EKSTRA
MENÜ

Rus Rublesi

Rus Rublesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rus Rublesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 226 Rus Rublesi haberi bulunmuştur.

Rus Rublesi Haberleri

Dolar Endeksi 1 yılın en yüksek seviyesine yükseldi

Dolar Endeksi 1 yılın en yüksek seviyesine yükseldi

ABD Doları, başlıca rakiplerine karşı bir yılın en yüksek seviyesine çıktı.

14.11.2016Ekonomi
TL 48 günde yüzde 10.5 eridi

TL 48 günde yüzde 10.5 eridi

ABD’de yeni başkan Donald Trump’ın olumsuz etkisi tüm gelişen ülkelerin üzerinde. Özellikle ‘duvar’ örmeyi düşündüğü Meksika Pesosu ile gümrük vergisini artıracağını söylediği Çin Yuanı büyük kayıp yaşadı.

11.11.2016Ekonomi
Trumpın seçilmesiyle piyasalar dalgalandı: Turuncu fırtına

Trump'ın seçilmesiyle piyasalar dalgalandı: Turuncu fırtına

ABD’nin yeni başkanı Trump, piyasalara şok fiyatlamalar olarak yansıdı. Altın, bakır, Euro, sterlin, Japon yeni sert yükseldi, TL, dolar, borsalar sert düştü. Ancak şok kısa sürede atlatıldı ve kayıplar makul seviyeye geldi.

9.11.2016Ekonomi
Piyasaların Trump tepkisi: Dolar, euro rekor kırdı, borsalar sert geriledi

Piyasaların 'Trump' tepkisi: Dolar, euro rekor kırdı, borsalar sert geriledi

Dolar/TL ABD'de seçimlerin tahminlerin aksine Trump'ın başkan seçilmesiyle piyasada tarihi zirve olan 3.30'u gördükten sonra güne 3.22 seviyesinden başladı. Euro/TL, 3,6250 seviyesini görerek rekorunu yeniledi. Borsa İstanbul, güne yüzde 2.37 düşüş ile başladı. Altının ons fiyatı, yüzde 5 değer kazanarak 1.340 dolar sınırına kadar yükseldi.

9.11.2016Ekonomi
Tek kaybeden TÜRK LİRASI

Tek kaybeden TÜRK LİRASI

TÜRK Lirası, dün dolar karşısında tek değer kaybı yaşayan gelişmekte olan ülke para birimi oldu.

3.10.2016Ekonomi
Dolar 1 ayın zirvesini gördü

Dolar 1 ayın zirvesini gördü

Son gelen açıklamalar ve gelişmekte olan ülkelerin para birimlerindeki değer kaybıyla dolar/TL son bir ayın ziversini gördü.

9.09.2016Ekonomi
Rusya zor durumda

Rusya zor durumda

Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Rus rublesindeki istikrara karşın ekonomiye dair açıklanan veriler, Rus ekonomisindeki "zor günlerin" henüz geçmediğine işaret ediyor. Rusya'da sanayi üretiminin bu yılın mart ayından bu yana sergilediği yükseliş temmuz ayında durdu ve yıllık bazda yüzde 0,3 geriledi.

27.08.2016Ekonomi
Rus ekonomisinde zor günler geçmedi

Rus ekonomisinde "zor günler" geçmedi

Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Rus rublesindeki istikrara karşın ekonomiye dair açıklanan veriler, Rus ekonomisindeki "zor günlerin" henüz geçmediğine işaret ediyor.

