EKSTRA
MENÜ

Sağlık Beslenme

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.210 haberi bulunmuştur.

Sağlık Beslenme Haberleri

Keten Tohumu Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Keten Tohumu Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Keten Tohumu Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Keten Tohumu Yağı Faydaları Ve Kullanımı

İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kalp sağlığında en etkili besinlerden birisi de keten tohumu yağıdır. Diyabet, astım, alerji ve iltihaplanma gibi hastalıkların tedavisinde destek olmaktadır. Aynı zamanda kadınlarda üreme sağlığını iyileştirirken kanser riskini azaltmaktadır. Keten tohumu yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir, keten tohumu yağı faydaları ve kullanımı nasıldır tüm detaylarıyla derledik.

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklıdan İstanbulda depreme hazırlık yapılmıyor iddialarına kapsamlı yanıt

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan 'İstanbul'da depreme hazırlık yapılmıyor' iddialarına kapsamlı yanıt

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan jeofizik mühendisi Savaş Karabulut'un "İstanbul'da depreme hazırlık çalışmaları yapılmıyor" iddiasına yönelik bir açıklama geldi. Çataklı paylaşımında Karabulut'un iddiasına tepki göstererek "Açıklamaları bir akademisyenin yetkinliği ile bağdaştırılamayacak kadar bilimsellikten uzak, çarpıtmalarla doludur!" ifadelerini kullandı. Bakan Yardımcısı Çataklı ayrıca son 1,5 yıllık dönemde İstanbul'un depreme hazırlığı için 651 toplantı yapıldığını, ayrıca İstanbul Afet Müdahale Planı (İSTAMP) kapsamında, barınma, sağlık, beslenme ve haberleşme gibi konuları özel olarak tasarlayan 26 çalışma grubu operasyon planı bulunduğunu bildirdi.

28.04.2021Gündem
Balık tükettikçe hem sağlığımız hem gezegenimiz tükeniyor olabilir mi

Balık tükettikçe hem sağlığımız hem gezegenimiz tükeniyor olabilir mi?

Plastik, sanayi atıkları, tarım kimyasalları, ağır metaller... Uzmanlar deniz ve okyanusların bitme noktasına geldiğini söylüyor. İnsanlığın balık yemeyi bırakması gerektiğini önerenler bile var. Son günlerde ‘Seaspiracy’ belgeseliyle yeniden gündeme gelen konuyu masaya yatırdık.

18.04.2021Hürriyet Pazar
Köyden kente göçü durdurdular, Fransızca öğrenip turist karşıladılar

Köyden kente göçü durdurdular, Fransızca öğrenip turist karşıladılar

Kars'ta bulunan Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği, kadınların azimli çalışmalarıyla birlikte hem köyden kente göçü durdururken eko-turizm ve peynircilik alanında büyük yer edinmeye başladı. Dernek başkanı Zümran Ömür, kadınlara öncülük ederek birçok alanda başarılara imza attı.

12.03.2021Ekonomi
Boğatepe kırsal kalkınmada model oldu

Boğatepe kırsal kalkınmada model oldu

Kars'ta bulunan Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği, kadınların azimli çalışmalarıyla birlikte hem köyden kente göçü durdururken eko-turizm ve peynircilik alanında büyük yer edinmeye başladı.

12.03.2021Ekonomi
Keçi Boynuzu Nasıl Yetişir Keçi Boynuzu Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Keçi Boynuzu Nasıl Yetişir? Keçi Boynuzu Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Keçiboynuzu nasıl yetişir? Keçi boynuzu Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir? Keçiboynuzu nasıl yetişmektedir? Keçiboynuzu nedir? Keçiboynuzu yetiştirme yöntemleri nelerdir? Keçiboynuzu hangi iklimlerde yetişir? Keçiboynuzundan neler yapılmaktadır? Keçiboynuzu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Eksikliğinde vücut bu sinyalleri veriyor Hepsi birer B12 deposu

Eksikliğinde vücut bu sinyalleri veriyor! Hepsi birer B12 deposu

Vitaminler vücut için gerekli olan organik bileşenlerdir. Yeterli düzeyde alınmamaları durumdan birtakım aksaklıklar meydana gelebilir. B12 vitamini de sağlığımız için oldukça önemli. Peki B12 vitaminin faydaları neler? B12 eksikliğinde ne olur? B12 vitamini hangi yiyeceklerde bulunur? Konuyla ilgili detaylı bilgileri uzmanlardan öğrenelim.

