EKSTRA
MENÜ

Sadakat

Sadakat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sadakat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.158 Sadakat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sadakat Haberleri

Galatasarayda kritik mali genel kurul başladı Mustafa Cengiz...

Galatasaray'da kritik mali genel kurul başladı! Mustafa Cengiz...

Galatasaray Kulübünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yapılamayan 2019 olağan genel kurul toplantısı başladı.

16.10.2021Futbol
‘Ölümsüz aşklar artık sadece romanlarda, şiirlerde ve şarkılarda…’

‘Ölümsüz aşklar artık sadece romanlarda, şiirlerde ve şarkılarda…’

Menajer ve iletişim danışmanı Özgür Aras, yeni kitabı ‘Bazı Aşklar Yenik Başlar’da sadakat ve şefkatten uzak aşklardan dem vuruyor.

Ali Erbaş: Mevlid-i Nebi haftamızın konusu, Peygamberimiz ve Vefa Toplumu

Ali Erbaş: Mevlid-i Nebi haftamızın konusu, 'Peygamberimiz ve Vefa Toplumu'

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mevlid-i Nebi Haftası kutlamalarının 16 Ekim'de İstanbul Büyük Çamlıca Camii konferans salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak bir toplantıyla başlayacağını belirterek, "Mevlid-i Nebi haftamızın konusu, 'Peygamber Efendimiz ve Vefa' olacak" dedi.

14.10.2021Gündem
‘Mil kazandıran banka kartı’

‘Mil kazandıran banka kartı’

Katılım finans bankası Kuveyt Türk, Türk Hava Yolları (THY) ile yaptığı anlaşma ile Miles&Smiles’ın resmi ortaklarından biri oldu. Banka müşterileri, bankanın sunduğu kredi kartı ile yaptıkları harcama ile mil kazanma imkânına sahip olacak.

13.10.2021Ekonomi
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeliden Boğaziçi tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Boğaziçi' tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"na katıldı. Bahçeli, "Milli mücadelede denize süpürdüklerimiz bir kez daha kıyılarımıza çıkmanın arayışındadır. Son neferimiz son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sükut etmedikçe bu can bu bedene dar olsun ki Türkiye'nin diz çöktüğünü hiç kimse görmeyecektir" dedi. Bahçeli, "Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. PKK'nın DHKP-C'nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" ifadelerini kullandı.

9.10.2021Gündem
‘Kendi hayatımda çözemediğim birçok konuyu Levlâ ile çözdüm’

‘Kendi hayatımda çözemediğim birçok konuyu Levlâ ile çözdüm’

Gazeteci-yazar Nalan Miri Sözer romanı ‘Levlâ/Zahir ve Batın Rapsodi’de bir kadının kendini sorgulama ve arayış hikâyesini anlatıyor. Sözer New York, Marsilya, Kapadokya gibi farklı kentlere giderek hayatındaki sorunlarla yüzleşen Levlâ’nın hikâyesini yazma sürecinde, kadın ve erkeklerin ortak sorunlarındaki farklı sebepleri bulurken müthiş bir evrensel karmik harita ile karşılaştığını söylüyor.

7.10.2021Kitap Sanat
Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları kimler, konusu ne İşte Evlilik Hakkında Her Şey dizisi konusu, karakterleri ve oyuncu kadrosu

Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları kimler, konusu ne? İşte Evlilik Hakkında Her Şey dizisi konusu, karakterleri ve oyuncu kadrosu

Evlilik Hakkında Her Şey oyuncu kadrosu, salı akşamı dizinin yayınlanan yeni bölümü ile bir kez daha gündeme geldi. Yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu, “Evlilik Hakkında Her Şey”in 3. bölümü 5 Ekim tarihinde izleyici karşısına çıktı. Evlilik ve ilişkilerin kirli düzenini ortaya çıkaracak olan dizide aile, aşk ve sadakat kavramları ön planda yer alacak. Konusu ile dikkat çeken Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları arasında ise Gökçe Bahadır, Sarp Akkaya, ve Sumru Yavrucuk yer alıyor. Peki, Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları kimler? İşte, Evlilik Hakkında Her Şey dizisi konusu ve oyuncuları.

