EKSTRA
MENÜ

Sahil

Sahil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sahil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 43.299 Sahil haberi bulunmuştur.

Sahil Haberleri

Bingazide alıkonulduktan 108 gün sonra serbest kalan İtalyan balıkçılar evlerine döndü

Bingazi'de alıkonulduktan 108 gün sonra serbest kalan İtalyan balıkçılar evlerine döndü

"Antartide" ve "Medinea" isimli 2 balıkçı teknesindeki 18 kişilik mürettebatı, limanda aileleri karşıladı. Limanda 18 balıkçı için 18 beyaz güvercin havaya bırakıldı

20.12.2020Dünya
Filipinlerde sel ve toprak kaymaları: 8 ölü

Filipinler'de sel ve toprak kaymaları: 8 ölü

Filipinler'de şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında en az 8 kişi öldü.

20.12.2020Dünya
Son dakika... 81 ile yeni genelge gönderildi Büyük destek: Kime ne kadar ödenecek

Son dakika... 81 ile yeni genelge gönderildi! Büyük destek: Kime ne kadar ödenecek?

Son dakika haberi... Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile birlikte sağlık çalışanlarına vazife malülü olma ve yakınlarına maaş ödeme uygulamalarının devreye gireceği açıklandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği düzenleme için genelge yayınlandı. Sağlık çalışanları vazife malulü ve koronavirüs meslek hastalığı sayılacak. Peki hangi sağlık çalışanlarına hangi haklar gelecek? Sabah gazetesi yazarı Faruk Erdem vazife malullüğü ve meslek hastalığı ile ilgili hakları yazdı.

20.12.2020Ekonomi
SGK, borç yapılandırmasını kamu spotu ile anlattı

SGK, borç yapılandırmasını kamu spotu ile anlattı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), borç yapılandırması için kamu spotu hazırladı.

20.12.2020Ekonomi
Türkiyenin en çok artış yaşayan bölgesi oldu Burada konut sahibi olanlar yaşadı...

Türkiye'nin en çok artış yaşayan bölgesi oldu! Burada konut sahibi olanlar yaşadı...

MERKEZ Bankası’nın Ekim 2020 Türkiye Konut Fiyat Endeksi’ne (KFE) göre, konut fiyatlarında son bir yılda yüzde 41.8’lik artış ile Antalya- Isparta- Burdur’dan oluşan Batı Akdeniz Bölgesi, Türkiye’de en çok artış yaşanan bölge oldu. İkinci sırada yüzde 39.6’lık artışla Aydın-Denizli- Muğla bölgesi, üçüncü ise yüzde 37.5 artışla Kilis- Adıyaman-Gaziantep yer alıyor.

20.12.2020Ekonomi
Meslek hastalığı süreci hızlandı

Meslek hastalığı süreci hızlandı

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık personeli için meslek hastalığı ve vazife malullüğü süreçleri hızlandırıldı. SGK, Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli belgeleri istedi.

20.12.2020Ekonomi
Yasak mı dediniz Buyurun burada yapılmışı var…

Yasak mı dediniz? Buyurun burada yapılmışı var…

Siz pandemi nedeniyle yaşadığımız kısıtlamalara yasak mı diyorsunuz! Dünyanın bazı yerlerinde sinemaya aslan götürmek ya da saat 19.00’dan sonra küvetinizde bir eşeğin uyumasına izin vermek yasak. Biz size gerekli bilgiyi vermiş olalım da sonra gittiğiniz yerlerde ceza yiyip “Ama haberim yoktu” demeyin!

20.12.2020Hürriyet Pazar
27. Dönem POMEM başvuruları ne zaman bitecek 8 bin polis alımı e devlet başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu

27. Dönem POMEM başvuruları ne zaman bitecek? 8 bin polis alımı e devlet başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu

27. Dönem POMEM başvuruları adayların odaklandığı konuların başında geliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre, lisans mezunu (5.440) erkek, (960) kadın, önlisans mezunu (1.360) erkek, (240) kadın aday olmak üzere alınacak olan toplam (8.000) polis alımında başvuru işlemleri https://pa.edu.tr üzerinden ya da e devlet üzerinden gerçekleşecek. Adaylarda 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olma şartı aranacak. Peki, 27. Dönem POMEM başvuruları ne zaman bitecek? İşte, 8 bin polis alımı e devlet başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu

20.12.2020Gündem
Sahiller turistlere kaldı

Sahiller turistlere kaldı

Türkiye’de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle koronavirüse karşı önlem olarak hafta sonları uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne giderek denizin ve güneşin tadını çıkardı.

