EKSTRA
MENÜ

Saat Kulesi

Saat Kulesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Saat Kulesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.693 Saat Kulesi haberi bulunmuştur.

Saat Kulesi Haberleri

Saat kulesine Ramocan yazısına 1 yıl hapis

Saat kulesine 'Ramocan' yazısına 1 yıl hapis

Antalya'nın tarihi simgesi saat kulesine canı sıkıldığı için sprey boya ile 'Ramocan' yazan Ramazan Yiyin (21), 1 yıl hapisle cezalandırıldı.

29.11.2020Gündem
Güvenlik kameralarından tespit edildi Ramocana bir yıl hapis...

Güvenlik kameralarından tespit edildi! 'Ramocan'a bir yıl hapis...

Antalya'nın tarihi simgesi saat kulesine canı sıkıldığı için sprey boya ile 'Ramocan' yazan Ramazan Yiyin (21), 1 yıl hapisle cezalandırıldı.

29.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Antalyada iğrenç iddia Turistler ortalığı birbirine kattı

Son dakika haberler: Antalya'da iğrenç iddia! Turistler ortalığı birbirine kattı

Antalya'da alkollü oldukları belirtilen 3 kadın turist, kendilerini taciz ettiği iddiasıyla tramvay durağında bekleyen yaşlı adamı darbetti. Çevredekiler, "Biz gördük yalan atıyorlar. Alkolün etkisiyle ne yaptıklarını bilmiyorlar" diyerek tepki gösterdi.

21.11.2020Gündem
Türkiyenin 44 yıldır özenle korunan adresi: Safranbolu

Türkiye'nin 44 yıldır özenle korunan adresi: Safranbolu

Osmanlı döneminden kalan han, hamam, cami, çeşme ve köprülerin yanında, genellikle üç katlı, 6-8 odalı, ihtiyaçlara uygun tasarlanmış, estetik biçimde şekillendirilmiş geleneksel konakların bulunduğu Karabük'ün Safranbolu ilçesinin kaderi, 44 yıl önce adeta değişti. Türkiye'deki korunması gereken yaklaşık 50 bin kültür ve tabiat varlığının 1125'ini barındıran Safranbolu, ​8 Ekim 1976'da Kültür Bakanlığı Gayrimenkul Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından "Tarihsel ve Doğal Sit Alanı" ilan edildi.

12.11.2020Seyahat
Asırlık saat kulesi yıllardır onlara emanet

Asırlık saat kulesi yıllardır onlara emanet

Bayburt’un simgelerinden biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 1’inci kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim 1924'te hizmete giren Bayburt Saat Kulesi’nin bakım ve onarımını, 90 yıldır Büyükhan ailesi fertleri yapıyor. 3 kuşaktır dededen kalma görevi sürdüren Ersoy Büyükhan, tarihi kuledeki saatlerin yağlama ve bakım görevini titizlikle yürütüyor.

10.11.2020Seyahat
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesinin yeni durağı Erzincan

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi'nin yeni durağı Erzincan

Kültür ve Turizm Bakanlığınca hayata geçirilen proje kapsamında, Çanakkale Savaşları dönemine ait materyaller ve dijital gösterilerin sunulduğu mobil müze, Erzincanlılarla buluştu.

10.11.2020Seyahat
EsminyaTürkte kontrollü sosyal hayat sürecinde ziyaretçi eksik olmuyor

EsminyaTürk'te 'kontrollü sosyal hayat' sürecinde ziyaretçi eksik olmuyor

Eskişehir'deki "Türk Dünyası Şaheserleri Esminyatürk Parkı"nı gezenler, Uluğbey Medresesi, Tac Mahal, Mostar Köprüsü, Orhun Anıtları gibi yapıtların minyatürlerini görme imkanını buluyor.

30.10.2020Seyahat
Sonbahar renkleriyle Safranbolu

Sonbahar renkleriyle Safranbolu

İstanbul ve Ankara’nın karmaşasından hafta sonları iki günlüğüne uzaklaşmak için ideal bir rota Safranbolu. Üstelik bu mevsimde de harika bir görsel şölen sunuyor.  Peki Safranbolu'da nereye gitmeli, neler yapmalı? İşte size Safranbolu hakkında detaylar…

13.10.2020Gezi
Antalya’nın tarihi simgelerine Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı

Antalya’nın tarihi simgelerine Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı

ANTALYA’nın tarihi simgeleri Saat Kulesi ve Yivli Minare’ye, Karabağı Ermenistan işgalinden kurtarmak için harekat başlatan Azerbaycan'a destek vermek amacıyla Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı.

