EKSTRA
MENÜ

Sağlık Raporu

Sağlık Raporu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sağlık Raporu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.145 Sağlık Raporu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sağlık Raporu Haberleri

Suriye ve Mısır ile hemen barışacağız

'Suriye ve Mısır ile hemen barışacağız'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “İktidar olduğumuzda inşallah Suriye ve Mısır ile karşılıklı büyükelçilikleri açacağız. Yolların tamamını trafiğe açacağız” dedi.

7.10.2021Gündem
Pakize Suda kimdir, kaç yaşında, ne yapıyor Pakize Sudaya yeğeni vasi olarak atandı

Pakize Suda kimdir, kaç yaşında, ne yapıyor? Pakize Suda'ya yeğeni vasi olarak atandı!

Oyuncu, yazar Pakize Suda son zamanlarda zor günler geçiriyor. ‘Akıl zayıflığı’ yaşadığı gerekçesiyle ablası tarafından vesayet davası açılan Pakize Suda’ya Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda'ya 46 yaşındaki yeğeni Dilara Elagözlü'nün vasi olarak atanmasına karar verdi. Başarılı oyuncu ve yazar Pakize Suda kaç yaşında, kimdir, şimdilerde ne yapıyor? İşte Pakize Suda hakkında merak edilenler…

5.10.2021Hayat
Pakize Sudanın zor günleri...

Pakize Suda'nın zor günleri...

İzmir'in Çeşme ilçesinde yaşayan oyuncu, yazar Pakize Suda’ya (71), 'akıl zayıflığı' yaşadığı belirtilerek opera sanatçısı ablası Ayşe Suda tarafından vesayet davası açıldı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda'ya yeğeni Dilara Elagözlü'nün (46) vasi olarak atanmasına karar verdi.

5.10.2021Magazin
Ehliyet Türleri Ve Sınıfları Nelerdir A2, B, D, E, G, H Sınıf Sürücü Belgeleri..

Ehliyet Türleri Ve Sınıfları Nelerdir? A2, B, D, E, G, H Sınıf Sürücü Belgeleri..

Önemli bir değişim gösteren ehliyet türleri ve sınıfları, günümüzde daha geniş bir yelpaze altında ele alınıyor. Bu ehliyet çeşitlerini öğrenmek isteyen birçok kişi ise internet üzerinden bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, ehliyet türleri ve sınıfları nelerdir? A2, B, D, E, G, H sınıf sürücü belgeleri üzerine merak edilen bilgileri derledik.

24.09.2021Araştırma
Antalyada boğazına bıçak dayadığı ustasını, 5 saat rehin aldı

Antalya'da boğazına bıçak dayadığı ustasını, 5 saat rehin aldı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir restoranda çalışan garson Kamil T.A. (25), ustası Lütfü Salman'ın birini boynuna dayadığı 2 bıçakla rehin aldı. Lütfü Salman'ı restorandan çıkarıp, yaklaşık 800 metre ileride bulunan alışveriş merkezi önüne götüren Kamil T.A., Lütfü Salman'ın boynunu kesmeye kalkıştı. Rehine krizi, Lütfü Salman'ın Kamil T.A.'nın elinden kurtulmasıyla yaklaşık 5 saat sonra sona erdi.

19.09.2021Gündem
Son dakika… Taksilerde flaş değişiklik Yaş sınırı 68’e yükseltildi

Son dakika… Taksilerde flaş değişiklik! Yaş sınırı 68’e yükseltildi

Ticari araç kullanan şoförler için yaş sınırı 65’ten 68’e yükseltildi. Bu gelişmeden sadece ticari taksi kullanan şoförler yararlanabilecek.

14.09.2021Ekonomi
Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

İstanbul'da ticari taksilere yönelik tepkiler artarken işin arka planında neler olduğu merak ediliyordu. Taksi plakası kiralamadan şoförün kazancına kadar birçok noktaya değindik. Her ay binlerce lira kazanan ve yüzde 92'si kirada olan ticari taksilerin vergi ödemediği gerçeği ortaya çıktı. Yasal boşluk nedeniyle kiralamadan doğacak olan vergiler hiçbir suretle tahsil edilmiyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman "Kiralamaya yönelik hiçbir vergi ödenmiyor. Galerici, mal sahibi ve kiracı bu işi kendi arasında yapıyor. Devlete bildirilmiyor." açıklamasında bulundu.

