EKSTRA
MENÜ

Rkı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 204 haberi bulunmuştur.

Rkı Haberleri

Almanya’da vaka sayısı 4 milyonu geçti

Almanya’da vaka sayısı 4 milyonu geçti

Almanya’da koronavirüs salgını başladığından bu yana enfekte olanların sayısı 4 milyonu geçti.

5.09.2021Avrupa
Aşı sorgulamasına mesleğe göre izin

Aşı sorgulamasına mesleğe göre izin

Almanya’da uzun süredir tartışılan ‘işverenlerin çalışanlarına yönelik aşı sorgulaması’ konusunda hükümet ortakları anlaştı. Yaşlılar yurdu, yaşlı bakımı ve çocuk yuvaları gibi hassas iş yerlerinde çalışanların aşı yaptırıp yaptırmadığı sorgulanabilecek.

3.09.2021Avrupa
Yoğun bakımda hasta sayısı artıyor Özellikle gençler...

Yoğun bakımda hasta sayısı artıyor! Özellikle gençler...

Robert Koch Enstitüsü (RKI) ile Alman Acil ve Yoğun Bakım Tıbbi Üniteleri Birliği (Divi) tarafından açıklanan verilere göre, koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda yatan hasta sayısı bini geçti. Hafta sonu da dahil olmak üzere toplam 1008 koronavirüs hastasının yoğun bakımlara alındığı, bunun 485’inin entübe edildiği belirtildi.

30.08.2021Avrupa
Almanyada salgında 4. dalga endişesi ve artan enflasyon tüketici güvenini olumsuz etkiledi

Almanya'da salgında 4. dalga endişesi ve artan enflasyon tüketici güvenini olumsuz etkiledi

Almanya'da bu ay için eksi 0,4 puan olarak ölçülen Tüketici Güven Endeksi, Kovid-19 vaka sayılarındaki artış ve yükselen enflasyonun etkisiyle eylül ayı için 0,8 puan azalarak eksi 1,2 puana geriledi.

26.08.2021Ekonomi
Korona vakalarında ürküten yükseliş

Korona vakalarında ürküten yükseliş

Almanya’da yeni korona vakalarında artışın devam ettiği bildirildi. Virüs hakkında günlük rapor yayımlayan Robert-Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamaya göre son 24 saat içerisinde 11 bin 561 yeni vaka ortaya çıktı.

25.08.2021Avrupa
Yoğun bakım hastalarının tamamı aşısızlar

Yoğun bakım hastalarının tamamı aşısızlar

Almanya’da korona nedeniyle yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören korona hastalarının tamamına yakını aşı olmayanlardan oluştuğu bildirildi. Robert-Koch Enstitüsü (RKI) tarafından açıklanan yeni rapora göre acilde yatan hastaların yarısı 48 yaşın altında.

22.08.2021Avrupa
Alman Robert Koch Enstitüsünden 4. dalga açıklaması

Alman Robert Koch Enstitüsü'nden 4. dalga açıklaması

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten ve hükümeti bilgilendiren Robert Koch Enstitüsünün (RKI) raporunda, özellikle genç yetişkinlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonlarının artmasıyla salgında 4'üncü dalganın başlangıcının açıkça görüldüğü belirtildi.

20.08.2021Dünya
Almanya’da dördüncü dalga başladı

Almanya’da dördüncü dalga başladı!

Günlük korona vakalarının 10 bine yaklaştığı Almanya’da dördüncü dalganın resmen başladığı duyuruldu.

20.08.2021Avrupa
Yoğun bakımdaki her 40 hastadan biri korona

Yoğun bakımdaki her 40 hastadan biri korona

Robert Koch Ensitüsü’nün korona salgınındaki açıkladığı son verilere göre, yoğun bakımdaki her 40 hastadan biri korona enfeksiyonuna bağlı olarak yatıyor.

19.08.2021Avrupa
Bir günde iki kat arttı, yeni kısıtlamalar yolda

Bir günde iki kat arttı, yeni kısıtlamalar yolda

Almanya’da korona vakaları bir günde iki kattan fazla artarak 8 bin 324’e fırladı. Haftalık insidans değeri ise 40’ın üzerine çıktı.

