EKSTRA
MENÜ

Rosneft

Rosneft ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rosneft haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 234 Rosneft haberi bulunmuştur.

Rosneft Haberleri

Petrol devlerinin geliri 2020de Kovid-19un etkisiyle 716.5 milyar dolar azaldı

Petrol devlerinin geliri 2020'de Kovid-19'un etkisiyle 716.5 milyar dolar azaldı

Geçen yıl Royal Dutch Shell, ExxonMobil, BP, Total, Eni, Baker Hughes, ConocoPhillips, Chevron, Equinor, Halliburton ve Schlumberger toplam 119,2 milyar dolar zarar açıkladı.

26.03.2021Ekonomi
Putin Navalninin iddialarını cevapladı... Film beyin yıkıyor

Putin Navalni'nin iddialarını cevapladı... 'Film beyin yıkıyor!'

Rusya, Kremlin muhalifi Alexey Navalni’nin ülkeye ayak basar basmaz gözaltına alınmasının ardından YouTube üzerinden yayınlanan belgesel ve sonrasında sokaklara taşan protesto gösterileriyle çalkalanıyor. Navalni'nin Rusya Devlet Başkanı Putin hakkında akılalmaz iddialarını içeren film 24 saatte 20 milyona yakın kişi tarafından izlenmişti. Putin belgeselde yer alan iddialar karşısında suskunluğunu bozdu ve çok sert açıklamalar yaptı.

25.01.2021Dünya
Putin ile ilgili flaş iddialar... Navalni paylaştı ortalık yıkıldı

Putin ile ilgili flaş iddialar... Navalni paylaştı ortalık yıkıldı!

Rusya, Kremlin muhalifi Alexey Navalni’nin hafta başında gözaltına alınmasının ardından yayınlanan belgesel ile çalkalanıyor. YouTube üzerinden yayınlanan belgesel 24 saatte 20 milyona yakın kişi tarafından izlendi! Putin belgeselde yer alan iddialar karşısında küplere binecek gibi görünüyor...

20.01.2021Dünya
BAE ve Venezuela ile ilgili flaş bir iddia gündeme geldi, ABDnin Venezuelaya uyguladığı yaptırımlarının delindiği iddialar arasında...

BAE ve Venezuela ile ilgili flaş bir iddia gündeme geldi, ABD'nin Venezuela'ya uyguladığı yaptırımlarının delindiği iddialar arasında...

Reuters haber ajansına göre, BAE'nin "Venezuela'ya yardım eden şirketler için merkez konumuna geldiği" iddiası ortaya atıldı. "Merkezi BAE'de bulunan bir şirket, Venezuela petrolünü taşıyan tankerlerin yönetimini devraldı" vurgusu yapıldı. Ayrıca "Yaptırımlara rağmen bu tankerler, Venezuela petrolünü taşımaya devam etti" denildi. Reuters'ın özel haberinde, ABD'nin haziranda nakliye firmaları tarafından yönetilen yarım düzine kadar petrol tankerine yaptırım uyguladığı öne sürülerek, bunun ABD'nin Venezuela'nın petrol ticaretini bitirmek için önemli girişimlerinden biri olduğu savunuldu.

29.12.2020Dünya
Petrol devlerinin gelirlerinde sert düşüş

Petrol devlerinin gelirlerinde sert düşüş

Suudi Arabistan milli petrol şirketi Saudi Aramco, yılın üçüncü çeyreğinde en çok gelir sağlayan firma olarak kayıtlara geçti. Bu dönemde en fazla zarar eden şirket Norveçli Equinor oldu.

21.12.2020Ekonomi
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor

LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor

Körfez ülkesi Katar, ülkenin petrol ve doğalgaz gelirlerini yönetmek amacıyla kurduğu Katar Yatırım Otoritesi aracılığıyla yurt dışında 400 milyar doları aşkın yatırım gerçekleştirdi.

27.11.2020Ekonomi
Schröder, Putin’in uşağı mı

Schröder, Putin’in uşağı mı?

Rus muhalif lider Aleksey Navalni, 20 Ağustos’ta Sibirya’dan Moskova’ya dönerken uçakta rahatsızlaştı. Derhal hastaneye kaldırılan Navalni’nin zehirlendiği şüphesi ağırlık kazandı ve iki gün sonra özel bir uçağa bindirilip Almanya’nın başkenti Berlin’e getirildi. Charite Hastanesi’nde iki haftadan fazla yoğun bakımda tutulan Navalvi’nin sinir gazı ‘Noviçok’la zehirlendiği saptandı.

