EKSTRA
MENÜ

Sağlık Çalışanına Şiddet

Sağlık Çalışanına Şiddet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Çalışanına Şiddet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 101 Sağlık Çalışanına Şiddet haberi bulunmuştur.

Sağlık Çalışanına Şiddet Haberleri

Sağlıkta şiddet bitmiyor... Artık yeter ‘Maske tak’ diyen doktora bıçaklı saldırı

Sağlıkta şiddet bitmiyor... Artık yeter! ‘Maske tak’ diyen doktora bıçaklı saldırı

İzmir Bornova’da oturan Gizem B. (19) kalbinde rahatsızlık hissedince birlikte yaşadığı Özgür Ş. tarafından önceki gün akşam saatlerinde Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’ne getirildi.

12.10.2020Gündem
Bakan Kocadan şiddete karşı birlik çağrısı

Bakan Koca'dan 'şiddete karşı birlik' çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Çapa Tıp Fakültesi’nde görevli hasta bakıcıyı darp eden kişinin "kasten yaralama" suçundan tutuklandığını hatırlatarak "Şiddete karşı bir olmalıyız" mesajı verdi.

26.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da gerçekleştirdiği toplantıların ardından koronavirüs ile mücadelede gelinen son durumu anlattı. ABD Büyükelçisi'nin açıklamalarını 'talihsiz' olarak değerlendiren Koca, okullardaki vaka durumuna ilişkin 'Şu anda önemli bir sorun yok' ifadesini kullandı. Bakan Koca, sağlık personeli alımıyla ilgili "Önümüzdeki 1-2 hafta içinde alınabilecek personelin ne kadar olacağı, ne zaman alınması gerektiğiyle ilgili bir açıklama olacak. Yani bu yıl alım için çıkmış olacağız." dedi. Öte yandan Sağlık Bakanı Koca, 25 Eylül koronavirüs tablosunu paylaştı.

25.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Durdurun şu eşkıyaları Acil baskınında sağlıkçıları şifreli kapı kurtardı

Son dakika haberi: Durdurun şu eşkıyaları! Acil baskınında sağlıkçıları şifreli kapı kurtardı

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne silahlı çatışma sonucu getirilen bir yaralının ölmesiyle yaşanan saldırıda sağlık çalışanlarının hayatını şifreli kapının kurtardığı ortaya çıktı. Sağlıkçıların, saldırıya karşı canlandırma servisinin kapısına sedyelerle barikat kurduğu zor anlar da cep telefonuyla görüntülendi.

23.09.2020Gündem
CHPli Özelden ittifak sorusuna yanıt

CHP'li Özel'den ittifak sorusuna yanıt 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Birileri istiyor diye HDP'yi şeytanlaştırıyor değiliz, birileri söylüyor diye HDP'yi ittifak ortağımız diye ilan edecek değiliz" dedi.  CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Özgür Özel, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

22.09.2020Gündem
Hemşireleri dövdü, hastayı bıçakladı... Serbest

Hemşireleri dövdü, hastayı bıçakladı... Serbest

Zatürre aşısı yaptırmak için aile sağlık merkezine gelen Engin Barış K., aşının olmadığını duyunca 3 hemşireyi darp edip 1 hastayı bıçakladı. Gözaltına alınan Engin Barış K., serbest bırakıldı.

12.09.2020Gündem
‘Sağlıkçılara alkış  bitti, şiddet geldi’

‘Sağlıkçılara alkış bitti, şiddet geldi’

Pandemi süresince alkışlı desteklerle kamuoyu tarafından moral bulan sağlık çalışanları, yeni normale geçişle birlikte artan şiddetten endişeli.

18.08.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Demircan: Aşının önemi koronavirüste ortaya çıktı

Bilim Kurulu Üyesi Demircan: Aşının önemi koronavirüste ortaya çıktı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Demircan, koronavirüs döneminde hasta sayısının normalin dörtte bir oranına düştüğünü belirtti. Prof. Dr. Demircan, "Normal Türkiye'de hastaneye başvurması gereken bunun yarısı diye tahmin ediyoruz. Diğer yarısı yani yüzde 50'si biraz daha aşırı kullanan insanımız. Hastanelerimizi çok elzemse kullanmak lazım" dedi.Koronavirüs salgını sürecinde bazı kişilerin çocuklarının aşılarını ihmal ettiğini belirten Prof. Dr. Demircan, "Koronavirüs gelince herkes bir refleks olarak çekildi. Böyle olunca insanlar çocuklarını da zamanı gelmiş kızamık, kabakulak, tüberküloz aşılarına götürmedi. Kızamık, kabakulak, tüberküloz var bunlardan korunmamız lazım. Bunun en iyi yolu da aşı. Aşının önemi koronavirüste ortaya çıktı'' dedi.