9.10.2020Gündem
Tarihi saat kulesinin tik takları arasında ömrünü geçirdi

Tarihi saat kulesinin 'tik tak'ları arasında ömrünü geçirdi

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde yaşayan Hasan Hüseyin Gürkan, ustasından devraldığı görevi 121 yıllık Sivrihisar Saat Kulesi'nde 23 yıldır sürdürüyor.

8.10.2020Seyahat
Antalya’nın gözbebeği Saat Kulesi, ziyarete açılacak

Antalya’nın gözbebeği Saat Kulesi, ziyarete açılacak

Turizm kenti Antalya'nın merkezinde yer alan ve 2021 yılında restore edilmesi planlanan tarihi saat kulesi, çalışma bittikten sonra kontrollü olarak ziyarete açılacak.

2.10.2020Seyahat
İzmirde vatandaşlar Azerbaycana destek için toplandı

İzmir'de vatandaşlar Azerbaycan'a destek için toplandı

İZMİR'de, Azerbaycan'a birlik ve beraberlik mesajı vermek isteyen vatandaşlar, tarihi Konak Saat Kulesi ile Hükümet Konağı önünde toplandı. Öte yandan, Hükümet Konağı binasına yansıtılan Türk ve Azerbaycan bayrakları ile birlik ve beraberlik mesajı verildi.

1.10.2020Gündem
İzmirde vatandaşlar Azerbaycana destek için toplandı

İzmir'de vatandaşlar Azerbaycan'a destek için toplandı

İZMİR'de, Azerbaycan'a birlik ve beraberlik mesajı vermek isteyen vatandaşlar, tarihi Konak Saat Kulesi ile Hükümet Konağı önünde toplandı. Öte yandan, Hükümet Konağı binasına yansıtılan Türk ve Azerbaycan bayrakları ile birlik ve beraberlik mesajı verildi.

1.10.2020Haber
Siirtin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Siirtde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Siirt'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Siirt'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinin bir parçası olan Siirt ili, Bitlis, Şırnak, Batman, Van ve Mardin illeri ile komşudur. Siirt ilinin 7 adet ilçesi ve 12 adet belediyesi bulunmaktadır. Peki, Siirt'in İlçeleri neler ve hangi bölgede? Siirt'te gezilecek ve tarihi yerler nerelerdir? Sizin için derledik.

25.09.2020Seyahat
Çorumun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Çorumda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çorum'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Çorum'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çorum, Anadolu’nun kültürel mozaiği içerisinde önemli bir yere sahiptir. Dünya kültür mirasına ev sahipliği yapıyor. Yedi bin yıl öncesi tarihine ışık tutan Çorum’u her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Çorum’u merak ediyorsanız, tarihi ve kültürel yerlerini öğrenmek istiyorsanız, bütün yönleriyle Çorum ve ilçelerini sizler için derledik.

25.09.2020Seyahat
10 maddede Akdeniz’in incisi... Antalya’da uğramanız gereken yerler

10 maddede Akdeniz’in incisi... Antalya’da uğramanız gereken yerler

Türk turizminin başkenti Antalya doğal güzellikleri, antik kentleri, dünya çapında şöhrete sahip sahilleri, kendine has lezzetleriyle bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. Bu kadar çok seçenek arasında “Nereden başlamalı, nereye gitmeli, ne yapmalı” diyenler için uzmanlara kenti keşfetmenin, anlamanın ve tadına varmanın en güzel 10 yolunu sorduk.

20.09.2020Seyahat
Bursa’nın ‘Tarih Adası şekillenmeye başladı

Bursa’nın ‘Tarih Adası' şekillenmeye başladı

Bursa'nın tarih başkenti kimliğini öne çıkaracak Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Tarihi Saat Kulesi, Bey Sarayı ve Hisar Bölgesi'ni de içine alan 'Tarih Adası' çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, restorasyonu tamamlanan Saat Kulesini ışıklandırdı, tophane yamaçlarını kirlilikten arındıran çalışmalarda da sona geldi.

