EKSTRA
MENÜ

Rodin

Rodin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Rodin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 379 Rodin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Rodin Haberleri

Ünlüler Ekşi Elmalar için ne dedi

Ünlüler 'Ekşi Elmalar' için ne dedi

Dün vizyona giren “Ekşi Elmalar”ı Uniq İstanbul’daki galasında izleyen ünlü isimler, filme övgüler yağdırdı. Birçoğuna göre “Ekşi Elmalar”, Yılmaz Erdoğan’ın en iyi filmi.

28.10.2016Magazin
Rodin Erdoğandan şaşırtan sözler

Rodin Erdoğan'dan şaşırtan sözler

Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi Ekşi Elmalar'ın galası yapıldı. Erdoğan'ın boşanacağı konuşulan Belçim Bilgin geceye oğlu Rodin ile birlikte katıldı.

26.10.2016Magazin
Yılmaz Erdoğan, Ekşi Elmaları anlattı: Bu film artık seyirciye emanet

Yılmaz Erdoğan, Ekşi Elmalar'ı anlattı: Bu film artık seyirciye emanet

Yılmaz Erdoğan, “Ekşi Elmalar” adlı yeni filmini tamamladı, vizyon için gün saymaya başladı. Erdoğan, senaristliğini, yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği filmi bundan sonraki süreçte ‘seyirciye emanet ettiğini’ söyledi: “Onlar bilirler hangi filme nasıl davranacaklarını.”

20.10.2016Magazin
Yılmaz Erdoğan ile Belçim Bilgin Londraya gidiyor

Yılmaz Erdoğan ile Belçim Bilgin Londra'ya gidiyor

Boşandıkları iddia edilen Yılmaz Erdoğan-Belçim Bilgin çifti, önümüzdeki günlerde Londra’ya gidip hem bir hafta tatil yapacak hem de ev döşeyecek

8.10.2016Magazin
Yılmaz Erdoğan eşi Belçim Erdoğandan boşandı mı

Yılmaz Erdoğan eşi Belçim Erdoğan'dan boşandı mı?

Yılmaz Erdoğan, Belçim Erdoğan çifti boşandı iddiası magazin gündeminde bomba etkisi yarattı. Yılmaz Erdoğan ve Belçim Erdoğan 10 Ağustos 2006 yılında evlenmiş, bu evlilikten Rodin adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelmişti. Bu sabah saatlerinde iddiaya göre Yılmaz Erdoğan, Belçim Erdoğan çiftinin tek celsede boşandığı iddia edildi. Ancak BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) tarafından yapılan açıklamada boşanma haberi yalanlandı.

6.10.2016Magazin
Bakırköy kartpostallarım

Bakırköy kartpostallarım

Taksi şoförü öfkeli, “Bayramda tatil de ne demek? Ailenle ol. Büyüklerine git.” Gelenek dediniz, bayramda bir yere gitmediniz. Paranız çıkışmadı, gidemediniz. Yollarda helak oluyoruz! Tatilden sonra tatile ihtiyacımız oluyor dediniz. Evde kaldınız. Sizi kendi şehrinizde yavaş turizme davet ediyorum. Ailenizle. Sevgilinizle. Tek başınıza. Kendi rehberiniz olun. Kredi kartınızı evde bırakın. Akbilinizle şehrinizi keşfe çıkın. Bayramda yavaş turizm adresim Bakırköy...

23.09.2016Seyahat
Gerard Depardieu 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne geliyor

Gerard Depardieu 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne geliyor

Beyazperdenin en sevdiği aktörlerden Gerard Depardieu, Antalya Film Festivali’ne konuk oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin konuğu olan Depardieu, bu yıl Cannes Film Festivali’nde övgü toplayan yeni filmi “Tour de France”ı takdim edecek ve festival izleyicilerinin sorularını yanıtlayacak.

7.09.2016Keyif
Airbustan pilotsuz uçan taksiler geliyor

Airbus'tan pilotsuz uçan taksiler geliyor

Herkes sürücüsüz otomobillerden bahsederken, havacılık devi Airbus, pilotsuz uçan araçların peşine düştü.

22.08.2016Teknoloji
Cinnet mi cinayet mi

Cinnet mi cinayet mi?

Fransa’da yaşayan Türk ailenin bütün fertleri yaşadıkları evde ölü bulundu. İlk başta cinayet akla gelse de bulunan veriler babanın eşi ve çocuklarını katlettikten sonra intihar etmiş olma ihtimalini güçlendiriyor.

13.07.2016Dünya
Mutlu aile tablosu

Mutlu aile tablosu

Yılmaz Erdoğan, pazar günü eşi Belçim Bilgin ve oğlu Rodin’le Zorlu Center’daydı.