7.09.2021Ekonomi
Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir? İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

Üniversite kayıtları için beklenen gün geldi. Yükseköğretim programlarına yerleşen üniversite öğrencileri, elektronik kayıtlarını 4 Eylül tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. 2021 Üniversite online kayıt işlemleri e devlet üzerinden alınacak. Elektronik kayıtların ardından şahsen başvurular üniversiteler tarafından belirlenen belgeler ile gerçekleşecek. E devlet üzerinde yer alan e Kayıt ekranına T.C kimlik numarası ile erişim sağlanacak. Peki, üniversite e kayıtları nasıl yapılacak? İşte, Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler ve online kayıt ekranı.

6.09.2021Gündem
Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanır 2021 ücretli öğretmenlik sonuçları için gözler MEBde

Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? 2021 ücretli öğretmenlik sonuçları için gözler MEB'de

Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları öğretmen adaylarının gündeminde yer almaya devam ediyor. Temmuz ayında başlayan işlemler ile ilçelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurularını yapan adaylar MEB'den gelecek açıklamalara kilitlendi. Farklı branşlardan ücretli öğretmenlik için müracaatları olumlu değerlendirilen adaylar eylül ayı itibariyle görevlerine başlayabilecekler. Peki, 2021-2022 ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, ücretli öğretmen başvuru sonucu hakkında bilgiler.

30.08.2021Gündem
Futbolcu Nasıl Olunur Futbol Okullarında Futbolcu Olunur Mu

Futbolcu Nasıl Olunur? Futbol Okullarında Futbolcu Olunur Mu?

Futbol, hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok takip edilen spor dallarının başında geliyor. Futbolcu olmak ve profesyonel futbol kulüplerinde forma giymek isteyen kişilerin sayısı da her yıl artıyor. Futbolcu olmak için hem lisans almak hem de belli başlı kriterleri yerine getirmek gerekir. Futbolcu nasıl olunur? Futbol okullarında futbolcu olunur mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.08.2021Araştırma
İstanbulda servis ücretleri belli oldu

İstanbul'da servis ücretleri belli oldu

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul'da okul servis ücretlerinin geçen yılki fiyatlara yüzde 15 zam yapıldığını bildirdi.

20.08.2021Eğitim
Okul servisi ücretleri belli oldu En düşük rakam...

Okul servisi ücretleri belli oldu! En düşük rakam...

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul'da okul servis ücretlerinin geçen yılki fiyatlara yüzde 15 zam yapıldığını bildirdi.

20.08.2021Ekonomi
Heyet raporu nedir, nerede ve nasıl alınır Heyet raporu kaç gün olur ve sorgulama işlemi

Heyet raporu nedir, nerede ve nasıl alınır? Heyet raporu kaç gün olur ve sorgulama işlemi

Günümüzde sağlık ile ilgili birbirinden farklı işlemler yapılabiliyor. Özellikle farklı kurumlardan da birbirinden farklı raporlar istenebilir. Heyet raporları da bunlardan birisidir. Heyet raporu nedir, nerede ve nasıl alınır? Heyet raporu kaç gün olur ve sorgulama işlemi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

17.08.2021Araştırma
Son dakika: Ünlü çiftin oğlu Emre Maysı hastane önünde öldürmüştü Sanığın ailesi hakim karşısında

Son dakika: Ünlü çiftin oğlu Emre Mays'ı hastane önünde öldürmüştü! Sanığın ailesi hakim karşısında

Şişli'de 7 Ocak 2020'de, ünlü şarapları ithal eden bir firmanın sahibi olan Figen Mays ile Randolp Ward Mays çiftinin oğlu 17 yaşındaki oğlu Emre Tyler Mays'ı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servis girişinde husumetlisine benzediği gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Akın Kutlu'nun ailesi kavgalı oldukları Ozan Tekcan'ı öldürdükleri, bir kişiyi ise yaraladıkları iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

12.07.2021Gündem
Bakanlıktan Kurban Bayramı öncesinde genelge Satış ve kesim yerlerinde yeni tedbirler

Bakanlıktan Kurban Bayramı öncesinde genelge! Satış ve kesim yerlerinde yeni tedbirler

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kurban Bayramı'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde kutlanacak olması nedeniyle kurban satış ve kesim yerlerine yönelik bir dizi tedbir aldı.