21.01.2021Sağlık
Tam burslu eğitim için Darüşşafaka Sınavı 30 Mayısta 28 ilde yapılacak..

Tam burslu eğitim için Darüşşafaka Sınavı 30 Mayıs'ta 28 ilde yapılacak..

Annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2021 yılı sınavı, 30 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Türkiye’nin 28 ilinde düzenlenecek. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin katılabildiği sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek.

14.01.2021Eğitim
Prof.Dr. OSMAN ERK kimdir Prof.Dr. OSMAN ERKin biyografisi

Prof.Dr. OSMAN ERK kimdir? Prof.Dr. OSMAN ERK'in biyografisi

Prof.Dr. OSMAN ERK, kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla da gündeme geliyor. 2002 yılından beri İstanbul Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Profesörü olarak görevine devam eden Prof. Dr. Osman ERK, Acil Dahiliye servisinde çalışmalarını sürdürmektedir. İşte Prof.Dr. OSMAN ERK'in biyografisi...

9.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Giresunda: Esnafa bazı müjdeler vereceğim

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Giresun'da: 'Esnafa bazı müjdeler vereceğim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere sel felaketinde 10 kişinin yaşamını yitirdiği Giresun'a gitti. Gazetecilere açıklama yapan Erdoğan, ''Konuşmamda esnafa bazı müjdeler vereceğim'' dedi.

31.08.2020Gündem
Üniversite adayları hayal kırıklığına uğramamak için gerçekçi olmalı

Üniversite adayları hayal kırıklığına uğramamak için gerçekçi olmalı

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) kapsamında tercih yapacak üniversite adaylarına, puanları ve ilgi alanlarına göre tercih yapmaları gerektiğini belirterek, hedeflerini yüksek tutmaları ama hayal kırıklığına uğramamak için de tercih yaparken gerçekçi olmaları uyarısında bulundu.

13.08.2020Eğitim
Son dakika... İlhan Cihaner, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı

Son dakika... İlhan Cihaner, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, CHP'nin hafta sonu yapılacak 37'nci Olağan Kurultayı'nda genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Cihaner, "Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanlığı dünyayı değiştirebilecek bir konumdur. Önce partimizi sonra ülkemizi sonra dünyayı değiştirmeye talibiz" dedi.

23.07.2020Gündem
Homosistein nedir Homosistein değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Homosistein nedir? Homosistein değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Homosistein, yumurta, balık, et ve tahıllarda bulunan aminoasit yapıda olan bir maddedir. Ara parça olarak olarak bilinir. Vücutta işlevi ara parça olan Homosistein, kan tahlili istenerek ölçülebilir. Homosistein nedir, değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ile yüksekliğinin nedenleri ve belirtileri neler, sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Son dakika haberler... İstanbulda Corona Virüsü önlemleri: Etkinlikler iptal

Son dakika haberler... İstanbul'da Corona Virüsü önlemleri: Etkinlikler iptal!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Şehir Tiyatroları, İSMEK ve İBB'ye bağlı müzelerdeki etkinliklerin ve ziyaretlerin ay sonuna kadar durdurulduğunu açıkladı. İmamoğlu, Nisan ayı başında yapılacak değerlendirmelerin ardından etkinliklere devam edilip, edilmeyeceğine karar verileceğini açıkladı.

12.03.2020Gündem
Eğitimcilik evlat yetiştirmek gibi

Eğitimcilik evlat yetiştirmek gibi

60 yıldır eğitimin içinde olan bir babanın, Fahamettin Akıngüç’ün üç kızından biri Dr. Bahar Akıngüç Günver. Yıllarca eğitim konuşulan bir evde büyüdü. 10 yıl önce babasının görev yaptığı Mütevelli Heyet Başkanlığı koltuğuna oturduğunda, ikinci kuşak olmanın dezavantajını da, birinci kuşaktan öğrendiklerinin avantajını da yaşadı.

11.11.2019Eğitim
Şişli Belediyesi ve Form Assist’ten  Sağlıklı Yaşam Günleri

Şişli Belediyesi ve Form Assist’ten Sağlıklı Yaşam Günleri

Yaz aylarında açık havada spor keyfini diyetisyen sohbeti ile birleştiren Sağlıklı Yaşam Günleri tüm enerjisiyle devam ediyor. Maçka Sanat Parkı’nda düzenlenen ücretsiz etkinliklerde katılımcılar Form Assist uzman diyetisyen ve spor antrenörleri ile hem spor yapma hem de egzersiz ve beslenme konusunda bilgi alarak akıllarındaki sorulara yanıt bulma fırsatı yakalıyor. Etkinlikler 24, 27 ve 31 Ağustos tarihlerinde Şişli Belediyesi desteği ile devam edecek.

