EKSTRA
MENÜ

Ruhsar Pekcan

Ruhsar Pekcan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ruhsar Pekcan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.261 Ruhsar Pekcan haberi bulunmuştur.

Ruhsar Pekcan Haberleri

TOBB - DEIK ORTAK DEKLARASYONU

TOBB - DEIK ORTAK DEKLARASYONU

Türk Afrika - Ortadoğu ve Körfez iş konseyleri başkanlarımızla Tunus’la başlayıp Mısır ve Libya ile devam eden olayların ekonomik ilişkilerimize etkilerini ele aldık.

3.03.2011Ekonomi
Suriye’ye yaptırım 5 milyar dolara koşan ticareti frenleyecek

Suriye’ye yaptırım 5 milyar dolara koşan ticareti frenleyecek

Arap Birliği’nin Suriye’de Beşar Esad yönetimine karşı aldığı 9 maddelik yaptırım kararı, Suriye ile aramızdaki 2.5 milyar dolarlık ticaret hacmini frenleyecek. Buna göre, ticareti 2012 yılına kadar 5 milyar dolara çıkarma hedefi de kesintiye uğrayacak. Bu durumdan Suriye tarafının daha çok zarar göreceği belirtilirken, sınır ticareti de kararlardan etkilenecek.

28.11.2011Ekonomi
Acun Ilıcalı TOBB Genç Girişimciler Kuruluna girdi

Acun Ilıcalı TOBB Genç Girişimciler Kurulu'na girdi

TOBB Genç Girişimciler Kurulu’na yeni giren 14 isim arasında Acun Ilıcalı da yer aldı.

25.02.2015Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni sistem kabinesinde tüm kesimleri temsil eden ‘karma bir liste’ hazırlarken, tercih ettiği isimlerle sürpriz yaptı. Listeye mevcut kabineden dört bakan girerken, yeni hükümet bürokrat değil özel sektör ağırlıklı oldu.

9.07.2018Gündem
Kabinede 2 kadın bakan yer aldı

Kabine'de 2 kadın bakan yer aldı

TBMM'de yemin ederek yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olarak resmen görevine başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine'si belli oldu. Yeni Kabine'de iki kadın bakan kendine yer buldu.

9.07.2018Gündem
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu... Ruhsar Pekcan kimdir

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu... Ruhsar Pekcan kimdir?

Kabinedeki iki kadın bakandan birisi olan Ruhsar Pekcan, oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ticaret Bakanı olarak duyurduğu Ruhsar Pekcan'ın 'Sanırım bakan oldum, herkes öyle diyor ben bilemiyorum. Öğrenmeye gidiyorum.' dediği öğrenildi. Peki, IWEC 2012 Ödülü sahibi olan Ruhsar Pekcan kimdir?

9.07.2018Gündem
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Ruhsar Pekcan: Sanırım Bakan oldum, herkes öyle diyor

Ruhsar Pekcan: Sanırım Bakan oldum, herkes öyle diyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk kabinesini açıkladı. Kabinedeki iki kadın bakandan birisi olan Ruhsar Pekcan, bakan olduğu haberini havalimanında öğrendi. Havalimanında art arda telefonlar alan Pekcan, 'Sanırım bakan oldum, herkes öyle diyor ben bilemiyorum. Öğrenmeye gidiyorum.' dediği öğrenildi.

9.07.2018Gündem
Yeni kabinede yer almayan isimler kimler

Yeni kabinede yer almayan isimler kimler?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini açıkladı. Kabinede 16 Bakan ve 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı yer alırken önceki kabinede yer alan 23 isme ise yer verilmedi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte 26 olan bakanlık sayısı 16'ya inmişti.

9.07.2018Gündem
İşte yeni kabinenin iki kadın bakanı

İşte yeni kabinenin iki kadın bakanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıklarken. gözler kabinede kadın bakan olarak yer alan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un üzerine çevrildi.

10.07.2018Gündem
Yeni kabine Resmi Gazetede

Yeni kabine Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ve bakanlıklara atananların yer aldığı liste Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.07.2018Gündem
Türkiye tarihinin en genç kabinesi

Türkiye tarihinin en genç kabinesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bakanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıda açıkladı. Yeni bakanları Türkiye tarihinin en genç kabinesi olarak dikkat çekti. En genç Bakan Zehra Zümrüt Pekcan (39) olurken en yaşlı bakan ise Hulusi Akar oldu. (64) Yeni kabinenin yaş ortalaması 49

