EKSTRA
MENÜ

Sadullah Ergin

Sadullah Ergin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sadullah Ergin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.404 Sadullah Ergin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sadullah Ergin Haberleri

Usülsüz dinleme davasında 3 tahliye

Usülsüz dinleme davasında 3 tahliye

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'na (TÜBİTAK) yönelik kriptolu telefonların dinlenmesi ile ilgili olarak 12’sı tutuklu 28 kişi hakkında açılan davanın birinci duruşması sona erdi. Mahkeme Ferhat Saraç, Ayhan Yeni ve Bülent Kocagürbüz’ün tahliyesine karar verdi.

13.07.2015Gündem
TİB davasında ilk celse başladı

TİB davasında ilk celse başladı

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da aralarında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve TÜBİTAK görevlisi 28 kişi hakkındaki davanın görülmesine başlandı.

13.07.2015Gündem
Seçmen pişman denmez

Seçmen pişman denmez

ESKİ Adalet Bakanı, AK Parti MKYK üyesi Sadullah Ergin, muhasebe yapmadan gidilecek erken seçimin partisine ‘derman olamayacağını’ söyledi.

11.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, koalisyon hesapları yapan siyasi partilere “Azınlık hükümetinin milletin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim” mesajı yolladı.

1.07.2015Gündem
Pazarlıkta iki sinyal: 3 dönem kalkıyor, bakanlık sayısı 30a çıkıyor

Pazarlıkta iki sinyal: 3 dönem kalkıyor, bakanlık sayısı 30'a çıkıyor

AK Parti, sohbaharda yapılacak olağan kongresinde partinin çok tartışılan ‘3 dönem’ kuralını kaldırmaya hazırlanıyor. Partide, halen başbakan, 4 başbakan yardımcısı ve 21 icracı bakanlık olmak üzere toplam 26 olan kabine üyesi sayısının, koalisyon görüşmelerine bağlı olarak 30’a çıkartılabileceği de gündeme geldi.

25.06.2015Gündem
Gül 3 dönemlik vekillerle buluştu

Gül 3 dönemlik vekillerle buluştu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in cenazesi için Ankara’ya gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bazı AK Partililerin talebi üzerine Ankara ziyaretini uzatarak iftar yaptı. Gül, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, “Ben ülkemin partimin dengelerini koruyarak görev yaptım. Son derece hassas davrandım” dedi. Gül, siyasete dönüp dönmeyeceği konusunda ise, “Bana ihtiyaç varsa koşarım. Görevden ve hizmetten kaçmam ancak kongreydi, seçimdi yarış içinde olmam. Bir görev yapacaksam seviyeyi düşürmeden yapmak isterim” dedi.

21.06.2015Gündem
Erdoğan ve Gül bir araya geldi

Erdoğan ve Gül bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'de Cemil Çiçek'in odasında yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeden ilk ayrılan Erdoğan oldu. Gül, Çiçek ve bazı AK Partililerle bir süre daha görüştü. Çıkışta Gül, 'Siyasete dönecek misiniz?' sorusuna yanıt vermedi ancak Reuters'ın sorusu üzerine Kemalettin Göktaş, "Türkiye'de siyaset kurumu bir gün Sayın Gül ile buluşacak" dedi.

19.06.2015Gündem
‘Yanlış olur dedim ama değiştirilmedi’

‘Yanlış olur dedim ama değiştirilmedi’

ESKİ Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gazeteci Ahmet Sever’in kitabında yer alan kendisiyle ilgili bölümlere açıklık getirdi.

16.06.2015Gündem
Abdullah Gülün siyasete dönme şartı, çiftbaşlılık olmaması

'Abdullah Gül'ün siyasete dönme şartı, çiftbaşlılık olmaması'

Bir kişi bir ülkenin kaderini tayin edebilir mi? Bazılarına göre 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk'e çıkana kadar AK Parti’nin demokratik reformlarının, Avrupa Birliği vizyonunun mimarıydı. Partide pusula, denge işlevi vardı. O, cumhurbaşkanı oldu, hükümet ise yön değiştirdi; yasakçı, güvenlikçi politikalara kaydı. Böyle düşünenlerin başında Gül’ün 12 yıl başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever geliyor. Sever, Çankaya’da yaşadıklarını kitaplaştırdı.

