EKSTRA
MENÜ

Restoranlar

Restoranlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Restoranlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.851 Restoranlar haberi bulunmuştur.

Lokanta veya restoran, ücret karşılığında müşterilere yemek ve içecek hazırlanıp servis edilen yer. Çoğunlukla büyük bir yemek salonu ve mutfaktan meydana gelir.

Lokantalar çoğunlukla özel mülktür. Yemekler genelde lokantada sunulur ve yenir ama paket servisi ve evlere servisi olan lokantalar da vardır. Lokantalar görünümlerine ve sundukları yemek çeşitlerine göre farklılık gösterir. Bazı lokantalar sundukları yöresel mutfaklarla, bazıları da servis anlayışlarıyla farklılık yaratırlar.

Restoranlar Haberleri

Aşçılık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Aşçılık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Aşçılık bölümü bir önlisans eğitim programıdır. Bu bölümün ana amacı yemek kültürünü iyi bir şekilde öğrenmek ve bunu icra etmektedir. Bu bölümden mezun olan kişiler çeşitli alanlarda rahat bir şekilde çalışabilirler. Sizler için aşçılık bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Almanyada koronavirüs kısıtlamalarının süresi uzatıldı

Almanya'da koronavirüs kısıtlamalarının süresi uzatıldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarının 20 Aralık'a kadar devam edeceğini ancak gerektiğinde bunun ocak ayı başına kadar uzatılabileceğini söyledi.

25.11.2020Dünya
AVMde Yerde Yemek, Restoranda Yemekten Daha Riskli

AVM'de Yerde Yemek, Restoranda Yemekten Daha Riskli!

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, restoran ve lokantaların önlerinde yere çökerek yemek yenmesinin, koronavirüs bulaşı açısından restoranlarda yemekten daha riskli olduğunu söyledi.

25.11.2020İyi Yaşam
Kadın turist, polislere zor anlar yaşattı

Kadın turist, polislere zor anlar yaşattı!

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde maske ve sigara denetimleri devam ediyor. İstiklal Caddesi'ne çıkan vatandaşlar genelde maske ve sigara yasağına uyarken, çoğu yabancı turistin bu kurala uymadığı görüldü. Bazı turistler ise polisle tartışarak zor anlar yaşattı. Polis ekipleri, pasaportunun yanında olmadığını söyleyen kadın turiste uzun süre laf anlatmaya çalıştı.

24.11.2020Gündem
Kemal Başar: Tiyatroyu ticaret diye yapamazsın

Kemal Başar: Tiyatroyu ticaret diye yapamazsın

Sadece Türkiye’de değil, yurt dışında birçok ülkede yaptığı yönetmenliğiyle de başarısı alkışlanan, klasik oyunları bile çıta yükseltip, farklı bakışıyla sahneleyerek dikkatleri çeken, sezonda, sahnelerde ‘Helikopter’i uçuran, Tiyatro Keyfi’nin sahibi, Kemal Başar ile; yönetmenliğini, tiyatroyu, sanatı, hayatı konuştuk. Tiyatronun ‘T’ sinden girdik, ‘O’sundan çıktık. Sonuç mu? E, buyrun o zaman?

24.11.2020Keyif
Kafe ve restoran çalışma saatleri: Hafta içi kafeler ve restoranlar açık mı, kapalı mı

Kafe ve restoran çalışma saatleri: Hafta içi kafeler ve restoranlar açık mı, kapalı mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar ile ilgili açıklamalar yapıldı. İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgeye göre, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye yönelik yeni tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20.00'den geçerli olacak şekilde uygulanmaya başlandı. Peki, hafta içi kafeler ve restoranlar açık mı, kapalı mı?

24.11.2020Gündem
Restoranlar kapalı mı Lokantalar ve restoranlar açık mı

Restoranlar kapalı mı? Lokantalar ve restoranlar açık mı?

Restoranlar ve lokantalar açık mı ve saat kaça kadar açık sorusu pek çok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle yalnızca paket servis yapabilecek olan restoranlar ve lokantalar için detaylar belli oldu. Peki, lokantalar ve restoranlar saat kaça kadar açık olacak ve paket servis ne zamana kadar yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

24.11.2020Gündem
Yemekleriyle Damak Isırtan Paket Servis Restoranlar

Yemekleriyle Damak Isırtan Paket Servis Restoranlar

Covid-19 salgınının yoğunlaştığı bugünlerde tedbiri elden bırakmamaya ve güvenliğimizi, sağlığımızı korumaya devam ediyoruz. Bu kapsamda sizler için birbirinden leziz yemekler pişiren ve paket servisiyle öne çıkan restoranları listeledik...

