EKSTRA
MENÜ

Rol Model

Rol Model haberleri sayfasında güncel ve son dakika Rol Model hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.738 Rol Model haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Rol Model Haberleri

Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Cuma günü düzenlenen açılış seremonisiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmen başladı, artık sahne milli sporcularımızın… Oyunlara 108 sporcuyla katılan Türkiye’nin hedefi en az 13 madalyayla Londra 1948’de (12 madalya) elde edilen rekoru geçmek. Pandemi nedeniyle olimpiyatların bir yıl ertelenmesi sporcularımızın müsabakalara daha iyi hazırlanmasını sağladı. Voleyboldan güreşe, bokstan cimnastiğe pek çok branşta beklentimiz altın madalya!

25.07.2021Hürriyet Pazar
2 komşu ilçenin komutan ablaları... Peri Bacaları onlara emanet

2 komşu ilçenin komutan ablaları... Peri Bacaları onlara emanet

Nevşehir ve Kayseri’de sınır komşusu iki ilçe, iki genç kadın teğmene emanet. Kız çocuklarının idolü olan Ürgüp İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Buket Ergün ve Hacılar İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Esma Sayıcı, hikâyelerini Hürriyet’e anlattı...

23.07.2021Gündem
İnsan, karakter ve irade -2

İnsan, karakter ve irade -2  

Bilgiye ulaşmanın her geçen gün biraz daha kolaylaştığı çağımızda insanlar arasındaki farkın bilgileri ile iradeleri arasındaki bağlantıdan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Çünkü sınırsız bilgi ve iletişim olanakları bireyi çıkmaza sürükler, birey doğru olanı seçmek konusunda da çoğu zaman kişilerin yahut grupların etkisi altında kalır.     

19.07.2021Eğitim
Gençlik ve Spor Bakanlığından anlamlı proje En iyi şekilde temsil edecekler

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan anlamlı proje! En iyi şekilde temsil edecekler

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye'yi bir spor ülkesine dönüştürmek için önemli bir adım daha attı. Faces of Turkey (Türkiye’nin Spor Elçileri) projesi ile uluslararası platformlarda sahne alan sporcuların, ülkemizi en etkili şekilde temsil edecek elçiler olarak konumlandırılması amaçlanıyor.

15.07.2021Tokyo2020
Rüyada Salavat Getirmek Ne Anlama Gelir Rüyada Salavat Getirmek Ve Duymak Anlamı

Rüyada Salavat Getirmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Salavat Getirmek Ve Duymak Anlamı

Gördüğümüz rüyalar semboliktir. Fakat neredeyse her biri bir anlam bir işaret taşır. Eğer bu işaretler yoksa o halde bilinçaltımız bize bir şey anlatmaya çalışıyor demektir. Peki, rüyada salavat getirmek ne demektir? İşte, tüm detaylar.

13.07.2021Mahmure
Edebiyat ruhsal protezdir -1

Edebiyat ruhsal protezdir -1

“Edebiyat, bizi sınırlı varlığımızın ve duyularımızın ötesine taşıyan bir ruhsal protez gibidir; ona tutunmamızı ve bu sayede sınırlarımızın ötesine erişmemizi sağlar.” Terry Eagleton

12.07.2021Eğitim
TÖSSFED Başkanı Birol Aydın: Tokyodan madalya ile döneceğimize inanıyoruz...

TÖSSFED Başkanı Birol Aydın: "Tokyo'dan madalya ile döneceğimize inanıyoruz..."

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, "Tarihimizde ilk defa üç özel sporcumuzla paralimpik oyunlarında ülkemizi ve federasyonumuzu temsil edeceğiz. Ülkemize madalya getireceğimize inanıyoruz." dedi.

11.07.2021Tokyo2020
‘Telafide Ben de Varım’ın ilk konuğu İbrahim Kalın

‘Telafide Ben de Varım’ın ilk konuğu İbrahim Kalın

TRT EBA'da "Telafide Ben de Varım" programında ünlü isimler, deneyimlerini lise öğrencileriyle paylaşacak. Programın ilk konuğu olacak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gençlere "Düşünce Tarihi" dersini anlatacak.

9.07.2021Eğitim
Ergin Ataman YouTube kanalında Bakan Kasapoğluna konuk oldu

Ergin Ataman YouTube kanalında Bakan Kasapoğlu'na konuk oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun moderatörlüğünü yaptığı ve Türkiye'nin önde gelen spor insanlarının ağırlandığı YouTube kanalına Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman konuk oldu.