6.06.2016Magazin
Sonsuz bahar rekor kırdı

'Sonsuz bahar' rekor kırdı

FRANSIZ heykeltıraş Auguste Rodin’in ‘Sonsuz Bahar’ (Eternal Springtime) adlı mermer heykeli, önceki gün düzenlenen açık arttırmada 20.4 milyon dolara (yaklaşık 60 milyon TL) alıcı buldu.

10.05.2016Dünya
Belçim Bilgin’in beklenen filminden ilk görüntüler

Belçim Bilgin’in beklenen filminden ilk görüntüler!

Belçim Bilgin’in çekimleri için Fas’a gelip gittiği, “Backstabbing for Beginners” filminin Casablanca'daki setten ilk görüntüler gelmeye başladı. Detaylar haberimizde…

17.03.2016Kelebek
Belçim Bilgin film çekimleri için haftanın üç günü Fas’a gidiyor

Belçim Bilgin film çekimleri için haftanın üç günü Fas’a gidiyor!

Ünlü oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın eşi Belçim Bilgin, ‘Backstabbing for Beginners’ filminin çekimleri için haftanın üç günü Fas’a gidiyor. Başarılı oyuncu bu yoğun tempo içerisinde ancak uçakta uyuyabiliyor. Detaylar haberimizde…

16.03.2016Kelebek
66 yaşında stil ikonu: Linda Rodin

66 yaşında stil ikonu: Linda Rodin

Stile cesur yaklaşımıyla, Olsen kardeşler dahil tüm sevenlerinin kalbini kazanıyor. 66 yaşındaki eski model ve stilist Linda Rodin’in giyim tarzı (topuklulara yer yok) kendine özgü…

25.02.2016Stil
Belçim Bilgin: İnsanlar evlenince  birbirlerinin  tapularını almıyor

Belçim Bilgin: 'İnsanlar evlenince birbirlerinin tapularını almıyor'

Kariyerinin başında, genç bir oyuncuyken yaptığı evlilikle bir anda magazin gündemine oturdu. Hem -neredeyse evlendikleri günden beri peşini bırakmayan- ‘Boşanıyorlar’ haberleriyle hem de başarısını Yılmaz Erdoğan’la evli olmasına bağlayan önyargılarla yıllardır mücadele ediyor. Ona çok yakışan ‘hanımefendi çizgisini’ bozmadan üstelik... Dört yıl aradan sonra ‘Kördüğüm’ dizisiyle ekrana dönen Belçim Bilgin, evliliği ve kendisini hedef alan önyargılarla ilgili soruları açıkyüreklilikle yanıtladı.

31.12.2015Hayat
Yılmaz Erdoğan futbol kulübü kuruyor

Yılmaz Erdoğan futbol kulübü kuruyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesine yerleşen sanatçı Yılmaz Erdoğan, burada bir futbol kulübü kurmaya karar verdi.

29.12.2015Futbol
Bakırköyde yine eylem vardı

Bakırköy'de yine eylem vardı

Sağlık çalışanları, Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesi üzerinde kamu-özel ortaklığı ile yapılacağı belirtilen 'yenilenme' projesini protesto etti. Projenin detaylarına ilişkin bilgi edinmek istediğini belirten grup, sürecin şeffaf yürütülmesini talep etti.

27.10.2015Sağlık
Bu sergiyi kaçırmayın

Bu sergiyi kaçırmayın!

İZMİR’deki Folkart Gallery, yeni sezonda kapılarını, dünyanın yaşayan en büyük fotoğrafçılarından biri olarak anılan, belgesel fotoğrafın en önemli temsilcilerinden Sebastiao Salgado’nun ’İşçiler’ (Workers) adlı koleksiyonu ile açtı.

4.10.2015Ege
Fotoğrafın sessiz devrimcisi, Folkart Gallery’de

Fotoğrafın sessiz devrimcisi, Folkart Gallery’de

İZMİR’deki Folkart Gallery, yeni sezonda kapılarını, dünyanın yaşayan en büyük fotoğrafçılarından biri olarak anılan, belgesel fotoğrafın en önemli temsilcilerinden Sebastiao Salgado’nun ’İşçiler’ (Workers) adlı koleksiyonu ile açtı.

1.10.2015Ege
Şenol Güneş: Bir ‘heykeltıraş dokunuşu’

Şenol Güneş: Bir ‘heykeltıraş dokunuşu’

Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş, başarının sırrını Rodin’den alıntı yaparak açıkladı: “Ona sormuşlar, ‘Bu güzel heykelleri nasıl yapıyorsun’ diye... ‘Ben bir şey yapmıyorum, sadece fazlalıkları atıyorum’ demiş. Bu oynamayan Quaresma için de geçerli.”