18.08.2021Avrupa
Almanyada koronavirüs yayılmaya devam ediyor

Almanya'da koronavirüs yayılmaya devam ediyor

Delta varyantının da etkisiyle Almanya'da yeni tip koronavirüs vaka sayısının arttığı bildirildi.

18.08.2021Dünya
Testlerin ücretli olması etkili oldu: Aşıya gidenlerin sayısı arttı

Testlerin ücretli olması etkili oldu: Aşıya gidenlerin sayısı arttı

Almanya’da federal hükümetin aşı olmayanlara korona testlerinin ücretli hale getirileceğini açıklamasının ardından, aşı olmaya gidenlerin sayısı artmaya başladı.

15.08.2021Avrupa
Vakaların yüzde 98’i delta

Vakaların yüzde 98’i delta

Almanya’da koronavirüs vakaları hakkında günlük rapor yayımlayan Robert Koch Enstitüsü (RKI), özellikle Delta varyantlı virüsün gençler arasında giderek arttığını duyurdu. Enstitü, 10-24 yaş grubu gençler arasındaki haftalık insidans değerinin 60’ın üstünde, yeni vakaların yüzde 98’inin ise Delta varyantı olduğunu açıkladı.

13.08.2021Avrupa
Delta kâbusu Avrupayı sardı: Almanya vaka, Rusya ölüm rekoru kırdı

Delta kâbusu Avrupa'yı sardı: Almanya vaka, Rusya ölüm rekoru kırdı!

İlk olarak Hindistan'da ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak yeni salgın dalgaları yaratan Delta varyantı adeta bir kâbusa dönüştü. Hemen tüm ülkelerde alınan önlemlere ve artan aşı sayısına rağmen baskın hale gelmeye devam eden Delta sebebiyle salgın paniği giderek büyüyor. Rusya'dan korkutan ölüm sayısı rekoru gelirken Almanya'da salgında vaka rekoru kırdı.

12.08.2021Dünya
Enstitünün aşı rakamları tutmadı

Enstitünün aşı rakamları tutmadı

Robert Koch Enstitüsü’nün yeni yaptığı araştırmaya göre, Almanya’da aşısızların dörtte biri gelecekte de aşı olmayı istemiyor. Aynı araştırmada, ülkede aşı olanların sayısının ise bilinenden daha fazla olduğu ortaya çıktı.

12.08.2021Avrupa
AOK araştırması herkesi korkuttu İyileşen 4 kişiden 1’i...

AOK araştırması herkesi korkuttu! İyileşen 4 kişiden 1’i...

Almanya genel hastalık sigortası AOK tarafından yapılan bir araştırmaya göre, koronavirüse yakalanıp hastanede tedavi gören 4 kişiden biri tekrar tedavi görmek zorunda kalıyor. Araştırmanın diğer bir sonucuna göre de virüse yakalanıp ilk defa hastaneye yatan hastaların yüzde 30’u ilk 6 ayda yaşamını yitiriyor.

11.08.2021Avrupa
Son tablo ürkütüyor

Son tablo ürkütüyor

Almanya’da korona vakalarını açıklayan Robert-Koch Enstitüsü (RKI) özellikle Delta varyantlı virüs nedeniyle haftalık insidans değerlerinin yükselişte olduğunu duyurdu. Ayrıca hastanelerde yatan ağır hasta sayısındaki artışın da devam ettiği belirtilen açıklamada, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören 455 hastadan 211’inin entübe edildiği belirtildi.

10.08.2021Avrupa
Yoğun bakımda vakalar arttı

Yoğun bakımda vakalar arttı

Almanya Dahiliyeci Yoğun Bakım ve Acil Tıpçılar Topluluğu (DGIIN) Başkanı Profesör Christian Karagiannidis, artan koronavirüs vakalarıyla birlikte hastanelerde yatan ağır hasta sayısının da artış gösterdiğini açıkladı.

8.08.2021Avrupa
Aşı olanlara maske yasağı kalkmalı

Aşı olanlara maske yasağı kalkmalı!

