EKSTRA
MENÜ

Roman

Roman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Roman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.763 Roman haberi bulunmuştur.

Roman Haberleri

Deniz Uğur kimdir, kaç yaşında Deniz Uğur hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Deniz Uğur kimdir, kaç yaşında? Deniz Uğur hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Deniz Uğur, magazin gündemini yakından takip eden pek çok kişinin araştırdığı isimler arasında yer alıyor. Kırgın Çiçekler, Zalim İstanbul, Umutsuz Ev Kadınları gibi dizilerde rol alan Deniz Uğur, tiyatro geçmişi bulunan da bir isimdir. Peki, Deniz Uğur kimdir, kaç yaşında? İşte, Deniz Uğur'un oynadığı diziler ve filmler

11.06.2021Hayat
Döküman nasıl yazılır TDKya göre döküman yazımı

Döküman nasıl yazılır? TDK'ya göre döküman yazımı

Türkçede pek çok kelime yanlış yazılmakta ve amaca uygun şekilde kullanılmamaktadır. Bunlar içerisinde doküman kelimesi de gelir. Doğru yazımı öğrenilmek suretiyle tek başına ya da cümle içerisinde bu kelime kullanılabilir. Peki Döküman nasıl yazılır? TDK'ya göre Döküman yazımı konusunda merak edilenler.

10.06.2021Sözlük
Tema ne demek TDKya göre tema kelimesinin anlamı nedir Tema sözlük anlamı

Tema ne demek? TDK'ya göre tema kelimesinin anlamı nedir? Tema sözlük anlamı

Hem gerçek hem de terim anlamıyla kullanılan tema sözcüğü dilimize Latinceden geçmiştir. Antik Roma'dan bu yana kullanılan kelimenin orijinal hali theme şeklinde yazılır. Kelimenin sözlük anlamı hem öykü ve roman gibi olay yazılarında hem de deneme, makale ve fıkra gibi düşünce yazılarında kullanılır. TDK'ya göre tema kelimesinin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Tasvir ne demek TDKya göre tasvir kelimesinin anlamı nedir Tasvir sözlük anlamı

Tasvir ne demek? TDK'ya göre tasvir kelimesinin anlamı nedir? Tasvir sözlük anlamı

Hem resim ve fotoğraf gibi görsel sanatlarda hem de öykü ve roman gibi olay yazılarında sıklıkla kullanılan tasvir kelimesi dilimize Arapçadan geçmiştir. Suret kelimesinden türetilmiş olan bu sözcük kullanıldığı yere göre birçok farklı anlama gelir. Tasavvur ve Musavvir sözcükleri de bu kelimeden türetilmiştir. TDK'ya göre tasvir kelimesinin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Mehmet Gün’ün ‘Flora’ dünyasına girme fırsatı

Mehmet Gün’ün ‘Flora’ dünyasına girme fırsatı

Flora resimleri, çağdaş fotoğraf ve video çalışmalarıyla çağdaş sanat tarihine izini bırakan, 2014’te yitirdiğimiz Mehmet Gün’ün ‘Flora’ dönemi eserleri Artam Antik A.Ş. sergi salonlarında izleyiciyle buluşuyor. ‘Mehmet Gün/Flora Sergisi’nde sanatçının Berlin’de bulunan aile koleksiyonunun büyük bir kısmı yer alacak.

10.06.2021Kitap Sanat
Tonoz Nedir Tonoz Nasıl Yapılır Ve Bağlanır Tonoz Çeşitleri

Tonoz Nedir? Tonoz Nasıl Yapılır Ve Bağlanır? Tonoz Çeşitleri

Mimaride bir üst örtü elemanı olarak bilinen tonoz, kemerlerin bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıkan bir tavan örtüsüdür. Daha çok taş ve tuğla malzemeleri ile örülen tonoz, yapı bakımından alttan iç bükey bir şekle ve yarım silindir biçimine sahiptir. Tonoz nedir? Tonoz nasıl yapılır ve bağlanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
Kitap Nedir Ve Ne İşe Yarar Kitap Neden Önemlidir Ve Nasıl Yazılır

Kitap Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kitap Neden Önemlidir Ve Nasıl Yazılır

Kitap sözcüğü, kelime kökeni olarak Arapçadan dilimize geçmiştir. Kitap'ın asıl kökü ise “yazmak” anlamına gelen “ketebe”den gelir. Sizin için Kitap nedir ve ne işe yarar? Kitap neden önemlidir ve nasıl yazılır şeklindeki konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

10.06.2021Araştırma
Gelecek isyanı, şimdi

Gelecek isyanı, şimdi!

