EKSTRA
MENÜ

Sağlıklı Yiyecekler

Sağlıklı Yiyecekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlıklı Yiyecekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.230 Sağlıklı Yiyecekler haberi bulunmuştur.

Sağlıklı Yiyecekler Haberleri

Damarlarınıza iyi bakın

Damarlarınıza iyi bakın

Kendimize ne kadar iyi bakarsak bakalım yaşam kalitemizde her 10 yılda bir yüzde 5’lik bir gerileme mutlaka oluyor.

23.03.2010Kelebek
Obeziteye karşı cephe genişliyor

Obeziteye karşı cephe genişliyor

ABD’de obeziteye karşı savaşta yeni cepheler açıldı. ABD ‘First Lady’si Michelle Obama, gıda devlerinden, öğrenciler için kantinlerde satılmak üzere daha sağlıklı ürünler geliştirmelerini istedi.

17.03.2010Dünya
Obamalar obeziteye el attı

Obama'lar obeziteye el attı

ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, çocukluk obezitesine karşı kampanyasını açıkladı.

10.02.2010Gündem
Yeni yılda alınan kararlar hayatınızı değiştirebilir

Yeni yılda alınan kararlar hayatınızı değiştirebilir

Yeni bir yıla girerken alınan kararlar, birkaç hafta içinde unutulur gider. Kendimize verdiğimiz bu sözleri tutmayarak, kalp rahatsızlığı, diyabet ve kansere yakalanma riskimizi azaltma fırsatına sırtımızı döndüğümüzü bilsek yine de bu kadar vurdumduymaz olabilir miyiz?

Gençler yanlış besleniyor

Gençler yanlış besleniyor

72 milyona ulaşan nüfusumuzun büyük bir kısmını gençler oluşturuyor ve biz bu durumdan çok memnunuz. Haksız da sayılmayız.

25.11.2009Kelebek
İyi dostlar kalbe de iyi geliyor

İyi dostlar kalbe de iyi geliyor

Stresin sağlık, özellikle de kalp sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri uzun bir dönemden bu yana biliniyor. Klinik araştırmalar, kalp hastalıkları, damar tıkanıklıkları, inme gibi rahatsızlıklarla daha sık karşılaştıkları yönündeki teorileri destekliyor.

Çatışmadan doğru beslenmeyi öğretin

Çatışmadan doğru beslenmeyi öğretin

Okul döneminde beslenmenin ayrı bir önemi var. Çünkü bu dönem hızlı büyüme ve gelişme çağı. Ayrıca belki ömür boyu sürecek beslenme alışkanlığı da bu süreçte kazanılıyor. Kritik süreçte anne ile çocuğun beslenme yüzünden sık sık çatıştığını belirten Diyetisyen Dilek Işık, “Beslenme biçimi, bu çağdaki çocuğun konsantrasyonunu, dolayısıyla okuldaki performansını ve başarısını etkiliyor. Yine de beslenme alışkanlığı kazandırırken, dayatma ve zorlama yerine, ihtiyaç olduğunu hissettirerek anlatırsak gerçekten sağlam temeller atabiliriz” diyor.

11.09.2009Kelebek
Belleğinizi nasıl güçlendirirsiniz

Belleğinizi nasıl güçlendirirsiniz?

Bellek kaybının baş müsebbipleri arasında stresin yer aldığını göz önünde bulundurursak...

Yemek yedirememek hâlâ en büyük sorun

Yemek yedirememek hâlâ en büyük sorun

Obezite, gelecek nesilleri tehdit eden en büyük sorunlardan biri olarak gösterilse de, hâlâ yemek saati geldiğinde büyük sorunlar yaşanan evler var. Pek çok anne, elinde yemek tabağı, çocuğunun peşinde koşmak zorunda kalıyor. Yemek yemekte direnen çocuk, işi bazen kusmaya kadar vardırıyor. Uzmanlar zorlamanın bir işe yaramayacağını, ne kadar yiyeceğine çocuğun karar vermesi gerektiğini söylüyor.

6.02.2009Kelebek
Aldatma ve aldatılma üzerine.

Aldatma ve aldatılma üzerine.

Tüm aşıkların korkulu rüyasıdır aldatılmak. Peki aldatıldığınızı nasıl anlarsınız ya da aldatıldığınızı öğrendiğinizde ne yapmalısınız? İste sorularınızın cevapları.

21.01.2009Aşk
‘Sevişir gibi yemek yerim’

‘Sevişir gibi yemek yerim’

Sosyetenin çok göz önünde olmayan ancak çok sevilen ve yaşam tarzı takdir edilen üyelerinden biri Clara Amram. Günün iki saatini yoga ve meditasyona ayıran, hem ruhu hem bedeni beslemekte ustalaşan Amram, yaşam önerilerini daha çok insanla paylaşabilmek için bir kitap yazdı. Adı ‘Clarita’s Way’ yani ‘Clarita’nın Yolu’. Faydalanacağınızı umduğumuz bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Clara Amram,“Çok yemek yerim ancak vücudumun ihtiyacı olduğu kadar yerim. Doyma hissini hissettiğim ilk anda çatalı bıçağı bırakırım. Yemekle sevişir gibi yemek yerim” diyor.