11.10.2020Avrupa
Irak OPEC kısıntısından 2021 ilk çeyrekte muafiyet istedi

Irak OPEC kısıntısından 2021 ilk çeyrekte muafiyet istedi

Irak Petrol Bakanı İhsan Abdul Jabbar Çarşamba günü yerel basına yaptığı açıklamada, hükümetin 2021’in ilk çeyreği için Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ihracat kısıntısı anlaşmasından muafiyet talep ettiğini söyledi.

2.09.2020Ekonomi
Petrol devlerinin zararı arttı

Petrol devlerinin zararı arttı

Dünyanın en büyük 12 petrol şirketi, petrol fiyatlarının düşük olması nedeniyle yılın ilk yarısında toplam 80 milyar dolar zarar etti. Bu firmaların toplam geliri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 azalarak 395 milyar dolara geriledi. İngiliz BP en çok zarar eden, Hollandalı Royal Dutch Shell ise geliri en fazla düşen firma oldu.

15.08.2020Ekonomi
Rosneft zarar açıkladı

Rosneft zarar açıkladı

Rusya'nın en büyük petrol şirketi Rosneft bu yılın ilk yarısında 113 milyar ruble zarar açıkladı.

14.08.2020Ekonomi
Lobici politikacılar

Lobici politikacılar

Almanya’da geçerli yasalara göre Federal Meclis (Alman Parlamentosu) milletvekilleri, en son hangi meslek dalında çalıştıklarını, ek işlerini, şirket ve kuruluşlardaki fonksiyonlarını ve paylarını, dernek, cemiyet ve vakıflardaki fahri görevlerini Federal Meclis Başkanı’na bildirmek zorundadır. Tabii ayda bin ve yılda 10 bin Euro’nun üzerinde olan ek kazançlarını da.

6.07.2020Avrupa
Petrol devlerinin ilk çeyrek zararı 20 milyar doları aştı

Petrol devlerinin ilk çeyrek zararı 20 milyar doları aştı

Dünyanın en büyük 12 petrol firmasının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle yılın ilk çeyreğinde 20 milyar dolardan fazla zarar ettiği kaydedildi.

22.05.2020Ekonomi
Rosneft zarar etti

Rosneft zarar etti

Rusya'nın en büyük petrol şirketi Rosneft bu yılın ilk çeyreğinde 156 milyar ruble zarar açıkladı.

15.05.2020Ekonomi
Rusya, Venezuelada yeni petrol şirketi kurdu

Rusya, Venezuela'da yeni petrol şirketi kurdu

Rus hükümetine ait Federal Mülkiyet Yönetimi Ajansının kurduğu Roszarubejneft şirketinin, toplam 332 milyar ruble sermayesi bulunuyor.

31.03.2020Ekonomi
Aramco petrol devlerini geride bıraktı

Aramco petrol devlerini geride bıraktı

Saudi Aramco'nun 2019'da elde ettiği net kar 88,2 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Dünyanın en büyük 12 petrol şirketinin toplam net karı ise geçen yıl 63,9 milyar dolar oldu.

30.03.2020Ekonomi
Rus petrol şirketi Rosneft Venezueladan çekildi

Rus petrol şirketi Rosneft Venezuela'dan çekildi

Rusya'nın en büyük petrol şirketi Rosneft, Venezuela'daki faaliyetlerini durdurduğunu ve ülkedeki tüm varlıklarını Rus hükümetine sattığını duyurdu.

29.03.2020Ekonomi
Rosneftten OPECe tepki

Rosneft'ten OPEC'e tepki

Rosneft Başkanı İgor Seçin "OPEC ile iş birliği anlamını yitirdi" açıklamasında bulundu.

21.03.2020Ekonomi
Yarım trilyon dolarlık erime

Yarım trilyon dolarlık erime

Petrol fiyatlarındaki düşüş ve koronavirüs sonrası dünya ekonomisindeki talebin zayıflaması nedeniyle, dünyanın en büyük 14 petrol firmasının piyasa değeri 5 işlem gününde toplam 495 milyar dolar geriledi. Suudi petrol devi Aramco’nun piyasa değeri de 230 milyar dolar azaldı.