5.10.2021Televizyon
Son dakika... Bahçeliden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açıklaması Erken seçim tartışmasına net yanıt

Son dakika... Bahçeli'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açıklaması! Erken seçim tartışmasına net yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ABD ile yaşanan S-400 gerilimine ilişkin "ABD yönetimi yeni yaptırımlarla bizi tehdit ediyormuş, varsın etsinler, nasıl olsa alıştık. Hiç kimseye böyle bir teşebbüs izni vermeyiz. ABD silah almayın diye ülkemize yaptırım gözdağı verirken aynı zaman Suriye'de ne işler çevirdiğini ifade edecek midir? Hainlere mübah olan Türkiye’ye neden günah?" dedi. Bahçeli, "İstikrar, güven ve büyüme için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devam etmelidir. Bir olacağız, birlikte hareket edeceğiz, dedikodulara aldırmayacağız. Artık laiklik tartışmasını bir kenara bırakalım" ifadelerini kullandı. Bahçeli erken seçim tartışmalarına ilişkin ise "Erken seçim, seçimlerin öne çekilmesi, baskın seçim yoktur. Herkes hesabını 2023 yılının haziran ayına göre yapmalıdır" dedi.

5.10.2021Gündem
Son dakika: Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntzdan Sergen Yalçın, Hamit Altıntop, Şenol Güneş ve prim açıklaması

Son dakika: Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz'dan Sergen Yalçın, Hamit Altıntop, Şenol Güneş ve prim açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Türk spor basını ile tanışma toplantısında spor müdürleri ile bir araya geldi. TFF’nin Riva’daki tesislerinde gerçekleşen buluşmada Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop da yer aldı. Sıcak bir atmosferde geçen sohbette Kuntz ve Altıntop, spor medyasından bazı müdürlerin sorularını içtenlikle cevapladı.

4.10.2021Futbol
Erbaş: Gençleri zaafa sürükleyen etkenlere karşı önlem almalıyız

Erbaş: Gençleri zaafa sürükleyen etkenlere karşı önlem almalıyız

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bediüzzaman Sempozyumu’nda açıklamalarda bulundu. Erbaş, "Bugün gençliğin iman bilincini güçlendirmek ve inanç dünyasını doğru bilgiyle donatmak ve bu hususta onları zaafa sürükleyen etkenlere karşı önlemler almak hepimizin ideali olmalıdır." dedi.

3.10.2021Gündem
Will Smith: Jada Pinkett ile evliliğimiz tek eşli olarak başladı ama sonra hayatımıza başkaları da girdi

Will Smith: Jada Pinkett ile evliliğimiz tek eşli olarak başladı ama sonra hayatımıza başkaları da girdi

Onlar tam 24 yıldır bir yastığa baş koyuyorlar. Evliliklerinden dünyaya gelen iki çocukları ile Hollywood'un en mutlu çiftlerinden biri olarak gösteriliyorlar. Onların dışarıdan imrenilen bu evliliğinin sırları da merak konusu.

28.09.2021Magazin
Bazı Aşklar Yenik Başlar

Bazı Aşklar Yenik Başlar

Özgür Aras’ın yeni kitabı “Bazı Aşklar Yenik Başlar” İnkılâp Kitabevi’nden çıktı…

22.09.2021Keyif
Transatlantik ilişkilerde ipler gerildi

Transatlantik ilişkilerde ipler gerildi

ABD ve İngiltere’den nükleer denizaltı edinme kararı alan Avustralya’nın Fransa ile milyarlarca dolarlık dizel denizaltı anlaşmasını rafa kaldırmasına AB de sert tepki gösterdi. ABD’nin aslında Çin’e karşı attığı denizaltı adımı, Batı ittifakını gerdi.

22.09.2021Dünya
Okyanusta sular ısındı... Dünya devlerinin kavgası büyüyor

Okyanusta sular ısındı... Dünya devlerinin kavgası büyüyor!

