EKSTRA
MENÜ

Sabri Özel

Sabri Özel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sabri Özel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.913 Sabri Özel haberi bulunmuştur.

Sabri Özel Haberleri

Tekstil kralı cezayı ödeyemezse hapse girecek

Tekstil kralı cezayı ödeyemezse hapse girecek

Temeli yarım asır kadar önce atılan büyük tekstil markası Sabri Özel’in sahibi hapse girme riski ile karşı karşıya. Mahkeme, Özel’in piyasaya verdiği 3 çekin karşılıksız çıkması nedeniyle adli para cezası verdi. Sabri Özel kesilen cezanın taksitlerinden birini dahi ödeyemezse, adli para cezası hapse çevrilecek. İki yıl önce mali krize giren Sabri Özel’in mağazaları birer birer kapandı, dev fabrikasında üretim durdu.

31.01.2018Ekonomi
Eski eşinden işadamı Sabri Özel’e milyonluk icra takibi

Eski eşinden işadamı Sabri Özel’e milyonluk icra takibi

Malatyalı işadamı Sabri Özel’e eski eşi Emel Boyar’dan milyonluk icra takibi geldi.

10.01.2017Ekonomi
Son dakika haberleri: Türk tekstil devi iflas erteleme istedi

Son dakika haberleri: Türk tekstil devi iflas erteleme istedi!

Türkiye'nin en büyük tekstil firması ile ilgili bugün bir son dakika haberi geldi. Türkiye çapında 60'a yakın mağazası bulunan 'Sabri Özel' iflas erteleme istedi. Mahkeme, şirketleri haciz baskısına karşı korumaya aldı; kayyum ataması yaptı. İflas erteleme başvurusunun OHAL döneminden önce yapıldığı belirtildi.

9.08.2016Ekonomi
Bir botla dünyalar onun oldu

Bir botla dünyalar onun oldu

Günümüzün önemli bir zamanını geçirdiğimiz sosyal medyanın nasıl kullanılacağına örnek Ezgi Dilan Yüksel ve Çiğdem Kaplan’dan geldi. Geleceğe Işık Tut isimli derneği kuran ikili Instagram üzerinden topladıkları yardım malzemelerini Anadolu’da ihtiyaç sahibi okullara ulaştırıyor. Hediyesini alan küçük kızın sevinci ise içimizi ısıttı. O anlar Anadolu Ajansı foto muhabiri Yakup Bay’ın objektifine böyle yansıdı.

1.01.2016Gündem
Starbucks beklerken IŞİD geldi

Starbucks beklerken IŞİD geldi

İşadamı Sabri Özel, IŞİD tehdidi nedeniyle 2007 yılında Kuzey Irak’ta kurduğu dev çelik fabrikasındaki Hintli işçilerini özel uçaklarla geri göndermek zorunda kaldı. Özel, bölgedeki son durumu "Şu işe bak, Starbucks beklerken IŞİD geldi" diyerek özetliyor.

11.09.2014Ekonomi
Çin’den getirip satmak marifet mi

Çin’den getirip satmak marifet mi

SABRİ Özel’in 1969’da kurduğu tek makineli atölyeden, 23 bin metrekare kapalı alana sahip, 800 kişilik istihdamı olan bir hazır giyim devi doğdu.

11.12.2013Kobi
Çin’den getirip satmak marifet mi

Çin’den getirip satmak marifet mi

SABRİ Özel’in 1969’da kurduğu tek makineli atölyeden, 23 bin metrekare kapalı alana sahip, 800 kişilik istihdamı olan bir hazır giyim devi doğdu.

9.12.2013Ekonomi
Türbanlı hostes dönemi

Türbanlı hostes dönemi

Türk Hava Yolları ile Havaş ortaklığındaki Turkish Ground Service’de (TGS) türbanlı yer hostesi dönemi resmen başladı.

