EKSTRA
MENÜ

Şah Fırat

Şah Fırat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şah Fırat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 400 Şah Fırat haberi bulunmuştur.

Şah Fırat Haberleri

Bahçeli: Demokrasi seferine çıkıyoruz

Bahçeli: Demokrasi seferine çıkıyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerin startını Bilecik’in Söğüt ilçesinden verirken, "Tarihin derinliklerinden seslenen ecdadımıza karşı görevlerimizi layıkı ile yapmak maksadıyla Söğüt, Domaniç ve Dumlupınar’dan Türkiye ve Türk milleti için var gücümüzle ileriye atılıyor yeni bir fetih için demokrasi seferine çıkıyoruz" dedi.

12.04.2014Gündem
IŞİD, Süleyman Şah tehdidini 15 Martta yapmış

IŞİD, 'Süleyman Şah' tehdidini 15 Mart'ta yapmış

El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti örgütünün, Türkiye’nin kendi sınırları dışındaki tek toprak parçası olan Süleyman Şah Türbesi’ne yönelik "3 gün süre tanıyoruz" tehdidinin yer aldığı videonun 15 Mart’ta çekildiği ortaya çıktı. Sürenin 18 Mart'ta dolduğu anlaşıldı.

23.03.2014Dünya
Türk bayrağını indirmezseniz türbeyi yok ederiz

Türk bayrağını indirmezseniz türbeyi yok ederiz

IŞİD, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ndeki Türk bayrağının indirilmesini istedi.

22.03.2014Gündem
Suriyedeki Türk toprağına rütbeli koruma

Suriye'deki Türk toprağına rütbeli koruma

Suriye’de Türk toprağı olan ve Türk askerinin nöbet tuttuğu Süleyman Şah Türbesi’ndeki karakolda asker sayısı iki misline çıkarıldı, iç harekâtta deneyimli rütbeliler sevk edildi.

4.02.2014Dünya
Suriyeli 8 bin öğrenci Şanlıurfa’da eğitime başladı

Suriyeli 8 bin öğrenci Şanlıurfa’da eğitime başladı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki çadır kentte kalan 8 bin Suriyeli öğrenci eğitime başladı.

26.09.2013Eğitim
Üniversite kayıtları başladı

Üniversite kayıtları başladı

2013-2014 akademik yılında herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adaylar için kayıt dönemi başladı. Öğrencileri 6 Eylül Cuma akşamına kadar kayıt yaptırabilecek.

2.09.2013Eğitim
Suriye’deki Türk toprağına askeri takviye

Suriye’deki Türk toprağına askeri takviye

SURİYE’deki Türk toprağı olan ve Türk askerinin nöbet tuttuğu Süleyman Şah Türbesi içindeki karakolun güvenlik önlemleri arttırıldı.

24.07.2013Gündem
Boğaziçi Üniversitesi Market Code’a hazırlanıyor

Boğaziçi Üniversitesi Market Code’a hazırlanıyor

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından 5. kez düzenlenen Market Code Pazarlama ve Satış Seminerleri, bu yıl 12-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

5.11.2012Ekonomi
Suriyeli sığınmacıların futbol heyecanı

Suriyeli sığınmacıların futbol heyecanı

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Akçakale'deki çadır kentte kalan Suriyelilere yönelik futbol turnuvası düzenlendi.-

18.09.2012Futbol
BAYRAK İNDİRİLDİ, ESAD FOTOĞRAFI KALDIRILDI

BAYRAK İNDİRİLDİ, ESAD FOTOĞRAFI KALDIRILDI

Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in dedesi olan Süleyman Şah, 1086 yılında 2 muhafızı ile birlikte Fırat Nehri'ni geçerken şehit olunca, bölgede bulunan Caber Kalesi'nde toprağa verildi. Yıllar sonra Yavuz Sultan Selim tarafından fethedilen bölgede Süleyman Şah adına türbe yaptırıldı. Süleyman Şah ve iki muhafızının mezarlarının bulunduğu 8 bin 797 metrekare alan üzerine kurulu türbenin muhafazası, Şanlıurfa'daki 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na bağlı askeri birlik tarafından sağlanıyor. Daha önce 15 civarında askerin bulunduğu türbede, Suriye'de yaşanan olaylar sonrası güvenlik önlemleri kapsamında asker sayısı da artırıldı. Ayda 2 kez değişim yaparak türbedeki görevini sürdüren Türk askerleri, Esad fotoğrafı ve Suriye bayrağı indirilerek, PKK'ya yakınlığı ile bilinen yapılanmaların renklerini temsil eden bezlerin asıldığı kapıdan geçerek Suriye'ye ulaşıyorHasan KIRMIZITAŞ / ŞANLIURFA/DHA

30.07.2012Haber
Kürt aydınları destek verdi

Kürt aydınları destek verdi

PKK terörünün sona ermesi ve Kürt sorunu üzerinde demokratik açılım için iradenin Başbakan Tayyip Erdoğan’da olduğunu açıklayan ve çözüm için “Hepimizin onu desteklemesi gerekir” diyen Leyla Zana’ya Kürt aydınlarından destek geldi.

