MENÜ

Riskli Alan

Riskli Alan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Riskli Alan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.717 Riskli Alan haberi bulunmuştur.

Riskli Alan Haberleri

Bakan Murat Kurum, İstanbulda 117 bin konutta dönüşüm yapıldığını açıkladı: İstanbul’da riskli konut harekâtı

Bakan Murat Kurum, İstanbul'da 117 bin konutta dönüşüm yapıldığını açıkladı: İstanbul’da riskli konut harekâtı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ülke genelindeki 6.7 milyon riskli konutun dönüşümü için çalışmalarına hız verdi.

27.05.2020Ekonomi
E-Devlet kira yardımı başvuru ekranı: Kira desteği başvurusu nasıl yapılır

E-Devlet kira yardımı başvuru ekranı: Kira desteği başvurusu nasıl yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği kira desteği başvurusu, pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Kira yardımı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde kira yardım süresini 36 aydan 48 aya çıkardı. Peki kira yardımı nasıl alınır? E-Devlet üzerinden birkaç adımda tamamlanabilen kira desteği başvurusu, aynı ekran üzerinden sorgulanıyor.İşte, E-Devlet kira yardımı başvuru işlemi hakkında detaylı bilgiler

19.05.2020Ekonomi
Gaziosmanpaşada kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında 1500 yıllık su kemeri ortaya çıktı

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında 1500 yıllık su kemeri ortaya çıktı

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm projesinin kazı çalışmaları sırasında Roma dönemine ait 1500 yıllık su kemeri bulundu.

6.05.2020Keyif
Kira yardımı nasıl alınır e-Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır

Kira yardımı nasıl alınır? e-Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde kira yardım süresini 36 aydan 48 aya çıkardı. Peki kira yardımı nasıl alınır? İşte başvuru ekranı…

1.05.2020Gündem
Kira yardımı 4 yıla çıktı

Kira yardımı 4 yıla çıktı

Riskli alan ilan edilen bölgedeki binasını kendi isteğiyle yıktıran ve rezerv yapı alanı içinde oturan vatandaşa, Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında yapılan kira yardımı süresi 3 yıldan 4 yıla çıkarıldı.

25.04.2020Ekonomi
Kentsel dönüşümde önemli değişiklik Kira yardımı 48 aya çıktı

Kentsel dönüşümde önemli değişiklik! Kira yardımı 48 aya çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde kira yardım süresini 36 aydan 48 aya çıkardı.

24.04.2020Ekonomi
İstanbul ve Ankarada acele kamulaştırma kararı

İstanbul ve Ankara'da acele kamulaştırma kararı

İstanbul ve Ankara'da bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

21.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı İşte uyuşturucu kapsamına alınan maddeler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! İşte uyuşturucu kapsamına alınan maddeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun kapsamında 8 madde ve türevi uyuşturucu madde kapsamına alındı. Ayrıca Elazığ'da Abdullah Paşa (Sürsürü) Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bölge riskli alan ilan edildi .

26.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazetede

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

Elazığ'da bir bölge riskli alan ilan edilirken, Erzincan ve Gaziantep'te bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

26.03.2020Gündem
Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar Kira yardım nasıl alınır

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar? Kira yardım nasıl alınır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘riskli’ olarak tespit edilen yapılardaki hak sahiplerine değişen oranlarda kira yardımında bulunmaya devam ediyor. Evi, kentsel dönüşümle yenilenecek olanların ise aklında birçok konu var. Peki, Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar? Kira yardım nasıl alınır?

26.02.2020Ekonomi
Riskli binayı yıkın

Riskli binayı yıkın!

Bakan Murat Kurum, İstanbul ilçe belediyelerine “Riskli binaları yıkın” talimatı verdi. Kurum, “Enkaz altında hayat aramak yerine, hayatı kentsel dönüşümde arayalım. Elazığ’daki gibi İstanbul’da da yekvücut olalım” dedi.

22.02.2020Ekonomi
İnşaat sektörü 2020ye ümitli başladı

İnşaat sektörü 2020'ye ümitli başladı

Geçen yılı kademeli ve sınırlı bir yükselişle kapatan sektörün güven endeksi, yeni yılın ilk ayında 15,6 puan birden arttı.