Son dakika haberler: Çinden inanılmaz adım Tüm dünyada uygulansın çağrısı yaptılar

Son dakika haberler: Çin'den inanılmaz adım! Tüm dünyada uygulansın çağrısı yaptılar

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, uluslararası seyahatleri açmak için QR kodlarını kullanacak "küresel bir mekanizma" çağrısında bulundu. Tüm dünya için uygulansın dediği adımda sağlık durumları görülebilecek.

23.11.2020Ekonomi
İstiklal Caddesinde yoğunluk Büfe önlerinde kuyruk oluştu...

İstiklal Caddesi'nde yoğunluk! Büfe önlerinde kuyruk oluştu...

SOKAĞA çıkma kısıtlamasının saat 10.00'da sona ermesiyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi eski yoğunluğuna döndü. Vatandaşlar maske takma yasağına genelde uyarken bazı turistlerin bu kurala uymadığı görüldü.

22.11.2020Gündem
İngiltereden flaş karar

İngiltere'den flaş karar

İngiltere Başbakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelindeki mevcut sokağa çıkma kısıtlamalarının 2 Aralık'ta sona ermesinin ardından bölgesel kısıtlamaların uygulanmasını öngören üç aşamalı sisteme geri dönüleceğini açıkladı.

22.11.2020Dünya
İstanbul’da koronavirüs denetimleri; restoranlar paket servise geçti

İstanbul’da koronavirüs denetimleri; restoranlar paket servise geçti

İstanbul Esenler’de 65 yaş ve üzerindekilerin sokağa çıkmasının 10-13.00 saatleri ile 20 yaş ve altındakilerin dışarı çıkabilecekleri 13.00-16.00 saatleri arasında çocuklar, gençler ve yaşlıların tedbirlere uyup uymadıkları kontrol edildi. Ayrıca, zabıta ekipleri restoran ve kafeleri gezerek paket ile gel-al servise geçip geçmediklerini denetledi.

21.11.2020Gündem
Taksimde restoranların önü doldu taştı

Taksim'de restoranların önü doldu taştı

Yeni kısıtlamalar kapsamında restoranlar içeriye müşteri almayıp sadece gel al ve paket servisi yaparak hizmet veriyor. Taksim Meydanı'ndaki lokantadan yiyecek alanlar büfelerin önünden ayrılmayıp yemeklerini sokakta ve yere çökerek yerken kalabalık oluşturdu.

21.11.2020Haber
Koronavirüs kısıtlaması nasıl olacak Uygulamadan kimler muaf

Koronavirüs kısıtlaması nasıl olacak? Uygulamadan kimler muaf?

Koronavirüs önlemleri dün akşam saat 20'de Alışveriş Merkezi, market ve restoranlar için başladı. Sokağa çıkma kısıtlaması ise bu akşam başlıyor. Peki kısıtlamalar nasıl olacak, sokağa çıkma yasağından kimler muaf? Ayrıntıları CNN TÜRK Ankara muhabiri Sena Alkan aktardı.

21.11.2020Haber
Bugün lokantalar restoranlar açık mı Restoran ve lokanta çalışma saatleri açıklandı

Bugün lokantalar restoranlar açık mı? Restoran ve lokanta çalışma saatleri açıklandı

Restoranlar açık mı sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Restoranlar ve lokantalar için çalışma saatleri, Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla belirli koşullara tabi olacak. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge kapsamında gün içerisinde belirli saatlerde paket servis yapabilecek olan restoranlar, yine belirli saatler içerisinde gel al imkanını müşterilerine sunabilecek. Peki, bugün restoranlar, lokantalar açık mı? İşte, restoran ve lokanta çalışma saatleri hakkında detaylı bilgiler

21.11.2020Gündem
Kafa karışıklığına karşı madde madde yeni yasaklar

Kafa karışıklığına karşı madde madde yeni yasaklar

Son getirilen pandemi kısıtlamaları vatandaşın kafasını karıştırdı. Yasakların kimleri ve neleri kapsadığı konusunda soru işaretleri oluşunca İçişleri Bakanlığı yeni tedbirlerle ilgili detayları internet sitesinden paylaştı. İşte madde madde yeni COVID-19 kısıtlamaları:

21.11.2020Gündem
Önlemlere rağmen sayı bir milyona yaklaştı

Önlemlere rağmen sayı bir milyona yaklaştı

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü verilerine göre, ilk vakanın çıktığı günden bugüne tespit edilen sayı 879 bin 564 olarak açıklandı. Son 24 saat içinde 23 bin 648 yeni vaka tespit edildi.