10.07.2021Gündem
Doğru kurbanlık nasıl seçilir Kurbanlık sorgulama işlemi nasıl yapılır İşte detaylar

Doğru kurbanlık nasıl seçilir? Kurbanlık sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar

Kurbanlık almak isteyen vatandaşlar küpe numarasıyla "TÜRKVET", "HaySag", "Küpe Sorgulama" gibi mobil uygulamalardan veya "https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr/" adresi üzerinden hayvana ilişkin her türlü bilgiye ulaşabiliyor.

9.07.2021Gündem
Kurbanlıkların İstanbula girişi başladı

Kurbanlıkların İstanbul'a girişi başladı

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla kurbanlıklar İstanbul'a getirilmeye başlandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince, Kuzey Marmara Otoyolu Mecidiye gişeleri denetim noktasında kurbanlıkların pasaport ve sağlık raporu kontrolleri yapıldı

4.07.2021Gündem
Miras davası ortalığı karıştırdı O döneme ait akıl sağlığı raporu istendi

Miras davası ortalığı karıştırdı! O döneme ait akıl sağlığı raporu istendi!

Geçtiğimiz yıl vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetine iki yeğeni, ‘vasiyetnamenin iptali’ davası açmıştı. Mahkeme, davanın 3. duruşmasında tanık Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını istedi.

30.06.2021Magazin
MSB ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı yapacak.. İşte, İŞKUR MSB personel alımı detayları

MSB ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı yapacak.. İşte, İŞKUR MSB personel alımı detayları

MSB ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı ile kadrosuna yüzlerce kişiyi katmaya hazırlanıyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan MSB ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı için İŞKUR kaydının bulunması ya da kayıt yapılması önem arz edecek. Peki, Milli Savunma Bakanlığı ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı başvurusu nasıl yapılır ve hangi kadrolarda alım yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

29.06.2021Gündem
Epikriz Raporu Nedir Ve Ne İşe Yarar Epikriz Raporu Nereden Ve Nasıl Alınır

Epikriz Raporu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Epikriz Raporu Nereden Ve Nasıl Alınır

Epikriz raporu ifadesi günlük yaşamda değişik alanlarda karşılaşılan bir sözcüktür. Televizyonlarda farklı programlarda epikriz ve epikriz raporu deyimini görmek olanaklıdır. Ayrıca gazete ve dergilerde de epikriz raporuna rastlamak mümkündür. Bu nedenle epikriz raporunun ne olduğu merak konusu olmaktadır. Epikriz raporu nedir ve ne işe yarar, epikriz raporu nereden ve nasıl alınır tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Son dakika: İstanbula kurbanlıklar ne zaman gelecek Kurban kesimi tebliği yayımlandı

Son dakika: İstanbul'a kurbanlıklar ne zaman gelecek? Kurban kesimi tebliği yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

18.06.2021Gündem
Yetimhanede yaşayan milyoner Babaanne vekâlet vermiş

Yetimhanede yaşayan milyoner! Babaanne vekâlet vermiş

Tanınmış jinekologlardan N.D.’nin oğlu ünlü mimar Mustafa İhsan D.’nin, Andrea Sylvia Koban ile evlilik dışı ilişkisinden olan ve Avusturya’da bir yetimhanede büyüyen oğlu Eneas, babalık davası açtı. Yargı süreci lehine sonuçlanması halinde küçük Eneas tahmini 30 milyon TL’lik mirasın varislerinden biri olacak.

8.06.2021Gündem
Dizi evliliği gerçek oluyor

Dizi evliliği gerçek oluyor

Deniz Uğur 2017 yılında “Bir Deli Sevda” dizisinde kocası rolünde oynayan Erdinç Gülener ile evleniyor.  Aşıklar nikah için işlemlere başladı.

7.06.2021Magazin
Gasp oyununu polis bozdu Nedeni çok ilginç

Gasp oyununu polis bozdu! Nedeni çok ilginç

FATİH'te fırından döndüğü sırada kendisine saldıran bir kişinin 300 lira bulunan çantasını alıp kaçtığını öne süren kadının yalanını, güvenlik kameralarını izleyen polis ortaya çıkardı. Elini tırnaklarıyla çizip, çantasını çöpe attığı belirlenen kadın, gasp yalanını kocasının ilgisini çekebilmek için uydurduğunu söyledi.