7.07.2021Basketbol
Yaz tatili için öğrencilere telafi rehberi

Yaz tatili için öğrencilere telafi rehberi

Pandeminin gölgesinde eğitim-öğretim yıllarını tamamlayan okullar yaz tatiline girdi. Bazen yüz yüze bazen uzaktan eğitim gören öğrenciler karneleri aldı. Uzmanlar ise “Bu yaz öğrenciler için çok önemli” diyerek bir buçuk yılı evde geçiren öğrencileri uyarıyor. Peki tatilin en verimli şekilde geçmesi için neler yapmalı? Bu yazı nasıl değerlendirmeli? İşte uzman yorumları:

7.07.2021Eğitim
‘Dünyada Türk cimnastikçilere bakış değişti, bizden korkar hale geldiler’

‘Dünyada Türk cimnastikçilere bakış değişti, bizden korkar hale geldiler’

Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, Japonya’da 23 Temmuz’da başlayacak Tokyo Olimpiyatları öncesi Katar’daki Doha Dünya Kupası’nda paralel barda altın madalya kazandı. Üst üste 2 Avrupa şampiyonluğu dahil son 4 büyük uluslararası organizasyondan birincilikle dönmüş oldu. “Amacım olimpiyatlarda kürsünün en üst basamağı” diyen Arıcan, gençlere örnek olmayı madalyalarından da fazla önemsiyor.

Bakan Soylu: Cumhuriyetimizin kurucuları hepimiz için rol modeldir

Bakan Soylu: Cumhuriyetimizin kurucuları hepimiz için rol modeldir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gençlerle bir araya geldiği programda gençlere eser bırakan insanları rol model seçmeleri önerisinde bulunarak, "Sadece yaldızlı, süslü hayatlardaki karakterler, sadece para ve şöhret sahibi olan kişiler, dizi karakterleri sizin için asla rol model değildirler. Cumhuriyetimizin kurucuları hepimiz için rol modeldir" dedi.

2.07.2021Gündem
Turgay Altaya 21 takımdan teklif Kariyer hedefi ve Türk futbolu gözlemleri...

Turgay Altay'a 21 takımdan teklif! Kariyer hedefi ve Türk futbolu gözlemleri...

Aykut Kocaman ile 12 yıl çalıştıktan sonra teknik direktörlük pozisyonuna geçen UEFA Pro Lisanslı Turgay Altay, kariyer hedefleri ve Türk futbolundaki gözlemleriyle ilgili Spor Arena'ya açıklamalarda bulundu. 41 yaşındaki çalıştırıcı, A Milli Takımın EURO 2020'deki zorlukları, modern futboldaki değişim ve ekoller ile kendi kariyeri hakkında konuştu. Turgay Altay’ın sorularımıza verdiği cevaplar şu şekilde;

2.07.2021Futbol
Emine Erdoğan’dan çocuk istismarı tepkisi: Kirli ellere tolerans yok

Emine Erdoğan’dan çocuk istismarı tepkisi: Kirli ellere tolerans yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, son olarak Elmalı’da gündeme gelen çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına, “Her bir çocuk istismarı, kalbimizde onulmaz yaralar açıyor. Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur” tepkisini gösterdi.

1.07.2021Gündem
Emine Erdoğan, Koruyucu Aile Günü tanıtım programında konuştu: Kirli ellere asla toleransımız yoktur

Emine Erdoğan, "Koruyucu Aile Günü" tanıtım programında konuştu: Kirli ellere asla toleransımız yoktur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Antalya Elmalı'da iki kardeşin istismarına ilişkin olarak, "Her bir çocuk istismarı kalbimizde onulmaz yaralar açıyor. Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur." ifadelerini kullandı.

30.06.2021Gündem
Rol Nedir Rol Çatışması, Karmaşası Ve Rol Model Kavramları Hakkında Bilgi

Rol Nedir? Rol Çatışması, Karmaşası Ve Rol Model Kavramları Hakkında Bilgi

Rol denildiği zaman akla iki tip tanım gelir. Birincisi herhangi bir yerde canlandırma, gösterme gibi taklitlerini yerine getiren kimsedir. İkincisi ise bir insanın ya da bir şeyin yapmak zorunda olduğu ve üstüne düşen görevi olarak tanımlanır. Burada bahsetmek istediğimiz tanım, kişinin üstüne düşen görevlerdir. Rol, sosyal durumdaki insanlar tarafından kavramsallaştırılmış olan davranış, hükümlülüğün, inanç ve norm olarak bilinir. Rol çatışması, karmaşası gibi tanımları sizler için derledik.