15.09.2020Seyahat
Hamidiye Camii Nerede Hamidiye Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Hamidiye Camii Nerede? Hamidiye Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Özellikle mimari tasarım açısından en etkili yapılar arasında Hamidiye Camisi gelmektedir. Pek çok kişi bu caminin nerede olduğu ve özellikleri hakkında bilgi almaya çalışıyor. Peki, Hamidiye Camii nerede? Hamidiye Camisi tarihi, özellikleri, hikayesi ve mimarı hakkında bilgi.

14.09.2020Seyahat
Dolmabahçe Camii Nerede Dolmabahçe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Dolmabahçe Camii Nerede? Dolmabahçe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Dolmabahçe Camii, yapıldığı dönemi yansıtması bakımından önemli bir yere sahiptir. İstanbul’da birçok cami Mimar Sinan ve öğrencileri tarafından yapılmışken bu cami yabancı bir mimar tarafından yapılmıştır. Dolmabahçe Camii hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

14.09.2020Seyahat
Altınordu, İçinde İzmir Var temalı formalarıyla görücüye çıktı

Altınordu, "İçinde İzmir Var" temalı formalarıyla görücüye çıktı!

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu, yeni sezon formalarını tanıttı.

11.09.2020Futbol
Şanlıurfada 3 dine ev sahipliği yapan tarihi Ulu Cami ışıklandırıldı

Şanlıurfa'da 3 dine ev sahipliği yapan tarihi Ulu Cami ışıklandırıldı

İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da 3 semavi dine ev sahipliği yapan tarihi Ulu Cami özel sistemle ışıklandırıldı.

10.09.2020Seyahat
Çanakkale’nin merkezinde geçip gitmeden görülesi en güzel 10 nokta

Çanakkale’nin merkezinde geçip gitmeden görülesi en güzel 10 nokta

Araçla Kuzey Ege yolculukları esnasında çoğu zaman mola vermeden geçip gittiğiniz Çanakkale, özel ilgiyi fazlasıyla hak ediyor. Her köşesinde farklı bir hikâye bulabileceğiniz kent merkezinden Eceabat’a kadar olan hat üzerinde, uğrarsınız mutlu olacağınız 10 yeri sıraladık…

6.09.2020Seyahat
Son dakika... Koronavirüs aşısı ufukta mı Uzmanlara göre aşı en erken 2021’de

Son dakika... Koronavirüs aşısı ufukta mı? Uzmanlara göre aşı en erken 2021’de

Koronavirüs aşısında Rusya ve Almanya başta olmak üzere birçok ülke insan denemelerine başladı. Bu gelişme, ‘Ufukta aşı göründü mü?’ sorusunu akıllara getirdi. Hürriyet bu soruyu Bilim Kurulu üyelerine sordu. Uzmanlar, aşının en erken 2021’in ilk çeyreğinde hazır olabileceğinde hemfikir:

29.08.2020Gündem
114 yıl önce Leipzig’de üretildi... Zamana meydan okuyor

114 yıl önce Leipzig’de üretildi... Zamana meydan okuyor

Kayseri’de 1906 yılında Osmanlı padişahı Sultan 2’nci Abdülhamid’in emriyle Tavlusunlu Salih Usta’ya yaptırılan saat kulesi, şehrin en önemli sembollerinden biri. Kent merkezindeki 10 metre yüksekliğindeki saat kulesi, 114 yıldır zamana meydan okuyor.

26.08.2020Avrupa
Tirandaki Osmanlı mirası Saat Kulesi, şehrin önemli sembollerinden biri olmaya devam ediyor

Tiran'daki Osmanlı mirası Saat Kulesi, şehrin önemli sembollerinden biri olmaya devam ediyor

Arnavutluk'un başkenti Tiran'ın merkezinde bulunan tarihi Ethem Bey Camisi'nin yakınında 1800'lü yıllarda inşa edilen Saat Kulesi, farklı dönemlere ait yapıları ile anıtlar mozaiğini andıran şehrin en tanınmış eseri olarak dikkat çekiyor.

26.08.2020Seyahat
Çukurova’nın beyaz altını

Çukurova’nın beyaz altını

Tohumlarından ölümsüzlük iksiri yapıldığına inanılan, ırgatlarıyla Yaşar Kemal, Orhan Kemal gibi edebiyatımızın devlerine ve Yeşilçam sinemasına ilham veren pamuğun hasadı yaklaşıyor. Bu görkemli zamanlar, hem pamuğun zorlu yolculuğunun başlangıcına tanıklık etmek hem de Çukurova’nın derinlikli kültürünün izini sürmek için iyi bir fırsat.

