EKSTRA
MENÜ

Sadullah Ergin

Sadullah Ergin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sadullah Ergin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.404 Sadullah Ergin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sadullah Ergin Haberleri

Yan yana uğurladılar

Yan yana uğurladılar

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden kayınpederi Ahmet Özyurt, dün İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül yan yana saf tuttu. Cenaze törenine siyaset ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

12.02.2016Gündem
Sadullah Erginden CHPli Bökeye destek geldi

Sadullah Ergin'den CHP'li Böke'ye destek geldi

Kayyum atanarak el konulan Bugün gazetesinde önceki gün yayımlanan ‘CHP sözcüsü Böke vaftiz edilmiş' başlıklı haberine eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de tepki gösterdi.

12.02.2016Gündem
Abdullah Gülün kayınpederi Ahmet Özyurt son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Gül'ün kayınpederi Ahmet Özyurt son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kayınpederi Ahmet Özyurt son yolculuğuna uğurlandı. Ahmet Özyurt’un cenazesi saat 11.30 sıralarında Üsküdar’daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’ne getirildi. Abdullah Gül musalla taşına konan tabutun başında dua etti. Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı. Özyurt'un tabutuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Abdullah Gül omuz verdi.

11.02.2016Gündem
Abdullah Gül, Arınç’ın evinden ayrıldı

Abdullah Gül, Arınç’ın evinden ayrıldı

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı evinde ziyaret eden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretin ardından ayrıldı.Yaklaşık 4 saat süren görüşmeye ilişkin bir açıklama yapılmadı. Görüşmeye AK Partili eski bakanlardan Hüseyin Çelik, Nihat Ergün ve Sadullah Ergin'in de katıldığı belirtildi.11. Cumhurbaşbaşkanı Abdullah Gül, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmişti.

11.02.2016Haber
Görüşme trafiğinin perde arkası

Görüşme trafiğinin perde arkası

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından dün de eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün ile bir araya gelmesi, siyaset kulislerini hareketlendirdi. Görüşmelerin perde arkasına CNN Türk ulaştı.

11.02.2016Gündem
Abdullah Gül önce Erdoğan sonra da Arınçla görüştü

Abdullah Gül önce Erdoğan sonra da Arınç'la görüştü

Ankara, bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski Başbakan Yardımcısı Arınç arasındaki karşılıklı açıklamaların ardından üst üste 2 önemli buluşmaya ev sahipliği yaptı. 11. Cumhurbaşkanı Gül önceki akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’la 3 saat görüştü. Gül dün de Arınç’la Beştepe’deki evinde bir araya geldi.

10.02.2016Gündem
Emine kendi kendine ölmüş

Emine kendi kendine ölmüş

ANTALYA Konyaaltı ilçesi Sarısu mevkiinde, 14 Şubat 2013’teki sel faciasında can veren 3.5 yaşındaki Emine Irmak Reyhaniye’yle ilgili davada bilirkişi raporuna Hürriyet ulaştı.

8.02.2016Gündem
Hamamönü hareketi mi

Hamamönü hareketi mi?

HAMAMÖNÜ… Ankara’nın Altındağ ilçesinde, kentin ilk yerleşim alanlarının etrafında ve ünlü Ankara Kalesi’nin eteklerinde kurulmuş tarihi bir semt. Adını Oğuzların Bayındır Boyu beylerinden Karacabey’in yaptırdığı çifte hamamdan almış.

6.02.2016Gündem
Erdoğana seslendi: Annemin beşinci oğluydunuz

Erdoğan'a seslendi: Annemin beşinci oğluydunuz

Eski Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti ve HDP’nin Dolmabahçe’deki görüşmesiyle ilgili ‘Haberi vardı’ dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dürüst davranmıyor’ sözlerine yanıt verdi. Erdoğan’a büyük iyi niyet beslediğini ve bu nedenle birçok şeye sabrettiğini belirten Arınç, “Rahmetli annemin beşinci oğluydunuz. Evlatlarımın Tayyip amcasıydınız. Lütfen bu sevgi ve dava arkadaşlığı adına, en azından geçmiş günlerin hatırına nefsinize uyarak samimiyetsiz kişilerin tahriki ile hareket etmeyin” dedi. Arınç’ın dün Twitter’dan paylaştığı mesajı şöyle:

2.02.2016Gündem
Bülent Arınçın sözlerinin yarattığı tartışmaya Suat Kılıç da katıldı

Bülent Arınç'ın sözlerinin yarattığı tartışmaya Suat Kılıç da katıldı

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarının yarattığı tartışmaya, AK Parti'nin önemli isimleri Hüseyin Çelik ve Sadullah Ergin'in ardından Suat Kılıç da katıldı. Kılıç, Arınç'ın açıklamaları için, "Okumadan, anlamadan yargılamayalım" dedi.

2.02.2016Gündem
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin: Cem Küçük’ün iddiaları doğru değil

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin: Cem Küçük’ün iddiaları doğru değil

Eski Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, Star Gazetesi yazarı Cem Küçük’ün kendisiyle ilgili ortaya attığı "Erdoğan, 17 Aralık soruşturması sonrası istediği yasaları hazırlamadığı için onu görevden aldı" iddialarının doğru olmadığını söyledi.

28.12.2015 Gündem
Akdenizde AK Parti oyları geri aldı

Akdeniz'de AK Parti oyları geri aldı

AK Parti, 7 Haziran’da iki kırmızı ili bulunan Akdeniz Bölgesi’ni, tamamen kendi rengine, yani turuncuya boyadı. Mersin’i CHP’den, Devlet Bahçeli’nin birinci sıradan aday olduğu memleketi Osmaniye’yi de MHP’den geri aldı. Oyların açıklanmaya başladığı ilk anlarda Osmaniye'de MHP'liler bile sonuçlara inanamadı. HDP’nin Akdeniz’deki oyları da önemli oranda geriledi. Kaybettiği 3 vekilden 1’si Adana’dan. Adana’da 1 vekili kalan HDP’nin gerilemesinde, kentin 20 Temmuz-30 Ekim tarihleri arasında 13 güvenlik görevlisini şehit vermesi etkili oldu. Antalya’da da yakma ve yağma görüntülerinin ardından HDP bir vekilini de burada kaybetti. AK Parti’nin yükselişinde ise kırsal kesimdeki çalışmaları ön plana çıktı. Eski bakan Karamanlı Lütfi Elvan, Mersin’de şalvar giydi, kep taktı ve burada AK Parti’yi zirveye taşıdı. MHP’yle ilgili oluşan ‘hayır’cı imajı, bölgede hem gerilemeye hem de 4 vekilini kaptırmasına neden oldu.

4.11.2015Gündem
TİB davasında 2 tahliye

TİB davasında 2 tahliye

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'na (TÜBİTAK) yönelik kriptolu telefonların dinlenmesi ile ilgili olarak 9’u tutuklu 28 kişi hakkında açılan davanın ikinci duruşması sona erdi. Mahkeme İmran Ergüler ve Özgür Ören’in tahliyesine karar verdi.

8.10.2015Gündem
Ahmet Hakana saldıran 3 saldırgan AK Partiden ihraç edildi

Ahmet Hakan'a saldıran 3 saldırgan AK Parti'den ihraç edildi

Ahmet Hakan’a saldıran dört kişiden üçü AK Parti üyesi çıkarken, partiden jet ihraç kararı geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik “Saldırganlardan 3’ünün partimize üyelik kaydının olduğu tespit edildi. Ve bu 3 kişinin tedbirli olarak ihraç edilmesine karar verildi. Bu zihniyetin partimizde yeri yoktur” diye açıklama yaptı.

2.10.2015Gündem
1 Kasım sürprizleri

1 Kasım sürprizleri

AK Parti, Hürriyet’e saldırıya önderlik eden İstanbul milletvekili Abdurrahim Boynukalın’ı aday göstermedi, Tuğrul Türkeş’i aday yaptı. MHP’de Meral Akşener listeye giremedi. CHP’de Umut Oran yine yok.