19.12.2020Avrupa
Cankurtaran nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Cankurtaran olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Cankurtaran nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Cankurtaran olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Cankurtaranlık oldukça havalı bir meslek olmakla birlikte popülerliği de artmaktadır. Siz de cankurtaran nedir, ne iş yapar, nerelerde çalışır gibi sorulara cevap arıyorsanız sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Binbaşı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Binbaşı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Binbaşı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Binbaşı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Binbaşı, sık sık kullandığımız bir kelimedir. Aynı zamanda hayatımızda olan bir meslek grubudur. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan bir kelimedir. Bu yazımızın içeriği sayesinde binbaşı nedir? Nasıl olunur? Şartları nelerdir? Binbaşı kime denir tüm detayları sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Foça açıklarında 31 kaçak göçmen kurtarıldı

Foça açıklarında 31 kaçak göçmen kurtarıldı

İZMİR'in Foça ilçesindeki Aslanburnu mevkisi açıklarında can salları içindeki 31 kaçak göçmen, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

19.12.2020Gündem
EFT yaparken dikkat Borçlarla ilgili Yargıtaydan önemli karar

EFT yaparken dikkat! Borçlarla ilgili Yargıtay'dan önemli karar

Yargıtay, EFT ile verilen borçların geri ödenmemesine yönelik emsal karara imza attı. Borç verirken EFT açıklama kısmına borç olduğuna dair bilgi girilmesi gerekiyor.

19.12.2020Ekonomi
KKTCde kaçak göçmen operasyonu

KKTC'de kaçak göçmen operasyonu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sahil Güvenlik Komutanlığı nefes kesen iki operasyona imza atarak adaya kaçak yollardan girmeye çalışan 24 düzensiz göçmeni yakaladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na gelen bilgiler üzerine Polis Genel Müdürlüğü ile birlikte ortak operasyon düzenlendi.

19.12.2020Dünya
SGK harekete geçti Sağlık çalışanları için yazı gönderildi

SGK harekete geçti! Sağlık çalışanları için yazı gönderildi

Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı’ndan Sağlık Çalışanlarının Vazife Malulü ve Meslek Hastalığı süreçleri için gerekli evrakları İstedi.

19.12.2020Ekonomi
Arsaya yoğun talep

Arsaya yoğun talep

Pandemi sonrası müstakil konutlara talebin artması arsa satışlarına yansıdı. Aylık 80-90 bin olan konut dışı gayrimenkul satışı 135 bini aştı. Artan taleple birlikte son bir yılda arsa fiyatları yüzde 47’ye varan oranda yükseldi.

19.12.2020Ekonomi
Sağlıkçıların beklediği genelge: Covid-19 meslek hastalığı

Sağlıkçıların beklediği genelge: Covid-19 meslek hastalığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın COVID-19 tanısı alan sağlık çalışanlarının vazife malullüğü ve meslek hastalığı başvurularının hızla sonuçlandırılacağını açıklamasının ardından Sağlık Bakanlığı 81 ilin valilerine genelge gönderdi. Genelgeyle, sağlıkçıların başvurularında izleyecekleri yollar anlatıldı...

19.12.2020Gündem
Oktay: Franco’nun ruhu bugün CHP’de yaşıyor

Oktay: Franco’nun ruhu bugün CHP’de yaşıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2021 yılı bütçesinin TBMM Genel Kurulundaki son gün görüşmelerinde hükümet adına söz aldı. Oktay, Genel Kurul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sözlere sert tepki göstererek, "Diktatör Franko'nun Türkiye'deki temsilcileri, Cumhurbaşkanımıza laf atmaya, çamur atmaya çalıştılar, buna cüret ettiler. Franko'nun ruhu bugün CHP'de yaşıyor, bizde değil. Recep Tayyip Erdoğan yerli ve millidir, milletin adamıdır. Yetkisini ve gücünü milletinden alır" dedi.

18.12.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi nasıl ve nereden alınır E-Devlet kayıt belgesi sorgulama ekranı

Sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi nasıl ve nereden alınır? E-Devlet kayıt belgesi sorgulama ekranı

Sokağa çıkma yasağı izin belgesi, kısıtlama öncesinde gündemde yer alan konulardan oldu. İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla belirtilen yerler ve kişilerin kısıtlamadan muaf olacağı açıklandı. Peki, sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi nasıl alınır? İşte, sokağa çıkma yasağı e devlet çalışma izin belgesi başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

18.12.2020Gündem
Sağlık çalışanları için meslek hastalığı ve vazife malullüğü genelgesi

Sağlık çalışanları için "meslek hastalığı" ve "vazife malullüğü" genelgesi

Sağlık Bakanlığı, il sağlık müdürlüklerine genelge göndererek sağlık çalışanlarının Kovid-19 nedeniyle meslek hastalığı veya vazife malullüğüne ilişkin tüm iş ve işlemlerinin ivedi şekilde yürütülmesi için gereken tüm tedbirlerin alınmasını istedi.