Cem Selcen ustalaştığı, kendine özgü suç kurgusu tarzını ‘Keskin Nişancı’da distopik bir dünyaya taşıyor. Otoriter yönetimin ‘Gelecek bizim’ söylemine karşı direnişçilerin ‘Gelecek yoktur! Şimdi!’ sloganıyla başlayan isyanını, etkileyici bir dille anlatıyor.

10.06.2021Kitap Sanat
Nesir Nedir Edebiyatta Nesir Örnekleri Ve Hakkında Bilgi

Nesir Nedir? Edebiyatta Nesir Örnekleri Ve Hakkında Bilgi

Konu edebiyat olduğunda en çok merak edilmesi durumu söz konusu olan konuların başında nesir kavramı gelmektedir. Sizin için Nesir nedir? Edebiyatta nesir örnekleri ve hakkında bilgi şeklinde belirlenmiş konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

9.06.2021Araştırma
ABnin Belarusa ilave yaptırım kararı alması bekleniyor

AB'nin Belarus'a ilave yaptırım kararı alması bekleniyor

AB ülkelerinin, Belarus'a yönelik yeni yaptırımlar için 21 Haziran'daki AB Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda karar alması bekleniyor.

8.06.2021Dünya
Blockchain (Blok Zinciri) Nedir, Nasıl Çalışır Blockchain Teknolojisi Ne İşe Yarar Ve Nerelerde Kullanılır

Blockchain (Blok Zinciri) Nedir, Nasıl Çalışır? Blockchain Teknolojisi Ne İşe Yarar Ve Nerelerde Kullanılır?

Herhangi bir otoriteye ya da merkeze ihtiyaç duymadan, verilerin dağıtarak ağ üzerinde saklandığı kayıt teknolojisine blockchain ismi verilir. Blockhain'e bir diğer adı ile blok zinciri ismi de verilir. Blockchain (Blok Zinciri) nedir, nasıl çalışır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Dünyanın bugününe çocukların gözünden bakınca...

Dünyanın bugününe çocukların gözünden bakınca...

Yekta Kopan’ın yeni kitabı ‘Bana Kuşlar Söyledi’, çocukların gözünden konuşup yetişkinlerin dünyasına bakabilen öykülerden oluşuyor. Geleceğe umutla bakabilmek için yaralı çocukların dünyasına dalıyor yazar. O dünyadan okurlarına bildirdiklerinde ise direnç, kararlılık, merak, sorgulama, mücadele ve hayal gücü var.

4.06.2021Kitap Sanat
Siber suçlular şirketlerin ve kripto paraların peşinde

Siber suçlular şirketlerin ve kripto paraların peşinde

2021 yılının ilk dört ayını kapsayan Tehdit Raporu yayınlandı. Pandemi ile ilişkilendirilerek yayılan oltalama saldırıları ve zararlı yazılımların neden olduğu tehditler azalma eğilimi gösteriyor. RDP saldırıları, kötü amaçlı android bankacılık yazılım tehditleri ise artıyor. Kripto para dünyası siber suçluların hedefi olmaya devam ediyor.

4.06.2021Teknoloji
Topkapı Sarayı’nda bir casusluk öyküsü

Topkapı Sarayı’nda bir casusluk öyküsü

Ustalar ustası casusluk romanları yazarı Eric Ambler’in İstanbul’da geçen suç romanı ‘Gün Işığı’ bir solukta, keyifle okunan kitaplardan. En önemli özelliğiyse hikâyeyi ana kahraman üzerinden değil aslında bir yan kahraman olabilecek birinin perspektifinden anlatması...