16.08.2020Seyahat
Çorumda dikiciler arastası ile saat kulesi çevresi tarihi görünümüne kavuşuyor

Çorum'da dikiciler arastası ile saat kulesi çevresi tarihi görünümüne kavuşuyor

Çorum Belediyesi kentte tarihi yeniden ayağa kaldırıyor. Uzun zamandan beri üzerinde çalışılan dikiciler arastası ve saat kulesi çevresinin restitüsyon ve restorasyon projeleri onaylandı. Kısa süre içerisinde yapılacak uygulama ihalesi ile saat kulesi çevresi tarihi görünüme kavuşacak.

23.07.2020Seyahat
Eski İnegöl’de bir cevelan

Eski İnegöl’de bir cevelan

Kimi şehirlerin yüzünde bazı yazarların sesini okursunuz. ‘İnegöl’ deyince Cemil Kavukçu belirir mesela kendine has o üslubu ve tavrıyla. Hâliyle ‘romanın şimdiki zamanı’nda gezinirken; ‘bilinen bir sokakta kaybolmak’ alelade bir iştir. Yeri gelmişken; eski İnegöl’ün hangi sokağına girseniz ünlü öykücünün de anlatılarında rastladığınız bisikletlere tesadüf edeceksiniz sakın şaşırmayın. Hadi başlayalım…

9.07.2020Seyahat
Antalyada Kaleiçi Yat Limanı eski günlerine dönmeyi bekliyor

Antalya'da Kaleiçi Yat Limanı eski günlerine dönmeyi bekliyor

Antalya'da sosyal mesafeli tekne turları başladı ancak Kaleiçi Yat Limanı'nda durgunluk devam ediyor. Geçen sene 1 günde kazandıkları parayı, şimdi 1 ayda kazanamadıklarını ifade eden Akdeniz Yelkenli ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi organizasyon sorumlusu Ekrem Turan, "Maalesef durum bu, ama yine de biz iş yerimizin açık olduğunu belirtiyoruz. İnsanları eğlenmeye de ihtiyacı var" dedi.

25.06.2020Seyahat
Antalyanın tarihi semti Kaleiçine maskesiz girişler yasaklandı

Antalya'nın tarihi semti Kaleiçi'ne maskesiz girişler yasaklandı

Antalya'nın tarihi semti Kaleiçi'ne yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maskesiz girişler yasaklandı.

16.06.2020Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aybüke Yalçın mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aybüke Yalçın mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batman’da PKK’nın hain saldırısı sonucunda şehit düşen müzik öğretmeni Aybüke Yalçın hakkında paylaştığı mesajında ‘Şehadetinin 3. yılında, Batman'da terör örgütü tarafından alçakça katledilen öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ı rahmetle anıyorum’ dedi.

9.06.2020Gündem
Tarihi değerlerin diyarı Belekoma Vadisi

Tarihi değerlerin diyarı Belekoma Vadisi

Osmanlı Devleti'nin kuruluş toprakları Bilecik'te "Beyler Beşiği" ismiyle anılan ve tarihi yapıları barındıran Belekoma Vadisi, koronavirüs tedbirleri nedeniyle en sessiz günlerini yaşıyor.

27.05.2020Seyahat
Yıldız Sarayı Nerede Yıldız Sarayı Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Yıldız Sarayı Nerede? Yıldız Sarayı Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizde birçok tarihi saray bulunmaktadır. Bu tarihi saraylardan birisi de Yıldız Sarayı'dır. Yıldız Sarayı tarihi açıdan en önemli eserler arasında gösterilmektedir. Yıldız Sarayı hakkında hala günümüzde araştırmalar sürmektedir. Peki, Yıldız Sarayı nerede? Yıldız Sarayı tarihi ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte Yıldız Sarayı hakkında tüm bilgileri derledik.

9.05.2020Seyahat
Konak Belediyesi, Dünya Star Wars Günü için dijital efektli klip hazırladı

Konak Belediyesi, Dünya Star Wars Günü için dijital efektli klip hazırladı

Konak Belediyesinin ünlü film serisi Star Wars’un (Yıldız Savaşları) anıldığı Dünya Star Wars Günü dolayısıyla hazırladığı klipte, dijital efekt ile Millennium Falcon gemisi semaya çıktı, ‘Stormtrooper’lar boş sokaklarda yürüdü, Dart Wader İzmir Saat Kulesi’ndeki güvercinleri besledi.