10.07.2018Gündem
İTO ve TİMden yeni kabine yorumu

İTO ve TİM'den yeni kabine yorumu

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde ekonomiyle ilgili yapılan atamaların iş dünyasına güven verdiğini belirterek, "Bu isimlere bakarak ekonomi idaresinin kaptan köşküne çıktığını söyleyebilirim." değerlendirmesinde bulundu. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle de "Göreve gelen bakanlarımızın, hem hizmet hem de koordinasyon konusunda son derece başarılı olacaklarına yürekten inanıyoruz." ifadesini kullandı

10.07.2018Ekonomi
Kabine üyeleri Mecliste yemin etti

Kabine üyeleri Meclis'te yemin etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinenin 16 üyesi ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Meclis'te yemin ederek göreve başladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yemin töreni öncesi yaptığı açıklamada, "Yeni sistemimiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

10.07.2018Gündem
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan kimdir Kaç yaşındadır İşte hayatı hakkında bilgiler

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan kimdir? Kaç yaşındadır? İşte hayatı hakkında bilgiler

Yeni kabine listesinde yer alan iki kadın bakandan biri Ruhsar Pekcan oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ticaret Bakanı olarak atandı. Ruhsar Pekcan, daha önce üç dönem DEİK-Türk Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürütmüştü. İşte, Ruhsar Pekcan hakkında detaylar!

10.07.2018Gündem
Kabine gençleşti

Kabine gençleşti

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi bir önceki hükümete göre üç yaş gençleşti. Binali Yıldırım döneminde 52 olan yaş ortalaması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabinede 49’a indi. Sadece iki isim 60 yaş ve üstünde.

10.07.2018Gündem
Bakan Pekcan, görevi Tüfenkciden devraldı

Bakan Pekcan, görevi Tüfenkci'den devraldı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile oluşturulan Ticaret Bakanlığı görevine getirilen Ruhsar Pekcan, görevi eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den devraldı.

11.07.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllardır tartışılan konuyu yorumladı: Hiçbir manisi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllardır tartışılan konuyu yorumladı: Hiçbir manisi yok

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı’nın yeni dönemde Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanabileceğini belirterek, “hiçbir manisi yok” dedi. Akar’ı bakan olarak açıklarken aynı anda komutanları da atadıklarını belirterek, “Çünkü Silahlı Kuvvetler boşluk kabul etmez” diyen Erdoğan, “Finans sektörü ile hem pratikte hem de teorikte geçmişi var” dediği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da işi çok daha seri derleyip toparlayacağına inandığını söyledi. Erdoğan, yeni bakanlar için de, “Bu arkadaşlarımız dünyayı iyi tanıyorlar, dünya ile entegre olmakta bir sıkıntıları yok. En büyük özellikleri dürüstlükleridir, ehliyet ve liyakatleridir” dedi.

11.07.2018Gündem
Çok daha seri derleyip toparlar

'Çok daha seri derleyip toparlar'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın finans sektöründe geçmişi olduğunu, ayrıca Marmara Üniversitesi’nde bu konunun derslerine girdiğini söyleyerek “Böyle bir geçmişi olmuş bir arkadaşımız olması sebebiyle bu işi çok daha seri derleyip toparlayacağına ve başarıyla yürüteceğine inanıyorum” dedi.

11.07.2018Ekonomi
Bakanlar mavi tik bekliyor

Bakanlar 'mavi tik' bekliyor

YENİ kabinede yer alan yeni isimler adına açılan sahte sosyal medya hesapları, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nu (BTK) harekete geçirdi. Sahte hesapların sayısı 78’i bulunca, BTK, bakanlar adına Twitter’a ‘mavi tik’ başvurusunda bulundu.

14.07.2018Gündem
Türkiye, Googleda en çok ne arıyor

Türkiye, Google'da en çok ne arıyor?

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar...

16.07.2018Teknoloji
Başarılı olmak zorundayız

Başarılı olmak zorundayız!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan dün 100 kadın girişimciyle bir araya geldi. Ziyaret sırasında duygulanarak ağlayan Pekcan, “Biz başarılı olmak zorundayız ki, bir sonrakinde 4, sonrakinde 8 kadın bakan kabineye girsin. Kadınların karar verici pozisyonlardaki varlıklarını ve güçlerini arttırmalıyız” dedi.

16.07.2018Ekonomi
Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

icaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Firmalarımızı yalnız bırakmamalıyız. Firmalarımız arkasında bakanlıkların, odaların, hükümetin ve devletin olduğunu bilmeli. Firmalarımızın haklı oldukları yerde mağduriyetlerinin önüne geçmemiz lazım." ifadesini kullandı.