16.03.2020Ekonomi
Petrol devleri 1 haftada 495 milyar dolar kaybetti

Petrol devleri 1 haftada 495 milyar dolar kaybetti

Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle dünyanın halka açık en büyük 14 petrol şirketinin piyasa değeri 1 haftada toplam 495 milyar dolar azaldı.

15.03.2020Ekonomi
Petrol Güreşi

Petrol Güreşi

Dünyada 80’den fazla ülkeye yayılan koronavirüs salgınının küresel petrol talebini düşürmesi sonrasında düşüş eğilimine giren petrol fiyatlarında bir şok yaşanıyor.

10.03.2020Ekonomi
Rusya’da kara pazartesi

Rusya’da kara pazartesi

Düşen petrol fiyatları nedeniyle Rusya’da dün ‘kara pazartesi’ yaşandı.

10.03.2020Ekonomi
Petroldeki düşüş Suudi Arabistan, Rusya ve ABDyi vuracak

Petroldeki düşüş Suudi Arabistan, Rusya ve ABD'yi vuracak

Suudi Arabistan ve Rusya'nın ham petrol üretimlerinde ek kesinti yapma kararı alamaması nedeniyle fiyatların son 4 yılın en düşük seviyesine gerilemesi, iki ülkenin ekonomisinin yanı sıra ABD'nin petrol üretimine de zarar verecek.

9.03.2020Ekonomi
Rosneftin karı arttı

Rosneft'in karı arttı

Rus petrol şirketi Rosneft'in petrol üretimi geçen yıl değişmeyerek günlük 4,67 milyon varil oldu.

19.02.2020Ekonomi
Rosneftin iştiraklerine yaptırım

Rosneft'in iştiraklerine yaptırım!

ABD, Rus petrol şirketi Rosneft'in iştirakine yaptırım getirerek, Venezuela üzerindeki baskıyı artırdı.

19.02.2020Ekonomi
Hammadde değil teknoloji devrindeyiz

Hammadde değil teknoloji devrindeyiz

Bugüne kadar Türkiye’ye 22 milyar doların üzerinde yabancı yatırımcı getiren ortaklıklara imza atan Aksoy Holding ve Turcas Petrol’ün Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, bugünlerde yepyeni bir proje üzerinde çalışıyor. Petkim’in ardından 2015’te STAR Rafinerisi’ndeki ortaklığından ayrılan Aksoy, Diyarbakır-Şanlıurfa arasında Singapur modelinde bir endüstri parkı kurulmasının önemine çok inanıyor. Projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ilgisini çektiğini söyleyen Aksoy, “Dünyanın en büyük 500 teknoloji şirketinin 230’unun bugünlerde koronavirüs ile boğuşan Wuhan’da üretim üssü var. Önümüzdeki dönemde uluslararası teknoloji devleri Çin gibi Uzakdoğu yerine Türkiye gibi daha yakın bölgelere yatırımı düşünebilirler. Yeter ki biz uygun ortamı sunalım. O yüzden bu endüstri parkı modeli çok önemli” diyor.  Hayatı bir problem çözme serüveni, bir mücadele olarak gördüğünü söyleyen Aksoy ile evinde iş yaşamını ve artakalan zamanını nasıl geçirdiğini konuştuk.

16.02.2020Ekonomi
Saudi Aramconun net karı 9 petrol devinin toplamından fazla

Saudi Aramco'nun net karı 9 petrol devinin toplamından fazla

Gelecek ay Suudi Arabistan borsası Tadawul'da ilk halka arzı yapılacak milli petrol firması Saudi Aramco'nun net karı, dünyanın en büyük 9 petrol şirketinin toplam net karını geride bıraktı.

20.11.2019Ekonomi
Rosneftin net karı yüzde 25 arttı

Rosneft'in net karı yüzde 25 arttı

Rus petrol şirketi Rosneft'in net karı bu yılın ocak-eylül döneminde 550 milyar rubleye yükseldi.

6.11.2019Ekonomi
Rusya, Afrikadaki konumunu güçlendirmek istiyor

Rusya, Afrika'daki konumunu güçlendirmek istiyor

Rusya, Soçi'de ev sahipliği yaptığı Rusya-Afrika zirvesiyle, dünyanın en hızlı gelişen kıtalarından Afrika'daki konumunu güçlendirmek için adım attı.