4.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Kurum oran verdi: Yüzde 25-30u etkilendi

Son dakika haberler... Bakan Kurum oran verdi: Yüzde 25-30'u etkilendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ'da açıklamalarda bulundu. "Bizim kanunlarımızda 'Afet Bölgesi' diye bir şey yok." diyen Bakan Soylu, "Kanunda olmayanı istemek siyasi bir yaklaşım." ifadelerini kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ise "Depremde Elazığ'daki yapıların yüzde 25-30'u etkilendi." dedi.

1.02.2020Gündem
Yalnız Van depreminde 20 katrilyon harcadık

Yalnız Van depreminde 20 katrilyon harcadık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “O sordukları deprem vergileri 2003-2019 arasındaki toplamı cari fiyatlarla 66 milyar lira, 2019 fiyatlarıyla 147 milyar liradır. Bugüne kadar depremlerle ilgili çalışmalarda harcanan kaynak ise bu rakamların 5 katıdır. Biz Van depreminde eski parayla 20 katrilyon lira harcadık” dedi. Erdoğan, dün partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

1.02.2020Gündem
Kentsel dönüşümde 2019da yaklaşık 682 milyon lira kira yardımı yapıldı

Kentsel dönüşümde 2019'da yaklaşık 682 milyon lira kira yardımı yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kentsel dönüşüm kapsamında Türkiye genelinde 2019'da 106 bin 980 hak sahibine 681 milyon 893 bin 722 lira kira yardımı yapıldı.

30.01.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Kurum: Toplamda 10 bin konutluk uydukent kuracağız

Son dakika haberler... Bakan Kurum: Toplamda 10 bin konutluk uydukent kuracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valiliği depremle ilgili bilgilendirme toplantısında konuştu. "Eski eşya gönderilmemesini rica ediyoruz." diyen Soylu, "Isıtıcı, battaniye, koli içinde gıda göndermek isteyen varsa başımızın üzeridir. Onun dışında biz her şeyi karşılıyoruz." ifadelerini kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum da "Toplamda Elazığ için 4250 konutluk bir projeyi başlatmış olduk." dedi ve "10 bin konutluk uydukent kuracağız." açıklamasını yaptı. Bakan Kurum, Elazığ'da depremin ardından yapılacak konutların yıl sonuna kadar vatandaşlara teslim edileceğini bildirdi.

28.01.2020Gündem
Mersin ve Konyada bazı yerler riskli alan ilan edildi

Mersin ve Konya'da bazı yerler "riskli alan" ilan edildi

Mersin'in Akdeniz ilçesi ile Konya'nın Karatay ilçesinde bulunan birer bölge "riskli alan" olarak belirlendi.

25.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin otomobilini kötülemek için seferberlik ilan ettiler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin otomobilini kötülemek için seferberlik ilan ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hereke Halı Dokuma Fabrikası'nda konuştu. Erdoğan, "Maalesef aynı tavrı bugün ön gösterim araçlarını tanıttığımız Türkiye'nin otomobiliyle ilgili de sergilediler. CHP'ye müzahir yayın organları, projeyi kötülemek için son bir haftadır adeta seferberlik ilan ettiler.." dedi.

27.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Canlı yayında ‘İstanbulda iki deprem bekliyorum’ dedi ve tarih verdi

Son dakika haberi... Canlı yayında ‘İstanbul'da iki deprem bekliyorum’ dedi ve tarih verdi

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan İstanbul depremi ile ilgili canlı yayında çok önemli açıklamalar yaptı. Ercan yaptığı açıklamada ‘İstanbul'da iki deprem bekliyorum. Bir yerde büyük bir deprem olmuşsa orada en az o kadar bir deprem bekliyoruz. Bir tanesi Küçükçekmece tarafında diğer bir deprem de Mudanya'dan gelen ve Çorlu üzerinden Edirne'ye giden hat üzerinde meydana gelecek’ dedi.

2.12.2019Gündem
Türkiye genelinde 46 bin hektar yeni yerleşim alanı belirlendi

Türkiye genelinde 46 bin hektar yeni yerleşim alanı belirlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, konut üretiminde afetlere dayanıklılık, enerji verimliliği ve kalite standartlarının geliştirilmesi hedefiyle 30 ilde 152 kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı, 53 ilde 240 riskli alan, 7 ilde ise 10 yenileme alanı ilan edildi. Yeni yerleşim alanı olarak kullanılmak üzere 46 bin hektar büyüklüğünde rezerv yapı alanı belirlendi.

6.11.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazetede

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

Ankara'nın Altındağ ilçesine bağlı Hacıbayram Mahallesi sınırları içerisindeki bir bölge riskli alan ilan edilirken, Fevzipaşa Mahallesi'ndeki bir alan da Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tespit edildi.

