EKSTRA
MENÜ

Sahil

Sahil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sahil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 43.352 Sahil haberi bulunmuştur.

Sahil Haberleri

Ünlü oyuncu paylaştı: Bu fotoğraftan yalnız ben hayatta kaldım

Ünlü oyuncu paylaştı: Bu fotoğraftan yalnız ben hayatta kaldım

Tiyatro sahnesinin ve ekranların ünlü oyuncusu sosyal medya sayfasında hem kendi kişisel tarihini hem de günümüzün birçok ünlü oyuncusunun gençlik yıllarını gözler önüne seriyor.

4.02.2021Magazin
Karadeniz’de sıcaklıklar, Akdenizi geçti

Karadeniz’de sıcaklıklar, Akdeniz'i geçti

Karadeniz Bölgesi'nde kış aylarında hava sıcaklıkları bir haftalık aranın ardından yeniden mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Antalya`da dün hava sıcaklığı 22 dereceyi gösterirken, Samsun`da ise 23 derece olarak ölçüldü. Hava sıcaklıklarını fırsat bilen vatandaşlar sahillere, parklara akın etti.

4.02.2021Gündem
Mavi ve Negro buldu

Mavi ve Negro buldu

ÇANAKKALE’nin Ayvacık ilçesine bağlı Kırca köyündeki rüzgâr enerjisi santralında iş güvenliği uzmanı olarak çalışan Mürsel Meracıoğlu (40) ile yardımcı hizmetlerde çalışan Filiz Soydoğan Çiçek (50), 27 Ocak Çarşamba sabahı işe gitmek üzere ilçe merkezinden otomobille yola çıkmış, sağanak yağmurda taşan baraj suyuna kapılarak kaybolmuştu.

4.02.2021Gündem
SGK’nın 90 milyar lira alacağı yapılandırıldı

SGK’nın 90 milyar lira alacağı yapılandırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) 1 milyon 770 bin kişinin toplam 90 milyar lirayı aşan borç yapılandırması için başvurduğunu bildirdi.

4.02.2021Ekonomi
TSKnın Libya Silahlı Kuvvetleri personeline yönelik eğitimleri devam ediyor

TSK'nın Libya Silahlı Kuvvetleri personeline yönelik eğitimleri devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Libya Silahlı Kuvvetleri personeline yönelik eğitimlerin devam ettiğini duyurdu.

3.02.2021Gündem
Güneydoğu Anadolunun en büyük hastanesi... Bossan Hospital hizmete girdi

Güneydoğu Anadolu'nun en büyük hastanesi... Bossan Hospital hizmete girdi

Özel Bossan Hospital, Gaziantep’in halıcılık sektöründe uzun yıllardır sanayici olarak faaliyet gösteren Bossan Halı’nın Gaziantep’e kazandırdığı ve bölgenin en büyük özel hastanelerinden biri olma özelliğine sahiptir. Halit, Mehmet, Mustafa ve Şevki Bostan’ın ortaklığında kurulan hastane 1 Şubat 2021’de hasta kabulüne başladı.

3.02.2021Gündem
Fenerbahçe Sahilindeki kalabalık havadan fotoğraflandı

Fenerbahçe Sahili'ndeki kalabalık havadan fotoğraflandı

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle uzun süre evlerinde kalan vatandaşlar güneşli havayı görünce sahillere koştu. Kadıköy Fenerbahçe Sahili'ne gelen İstanbullulardan kimileri çimlerde oturarak vakit geçirdi, kimileri ise sahilde yürüyüş yaptı. Güneşli havayı fırsat bilip sahile gelen vatandaşlar havadan görüntülendi.

3.02.2021Gündem
Ara transfer döneminde Süper Lig kulüpleri 120 transfer gerçekleştirdi

Ara transfer döneminde Süper Lig kulüpleri 120 transfer gerçekleştirdi!

Süper Lig kulüpleri, 2020-21 sezonunun ara transfer döneminde toplam 120 transfer gerçekleştirdi.