ABD, İngiltere ve Avustralya'nın üçlü güvenlik anlaşması (AUKUS) ortalığı karıştırmış durumda. Dünya diplomasisinin günlerdir kilitlendiği gündemde hedef gösterilmese de odakta olan Çin, oluşumu ‘sorumsuz’ olarak nitelemişti. AUKUS’la ekarte edilen ve on milyarlarca Euro’luk sözleşmeden olan Fransa küplere bindi. AB ise yapılan açıklamalarla Fransa'dan yana tavır aldığını açıkça ortaya koydu.

21.09.2021Dünya
Michel, ABDyi “denizaltı anlaşması” nedeniyle “sadakatsizlikle” suçladı

Michel, ABD'yi “denizaltı anlaşması” nedeniyle “sadakatsizlikle” suçladı

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD, İngiltere ve Avustralya arasında imzalanan denizaltı anlaşmasının ardından ABD'yi sadakatsizlikle suçlayarak, “Joe Biden yönetimi, 'Amerika geri döndü' diyerek tarihi bir mesaj vermişti ama şu an bunu sorguluyoruz. Amerika geri döndü ne demek, ABD Amerika'ya mı başka bir yere mi döndü bilmiyoruz.” dedi.

21.09.2021Dünya
9 Kasım hangi burç ve burcu ne 9 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

9 Kasım hangi burç ve burcu ne? 9 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

9 Kasımda doğanlar akrep burcudur. Balık ve Yengeç ile birlikte su grubunda yer alan akrebin yönetici gezegeni Mars, uğurlu taşı ise Opal'dir. Kararlılığın ve tutkunun sembolü olan akrep burcunun anlaşamadığı burçlar oğlak, ikizler ve başaktır. Balık ve Aslan ise akrebin en iyi anlaştığı burçlar arasında yer alıyor. 9 Kasım hangi burç? Tarihte bugün doğan Türk ve yabancı ünlüler kim? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
Muharrem İnce: Açıklıyorum, aday adayıyım

Muharrem İnce: Açıklıyorum, aday adayıyım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 1'inci Olağan Kurultayı'nda konuştu. İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Benim için 'Genel başkan cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor' diyorlar. İstiyor muyum? Evet istiyorum. Açıklıyorum; aday adayıyım" dedi.

18.09.2021Gündem
Son Dakika: Lionel Messinin PSGden alacağı maaş ortaya çıktı Kripto para detayı...

Son Dakika: Lionel Messi'nin PSG'den alacağı maaş ortaya çıktı! Kripto para detayı...

Son dakika haberi... Transferin son günlerinde Barcelona'dan ayrılıp PSG'ye transfer olarak dünya futbolunda ses getiren Arjantinli süper yıldız Lionel Messi'nin Fransız ekibinden kazanacağı maaş belli oldu.

18.09.2021Futbol
Beşiktaş - Borussia Dortmund maçında çarpıcı detay ve Güntekin Onayın eleştirdiği isim: Hantal, yetersiz...

Beşiktaş - Borussia Dortmund maçında çarpıcı detay ve Güntekin Onay'ın eleştirdiği isim: 'Hantal, yetersiz...'

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki ilk maçında Beşiktaş, Vodafona Park'ta konuk ettiği Borussia Dortmund'a 2-1 mağlup oldu. Yazarlarımız Güntekin Onay ve Uğur Meleke, temsilcimizin Alman ekibi karşısındaki performansını değerlendirdi.

16.09.2021Futbol
16 Ağustos hangi burç ve burcu ne 16 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 16 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar, astrolojinin en merak duyulan konuları arasında yer alır. Güneş hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan 12 adet burç vardır. 16 Ağustos burcunun en önemli özellikleri arasında fedakar ve sadık kişiler olması yer alır. Bu kişiler, hedeflerini sürdürmeye devam etmek ve hedefledikleri her şeyi başarmak için değerlerinin tanınmasını ister. 16 Ağustos hangi burç ve burcu ne? İşte, tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
3 Ekim hangi burç ve burcu ne 3 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Ekim hangi burç ve burcu ne? 3 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Ekimde doğanlar terazi burcudur. İkizler ve Kova ile birlikte hava grubunda yer alan terazinin yönetici gezegeni Venüs, uğurlu taşları ise safir ve kuvarsdır. Adaletin ve dengenin sembolü olan teraziler, oğlak, balık ve akrep burçlarıyla anlaşamaz. Terazilerin en iyi anlaştığı burçlar ise başak, kova ve ikizlerdir. 3 Ekim, tarihte bugün doğan Türk ile yabancı ünlüler kimlerdir? 3 Ekimde doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
2 Haziran hangi burç ve burcu ne 2 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Haziran hangi burç ve burcu ne? 2 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Haziran tarihinde dünyaya gelen kişiler, hangi burca mensup olduklarını merak ediyor. 2 Haziran tarihinde doğan herkes, ikizler burcuna mensuptur. 2 Haziran tarihinde doğan kişiler ikizler burcu olduğu için genellikle de, çift karakterleri ile tanınır. 2 Haziran hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları arasında kimler var İşte, Evlilik Hakkında Her Şey oyuncu kadrosu

Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları arasında kimler var? İşte, Evlilik Hakkında Her Şey oyuncu kadrosu

Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları arasında birbirinden önemli isim yer alıyor. BBC yapımı The Split isimli diziden uyarlanan Evlilik Hakkında Her Şey oyuncu kadrosu içerisinde Gökçe Bahadır, Sarp Akkaya gibi isimler yer alıyor. Peki, Evlilik Hakkında Her Şey oyuncuları arasında kimler var? İşte, dizi hakkında detaylı bilgiler

6.09.2021Televizyon
Yeni sezon başladı, sanata hasret bitiyor...

Yeni sezon başladı, sanata hasret bitiyor...

Sonbahar geldi, kültür-sanat sezonu açıldı... Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak şehrin tadını çıkarabiliriz artık. Bakalım bizi ne güzel filmler, oyunlar, sergiler ve konserler bekliyor bu yıl? Alanında uzman gazeteciler okurlarımız için önerilerini paylaştı...

Mahkemeden kritik ‘taşeron işçi’ kararı

Mahkemeden kritik ‘taşeron işçi’ kararı

Türkiye’de 4 ayrı fabrikası bulunan ABD’li çuval ve endüstriyel torba üreticisi Greif, 9 yıl önce bir kısım çalışanı ile yollarını ayırdı.

21.08.2021Ekonomi
Arabalı konserler başlıyor

Arabalı konserler başlıyor

Geçen yıl ilki Kerki Solfej tarafından gerçekleşen “TİKTAK’la Park Et Seyret” konserleri bu yıl yeniden başlıyor.

20.08.2021Keyif
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 18 Ağustos İstanbul kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 18 Ağustos İstanbul kesinti listesi

BEDAŞ ve AYEDAŞ bugün için belirlenen planlı kesinti listesini resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlara duyurdu. Sabah saatlerinden itibaren elektrik kesintisi ile karşılaşan vatandaşlar da 'elektrikler ne zaman gelecek?' sorusuna internetten yanıt arıyor. İşte, 18 Ağustos 2021 İstanbul BEDAŞ planlı elektrik kesinti programı listesi...

18.08.2021Gündem
Barış Kılıç: Gözümün ıslanmasından çekinmem

Barış Kılıç: Gözümün ıslanmasından çekinmem

Oyunculuk kariyeri tesadüflerle başladı. ‘Adını Feriha Koydum’ dizisinde göründüğü an bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı: “Bir bölüm oynadım ve ertesi gün benim için hayat değişti.” Her yaptığı işte oyunculuğu kadar fiziğiyle de beğenildi. Yeni dizisi ‘Uzak Şehrin Masalı’yla, şimdiye kadar canlandırdığı salon erkeği rollerini yerle bir etmeye hazırlanıyor. Barış Kılıç’la yaşamını, ailesini ve kariyerini konuştuk...