14.09.2012Gündem
Eşiyle arası bozuk olana kötü haber

Eşiyle arası bozuk olana kötü haber

1 Temmuz itibarıyla resmen yürürlüğe giren Yeni Borçlar Kanunu'nun 584'üncü maddesi büyük tartışma yarattı. Çünkü ilgili kanuna göre eşlerden birisinin başkanısa kefil olabilmesi için diğerinin şartı aranıyor. Bu durum ortaklı şirketlerde önemli sorunlara yol açıyor.

9.07.2012Ekonomi
Laleli kendi ‘fashion shopping’ini yapıyor

Laleli kendi ‘fashion shopping’ini yapıyor

Türkiye’nin en güçlü ‘alışveriş turizm merkezi’ Laleli, 28 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Fashion Shopping (alışveriş festivali) yapacak. LASİAD’ın 15’inci yılı nedeniyle gerçekleşecek festivalde Şebnem Schaefer, Deniz Akkaya başta olmak üzere çok sayıda manken Mesih Paşa Caddesi’de kurulacak 150 metrelik podyumdaki defilede Laleli markalarını tanıtacak.

24.05.2012Ekonomi
Bisse ve Sabri Özel Erbilde mağaza açtı

Bisse ve Sabri Özel Erbil'de mağaza açtı

Erbil'in en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Majidi Mall'da törenle açılan Bisse ve Sabri Özel Mağazaları büyük ilgi gördü.

27.09.2011Ekonomi
Sabri Özel İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Sabri Özel İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Sabri Özel İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

25.07.2011Alisveris
Şıklığın Yeni Adresi Sabri Özel

Şıklığın Yeni Adresi Sabri Özel

Rengarenk elbiseler ile yaz akşamlarınızı renklendirin.

25.07.2011Alışveriş
Sabri Özelden Babalar Günü İndirimi

Sabri Özel'den Babalar Günü İndirimi

En şık benim babam diyorsanız...

14.06.2011Alışveriş
Sabri Özelden Annelere Sürpriz

Sabri Özel'den Annelere Sürpriz

En şık benim annem olsun!

19.04.2011Alışveriş
Kadın, Erkek Koleksiyonu Çok İddialı

Kadın, Erkek Koleksiyonu Çok İddialı!

Çiftler için kaliteli alışverişin adresi!

18.03.2011Alışveriş
O albayı bir yıldır izliyorduk

'O albayı bir yıldır izliyorduk'

Çukurambar soruşturmasında gözaltına alınan subaylar silahlı örgüt ve suikast suçlamasını reddederken, bir albayı bir yıldır izlediklerini açıkladı. Mahkeme de krokileri “yeterli delil” kabul etmedi. Şahin’in evinin bulunduğu krokinin de bozulan yazıcıyı götürecek olan ere tarif için çizildiği belirtildi.

31.12.2009Gündem
BMD: 20 marka zarar gördü, yardım için kampanya başlatalım

BMD: 20 marka zarar gördü, yardım için kampanya başlatalım

BMD Başkanı Ekrem Akyiğit, ilk belirlemelere göre, selden dernek üyesi 20 markanın zarar gördüğünü belirterek, “Zarar görenlerin vergi, sosyal güvenlik, banka borçları ertelenmeli. Bölgeye yardım için ortak kampanya başlatılmalı” dedi.

12.09.2009Ekonomi
İkitelli’de üretim erken durdu İstanbullu yağmur tatiline girdi

İkitelli’de üretim erken durdu İstanbullu yağmur tatiline girdi

Çarşamba gününe sel felaketiyle uyanan İstanbul’da dün meteorolojinin uyarıları dikkate alındı. 200 bin kişinin çalıştığı İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim erken durdu. İstanbul Valiliği de, kamu kuruluşlarında çalışanlara saat 15.00 itibarıyla izin verdi.

11.09.2009Ekonomi
Sabri Özelin kaybı büyük oldu

Sabri Özel'in kaybı büyük oldu

Sabri Özel Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Özel, sel felaketinde zararlarının kesin olmamakla birlikte 45-50 milyon lira olduğunu bildirdi.