3.02.2021Futbol
Çanakkalede Mürsel Meracıoğlundan 8 gün sonra acı haber Türkiyede ilk kez suda arama yapan kadavra köpekleri buldu

Çanakkale'de Mürsel Meracıoğlu'ndan 8 gün sonra acı haber! Türkiye'de ilk kez suda arama yapan kadavra köpekleri buldu

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 8 gün önce işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan iş güvenliği uzmanı Mürsel Meracıoğlu'nun (40) cansız bedeni bulundu. Meracıoğlu'nun cansız bedeni, Türkiye'de ilk kez suda arama çalışmasına katılan kadavra köpekleri 'Mavi' ve 'Negro''nun tepki verdiği yerde bulundu. Meracıoğlu'nun beraberindeki Filiz Soydoğan Çiçek'in cansız bedeni de kaybolduktan 2 sonra bulunmuştu.

3.02.2021Gündem
1.7 milyon kişi 90 milyar lirayı aşan borç yapılandırması için başvurdu

1.7 milyon kişi 90 milyar lirayı aşan borç yapılandırması için başvurdu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 1 milyon 770 bin kişinin toplam 90 milyar lirayı aşan borç yapılandırması için başvurduğunu bildirdi.

3.02.2021Ekonomi
87 ilaç daha geri ödeme listesinde

87 ilaç daha geri ödeme listesinde

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 10’u solunum sistemi ilacı olmak üzere 87 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını bildirdi.

3.02.2021Ekonomi
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 7’nci gününde

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 7’nci gününde

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinde, işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları, 7'nci günde de devam ediyor.

2.02.2021Gündem
Bakan Selçuk: 87 ilaç geri ödeme listesine alındı

Bakan Selçuk: 87 ilaç geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “10’u solunum sistemi ilacı olmak üzere toplamda 87 ilacı daha geri ödeme listemize aldık” dedi.

2.02.2021Ekonomi
Kolombiyada 2 yolcu teknesi çarpıştı: 14 ölü

Kolombiya'da 2 yolcu teknesi çarpıştı: 14 ölü

Tumaco'dan hareket eden ve kapasitelerinin üzerinde yolcu taşıyan 2 tekne çarpıştı.

2.02.2021Dünya
Vergi borcu ödeme ekranı KYK, SGK, MTV borç yapılandırma ödemesi için son gün ne zaman

Vergi borcu ödeme ekranı! KYK, SGK, MTV borç yapılandırma ödemesi için son gün ne zaman?

Vergi borcu yapılandırma başvurusu, 1 Şubat tarihinde mesai bitimi ile tamamlandı. 7 milyon 349 bin mükellefin yaptığı başvurular ile 105 milyar 712 milyon lira alacak yapılandırıldı. KYK, SGK, MTV gibi borçları kapsayan vergi borcunu yapılandıranlar, Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresinden ya da e-devlet üzerinden vergi borcu ödeme ekranı ile taksit ödemelerini gerçekleştirecek. Peşin ödemeyi tercih edenlerin ise ilk ödemeyi en geç 1 Mart'a kadar yapması gerekiyor. İşte, vergi borcu ödeme ekranı ve ayrıntılar.

1.02.2021Ekonomi
Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiyenin kaybedecek vakti yok

Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiye'nin kaybedecek vakti yok

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Boş dedikodularla, boş bir takım polemiklerle, siyaseti zehirleyen bir takım tartışmalarla Türkiye'nin kaybedecek vakti yoktur. Biz Türkiye'yi daha ileriye götürmekle yükümlüyüz. Vazifemiz bu ülkeyi bölgesel büyük bir güç ve küresel bir aktör haline getirmek." dedi.

1.02.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan açıkladı Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Son dakika: Erdoğan açıkladı! Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç hafta sonra toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimle ilgili tarih veren Erdoğan, "15 Şubat'ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak" dedi.