20.11.2020Avrupa
Restoranlar ve kafeler ne zaman, saat kaçta kapanacak

Restoranlar ve kafeler ne zaman, saat kaçta kapanacak?

Korona virüsle mücadele kapsamında yeni önlemler alındı, bunlardan biri de restoranlar ve kafelerle ilgili. Yeni İçişleri Bakanlığı genelge ile kafe ve restoranlara da düzenleme getirildi. Peki restoranlar ve kafeler kapandı mı? Kafeler ve restoranlar ne zaman, saat kaçta kapanacak? İşte restoran ve kafelerin durumu…

20.11.2020Gündem
TOBB üyeleri Cumhurbaşkanı Erdoğana beklenti ve taleplerini iletti... İş dünyasından istikrar vurgusu

TOBB üyeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a beklenti ve taleplerini iletti... İş dünyasından istikrar vurgusu

TOBB’da önceki gün ekonomi yönetimi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la bir araya gelen TOBB’a bağlı oda başkanları, yeni dönemden beklentilerini anlattı. Talepler arasında finansal istikrar ve fiyat istikrarının sağlanması, kurun öngörülebilir olması, matrah ve stok affının tekrar değerlendirilmesi ve başta restoranlar olmak üzere zordaki işletmelere kira yardımı yapılması da yer aldı.

20.11.2020Ekonomi
AVMlerdeki kafe ve restoranlar kısıtlama kapsamında mı

AVM'lerdeki kafe ve restoranlar kısıtlama kapsamında mı?

AVM içindeki kafe, restoran ve lokantalar da İçişleri Bakanlığının Kovid-19 genelgesi kapsamında, 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel­-al" şeklinde hizmet verecek.

19.11.2020Gündem
Alanyada Gülüklü çorba servis eden restoranlar lezzet haritasında yerini alıyor

Alanya'da Gülüklü çorba servis eden restoranlar lezzet haritasında yerini alıyor

Alanya’nın tescilli lezzeti olan Gülüklü çorbayı geleneksel tarife sadık kalarak hazırlayan işletmelerin ’Tescilli Lezzet Noktası’ olarak belirlenmesi çalışmaları devam ediyor.

Ukrayna hem vaka hem de ölüm sayısında rekor kırdı

Ukrayna hem vaka hem de ölüm sayısında rekor kırdı!

Ukrayna'da son 24 saatte 13 bin 357 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) görülmesiyle salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka kayıtlara geçti.

19.11.2020Dizi İzle
Şehirler arası seyahat kısıtlaması olacak mı Önemli açıklama...

Şehirler arası seyahat kısıtlaması olacak mı? Önemli açıklama...

Koronavirüs önlemleri kapsamında yeni kısıtlama kararları hayata geçirilirken, şehirler arası seyahat kısıtlamasının da olup olmayacağı merak konusu olurken Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’dan konu ile ilgili açıklama geldi. İlhan açıklamasında ‘Şu anda böyle bir dolaşım riski söz konusu olmadığı için iller arası kısıtlamaya şu an için gereksinim yok gibi görünüyor. Rakamlar çok artar 5 bin küsuru geçersek tabi ki böyle bir kısıtlama da gelebilir’ dedi.

19.11.2020Gündem
Restoranlar ne zaman paket servise geçecek Lokanta ve restoran yasakları ne zaman başlıyor İşte ayrıntılar

Restoranlar ne zaman paket servise geçecek? Lokanta ve restoran yasakları ne zaman başlıyor? İşte ayrıntılar

İçişleri Bakanlığınca Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda yeni Kovid-19 tedbirlerinin uygulanması için valiliklere genelge gönderildi. Genelgede lokanta ve restoran gibi işletmeler için de bir takım tedbirlerin alındığı görülüyor. Genelgeye göre restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri sadece paket servis veya 'gel­-al' hizmeti verecek şekilde açık olabilecek. Peki, restoranlar ne zaman paket servise geçecek?