19.09.2015Gündem
Çözüm sürecine soruşturma açılsın

Çözüm sürecine soruşturma açılsın

MHP, çözüm süreciyle ilgili savcılığa yaptığı suç duyurularının ardından görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, eski Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç, eski Adalet bakanları Bekir Bozdağ, Sadullah Ergin ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında soruşturma açılması talebiyle Meclis’e önerge verdi.

18.09.2015Gündem
Bir dönem resmen sona erdi

Bir dönem resmen sona erdi

AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan, TBMM başkanlığı yapan ve AK Parti iktidarlarında önemli görevler üstlenen Bülent Arınç 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmedi.

18.09.2015Gündem
Saray’ın adamları

Saray’ın adamları

50 kişilik yeni MKYK ile AK Parti’nin duayeni sayılan 31 kişiye veda edildi. Parti yönetiminde Abdullah Gül’e yakın tek bir isim kalmazken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinden hiç kimse listeye giremedi. MKYK listesinde en çok merak edilen isim olan Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak da yer aldı.

12.09.2015Gündem
Binali Yıldırım el altından AK Parti delegelerini yokladı: Aday olayım mı

Binali Yıldırım el altından AK Parti delegelerini yokladı: Aday olayım mı

AK Parti’nin yarınki büyük kongresi öncesinde kulislere ‘Binali Yıldırım bombası’ düştü. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Saray ekibi’nin en önemli isimlerinden Yıldırım’ın genel başkan adaylığı için el altından nabız yoklaması, Başbakan Ahmet Davutoğlu cephesinde deprem etkisi yarattı.

11.09.2015Gündem
AK Partide Ağabeyler başvurmadı

AK Parti'de 'Ağabeyler' başvurmadı

AK Parti’de aday adaylığı başvuru süresi önceki akşam sona erdi. Partinin ‘abileri’ Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin ve Ali Babacan’ın da aralarında bulunduğu etkin birçok isim başvuru yapmadı. 7 Haziran seçimlerinde 3 dönem kuralına takılan birçok isim ise bu sefer ‘Ben de varım’ dedi. Öte yandan Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet'e “Ben adaylık müracaatı yapmadım, yapmayı da düşünmüyorum” açıklamasını yaptı. Arınç, "Eşimle, ailemle, bazı arkadaşlarımla bu görüşümü paylaştım ancak fırsat olmadığı için henüz Genel Başkanım ile enine boyuna görüşemedik" dedi.

5.09.2015Gündem
AK Partide süre sona erdi

AK Parti'de süre sona erdi

AKP'de, 1 Kasım seçimleri için aday adaylığı başvuruları dün resmen sona erdi.

4.09.2015Gündem
10 isme 3 dönem vizesi

10 isme 3 dönem vizesi

Hükümet kurma telaşının ardından kongre ve seçim hazırlıklarına odaklanan AK Parti’de en çok, üç dönemlik ünlü isimlerin hem parti yönetiminde hem de seçim listelerinde nasıl değerlendirileceği konuşuluyor. AK Parti’nin bugünkü yönetiminin ise 70 üç dönemlik isimden ancak 10’una vize verme hesabı yaptığı öğrenildi.

31.08.2015Gündem
AK Parti’de kongre sancısı

AK Parti’de kongre sancısı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nu hükümet kurma çalışmaları kadar partisinin büyük kongresiyle ilgili de önemli bir karar bekliyor. Kulislerdeki iki önemli konu, “Kongre zamanında yapılacak mı?”, “Erken seçim olursa 3 dönem kuralı işletilecek mi?” başlıklarını taşıyor. Bu konularda verilecek kararlar, bundan sonra partide egemen gelerin kimlerden oluşacağını gösterecek.

11.08.2015Gündem
Demirtaş: Ben provokasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela

Demirtaş: Ben provokasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm süreci ve şehit edilen polislerle ilgili konuştu. Demirtaş, ''Ben provokasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela. Ailesine giderdim, o insanların ailesinin elini öperdim. Yani benim annemden nasıl bir farkı var ki onların?'' dedi.