1.02.2021Gündem
1000 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama detayları: T.C Kimlik no ile sorgulama sayfası

1000 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama detayları: T.C Kimlik no ile sorgulama sayfası

1000 TL pandemi ödemeleri hakkında hem sorgulama ekranı hem de başvuru süreci merak edilen konular arasında yer alıyor. Bilindiği üzere Faz 3 sürecinin dinamik bir süreç olacağı ve yeni bir bilgilendirme yapılana kadar son bulmayacağı açıklanmıştı. Peki 1000 TL sosyal yardım süreci nasıl ilerliyor, başvuru ve sonuç sorgulama ekranları nasıl kullanılıyor? İşte detaylar

1.02.2021Gündem
Zeytinburnunda karaya oturan gemi kurtarılmayı bekliyor

Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi kurtarılmayı bekliyor

İstanbul'da fırtına sebebiyle kıyıya oturan Zeytinburnu önlerindeki 108 metrelik Comoros bayraklı STREAMLINE isimli gemi 3. gününde kurtarılmayı bekliyor. Geminin son hali drone ile havadan da fotoğraflandı.

1.02.2021Gündem
Kardak iddiası sonrası açıklama geldi: Bu haber tamamen gerçek dışıdır

'Kardak' iddiası sonrası açıklama geldi: Bu haber tamamen gerçek dışıdır!

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kardak Kayalıkları bölgesinde Türkiye ile Yunanistan Sahil Güvenlik botları arasında olumsuz herhangi bir olayın yaşanmadığını açıkladı.

1.02.2021Gündem
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 6’ncı gününde devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 6’ncı gününde devam ediyor

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinde, işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları, 6'ncı gününde devam ediyor.

1.02.2021Gündem
Bu kez fırıncı oldum En sıcak iş

Bu kez fırıncı oldum! En sıcak iş

Milyonlarca hanede, ekmeğin sofradaki yeri tartışılmaz. Unun ekmeğe dönüşümü sürecinde yaşananlar ise hiç de hafife alınacak gibi değil. İstanbul Erenköy’deki bir fırında tam gün çalışarak tüm süreçlere tanıklık ettim. 50 kiloluk un çuvallarının taşınması ile başlayan sürecin en zorlu kısmı ise hamurun fırına verildiği anlar. Sıcaklığı 200-300 dereceyi bulan fırının hemen dibinde saatlerce çalışmanın pek de kolay olmadığını söylemem mümkün. Gelin şimdi ortalama aylık ücretlerin 3.500 ile 6 bin TL arasında değiştiği bu mesleğe biraz daha yakından bakalım.

1.02.2021Ekonomi
1 pazar 4 mevsim

1 pazar 4 mevsim

Bir yanda sel ve fırtınanın vurduğu şehirler, diğer yanda ise tarihi mekânların ve denizin tadını çıkaran turistler... Dün başta Hatay olmak üzere yurdun pek çok yerinde sağanak ve hortum etkili olurken, güzel havanın hüküm sürdüğü şehirlerin tadını ise turistler çıkardı.

1.02.2021Gündem
Bugün İstanbul Koronavirüse aldırmadılar akın ettiler

Bugün İstanbul! Koronavirüse aldırmadılar akın ettiler

Koronavirüs(corona virüs) önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen sıcak havayı fırsat bilen İstanbullular, Caddebostan sahiline akın ettiler. Özel çocuğuyla sahile gelen Süreyya Çetin, "Caddebostan sahil, parklar her yer inanılmaz kalabalık, insanlarımız kurallar konusunda çok gevşek olmaya başladı. Her şeyi devletten beklemeyelim biraz kendimiz çabalayalım.''dedi.

