EKSTRA
MENÜ

Richard Branson

Richard Branson haberleri sayfasında güncel ve son dakika Richard Branson hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 432 Richard Branson haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Richard Branson Haberleri

Venezuelada muhalefetten beyaz kıyafet hamlesi

Venezuela'da muhalefetten beyaz kıyafet hamlesi

Venezuela Ulusal Meclis Milletvekili Jose Manuel Olivares, muhaliflerin ABD tarafından gönderilen "insani yardım" malzemelerini taşımak için sınırın Venezuela tarafından beyaz elbiseler giyerek geleceklerini söyledi.

22.02.2019Dünya
Roger Waters’tan MadurO’ya destek

Roger Waters’tan MadurO’ya destek

İngiliz rock grubu Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters (75), Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya karşı cuma günü Kolombiya sınırında yapılması planlanan konseri finanse eden İngiliz işadamı Richard Branson’a tepki gösterdi.

21.02.2019Dünya
Her şeyi kaybedeceksiniz

Her şeyi kaybedeceksiniz

Venezuela’da iktidar ve muhalefet kavgası sürerken, ABD Başkanı Trump, bu ülkenin askeri komuta kademesini benzeri görülmemiş bir şekilde uyardı. Trump, “Maduro’yu desteklerseniz her şeyi kaybedeceksiniz” dedi. Venezuela Devlet Başkanı Maduro ise Trump’ı Nazilere benzetti.

20.02.2019Dünya
Venezuelada hükümetten muhalefete konser misillemesi

Venezuela'da hükümetten muhalefete konser misillemesi

Venezuela İletişim ve Bilgilendirme Bakanı Jorge Rodriguez, yaptığı açıklamada, "Hands off Venezuela" (Ellerinizi Venezuela'dan çekin) kampanyası çerçevesinde 22 Şubat Cuma ve muhalefetin "insani yardımların" giriş tarihi olarak gösterdiği 23 Şubat Cumartesi günü Kolombiya sınırında "büyük bir konser düzenleyeceklerini" söyledi.

19.02.2019Dünya
Mavi çukurun sırrı çözülüyor

Mavi çukurun sırrı çözülüyor

Belize’deki Mavi Çukur’un, 1971’de ünlü kâşif Jaques Yves Cousteau tarafından ortaya çıkarılmasının ardından Cousteau’nun torunu ve ekibi mucizeyi yeniden inceledi.

17.02.2019Gündem
Virgin Galactic uzay turizm aracını test etti

Virgin Galactic uzay turizm aracını test etti

Virgin Galactic şirketinin uzay turizm aracı test uçuşu yaptı.

14.12.2018Teknoloji
Mankeni uzaya götürüp getirdi

Mankeni uzaya götürüp getirdi

Uzaya ticari amaçlı yolcu taşıma projesinde önemli bir eşik aşıldı. Milyarder Branson’a ait uzay aracı dün başarılı bir test uçuşu gerçekleştirerek uzaya çıkıp geri döndü.

14.12.2018Dünya
Elon Musk, Tesla için Suudi Arabistandan para almayacak

Elon Musk, Tesla için Suudi Arabistan'dan para almayacak

Teknoloji şirketi Tesla'nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ve olayın üstünün örtülmesi teşebbüslerinden sonra Tesla'nın özelleştirilmesi kapsamında Suudi Arabistan'dan para almayacaklarını açıkladı.

3.11.2018Teknoloji
İngiliz devi, Suudi Arabistan projesini durdurdu

İngiliz devi, Suudi Arabistan projesini durdurdu

Dünyanın en büyük sinema zincirleri arasında yer alan İngiliz Vue, Suudi Arabistan’da 30 sinema salonundan oluşan projesini durdurma kararı aldığını bildirdi.

23.10.2018Ekonomi
Batı’da Riyad’a tepki büyüyor

Batı’da Riyad’a tepki büyüyor

ABD’de Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın ortadan kaybolmasının ardından Suudi Arabistan’ın ‘Çöldeki Davos’una verilecek tepki tartışılıyor. Çok sayıda firma konferansı boykot etse de ABD Hazine Bakanı konferansa katılacağını duyurdu.

12.10.2018Dünya
Branson, Suudi Arabistanla 1 milyar dolarlık uzay projesini askıya aldı

Branson, Suudi Arabistan'la 1 milyar dolarlık uzay projesini askıya aldı

Virgin şirketlerinin sahibi İngiliz iş adamı Richard Branson, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolması nedeniyle Suudi Arabistan'a yatırımlarını durdurduğunu açıkladı.