28.07.2015Gündem
Başbakanın konvoyunda kaza

Başbakan'ın konvoyunda kaza

Adıyaman’da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaralı askerleri ziyaret için gittiği hastane yolunda konvoyda bulunan aracların kaza yapması sonucu 2 polis yaralandı.

21.07.2015Gündem
Başbakanın konvoyunda kaza: 2 yaralı

Başbakan'ın konvoyunda kaza: 2 yaralı

Adıyaman’da Başbakan AhmetDavutoğlu'nun yaralı askerleri ziyaret için gittiği hastane yolundakonvoyda bulunan araçların kaza yapması sonucu 2 polis yaralandı.Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki incelemelerin ardından helikopterleAdıyaman’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra karayolu ileAdıyaman İl Jandarma Komutanlığı’na geldi. Burada düzenlenen askeriuğurlama töreni sonrası Başbakan Davutoğlu karayoluyla Adıyaman Eğitimve Araştırma Hastanesinde yatmakta olan yaralı 2 askeri ziyaret etmekistedi.Başbakan Davutoğlu’nun konvoyunda bulunan Adıyaman Garnizon Komutanıİbrahim Koyuer, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İtfaiye Müdürü AhmetÇelik’in bulunduğu araçlar ile 112 sağlık ekibinin içerisinde bulunduğuambulans kaza yaptı. Kazada Sadullah Ergin ile ismi öğrenilemeyen birpolis memuru yaralandı. Yaralı polis memurları olay yerine gelen 112sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslaAdıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

21.07.2015Haber

Yazar Sonuçları

Arınç’ları küskünlüğe zorlamak

‘KÜSKÜNLER hareketi başlatacak mısınız’ deniyor, hayır cevabını veriyorlar.

11.02.2016

Başbakan hayaller âleminde

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Kürt sorununun çözümünün “parçalayıcı ulus anlayışının yerine birleştirici millet anlayışının konmasından” geçtiğini söyledi.

11.02.2016

Berat Bey, Erdoğan’ın yakını olmasaydı

MECLİS Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Enerji Bakanlığı’nın bütçesi görüşülüyor.

10.02.2016

Kemalistlerin düştüğü hataya düşmeyelim

Haftanın konuğu: AK Parti kurucusu, Eski Bakan ve Milletvekili Hüseyin Çelik.

9.02.2016

Demet Akalın’ın namaz kılan minik kızı

DEMET Akalın’ın 2 yaşındaki minik kızı başını örtmüş, namaz kılmış.

5.02.2016

Eyvah eyvah kimler RT’lemiş beni

MEDYA siteleri olmasa bu yeni gerçekliğe uyanmayacaktım.

4.02.2016

Cem Küçük'ün indirilme nedeni şuymuş

CUMHURBAŞKANI ve Başbakan’ın kullandığı A330’un mürettebatında yokum.

4.01.2016

Yasak kitap

ADALET ve Kalkınma Partisi’nin kitap yasaklarını kaldırmakla övündüğü dönemleri hatırlamak ve bilhassa da iktidarın kendisine hatırlatmak istiyorum.

21.12.2015

Yargı reformu?

BAŞBAKAN Davutoğlu, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanması sorulduğunda “Bu tür durumlarda tutuksuz yargılanma esastır” diyor.

2.12.2015

Arınç’ın tavrı

BÜLENT Arınç’ın CNN Türk’te Hakan Çelik’e yaptığı açıklamaları biliyorsunuz

25.10.2015

Sadullah Ergin’e şahadet etmek

DÜN başlatılan İpek Medya Grubu’na yönelik operasyondan sonrası nifak sokmak, taraf tutmak için değil gerçekler ortaya çıksın diye bu yazıyı yazdım.

1.09.2015

İntikam operasyonu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, yeni adli yılın başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlandı. Mesajında şöyle bir bölüm var:

1.09.2015

Sadullah Ergin’e şahadetim

AMACIM haklıyla haksızın ortaya çıkması için şahitlik etmektir; işgüzarca araya girmek ya da kavgada taraf tutmak değil.

31.08.2015