31.01.2021Gündem
İstanbullular Caddebostan Sahiline akın etti

İstanbullular Caddebostan Sahili'ne akın etti

Koronavirüs(corona virüs) önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen sıcak havayı fırsat bilen İstanbullular, Caddebostan sahiline akın ettiler. Özel çocuğuyla sahile gelen Süreyya Çetin, "Caddebostan sahil, parklar her yer inanılmaz kalabalık, insanlarımız kurallar konusunda çok gevşek olmaya başladı. Her şeyi devletten beklemeyelim biraz kendimiz çabalayalım.''dedi.

31.01.2021Haber
Bugün İstanbul Akın ettiler

Bugün İstanbul! Akın ettiler

Koronavirüs(corona virüs) önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen sıcak havayı fırsat bilen İstanbullular, Caddebostan sahiline akın ettiler. Özel çocuğuyla sahile gelen Süreyya Çetin, "Caddebostan sahil, parklar her yer inanılmaz kalabalık, insanlarımız kurallar konusunda çok gevşek olmaya başladı. Her şeyi devletten beklemeyelim biraz kendimiz çabalayalım.''dedi.

31.01.2021Gündem
En acı veda Çocuklarını birliğe teslim ettikten sonra kazada hayatlarını kaybettiler

En acı veda! Çocuklarını birliğe teslim ettikten sonra kazada hayatlarını kaybettiler

Samusun'da oğulları Mürsel Çelik'i askeri birliğe teslim ettikten sonra dönüşta şarampole yuvarlanan hafif ticari araçta yaşamını yitiren Mustafa (47), eşi Gülbahar (41) ve oğlu Gürsel Çelik (22), memleketleri Tokat'ın Almus ilçesinde göz yaşları içerisinde toprağa verildi. Bir gün önce kendisini askere uğurlayan ailesini toprağa vermek için köye izinli gelen Mürsel Çelik, "Allah'tan gelen bir şey. Söylenecek bir şey yok. Kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı deneyeceğiz" dedi.

31.01.2021Gündem
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, kullandığı otomobilin işe giderken baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları, 5'inci gününde devam ediyor. Çalışmalara, Türkiye'de ilk kez suda arama yaptığı belirtilen Labrador cinsi 'Mavi' ve Belçika Malinois cinsi 'Negro' isimli 'kadavra arama köpekleri' de katıldı.

31.01.2021Gündem
SGK geçen yıl ilaca 48,6 milyar lira ödedi

SGK geçen yıl ilaca 48,6 milyar lira ödedi

Kurumun geri ödeme listesinde 824'ü kanser tedavisinde kullanılanlar olmak üzere toplam 8 bin 933 ilaç bulunuyor. Bedeli ödenen ilaçlar arasında ödeme miktarına göre 6,4 milyar lira ile kalp-damar hastalıkların tedavisinde kullanılanlar ilk sırada yer aldı.

31.01.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığı duyurdu: 2 bin 475 kişi yakalandı

İçişleri Bakanlığı duyurdu: 2 bin 475 kişi yakalandı

İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde yapılan "Aranan Şahıslar ve Göçmen Kaçakçılığı Uygulaması"nda çeşitli suçlardan aranan 2 bin 475 kişi yakalandı.

31.01.2021Gündem
Kurtarılmayı bekliyor

Kurtarılmayı bekliyor

Marmara Denizi’nde önceki gün saat 15.00 sıralarında, şiddetli fırtınanın etkisiyle İstanbul Zeytinburnu’nda Morini Limanı’na kayıtlı ve Comoros bayraklı ‘Streamline’ isimli kargo gemisi karaya sürüklenmişti.

31.01.2021Gündem
Çocuklarını askeri birliğe teslim eden aile dönüş yolunda kaza geçirdi: 3 ölü

Çocuklarını askeri birliğe teslim eden aile dönüş yolunda kaza geçirdi: 3 ölü

Samsun'da sulama kanalına devrilen ve yaklaşık 50 metre sürüklenen hafif ticari araçta bulunan aynı aileden 3 kişi öldü. Ailenin Samsun'da çocuklarını askeri birliğe teslim ettikten sonra memleketleri Tokat'a dönmek için yola çıktıkları öğrenildi.