3.06.2021Kitap Sanat
‘Umudumuzu küllemek istiyorlar’

‘Umudumuzu küllemek istiyorlar’

Sema Aslan’ın yeni romanı ‘Dünyanın Kasım’a Görünüşü’, faili meçhullerden kayıplara, yiten ömürlerden sürgünlere, bu topraklardaki tüm hak arayışlarına bir selam adeta.

3.06.2021Kitap Sanat
Efsanevi dedektif Kurt Wallander; yeniden…

Efsanevi dedektif Kurt Wallander; yeniden…

İsveç polisiye edebiyatının en önemli isimlerinden Henning Mankell ve onun unutulmaz dedektifi Kurt Wallander yeni bir edisyonla bir kez daha okuyucularla buluşuyor. Mankell, ilk Wallander macerasını 1991 yılında yazmış, roman İngilizceye 1997’de, Türkçeye ise 2000’de ‘Ölümün Karanlık Yüzü’ adıyla çevrilmiş, 10 romanlık dizi 2009 yılında ‘Huzursuz Adam’ ile sona ermişti. ‘Karanlık Yüz’ ve ‘Riga’nın Köpekleri’nde yine suçun siyasi ve toplumsal meselelerle sıkı ilişkisini görüyoruz.

3.06.2021Kitap Sanat
Stephen King’den doğaüstü bir okuma deneyimi

Stephen King’den doğaüstü bir okuma deneyimi

Korku ve gerilim ustası Stephen King dört uzun öyküsünden oluşan koleksiyonu ‘Kan Varsa’da doğaüstü ve dünyevi korkuları harmanlarken yaşlılığın belirsizliğini, teknolojinin sınırsızlığını, insanların acı iştahını kabartan haberleri ve izolasyonu orta uzunluktaki anlatı kurgusunun başat aktörleri haline getiriyor.

3.06.2021Kitap Sanat
Tarık Dursun K.’yla gelen imbat esintisi...

Tarık Dursun K.’yla gelen imbat esintisi...

İzmirli dostum Tarık Dursun K. Türk öykücülüğünde önemli bir addır. Yayınevleri yönetti, dergiler çıkardı. Milliyet Yayınları’nı yönetirken, yeri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin altındaydı; bizim Altın Kitaplar Yayınevi de 200 metre ötede olduğundan sık sık buluşurduk.

3.06.2021Kitap Sanat
Ahmet Koç: En zor kısım repertuvarı oluşturmaktı

Ahmet Koç: En zor kısım repertuvarı oluşturmaktı

Bağlama sanatçısı Ahmet Koç, Roman asıllı Yunan klarnetçi Vasilis Saleas ile “Daphne” adlı albümde bir araya geldi. Proje tasarımını ve yönetmenliğini Koç’un üstlendiği çalışmada ikili, 10 Sezen Aksu şarkısını bağlama ve klarnetle yorumladı. Tüm dünyada aynı anda satışa çıkan albümle ilgili konuşan sanatçılar, Sezen Aksu’ya olan hayranlıklarını da anlattı.

2.06.2021Magazin
Usta edebiyatçı Orhan Kemal anılıyor

Usta edebiyatçı Orhan Kemal anılıyor

Eserlerinde toplumsal gerçekleri birey-toplum ilişkileri çerçevesinde ele alıp gözlemlere dayanarak sade yalın bir anlatımla dile getiren Orhan Kemal'in vefatının ardından 51 yıl geçti.

1.06.2021Keyif
Tekinsiz katmanlar, iç içe doğumlar: Porselen Bir Mevzu

Tekinsiz katmanlar, iç içe doğumlar: Porselen Bir Mevzu

Gökçe Bilgin'den yazmak üzerine, edebiyat üzerine, adını efsanelerden almış, kaleme kağıda sarılmış bir kadın üzerine bir ilk roman. Zümrüt'ün peşinde bir yolculuk. 'Porselen Bir Mevzu' hem okurun konforlu okuma deneyimine saldıran hem zihnini habis bir illet gibi ele geçiren hem de her şeye rağmen merakı diri tutan bir anlatı.

