EKSTRA
MENÜ

Sağlık Taraması

Sağlık Taraması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Taraması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.005 Sağlık Taraması haberi bulunmuştur.

Sağlık Taraması Haberleri

Güney Kore yeni tip koronavirüs sebebiyle alarm seviyesini yükseltti

Güney Kore yeni tip koronavirüs sebebiyle alarm seviyesini yükseltti

Güney Kore, Çin'de ortaya çıkan ve Güney Kore'de 4 kişide tespit edilen yeni tip koronavirüsün (2019-nCoV) yarattığı tehlikeye karşı bulaşıcı hastalık alarm düzeyini artırdı.

27.01.2020Dünya
Etiyopyada havalimanında koronavirüse karşı sağlık taraması başladı

Etiyopya'da havalimanında koronavirüse karşı sağlık taraması başladı

Afrika ülkesi Etiyopya'nın Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı'nda yeni tip koronavirüse (2019-nCoV) karşı sağlık taraması başlatıldı.

25.01.2020Dünya
Çin’de ortaya çıkan yeni koronavirüsü salgına dönüşüyor

Çin’de ortaya çıkan 'yeni koronavirüsü' salgına dönüşüyor

Çin'de aralık ayında ortaya çıkıp 440 kişiye bulaşan ve 9 can alan koronavirüsü, ilk aşamada yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığına neden olurken ilerleyen safhalarda zatürre, böbrek yetmezliği ve ölüme neden oluyor.

22.01.2020Dünya
MSB duyurdu... Barış Pınarı Harekatı bölgesinde sağlık taraması

MSB duyurdu... Barış Pınarı Harekatı bölgesinde sağlık taraması

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde görülen şark çıbanı hastalığının tedavisi için kapsamlı sağlık taraması ve tedavi faaliyetleri yürütüldüğünü duyurdu.

27.12.2019Gündem
Robot doktor Robo Doc çocuklara sağlık taraması yapıyor

Robot doktor 'Robo Doc' çocuklara sağlık taraması yapıyor

Her alanda büyüyen teknolojisiyle dünyanın en teknolojik ülkesi haline gelen Çin'de okullarda çocuklara yönelik bir robotik doktor geliştirildi."Walklake" adını taşıyan bu "Robo-Doc" anaokulu öğrencilerinin elini, yüzünü, dişini, gözünü tarayarak çocukların sağlığı hakkında bilgi veriyor. Bunun yanı sıra ateş de ölçen robotik doktor, sağlık taramasını çok kısa sürede tamamlıyor ve herhangi bir anormallik saptarsa ekrana yansıtıyor.Ülke çapında 6 bin anaokulunda tanıtılan cihazın velilere göre en önemli özelliği m ise sağlık taramasını eğlenceli bir şekilde çocuklara sevdirmesi.

16.09.2019Haber
Her Kadının Rutin Olarak Yaptırması Gereken 6 Sağlık Kontrolü

Her Kadının Rutin Olarak Yaptırması Gereken 6 Sağlık Kontrolü

Kadınlarda hayati risk oluşturan hastalıklar bazen büyük, bazen ise sessiz belirtilerle geliyor. Kadın sağlığına yönelik hastalıkların tespitindeyse rutin kontroller büyük önem taşıyor. Her şeyin sağlıklı ve iyi durumda olduğundan emin olmak mı istiyorsunuz? O zaman birkaç basit kontrol yapmalısınız. İşte her kadının rutin olarak yapması gereken 6 sağlık kontrolü…

4 ilde hayvan dinlendirme tesisi için proje hazır

4 ilde hayvan dinlendirme tesisi için proje hazır

Tarım ve Orman Bakanlığı, "Uzun yolculuklar sırasında hayvanların dinlendirilmesi, beslenmesi ve kontrol edilmesi amacıyla dinlendirme istasyonları kurulması çalışmaları devam ediyor. Ortalama 300 büyükbaş ile bin küçükbaş kapasiteli bu istasyonlardan Afyonkarahisar, Ankara, Kayseri ve Sivas'ta yapılacaklar için projeler hazırlandı ve ihalesi için Milli Emlak Genel Müdürlüğüne bildirildi" açıklamasında bulundu.

3.07.2019Ekonomi
Çölyak hastalığı nedir | Çölyakta hangi besinler tüketilmemelidir

Çölyak hastalığı nedir? | Çölyakta hangi besinler tüketilmemelidir?

Her yaştan insanda görülme olasılığı yüksek olan çölyak hastalığı, tedavi edilmediği takdirde ciddi boyutlara ulaşarak, sağlığı tehdit ediyor. Çölyak, genetik yatkınlığı olan bireylerde buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda ve gluten isimli proteine karşı duyarlılık sonucu ortaya çıkıyor. Peki, çölyak hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır? Çölyakta hangi besinler tüketilmemelidir? İşte, çölyak hastalığı ile ilgili bilinmesi gerekenler...

11.04.2019Sağlık
Öykü Arine nakil süreci başladı

Öykü Arin'e nakil süreci başladı

İzmir'de geçen yıl kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan Öykü Arin'e (4) annesi Eylem Şen Yazıcı'dan yüzde 50 uyumlu ilik nakli yapılması için süreç başlatıldı. İşlemleri için Antalya'de hastaneye yatan Eylem Şen Yazıcı'dan bir hafta sonra alınacak ilik, kızına nakledilecek.