Bayramda formunuzu korumanın 6 püf noktası

Bayramda formunuzu korumanın 6 püf noktası

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz, bayramdan kilo almadan çıkabilmek için dikkat edilmesi gereken 6 kuralı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

9.08.2019Saglik
Evlilik tarihimiz çok önceden belliydi

Evlilik tarihimiz çok önceden belliydi

Gittiği bir sergi daveti hayatını değiştirdi. Kendi deyişiyle, basketbolcu Caner Erdeniz’e çarpıldı: “Bizimki ilk görüşte aşktı. Sen ona bakarsın, o sana bakar... Onda kendini hissedersin. Saf bir bakıştır. İşte öyle bir şey oldu.” Kısa sürede nikâh masasına oturdu, hemen ardından hamile olduğunu açıkladı. Bu hafta vizyona giren ‘Geçmiş Olsun’ filmi için buluştuğumuz Müge Boz, yaşadığı aşkı, evlilik sürecini ve hamileliğini ilk kez anlattı.

Aralıklı oruç diyeti diyabeti tetikleyebilir

Aralıklı oruç diyeti diyabeti tetikleyebilir

Son günlerde giderek popülerleşen oruç diyetinin insan sağlığına olan etkilerini değerlendiren Beslenme ve Diyet Uzmanı Damla Zeynep Bakmaz, bu diyetin kilo verdirirken diyabet ve pankreas rahatsızlıklarını tetikleyebileceğini belirtti.

26.06.2019Sağlık
İntermittent Fasting (Aralıklı Oruç Diyeti) Zararlı mı

İntermittent Fasting (Aralıklı Oruç Diyeti) Zararlı mı?

Son günlerde giderek popülerleşen intermitten fasting diyetinin insan sağlığına olan etkilerini değerlendiren Beslenme ve Diyet Uzmanı Damla Zeynep Bakmaz, bu diyetin kilo verdirirken diğer yandan bazı zararları olabileceğinden bahsetti. İşte o zararlar...

Emine Erdoğan: Başarımızı önce insan yaklaşımına borçluyuz

Emine Erdoğan: "Başarımızı önce insan yaklaşımına borçluyuz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin Evrensel Sağlık Kapsayıcılığı konusunda önemli başarı hikayelerine sahip olduğunu vurgulayarak, "Biz bu başarıyı sağlık hizmetlerimizdeki 'önce insan' yaklaşımına borçluyuz. 'Önce insan' diyerek tüm sağlık politikalarımızın merkezine insanın mutluluğunu koyduk." dedi. Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütünün özel davetlisi olarak Cenevre'ye gelen Erdoğan, ikili görüşmeler yaptı.

21.05.2019Gündem
DSÖ’den Emine Erdoğan’a özel davet

DSÖ’den Emine Erdoğan’a özel davet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) özel davetlisi olarak İsviçre'nin Cenevre kentine geliyor.

20.05.2019Dünya
Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs’ta

Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs’ta

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2019 yılı sınavı, 26 Mayıs Pazar günü 24 ilde yapılacak.

19.04.2019Eğitim
Üniversitenin olanakları ilçedeki tüm öğrencilere açıldı

Üniversitenin olanakları ilçedeki tüm öğrencilere açıldı

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Kaymakamlığı ve Marmara Üniversitesi ‘Eğitimde İş Birliği’ protokolü imzaladı. Protokol kapsamında, Kadıköy’deki okullardaki öğrenciler Marmara Üniversitesi bünyesindeki fakültelerin eğitim-öğretim olanaklarından faydalanabilecek.

28.03.2019Eğitim
Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs’ta... 8 yıllık ücretsiz eğitim için başvurular başladı

Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs’ta... 8 yıllık ücretsiz eğitim için başvurular başladı

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2019 yılı sınavı 26 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da yapılacak. Sınav için son başvuru tarihi 20 Mayıs.

14.01.2019Eğitim
Merck 1 milyon Euroluk bilim ödül programını açıkladı

Merck 1 milyon Euro'luk bilim ödül programını açıkladı

Dünyanın en eski bilim ve teknoloji şirketlerinden birisi olan Merck, 350’nci yılını kurulduğu kent olan Darmstadt’ta organize ettiği 'Curious 2018 Future Insight' isimli bilimsel merak ve gelecek temalı konferans ile kutladı. Şirket bu etkinlikte bilimsel çalışmaları desteklemek için start verdiği 1 milyon Euro’luk ödül programını da açıkladı.