15.08.2021Hürriyet Pazar
Yay Burcu Taşı

Yay Burcu Taşı

Yay burcu her zaman kişilikleri iyimser ve pozitiftir. Çünkü her ne olursa olsun, her zaman bir köşede iyi bir şey olduğuna ve güneşin her zaman yeniden doğup parlayacağına inanırlar. Kuş gibi özgür, renkli ve geniş kapsamlı bir kişiliğe sahip olan Yay Burçları hangi taşları kullanmalı ve nasıl taşımalıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.08.2021Burçlar
Terazi Burcu Taşı

Terazi Burcu Taşı

23 Eylül ve 23 Ekim tarihleri içerisinde doğan kişiler; Terazi burcuna sahiplerdir. Terazi burcu insanları; fazla duygusal, doğrudan ve dürüstlükten şaşmayan, adalet duygusu gelişen bir yapısı olan ve aşka inancı olan bir burçtur. Bunun yanı sıra her burcun özel doğal taşı bulunmaktadır. Peki, terazi burcu doğal taşı nedir ve hangisidir? Terazi burcu değerli taşların isimleri nedir? Terazi burcunun değerli taşlarının özellikleri nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.08.2021Burçlar
Koç Burcu Taşı

Koç Burcu Taşı

Her burçta olduğu gibi koç burcunun da özel taşları vardır. Bu özel taşlar ile kişinin kendini zinde ve canlı hissetmesi mümkün olmaktadır. Doğal taşların, insan üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Bununla beraber bu taşlar; bireyi kötü düşüncelerden arındırır ve bireyin iyi hissetmesine destek olur. Peki koç burcu taşı nedir ve hangisidir? Koç burcu taşının isimleri nelerdir? Koç burcu taşlarının özellikleri nedir? İşte detaylar.

11.08.2021Burçlar
İşte korkmamız gereken erkek tipi

İşte korkmamız gereken erkek tipi

Kibariye, Kuşadası'nda sahne aldığı sırada rüzgar sebebiyle zor anlar yaşadı. Kocası Ali Küçükbalçık ise Kibariye'nin uçuşan eteğinden rahatsız oldu. Ünlü şarkıcı eşinin isteği üzerine beline masa örtüsünü bağladı...Bu olayı Kelebek yazarı Orkun Ün yazdı...

10.08.2021Magazin
Son dakika: Bakan Akardan flaş sözler: Mehmetçik tarih yazmayı sürdürüyor

Son dakika: Bakan Akar'dan flaş sözler: Mehmetçik tarih yazmayı sürdürüyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının kahramanlık ve fedakarlık hikayesi bitmedi, devam ediyor. Mehmetçik tarih yazmayı sürdürüyor. 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 18 bin 313, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde ise 1 Ocak'tan bugüne 1631 terörist etkisiz hale getirildi.' dedi.

7.08.2021Gündem
Bir anti-semitin anıları

Bir anti-semitin anıları

Roman, anı, senaryo ve radyo oyunları yazarı; ayrıca aktör, gazeteci, görsel sanatçı, sanat eleştirmeni ve sanat koleksiyoncusu Gregor von Rezzori, ilkgençlik yıllarını ve delikanlılık çağını kapsayan ‘Sadakat’ adlı anlatı kitabında -kendi deneyiminden yola çıkarak- ötekine duyulan nefretin dinamiklerini ortaya koyuyor.

30.07.2021Kitap Sanat
Ceyt Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Ceyt Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Ceyt Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Ceyt Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Ceyt Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Ceyt Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Ceyd taşı çok sayıda niteliğe sahip olan bir taş çeşididir. Ceyd taşının hangi özelliklere sahip olduğunu, yararlarının neler olduğunu, ne işe yaradığını, nerelerde bulunduğunu, nasıl kullanıldığını sizin için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Karnındaki şişkinliğe ‘gastrit’ dedi… Evlendikten 2 ay sonra doğum yaptı Yargıtaydan emsal karar

Karnındaki şişkinliğe ‘gastrit’ dedi… Evlendikten 2 ay sonra doğum yaptı! Yargıtay'dan emsal karar

Genç kadın nikahtan 2 ay sonra doğum yaptı. Eşi "çocuk benden değil" diyerek dava açtı. Yerel mahkeme kadını kusurlu boşadı Yargıtay ise "kusur yok" dedi. Kanal D’den Özgen Bingöl ve Durak Doğan’ın haberi...

25.07.2021Gündem
Evlendi, 2 ay sonra doğum yaptı Yargıtaydan boşanma kararı

Evlendi, 2 ay sonra doğum yaptı! Yargıtay'dan boşanma kararı

Genç kadın nikahtan 2 ay sonra doğum yaptı. Eşi "çocuk benden değil" diyerek dava açtı. Yerel mahkeme kadını kusurlu boşadı Yargıtay ise "kusur yok" dedi. Kanal D’den Özgen Bingöl ve Durak Doğan’ın özel haberi...