12.10.2018Teknoloji
Virgin Group ve Uberden Suudi Arabistana Kaşıkçı tepkisi

Virgin Group ve Uber'den Suudi Arabistan'a "Kaşıkçı" tepkisi

Uluslararası yatırım şirketi Virgin Group, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının ardından Suudi Arabistan'la yapılması planlanan 1 milyar dolarlık yatırım projesini askıya aldığını duyururken, uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber ise Riyad'da yapılacak bir konferansa katılmayacağını açıkladı.

12.10.2018Ekonomi
Sosyal medyayı en etkin kullanan 10 girişimci

Sosyal medyayı en etkin kullanan 10 girişimci

Dünyaca ünlü girişimciler sosyal medya kullanımında oldukça etkili ve başarılılar. İşte alanlarında kendilerinden söz ettiren girişimcilerin sosyal medya karneleri...

1.09.2018Ekonomi
Fakir aileden geldi Tecavüze uğradı, düşük yaptı Şimdi dünyanın en zengini...

Fakir aileden geldi! Tecavüze uğradı, düşük yaptı! Şimdi dünyanın en zengini...

Onlar birçoğumuzun imrendiği en başarılı isimler... Hepsinin ortak özelliği ise çaba ve hırs ile hatırı sayılır bir servete sahip olmayı başarmaları.

28.07.2018Kobi
Uykudan taviz yok

Uykudan taviz yok

Dev şirketlerin tepe yöneticileri her fırsatta uyku düzenlerine çok dikkat ettiklerini ifade ederler. Peki dünyanın en büyük CEO’ları ne zaman yatıyor, ne zaman kalkıyor ve en önemlisi de günde kaç saat uyuyor? İşte araştırmaların sonuçları...

7.07.2018Ekonomi
Uzaya gitmeye hazırlanan ünlü milyarder astronotluk eğitimi alıyor

Uzaya gitmeye hazırlanan ünlü milyarder astronotluk eğitimi alıyor

Virgin şirketlerinin sahibi İngiliz milyarder Richard Branson, astronotluk eğitimi aldığını ve yakında uzaya gideceğini açıkladı.

27.05.2018Teknoloji
Dünyaca ünlü girişimciler zihinlerini nasıl besliyor

Dünyaca ünlü girişimciler zihinlerini nasıl besliyor?

Örnek alınacak bir kariyere sahip olan girişimcilerin kendilerini geliştirme yöntemlerini merak ediyor musunuz?

20.05.2018Kobi
Richard Bransondan hayatınızı değiştirecek öneriler

Richard Branson'dan hayatınızı değiştirecek öneriler

Dünyanın en başarılı girişimcilerinden biri olan Richard Branson'dan altın değerinde tavsiyeler...

23.03.2018Kobi
Girişimcilerin bir günü nasıl geçiyor

Girişimcilerin bir günü nasıl geçiyor?

Girişimciler aktif yaşamları, çalışkan karakterleriyle dikkat çekiyor. İşte girişimcilerin bir günü...

10.03.2018Kobi
Öğrenme bozukluğu yüzünden okuldan atıldı Şimdi adası bile var dünyanın en zenginlerinden...

Öğrenme bozukluğu yüzünden okuldan atıldı! Şimdi adası bile var dünyanın en zenginlerinden...

16 yaşında dergi çıkararak iş dünyasına adım attı, şu an İngiltere'nin en zengin ilk 5 iş adamından biri! Richard Branson ilham verici hayat öyküsüyle hepimize örnek olmayı başarıyor.

12.02.2018Kobi
Milyarder girişimcilerin sıradan bir günü nasıl geçiyor

Milyarder girişimcilerin sıradan bir günü nasıl geçiyor?

Kimi dört buçukta uyanıp köpekleri ile yürüyüşe çıkıyor, kimi her gün yarım saat meditasyon yapıyor. Milyarderlerin sıradan bir gününe göz atmaya ne dersiniz?

3.02.2018Kobi
5 başarılı yöneticinin egzersiz rutini

5 başarılı yöneticinin egzersiz rutini

Hepimiz, egzersiz yapmanın bedenimiz için iyi olduğunu; hatta bunun yanında zihinsel odaklanmamıza da iyi geldiğini biliyoruz. Harvard Tıp Okulu'nda yapılan bir araştırmaya göre düzenli egzersiz yapmak; hafıza, konsantrasyon ve zihinsel odaklanmayı arttırmak için çok önemli olan beyin kimyasallarının salgılanmasını sağlıyor. Sanıyoruz bu bilgi, birçok başarılı iş adamının günün önemli bir kısmını egzersiz yapmaya ayırması için haklı bir gerekçe. "Alışkanlıklarını değiştir; hayatını değiştir" isimli kitabın yazarı Tom Corley, araştırdığı zenginlerin yüzde 76'sının günde en az 30 dakika boyunca egzersiz yaptığını keşfetti. Hatta bazıları egzersiz sürelerini daha da ileri bir seviyeye taşıyordu. Bu yazımızda biz de dünyaca ünlü milyarderlerin spor alışkanlıklarını ele alacağız. İşte Richard Branson'dan Mark Cuban'a kadar önemli yöneticilerin egzersiz rutinleri.