24.10.2019Gündem
Deprem sonrası büyük yoğunluk... 32 bin kişi aradı

Deprem sonrası büyük yoğunluk... 32 bin kişi aradı

MARMARA Denizi'nde merkez üssü İstanbul'un Silivri ilçesi açıkları olan Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar, konut ve iş yeri güvenliği konusunda daha duyarlı hale geldi. Deprem sonrası kentsel dönüşümle ilgili süreçleri öğrenmek ve hasarlı bina ihbarında bulunmak için 31 bin 819 kişi, Alo 181 Çağrı Merkezi'ni aradı.

16.10.2019Gündem
DEAŞ’ın para trafiğine MASAK darbesi

DEAŞ’ın para trafiğine MASAK darbesi

MALİ Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) sağladığı mali istihbarat sayesinde terör örgütü DEAŞ’a para aktaran illegal para transferi sistemi “hawala” zincirleri çökertildi.

15.10.2019Ekonomi
Riskli alan da vergi istisnasına girdi

Riskli alan da vergi istisnasına girdi

İnşaat sektöründe sadece riskli yapıya sağlanan vergi istisnalarının kapsamı genişletildi. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, sadece riskli yapıyı vergi istisnası kapsamında kabul ediyordu. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) riskli alan ve rezerv alanın da vergi istisnası kapsamında olduğunu açıkladı. Bir süredir inşaatçılar riskli alan ve rezerv alanların vergi istisnası kapsamında olması gerektiğini belirtiyordu.

5.10.2019Ekonomi
Kentsel dönüşümde hak sahiplerine 500 milyondan fazla kira yardımı

Kentsel dönüşümde hak sahiplerine 500 milyondan fazla kira yardımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kentsel dönüşüm kapsamında, bu yılın ilk yarısında 80 bin 601 hak sahibine 500 milyon 144 bin lira kira yardımı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 2012'de başlayan kentsel dönüşüm sürecinden bugüne kadar toplam 282 bin 261 hak sahibine 3 milyar 666 milyon lira kira yardımında bulunuldu. Bugüne kadar sırasıyla İstanbul, Ankara, Şırnak, İzmir ve Antalya en fazla kira yardımı yapılan, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara ve Van ise kredi kullanacak hak sahiplerine Bakanlık tarafından en fazla faiz desteği verilen iller oldu.

23.09.2019Ekonomi
Marmara Depremi sonrası 730 bin bina denetlendi

Marmara Depremi sonrası 730 bin bina denetlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ülkemizde 17 Ağustos 1999 acı tecrübesinin ardından geçilen yeni yapı denetim sistemi uygulamasıyla bugüne kadar 1,1 milyar metrekare toplam alana tekabül eden 730 bin bina denetlendi. İnşaatı süren 745 milyon metrekare alana tekabül eden 393 bin binanın denetimine ise devam ediyoruz" açıklamasında bulundu.

16.08.2019Ekonomi

Bakan açıkladı! Kentsel dönüşüme büyük değişiklik geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Eylül ayında kentsel dönüşüme ilişkin eylem planının açıklanacağını ve kentsel dönüşüm çalışmalarının daha planlı yürütüleceğini söyledi.

16.08.2019Ekonomi
Dönüşüme yeni ortak

Dönüşüme yeni ortak!

Riskli bir yapıda hak sahiplerinin 3’te 2’si dönüşüme evet derse, 3’te 1’in payı satılıyor. Geçmişte Hazine’nin alımına açık olan bu hisseler artık 3’üncü kişilere de satılacak. Yapılan düzenlemeye göre malikler arasında bu hisseleri alan çıkmazsa dışarıdan bir yatırımcıya satılabilecek. Satışlar ihaleyle yapılıp gelir hisse sahibine verilecek. Bu satışla kilitlenen dönüşüm projelerinin tamamlanması hedefleniyor.

12.07.2019Ekonomi
43 ilin geçiş noktasında Ramazan Bayramı yoğunluğu yaşanıyor

43 ilin geçiş noktasında Ramazan Bayramı yoğunluğu yaşanıyor

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, çocukların ebeveynlerine bu bayramda yapmış oldukları sürüşlerde "Trafik Karnesi" vereceklerini belirterek, “Onları bütün trafik görevlilerimiz yollarda çocuklarımıza, çocuğu olan sürücülerimize araçlarında ve çocuklarımız bu karneleri doldurarak sosyal medyada yayınlayacaklar. Sosyal medyada en fazla beğeni alan 100 çocuğumuza İçişleri Bakanlığımız olarak bisiklet hediye edeceğiz" dedi.