25.07.2021Haber
Duygu isminin anlamı nedir Duygu ne demek Duygu adının özellikleri, analizi ve kökeni

Duygu isminin anlamı nedir? Duygu ne demek? Duygu adının özellikleri, analizi ve kökeni

Duyumsamak ile aynı kökten türeyen Duygu ismi öz Türkçedir. İnsanın duyu organları ile algıladığı her şeyin iç dünyasındaki yansımasına duygu denir. Duygular olumlu ve olumsuz olarak ikiye ayrılır. Sevgi, özlem sadakat, güven olumlu; kin, nefret, sıkıntı ve şüphe ise olumsuz duygulara örnek olarak gösterilebilir. Duygu isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Artun isminin anlamı nedir Artun ne demek Artun adının özellikleri, analizi ve kökeni

Artun isminin anlamı nedir? Artun ne demek? Artun adının özellikleri, analizi ve kökeni

Çocuklarına farklı bir isim vermek isteyen ailelerin tercih ettiği Artun ismi, dilimize Farsçadan geçmiştir. Erkek çocuklarına konulan Artun adının sözlük anlamı ağırbaşlıdır. Bu isim Farsça konuşulan toplumlarda övgü sözü olarak kullanılır. Artun isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Yazar Sonuçları

Stefan Kuntz’la bir dönem sona erdi

Ay yıldızlı ekibimizin yeni teknik direktörü alışılmışın dışında ve ezber bozacak bir karakter.

6.10.2021

Rahat, sakin ve daha renkli

İlk çıktıkları zamandan bu yana alametifarikasını kaybetmemiş bir grup Yüksek Sadakat... Yedi yıl aradan sonra gelen ‘Rengarenk’ albümünde grup kendi tadını bozmadan diskosu, reggae’si, neo soul’u, sert rock gitarlarıyla birçok çiçekten bal almış. Sadece kendileri için yapıyormuşçasına rahat ürettikleri bu albümle grup dijital çağın hissiyatına da uyum sağlamış.

2.10.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Daniel Craig’in 007 rolüne vedası da olacak son James Bond filmi “Ölmek İçin Zaman Yok” sinemalarda. “Black Swan” sevenlere Sarah Adina Smith imzalı gerilim draması “Birds of Paradise”, Stephen King ve oğlu Joe Hill’in kısa öyküsünden yaratılan korku filmi “In The Tall Grass” ve Ceylan Özgün Özçelik’in başarılı politik gerilimi “Kaygı”, bu hafta ekranlarda öne çıkanlar.

1.10.2021

Müzik sadece müzik değil

Radiohead, 5 Kasım’da “Kid A Mnesia” albümünün yanında kendileri için özel hazırlanan oyunu hayranlarına sunacak.

30.09.2021

Mösyö Sartre yani Türk kadını benden önce mi

Dünya feminizminin en önemli kadınlarından biri olan Simone de Beauvoir’ın, bugüne kadar yayınlanmamış bir romanı bulundu ve geçen sonbahar Fransa’da yayınlandı.

26.09.2021

Süper Lig: 1 Bundesliga: 2

Dün skoru belirleyen etkenlerden biri iki takım arasındaki fiziksel seviyeydi.

16.09.2021

Evdeki hesap

Anlaşılıyor ki, bu seçimde “çok çeşitli” oylar göreceğiz.

11.09.2021

Yeriniz sahne değil ev!

Aşı olmayan öğretmenler yeni dönemde okullara alınmasın diye çağrılar yapılıyor. Çok doğru. Alınmasınlar.

10.08.2021

Yılanların öcü!

‘G.I. Joe’ serisinin üçüncü filmi ‘Snake Eyes’ gücün karanlık tarafına geçme, ihanet, sadakat türü dertlerle donatılmış bir aksiyon. Babasının intikamı için yaşayan ana karakter eşliğinde Tokyo’da geçen film, değerler kadar mimari açıdan da gelenekle modern arasındaki çelişkilerde geziniyor.

7.08.2021