27.06.2021Araştırma
Kayserisporda Berna Gözbaşı yeniden başkan seçildi

Kayserispor'da Berna Gözbaşı yeniden başkan seçildi

Kayserispor Kulübünün seçimli olağan genel kurulunda tek aday olan mevcut başkan Berna Gözbaşı, güven tazeledi.

26.06.2021Futbol
Milli Eğitim Bakanı toplu açılış yaptı

Milli Eğitim Bakanı toplu açılış yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen ve çocukların daha mutlu olacağı ortamlar hazırlamayı amaçladıklarını belirterek, "Çocuklarımızın okula severek gitmesi yine arzularımız arasında. Bütün bunları yaparken istiyoruz ki çocuklarımız sanat, spor, kültür, bilim anlamında çok daha iyi yetişsinler, daha donanımlı olsunlar" dedi.

25.06.2021Eğitim
Kadın girişimciler cesaret verecek

Kadın girişimciler cesaret verecek

Girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen sivil toplum kuruluşu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile Finish, rol model kadınların cesaret ve ilham veren hikâyelerinin geniş kitlelerce duyulması için ‘Cesaret Veren Kadınlar’ projesini hayata geçirdi.

25.06.2021Ekonomi
Bilge kadından yaşam tavsiyeleri

Bilge kadından yaşam tavsiyeleri

Nermin Bezmen, ‘Ay Taşı Tanrıçaları’nda deneyimlerini saklanmadan, gizlenmeden ve anılarını tahrifata uğratmadan anlatıyor. Kitap boyunca özellikle kadınlara öyle güzel öğütler veriyor ki bittiğinde hem umut kalıyor okurun yanına hem de pek çok şeye nafile üzülmüş olmanın pişmanlığı.

24.06.2021Kitap Sanat
İlim Yayma Ödülleri, Türkiyedeki bilimsel çalışmalara rol model olacak

'İlim Yayma Ödülleri, Türkiye'deki bilimsel çalışmalara rol model olacak'

İlki 2019 yılında gerçekleştirilen İlim Yayma Ödülleri’nin ikincisi bu yıl düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Üç kategoride verilecek ödüllere akademisyenler, araştırmacılar, toplumda yaygın etki oluşturanlar ile ülkemizin ve insanlığın hayrına katkı sağlayan kişilerin başvurularının alınması hedefleniyor.

22.06.2021Gündem
Son dakika: Bakan Soylu anlattı Arka arkaya yapılan operasyonlarla ilgili çarpıcı bilgileri paylaştı

Son dakika: Bakan Soylu anlattı! Arka arkaya yapılan operasyonlarla ilgili çarpıcı bilgileri paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Bakan Soylu arka arkaya yapılan operasyonlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve "17 Haziran’da Van’da bir araç durduruldu ve arkadaşlarımız C4 patlayıcı ele geçirdi. 3 kişi gözaltına alındı. 18 Haziran’da Mardin’de Nusaybin’de büyükşehre hareket halindeki bir araçta 1.6 kilogram C4 ele geçirildi." ifadelerini kullandı.

19.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Elvan açıkladı: Önemli bir adım atıyoruz

Son dakika... Bakan Elvan açıkladı: Önemli bir adım atıyoruz

Bursa'da konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan mesleki eğitim merkezlerinin cazip hale getirileceğini belirtti. Elvan, sanayicilerin ara eleman bulma noktasında karşılaştıkları zorlukların farkında olduklarını belirterek, "Bu sorunu çözmek üzere çok önemli bir adım atıyoruz. Hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Kalfalık döneminde alınan ücretlerde iyileşme sağlayacak, bu merkezlerde eğitim gören öğrencilerin ücretlerini kamu tarafı olarak biz karşılayacağız."

18.06.2021Ekonomi
Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları

Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları

İyi eğitim, gelişim ve yenilenme sürecinin en önemli parçasıdır. Bu nedenle gençlere mutlu bir gelecek sunmak için 21. yüzyılın gerektirdiği iyi eğitim standartlarını karşılamak oldukça önemlidir. Ata Eğitim Kurumları Genel Müdürü M. Fahrettin Eldek, iyi eğitim gereklilikleri hakkında bilgi verdi.

16.06.2021Eğitim
Arda Gülere büyük piyango Fenerbahçe kampa götürecek...

Arda Güler'e büyük piyango! Fenerbahçe kampa götürecek...

Fenerbahçe'nin 16 yaşındaki Arda Güler'den beklentisi büyük... İlk kez A takım ile sezon açılışı yaşayacak olan Arda Güler için yönetim yeni hocadan da destek isteyecek.