26.08.2016Ekonomi
Dolar fiyatları bugün ne kadar oldu - 17 Temmuz Dolar fiyatları

Dolar fiyatları bugün ne kadar oldu? - 17 Temmuz Dolar fiyatları

Dolar fiyatları ülkemizde yaşanan gelişmelerin ardından resmen fırladı. Dolar fiyatlarının yükselmesiyle birlikte Türk Lirası yüzde 6'ya yakın bir değer kaybetti. Peki yaşanan gelişmelerin ardından dolar fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte dolar fiyatlarında son durum

17.07.2016Ekonomi
Rusya Başbakanı: Bizde para kalmadı

Rusya Başbakanı: Bizde para kalmadı

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Kırım ziyareti sırasında kendisinden para isteyen emekli bir kadına, "Bizde para kalmadı, hoşçakal" diyerek Rusya'da sosyal medyada adeta fırtına estirdi.CNBC'nin videosuyla birlikte paylaştığı habere göre, emekli kadın Medvedev'e, kendilerine Rus hükümeti tarafından her ay verilen 8000 Rus Rublesi yani 125 dolarlık emekli maaşının yaşam standartlarının çok altında olduğunu söyledi. Medvedev ise bunun üzerine "Rusya'nın kasasında para kalmadı" dedi. YouTube'a yüklenen videoya göre, "Şu anda hiç para kalmadı. Parayı bulduğumuz zaman, düzeltme yapacağız" dedi ve ekledi: "Ama güçlü olun. Size en iyi dileklerimi sunuyorum. Güzel bir gün geçirin ve hoşçakalın."Kısa bir süre içerisinde 3,5 milyon kişi tarafından izlenen videoda emekli kadın görünmüyor, sadece sesi duyuluyor.

9.06.2016Haber
Rusya Başbakanı Medvedev: Bizde para kalmadı

Rusya Başbakanı Medvedev: Bizde para kalmadı 

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Kırım ziyareti sırasında kendisinden para isteyen emekli bir kadına, "Bizde para kalmadı, hoşçakal" diyerek Rusya'da sosyal medyada adeta fırtına estirdi. Medvedev'in videosunu kısa bir süre içinde 3,5 milyondan fazla kişi izledi.

9.06.2016Ekonomi
Rusya borsası 8 yılın en yükseğinde

Rusya borsası 8 yılın en yükseğinde

Rusya borsası 2008 küresel ekonomik krizinden bu yana en yüksek seviyesine yükseldi.

13.04.2016Ekonomi
İşte Rus ekonomisini kurtaran hareket

İşte Rus ekonomisini kurtaran hareket

Rus hükümetinin son iki yılda önemli oranda değer kaybeden rubleyi "kurtarmak" yerine altın ve döviz rezervlerini artırması, uzmanlar tarafından ülke ekonomisini daha büyük bir felaketten kurtaran hamle olarak yorumlanıyor.

9.04.2016Ekonomi
Düşük faiz Türkiye için risk ama iyi gidiyorlar

'Düşük faiz Türkiye için risk ama iyi gidiyorlar'

Türkiye faizlerin makul seviyede mi yoksa düşük mü olduğu tartışmalarını yaparken uluslararası aracı kurum Saxo Bank analistleri düşük faizin Türkiye için önemli bir risk olduğuna işaret ediyor. Kurumun kıdemli analistlerinden John Hardy ise Türkiye’nin içindeki ve komşularındaki sorunlarına rağmen ekonomi yönetiminin işini iyi yaptığı görüşünde…

30.03.2016Ekonomi
Petrol rubleyi düşürdü

Petrol rubleyi düşürdü

Rus rublesi, Rusya’nın Suriye’deki askeri birliklerini çekme kararına rağmen İran'ın üretimi azaltmaması sebebiyle petrol fiyatlarındaki aşağı yönlü hareketten dolayı güne düşüşle başladı.

15.03.2016Ekonomi
Dolarda rüzgar yukarı yönlü esti

Dolarda rüzgar yukarı yönlü esti

Gelişmekte olan ülke para birimlerinde geçen hafta yaşanan iyimserliğin bu hafta yerini küresel ekonomik büyümeye dair endişelerle Avrupa bankacılık hisseleri öncülüğünde satış baskısına bırakması ile dolar/TL sert yükselerek, gün içinde 2.95'in üzerini test etti.