4.05.2020Haber
İzmir, kısıtlamanın 2nci gününe de sessiz uyandı

İzmir, kısıtlamanın 2'nci gününe de sessiz uyandı

İzmir'de,sokağa çıkma kısıtlamasının 2'nci gününde sessizlik hakim oldu. Güneşli ve sıcak havaya rağmen vatandaşların kısıtlamaya uyduğu kentte, cadde ve meydanlar boş kaldı.

2.05.2020Gündem
İtalya’da koronaya karşı hep birlikte dua ettiler

İtalya’da koronaya karşı hep birlikte dua ettiler

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İtalya’nın Carpi kentinde ‘salgına karşı birlikte dua ediyoruz’ etkinliği düzenlendi. Katolik, Ortadoks, Evangelist, Sikh, Yahudi ve Müslüman cemaatlerinin katıldığı dua töreninde İmam Selmi Âl-i İmran suresini okuyarak dua etti.

19.04.2020Avrupa
Bu şehirde yasak yok ama kimse çıkmadı

Bu şehirde yasak yok ama kimse çıkmadı

Bayburt'ta yaşayanların Corona Virüs ile mücadele kapsamında yapılan 'evde kal' çağrılarına uyup zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadığı gözlendi.

12.04.2020Gündem
Benzersiz bir dünya mirası Safranbolu Salgın sonrası mutlaka uğrayın…

Benzersiz bir dünya mirası Safranbolu! Salgın sonrası mutlaka uğrayın…

İlkbahar Safranbolu'nun tadını çıkarmak için en güzel zaman ama ne yazık ki koronavirüs nedeniyle şimdilik evlerimizdeyiz. Yalnız bu süreç elbet bitecek ve yeniden yola koyulacağız. Size salgın sonrası mutlaka gitmeniz gereken Safranbolu’yu anlatacağım. İşte size UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu gezi rehberi…

10.04.2020Seyahat
İstanbul’un en iyi 30 Instagramlık yeri

İstanbul’un en iyi 30 'Instagram'lık yeri

Günümüzde artık hemen herkes sosyal medya kullanıyor. Yaygın olarak kullanılan sosyal medyalardan birisi de şüphesiz ki Instagram. İnsanlar gittikleri ve gezdikleri yerleri paylaşmayı çok seviyor. Şu sıralar koronavirüs nedeniyle evlerimizdeyiz ama bu süreç elbet bitecek. Ben de salgın sonrası İstanbul'da gezeceğiniz ve gezdiğinizde harika fotoğraflar çekeceğiniz bir seçki hazırladım. Ne de olsa bu günleri atlattıktan sonra açık havanın tadını hep birlikte bol bol çıkaracağız.

10.04.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Zamanı telaşsızca akıtan bir kum saati Göynük

Köroğlu dağlarının engebelendirdiği coğrafyada, dik vadi duvarlarına tutunmuş bir kent Göynük. Yüz yıl öncesinin mimari örnekleriyle bezeli beyaz evlerin yamaçlara serpiştirildiği özgün bir yaşam yeri. Tarihte “Diyar’ı Akşemseddin” olarak bilinen Bolu’ya bağlı bu ilçe merkezi, hala Fatih’in hocasının anısını yaşatıyor. Bu kent sokağıyla, çarşısıyla, meydanlarıyla ve zafer kulesiyle soluk alıp veren canlı bir anıt…

29.11.2020

İstanbul’da kaybolmak için en güzel semtlerden: Şişli

Bir şehri tanımak, anlamak için ruhundan bir parçayı ruhunuza katmak gerekir. İstanbul bu konuda tam bir cevher. Fırsat buldukça sokaklarda kaybolmak, unuttuklarımı hatırlamak, yeni yerler keşfetmek bana hep iyi gelir. Kapalı mekânlara giremediğimiz bugünlerde size tavsiyem şehrin sokaklarında kaybolmanız.