Federal Sağlık Bakanlığı’nın maske takma zorunluluğunu genel olarak gelecek yılın ilkbahar aylarına kadar uzatma kararına tepkiler büyüyor.

6.08.2021Avrupa
Okullarda karantina uygulanacak mı

Okullarda karantina uygulanacak mı?

Almanya’da yaz tatili sonuna yaklaşırken, okulların açılmasıyla birlikte normal eğitime nasıl devam edileceği merakla bekleniyor. Artan vaka sayıları ve insidans değerlerine dikkat çeken Robert Koch Enstitüsü (RKI), geçtiğimiz eğitim sezonunda olduğu gibi radikal karantina kararı önerdi.

6.08.2021Avrupa
Twitter Fleets kalktı mı Radikal karar için resmi açıklama

Twitter Fleets kalktı mı? Radikal karar için resmi açıklama

Twitter Fleets özelliği kaldırıldı mı sorusu, 3 Ağustos itibariyle gündemde yer almaya başladı. Sosyal paylaşım platformu Twitter'ın geçtiğimiz yılın son aylarında yayına aldığı Fleet özellği, son birkaç gündür kullanıma kapalı bulunuyor. Bu gelişme üzerine pek çok kullanıcı Twitter Fleets kalktı mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Twitter Fleets kalktı mı? İşte, o konuda önemli detaylar

5.08.2021Teknoloji
Şimdiye kadar testlere 3.7 milyar harcandı

Şimdiye kadar testlere 3.7 milyar harcandı!

Almanya’da federal hükümetin vatandaşlar için ücretsiz olan hızlı koronavirüs testlerine şimdiye kadar 4 milyar euroya yakın ödeme yaptığı bildirildi.

5.08.2021Avrupa
Almanya’da tehlikeli tırmanış başladı: Bir günde iki katı arttı

Almanya’da tehlikeli tırmanış başladı: Bir günde iki katı arttı!

Almanya’da korona pandemisine karşı alınan tüm yeni önlemlere rağmen vakaların hızla yayıldığı bildirildi. Robert-Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamaya göre Almanya genelinde son 24 saat içerisinde toplam 3 bin 571 yeni vakaya rastlandı. Önceki gün 1766 olarak belirlenen vaka sayısına göre, vakalar bir günde iki katına çıkmış oldu. 25 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirirken, haftalık insidans değeri 18.5’e yükseldi.

4.08.2021Avrupa
Almanya’da her beş gençten biri ilk aşısını oldu

Almanya’da her beş gençten biri ilk aşısını oldu

Almanya Sağlık Bakanı, 12 ile 17 yaş arasındaki gençlerde beş kişiden birinin koronavirüse karşı ilk aşısını olduğunu açıkladı. Ülkede SPD’li politikacılar gençlere aşılanma çağrısı yapıyor.

1.08.2021Avrupa
Artık, tatil dönüşü test zorunlu

Artık, tatil dönüşü test zorunlu!

Yaz tatili kapıya dayandı. Almanya’da birçok eyalet şimdiden yaz tatiline girerken koronavirüsle ilgili gelişmeler ise tatil döneminde de gündemden düşmüyor. Son haftalarda giderek yaygınlaşan delta varyantı hakkında tatilcilerin ve özellikle izin dönüşü iş başı yapacak olan sigortalı çalışanların bilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

31.07.2021Avrupa
Almanyada vakalar son 7 haftanın en yüksek seviyesine çıktı

Almanya'da vakalar son 7 haftanın en yüksek seviyesine çıktı

Almanya'da son 24 saatte 2 bin 768 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısıyla son 7 haftanın en yüksek seviyesine ulaşıldı.

28.07.2021Dünya
Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı ve insidans değerlerinin artması üzerine, ağustos sonunda yapılması planlanan Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları arasındaki toplantı 10 Ağustos’a alındı.

28.07.2021Avrupa
Almanyada Delta alarmı: Oran yüzde 84e çıktı

Almanya'da Delta alarmı: Oran yüzde 84'e çıktı!