18.12.2020Gündem
Dalgıç Tespit Sonarı geliştirildi

Dalgıç Tespit Sonarı geliştirildi

Kıyılardaki stratejik tesis ve askeri üslerin güvenliği için kullanılmaya başlanan Dalgıç Tespit Sonarı, yeni versiyonuyla açıklardaki askeri gemiler ve sondaj gemilerinin güvenliğini üst seviyeye çıkaracak.

18.12.2020Teknoloji
Sakin şehir Perşembe’ye yoğun talep

'Sakin şehir' Perşembe’ye yoğun talep

Karadeniz’in önemli turizm noktalarından biri olan ve ‘sakin şehir’ unvanına sahip Ordu’nun Perşembe ilçesini ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin sayısı her geçen gün artıyor. İlçenin onlarca doğal güzellikleri barındıran 43 kilometrelik sahil kesimi ve deniz ile iç içe ormanlar, kentin cazibesini de arttırıyor.

18.12.2020Seyahat
Bisiklet yolu da kirli

Bisiklet yolu da kirli

İSTANBUL'da özellikle sahil şeritlerinde kilometrelerce uzunluktaki bisiklet yollarının mavi boyalarının kimyasal kirliliğe neden olduğu belirtiliyor.

18.12.2020Gündem
Vietnamda facia Çok sayıda kişi kayıp

Vietnam'da facia! Çok sayıda kişi kayıp

Vietnam kıyılarında bir yük gemisinin batması sonucu gemide bulunan 15 kişi kayboldu.

18.12.2020Dünya
Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı 7256 E-Devlet yapılandırma başvuru adımları

Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı! 7256 E-Devlet yapılandırma başvuru adımları

Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor.7256 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilen vergi borcu yapılandırma işlemi, E-Devlet şifresi gerektirebiliyor. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV ile sosyal güvenlik primi, trafik, seçim, nüfus para cezaları gibi pek çok kalemde yapılacak olan vergi borcu yapılandırma işlemleri belirli işlemlerle tamamlanacak. KYK, MTV, SGK, GSS borcu ve pek çok kalemde borçlu kişilerin müracaat edebileceği vergi borcu yapılandırma süreci, internet üzerinden birkaç adımda gerçekleştirilebilecek. 7256 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında gerçekleşecek olan vergi borcu yapılandırma işlemleri ile ödemeler, 18 ay taksit ve toplam 36 ay vadede tamamlanacak. Peki, vergi borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır? İşte, adım adım yapılandırma süreci hakkında detaylı bilgiler

17.12.2020Ekonomi
Alarma geçiren iddia Çalışma başlatıldı

Alarma geçiren iddia! Çalışma başlatıldı

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde Karadeniz açıklarında balıkçıların üzerinde dalgıç kıyafeti ve zıpkın bulunan ceset gördükleri iddiası, ekipleri harekete geçirdi. 18 mil açıkta görüldüğü belirtilen ceset için arama çalışması devam ediyor.

17.12.2020Gündem
İzmirde 5 kişinin öldüğü tekne faciasında kaptan için 22.5 yıl hapis istendi

İzmir'de 5 kişinin öldüğü tekne faciasında kaptan için 22.5 yıl hapis istendi

İZMİR'in Foça ilçesinde 2 Ağustos'ta 5 kişinin yaşamını yitirdiği tekne faciasına ilişkin iddianame hazırlandı. İddianamede kaptan Adem Demir için 22.5 yıl hapis cezası istendi.

17.12.2020Gündem
Oruç Reis yeni görev bekliyor

'Oruç Reis' yeni görev bekliyor

Antalya Limanı'nda, bir süre ikmal ve bakım için demirli kalan, birkaç gün önce ise Antalya açıklarına demirlenen sismik araştırma gemisi 'Oruç Reis' için yeni görev bekleniyor.