27.07.2018Ekonomi
Virüsleri yok ediyor Arıdan gelen mucize: Propolis

Virüsleri yok ediyor! Arıdan gelen mucize: Propolis

Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünü...

10.07.2018Saglik
Hormonlarınızı Kolay Yoldan Dengeleyin

Hormonlarınızı Kolay Yoldan Dengeleyin

Hormonlarınızı dengelediğiniz zaman gününüzü daha rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmeniz mümkündür. Bakıldığında aslında hormonlarımızın önemli bir etkisini olduğunu görebiliriz. Cildimizi, uyku düzenimizi, kilomuzu, sağlığımızı, modumuzu ve enerjimizi çok etkilemekte. Aşağıdaki belirtilmiş olan 7 doğal yöntemle hormonlarınızı dengeleyebilirsiniz.

Canan Karataydan kurtlu elma yiyin tavsiyesi

Canan Karatay'dan 'kurtlu elma yiyin' tavsiyesi

Canan Karatay, "Organik üretilmeyen hiçbir meyveyi yemeyeceksiniz. Anamur muzu yiyin, kurtlu elma, kurtlu meyve yiyin. Kurtlar ilaçlı hiçbir şeye dokunmazlar" dedi.

20.04.2018Gündem
3 Soruda Influencer Olmak: Ayşegül Demirsoy

3 Soruda Influencer Olmak: Ayşegül Demirsoy

Pozitif enerjisiyle takipçilerine ilham veriyor, motivasyon mesajları ile hesabını ziyaret edenleri harekete geçiriyor. Bu haftanın konuğu Instagram’ın en fit isimlerinden Ayşegül Demirsoy!

25.03.2018Sosyal Medya
Ramazanda kolesterol seviyesini dengeleyen 10 besin

Ramazanda kolesterol seviyesini dengeleyen 10 besin

Ramazanda sıkça yapılan beslenme hatalarının pek çok sağlık problemine yol açabildiğini söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Yelda Tayyareci kolesterol seviyesini dengede tutmaya yarayan besinleri anlattı.

12.06.2017Sağlık
Birlikte tüketilmesi gereken 7 besin

Birlikte tüketilmesi gereken 7 besin

Birlikte tüketilmesi gereken 7 besin

26.10.2016Saglik
Altınordu Hollandada

Altınordu Hollanda'da

PTT 1'inci Ligi ekiplerinden Altınordu, Hollanda kampına 2 eksikle hareket etti.

18.07.2016Ege
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Bu makale, kendi ülkeleri dışında farklı ülkelere üniversite eğitimi almak için giden uluslararası öğrencilerin hareketliliğini konu alıyor. Tüm dünyada ne kadar öğrenci bu hareketliliğin bir parçası? Yurtdışına en çok öğrenci gönderen ve yurtdışından en çok öğrenci kabul eden ülkeler hangileri? Çok sayıda uluslararası öğrenci barındırmak bir ülkeye ne gibi katkı sağlar? Bunun gibi sorular üzerinden Türkiye’nin bu hareketlilikteki durumu ve uluslararası öğrenci hareketliliğini etkileyen etmenler inceleniyor.

11.07.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Dahiler takımı Liverpool

Uzun zamandır Liverpool’dan ve veri analiz ekibinin başarılarından söz ediyorum. Onların Klopp ile birlikte yakaladıkları başarı öyküsü o kadar fazla ki rakipleri şimdilerde onların izlediği yoldan gitmeye çalışıyorlar.

25.04.2020

Vişne sapı yağları yakmaya yardımcı olur mu?

Vişne sapı zayıflatır mı? Vişne sapı çayı ödem atmaya şişkinlik ve mide ağrılarına iyi gelir mi? Vişne sapının yağ yakıcı etkisi var mıdır?

3.07.2019

Günümüzün vebası ‘obezite’ye çiçeği ‘kanser’e, tüberkülozu ‘şeker’e... REÇETE

Beslenme önemli bir sağlık belirleyicisi. Ayrıca pek çok hastalıkla doğrudan ya da dolaylı bağlantısı var.

25.02.2019
Moda öncüsü kadın spor giyim markaları tek çatı altında

Moda öncüsü kadın spor giyim markaları tek çatı altında!

Kadınlara spor salonlarının ötesinde aktif bir yaşam tarzı sunan Stilefit, hem global hem de butik spor giyim markalarının en özel koleksiyonlarını tek çatı altında topluyor.

17.05.2016