26.10.2019Ekonomi
Rosneft petrol ihracatında avroya geçti

Rosneft petrol ihracatında avroya geçti

Rosneft Başkanı İgor Seçin "Rosneft olarak tüm ihracat sözleşmelerini avro üzerinden yapmaya başladık" - "Finansal tekele direnç gösterilebilir ve gösterilmelidir” dedi.

24.10.2019Ekonomi
Rosneftten ABDye yaptırım tepkisi

Rosneft'ten ABD'ye yaptırım tepkisi

Rus petrol şirketi Rosneft tarafından Venezuela'dan petrol alımına yönelik anlaşmanın ABD'nin yaptırım kararından önce yapıldığını bildirildi.

10.09.2019Ekonomi
Laschet kapıyı açık bıraktı

Laschet kapıyı açık bıraktı

Almanya’nın eski başbakanlarından Gerhard Schröder, alışılmışın dışında bir politikacıydı. Gençliğinde, Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) ‘Jusos’ kısa adıyla tanınan gençlik teşkilatı Genç Sosyalistler’in başkanlığını da yapan Gerhard Schröder’in gözü hep yükseklerdeydi.

9.09.2019Avrupa
Rosneftin net karı yüzde 9,1 arttı

Rosneft'in net karı yüzde 9,1 arttı

Rus petrol şirketi Rosneft'in net karı yılın ilk yarısında 325 milyar rubleye yükseldi.

21.08.2019Ekonomi
Rusya’dan Doğu Akdeniz’de şartlı destek

Rusya’dan Doğu Akdeniz’de şartlı destek

Rusya Enerji Bakanı Aleksander Novak, Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde yürüttüğü hidrokarbon faaliyetlerine şartlı destek verdi.

27.07.2019Dünya
Doğu Akdenizde önemli adım O ülkeden iş birliği sinyali

Doğu Akdeniz'de önemli adım! O ülkeden iş birliği sinyali

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, "Eğer ticari açıdan tüm tarafların yararına projeler olursa, Rus şirketleri Doğu Akdeniz'de Türkiye ile iş birliğine yönelik kararlar alabilir. Sanayide, mühendislik ürünleri ve ortak Rus uçağı yapımı için ortak girişimler kurulması yönünde ciddi bir potansiyel görüyoruz. Rus gazı rekabetçidir ve TürkAkım'ın Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatında en önemli rotalardan biri olmasını bekliyoruz. Türk ortaklarımızın proje (Akkuyu NGS) yönetiminde yer alması makul olur. Buna yönelik istişareler devam ediyor ve Türk şirketlerin projede hissedar olarak yer almasını umuyoruz" açıklamasında bulundu.

26.07.2019Ekonomi
Rusyadan Doğu Akdenizde Türkiye ile iş birliği sinyali

Rusya'dan Doğu Akdeniz'de Türkiye ile iş birliği sinyali

Rusya Enerji Bakanı Novak "Eğer ticari açıdan tüm tarafların yararına projeler olursa, Rus şirketleri Doğu Akdeniz'de Türkiye ile iş birliğine yönelik kararlar alabilir." dedi.

26.07.2019Dünya
‘Özgürlük gazı’ tartışması

‘Özgürlük gazı’ tartışması

Rusya, ABD’nin Avrupa’ya satmak istediği sıvılaştırılmış doğalgaza resmi belgelerde ‘Özgürlük Gazı’ adı vermesine öfkeli... Bu adımın ‘tipik bir Amerikan propagandası’ olduğunu söyleyeren Rus Senatör Puşkov, “Kola ve hamburgerde de özgürlük molekülü olduğunu ilan edebilirler” diye konuştu.

8.06.2019Dünya
Petrol devlerinin karı ilk çeyrekte azaldı

Petrol devlerinin karı ilk çeyrekte azaldı

Dünyanın en büyük halka açık 12 petrol firmasının toplam net karı, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 azalarak 23,6 milyar dolar oldu. Söz konusu şirketlerin toplam geliri de aynı dönemde yüzde 4,6 azalarak 393,5 milyar dolara geriledi.