Almanya'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha bulaşıcı olan Delta varyantının yeni vakalardaki oranının yüzde 84’e çıktığı bildirildi.

24.07.2021Dünya
STIKO’dan çocukların aşılanmasına tepki

STIKO’dan çocukların aşılanmasına tepki

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde alınan kararla 12 yaşın üzerindeki çocuklara korona aşısı yapılması, Daimi Aşı Komisyonu STİKO’nun tepkisine neden oldu.

20.07.2021Avrupa
Haftalık insidans değeri 10’u geçti

Haftalık insidans değeri 10’u geçti!

Robert Koch Enstitüsü (RKI) verilerine göre, Almanya’da son 24 saat içerisinde 546 kişi koronavirüse yakalandı. Böylelikle pandemi başlangıcından bugüne kadar toplam vaka sayısı 3 milyon 745 bin 227’ye ulaşmış oldu.

19.07.2021Avrupa
Ekim ayından itibaren dördüncü dalga gelecek

Ekim ayından itibaren dördüncü dalga gelecek

Almanya’da uzmanlar artan Delta varyantlı koronavirüs vakaları nedeniyle ekim ayından itibaren hastanelerin de dolacağından hareket ediyor. Dördüncü dalga uyarısında bulunan Berlin TU Üniversitesi’nden Kai Nagel, “Böyle devam ederse ekim ayında okulların açılmasıyla birlikte durum daha da vahim hale gelecek” dedi.

18.07.2021Avrupa
Delta, tatil planlarını altüst etti

Delta, tatil planlarını altüst etti

Almanya’da özellikle Delta varyantlı koronavirüs vakalarının artması üzerine vatandaşların tatil hazırlıklarını ertelemeye başladığı bildirildi.

16.07.2021Avrupa
Korkutan tablo En çok gençlerde yayılıyor

Korkutan tablo! En çok gençlerde yayılıyor

Almanya’da Delta varyantlı koronavirüs vakalarının giderek baskın hale geldiği açıklandı. Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) güncel verilerine göre yeni vakaların yüzde 75’ini Delta varyantlı virüs oluşturuyor.

15.07.2021Avrupa
‘Lütfen aşı olun’

‘Lütfen aşı olun’

Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn ile birlikte Robert Koch Enstitüsü’nü (RKI) ziyaret eden Başbakan Merkel, koronavirüs salgınından kurtulmanın yolunun aşılanmaktan geçtiğini söyledi. Ziyaret sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Merkel, herkesi aşı olmaya çağırdı:

13.07.2021Avrupa
Üçüncü dozda öncelik...

Üçüncü dozda öncelik...

Almanya’da sonbahar aylarından itibaren vurulması gündemde olan koronavirüs aşılarının üçüncü dozlarıyla ilgili çeşitli kurumlardan sağlık uzmanlarıyla bir araya gelen Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn (CDU), güçlendirici olarak adlandırılan aşının öncelikli olarak yaşlılar ve ön hastalığı olanlar için düşünüldüğünü açıkladı.

13.07.2021Avrupa
Almanya’ya kimler seyahat edebilir

Almanya’ya kimler seyahat edebilir?

Almanya’da insidans oranları dikkate alınarak ülkeye seyahat kuralları sık sık güncelleniyor. Peki şu anda durum ne? Almanya’ya hangi ülkelerden seyahat edilebiliyor, seyahat için şartlar neler?

12.07.2021Avrupa
Kısıtlamalar hasta sayısına göre belirlenecek

Kısıtlamalar hasta sayısına göre belirlenecek

Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından hazırlanan yeni plana göre, toplumsal yaşama müdahale bundan böyle sadece haftalık insidans değerlerine bakılarak değil, aynı zamanda hastane ve kliniklerde tedavi gören hasta sayıları da baz alınarak belirlenecek.

12.07.2021Avrupa
Laschet’i karalama kampanyası

Laschet’i karalama kampanyası

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in genel seçimler öncesi karşılıklı ‘çamur atma’ yaşanması tedirginliği, ilk sinyallerini vermeye başladı. Yeşiller ile Sol Parti, sosyal medyada CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet’e karşı bir ‘karalama kampanyası’ başlattı.