19.11.2020Gündem
İşte saat saat yeni kurallar

İşte saat saat yeni kurallar

Koronavirüste artan vakalara karşı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni yasaklarla ilgili detaylar netleşti. İçişleri Bakanlığı tüm valiliklere genelge gönderdi. İşte 65 yaş üstünden 20 yaş altına, lokantalardan sinemalara, hafta sonundan özel araçla seyahate kadar yarın saat 20.00’den itibaren geçerli olacak tedbirler...

19.11.2020Gündem

Restoran, lokanta, pastane, kafeler kapanacak mı? Kafe ve restoranlar için yeni genelge

Restoran, lokanta ve kafelerin çalışma saatleriyle ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda yeni Kovid-19 tedbirleri uygulanması için valiliklere genelge gönderdi. Genelgede yer alan maddelerden biri de kafeler ve restoranlarla ilgili. 20 Kasım Cuma günü başlayacak olan düzenlemeye göre bu işletmeler gel-al hizmeti verecek. Peki, restoran, lokanta, pastane, kafeler kapanacak mı?

18.11.2020Gündem
Son dakika haberi... AVMlerdeki kafe ve restoranlar kapanacak mı İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi...

Son dakika haberi... AVM'lerdeki kafe ve restoranlar kapanacak mı? İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi...

Son dakika haberi..Alışveriş merkezi (AVM) içindeki kafe, restoran ve lokantalar da İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) genelgesi kapsamında, 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel­-al" şeklinde hizmet verecek. Tedbirler kapsamında AVM'lerde yemek için kullanılan masalardaki oturma düzenleri de kaldırılacak.

18.11.2020Gündem
Ukraynada en yüksek günlük koronavirüs ölüm sayısı

Ukrayna'da en yüksek günlük koronavirüs ölüm sayısı!

Ukrayna'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 256 kişinin hayatını kaybetmesiyle salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük ölüm kayıtlara geçti.

18.11.2020Dünya
Dünyada keşfedilmeyi bekleyen alışveriş caddeleri

Dünyada keşfedilmeyi bekleyen alışveriş caddeleri

Gezginler arasında sadece alışveriş yapmak için bile seyahate çıkanlar var. Peki alışverişin kalbinin attığı ve dünyanın en ünlü markalarına da ev sahipliği yapan keşfedilmeyi bekleyen yerler nereler? İşte detaylar…

18.11.2020Gezi
Restoranlarda paket servis dönemi

Restoranlarda paket servis dönemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Buna göre, restoran ve kafelerde paket sistemine geçilecek. Sayıları 100 bini bulan kıraathaneler bir süre kapalı kalacak. Alışveriş merkezleri, market ve kuaförlerin çalışma saatleri ise 10.00 ile 20.00 arasında olacak.

18.11.2020Ekonomi
Geleneksel Lezzetleriyle Öne Çıkan Restoranlar

Geleneksel Lezzetleriyle Öne Çıkan Restoranlar

Türk mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerinden vazgeçemiyor, bu yemekleri layıkıyla tüketmek istiyorsanız işte İstanbul’da geleneksel tatları en iyi şekilde sunan restoranlardan örnekler;

Denizlideki dev horoz heykeline ziyaretçi akını

Denizli'deki dev horoz heykeline ziyaretçi akını

Türkiye'nin en büyük tematik parkları arasında yer alan Denizli Seyir Tepesi Şehir Ormanı'nda bulunan, 26 ton demir kullanılarak inşa edilen 27 metre uzunluğundaki dev horoz heykeli, ziyaretçi akınına uğruyor.

16.11.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Çare tükenmez

Mekanlar kapandı, ev partileri bitti, peki partici gençlikte çareler tükenir mi? Asla!

26.11.2020

Bir türlü akıllanmıyoruz

EN başta maskeyle ilgili bir tereddüt olsa da; sonradan anladık ki en önemli tedbirlerin başında geliyor.