11.09.2009Ekonomi
Erkekler istiyorsa etek giyebilir İsteyen kazağını bacağına geçirebilir

Erkekler istiyorsa etek giyebilir İsteyen kazağını bacağına geçirebilir

Nurdal Semiz, LC Waikiki’nin pazarlama direktörüydü. Markayı Türkiye’nin dört bir yanındaki bayilere o pazarlıyordu. İlkay Göregen, Sabri Özel markasının baş tasarımcısıydı. Eşi Ergin Göregen, yurtdışındaki önemli markalara üretim yapan Venüs Giyim Sanayii’nde yıllarca çalışmıştı. Göregen çifti aynı zamanda arkadaşları olan Nurdal Semiz ile işbirliği yapmaya, kendilerine ait bir marka yaratmaya dört yıl önce karar verdi.

30.11.2007Kelebek
Şemdinlili öğrencilerden örnek proje

Şemdinli'li öğrencilerden örnek proje

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki lise öğrencileri, çevre bilincini geliştirmek amacıyla “geri dönüşüm projesi” başlattı.

10.11.2007Eğitim
Türk markalarından 1700 mağazayla dünya çıkarması

Türk markalarından 1700 mağazayla dünya çıkarması

Türklerin hazır giyim başta olmak üzere ev tekstilinden ayakkabıya, halıdan takıya yarattığı markalar tüm dünyada 1700’ün üzerinde mağaza açtı.

19.05.2007Kelebek
Kota hücumla erken doldu yünlü Çin kumaşı krizi çıktı

Kota hücumla erken doldu yünlü Çin kumaşı krizi çıktı

Türkiye'nin tek taraflı olarak Çin’e koyduğu sınırlamalar arasında yer alan yünlü kumaş kotası 2 Ağustos tarihinde dolunca, binlerce metre kumaş gümrüklerde kaldı. Gümrüklere gelen ve gelecek olan yünlü kumaşların 1.5-2 milyon metreyi bulabileceği tahmin ediliyor. Kotanın erkenden dolmasının iç piyasada fiyatları yükselteceği, enflasyonu da tetikleyebileceği söyleniyor.

4.08.2006Ekonomi
Ya şimdi ya da hiç

Ya şimdi ya da hiç

İndirim sezonu üçüncü haftasını bitirdi, oranlar yüzde 70 sınırına dayandı. Raflar boşalmadan, bedenler tükenmeden önce en uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceğimiz son döneme giriyoruz. Henüz bu hafta indirime giren birkaç marka da var. Elbiseden ayakkabıya, halıdan mobilyaya hangi marka ne oranda indirim yapıyor, fiyatlar ne durumda hepsi burada.

20.07.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Daha kalın daha tarz daha şık!

Nihayetinde kar kendini gösterdi, ceketler kalktı ve sahneyi şık paltolar, tarz montlar doldurdu. İşte sezonun en iyileri...

14.12.2013

Galatasaray locasıyla borcunu ödeyenler var

Bundan birkaç ay önce Wittour’un Yönetim Kurulu Başkanı ilahiyatçı Erkan Aydın ve dostlarının sohbetiyle zenginleşen Eyüp Sulltan’daki sabah kahvaltısı buluşmasında Coşkun Ergün’la konuşurken konu o günlerde sıkıntıda olan bir şirketten açıldı:

26.05.2013

Evet, bir lahmacunla ayranı 50 liraya satıyorum, çünkü

TABANLIOĞLU Mimarlık’ın tasarladığı Milas Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Teminali’ni gezmek üzere Melkan-Murat Tabanlıoğlu ve Özdem Gürsel’le birlikte Bodrum’a gittiğimizde Türkbükü’ndeki Maça Kızı’nın sahibi Sahir Erozan’la da sohbet fırsatı bulduk.

8.07.2012

40 gün sürecek şenlik bugün başlıyor

Tam bir alışveriş şenliğine dönüşeceği, Rio ve Venedik karnavalları ile yarışacağı söylenen İstanbul Shopping Fest (İSF), bu akşam başlıyor.