26.05.2021Haber
YÖK, otizmli öğrencilere yabancı dil şartını kaldırdı

YÖK, otizmli öğrencilere yabancı dil şartını kaldırdı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), “Otizm spektrum bozukluğu, işitme engelli ve zihin yetersizliği” olan öğrencilerin, konservatuarlar ve güzel sanatlar fakültelerinde yapacakları lisansüstü eğitim ve sanatta yeterlilik programlarına başvurularında yabancı dil şartını kaldırdı.

18.05.2021Eğitim
Antalyada kadın polise ahlaksız teklifte bulunan turist yine gözaltında

Antalya'da kadın polise ahlaksız teklifte bulunan turist yine gözaltında

Antalya'da maske takması konusunda kendisini uyaran polisin yanındaki kadın meslektaşını gösterip 'Beğendim, bana göndersene' deyince gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede hakimlik tarafından serbest bırakılan Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs (34), dün akşam saatlerinde maskesiz yakalandı. Kimlik ve pasaport ibrazında da bulunmayan, maske takmasını isteyen polislere zorluk çıkaran, bağırıp hakaret eden Solovjovs, kelepçelenip maske takılarak polis merkezine götürüldü. Solovjovs'tan 1'i kadın, 2 polis memuru şikayetçi oldu.

5.05.2021Haber
Antalyada kadın polise ahlaksız teklifte bulunan İngiliz turist yine gözaltında

Antalya'da kadın polise ahlaksız teklifte bulunan İngiliz turist yine gözaltında

Antalya'da maske takması konusunda kendisini uyaran polisin yanındaki kadın meslektaşını gösterip 'Beğendim, bana göndersene' deyince gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede hakimlik tarafından serbest bırakılan Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs (34), dün akşam saatlerinde maskesiz yakalandı. Kimlik ve pasaport ibrazında da bulunmayan, maske takmasını isteyen polislere zorluk çıkaran, bağırıp hakaret eden Solovjovs, kelepçelenip maske takılarak polis merkezine götürüldü. Solovjovs'tan 1'i kadın, 2 polis memuru şikayetçi oldu. Solovjovs, 'polise mukavemet' suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

5.05.2021Gündem
Adalardan Hatay’a gönderilen 99 atın kaybolduğu iddiasına çifte soruşturma

Adalar'dan Hatay’a gönderilen 99 atın kaybolduğu iddiasına çifte soruşturma

İstanbul Adalar’daki atlı faytonların kaldırılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi'nin sahiplendirdiği atlardan Hatay'ın Dörtyol Belediyesi’ne verilen 99 atın kaybolduğu iddiaları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İddialarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, atlardan 49’undan bilgisinin olduğunu, konuyla ilgili açıklama yapacağını söyledi.

19.04.2021Gündem
Böylesi görülmedi... Ele geçirilen düzenek şaşkına çevirdi

Böylesi görülmedi... Ele geçirilen düzenek şaşkına çevirdi

İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü mensuplarına sahte pasaport ve belge düzenleyen 2 şahıs tutuklandı. Operasyonda yakalanan şüphelilerin portakal sıkacağını mühür basma aleti olarak kullandıkları tespit edildi. Öte yandan M.A ve M.T. isimli şüpheliler jandarmadaki sorgulamalarında, sahte belgeleri bin dolar ile bin 500 dolar civarında paraya düzenlediklerini itiraf etti.

13.04.2021Gündem
Rapor için gittiği hastanede kalbinde ölümcül kist görüldü

Rapor için gittiği hastanede kalbinde ölümcül kist görüldü!

Artvin'de işe girmek için sağlık raporu almak amacıyla gittiği hastanede kalbinde ölümcül sonuçlar doğuracağı değerlendirilen kist saptanan B.B. (34), sevk edildiği Trabzon’da ameliyata alındı. B.B., hayvandan insana bulaşan ‘Ekinokok’ isimli parazite bağlı geliştiği belirtilen kistin alınmasıyla sağlığına kavuştu.