8.02.2016Ekonomi
Ruble rekor seviyeye geriledi

Ruble rekor seviyeye geriledi

Rus rublesi 1998 ekonomik krizinden bu yana en düşük seviyesine gerileyerek dolar karşısında 80,8’den işlem gördü.

20.01.2016Ekonomi
Dolar kaç para oldu Dolar ne kadar oldu Dolar 2016’ya nasıl başladı 14 Ocak 2016 Perşembe

Dolar kaç para oldu? Dolar ne kadar oldu? Dolar 2016’ya nasıl başladı? 14 Ocak 2016 Perşembe

Her gün değişiklik gösteren döviz kurları farklı günlerde de olsa art arda düşüş yaşıyor. Günlük döviz kurları sürekli takip edilmesi gereken bir konu olduğu için hem dijital dünyadan hem de kapalıçarşıda döviz kurları piyasasından vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Her gün serbest piyasada değişim gösteren döviz kurları hem yatırım amacıyla hem de ticaret amacıyla bir çok kullanım alanlarında bulunuyor. Peki dolar kuru ve euro bugün ne kadar oldu?

14.01.2016Ekonomi
Rusya krizi ekonomiyi nasıl etkiler Rusya ile krizin Türkiye ekonomisine etkisi ne olur 13 Ocak 2016

Rusya krizi ekonomiyi nasıl etkiler? Rusya ile krizin Türkiye ekonomisine etkisi ne olur? 13 Ocak 2016

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinden sonra meydana gelen kriz ekonomiye nasıl etki edecek. Yatırım araçlarında nasıl bir etki yaratacak? Ekonomistler ve analistler ne diyor? Ne öneriyor? Ayrıntılar haberimizde...

13.01.2016Ekonomi
Dolar kaç para oldu Dolar ne kadar oldu Dolar 2016’ya nasıl başladı 13 Ocak 2016

Dolar kaç para oldu? Dolar ne kadar oldu? Dolar 2016’ya nasıl başladı? 13 Ocak 2016

Gelişmekte olan ülke para birimlerinin dolar karşısında değer kaybının sürmesinin etkisiyle dolar/TL, 3,0465'e kadar yükseldi. Peki dolar bugün kaç para oldu? Dolar ne kadardan işlem gördü? Dolar’da son durum ne?

13.01.2016Ekonomi
Dolar yine 3 lirayı aştı, 5 günde yüzde 3.4 değer kazandı

Dolar yine 3 lirayı aştı, 5 günde yüzde 3.4 değer kazandı

Dünyayı sarsan Kuzey Kore bombası, Suudi Arabistan-İran gerilimi, Çin’deki yavaşlama Türk Lirası’nı derinden etkiledi ve doları 3 liranın üzerine çıkardı. Tüm gelişen ülkelerde kayıp var ama hiç birisi 5 günde dolar karşısında yüzde 3.4 eriyen Türk Lirası kadar olamadı.

6.01.2016Ekonomi
Rublede rekor düşüş

Rublede rekor düşüş

Rus rublesi bugün dolar karşısında 73 seviyelerinden işlem görerek, 1998 yılından bu yana en düşük seviyesini de zorlamış oldu.

30.12.2015Ekonomi
2016 için 10 sıradışı tahmin

2016 için 10 sıradışı tahmin

Dünyanın önemli yatırım bankalarından Saxo Bank, her yıl açıkladığı 'Sıradışı Tahminler' raporunu yayınladı. Rapor,  2016’ya yönelik 10 beklenmeyen -ve muhtemelen yeterince dikkate alınmayan- ancak finansal ortamda ciddi sonuçlara neden olabilecek olayları içeriyor.

16.12.2015Ekonomi
Borsa İstanbul’da Rus rublesi dönemi

Borsa İstanbul’da Rus rublesi dönemi

Borsa İstanbul’daki vadeli işlemlerde artık Rus para birimi ruble de kullanılmaya başlanacak.