26.08.2008Kelebek
Sefertası ’fast food’a karşı

Sefertası ’fast food’a karşı

Artık 7’den 70’e herkesin önem verdiği bir konu beslenme. Hazır besinlere karşı ilgi, özellikle çocuklar ve gençler arasında çok yaygın.

28.12.2007Ege
Organik süt kullanan kahve zinciri geldi

Organik süt kullanan kahve zinciri geldi

Tüm İngiltere’de "Milano’nun batısındaki en iyi espresso" sloganı ile tanınıyor. 2000’de İngiliz Tasarım Konseyi tarafından, İngiltere’deki en iyi marka ödülüne layık görüldü. 2004 ve 2005’te Business Week dergisi onu Avrupa’nın en hızlı büyüyen 20. şirketi seçti. Kurucusu Gerry Ford, 2005 PLC ödüllerinde yılın girişimcisi ödülünü kazandı.

1.11.2007Kelebek
7 hayatımın numarası

7 hayatımın numarası

Evinde eskort kızlarla grup sex partisi düzenlediği için suçlamaların odak noktası olan Manchester’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo’nun kendi kaleminden dikkat çeken yaşamı…

26.09.2007Futbol
Hamburger yiyecekseniz yanında ayran için

'Hamburger yiyecekseniz yanında ayran için'

Sağlık Bakanlığı gençlere, “Hamburger yanında salata, ayran veya meyve suyu tercih edin” önerisinde bulundu.

23.09.2007Sağlık
Ekolojik yaşa mutlu ol

Ekolojik yaşa mutlu ol

Çevre korumayla ilgili konular sürekli gündemde. Formsante dergisi de ağustos sayısında bu konuyu ele aldı. İşte dünyayla dost yaşamanıza yardımcı olacak birkaç öneri...

13.08.2007Kelebek
Aldatmanın işaretleri burada

Aldatmanın işaretleri burada!

'Acaba sevgilim beni aldatıyor mu' diye paranoya olduysanız bu işaretlere dikkat edin...

26.07.2007Kelebek
Aldatılmanın işaretleri

Aldatılmanın işaretleri

'Acaba sevgilim beni aldatıyor mu' diye paranoya olduysanız bu işaretlere dikkat edin...<1>Kadın

17.07.2007Kelebek
Yağsız diyetler hasta ediyor

Yağsız diyetler hasta ediyor

Diyette yağı sıfırlamak kabızlık ve bağırsak sorunlarına yol açıyor. Yağları ihmal etmeyin...

Kilo vermenin 50 farklı  yolu

Kilo vermenin 50 farklı yolu

Sürekli bir diyeti bırakıp başkasına mı başlıyorsunuz? Peki buna rağmen değil bir kilo 100 gram bile veremiyor musunuz? O halde size önerimiz diyet kelimesini kesinlikle unutup küçük ayrıntılara özen göstererek fazlalıklarınızdan kurtulmanız.

9.05.2007Sağlık
Kalp hastalıklarından korunmanın 9 yolu

Kalp hastalıklarından korunmanın 9 yolu

Daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenin anahtarı, yaşam tarzımızda yapacağınız küçük değişikliklerde saklı...

1.05.2007Sağlık
Çocuklar neden şişmanlıyor

Çocuklar neden şişmanlıyor?

Hiçbir anne-baba çocuğunun zayıf, çelimsiz olmasını istemez ancak bunun uğruna da, "yeter ki yesin" diyerek çocuklarınızın sağlıksız besinlerle çok kilo almalarına neden olabilirsiniz. Dr. Kuşhan'ın çocuk şişmanlığı üzerine yaptırdığı araştırmaya göre, beslenme konusunda ülke olarak çok bilinçsiz olduğumuz ortaya çıktı.

26.03.2007Sağlık
Arkadaşlarınız diyetinizi destekliyor mu

Arkadaşlarınız diyetinizi destekliyor mu?

İş kilo vermeye geldiğinde arkadaşlarınız sizi destekleyebilir ya da kilo verme kararınızı sabote edebilirler. Testimizi cevaplayın ve arkadaşlarınızın diyet yapan birinin sadık dostları mı, yoksa engel olan arkadaşlar mı olduğunu görün!

Sadakat, magazin kurbanı

Sadakat, magazin kurbanı

Hafta Sonu dergisi bu hafta, birbirini aldatan ünlü eşlerin sayısındaki artışı sorguladı.

22.09.2006Kelebek
Yoksa aldatılıyor musunuz

Yoksa aldatılıyor musunuz?

Bir süredir eşinizde gözle görülür davranış değişiklikleri fark ediyorsunuz. Artık tanıdığınız, bildiğiniz erkek değil! Acaba aldatılıyor olabilir misiniz?