17.12.2020Gündem
İzmirde dikkat çeken açıklama... Sahile toprak dökerek set oluşturmak, çözüm değil çevre kirliliği

İzmir'de dikkat çeken açıklama... 'Sahile toprak dökerek set oluşturmak, çözüm değil çevre kirliliği'

Mimar Mühendisler Grubu İzmir Şube Başkanı İnşaat Mühendisi Abdülaziz Aydın, etkili olan yağışlar nedeniyle taşkınlara karşı İzmir'in Karşıyaka ilçesi Mavişehir sahili bandına çekilen topraktan set de dahil hiçbir çalışmanın bölgedeki su baskınlarına kalıcı çözüm olamayacağını söyledi. Aydın, " Sahile toprak döküp, set oluşturmak çözüm değil olsa olsa çevre kirliliği olur" dedi.

17.12.2020Gündem
Bulgaristanın Karadeniz kıyısındaki antik kenti: Nesebar

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısındaki antik kenti: Nesebar

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında, kayalık bir yarımada üzerinde yer alan eski Nesebar bölgesi, 3 bin yıldan daha fazla geçmişe sahip eski bir Trakya yerleşimi.

17.12.2020Seyahat
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı İşte uzman erbaş alımı şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı! İşte uzman erbaş alımı şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvurular, 17-24 Aralık tarihlerinde 'https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik-komutanligi-is-basvurusu' internet adresi üzerinden e-Devlet vasıtasıyla yapılabilecek. İşte, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı hakkında ayrıntılar...

17.12.2020Gündem
İstanbuldaki mavi boyalı bisiklet yolunda büyük tehlike

İstanbul'daki mavi boyalı bisiklet yolunda büyük tehlike

Son dakika haberi... İstanbul'da özellikle sahil şeritlerinde  kilometrelerce uzunluktaki  bisiklet yollarındaki  boyaların, çevre kirliliğine neden olduğu, bunun yanı sıra  yağışlı havalarda kayganlaşarak kazalara davetiye çıkardığı bildirildi.

17.12.2020Gündem
Çanakkalede lastik botta sürüklenen 23 kaçak göçmeni Sahil Güvenlik kurtardı

Çanakkale'de lastik botta sürüklenen 23 kaçak göçmeni Sahil Güvenlik kurtardı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isterken lastik botları motor arızası yapıp sürüklenen 23 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

17.12.2020Gündem
Mali Müşavir nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Mali Müşavir olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Mali Müşavir nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Mali Müşavir olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi insanların hayatında oldukça önemli ve büyük bir rol oynamaktadır. Hedef ve kariyer daima yüksek tutulmakta ve insanlar rahat, kaliteli yaşam standartları doğrultusunda meslek seçimi yapmaktadır. Meslek seçimi yapılırken işe karşı ilgi ve severek yapılması önemlidir. Meslek gruplarından birisi de Mali Müşavirliktir. Mali müşavir anlamı ve meslek olarak önemli konular barındırır. Bu konuda bilgi edinip kullanım sağlayabilirsiniz. Cevabı merak edilen mali müşavir nedir? Ne iş yapar? Nasıl olunur? mali müşavir olma şartları nedir? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

17.12.2020Meslekler
Astsubay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Astsubay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Astsubay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Astsubay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Astsubaylık Nato üyesi olan tüm ülkelerde geçerliliği bir rütbedir. Sizin için Astsubay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Astsubay olma şartları, maaşları ve iş imkânları konularını detayları ile derledik.

16.12.2020Meslekler
Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 Uzman Erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır

Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 Uzman Erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı, uzman erbaş alımı için düğmeye bastı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından kriterleri belirlenen 100 Uzman Erbaş alımı başvuru süreci, 17-24 Aralık tarih aralığında tamamlanacak. Telsizci, şoför, topçu, kurbağa adam statüsünde gerçekleşecek olan Sahil Güvenlİk Komutanlığı uzman erbaş alımı, belirli şartları da beraberinde getirecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 Uzman Erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır ve başvuru şartları nelerdir? İşte, o detaylar

16.12.2020Gündem
Bakan Soylu, komutanlar toplantısına başkanlık etti

Bakan Soylu, komutanlar toplantısına başkanlık etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, '2020 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Komutanlar Toplantısı' gerçekleştirildi.

16.12.2020Gündem
20 yıldır sahillerde dedektör ile altın ve madeni para arayıp, çöp topluyor

20 yıldır sahillerde dedektör ile altın ve madeni para arayıp, çöp topluyor

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde Bahri Maviçiçek (52) 20 yıldır sahillerde dedektör ile altın ve madeni para arıyor. Bu yıl 4 yüzük, 1 kolye ve 1 küpe bulan Maviçiçek, altın ve para ararken, çöpleri de temizliyor.