12.07.2012Gündem
PKKnın Amanos cellatları böyle yakalandı

PKK'nın Amanos cellatları böyle yakalandı

MERSİN’in Aydıncık ve Tarsus ilçelerinde nefes kesen operasyonlarla yakalanan PKK’lı 8 terörist ile ilgili İçişleri Bakanlığı yazılı bir açıklama yaptı, operasyonlara ait fotoğrafları yayınladı. 16 Kasım’da tutuklanan teröristlerin, alınan ifadelerinden bölgede 15 eyleme katıldıkları tespit edildiği belirtildi.

18.11.2011Gündem
Kumrular kimliği Hatay katillerinde

Kumrular kimliği Hatay katillerinde

2010 yılında 6 asker ve 4 polisi şehit eden PKK’lı 7 terörist, özel harekât tarafından Mersin’de düzenlenen nefes kesen operasyonla yakalandı.

14.11.2011Gündem
İstanbul’dan Nemrut Dağı’na Türkiye’deki Dünya Mirası

İstanbul’dan Nemrut Dağı’na Türkiye’deki Dünya Mirası

İnsanlığın ortak kültür hazinelerini, yeryüzünün en nadide doğal oluşumlarını belirleyip korunmasını sağlamayı hedefleyen Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) 1972’de, Dünya Kültürel ve Doğal Mirasın Korunması Sözleşmesi’ni kabul etti. Ardından insanlığın ortak mirası listelendi. Dünya Mirası Listesi’ndeki 911 yerden 9’u Türkiye’de. Yaz başında dünya miraslarımızı tanımak için yolculuğa çıkacaklar için bir rehber hazırladık.

29.05.2011Seyahat
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -4-

Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -4-

Ermeni iddialarıyla ilgili Türkiye her yıl 24 Nisan yaklaşırken bir tehditle karşı karşıya geliyor. Bir işkence mekanizması gibi önümüze getirilen bu tehdide karşı köklü bir çözüm bulmalıyız demiş ve sizin fikrinizi sormuştuk. İşte sizin cevaplarınız...

7.03.2010Gündem
İŞTE KAZANANLARIN LİSTESİ

İŞTE KAZANANLARIN LİSTESİ

En güzel manzara fotoğraflarını hurriyet.com.tr okurları seçti. İşte kazananların isimleri...

12.11.2009Gündem
Filmlerin kısası Akbankta

Filmlerin kısası Akbank'ta!

İnsana özgü her duyguyu, yaşanan her şeyi yansıtarak kalplere ulaşmak…

16.07.2009Gündem
Şatt-ül Arap nereye dökülür

Şatt-ül Arap nereye dökülür?

Ece Ayhan şiirindeki o meşhur ve belki de Türk edebiyat tarihinin en "estetik" hatasına atfen bu soru, bu kez hiç de romantik sayılmayacak bir edayla, "Petrolün kalbine" diye yanıtlanabilir.

3.01.2008Dünya
Mersinde 2 aile arasında kavga: 10 yaralı

Mersin'de 2 aile arasında kavga: 10 yaralı

Mersin'de iki aile arasında çıkan ve pompalı tüfek ile tabancaların da kullanıldığı kavgada, 3'ü kadın 10 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.

24.06.2007Gündem
Bağımsız adayların tam listesi

Bağımsız adayların tam listesi

22 Temmuz'da yapılacak genel seçimlere katılacak bağımsız adayların başvuru süresi sona erdi. Aralarında MesutYılmaz, Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu bağımsız adayların listesi için tıklayın

4.06.2007Gündem
Şaşırmak için Güneydoğu

Şaşırmak için Güneydoğu

Surların içindeki hazine Diyarbakır, taşın konuştuğu kent Mardin, son telkari ustalarının sanatlarını sergilediği Midyat, suyun tehdit ettiği Hasankeyf, İncil’de bile bahsi geçen Dicle, Türkiye’nin görkemli projesi GAP, Tanrı heykellerinin süslediği Nemrut Dağı, binbir rengin şehri Şanlıurfa, Hz. İbrahim’in yaşadığı Harran, kelaynak kuşlarıyla ünlü Birecik, baraj suları altında kalan Halfeti, Zeugma’nın olağanüstü mozaikleri, çarşıları ve yemekleriyle meşhur Gaziantep, dinler mozaiği Antakya, birbirini görmeyen pencereli evler, köşkler, hanlar, manastırlar...