11.06.2021Futbol
İlham verici bir hikaye | Sol bacağı tam 45 kilo olan model: Mahogany Geter

İlham verici bir hikaye | Sol bacağı tam 45 kilo olan model: Mahogany Geter

Amerikalı Mahogany Geter, halk dilinde fil hastalığı olarak bilinen lenfödem hastalığına sahip. Bu hastalık nedeniyle 135 kilo olan genç kadının sol bacağı tam 45 kilo ağırlığında. İşte Mahogany'nin hikayesi...

31.05.2021Gündem
Sabri Ülker Bilim Ödülü’nün kazananı  Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar oldu

Sabri Ülker Bilim Ödülü’nün kazananı Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar oldu

Sabri Ülker Bilim Ödülü Töreni dünyanın dört bir yanından metabolizma alanında uzman bilim insanlarının katılımıyla gerçekleşen Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu’nda gerçekleştirildi. Sabri Ülker Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen, başkanlığını Prof. Gökhan Hotamışlıgil’in yürüttüğü ve Harvard Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen sempozyumda, bu yılın bilim ödülü, Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nden öğretim üyesi Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar’a verildi.

28.05.2021Sağlık
Fatma Şahin, OECD Şampiyon Belediye Başkanları arasına Türkiyeden katılan ilk başkan oldu

Fatma Şahin, OECD Şampiyon Belediye Başkanları arasına Türkiye'den katılan ilk başkan oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, OECD Kapsayıcı Büyüme için Şampiyon Belediye Başkanları Koalisyonu’na Türkiye’den ilk davet edilen belediye başkanı unvanını kazandı. Ankara’da düzenlenen resepsiyonla davet mektubunu alan Başkan Şahin’in ve ekibinin Gaziantep’e ilişkin mega projelerinden ise övgü dolu sözlerle bahsedildi.

25.05.2021Ekonomi
Okudular, çalıştılar, çocuk büyüttüler ve hiç vazgeçmediler; bugün Avrupa’nın en iyileri arasındalar

Okudular, çalıştılar, çocuk büyüttüler ve hiç vazgeçmediler; bugün Avrupa’nın en iyileri arasındalar

Avrupa’nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi listesinde Türkiye’den de beş kadın var. Eğitime çok önem veren ailelerin yetiştirdiği, çocukluklarından beri hep topluma faydalı işler yapmanın hayalini kuran, durup dinlenmeden çalışan, engeller karşısında yılmayan bu kadınları yakından tanıyalım...

23.05.2021Hürriyet Pazar
Ülker, 5 yıl boyunca milli takımların sponsoru oldu

Ülker, 5 yıl boyunca milli takımların sponsoru oldu

Bugüne kadar futbol ve basketbol başta olmak üzere; farklı spor branşlarına destek veren Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla imzaladığı anlaşmayla, 5 yıl süreyle Erkek Milli Takımların resmi, Kadın Milli Takımlar ve eMilli Takımlarının da ana sponsorluğunu üstlendi.

22.05.2021Futbol
Bakan Kasapoğlu: Bisiklet dostu yerel yönetimlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz...

Bakan Kasapoğlu: "Bisiklet dostu yerel yönetimlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz..."

Gaziantep’te düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi Turnuvası ile 10 bin çocuk ve gence bisiklet dağıtım törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘’Türkiye, bir spor ülkesidir’’ dedi. Bakan Kasapoğlu, 2022 yılı Ekim ayında Ampute Futbol Dünya Şampiyonası'nı Türkiye'de gerçekleştirileceğini de müjdeledi.

21.05.2021Diğer
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yeni sezon öncesi seyirci açıklaması

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni sezon öncesi seyirci açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020-2021 sezonunu şampiyon tamamlayan Beşiktaş Jimnastik Kulübü yönetici, teknik heyet ve futbolcularını kabul etti. Gelecek sezon adına yapılan planları da açıklayan Erdoğan, "İnşallah önümüzdeki sezonu tüm futbolseverlerin stadyumları yeniden coşkuyla doldurduğu bir iklimde düzenlemek istiyoruz." dedi.

20.05.2021Futbol
Sürdürülebilirlikte rol model olma hedefimiz var

Sürdürülebilirlikte rol model olma hedefimiz var

“Sürdürülebilirlik anlayışında küresel standartları yakalayarak hem ülkemizde hem de sektörümüzde rol model olma hedefimiz var” diyen TEB Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı M. Aşkın Dolaştır, “Bu alanda yaptığımız çalışmalar global ortağımız BNP Paribas’ın bu alandaki küresel tecrübeleriyle de destekleniyor. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları da değerli bir referans bizim için” diye konuştu.