30.01.2021Gündem
Pandemi sosyal destek başvuruları devam ediyor - Sosyal destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir

Pandemi sosyal destek başvuruları devam ediyor - Sosyal destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pandemi sürecinde muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım parası vermeye devam ediyor. Pandemi sosyal yardım desteği olarak bilinen 1000 TL yardım başvurusu, E-Devlet girişi ile internet üzerinden kolayca gerçekleştiriliyor, destek başvurusunda bulunan vatandaşlar, sonucu da online ekran üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki, pandemi sosyal destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

30.01.2021Gündem
KKTCde görevlendirileceklerin gündelik tutarları belirlendi

KKTC'de görevlendirileceklerin gündelik tutarları belirlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) sürekli veya geçici bir görevle gönderilenlerin, gidiş ve dönüşleri ile geçici görevlendirme süreleri için verilecek gündelik tutarları belirlendi.

30.01.2021Ekonomi
Çanakkalede Mürsel Meracıoğlunu arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'de Mürsel Meracıoğlu'nu arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde baraj göletine düştüğü bildirilen araçta kaybolan ikinci kişinin bulunması için çalışmalar dördüncü gününde yeniden başlatıldı.

30.01.2021Gündem
İzmir açıklarında Türk kara sularına itilen 48 sığınmacı kurtarıldı

İzmir açıklarında Türk kara sularına itilen 48 sığınmacı kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ve Dikili ilçeleri açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen iki lastik bottaki 48 sığınmacı kurtarıldı.

30.01.2021Gündem
Zehra’nın sahil günü

Zehra’nın sahil günü

Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra Çilingiroğlu, önceki gün Bebek sahilinde yürüyüş yaparken objektife takıldı.

30.01.2021Keyif
Akyakada çevre düzenlemesi başlatıldı

Akyaka'da çevre düzenlemesi başlatıldı

MUĞLA’nın yıldızı parlayan tatil beldeleri arasına giren Akyaka'da şiddetli yağışların ardından çevre düzenleme çalışması başlatıldı. Yağışların etkisiyle kıyıya gelen kumlar, iş makineleri ile toplandı.

29.01.2021Gündem
Zeytinburnunda kıyıya sürüklenen gemideki personeller kurtarıldı

Zeytinburnu'nda kıyıya sürüklenen gemideki personeller kurtarıldı

Zeytinburnu, Ahırkapı'da fırtına nedeniyle Morini Limanına kayıtlı ve Comoros Bayraklı "STREAMLİNE" isimli kargo gemisi saat 15.00 sıralarında kıyıya sürüklendi. Sancak tarafından karaya oturduğu belirtilen gemi için, olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait 3 kurtarma römorkörü, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 2 bot ile tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibi sevk edildi. Ekipler varagele sistemiyle gemi mürettebatını kurtardı.

29.01.2021Haber
Üsküdar sahilde dev dalgalar

Üsküdar sahilde dev dalgalar

İSTANBUL'da sabah saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar Üsküdar'da da etkili oldu. Üsküdar'da, şiddetli rüzgarla birlikte oluşan dev dalgalar kıyıya vururken, vatandaşlar sahil yolunda yürümekte güçlük çekti. Bazı vatandaşların dalgaları arkasına alıp selfie çektiği görüldü.

29.01.2021Gündem
İstanbulda fırtına... Gemi karaya oturdu... Mürettebat böyle kurtarıldı...

İstanbul'da fırtına... Gemi karaya oturdu... Mürettebat böyle kurtarıldı...

Son dakika haberine göre, Zeytinburnu'na fırtına nedeniyle sürüklenen gemi karaya oturdu. Marmara denizinde şiddetli fırtına etkili oluyor. Fırtına nedeniyle Zeytinburnu açıklarında bir gemi sürüklendi. Gemi kıyıya ulaşarak karaya oturdu. Sürüklenen gemideki mürettebat kurtarılmaya başlandı. Şu ana kadar 2 kişi kıyıya çıkarıldı. Öte yandan, İstanbul'da fırtına nedeniyle bazı vapur seferi iptal edildi.