8.12.2015Ekonomi
Rus rublesi son üç ayın en düşük seviyesinde

Rus rublesi son üç ayın en düşük seviyesinde

Rus rublesi, 69,30 ile dolar karşısında son üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

7.12.2015Ekonomi
Türkiye ile Rusya el ele düştüler

Türkiye ile Rusya el ele düştüler

Rusya ile Türkiye geriliminin ilk faturası iki ülkenin para birimi ve borsalarına çıktı. Rusya’dan yapılan açıklamalar ihracatı ve turizm gelirlerini tehdit etse de ilk etapta dolara karşı Türk Lirası yüzde 3.71, Rus Rublesi yüzde 2.48 değer kaybetti. İki ülkenin borsaları geriledi.

27.11.2015Ekonomi
Ticaret cephesinde 3. gün

Ticaret cephesinde 3. gün

Rus savaş uçağının düşürülmesinin 3’üncü gününde ekonomideki gerginlik zirve yaptı. Rus gümrükleri Türk ihraç ürünlerine tamamen kapıyı kapattı. Ticaret tam anlamıyla durdu, Rus gümrüğünde bekleyen TIR’lar dönüşe geçti. Sabah Türkiye’den Rusya’ya giden Türk vatandaşları ülkeye alınmadı. Rusya’daki bir fuara baskın düzenleyen Rus polisi, Türk işadamlarını gözaltına aldı. Turlar iptal edildi, Rus yolcu uçakları Türkiye’deki vatandaşları ülkesine götürdü.

26.11.2015Ekonomi
Piyasa vuruldu

Piyasa vuruldu

Rusya ve Türkiye arasındaki krizin önümüzdeki süreçte yükselme ihtimali Türkiye ve Rusya piyasalarını olumsuz etkileme riskini taşıyor.

24.11.2015Ekonomi
Dolarda bayram rekoru

Dolarda bayram rekoru

TÜRKİYE piyasaları Kurban Bayramı tatilindeyken asıl dolar tatil yapmadı. Sadece uluslararası piyasalarda işlem gören ve düşük işlem hacimli dolar 3.0753 liraya yükselerek yeni tarihi zirvesini gördü.

24.09.2015Ekonomi
Dolar 3,06yı aşarak yeni rekorunu gördü / (Dolar ne kadar oldu)

Dolar 3,06'yı aşarak yeni rekorunu gördü / (Dolar ne kadar oldu?)

Yurtiçinde artan güvenlik endişelerinin ekstra baskı yarattığı TL, genel olarak gelişmekte olan piyasalarda risk iştahında azalmaya paralel Asya seansında dolar karşısında yeni tarihi zirvesi olan 3.0620'ye yükseldi. Euro da yine sabahın erken saatlerinde 3,44 seviyesine dayandı. Sepet kur ise 3,24'ü geçti. Doların yeni tarihi zirvesi 3,0620 oldu.

10.09.2015Ekonomi
Euro ile dolar konuşuldu, İsviçre Frangı kazandırdı

Euro ile dolar konuşuldu, İsviçre Frangı kazandırdı

Dolar ile Euro düşüşleri ve çıkışları nedeniyle gündemden hiç düşmese de yıl başından bu yana TL karşısında yüzde 28,8 yükselen İsviçre Frangı en çok kazandıran para birimi oldu.

3.09.2015Ekonomi
Piyasada Kara Pazartesi Avrupa 400 milyar euro eridi(Dolar ve Euro ne kadar oldu)

Piyasada Kara Pazartesi! Avrupa 400 milyar euro eridi(Dolar ve Euro ne kadar oldu?)