1.06.2021Kitap Sanat
Beyaz Saray açıkladı: ABD, Lukaşenko yönetimine karşı yaptırım hazırlığında

Beyaz Saray açıkladı: ABD, Lukaşenko yönetimine karşı yaptırım hazırlığında

Belarus yönetimini tüm dünyayla karşı karşıya getiren Ryanair uçağının zorunlu iniş yapması ve muhalif gazeteci Roman Protaseviç'in gözaltına alınması olayından sonra Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki'den yaptırım açıklaması geldi.

29.05.2021Dünya
ABD, Belarusa yaptırımlar getirmeye hazırlanıyor

ABD, Belarus'a yaptırımlar getirmeye hazırlanıyor

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Ryanair'e ait bir yolcu uçağını "zorla" indiren ve muhalif bir Belaruslu gazeteciyi gözaltına alan Belarus yönetimine kapsamlı yaptırımlar getireceklerini açıkladı.

29.05.2021Dünya
İnsanları seven robot

İnsanları seven robot

2017 Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer görülen Japon kökenli İngiliz yazar Kazue Ishiguro, yeni romanı ‘Klara ile Güneş’te yapay zekâya sahip bir robotun insanı ve toplumu anlamlandırma çabasını işliyor. Ishiguro, yakın geleceğin bu distopik yorumunda bir kez daha hatırlayış ve unutuşu, sevgiyi, sevginin farklı tezahürlerini sorguluyor.

28.05.2021Kitap Sanat
Romantizm Nedir Romantizm Akımı Nedir Akımın Özellikleri

Romantizm Nedir? Romantizm Akımı Nedir? Akımın Özellikleri

Romantizm, klasizme tepki olarak doğan bir akımdır. 18. yüzyılın ortasında ortaya çıkan bu akım hayal ve duyguyu ön plana çıkarmayı sağlayan bir yapıya sahiptir. Romantizm nedir? Romantizm akımı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Savaşa karşı çocuk sesi

Savaşa karşı çocuk sesi

Sophie Adriansen'in yazdığı 'Max'in Balıkları' savaş gibi zorlu bir konuyu gerçek bir hikâyenin izlerinden yola çıkarak ama çocukların hassasiyetlerini göz ardı etmeden anlatıyor.

27.05.2021Kitap Sanat
Zülfü Livaneli’den bir deniz romanı

Zülfü Livaneli’den bir deniz romanı

“İlkgençlik yıllarımdan beri bir deniz romanı yazma hayalim vardı” diyen Zülfü Livaneli, ‘Balıkçı ve Oğlu’ ile bu hayalini gerçeğe dönüştürdü. Ege’nin sakin sularında geçen roman, deniz tutkusunun yanı sıra çağımızın kanayan yarası göçmenlik sorunundan çevre felaketine pek çok konuyu edebiyatın gündemine getiriyor.

27.05.2021Kitap Sanat
Duygu Asena roman ödülü Nermin Yıldırım’ın

Duygu Asena roman ödülü Nermin Yıldırım’ın

Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında ‘ilk’lerle tanıştıran Duygu Asena’nın anısına, 2007 yılından itibaren verilen Duygu Asena Roman Ödülü seçici kurulu bu yıl, yine salgın koşulları nedeniyle online toplandı. Ödül, ‘Ev’ adlı romanıyla Nermin Yıldırım’a verildi.

27.05.2021Kitap Sanat
Zorla uçak indirmeye ‘Çernobil’ savunması

Zorla uçak indirmeye ‘Çernobil’ savunması

Belarus lideri Lukaşenko, Atina-Vilnius seferini yapan yolcu uçağının kurallara uygun olarak Astravets Nükleer Santralı’nın yanından döndürüldüğünü savundu.

27.05.2021Dünya
Manzume Nedir Edebiyatta Manzumenin Özellikleri Nelerdir

Manzume Nedir? Edebiyatta Manzumenin Özellikleri Nelerdir?

Edebiyat eserleri biçim ve içerik bakımından ikiye ayrılır. Mensur adıyla da bilinen düz yazılar roman, öykü, masal gibi kurgusal metinlerden oluşur. Makale, deneme ve anlatı gibi düşünce yazıları da mensur eserlere örnek gösterilebilir. Beyit ve kıta gibi nazım şekilleriyle yazılan ve birçok farklı türü bulunan edebi eserlere ise manzuma denir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Anekdot Nedir Ne Anlama Gelir Anekdot Nerede Kullanılır

Anekdot Nedir? Ne Anlama Gelir? Anekdot Nerede Kullanılır?