2.04.2021Gündem
Bu öfke neden

Bu öfke neden

Ankara Çankaya’ya bağlı Dodurga Mahallesi’nde geçen pazar günü evlerine yakın bir noktada sokak köpeklerini besleyen Sevda ve Ahmet Titiz çifti, bu sırada bir köpeğe tekme attığını iddia ettikleri Gürhan Öztürk’e tepki gösterdi.

31.03.2021Gündem
Köpeğe neden tekme attın diye soran çifti dövdü

'Köpeğe neden tekme attın?' diye soran çifti dövdü!

Ankara'da Sevda ve Ahmet Titiz çifti, bir köpeğe tekme attığını iddia ettikleri G.Ö.'ye tepki gösterdi. Çift, G.Ö.'yü uyararak neden köpeğe tekme attığını sordu. G.Ö.'nün kendisini uyaran Sevda ve Ahmet Titiz çiftini darbettiği ileri sürüldü. Çiftin şikayeti üzerine polis soruşturma başlattı.

30.03.2021Gündem
Kısıtlamayı ihlal etti, kendisine işlem yapan bekçiye kafa atıp, kaçtı

Kısıtlamayı ihlal etti, kendisine işlem yapan bekçiye kafa atıp, kaçtı

Samsun'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden H.Y.D., mahalle bekçisine kafa atıp tekmeler savurduktan sonra yakalandı. Şüpheli gazetecilere 'Sanki biz teröristiz' diyerek tepki gösterdi.

9.03.2021Haber
Kısıtlamayı ihlal etti, mahalle bekçisine saldırdı Kafa atıp tekmeler savurdu...

Kısıtlamayı ihlal etti, mahalle bekçisine saldırdı! Kafa atıp tekmeler savurdu...

Samsun'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden H.Y.D., mahalle bekçisine kafa atıp tekmeler savurduktan sonra yakalandı. Şüpheli gazetecilere 'Sanki biz teröristiz' diyerek tepki gösterdi.

9.03.2021Gündem
Hrant Dink cinayeti davası ertelendi

Hrant Dink cinayeti davası ertelendi

Tüm Türkiye'nin merakla beklediği Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin duruşma 26 Mart tarihine ertelendi.

5.03.2021Gündem
Semiha Peker servis beklerken katledilmişti Katil zanlısı yakalandı

Semiha Peker servis beklerken katledilmişti! Katil zanlısı yakalandı

Manisa'nın Salihli ilçesinde eski sevgilisi Semiha Peker'i servis beklediği sırada pompalı tüfekle vurarak öldüren ve olay yerinden kaçan Yalçın K. (43), 2 gün sonra yakalandı. Yalçın K. gazetecilerin 'Neden öldürdünüz?' sorusuna Semiha Peker'in kendisini 4 defa yakın arkadaşları ile aldattığını, pişman olmadığı yanıtını verdi.

26.02.2021Gündem
Sılayı darp ettiği iddia edilen Ahmet Kural’a hapis talebi

Sıla'yı darp ettiği iddia edilen Ahmet Kural’a hapis talebi!

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği gerekçesiyle 3 suçtan toplam 1 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Ahmet Kural hakkındaki kararın, İstinaf Mahkemesi’nce bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına başlandı. Savcı, Ahmet Kural’ın "hakaret", "tehdit" ve "basit yaralama" suçlarından 1 yıl 1 aydan, 5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

19.02.2021Magazin
Huysuz Virjinin yeğenlerinden vasiyet itirazı

Huysuz Virjin'in yeğenlerinden vasiyet itirazı

Geçtiğimiz temmuz ayında vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetine yeğenleri itiraz etti. Evren Saydan ve Erhan Saydan konuyu mahkemeye taşıdı. Dursunoğlu, yıllar önce bir röportajında “Yeğenlerim cenazemi bile kaldıramaz” demişti.

19.02.2021Magazin
D1E Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır D1E Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

D1E Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? D1E Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

D1E sınıfı ehliyet konusunda sürücü adaylarının merak ettiği birçok konu bulunmaktadır. DE sınıfı ehliyet almak isteyenlerin kullanabileceği araçlar merak edilmektedir. Sizlere D1E sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? D1E sınıfı sürücü belgesi alma yaşı, şartları ve harç fiyatı (2020) konusunu detaylı şekilde derledik.