17.03.2011

Tam Gün, sadece tıpta değil birçok fakültede öğretim üyesi boşluğu yaratır

AK Parti’nin önde gelen isimlerinden biri, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanvekili Prof. Cemal Şanlı’yı ziyarete gitti. Prof. Şanlı, fırsatı bulmuşken, eleştirisini yöneltti:

25.03.2010

40 milyon lira zararım var, destek verilmezse altından zor kalkarız

40 milyon lira zararım var, destek verilmezse altından zor kalkarızÇARŞAMBA sabah saat 10.30... Hürriyet Medya Towers’a yakın Holiday Inn Otel’in patronu Ali Bozatlı’yı aradım:

10.09.2009

Gül: Malatya’daki o parkın tabelasından adımı sildirdim

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, arada Rusya’ya resmi ziyaret yapıp döndü ama ben Suudi Arabistan gezisinde aldığım notları yazmayı sürdürüyorum. Bugünkü not, benim için farklı anlam taşıyor.

15.02.2009

Pompada 600 bin tasarruflu ampul dağıtacak, 6 yılda 60 milyon YTL kurtulacak

ENERJİ Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK), sayıları 50 dolayında olan akaryakıt dağıtım şirketlerini uyarıyor: "Eskiden gazetelerin tencere, tava promosyonu yarışına benzer yarışı şimdi siz yapıyorsunuz. Promosyona para harcamak yerine fiyatlarınızda iyileştirme yapmaya çalışın."

4.09.2008

Mahallenin alışveriş merkezi

İstanbul’da her mahalleye bir alışveriş merkezi kampanyası hızla devam ediyor.

24.01.2008

Mandalina yemiş görünmek için kabuk toplardı, şimdi 60 milyon dolar cirosu var

MALATYA’nın Pötürge İlçesi... 30-35 yıl kadar önce... Mehmet Duman adlı ilkokul öğrencisi, yerde gördüğü mandalina kabuğunu kimseye çaktırmadan aldı, defterinin arasına koydu.

4.08.2007

’Her şeyin çıktığı’ bir kent; Malatya

MALATYA için "Her şeyin iyisinin çıktığı Kent!..." denir.Malatya ili bugün 850 bin nüfusludur. Buna yakın bir nüfus da çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere ’taşra’da yaşamaktadır.

20.04.2007

Adımı marka yaptım, kimsenin etiketi için mal üretmem

MALATYA Eğitim Vakfı (MEV) Başkanı Şaban Taçyıldız, bu kez Sabri Özel için aradı: "Sabri Özel, Malatya’ya mağaza açıyor. Mutlaka birlikte gitmeliyiz..."

3.12.2006

Uzan’ın Petrus’u Perakende Günleri’nde okul olacak

TÜRK halkının sırtına vergisiyle birlikte 14-15 milyar dolarlık İmar Bankası faturasını yükleyen Kemal Uzan, Hakan Uzan ve ailenin siyasetçi ismi Cem Uzan’ın aklına evlerinde özenle sakladıkları Petrus şaraplarının bir gün "okula dönüşeceği" gelir miydi?

11.11.2006

Dexia, intihar saldırısıyla geldi Türkiye’den asla vazgeçmedi

15 KASIM 2003... Hem İstanbul, hem Türkiye Sinagog’da patlayan intiihar saldırısıyla sarsıldı...

21.10.2006

Bangladeş’te üretime başladık Mısır bizim sigortamız olacak

LC WAIKIKI markasının sahibi Taha Grubu ve Tema Mağazacılık’ın patronlarından Vahap Küçük’ün Malatya’nın Doğanşehir ilçesindeki evinin bahçesindeyiz...

24.09.2006

Başbakan’la çetele tuttuk, Sevgi Yuvası’nı izliyoruz

MALATYA’daki çocuk yuvasında patlayan dayak skandalından birkaç gün sonra Malatyalı işadamının telefonu çaldı. Arayan aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ydu: "Malatya’daki mevcut çocuk yurdundan farklı konseptte, ’Sevgi Yuvası’ yapmak istiyoruz. Omuz verin, ilk ’Sevgi Yuvası’nı Malatya’da oluşturalım."

18.03.2006