17.01.2018Hayat
Elon Muskın SpaceX Hyperloopu hız rekoru kırdı

Elon Musk'ın SpaceX Hyperloop'u hız rekoru kırdı!

Elon Musk'ın sahibi olduğu uzay giysileri tasarlamaları gibi önemli teknolojik gelişmelerle adını duyuran SpaceX'in vakumlu tüp içerisinde seyahat etme projesi Hyperloop, 387 kilometre hıza ulaşarak hız rekoru kırdı.

22.12.2017Teknoloji
Elon Musk kimdir, kaç yaşındadır

Elon Musk kimdir, kaç yaşındadır?

Elon Musk (d. 28 Haziran 1971) Güney Afrika asıllı Amerikalı mühendis, mucit, yatırımcı ve girişimci. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın (orijinali X.com) kurucu ortaklarındandır. SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı; Tesla Motors’da başkan, CEO ve ürün mimarı olarak görev yapmaktadır. Musk aynı zamanda SolarCity’nin de başkanıdır.

17.11.2017Gündem
Beyaz Saraydaki kırmızı düğme çay ve kola için

Beyaz Saray'daki kırmızı düğme 'çay ve kola için'

İngiliz milyarder ve Virgin Group adlı holdingin sahibi Richard Branson, otobiyagrafisini yazdığı yeni kitabında eski ABD Başkanı Barack Obama'nın Oval Ofis'teki kırmızı düğmeyi çay istemek için kullandığını ileri sürdü. ABD medyası daha önce Başkan Donald Trump'ın da kırmızı düğmeyi kola istemek için kullandığını yazmıştı.

19.10.2017Dünya
Ünlü iş adamı uyardı Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat... 2 milyon dolar kaptırdı...

Ünlü iş adamı uyardı! Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat... 2 milyon dolar kaptırdı...

Ünlü iş adamı Richard Branson kendi bloğunda yazdığı hikayede dolandırıcılığa karşı herkesi uyardı ve hem arkadaşının hem de kendi başından geçenleri anlattı.

18.10.2017Ekonomi
Kibrit sattı, gazete dağıttı Daha çocuk yaşta karar verdi, şimdi tüm dünya onu tanıyor...

Kibrit sattı, gazete dağıttı! Daha çocuk yaşta karar verdi, şimdi tüm dünya onu tanıyor...

Onlar kibrit satarak, gazete dağıtıcılığı yaparak bugün milyon dolarlık şirketlerin başına gelmeyi başardı. Küçüklüğünden itibaren girişimci ruhlarını ortaya koyan isimlerin hikayeleri size de ilham verecek...

17.10.2017Kobi
Teknoloji devlerinin CEO’ları günde ne kadar uyuyor

Teknoloji devlerinin CEO’ları günde ne kadar uyuyor?

Milyarlarca dolar piyasa değeri bulunan teknoloji şirketlerini yöneten CEO'ların çalışmaya ne kadar vakit ayırdığı ortaya çıktı. Listede Apple'ın CEO'su Tim Cook'un, sabah 4 olmadan uyanması ve şirkete en erken giren ve en son çıkan isim olması dikkati çekiyor.

14.10.2017Ekonomi
Meditasyon ‘cep’te

Meditasyon ‘cep’te

Günlük hayatta yaşadığımız stres, endişe ve uyku sorunu gibi problemler için harekete geçen Longi adındaki girişim, ‘Meditasyon’ uygulamasını hayata geçirdi. Kullanıcıların 10 dakikada meditasyon yapmasını sağlayan uygulama, 6 ayda 200 bin kullanıcıya ulaştı.

11.10.2017Ekonomi
Sabah Ritüelleri; Ünlüler Kahvaltıda Ne Yiyor

Sabah Ritüelleri; Ünlüler Kahvaltıda Ne Yiyor?

İşe başlamadan önce egzersiz, meditasyon ve Instagram fotoğraflarına layık bir kahvaltı yapabiliyor musunuz? Cevabınız hayırsa ünlü dergilerin sayfalarında yer almanız zor.

Sabah ritüelleri: Ünlüler kahvaltıda ne yiyor

Sabah ritüelleri: Ünlüler kahvaltıda ne yiyor?