18.05.2021Ekonomi
Mitomani Nedir Ve Neden Olur Mitomani Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Mitomani Nedir Ve Neden Olur? Mitomani Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Mitomani sözcüğü yaşamda her gün karşılaşılan bir kavram değildir. Hatta hiç duyulmamış olabilme olasılığı daha yüksektir. Mitomani ne anlatır? Mitomani hangi alanla ilgilidir. İşte mitomani hakkında merakla okuyacağınız konuları sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Ankara dönüşü Fenerbahçe için flaş iddia Emre Belözoğlu yeni sezonda....

Ankara dönüşü Fenerbahçe için flaş iddia! Emre Belözoğlu yeni sezonda....

Hürriyet Futbol Konseyi'nde Mehmet Arslan, Uğur Meleke ve Güntekin Onay, Süper Lig'de nefes kesen zirve yarışını ve Fenerbahçe'de teknik patron Emre Belözoğlu'nun geleceğini masaya yatırdı.

10.05.2021Futbol
Fenerbahçenin milli atleti Kayhan Özerin gözü olimpiyatta

Fenerbahçe'nin milli atleti Kayhan Özer'in gözü olimpiyatta

Fenerbahçe'nin milli atleti Kayhan Özer, olimpiyata katılma hedefinde çalışmalarının iyi gittiğini ve Tokyo'ya sıralamadan girebileceğini söyledi.

7.05.2021Diğer
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğanın idolü Jurgen Klopp

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan'ın idolü Jurgen Klopp

Bu sezon Hatayspor ile başarılı bir sezon geçiren teknik direktör Ömer Erdoğan uzun vadeli hedefinin Bundesliga'da çalışmak olduğunu söylerken, kendisine örnek olarak Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp'u aldığını ifade etti.

1.05.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Dizilerdeki kadın şifreleri

Daha önce yapılan araştırmalar, TV dizilerindeki kadın profilleri konusunda pek de iç açıcı sonuçlar vermedi.

25.07.2021

‘Kendiyle barışık’ olması için değerli olduğunu hissetmeli

Son yıllarda çocukların ve ergenlerin ‘kendiyle kavgalı’ olduğunu gözlemliyoruz. Kimi kilosundan memnun değil, kimi yüzünü beğenmiyor, kimi boyunu. Oysaki her insanın kendisini olduğu gibi kabul etmesi ve sevmesi güzel. Uzmanlar, “Bunun için anne-babalar davranış ve tutumlarına özen göstermeli” diyor.

10.07.2021

Alay ettikleri hayalci şair ve romantik serseri 'kurtarıcı' oldu

Pandemi olmasaydı hiç birimiz onun adını duymayacaktık. Tribünde Euro 2020’yi izleyecek, notlar alacak ve turnuvadan sonra Danimarka Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide’nin yerini almak için hazırlıklar yapacaktı.

3.07.2021

Kitlesi için rol model

Billie Eilish temmuzda yayımlanacak albümünden dördüncü tekliyi de sundu. ‘Lost Cause’ adlı şarkısıyla istiyor ki kendine hayran olan akranları duygusal olarak harap olmasın.

12.06.2021

Tam normalleşmeye daha var

AVRUPA uçuşları açıyor. Daha doğrusu kurallar gevşetiliyor.

8.06.2021

1.8 milyar euroluk kupa maçını kim kazanacak?

BiR yanda Pep Guardiola diğer tarafta Tomas Tuchel...

29.05.2021

Herkese açık anmanın amacı ne olabilir

Beren Saat’in trafik kazasında kaybettiği ilk aşkı Efe Güray’ı her yıl doğum gününde sosyal medyada anması elbette işin içine Kenan Doğulu da katılarak olumlu-olumsuz yorumlanmaya doyulamaz.

12.05.2021

Anneye bağlanmak

Araştırmalar, annelerimizle küçükken kurduğumuz güven bağının, hemen her konuda çok derin etkileri olduğunu ortaya koyuyor.

9.05.2021

Çocuk gelişiminde neler yapılabilir?

Çocuk yanlış bir şey yaptığında hemen ceza mı vereceğiz? Böyle durumlarda ilk önce anne 'ben' dilini kullanacak.

7.05.2021

‘Dost’un dostları

Veli, sözlük anlamıyla “dost” demek. Ama dostuyla arasına başka hiçbir şeyin girmediği kadar yakın bir dost.

4.05.2021