2.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 personel alımı için ilk detaylar açıklandı

Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 personel alımı için ilk detaylar açıklandı

Bir süredir gündemde olan Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 personel ataması için resmi açıklama yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama bekleyen sağlık çalışanlarına verdiği müjdenin detaylarını açıkladı. İlk etapta 12 bin kadro için atamanın gerçekleşeceğini duyuran Bakan Koca, bunun 6 bin 835 kişilik kısmını hemşirelerin oluşturacağını aktardı.

23.05.2019Gündem
5 yılda 60 bin şiddet vakası

5 yılda 60 bin şiddet vakası

CHP’nin doktor milletvekili Tekin Bingöl’ün 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle hazırladığı rapora göre, son 5 yılda 60 bin sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı.

14.03.2019Gündem
Sözün bittiği yer... Sağlık meslek lisesi öğrencisi bile bunu yaparsa...

Sözün bittiği yer... Sağlık meslek lisesi öğrencisi bile bunu yaparsa...

İzmir'de erkek arkadaşını hastaneye getiren sağlık meslek lisesinde okuyan genç kızın, tartıştığı ambulans görevlisini darp edip saçını kopardığı iddia edildi.

9.12.2018Gündem
Sağlıkçılar elektroşok cihazı istiyor

Sağlıkçılar elektroşok cihazı istiyor

SAĞLIK-SEN Manisa Şubesi’nin Şiddet Araştırma Komisyonu Başkanı Dr. Ümit Atman, sağlıkta şiddet araştırmasında ilginç sonuçlar ortaya çıktığını belirterek, sağlıkçıların silah taşıma ruhsatı ve elektroşok cihazı istediklerini açıkladı.

10.03.2016Gündem
Doktorun alnına silah dayandı iddiası

'Doktorun alnına silah dayandı' iddiası

Malatya'da 4 gün önce bir doktorun, hastası tarafından tehdit edildiği ve alnına silah dayandığı iddia edildi.

16.07.2015Sağlık
Sağlık çalışanlarından şiddete karşı eylem

Sağlık çalışanlarından şiddete karşı eylem

İstanbul Tabip Odası üyeleri ve yöneticilerinin aralarında bulunduğu sağlık çalışanı bir grup, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Kliniği’nde önceki gün bir asistan hekimin hasta yakınları tarafından saldırıya uğradığı gerekçesiyle hastane önünde eylem yaptı. Sağlık çalışanları 'Resmen kelle koltukta çalışıyoruz' diyerek tepkilerini dile getirdi.

30.06.2015Sağlık
Hastanede bıçaklanan güvenlik görevlisine beyaz kod uygulanmadı

Hastanede bıçaklanan güvenlik görevlisine 'beyaz kod' uygulanmadı

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği'nde çalışan ve bir hasta yakını tarafından bıçaklanan güvenlik personeli, sağlık çalışanı kabul edilmediği için olay "sağlık çalışanına şiddet" kapsamında değerlendirilmedi ve şiddete uğrayan sağlık çalışanların için kullanılan Beyaz Kod uygulaması kullanılmadı. Güvenlik görevlisi, hastane personeli olarak da kabul edilmediği için hastane hukuki sürece dâhil olmadı.

27.06.2015Sağlık
Çocuklarınız bize emanet

'Çocuklarınız bize emanet'

Son yıllarda nerdeyse hemen her gün bir sağlık çalışanına şiddet olayı yaşanıyor. Doktorlar 5 dakikada bir hasta baktıklarını, muayene için yeterli süreyi bulamadıklarını söylüyor ve bu durumun hastayla doktoru karşı karşıya getirdiğini belirtiyor.

26.05.2015Sağlık
Adanada acil serviste yine doktora saldırı

Adana'da acil serviste yine doktora saldırı

Adana Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne alkollü olduğu gerekçesiyle getirilen hastanın yakınları, tartıştıkları nöbetçi Dr. Cem Kurt’u döverek kolunu kırdı.

18.08.2014Sağlık
Bingölde doktor ve sağlık görevlilerine darp

Bingöl'de doktor ve sağlık görevlilerine darp

Bingöl Karlıova Devlet Hastanesi'nde görevli doktor ile 4 sağlık görevlisinin hayatını kaybeden bir hastanın yakınları tarafından darp edildiği iddia edildi.

30.07.2014Sağlık
Sağlık Bakanı şiddet gören doktorları ziyaret etti

Sağlık Bakanı şiddet gören doktorları ziyaret etti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Twitter hesabında “İnsan hayatına hizmet eden sağlık çalışanlarımıza şiddeti insanlık dışı buluyorum. Sağlık kurumlarımızda şiddete asla müsamaha göstermeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

31.01.2013Sağlık
Samsun’da hasta yakınlarının darbettiği hasta bakıcı: İnsanların stres topu olmaktan yorulduk

Samsun’da hasta yakınlarının darbettiği hasta bakıcı: İnsanların stres topu olmaktan yorulduk

Samsun’da hasta yakınlarının saldırısına uğrayan hasta bakıcı Murat Altun (32), 7 dakika boyunca darbedildiğini anlatarak, “Sağlık personeli olarak artık insanların stres topu olmaktan yorulduk” dedi.