28.05.2006Seyahat
Emniyet Müdürlüğünde terfiler belli oldu

Emniyet Müdürlüğü'nde terfiler belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde bir üst sınıfa terfi eden 562 emniyet müdürü ve emniyet müdürlüğüne terfi eden 404 emniyet amirinin isimleri belli oldu.

9.05.2006Spor Arena
İnsanı gibi şıklığı ve gösterişi seven kent

İnsanı gibi şıklığı ve gösterişi seven kent

Her halinden belli. Zengin bir kent. Er geç karşınıza gecekonduların çıkacağını sanıyorsunuz ama sonra buralarda yaşayanların ‘’Gecekondu Önleme Bölgesi’’ndeki arsalara taşındıklarını öğreniyorsunuz. Kent, insanı gibi şıklığı ve gösterişi seviyor. Büyük dükkanlar, yüksek apartmanlar, geceleri ışıl ışıl parlayan bulvarlar, binlerce kişi alan restoranlar...

21.11.2004Seyahat
Kuzeydoğu Türkiye’nin en etkileyici rotası: YUKARI FIRAT HAVZASI

Kuzeydoğu Türkiye’nin en etkileyici rotası: YUKARI FIRAT HAVZASI

Fırat Nehri ve kolları boyunca yapılan, Doğu Anadolu’nun çıplak dağlarına rağmen vahalarla dolu bir yolculuk. Toplam 2800 kilometre boyunca akan Fırat’ın binbir kıvrımında, Erzincan- Elazığ yolu üzerinde, farklı bir coğrafya, bölgeye özgü yaşamlar ve kıyıda köşede kalmış, etkileyici bir tarih...

26.09.2004Seyahat
Pamuk kamyonu devrildi: 26 işçi yaralı

Pamuk kamyonu devrildi: 26 işçi yaralı

Batman`da, pamuk işçilerini taşıyan bir kamyonetin devrilmesi sonucu 26 işçi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Batman`dan Malabadi Beldesi`ne pamuk işçisitaşıyan Mehmet Şah Kuşgül yönetimindeki 34 VL 0192 plakalı kamyonet, Batman- Silvan karayolunda aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu şarampole devrildi.

14.01.2002Gündem
Bilecik

Bilecik

24.02.1999Gündem

Yazar Sonuçları

Zazaca Kürtçe değildir

Dersim’in asıl adı nedir? Bu bölgede oturanlar nereden, ne zaman gelmişlerdir? Akrabaları hangi ülkede yaşamaktadır? Türk müdürler; Kürt müdürler? Yoksa nedirler? Dillerinin özelliği nedir? Alevi midirler? Eğer önyargılarınızın tutsağı iseniz bu yazıyı hiç okumayınız. Yok anlamak-öğrenmek istiyorsanız; işte size 10 maddede Dersim gerçeği…

19.12.2009

Dengir Mir Mehmet bu anıyı dikkatle okusun

DOSTLARLA yapılan sohbetlerde söz dönüp dolaşıp ülke sorunlarına kilitleniyor. Yani laiklik, demokrasi, cumhuriyet ve Atatürk devrimleri..

29.06.2008

Değişimin nedeni yeni otomobil mi

Şamdan’ın sahibi Mehmet Tuna ile eşi Şehnaz Hanım son derece medyatik yüzlerdir. Sık sık gecelerde görünür, rahat rahat da poz verirler gazetecilere...

30.05.2004

Babil hayali Saddam'a yaramadı

Amerikan birliklerinin Bağdat'a ilerlemeleri sırasında haberlerin aralarında sıkışıp kalan bazı kelimeler bilmem dikkatinizi çekti mi? Saddam'ın bir türlü ortalarda görünmeyen ‘‘Cumhuriyet Muhafızları’’nın oluşturduğu ‘‘Babil’’, ‘‘Nabukadnezar’’ ve ‘‘Hammurabi’’ gibi tümenlerinin isimleri?

12.04.2003

Diyarbakır’ı General Franks’tan önce Kanuni Süleyman üs yapmıştı

Amerika'nın Irak'a girecek olan 80 bin askerine harekát merkezi yapmak istediği Diyarbakır, geçmişte Irak taraflarında yaşanan bütün savaşların kumanda merkeziydi ve Kanuni Süleyman'dan Dördüncü Murad'a kadar birçok hükümdarın ve kumandanın karargáhı olmuştu.

28.12.2002