29.11.2020

Masalsı bir ortamda doğayla baş başa

Bolu dendiğinde akla gelen ilk yerler Abant ve Yedigöller olsa da, bilenler bilir, bu şehir çok daha fazlasına sahip. Mudurnu’da 700 yıllık ‘ahilik duası’na katılabileceğiniz, Çubuk Gölü etrafında masalsı bir ortamda doğayla baş başa vakit geçireceğiniz, Gölcük Tabiat Parkı’nda huzur bulacağınız alternatif bir Bolu rehberi hazırladık.

22.11.2020

 Evliya Çelebi'nin ‘Ruhaniyetli Şehir’ dediği adres: Bursa

Açık havada keyifle dolaşacağınız, birbirinden güzel yerler göreceğiniz bir turu hazır mısınız? Evliya Çelebi’nin ‘Ruhaniyetli şehir’ olarak adlandırdığı Bursa’da sizlere merkezde keşfedilecek yerlerden bahsedeceğim. İşte size Bursa gezi ve yeme-içme rehberi…

19.11.2020

İstanbul’un yanı başındaki cevher: Kocaeli

Düşük beklentiyle gidip hayran kaldığım şehirleri özlemişim. Bana bu duyguyu yaşatan üç günde gezmeye doyamadığım Kocaeli’yi size aktaracağım. İşte size İstanbul’dan yola çıkıp bir-iki saatte gelebileceğiniz Kocaeli gezi rehberi…

12.11.2020

Caretta Tuba’nın peşinde... Kıyı kıyı, ada ada Akdeniz ülkeleri

Bir Akdeniz gezisine çıkacak olsanız nasıl bir rota belirlerdiniz? Hangi adalara, hangi kıyılara uğrar, hangi sularda yüzerdiniz? Bu defa rehberimiz bir iribaş denizkaplumbağası, yani bir Caretta caretta olan Tuba. Unutmayın ki kumsallarında betonların, suyunda plastik başta olmak üzere kirliliğin her geçen gün biraz daha arttığı Akdeniz’de bir kaplumbağanın geçtiği sular en temiz, yaklaştığı kıyılarsa en bakir yerler.

12.10.2020

Güneşin yurdu, tarihin beşiği

Antalya bana göre Türkiye’nin köşe bucak keşfedilmesi gereken ilk beş şehrinden biri. Tarihine ve doğasına, birbirinden güzel otellerini ve lezzet duraklarını ekleyince neden bir turizm yıldızı olduğu ortaya çıkıyor. Hem tatil yapayım hem tarihi havasını soluyayım hem güzel yemekler yiyeyim diyenler için bir öneri listesi hazırladım. Ama bilin ki yazamadıklarım yazdıklarımdan çok daha fazla!

6.09.2020

Olmak ya da Olmamak.. Beyrut

Dünya bir taraftan koronavirüs salgını ile uğraşa dursun, gündem hafta başında bir anda Lübnan’ın başkenti Beyrut’un liman bölgesinde yaşanan korkunç patlama ile sarsıldı.

14.08.2020

Bayram manzaraları

“Bir gün oturup çay içelim seninle, çaylar benden manzara senden olsun…” (Orhan Kemal)

30.07.2020

Bozcaada Hakkında Her Şey…

İnsan kalabalığının henüz bastırmadığı, havaların sıcaktan bayıltmadığı haziran ayı veya rüzgarların dindiği, kalabalığın çekildiği, denizin ısındığı eylül aylarında Bozcaada’da olmak çok daha keyifli olacaktır düşüncesiyle çıkarım ben her yaz bu adanın yollarına… Sizlere de aynısını önererek başlamak isterim Bozcaada yazıma…

14.06.2020
İstanbul’un en iyi 30 Instagramlık yeri

İstanbul’un en iyi 30 'Instagram'lık yeri

Günümüzde artık hemen herkes sosyal medya kullanıyor. Yaygın olarak kullanılan sosyal medyalardan birisi de şüphesiz ki Instagram. İnsanlar gittikleri ve gezdikleri yerleri paylaşmayı çok seviyor. Şu sıralar koronavirüs nedeniyle evlerimizdeyiz ama bu süreç elbet bitecek. Ben de salgın sonrası İstanbul'da gezeceğiniz ve gezdiğinizde harika fotoğraflar çekeceğiniz bir seçki hazırladım. Ne de olsa bu günleri atlattıktan sonra açık havanın tadını hep birlikte bol bol çıkaracağız.

11.04.2020