15.06.2015Hayat
Kitabın artçıları: İncinme doğru

Kitabın artçıları: İncinme doğru

GAZETECİ Ahmet Sever’in, ‘Abdullah Gül ile 12 Yıl’ kitabında yer alan detaylar, dönemin tanıklarının anlatımlarıyla netleşiyor. Adalet Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı Yasa Tasarısı’nda olmayan “Mevcut cumhurbaşkanı yeniden seçime giremez” düzenlemesinin bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından parti kurmaylarına eklettirdiği ortaya çıktı.

15.06.2015Gündem
Gül ile Erdoğan arasında her şeyin kırıldığı an

Gül ile Erdoğan arasında her şeyin kırıldığı an

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başdanışmanı Ahmet Sever’in önceki gün piyasaya çıkan “Abdullah Gül ile 12 yıl” başlıklı kitabında, Gül ile “dava arkadaşı” Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkinin özellikle son yıllardaki kırılganlığını gösteren pek çok çarpıcı detay var.

14.06.2015Gündem
Büyük ayrışma

Büyük ayrışma

Bir kişi bir ülkenin kaderini tayin edebilir mi? Bazılarına göre 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk’e çıkana kadar AK Parti’nin demokratik reformlarının, Avrupa Birliği vizyonunun mimarıydı.Partide pusula, denge işlevi vardı. O, cumhurbaşkanı oldu, hükümet ise yön değiştirdi; yasakçı, güvenlikçi politikalara kaydı.Böyle düşünenlerin başında Gül’ün 12 yıl başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever geliyor. Sever, Çankaya’da yaşadıklarını kitaplaştırdı.

14.06.2015Gündem
Milletvekili seçilemeyenlerin dosyaları yargıya gönderilecek

Milletvekili seçilemeyenlerin dosyaları yargıya gönderilecek

Yeniden seçilemediği için dokunulmazlıkları kalkacak olan eski milletvekillerine ait dosyalar için yargı süreci başlayacak. AK Parti'de üç dönem kuralı nedeniyle milletvekili seçilemeyen 68 eski milletvekili içinde dokunulmazlık dosyaları olan milletvekilleri ve bakanlara ait 31 dosya bulunuyor.

8.06.2015Gündem
TİB soruşturmasında flaş gelişme

TİB soruşturmasında flaş gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) görevlisi 28 kişi hakkında yürüttüğü soruşturmaya ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

11.05.2015Gündem
Konuşma havuzu kurdular

Konuşma havuzu kurdular

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu, devletin üst düzey yetkililerin kullandığı kriptolu telefonların dinlenilmesine ilişkin iddianamede, şüphelilerin Erdoğan ve ailesine ait konuşma havuzu oluşturdukları öne sürüldü. Şüphelilerin elde edilen konuşmaları Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FTÖ) arşivine aktardıkları iddia edildi.

8.05.2015Gündem
TİB fezlekesindeki çarpıcı isimler

TİB fezlekesindeki çarpıcı isimler

Devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına ilişkin düzenlenen fezleke Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Fezlekede müşteki olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin yer aldı. Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan fezlekede mağdur olarak yer buldu.

24.03.2015Ekonomi
28 müebbet

28 müebbet

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, devletin üst düzeyindeki isimlerin kriptolu telefonlarının yaşadışı dinlediği iddiasıyla yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

20.03.2015Gündem
Abi formülü

Abi formülü

AK Parti, illerde listeleri sürükleyecek “abi” formülünün alt yapısını oluşturuyor. Listelerde, sürükleyici etkisi olan 3 dönemlik milletvekilleri ve eski bakanların siyasete veda etmesiyle ortaya çıkacak boşluğu ilginç bir yöntemle doldurmayı planlıyor.