29.09.2015Futbol
Geçmişin geleceği

Geçmişin geleceği

Sakıp Sabancı Müzesi, yeni sanat sezonunda oldukça farklı ve iddiali bir sergiyle kapılarını açıyor.

30.08.2015Keyif
Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğanda mutluluk pozu

Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan'da mutluluk pozu

Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan çifti, haklarında çıkan “Boşanıyorlar” iddiasına mutlu aile pozlarıyla yanıt verdi.

26.08.2015Magazin
Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğandan ayrılmadık pozu

Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan'dan ayrılmadık pozu

AYRILIK haberleriyle gündeme gelen Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan, dün Kanyon AVM’de görüntülendi.

24.08.2015Magazin
Türkiye’de güzel sanatlar eğitimi

Türkiye’de güzel sanatlar eğitimi

Sanat eğitimine hangi amaç ve beklentilerle başlamak gerektiği konusunda öncelikle biraz düşünce sarf etmiş olmak gerekiyor. Bu yolu seçmek, belli ölçüde bir altyapı inşasını da gerektiriyor. Ne kadar bilinçli olabilir gencecik bir aday? Sanatın bireysel ve toplumsal bir ihtiyaç olduğu konusunda bazen yakın çevremizdekilerle bile hemfikir olamıyoruz. Bu bilinç yoksunluğu sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyiyle de paralel bir durum, belirtmek gerekir belki. Ancak sanat, farklı kültürlere saygı beslemek, ortak evrensel değerler paylaşmaktır. Estetik duyarlılık geliştirmek ve dünyayı farklı algılamaktır. 19’ncu yüzyılda yaşamış olan ünlü heykeltraş August Rodin’in dediği gibi “Sanat insanın en yüce görevidir, çünkü dünyayı anlamaya ve anlatmaya çalışan düşünce temrinidir.”

24.08.2015Eğitim
Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan boşanıyor

Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan boşanıyor

Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan çiftiyle ilgili sık sık ortaya atılan ‘boşanma’ iddiaları bu kez gerçek çıktı. Çift 9 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldı.

19.08.2015Magazin
Belçim Bilgin,Yılmaz Erdoğan boşanıyor mu

Belçim Bilgin,Yılmaz Erdoğan boşanıyor mu

Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan çifti hakkında çıkan boşanma söylentileri bir kez daha hortladı. Bilgin’in Meryem Uzerli’nin doğum gününde arkadaşlarına “Boşanıyoruz” dediği iddia edildi.

18.08.2015Magazin
Zero sergisi Sabancı Müzesinde

'Zero' sergisi Sabancı Müzesi'nde

Daha önce Dali, Rodin, Miro, Monet gibi dünyca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Sakıp Sabancı Müzesi bu kez İkinci Dünya Savaşı sonrası umutsuzluğa başkaldıran ‘Zero’ akımının sanatçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Akbank Sanat’ın katkısıyla 2 Eylül’de açılacak sergi ‘Zero’ akımının kurucuları Heinz Mack, Otto Piene, Günther Uecker ile akıma dahil olmuş sanatçıların 100’ün üzerinde eserini bir araya getirecek.

14.08.2015Keyif
Sanata bakışınızı sıfırlayın

Sanata bakışınızı sıfırlayın

Daha önce Dali, Rodin, Miro, Monet gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Sakıp Sabancı Müzesi bu kez İkinci Dünya Savaşı sonrası umutsuzluğa başkaldıran ‘Zero’ akımının sanatçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Akbank Sanat’ın katkısıyla 2 Eylül’de açılacak sergi ‘Zero’ akımının kurucuları Heinz Mack, Otto Piene, Günther Uecker ile akıma dahil olmuş sanatçıların 100’ün üzerinde eserini bir araya getirecek.

13.08.2015Keyif
Yılmaz Erdoğandan şaşırtan benzetme

Yılmaz Erdoğan'dan şaşırtan benzetme

Yeni filmi “Ekşi Elmalar”ın hazırlarına başlayan Yılmaz Erdoğan, geçtiğimiz gün Nişantaşı’nda görüntülendi.

5.08.2015Magazin
Podyumların perde arkası

Podyumların perde arkası

Dünya gözüyle Sophie Marceau’yu da gördüm. Galiba dünyanın en hoş kadını hâlâ o.

19.07.2015Keyif
Bir haftada 5 bin kişiyi büyüleyen sergi

Bir haftada 5 bin kişiyi büyüleyen sergi

FOLKART Gallery’de sergilenen dünyaca ünlü “Ellerin Büyüsü” koleksiyonunu iki haftada beş bin’i aşkın kişi gezdi.