1.06.2019Gündem
Bakanlık olarak kazaları en aza indirme gayreti içerisindeyiz

"Bakanlık olarak kazaları en aza indirme gayreti içerisindeyiz"

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, "Bakanlık olarak kazaları en aza indirme gayreti içerisindeyiz. Özellikle ölümlü kazalarda, ilk 5 ayda bir önceki yıla göre yüzde 40'lara yaklaşan yüzde 37-38 civarında azalma var. Bu rekor bir sayı, rekor bir yüzde." dedi.

1.06.2019Gündem
Bakan Kurum: Yılda 300 bin konut dönüştürme hedefimiz var

Bakan Kurum: Yılda 300 bin konut dönüştürme hedefimiz var

Zeytinburnu'nda 'Konyalılar Buluşması' iftar programına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ile seçimden önce söz verdikleri projeleri birer birer hayata geçireceklerini belirterek, "Yılda 300 bin konut dönüştürme hedefimiz var. İstanbul'umuzun tüm ilçelerinde, acil, öncelikli alanlarımızı dönüştürmek suretiyle kentsel dönüşüm projesini hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Zeytinburnu'nun tüm mahallelerinin yanında olacağız” dedi.

29.05.2019Ekonomi
Başvuru yapmayı unutmayın Çok az kaldı

Başvuru yapmayı unutmayın! Çok az kaldı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir Erzincan'daki İmar Barışı ve Kentsel Dönüşüm faaliyetleri konusunda bilgi verdi.

14.05.2019Ekonomi
Bakan Kurum: Vatandaşlarımıza en iyi yaşam alanlarını sunmaya çalışacağız

Bakan Kurum: "Vatandaşlarımıza en iyi yaşam alanlarını sunmaya çalışacağız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hedeflerinin 20 yıl içerisinde ülkede ne kadar riskli yapı varsa, bunların tamamını yatay mimari ve mahalle kültürü anlayışıyla dönüştürmek olduğunu belirterek, "Kentsel dönüşümü parsel bazında değil ada, ilçe ve il bazında yapacağız. Bundan böyle de sadece konut üretilmeyecek, kaynaklarımız israf edilmeyecek. Vatandaşlarımıza en iyi yaşam alanlarını sunmaya çalışacağız." dedi.

14.03.2019Gündem
Bakan Kurum açıkladı: Hedefimiz 2019 yılında ilk etabı tamamlamak

Bakan Kurum açıkladı: Hedefimiz 2019 yılında ilk etabı tamamlamak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ergene ve Çorlu'da çarpık, düzensiz sanayileşme nedeniyle nehirlerimiz kirleniyordu. 2011 yılında Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Türkiye'nin en büyük çevre projesini başlattık. Tüm Ergene'yi kapsayan Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında çoğunluğu Tekirdağ'da bulunan sanayi tesislerinden kaynaklı kirliliği, merkezi atık su arıtma tesisleri vasıtasıyla sona erdiriyoruz. Bu tesisler vasıtasıyla arıtılan atık suların yaklaşık 80 kilometre kolektör hattıyla Marmara Denizi'ne derin deşarjı sağlanacak. Hedefimiz 2019 yılında ilk etabı tamamlamak. Bu proje tamamlandığında Tekirdağ'ın dereleri, nehirleri, havzaları tertemiz olacak" açıklamasında bulundu.

10.03.2019Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: 15 bin vatandaşın sorunu çözüldü

Bakan Kurum açıkladı: 15 bin vatandaşın sorunu çözüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum "Yaklaşık 15 bin vatandaşımızı ilgilendiren sorunu tüm vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde 2B problemimizi halletmiş olduk" dedi.

7.03.2019Ekonomi
Bakan Kurum, QR kodlu tapuyu tanıttı

Bakan Kurum, QR kodlu tapuyu tanıttı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ilk olarak cep telefonundan kendisinin yaptığı QR kodlu yeni tapu senet uygulamasını anlattı.

2.03.2019Ekonomi
Bakan Kurum: Riskli yapılarla alakalı kararlı duruşumuzu yürüteceğiz

Bakan Kurum: Riskli yapılarla alakalı kararlı duruşumuzu yürüteceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm kapsamında tüm ülke genelinde 6.7 milyon konutu dönüştürmek istediklerini söyledi.