Piyasalar haftaya hareketli başladı. Asya'da deyim yerindeyse 'Kara Pazartesi' yaşandı. Çin'den gelen verilerin etkisiyle borsalar yüzde 8'in üzerinde değer kaybetti. Satış dalgası Borsa İstanbul'u da etkiledi. Endekste kayıp yüzde 5'i aştı. Avrupa borsalarında bugün şu ana kadarki toplam kayıp 400 milyar euroyu buldu. ABD'de teknoloji hisselerinin işlem gördüğü Nasdaq Borsası, güne yüzde 8'e yakın düşüşle başladı.

24.08.2015Ekonomi
ABD faiz artırırsa dolar üç lirayı görür

'ABD faiz artırırsa dolar üç lirayı görür'

Siyasi risklerle dolar 2.7955’i görürken, uzmanlara göre, Fed’in faiz artırımına gitmesi doları 3 TL’ye taşıyabilir. Analistler, bu durumun ekonomiyi pek çok yönden vuracağını öne sürüyor.

11.08.2015Ekonomi
Her para biriminde ihracat kayıpta

Her para biriminde ihracat kayıpta

TÜRKİYE’nin ihracatı yılın ilk yarısını kayıpla tamamladı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre ihracat ilk altı ayda yüzde 8.4 azaldı ve 73.5 milyar dolara indi.

31.07.2015Ekonomi
Rusyanın en zengini Bodrumda

Rusya'nın en zengini Bodrum'da

Rusya'da ekonomik yaptırımların etkisiyle tüketicilerin harcamaları azalırken, Rus Rublesi'nin dolar karşısındaki değer kaybı da Rusların tatil planlarını engelliyor. En büyük tatil tercihi yerleri olan Antalya ve Bodrum'da istenen doluluk oranına erişilemiyor. Ancak ülkenin en zengin isimleri Bodrum'a demir atmaya devam ediyor. Bodrum'a geçen haftadan bu yana adeta milyarder akını oldu. İtalyan milyarder Flavio Briatore, eşi ve çocuğunun yanı sıra bir grup misafirleriyle birlikte 65 metrelik lüks yatıyla Bodrum’a demirledi.Kuveytli iş adamı Yusuf Ahmed Alghanim'a ait, İngiliz bayraklı "Samar" isimli süper motoryat, Bodrum'a geldi.

17.07.2015Ekonomi
Rusyanın en zengini Bodrumda

Rusya'nın en zengini Bodrum'da

Rusya'daekonomik yaptırımların etkisiyle tüketicilerin harcamaları azalırken,Rus Rublesi'nin dolar karşısındaki değer kaybı da Rusların tatilplanlarını engelliyor. En büyük tatil tercihi yerleri olan Antalya veBodrum'da istenen doluluk oranına erişilemiyor. Ancak ülkenin en zenginisimleri Bodrum'a demir atmaya devam ediyor. Bodrum'a geçen haftadan buyana adeta milyarder akını oldu. İtalyan milyarder Flavio Briatore, eşive çocuğunun yanı sıra bir grup misafirleriyle birlikte 65 metrelik lüksyatıyla Bodrum’a demirledi.Kuveytli iş adamı Yusuf Ahmed Alghanim'aait, İngiliz bayraklı "Samar" isimli süper motoryat, Bodrum'a geldi.

22.06.2015Haber
Dev fon Türkiye’de hazine buldu

Dev fon Türkiye’de 'hazine' buldu

Dünyanın en büyük yatırım fonu olan Norveç Devlet Emeklilik Fonu Türkiye finans piyasasındaki varlığını 3 yılda 4 kat artırıp 5 milyar dolara ulaştırdı. En büyük payı ise 3.4 milyarla Hazine kâğıtları aldı.

1.06.2015Ekonomi
Dolarda yükseliş sürecek beklentisi

Dolarda yükseliş sürecek beklentisi

ABD Merkez Bankası'ndan (Fed) faiz artırımına ilişkin karışık sinyaller gelmeye devam ederken, dolar, gelişmekte olan ülkeler başta olmak üzere tüm para birimleri ve emtialar karşısında tekrar yükselişe geçti.