3.03.2015Ege

Yazar Sonuçları

Şiddeti bitirmenin tek yolu...

2,5 yaşındaki çocuğu acımasızca döven...Kaldırıp kaldırıp tokatlayan birine en ağır cezanın verilmesi gerekiyor.

21.10.2016

Ünlü oyuncunun Londra eğlencesi

Beat, Londra’nın ünlü after kulüplerinden.

4.10.2016

Hakan Meriçliler sonunda isyan etti

“Hayat Sevince Güzel” dizisinde Ali Erkazan’la Hakan Meriçliler arasında yaşanan kavgayı dün Ali Erkazan’ın gözünden yazmıştım.Hakan Meriçliler aradı dün sabah, çok üzgündü...

1.10.2016

Aşkın, sanatın ve gastronominin kenti: Paris

“Paris denince akla ilk ne gelir” sorusunun yanıtı belli: Eyfel (Eiffel) Kulesi. 1887-89 arasında Fransız Devrimi’nin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde, mühendis Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiş. 320 metre yüksekliğe çıkıp, kulenin tepesinden şehri kuşbakışı izlemek harika.

8.06.2016

Şampiyonluk taktiğini Martin Eden'dan aldı

Şenol Güneş, teknik direktör olarak yıllardır verdiği emeğin karşılığını Beşiktaş'ta aldı. 64 yaşındaki öğretmen Güneş, yeterli eğitime sahip olmadığı halde, "Bir gün yazar olacağım" diyerek, azmeden ve kendisine inanmayan sevgilisi dahil, herkesi alt eden roman kahramanı Martin Eden'dan hayatı boyunca büyük feyz aldı.

4.06.2016

Şampiyonluk taktiğini Martin Eden'dan aldı

Şenol Güneş, teknik direktör olarak yıllardır verdiği emeğin karşılığını Beşiktaş’ta aldı. 64 yaşındaki öğretmen Güneş, yeterli eğitime sahip olmadığı halde, “Bir gün yazar olacağım” diyerek, azmeden ve kendisine inanmayan sevgilisi dahil, herkesi alt eden roman kahramanı Martin Eden’dan hayatı boyunca büyük feyz aldı.

2.06.2016

Sempatinin gönüllerin ve ligin şampiyonu

NİHAYET benim de taktiği, stratejiyi, oyuncu değişikliğini, kanat problemini vs kenarı bırakıp, sadece bir kutlama yazısı yazma şansım oldu...

15.05.2016

Müzesi yemeğinden lezzetli kasaba

Hep duyarım da bir türlü kısmet olmamıştı. Fransa’nın güneyinde ufacık bir yer ama sakın şaşırma. Bir yığın tanıdık isim ve sanatçı burada yaşamış olduğuna göre bir şeyler olmalıydı. Pablo Picasso, Fernand Léger, Arman, Yves Klein, Yves Saint Laurent, Christian Dior, Winston Churchill, Catherine Deneuve ve Jacques Brel gibi... Bu haftaki durağımız Mougins (Mujen okunur).

1.04.2016

Tangonun başkenti Buenos Aires

Adını gümüşten alan ülkenin, güzel havalar anlamına gelen başkenti Buenos Aires deyince aklıma bir sarışın düşüyor. Eva Peron 33 yıllık hayatına çok şey sığdırmış. Halkın gözünde azize mertebesine yükselirken ülkenin yakın tarihini de değiştirmiş. Eva’nın şehrini keşfetmeye ne dersiniz?

19.03.2016

Suriyeli kadınlar için alışveriş

Şirin Yalçın ve Elif Dürüst’ün kurucusu olduğu Aralık Derneği, Doğan Grubu’nun desteğiyle ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeli kadınlar için “Sınırsız Atölye” adlı projeye imza atmıştı. İş dünyasının kadın patronları geçtiğimiz hafta sonu da Sınırsız Atölye’de yapılan ürünleri satın alarak Suriyeli kadınlara destek oldu.

10.01.2016

Dudaklar ilk kez ne zaman birleşti?

Hep kafam takılır kalır. Bunu ilk kim pişirdi, şunu ilk kim akıl etti... Mesela, denizin dibindeki ıstakozu ilk kim yakaladı, pişirdi ve yedi? Kim ilk kez karpuz çekirdeği çıtlattı? Sorularım sadece yiyecek üzerine değil. Her şey hakkında! Doğan Kitap’tan çıkan ‘Öpüşmenin Tarihi’ adlı bir kitap da başka meraklarımı giderdi.

13.06.2015

Halil Cibran…

"Eğer var'oluş, var'olmamaktan daha iyi olmasaydı, hiçbir varlık olmazdı." H.C.

28.03.2015