17.07.2018Ekonomi
Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Firmalarımızı yalnız bırakmamalıyız. Firmalarımız arkasında bakanlıkların, odaların, hükümetin ve devletin olduğunu bilmeli. Firmalarımızın haklı oldukları yerde mağduriyetlerinin önüne geçmemiz lazım." ifadesini kullandı.

17.07.2018Ekonomi
Bakan Varanktan flaş sanayi üretimi açıklaması

Bakan Varank'tan flaş 'sanayi üretimi' açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Sanayi üretimi mayıs ayında da beklentileri aşmış ve yüksek büyümesini sürdürmüştür" dedi.

17.07.2018Ekonomi
Erdoğan: Dayanışmamız kıskandırıyor

Erdoğan: Dayanışmamız kıskandırıyor

BRICS Zirvesi için Güney Afrika’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ve Çin devlet başkanlarıyla bir araya geldi. Erdoğan, Rusya Lideri Putin’le görüşmesinde ikili ilişkilere değinerek “Aramızdaki her türü dayanışma birilerini de gerçekten kıskandırıyor” dedi. İki liderin açıklaması sonrasındaki restoran sohbeti ise dikkat çekti.

26.07.2018Gündem
Bilecik: Küresel dengeler etkilenecek

Bilecik: Küresel dengeler etkilenecek

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "Avrupa Birliği'nin (AB) Çin ve Japonya ile geliştirdiği yeni ekonomik iş birliği ekseni ve ABD ile yeniden açacağı transatlantik ekonomik ortaklık yolu küresel dengeleri etkileyecek." ifadesini kullandı.

31.07.2018Ekonomi
‘Merkez’in bağımsızlığı fevkalade önemli’

‘Merkez’in bağımsızlığı fevkalade önemli’

TÜRK Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve beraberindeki heyet dün Meclis Başkanı Binali Yıldırım ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret etti.

31.07.2018Ekonomi
Dolar fiyatlarında son durum

Dolar fiyatlarında son durum

Dolar kuru güne 4.93 TL seviyesinden başlarken, kur 5.01 TL' seviyesini gördükten sonra 4.98 seviyesine geriledi.

1.08.2018Ekonomi
Temmuz ayı ihracat rakamları açıklandı

Temmuz ayı ihracat rakamları açıklandı

Temmuz ayı geçici ihracat verileri Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'nin katıldığı Ticaret Bakanlığı'ndaki toplantıyla açıklandı. Türkiye'nin ihracatı temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,8 artışla 14,1 milyar dolar oldu.

1.08.2018Ekonomi
Ticaret bakanı Pekcandan önemli açıklama

Ticaret bakanı Pekcan'dan önemli açıklama

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Temmuz ayı geçici ihracat rakamlarını açıkladı. Pekcan, Temmuz ayı ihracatının 11.8 artışla 14.1 milyar dolar seviyesine ulaştığını açıkladı.

1.08.2018Haber

Yazar Sonuçları

Yeni ekonomi yönetimi ve öncelikleri

PİYASALARIN beklediği yeni Bakanlar Kurulu ve ekonomiyle ilgili bakanlar dün nihayet açıklandı. Açıklanan Bakanlar Kurulu ve ekonomiyle ilgili bakan isimlerinde ciddi sürprizler yaşandı.

9.07.2018

Bakan olacağımı 15.00'te öğrendim Külliye'de beklemedim

CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi’nde önceki akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabineyi açıklamasını beklerken, Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün şu Tweet’i dikkatimi çekti:

10.07.2018

Bakanların ilk günü ve yeni model

YENİ dönemi parlamenter sistemin kodlarıyla değerlendirmek yanlış sonuçlara götürüyor.

11.07.2018

Milli Eğitim Bakanı hisselerini devredince

SON zamanlarda olumlu anlamda beni şaşırtan bir gelişme, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu görevine başladıktan hemen sonra kurucusu olduğu okulları yöneten şirketteki hisselerini devretmesiydi.

24.07.2018

Düşünce özgürlüğü fikri hiçbir zaman yenilmez

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “BRICS Artı Zirvesi”ne katıldığı Johannesburg’a (Güney Afrika) hareketinden önce Esenboğa Havalimanı Büyük Şeref Salonu’nda Başdanışmanlarından Prof. Şükrü Karatepe, güncellediği bir kitabını verdi:

26.07.2018

Ramaphosa: Evimdeki beyaz eşya o şirketin ürünü

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) Liderler Zirvesi’ne katıldığı Johannesburg’ta Güney Afrika Cumhurbaşkanı Matamela Cyril Ramaphosa ile görüşürken, ülkede Koç Holding’e bağlı Arçelik’e ait şirketi anımsattı:

29.07.2018