Dilimize İngilizce dışında Almanca ve Fransızca gibi Avrupa dillerinden de birçok kelime girmiştir. Anekdot da bu kelimeler arasında yer alıyor. Fransızca kökenli bir sözcük olan Anekdot, özellikle gençler arasında sıklıkla kullanılıyor. Anekdot ne anlama gelir ve nerede kullanılır? Merak edenler için örnek cümlelerle derledik.

26.05.2021Araştırma
Son dakika... Belarustan uçak krizi ile ilgili flaş açıklama

Son dakika... Belarus'tan 'uçak krizi' ile ilgili flaş açıklama

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Ryanair’in acil inişiyle ilgili, "Bomba ihbarı İsviçre’den geldi. Uçak, Belarus Nükleer Santrali’nin yakınından döndürüldü.” açıklamasında bulundu.

26.05.2021Dünya
Uçaktan indirilen gazeteciye işkence iddiası: ‘Oğlumun burnu ve dişleri kırılmış’

Uçaktan indirilen gazeteciye işkence iddiası: ‘Oğlumun burnu ve dişleri kırılmış’

Ryanair Havayolları’na ait yolcu uçağına zorla iniş yaptırılarak Minsk’te tutuklanan Belaruslu muhalif gazeteci Roman Protaseviç’in gözaltında işkence gördüğü iddia edildi.

26.05.2021Dünya
Dünya onu konuşuyor Belaruslu gazetecinin ilk ifadesi ortaya çıktı

Dünya onu konuşuyor! Belaruslu gazetecinin ilk ifadesi ortaya çıktı

Dünya önceki gün sivil havacılık tarihine geçecek aksiyon filmi gibi bir olaya tanık olmuştu. Belarus lideri Aleksander Lukaşenko, muhalif blog yazarı Roman Protaseviç’i tutuklatmak için yolcu uçağını zorla yere indirtmiş, olay dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Roman Protaseviç’in ilk ifadesi ortaya çıktı.

25.05.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Ne izlesem okusam dinlesem

Evrenini ekranlarda da genişleterek sürdüren Marvel’in yeni macerası “Loki”, Thor’un kötü kalpli kardeşi Loki’nin “Yenilmezler” serisinden bağımsız maceralarını konu alıyor. Roberto Benigni’nin Geppetto ustaya hayat verdiği “Pinokyo” ve korkusuz bir politikacının samimi portresini çizen “Feminist Bakan”, haftanın film seçenekleri...

11.06.2021

Bu gözler bu kulaklar onu çok arayacak

Bu yazıyı yazmalı mıyım” diye çok düşündüm. Sonuçta benden öte nice müzik insanı vardı onu tanıyan.

10.06.2021

Tanrım bana vasat erkek güveni ver!

Erkekleri sorgulayan ve Fransa’da olay yaratan bir düşünce kitabından bahsedeceğim bugün size. Adı “Erkeklerden Nefret Ediyorum”. Pauline Harmange’in bu kitabı, ülkede çok satanlara girdi.

9.06.2021

19 yıllık siyaset pratiğinin öğrettiği beş şey

Doğal olmayan yolların denenmesine meyletmek...

8.06.2021

Boğaz’da İtalyan gecesi

İtalya’nın 1953’te kurulan efsanevi moda markası Missoni’nin kurucuları, iş insanı Mehmet Korutürk’ün geçen hafta İstanbul’da misafiriydi. Korutürk tarafından Kanlıca’daki yalıda Missoni ailesi şerefine verilen davete sanat, moda ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı.

7.06.2021

Erdoğan, Biden'a fesli bir boksörü anlatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Biden’la yapacağı görüşmenin tarihi kesinleşti.