18.03.2015Gündem
İlker Başbuğ açıkladı: Kozmik Odadaki arama listesi

İlker Başbuğ açıkladı: Kozmik Oda'daki arama listesi

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kozmik Oda soruşturması sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan’a, Arınç’a suikast iddiasındaki tutarsızlıkları anlattıklarını ve “Soruşturmacıların niyeti kötü” dediğini aktardı. Başbuğ, Kozmik Oda’yı aramaktaki asıl niyetin TSK’yı faili meçhul cinayetlerle ilişkilendirecek deliller bulmak olduğunu ifade etti.

13.03.2015Gündem
Karar ekibi

Karar ekibi

AK Parti’de milletvekili aday listelerine son şeklini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki ‘üst kurul’ verecek. Davutoğlu’nun 3 dönem kuralı nedeniyle liste dışı kalacak bakan ve parti yöneticilerinden de aday belirleme sürecinde yararlanmak istediği öğrenildi.

9.03.2015Gündem
Ak Partide yarış başlıyor

Ak Parti'de yarış başlıyor

AK Parti'den milletvekili olmak isteyenler önce teşkilat içinde yarışacak. İzmir'de pazar günü yapılacak eğilim yoklaması AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in gözetiminde gerçekleştirilecek.

28.02.2015Ege
AK Partide 81 vekil yeniden aday değil

AK Parti'de 81 vekil yeniden aday değil

7 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti'de kritik tarihlerden biri 1 Mart.

27.02.2015Gündem
3 dönem zirvesi

3 dönem zirvesi

AK Parti içinde aylardan beri ortaya atılan, 3 dönem kuralı nedeniyle siyasete veda edecek milletvekillerinin yasağın kaldırılması için girişim başlattıklarına dair iddialar, ilk kez somut bir noktaya ulaştı.

26.02.2015Gündem
Başsavcılıktan flaş operasyon açıklaması

Başsavcılık'tan flaş 'operasyon' açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılısı Hadi Salihoğlu, dün 29 polisin gözaltına alınmasına ilişkin operasyonun detaylarına ilişkin 2 sayfalık yazılı açıklama yaptı.

9.02.2015Gündem
Harddiskteki 101 ses

Harddiskteki 101 ses

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde bulunan 2 harddiskte yapılan incelemede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere tüm bakanların dinlenen telefonlarından elde edilen ses kayıtları ele geçirildi. Ses kayıtları soruşturmanın yürütüldüğü odadaki çalışma masasının çekmecesinde bulundu. Ses kayıtları depolanan 101 isim arasında büyükelçiler, akademisyenler ve çok sayıda bürokrat da var. Dinlemeler 2010-2013 arasında gerçekleştirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 80 şüphelisi bulunan soruşturmada dün 21 polis hakkında gözaltı kararı aldı. İstanbul merkezli yapılan operasyonda 9 ilden gözaltılar oldu.

9.02.2015Gündem
Meclis yolu

Meclis yolu

AK Parti 7 Haziran’daki seçim için çalışmaları başlattı. Milletvekili adayları arasında adı geçen en önemli isim MİT Müsteşarı Hakan Fidan. Fidan’ın aday olabilmesi için 15 gün içinde istifa etmesi gerekiyor. Kulislerde, siyasete girerek seçilmesi durumunda Fidan’ın Dışişleri Bakanı olabileceği konuşuluyor. Danışmanlardan bazılarının da Meclis’e geleceği, eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş’ın da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın ilk kadın danışmanı olabileceği dile getiriliyor.

24.01.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Birkaç hafta içinde Hükümet ve HDP ortak açıklama yapacak

Çözüm sürecini yakından izleyen siyaset bilimci Hüseyin Yayman’dan önemli açıklamalar.

24.02.2015

‘Rüşvet’ soruşturmasını hükümet neden yapmaz?

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na soruyor:

28.01.2015

Sadullah Bey, Bozdağ’ı takip ediniz

IŞINLA bizi Scotty, bundan 4 yıl önceye...

13.10.2014