29.01.2021Gündem

Prof. Dr. Orhan Şen uyardı: Havalar ısınıyor, kar yağışları gidiyor…

Türkiye’yi bir süredir etkisi altına alan kar yağışları ile ilgili Prof. Dr. Orhan Şen’den önemli bir açıklama geldi. Şen açıklamasında hava sıcaklıklarının artacağını ve 10-12 gün kar yağışının beklenmediğini bildirdi.

29.01.2021Gündem
Annesi böyle feryat etti: Bize onu vermiyor, vermiyor, vermiyor…

Annesi böyle feryat etti: Bize onu vermiyor, vermiyor, vermiyor…

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu arama çalışmaları, 3'üncü günde yeniden başlatıldı. Annesi Sale Meracıoğlu'nun umutlu bekleyişi sürerken yaptığı açıklama ise yürek yaktı: ‘O kadar sevilen bir çocuk ki, su onu o kadar çok sevmiş ki vermiyor, vermiyor, vermiyor. Su bize onu vermiyor. Canım burada ya…’

29.01.2021Gündem
Aşılama takvimi nasıl olacak İşte aşıda öncelikli kişiler

Aşılama takvimi nasıl olacak? İşte aşıda öncelikli kişiler

Türkiye'de Kovid-19 ile mücadele sürecinde toplumsal bağışıklama için hayata geçirilen aşı programına göre 75 yaş üzerindeki kişilerin aşılanmasına başlandı. Yakın zaman önce sağlık çalışanlarının aşılaması tamamlanmış, 90 yaş üstü vatandaşların da evde aşılama süreci geride kalmıştı. Peki, aşılama takvimi nasıl olacak? İşte aşıda öncelikli kişiler...

29.01.2021Gündem
Arzu Aygünün katilinin ifadesi ortaya çıktı: Ben ayrıldım demişti... Arzu Aygün cinayetinin ayrıntıları

Arzu Aygün'ün katilinin ifadesi ortaya çıktı: Ben ayrıldım demişti... Arzu Aygün cinayetinin ayrıntıları

Arzu Aygün'ün katilinin ifadesi ortaya çıktı. 42 gündür kendisinden haber alınamayan Arzu Aygün'ün sevgilisi Muharrem Coşkun tarafından öldürüldüğü öğrenildi. Coşkun, Arzu Aygün'ü kıskançlık nedeniyle öldürdüğünü açıkladı. Pişman olduğunu söyleyen Muharrem Coşkun tutuklandı.

29.01.2021Televizyon

Yazar Sonuçları

Merhaba :)

Benim için çok keyifli olacağına inandığım ve hiç beklemediğim anda beni mutlu eden bir şey oldu “köşe yazarlığı”. Hem içten içe beni çok keyiflendiren hem de heyecanım gözlerimden okunan bir şey. Duygumu da tarif edemiyorum :) O yüzden her şeyden önce hoş bulduk... Tüm okuyucularımla buradan da buluşmak benim için büyük bir keyif olacak.

4.02.2021

Erken yaşlanana erken emeklilik hakkı

Açıkçası bir okuyucum, sorduğu soru ile hatırlatmasa, sosyal güvenlik açısından önemli bir konuyu atlamış olacaktım. Okuyucum, detaylı şekilde sağlık sorununu anlatarak, ‘bizim gibi kişilerin emekli olabilmesi için özel bir durum var mı?’ diye soruyor.

4.02.2021

Kod 29 ile işten çıkarılma ne anlama geliyor?

Pandemi sürecinde işten çıkarma yasağının “istisnası” olan ‘Kod 29’ işçilerin “ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan davranışlar” sergilediği gerekçesiyle iş akdinin feshedildiğini gösteriyor.

29.01.2021