22.05.2019Ekonomi
Irak S-400 almak istiyor

Irak S-400 almak istiyor

Irak'ın Moskova Büyükelçisi Aydar Mansur Hadi, Irak hükümetinin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemleri alınması yönünde karar aldığını açıkladı.

15.05.2019Dünya
Müzeyi açıp kutlama yapacak

Müzeyi açıp kutlama yapacak

Almanya’da ‘reformlar başbakanı’ olarak tanınan ve sözünü esirgememesiyle bilinen Gerhard Schröder, 7 Nisan’da 75 yaşına giriyor. Beşinci evliliği nedeniyle magazinin basının da gündeminde olan Schröder, Bauhaus Müzesi’ni açtıktan sonra kutlama yapacak.

3.04.2019Avrupa
Venezuela, Rusyaya petrol tedarikini artırmak istiyor

Venezuela, Rusya'ya petrol tedarikini artırmak istiyor

Venezuela Petrol Bakanı Manuel Quevedo "Rosneft’e yönelik yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Hatta Rosneft’e yönelik petrol tedarikimizi artırmak istiyoruz. Rusya ve Çin de iş birliğimizi artırarak devam ettirmek istediğimiz ortaklarımızdan" dedi.

18.03.2019Ekonomi
ABDnin Rosnefte yönelik tehditleri anlamsız

"ABD'nin Rosneft'e yönelik tehditleri anlamsız"

Rusya Dışişleri Bakanlığından, ABD’nin Rus enerji şirketi Rosneft’e 2014’ten beri yaptırım uygulandığı belirtilerek, "ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Venezuela ile iş birliği yürüttüğü için Rosneft’e yönelik tehditleri anlamsız. Şirket, çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmeye devam ediyor." ifadesi kullanıldı.

13.03.2019Ekonomi
Petrol devlerinin gelirleri 1.6 trilyon doları aştı

Petrol devlerinin gelirleri 1.6 trilyon doları aştı

Petrol şirketlerinin net karı yüzde 73.7 artışla 116,7 milyar doları buldu. Geçen yıl en yüksek kar ve geliri elde eden petrol şirketi Royal Dutch Shell oldu. Petrol fiyatları da 2018'de bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 30 yükseldi.

27.02.2019Ekonomi
Brent petrolün varili 61.98 dolar

Brent petrolün varili 61.98 dolar

Brent petrolün varili haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 61,98 dolardan işlem görüyor.

11.02.2019Ekonomi

Rosneft'in Venezuela'daki petrol hissesi 2.1 milyar dolar!

Rus petrol devi Rosneft, siyasi karışıklık içinde bulunan Venezuela'daki petrol hisselerinin 2.1 milyar dolara tekabül ettiğini duyurdu.

6.02.2019Ekonomi
Rosneftin net karı 2018de yüzde 150 arttı

Rosneft'in net karı 2018'de yüzde 150 arttı

Rus petrol şirketi Rosneft'in net karı 2018'de 549 milyar rubleye yükseldi.

5.02.2019Ekonomi
Venezuela ödeme yapamayabilir

Venezuela ödeme yapamayabilir

ABD ile zor günler geçiren Venezuela'nın Rusya'ya olan borçlarını ödemesinde zorlanması bekleniyor.

29.01.2019Ekonomi
Almanya’ya hiç yakışmıyor

Almanya’ya hiç yakışmıyor

Almanya’da son dönemlerde eski cumhurbaşkanlarına ve başbakanlara yapılan ödemelerle birlikte makam aracı, şoför, büro kiraları ve büro çalışanları giderlerinin devlet tarafından karşılanması tam bir sorun haline geldi. Daha doğrusu getirildi.

24.10.2018Avrupa
AB mahkemesinden Rusya yaptırımları kararı

AB mahkemesinden 'Rusya yaptırımları' kararı

AB Genel Mahkemesi, Rus finans ve enerji şirketlerine uygulanmakta olan AB yaptırımlarını hukuka uygun buldu.

13.09.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Venezuela ile ticaret 1 milyar doları aşıyor işler daha da açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la “G-20 Liderler Zirvesi” sonrası Buenos Aires’ten (Arjantin) Asuncion’a (Paraguay) geçtik. Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez’le görüşme, anlaşmaların imzasının ardından 5 saatlik yolculukla Caracas’a (Venezuela) vardık.

4.12.2018