İşe başlamadan önce egzersiz, meditasyon ve Instagram fotoğraflarına layık bir kahvaltı yapabiliyor musunuz? Cevabınız hayırsa ünlü dergilerin sayfalarında yer almanız zor.

26.09.2017Hayat
Irma ezdi geçti

Irma ezdi geçti

ABD’nin Florida eyaletinde etkili olan ve kuzeybatıya doğru ilerleyen Irma Kasırgası’nın şiddeti birinci kategoriye düştü.

11.09.2017Dünya
Milyon dolarlık girişimcilerin sabah alışkanlıkları

Milyon dolarlık girişimcilerin sabah alışkanlıkları

Kimi sabah altıda uyanıp meditasyon yapıyor kimi ise sabahın dördünde maillerini kontrol ederek güne başlıyor. İşte dünyanın en ünlü girişimcilerinin sabah alışkanlıkları...

6.09.2017Kobi
Laboratuvarda yüzde 100 gerçek et üretildi

Laboratuvarda yüzde 100 gerçek et üretildi

Memphis Meats adlı şirketin laboratuvar ortamında orjinaliyle tamamen aynı tadı veren dana, tavuk ve ördek eti üretmeyi başardığı öğrenildi.

4.09.2017Dünya
Bill Gates de Instagram hesabı açtı

Bill Gates de Instagram hesabı açtı!

Milyarder hayırsever Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Instagram'a katıldı. Gates'i şu anda 176 bin takipçisi bulunuyor.

14.08.2017Teknoloji
Girişimci olunmaz doğulur

Girişimci olunmaz doğulur!

Genç yaşında ‘seri girişimci’ unvanını alan Hakan Baş’a göre girişimci olunmaz doğulur. Baş, “Bence girişimcilik genlerde olması gereken karakter gerektiriyor. Eğer karakterde bu ‘delilik’ varsa yetiler öğrenilerek edinilebilir diye düşünüyorum. Girişimcilikte en önemli motivasyon da başarma arzusu” diye konuşuyor.

6.07.2017Ekonomi
Dünyanın en otantik 7 oteli

Dünyanın en otantik 7 oteli

Hayalinizde bir tatil var ama tanımlayamıyorsunuz… Bütçenizi belirlemek istiyorsunuz ama otele karar veremediniz. Kriterleriniz lüks, konforlu ve otantik bir otel… Bu listemiz tam da size göre… İşte Türkiye’den de bir otelin olduğu dünyanın en lüks ve en otantik 7 oteli…

8.06.2017Seyahat
Toskana keyfi

Toskana keyfi

OCAK ayında görevi Trump’a devreden eski ABD Başkanı Barack Obama ile eşi Michelle Obama tatile doymuyorlar.

23.05.2017Dünya
Stephen Hawkingten dünyayı şaşırtan karar: Uzaya fırlatılacak

Stephen Hawking'ten dünyayı şaşırtan karar: Uzaya fırlatılacak!

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, milyarder işadamı Richard Branson'ın kendisine uzay yolculuğu teklifinde bulunduğunu açıkladı. Teklifi kabul ettiğini belirten Hawking, uzaya gidecek.

21.03.2017Teknoloji
Stephen Hawking uzaya gidiyor

Stephen Hawking uzaya gidiyor

Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, iş adamı Richard Branson'ın uzay aracıyla seyahat edeceğini açıkladı.

20.03.2017Hayat
Girişimci gençler toplanın Aklınızdaki soruların cevabı bu röportajda

Girişimci gençler toplanın! Aklınızdaki soruların cevabı bu röportajda!

Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül’le Türkiye’de girişimciliğin bugünü ve genç girişimcilerle gelecekte alacağı şekil hakkında konuştuk.

20.03.2017Kampüs
Parasını ödediler, Aya gidiyorlar

Parasını ödediler, Ay'a gidiyorlar!

ABD'li uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX, parasını ödeyen iki kişiyi 2018 yılının sonuna doğru Ay'a göndereceğini açıkladı.

28.02.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Muhtar Kent’in vedası

Kadınların önünü açan lider

9.12.2018

Derin bir nefes alın ve gözlerinizi kapayın...

Kulaklığınızı takın, kabin eğlence sistemindeki ‘meditasyon’ kanalını seçin. 10 bin metrede gözlerinizi kapatın. Tüm dertlerinizi yüksek irtifada bırakacaksınız...

26.11.2018

En çılgın yolcu salonu

Şezlonga uzandınız. Güneşlenerek uçağınızı bekliyorsunuz. Bu hayal, Barbados Grantley Adams Uluslararası Havalimanı’nda gerçek oluyor. Virgin Atlantic Havayolları, deniz kenarındaki havalimanının kumsalına ‘özel yolcu salonu’ açıyor.

10.07.2017