27.05.2015Ekonomi
Dolar dün en çok TL karşısında değer kaybetti

Dolar dün en çok TL karşısında değer kaybetti

Türk Lirası karşısında tüm gelişmekte olan para birimlerine karşı çok daha sert değer kazanan doların değer kaybı da sert oldu. Dün dolar karşısında yüzde 1.50 ile en fazla değer kazanan para birimi Türk Lirası’na destek sıcak para girişinden geldi. Uzmanlar olumsuz bir gelişme olmazsa dolardaki düşüşün devam edebileceğini söylüyor.

15.05.2015Ekonomi
İngiltere’de kayıt dışı sermayenin çoğu Rusya’dan

'İngiltere’de kayıt dışı sermayenin çoğu Rusya’dan'

Deutsche Bank Piyasa Araştırmaları Stratejisti Winkler, “İngiltere’ye gelen kayıt dışı sermayenin büyük kısmı Rusya'dan. Sermayenin büyük kısmı da emlak pazarına akıyor" dedi.

16.03.2015Avrupa
Rus sermayesi valizlerle Londraya akıyor

'Rus sermayesi valizlerle Londra'ya akıyor'

Uluslararası yaptırımlara rağmen Rusya'dan milyarlarca sterlini bulan kayıt dışı sermaye, karanlık metotlarla İngiltere'nin başkenti Londra'ya ulaştırılarak emlak piyasasına aktarılıyor.

16.03.2015Dünya
Dolar değil Türk Lirası kullanıyoruz

Dolar değil Türk Lirası kullanıyoruz

İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Gulamali Kamyab, ülkesinin artık yabancı ülkelerle ticari işlemlerinde dolar kullanmadığını açıkladı. Kamyab, "İran artık yabancı ülkelerle ticari ve mali işlemlerinde Türk Lirası, Çin Yuanı, Rus Rublesi ve euro gibi diğer para birimlerini kullanıyor" dedi.

24.01.2015Ekonomi
Dolar yılı

Dolar yılı

Dolar yılın ilk işlem günü farkını gösterdi. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı değer kazanan doları, AB ve Japonya’nın parasal genişlemesi, ülkelerdeki büyüme problemi, ABD’nin iyileşmesi doları 2015’in güvenli limanı yapacak.

3.01.2015Ekonomi
Rusyadaki krizin yansımaları sürüyor

Rusya'daki krizin yansımaları sürüyor

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nden başta limon olmak üzere narenciye ihracatının yapıldığı Rusya'daki kriz, bölgedeki üretici ve ihracatçıyı da olumsuz etkiledi. Hükümete yeni pazarlar aranması çağrısı yapan Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü, limon ve portakal ihracatının durma noktasına geldiğini söyledi.

27.12.2014Ege
Rusyada bir haftada 15 milyar dolar buhar oldu

Rusya'da bir haftada 15 milyar dolar buhar oldu

Rusya'nın rublenin çöküşünü engellemek için bir haftada rezervlerinden 15.7 milyar doları kullandığı ortaya çıktı. Öte yandan 2014 yılını değerlendiren Rusya Devlet Başkanı Putin, ekonomik krizde kendi hatalarının da olduğunu söyledi.

26.12.2014Ekonomi
Putinden ekonomide hata yaptık itirafı

Putin'den "ekonomide hata yaptık" itirafı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ekonomide yaşanan sıkıntılarda kendi payları da bulunduğunu söyledi.

26.12.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

Petrol ‘bi liracı’da satılsın inşallah!

PETROL fiyatları düşüyor, kalkıp oynayasım var.

29.12.2015

Davutoğlu’nun New York bilançosu

Evet doğru, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun New York’ta finans çevreleriyle yaptığı toplantılara geniş bir katılım vardı. Üçe böldüler. Goldman Sachs’teki buluşmaya kurumsal finansman ve özel sermaye fonu temsilcileri katıldı.

7.03.2015