22.02.2019Ekonomi
Son dakika Bakan Kurumdan deprem açıklaması: 85 konut, 5 ahır, 1 okul ve 2 cami hasar gördü

Son dakika! Bakan Kurum'dan deprem açıklaması: 85 konut, 5 ahır, 1 okul ve 2 cami hasar gördü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İlk yaptığımız hasar tespit çalışmaları neticesinde Ayvacık’ta toplamda 12 köyümüzde 85 konut, 5 ahır, 1 okul ve 2 camimiz hasar gördü." dedi.

21.02.2019Gündem
İstanbul Valiliği duyurdu 90 günlük süreç başladı

İstanbul Valiliği duyurdu! 90 günlük süreç başladı

İstanbul Valiliği, 3 ay içinde riskli alanların tespit edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi'nin sunulacağını duyurdu.

21.02.2019Ekonomi
1 günde evsiz kaldılar

1 günde evsiz kaldılar

İstanbul Şişli’de belediyeye komşu 4 bina riskli olduğu için mühürlenerek boşaltıldı. 56 dairede yaşayan yaklaşık 200 kişi, “1 günde evsiz kaldık” diyerek mağduriyetlerini dile getirip destek istedi. Belediye yetkilileri geçici konaklama ve taşınma yardımı yapacaklarını ama binanın güçlendirilmesi ya da yenilenmesinin vatandaşın sorumluluğu olduğunu belirtiyor.

20.02.2019Ekonomi
Artış yaşandı Görür görmez hemen arayın

Artış yaşandı! Görür görmez hemen arayın

İstanbul Kartal'da 6 Şubat'ta Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "ALO 181" çağrı merkezine yapılan riskli yapı müracaatında ciddi oranda artış oldu. Yaşanan üzücü olaydan önce riskli yapıları bildirmek için çağrı merkezini Türkiye genelinden 93 kişi ararken, olaydan sonra bu sayı 2 bin 87'ye yükseldi. Çağrı merkezini Kartal'dan 31 Ocak-6 Şubat tarihlerinde 3 kişi, olaydan sonra ise 473 kişi aradı.

19.02.2019Ekonomi
İstanbul’da 16 bin 768 yapı yıkılmayı bekliyor

İstanbul’da 16 bin 768 yapı yıkılmayı bekliyor

Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı, İstanbul’da 23 ilçede 1441 hektar büyüklüğünde 65 adet riskli alan ilan edildiğini belirterek, 65 bin 377 yapının riskli yapı olarak tespit edildiği ve 48 bin 609’unun yıkıldığını aktardı. Almanya Yer Bilimleri Araştırma Merkezi (GFZ) ile işbirliği çerçevesinde yürütülen çalışmalarla deprem aktivitesi 977 istasyon ile 7 gün 24 saat gerçekzamanlı olarak izleniyor.

16.02.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Son dakika... İstanbulda vizeleri veren merkezin yeni adresi belli oldu

Son dakika... İstanbul'da vizeleri veren merkezin yeni adresi belli oldu

Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, ilçedeki yeni yatırımlar ile ilgili bilgi verirken, vizeleri veren merkez ile ilgili de önemli bir bilgi paylaştı. Demircan, "İlk duyuruyu buradan yapıyorum diyerek "İstanbul'da bu vizeleri veren özel sektör var. O Dolapdere'ye geliyor. O yüzden yatırımcıların dikkatine" şeklinde konuştu.

17.11.2018Ekonomi
Gayrimenkul Değerleme Sistemi geliştirilecek

Gayrimenkul Değerleme Sistemi geliştirilecek

Cumhurbaşkanlığının 2019'a yönelik yıllık programında, kamulaştırma, toplulaştırma ve imar uygulamalarının etkililiğini artırmak ve piyasanın daha sağlıklı işlemesini sağlamak üzere Gayrimenkul Değerleme Sistemi geliştirilecek.

28.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kentsel dönüşüme DASK desteği

Eylül ayında detaylı bir kentsel dönüşüm planı açıklanacak. 35 milyar liralık sigorta güvencesi sağlayan DASK’ta ise halen iki konuttan biri sigortasız ve zorunluluğun dışında düzenli sigorta yaptıranların oranı sadece yüzde 4’ler civarında. Kentsel dönüşüm planı ile DASK birlikte yürütülebilir. Hatta bu konuda hazırlanmış proje de var.

19.08.2019