16.12.2020Güncel
Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı 7256 E-Devlet yapılandırma başvuru adımları

Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı! 7256 E-Devlet yapılandırma başvuru adımları

Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor.7256 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilen vergi borcu yapılandırma işlemi, E-Devlet şifresi gerektirebiliyor. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV ile sosyal güvenlik primi, trafik, seçim, nüfus para cezaları gibi pek çok kalemde yapılacak olan vergi borcu yapılandırma işlemleri belirli işlemlerle tamamlanacak. KYK, MTV, SGK, GSS borcu ve pek çok kalemde borçlu kişilerin müracaat edebileceği vergi borcu yapılandırma süreci, internet üzerinden birkaç adımda gerçekleştirilebilecek. 7256 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında gerçekleşecek olan vergi borcu yapılandırma işlemleri ile ödemeler, 18 ay taksit ve toplam 36 ay vadede tamamlanacak. Peki, vergi borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır? İşte, adım adım yapılandırma süreci hakkında detaylı bilgiler

16.12.2020Ekonomi
Ali Fatinoğlu: Vizyoner yapı lazım, Galatasaray’ın hedefi Şampiyonlar Ligi’ni kazanmaktır...

Ali Fatinoğlu: "Vizyoner yapı lazım, Galatasaray’ın hedefi Şampiyonlar Ligi’ni kazanmaktır..."

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden Ali Fatinoğlu, Galatasaray’ın hedefinin her zaman Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak olduğunu söyledi.

16.12.2020Futbol
Polislere ikramiye müjdesi

Polislere ikramiye müjdesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün mesleğe giren polisler, bugünün parasıyla sadece polis sandığından 350 bin lira emekli ikramiyesi alacaklar. Amacımız polis sandığını iyi yöneterek, minimum 500 bin liraya çıkarmaktır” dedi.

16.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alınacak; başvuru tarihi duyuruldu

Son dakika haberi: Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alınacak; başvuru tarihi duyuruldu

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığının uzman erbaş alımına ilişkin şartlar belli oldu.

15.12.2020Gündem
İlk Silahlı İnsansız Deniz Aracının prototipi denize iniyor

İlk Silahlı İnsansız Deniz Aracı'nın prototipi denize iniyor

Antalya merkezli ARES Tersanesi ile Ankara merkezli METEKSAN Savunma firmasının birlikte ürettiği Türkiye’nin ilk Silahlı İnsansız Deniz Aracı’nın (SİDA) prototipi, bu ay sonu denize indirilecek. Milli füze sistemleri üreticisi Roketsan tarafından sağlanan 4 adet Cirit ve 2 adet L-UMTAS füze sistemleri eklenecek SİDA’nın denizdeki testleri iki ay sürecek.

15.12.2020Gündem
Avustralya’da fırtına; sahil deniz köpüğüyle kaplandı İşte ilginç anlar

Avustralya’da fırtına; sahil deniz köpüğüyle kaplandı! İşte ilginç anlar

Avustralya'nın doğu kıyılarında yaşamı etkileyen fırtınada bazı plajlar, deniz köpüğüyle kaplandı. Halk, nadir ortaya çıkan bu olayı görüntülemek için sahile akın etti.

15.12.2020Haber
Avustralya’da fırtına; sahil deniz köpüğüyle kaplandı

Avustralya’da fırtına; sahil deniz köpüğüyle kaplandı

Avustralya’nın doğu kıyılarında yaşamı etkileyen fırtınada bazı plajlar, deniz köpüğüyle kaplandı. Halk, nadir ortaya çıkan bu olayı görüntülemek için sahile akın etti.

15.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Esnaftan alışveriş ve yerli malı vatandaşlık görevidir

BU ara salgın yüzünden zorunlu kapanan işyerleri, esnafın darboğaza girmesi ve de açıklanan destek paketi gündemde ya. Destekleri her esnaf doğal olarak kendine göre yorumluyor, kimi mutluluğunu dile getiriyor, kimi yetersiz buluyor.

19.12.2020

Bu kadın çok fazla feminist mi yoksa 'Helal olsun yaptı' mı

Önceki gün dünya MeToo tarihine geçecek bir gün yaşadık.

18.12.2020

Karamsarlığın rakamlardan iyimserliğim aşılardan

MART ayından sonrası için iyimserim, marta kadar ise ihtiyatlı bir iyimserliğim var. Hafif karamsar bile denebilir. Çünkü vaka sayısı hala 32 binlerde, hasta sayısı 7 binlerde, ölen vatandaşımızın sayısı da 200’lerin üzerinde...

17.12.2020