9.06.2006Aşk
Sağlıklı beslenme önerileri

Sağlıklı beslenme önerileri

Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Erkmen, gıda ürünlerinin satın alınması, saklanması ve hazırlanmasında yazın çok daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

28.04.2006Kelebek
Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

Az sonra okuyacağınız işaretlerden hepsini sevgilinizde görmüyorsanız, gereksiz paniğe kapılmayın. Bazen herkesin davranışları aniden değişiklik gösterebilir. Önemli olan bu değişikliklerin gerçek nedenini öğrenebilmek...

12.04.2006Aşk
Ekolojik tarım çiftliğinde alternatif tatil

Ekolojik tarım çiftliğinde alternatif tatil

Ekolojik tarım turizmi; bahçeyi, toprağı özleyen şehir insanları için alternatif olarak ortaya çıktı. Buğday Derneği’nin yürüttüğü TaTuTa projesi sayesinde, ekolojik tarım yapılan çiftliklere gidip konaklamak, çiftçiliğin nasıl yapıldığını görmek, hatta bizzat üretimde bulunmak mümkün. Türkiye’de bu kapsamda tam 69 çiftlik var. Yalova’daki Thuya Eko Pansiyon da bu çiftliklerden biri.

9.02.2006Seyahat
Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness (sürekli sağlıklılık, iyilik hali) bir yaşam biçimidir. İdeal sağlığa kavuşmak ve bunu devam ettirmek, stresinizi kontrol altında tutmak, rahatlamak, kaliteli ve iyi bir uyku uyumak 'wellness yaşam biçimi' için gerekli olan temel bileşenlerdir.

İngiltere’de abur cubur reklama denetim

İngiltere’de abur cubur reklama denetim

İngiltere Sağlık Bakanlığı gıda firmalarını bazı yiyecek reklamları yüzünden uyardı. Sağlık bakanlığı özellikle çocuklar üzerinde etkili fazlasıyla tuz ve şeker içeren kalorili hazır yiyecek reklamlarının durdurulması gerektiğini söyledi.

7.07.2003Ekonomi
Obezite, Krafta porsiyon küçültüyor

Obezite, Kraft'a porsiyon küçültüyor

ABD'de, sigara firmalarından yüklü tazminatlar koparan açık göz avukatların şimdi de büyük gıda firmalarına göz dikmesi üzerine Amerikan gıda devi Kraft bazı önlemler aldı.

2.07.2003Ekonomi
En sağlıklısı Taş Devri diyeti

En sağlıklısı Taş Devri diyeti

ABD'li bir beslenme uzmanı, en sağlıklı beslenme tarzının Taş Devri'ne ait olduğunu iddia ederek, "günümüz insanı sağlıklı olmak için 15 bin yıl önce atalarımızın yediklerinden yemeli" dedi.

26.03.2002Kelebek
En sağlıklısı Taş Devri diyeti

En sağlıklısı Taş Devri diyeti

ABD'li bir uzman, en sağlıklı beslenme tarzının Taş Devri'ne ait olduğunu iddia ederek, "günümüz insanı sağlıklı olmak için 15 bin yıl önce atalarımızın yediklerinden yemeli" dedi.

26.03.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Damarlarınıza iyi bakın!

Kendimize ne kadar iyi bakarsak bakalım yaşam kalitemizde her 10 yılda bir yüzde 5’lik bir gerileme mutlaka oluyor.

22.03.2010

Gençler yanlış besleniyor

72 milyona ulaşan nüfusumuzun büyük bir kısmını gençler oluşturuyor ve biz bu durumdan çok memnunuz. Haksız da sayılmayız.

18.11.2009

Mutsuz çocuk yetiştiriyoruz

Çocuklarımız gittikçe şişmanlıyor; eskisine oranla daha sık hasta oluyorlar; eskisinden daha tembel ve mutsuzlar... Şişman çocuklar, günümüzün önemli bir sorunu haline geldi. Peki o zaman ne yapmalı?.. Bizce artık okul müfredatlarına "yaşama sanatı" dersleri konmalı.

12.08.2007

Artık tıraş sonrası birkaç dakikalık kolonya masajı erkekleri kesmiyor

Erkekler berberlerin tıraş sonrası yüzlerine kolonyayla yaptığı birkaç dakikalık masajı bakım için yeterli bulmuyor.

16.06.2006

Kupa öncesi maç talimatları

Çalışmalar sessizlik içinde fakat kararlılıkla sürdürülüyor...

2.06.2006

Kebabımız sağlığa zaralı bir yemek mi

Bir İngiliz Üniversitesi, yürüttüğü araştırmaların sonuçlarına dayanarak "kebabın en zararlı Fast Food olduğunu" açıkladı.

27.02.2006

Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness (sürekli sağlıklılık, iyilik hali) bir yaşam biçimidir. İdeal sağlığa kavuşmak ve bunu devam ettirmek, stresinizi kontrol altında tutmak, rahatlamak, kaliteli ve iyi bir uyku uyumak ‘wellness yaşam biçimi’ için gerekli olan temel bileşenlerdir.

22.01.2005

Karar verdim hadi’ci anne olmayacağım

Bugün 1 Ocak. Yarın da 2 Ocak... Böyle devam edebiliriz ayın otuzuna kadar değil mi?

31.12.2004