12.07.2021Avrupa
Almanya üçüncü aşıya hazırlanıyor

Almanya üçüncü aşıya hazırlanıyor

Almanya’da federal hükümetin olası üçüncü aşı için hazırlık yapmaya başladığı duyuruldu. Tatil dönemi sonunda yeni bir koronavirüs dalgası geleceği endişesi taşıyan federal ve eyalet sağlık bakanlıklarının önlem amaçlı yeni aşı kampanyası için çalışmalar yaptığı bildirildi.

11.07.2021Avrupa
Tam koruma için iki doz şart

Tam koruma için iki doz şart

Robert Koch Enstitüsü (RKI), Almanya’da iki doz aşını olan yaklaşık 25 milyon kişiden 3 bin 806’sının koronavirüse yakalandığını açıkladı.

9.07.2021Avrupa
Almanyada vakalar 3 gün üst üste arttı

Almanya'da vakalar 3 gün üst üste arttı

Almanya’da haftalık 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı üç gün üst üste arttı.

9.07.2021Dünya
Robert Koch Enstitüsü kritik tabloyu açıkladı

Robert Koch Enstitüsü kritik tabloyu açıkladı

Almanya’da haftalık 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı üç gün üst üste arttı. Robert Koch Enstitüsünden (RKI) yapılan açıklamaya göre, ülkede Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı son 24 saatte 949 arttı. Böylelikle toplam vaka sayısı 3 milyon 734 bin 468’e çıktı.

9.07.2021Avrupa
3 milyon gizli vaka var

3 milyon gizli vaka var

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre, bilinen koronovirüs vakaları dışında 3 milyon kişi daha virüse yakalandı. Bu kişilerin hastalığı fark etmekten atlattıkları belirtiliyor.

8.07.2021Avrupa
Robert Koch Enstitüsü kritik tabloyu paylaştı

Robert Koch Enstitüsü kritik tabloyu paylaştı

Robert Koch Enstitüsü (RKI), Almanya’da koronavirüs vaka sayılarında artış olduğunu açıkladı. Enstitünün verilerine göre; son 24 saatte 985 yeni vakaya tespit edildi.

7.07.2021Avrupa
İki doz aşı olan maske takmasın

İki doz aşı olan maske takmasın

Almanya’da Hastalık Sigortalarına Bağlı Hekimler Birliği Başkanı Andreas Gassen, pandemi kısıtlamalarının iki doz aşı olanlar için kaldırılmasını istedi: “Tam aşı olanlar için maske takma mecburiyeti olmamalı.”

5.07.2021Avrupa
‘Aşı randevusuna gitmeyene para cezası verilsin’

‘Aşı randevusuna gitmeyene para cezası verilsin’

Aşı randevusu alıp da aşı olmaya gitmeyenlerin toplum sağlığına büyük zarar verdiklerini belirten SPD sağlık politikaları uzmanı Karl Lauterbach, “Randevusu olup da iptal etmeden aşıya gitmeyenlerin para cezasına çarptırılması gerekir” dedi.

4.07.2021Avrupa
Almanya’da Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 91 bini geçti

Almanya’da Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 91 bini geçti

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 91 bini aştı.

2.07.2021Avrupa
Almanyada Kovid-19dan ölenlerin sayısı 91 bini geçti

Almanya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 91 bini geçti

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 91 bini aştı.

2.07.2021Dünya
Paniğe gerek yokmuş

Paniğe gerek yokmuş

Almanya’da Delta varyantlı koronavirüs hızla yayılma gösterirken, Hastalık Kasalarına Bağlı Doktorlar Birliği (KBV) Başkanı Andreas Gassen, endişeye kapılmanın gereksiz olduğunu söyledi:

1.07.2021Avrupa
Delta varyantı Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyor

Delta varyantı Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyor

Kovid-19’un çok daha kolay bulaşan Delta varyantının yayılmasına ilişkin endişeler, Alman seyahat sektöründe ve tüketiciler arasında yurt dışında tatil beklentilerine ilişkin belirsizliği artırıyor.

30.06.2021Avrupa