5.06.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Stephen King’in aynı adlı romanından Pablo Larraín’in yönetmenliğinde ekranlara taşınan korku dizisi “Lisey’s Story”, Julianne Moore ve Clive Owen’ı meşhur distopya filmi “Children of Men”den 15 yıl sonra yeniden bir araya getiriyor. Hikâyesi kadar Selen Uçer ve Ece Dizdar’ın ödüllü performanslarıyla da hafızalara kazınan Ümit Ünal filmi “Aşk, Büyü Vs.”, ilk kez ekranlarda. Beats By Girlz Türkiye’nin Deniz Tekin, Feryal Öney, Güneş Özgeç, Melike Şahin gibi isimleri bir araya getirecek buluşması, müzik tutkunlarının radarından kaçmasın. Haftanın kitabı “İki Satır İki Satırdır”, Edip Cansever’in Alev Ebüzziya’ya 1962-76 yıllarında yazdığı sevda ve şiir dolu mektupları zarflarından çıkarıyor.

4.06.2021

‘Bu hafta ne var Hasan?’

Her hafta başında sevgili Hasan Saltık’ı arar, yeni ne çıktı diye sorardım, o da bütün müzik şirketlerini araştırır bana yeni bir uzunçalar ya da CD gönderirdi.

4.06.2021

Hasan Saltık ah!

Hasan Saltık denilince...

4.06.2021

Eskitilmiş Yaz ‘Korkuyu Alıyor İçimizden’

“Eskitilmiş Yaz'ın hikayesi bir sahil kasabasında fikir olarak başlayıp Eskişehir'e uzanıyor ve burada olgunlaşıyor. Müziğini de ardına katıp buraya gelen 5 gencin müzik yolculuğuna dönüşüyor. Eskitilmiş Yaz ismini eski güzel yaz günlerine duyulan özlemden alıyor. Eskitilmiş Yaz, umudun en güçlü duygulardan biri olduğuna inanıyor; söze, anlatıma şarkının bir ‘derdi’ oluşuna her zaman büyük önem veriyor.” Eskitilmiş Yaz hikayesini bu şekilde özetliyor. Ayrıca ‘Uyursam Geçer mi?’yi çok sevdik çok dinledik. Bakalım sırada neler var? Röportaja geçmeden önce de içinde yaz geçen her şeyi çok sevdiğimi belirtmeliyim.

2.06.2021

Demet Cengiz’den “Adımı Deniz Koydular”

Demet Cengiz’in romanı “Adımı Deniz Koydular”, haziran sonunda okurla buluşuyor.

2.06.2021

Marmara’yı nasıl bitirdik!

Marmara Denizi’nin hali için ağlaşıyoruz. Artık mavi bayraklı sahillere inanmıyoruz. Balıklar denizin altında oksijensizlikten ölüyor. Sahillerde oturanlar daha şimdiden yazlıklarına gitmek için endişe duyuyorlar.

1.06.2021

İnsanlığımızı kaybettiğimiz zamanların filmleri

İkinci Dünya Savaşı insanlık tarihinin gördüğü en büyük yıkımlardan biriydi. 1939’da başlayan bu bela 1945’te Alman ordusunun nisandan başlayarak mayıs sonuna kadar Müttefik Kuvvetler’e ve Sovyetler Birliği’ne teslim olmasıyla Avrupa’da sona erdi. Bu vesileyle sinema tarihinde yer etmiş İkinci Dünya Savaşı filmlerini derledik.

29.05.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

70’ler ve 80’lerin efsanevi moda tasarımcısının hayatını ekranlara taşıyan “Halston”, Ewan McGregor başta olmak üzere oyuncu kadrosu ve tabii ki kostümleriyle göz dolduruyor. Genç okurun 2014’ün çoksatanlar listesinde yükselttiği aynı adlı roman serisinden uyarlama “Panik”, yazarı Lauren Oliver’ın kaleminden ekranlara taşınıyor. İstanbul Modern’de Sırp filmi “Baba” ve Kundura Sinema’da da meşhur bir gezginin büyülü Asya yolculuğunu anlatan “Ella Maillart: Çifte Serüven”, haftanın çevrimiçi seçenekleri.

28.05.2021

Zamana yenik düşmeyecek roman

Pandemi dönemi yazılan romanları yakından takip ediyorum.

26.05.2021