabını kim kurtaracak

İçkide yeni bir taktik uygulanıyor. Türk şarapçılığını öldürmek için şaraba fahiş vergi getiriliyor.

4.04.2006

Cildinizi yaza hazırlayın yüzünüz ışıldasın

Kış boyunca cilt soğuk ve kirli havalardan yorgun düşer. Bahar ayları, bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak kadar, cildi yaza hazırlamak için de iyi bir fırsat.

21.04.2006

Elvis narkotikçi olmak istemişti

21 Aralık 1970 günü kral, aile fotoğraflarını ve savaştan kalma 45’lik Colt tabancasını özenle paketledi, siyah kadife ceketinin altından gözüken, yakaları kalkık kar beyazı gömleği, altın kaplı kemeriyle başkanı ziyarete gitti.

3.02.2007

Zarar mı, kâr mı?

OKURUMUZ Rıfat Bey, 'ince' bir hesap yapıyor:

Şükrü Kızılot Hocamız, "30 yılın en iyi bütçesi" ilan edilen bütçenin hayal bütçesi olduğunu, gerçekleri yansıtmadığını ne güzel anlattı. Ziraat Bankası da her yıl kendini birinci ilan etmekten bıkmadı.

23.02.2007

Himalayalar’ın son cenneti

Şubat sonlarından bu yana Bhutan’ı da kapsayan bir iş gezisindeydim. Benim "iş gezi"min, doğa güzelliklerini, etnik yemekleri, tapınakları kapsamayacağı ortada. Bu yönlü bir beklentiniz varsa, önceden uyarayım, anlatacaklarım size göre değil.

17.03.2007

Parfüm zirvesi

Ankara artık iki yılda bir parfüm zirvesine evsahipliği yapacak. Gazi Üniversitesi ile Kozmetoloji Eğitimcileri Derneği’nin işbirliği ile geçen hafta bu zirvelerden ilki düzenlendi.

27.04.2007