10.04.2019Gündem
Her bebek karakteriyle doğar

Her bebek karakteriyle doğar

Hamile Eğitim Rehberi Ayşe Öner, "Bebekler anneyi hissediyor. Her bebek kendi huyu ve karakteriyle doğuyor ama emzirmenin ve anne sütünün bilinmesi, karşılaşılabilecek sorunlara hazırlıklı olmak çok kıymetlidir" dedi.

Çölyak hastalığı nedir

Çölyak hastalığı nedir?

Çocuklarda kusma, ishal, karın şişliği, yetişkinlerde ise kansızlık ile kendisini belli eden çölyak hastalığı, günümüzde internette en çok araştırılan hastalıkların başında geliyor. Çölyak, kişinin, glüten içeren yiyecekler yediği zaman bağırsak sistemlerinde oluşan sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Peki her yaşta görülebilen çölyak hastalığı nedir? İşte bazı bilgiler...

31.03.2019Sağlık
Çölyak hastalığı nedir

Çölyak hastalığı nedir?

Çölyak hastalığı, genetik yatkınlığı olan bireylerde buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan ve suda erimeyen glüten isimli proteine karşı duyarlılık sonucu gelişiyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de tanılanan 88 bin 790 Çölyak hastası bulunuyor. Çölyak hastalığında, bilinen tek tedavi glütenin ömür boyu diyetten çıkarılması olarak gösteriliyor. Peki, Çölyak hastalığı nedir?

13.02.2019Sağlık
At gribi yarışları durdurdu

At gribi yarışları durdurdu

En az Türkiye’deki kadar Britanya ve çevresinde büyük ilgi gören at yarışlarına hastalık damgasını vurdu. Hastalık sonrası Britanya ve İrlanda’daki at yarışları dün yapılamadı. Ekiplerin ise sağlık taraması sürüyor.

8.02.2019Avrupa
Almanya’nın mülteci kriterleri, insan hakları örgütlerini kızdırdı

Almanya’nın mülteci kriterleri, insan hakları örgütlerini kızdırdı

Almanya, 2019’da Türkiye’den kriterlerine uyan 6 bin Suriyeli alma hedefi belirledi. İnsan hakları kuruluşları ise hem İçişleri Bakanlığının bu konudaki kriterlerini eleştirdi hem de çok az olan sayıyı ‘utanç verici’ olarak değerlendirdi.

7.02.2019Avrupa
Gençlerde Ani Kalp Ölümlerini Önlemenin Yolları

Gençlerde Ani Kalp Ölümlerini Önlemenin Yolları

İlerleyen yaşla birlikte görülme sıklığı artan kalp hastalıkları artık gençleri de tehdit ediyor. Erken yaşlarda ani ölüm nedenlerinin üçte ikisini kalp hastalıkları oluşturuyor. Sigara, yanlış beslenme, obezite ve yoğun stres gençlerde görülen kalp hastalıklarının ana sebeplerini oluşturuyor. Bu risk faktörlerini ortadan kaldırmak ve bazı önemli noktalara dikkat etmek kalp hastalıklarından korunmada büyük rol oynuyor. Kardiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Sercan Okutucu, gençlerde ani ölüm nedenleri hakkında bilgi verdi.

Üniversite öğrencileri köylerde sağlık taraması yaptı

Üniversite öğrencileri köylerde sağlık taraması yaptı

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencileri Korkuteli ilçesine bağlı köylerde ücretsiz sağlık taraması yaptı.

15.01.2019Kampüs
Muşta 28 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Muş'ta 28 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Muş'ta hepatit A virüsü bulaşan 28 öğrenci hastanede tedavi altına alındı.

2.11.2018Gündem
Hedef 1 milyon turist

Hedef 1 milyon turist

Yazın verimli bir turizm sezonu geçiren Türkiye, havaların soğuması ile birlikte sağlık turizminde de oldukça hareketli günler yaşıyor. Verilere göre; sağlık turizmi kapsamında Türkiye'yi ziyaret edenlerin sayısı bu yılın ilk yarısında 274 bin 62'yi bulurken, 2018’in sonunda turist sayısının 1 milyon olması hedefleniyor.

22.10.2018Ekonomi
Kadınların yaptırması gereken sağlık taramaları

Kadınların yaptırması gereken sağlık taramaları

Birçoğumuz vücudundan gelen sinyalleri dikkate almayarak duymazlıktan geliyor. Oysa alınan bir küçük önlem ve uzman önerilerine kulak vermek birçok hastalığın daha başlamadan fark edilmesine yarıyor. Tüm hastalıkların başarıyla tedavi edilebilmesi için erken tanının şart olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Eralp Başer kadıların genç kızlıktan itibaren yaptırması gereken sağlık taramalarını, uyması gereken kuralları anlattı.

15.08.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Mide ameliyatı mı zeytinyağlı barbunya mı?

Eğer kilo sorununuz varsa, menülerinize daha sık barbunya fasulyesi eklemenizde fayda var.

24.09.2019