25.11.2020

Bireysel özveri şart

Tüm dünyada vaka sayıları kritik eşiği aşarken, Türkiye’de de günlük hasta sayısı yeniden 6 binin üzerine çıktı. Artık kritik eşikteyiz. Toparlanamazsak tünelin sonu karanlık! Umutlar aşının bir an önce çıkmasına ve geçtiğimiz hafta sonu yeniden uygulanmaya başlanan kısıtlamaların işe yarayacak olmasına bağlı. Kısıtlamaların vaka sayılarını düşürmede ne kadar başarılı olacağı ise 7-10 gün içinde belli olacak. Kısmi yasakların ilk 3 günü nasıl geçti? Nerede yanlışlar yaptık? Uzmanlar değerlendirdi.

24.11.2020

390 TL’ye yasak delinir

Otellere dikkat edelim, restoranlarına dışarıdan müşteri alıp otel misafiriymiş gibi gösterebilirler demiştim.

24.11.2020

Çoktan hak edilmiş bir ödül

PANDEMİ, sonra İzmir depremi, fırsat bulup yazamadım.

22.11.2020

‘Restoranlar Evde’ ve hatırlattıkları

‘Restoranlar Evde’, geliri pandemiden zarar gören sektöre dağıtılmak için hazırlanmış bir kitap. 38 yazar ve 100 tarifin olduğu kitabın umut veren yanı, hatırlattığı kayıp yemeklerimiz ve bu konudaki ortak duyarlılığımız…

22.11.2020

Pes etmek yok

Restoran sektörü yine pandemi koşulları gereği bugüne dek deneyimlenmeyen çok zor bir süreçten daha geçiyor. Belki bir kısmı daha kapanmak zorunda kalacak. Ve sanıyorum bu süreçte sektör büyük ölçüde yeniden şekillenecek.

21.11.2020

Sektör diyor ki: Toplu bir kapama olmalıydı

Yeme-içme sektörü bugünden itibaren sadece paket servisine açık. Yani aslında ikinci kez ‘kapandılar’. İlk kapanma olduğunda yine sektöre kulak verip onların görüşlerini aktarmıştım. Şimdi bu ikinci kapanma vesilesiyle söz yine onlarda...

21.11.2020

Kısıtlamalar başlıyor

Tüm dünyada vaka sayıları kritik eşiği aşarken, Türkiye’de de kısıtlamalar yeniden başlıyor. Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altına belirli saatlerde, hafta sonları saat 20.00’den sonra da hepimize dışarı çıkmak yasak. Ancak bu “Madem dışarı çıkamıyoruz, evde partileriz” demek değil! Akşam çayına komşuya, maç izlemeye arkadaşınıza, doğum günü partisi için akrabanıza gitmeyeceksiniz. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü uyarıyor! Aksi daha geniş kısıtlamalar demek.

20.11.2020

Kapalı hastaneler açılsın, kapasite yaratılsın

Koronavirüs salgınını ya da artık ezberlenen şekliyle Covid-19 Pandemisi yazmak benim için de, okuyucu için de sıkıntılı bir hal.

19.11.2020

Restoranlar tekrar kapanacak iddiası

Bırakın restoranları, bu gidişle sokağa çıkma yasakları bile geri gelirse kimse şaşırmasın. Tedbiri elden bıraktığımız, kurallara uymadığımız için kendimiz edip kendimiz buluyoruz.

18.11.2020

Karantinamızı uygulamazsak yeni tedbirler gelecek

OSMAN Müftüoğlu hoca bile son günlerdeki vaka artışından endişeliyse ve “Ben bile kaygılıyım” diyorsa, durup bir kez daha düşünmek gerekir.

17.11.2020

Güzel söyler Deniz Seki

Ahmet Kaya şarkılarını söylemek kolay iş değil. Dinleyenin yüreğini titretmek lazım, herkesin harcı değil.

17.11.2020

Antakya'dan dünyaya açılan lezzet: Künefe

Kökeni Suriye ve Lübnan’a dayanan künefe tatlısı, gastronomi kentlerimizden biri olan Hatay’ın meşhur lezzetlerinden. Hatay’ın coğrafi işaret tescil belgeli tatlısıdır Antakya künefesi. Çıtır çıtır kadayıfa bol şerbet dökülmesiyle tüketilen bu lezzet, dünyada peynirle yapılan ilk tatlıdır. “Kaliteli künefe, uzayıp giden peynirinden belli olur” derler…

16.11.2020