14.10.2020Gündem
Sağlık memuruna tekme, tokat ve makaslı saldırı

Sağlık memuruna tekme, tokat ve makaslı saldırı

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis'inde görevli sağlık memuru Celalettin Karabıyık, pansuman yaptığı sırada hasta ve yakınları tarafından darbedildi. Saldırganlardan biri yakalanarak gözaltına alındı.

24.09.2020Gündem
Son dakika: Ankarada sağlık çalışanlarına saldırı girişimi  Bakan Koca’dan flaş açıklama…

Son dakika: Ankara'da sağlık çalışanlarına saldırı girişimi! Bakan Koca’dan flaş açıklama…

Son dakika haberi... Bakan Koca, Ankara'da sağlık çalışanlarına saldırı girişimi ile ilgili olarak ''Hastane güvenliğimiz ve emniyet güçleri, olaya kısa sürede müdahale etmiş, adli süreç başlatılmıştır. Olayda hiçbir sağlık çalışanımız zarar görmemiştir. Ama olayın kendisi, hepimiz açısından güçlü uyarı değeri taşımaktadır. Nedenler çok açıktır.'' dedi.

22.09.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türkte açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türk'te açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında soruları yanıtladı. Bakan Selçuk çocuklara yönelik çalışmalar yapıldığını ve muzır müdahale programı düzenlendiğini belirtti. Bakan Netflix hakkında da açıklama yaptı.

12.09.2020Ekonomi
‘İnsanlar salgının ilerlemesini kendilerine değil de sağlık çalışanlarına bağlamaya başladı’

‘İnsanlar salgının ilerlemesini kendilerine değil de sağlık çalışanlarına bağlamaya başladı!’

Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası cezalar artsa da sağlıkta şiddet vakalarının 2020’nin ilk altı ayında son 11 yılın en yüksek seviyesine çıktığını açıkladı. Salgının ilk gününden bugüne dinlenmeden çalışan sağlık çalışanlarının uğradığı bu şiddet bize içinde yaşadığımız topluma ilişkin neler söylüyor? Şiddet gören beş sağlık çalışanına sorduk...

23.08.2020Hürriyet Pazar
Bursada akılalmaz olay Sağlık çalışanlarına saldırdı

Bursa'da akılalmaz olay! Sağlık çalışanlarına saldırdı

ÇİN'de ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılıp, binlerce kişinin ölümüne yol açan, Türkiye'de de görülen koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde hayatlarını riske atarak, 24 saat özverili çalışmasıyla ülke genelinde alkışlanan sağlık çalışanlarına, dün gece Bursa'da kaza yapan alkollü sürücü tarafından çirkin saldırı gerçekleştirildi. Hafif ticari araç ile 30 metrelik uçurumdan yuvarlanarak kendisiyle birlikte 7 kişinin yaralanmasına yol açan Serdar Basri Şahin (23), hem olay yerinde kendisini tedavi eden sağlık çalışanına hem de götürüldüğü hastanede kontrolleri yapılırken sağlık personelini darbedince gözaltına alındı.

23.03.2020Gündem
Rezaletin görüntüleri ortaya çıktı: Her şeyi yapan benim ama hatırlamıyorum

Rezaletin görüntüleri ortaya çıktı: 'Her şeyi yapan benim ama hatırlamıyorum'

ANTALYA Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören İsmail Ç.'nin yaşamını yitirmesinin ardından yoğun bakım servisine giren kızları H.Y., S.Ü. ve S.Ç.'nin sağlık çalışanlarına uyguladığı şiddet, güvenlik kameralarına anbean yansıdı. H.Y., sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişinin kendisi olduğunu belirterek, olay anına dair hiçbir şey hatırlamadığını öne sürdü.

6.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Pandemi uzun sürecek

COVID-19 pandemisi hakkında her gün yeni bir şey söyleniyor, çarpıcı iddialar ortaya atılıyor, hikayeler uyduruluyor. 

25.09.2020

Sorun kanunlar değil uygulamada

MHP’nin af teklifine sıcak bakmayan AK Parti’nin düzenlemesindeki ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Peki bu değişiklikler ne getirecek? Af hangi koşullarda tartışılmalı? “Sorun kanunlarda değil, uygulamada” diyen İstanbul Üniversitesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer akademisyenlere yönelik göz altıları da değerlendirdi: “Yetkili makamlar hukukun gerektirdiği şekilde, zamanında ve etkin müdahale yapmaz ise, işte o zaman "provokasyonlara" uygun zemin doğar.”

19.11.2018

O gece her hasta birer yumruk yedi

Ülkenin birçok farklı bölgesinde yaşanan sağlık çalışanlarına yönelik saldırı haberlerinin arasında Bandırma da yerini aldı.

18.08.2018