13.02.2021Sözlük
D1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır D1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

D1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? D1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

Ehliyet almak günümüzde bir zorunluluk haline gelmiştir. Ehliyetin anlamı ise; yapılan bir işte ustalaşmış anlamında kullanılan bir sözcüktür. Burada da yapılan eylem araba sürmektir. Ehliyetin de çeşitleri bulunur. Bunlar sınıf sınıf birçok çeşitlilik göstermektedir. D1 sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? D1 sınıfı sürücü alma yaşı kaçtır? İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
C Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır C Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

C Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? C Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

Kara yollarında motorlu araçları kullanabilmek için ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. Diğer bir yandan motorlu araçlar yolcu kapasitelerine veya taşıdıkları yüklere göre sınıflandırılmıştır. Bu sebeple de araç sınıfının olduğu ehliyete sahip olmak gerekmektedir. C sınıfı ehliyetlerin hangi araçları kullanabildiği, yaş sınırı, şartları ve harç bilgilerini sizler için derledik.

13.02.2021Sözlük
Be Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır Be Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları ve Harç Fiyatı (2021)

Be Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? Be Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları ve Harç Fiyatı (2021)

Be sınıfı ehliyet otomobil ve kamyonet kullanmak isteyenlere verilen bir ehliyettir. Sizlere bu yazımızda Be sınıfı ehliyet ile hangi araçlar kullanılır? Be sınıfı ehliyet almak için yaş sınırı var mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.02.2021Araştırma
B1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır B1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

B1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? B1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

Ehliyet; ustalık, yeterlilik anlamında kullanılır. Yani bir konu da yeterlilik durumuna gelen kişilere ilgili kimseler tarafından verilen belgedir. Bunun için de kursa gitmek gereklidir. Milli Eğitim bünyesine bağlıdır. Günümüzde de her şehir ve ilçelerde birden fazla kursları bulunmaktadır. Bununla ilgili olarak da ehliyet çeşitleri bulunmaktadır. Hangi arabaları kullanacağınıza dair sınıflara ayrılmaktadır. B1 sınıfı ehliyeti hakkında merak edilen bilgileri tüm detayları ile birlikte sizler için derledik.

13.02.2021Araştırma
Askere gitmeye hazırlanırken böbrek yetmezliği teşhisi koyuldu, babasının böbreğiyle hayata tutundu

Askere gitmeye hazırlanırken böbrek yetmezliği teşhisi koyuldu, babasının böbreğiyle hayata tutundu

DENİZLİ'de askerlik öncesi istenen sağlık raporunu almak için başvurduğu sağlık merkezinde, böbrek yetmezliği teşhisi koyulan Ersin Ayvaz (20), babasından nakledilen böbrekle hayata tutundu.

4.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Staj emeklilik süresinden sayılmaz

Soru: Emeklilik için başlangıç tarihine staj yaptığım tarihi yazsam olur mu, yoksa lise bitip işbaşı yaptığım tarihi mi yazmalıyım? 1994’te staja başladım fakat 1995’te işe başladım hangi tarihten itibaren emeklilik sayılıyor? Azize B.

11.08.2021

Vasiyetname Nedir? Vasiyetname Çeşitleri Nelerdir?

Ölüme bağlı tasarruflardan vasiyetname, miras bırakanın mirasının paylaşım esaslarını belirleyen yazılı belge veya sözlü bir beyan olup bir vasiyetnameden bahsedebilmek için son istek ve dileklerin bildirilmesinden ziyade terekenin paylaşılması unsurları aranır. Keza, mirasçılarım “kavga etmesinler” “mutlu olsunlar” “birbirini üzmesinler” gibi son dilek ve temenniler hukuken vasiyetnamenin konusu dahilinde değildir.

27.04.2021

Kim bu TÜİK’in açıkladığı çocuk çalışanlar?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı, çocuk istatistiklerini açıkladı. Buna göre, geçen sene, 83.6 milyon toplam nüfusun yüzde 27.2’si, yani 22.7 milyonu çocuklardan oluştu.

22.04.2021

Bergüzar Korel’den “sözün bittiği yer”

Ünlü oyuncunun paylaştıkları, sanal zorbalığın nereye vardığına dair çığlık şeklini almış bir manifesto gibi. Kendisi gibi iletişimi kapatmak çare mi? Başka ne yapılabilir kimse bilmiyor.

21.02.2021