EKSTRA
MENÜ

Sağlık Taraması

Sağlık Taraması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Taraması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.998 Sağlık Taraması haberi bulunmuştur.

Sağlık Taraması Haberleri

Güneydoğuda 12 bin 524 öğrenci yatılı telafi eğitimi aldı

Güneydoğu'da 12 bin 524 öğrenci yatılı telafi eğitimi aldı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terör olayları nedeniyle eğitimde meydana gelen aksamaların telafisi için gerekli tedbirlerin alındığını, bu kapsamda toplam 12 bin 524 öğrencinin ara tatil süresince yatılı telafi programına dahil edildiğini belirtti.

26.07.2016Eğitim
‘Acaba hasta mıyım’ kaygısı da bir hastalık

‘Acaba hasta mıyım’ kaygısı da bir hastalık!

2013’te Amerikan Psikiyatri Birliği tarafından adı ‘Hastalık Kaygısı Bozukluğu’ olarak tanımlanan hipokondriya, her yaş grubunda görülebiliyor. Her hastalıkta olduğu gibi bunda da stres çok önemli. Ama özellikle teknoloji çağında olmamızdan dolayı gençler risk altında.

15.05.2016Eğitim
Kazım Koyuncu’nun ağabeyi Hüseyin Koyuncu: En çok Kazımla sohbet etmeyi özlüyorum

Kazım Koyuncu’nun ağabeyi Hüseyin Koyuncu: 'En çok Kazım'la sohbet etmeyi özlüyorum'

Karadeniz müziğinin efsanelerinden Kâzım Koyuncu, 11 yıl önce, 33 yaşındayken kanser nedeniyle aramızdan ayrılmıştı. Babası Cavit Koyuncu da (85), Çernobil nükleer patlamasının 30’uncu yılında, geçen hafta aynı hastalıktan vefat etti. Baba Koyuncu’nun ölüm haberiyle ünlü sanatçının en büyük ağabeyi Hüseyin Koyuncu’nun da kanser olduğunu öğrendik. Aileyi Hopa’daki evlerinde ziyaret ettik.

30.04.2016Hayat
Cinselliğin tadını kaçıran hastalık

Cinselliğin tadını kaçıran hastalık

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Nafiz Karagözoğlu şeker hastalığının cinsel yaşamı da etkilediğini söyledi.

21.04.2016Sağlık
Sorunlara yerinde çözüm

Sorunlara yerinde çözüm

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ile birlikte 3. Sanayi Sitesi’nin geleneksel kuru fasulye gününe katılıp esnafın sorunlarını dinledi.

8.04.2016Ege
Doğu’da hasar gören okullar tespit edildi

Doğu’da hasar gören okullar tespit edildi

MEB verilerine göre, doğuda yaşananlar nedeniyle Şırnak'ta 44, Mardin'de 26 ve Diyarbakır'da 7 olmak üzere toplam 77 okul ağır hasar gördü. Ağır, orta ve hafif hasarlı okullar için, 28 milyon 250 bin 585 lira, bölgedeki okulların tamir ve tadilatı için 18 milyon 20 bin 550 lira ödenek, illerin bütçelerinden de yaklaşık 34 milyon lira kaynak aktarıldı.   

4.04.2016Eğitim
Sağlık taramaları sürüyor

Sağlık taramaları sürüyor

İZMİR’de, Konak Belediyesi’nin semt merkezlerinde 6 aylık periyotlarla sürdürdüğü sağlık taramalarına geçen hafta hizmete açılan Mehmet Ali Akman Semt Merkezi ile devam edildi.

1.04.2016Ege

Yazar Sonuçları

Hangi aktivite daha çok zayıflatır?

Aktivite programları içinde, yağların yakılabilmesi için aerobik egzersizler mutlaka yer almalı. Aerobik egzersizler kalp ve damar sisteminizin verimliliğini artırır, damar duvarı esnekliğini koruyup güçlendirir.

16.11.2016

Biberiye, kekik ve çemen otu balıklara da iyi geliyor 

Darbe girişimi nedeniyle haber akışı azaldığı için bugün köşemizdeki iyi haberler arşivden...

20.07.2016