EKSTRA
MENÜ

Ren Nehri

Ren Nehri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ren Nehri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 354 Ren Nehri haberi bulunmuştur.

Ren Nehri Haberleri

Dünyanın En Uzun Nehri Hangisidir Ve Nerededir Dünyanın En Uzun Nehirleri Ve Uzunlukları

Dünyanın En Uzun Nehri Hangisidir Ve Nerededir? Dünyanın En Uzun Nehirleri Ve Uzunlukları

 Özellikle pek çok bireyin coğrafya kitaplarında karşılaştıkları ortak sorulardan birsi de en uzun nehir hakkında olmaktadır. Yapılan son araştırmalara göre dünya üzerinde bulunana en uzun nehir konusunda bir açıklık getirilmiştir. Bu nedenler bireylerin aklına sık sık gelen Dünyanın en uzun nehri hangisidir ve nerededir? Dünyanın en uzun nehirleri ve uzunlukları gibi soruların cevabını bulmak mümkündür. İşte tüm merak edilen detayları sizler için derledik.

25.02.2021Araştırma
Ren Nehri’nde bulunan Ahmet’in cenaze namazı kılındı

Ren Nehri’nde bulunan Ahmet’in cenaze namazı kılındı

Almanya’nın Neuss kentinde nehirde ölü bulunan Türkiye’nin Köln Başkonsoluğu şoförünün oğlu Ahmet Kıranlıoğlu’nun cenaze namazı kılındı.

5.01.2021Avrupa
Ahmet’ten 3 gün sonra kötü haber... Gencin cesedi...

Ahmet’ten 3 gün sonra kötü haber... Gencin cesedi...

Türkiye’nin Köln Başkonsolosluğu şoförünün 3 gündür kaybolan oğlu Ahmet Kiranlioğlu’nun (25) cesedi Düsseldorf yakınlarındaki Neuss kentinde Ren Nehri’nde bulundu.

4.01.2021Avrupa
Türkiyenin Köln Başkonsolosu şoförünün oğlu nehirde ölü olarak bulundu

Türkiye'nin Köln Başkonsolosu şoförünün oğlu nehirde ölü olarak bulundu

Türkiye'nin Köln Başkonsolosu şoförünün oğlu olduğu belirtilen ve 3 gündür kayıp olan Ahmet Kiranlioğlu, Düsseldorf yakınlarındaki Neuss kentinde ölü olarak bulundu.

4.01.2021Dünya
Asma kilitleriyle ünlü aşıklar köprüsü: Hohenzollern

Asma kilitleriyle ünlü aşıklar köprüsü: Hohenzollern

 Almanya'nın Köln kentinin sembollerinden olan Hohenzollern Köprüsü, parmaklıklarına asılı onbinlerce asma kilit ile de ünlü.

27.11.2020Seyahat
Erkan Zorlu, Troisdorf Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Erkan Zorlu, Troisdorf Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Almanya’nın 75 bin nüfuslu Troisdorf kentinde ilk kez Türkiye kökenli biri belediye başkan yardımcısı seçildi.

25.11.2020Avrupa
Almanyanın asla fethedilmeyen Bürresheim Kalesi

Almanya'nın asla fethedilmeyen Bürresheim Kalesi

Almanya'nın Mayen kentinin kuzeybatısında, Ren Nehri'nin küçük kollarından birindeki bir kayanın üzerine kurulu olan Bürresheim Kalesi Orta Çağ'dan bu yana varlığını sürdürüyor.

20.11.2020Seyahat
Almanya’nın en büyük karnavalına koronavirüs iptali

Almanya’nın en büyük karnavalına koronavirüs iptali

Almanya’da Ren Nehri'nin geçtiği şehirlerde ‘bereket’ için her yıl yapılan karnaval yürüyüşü Mülheim şehrinden sonra Köln-Zollstock'ta da koronavirüs (Covid-19) nedeniyle iptal edildi. Karanavalın 2021 yılı içerisinde yapılması planlanıyordu.

30.08.2020Dünya
Ren Nehri’nde boğulan anne ve oğlu Muş’ta toprağa verildi

Ren Nehri’nde boğulan anne ve oğlu Muş’ta toprağa verildi

Almanya’nın Trebur kasabasında, Ren Nehri’ne düşen oğlunu kurtarmak isterken akıntıya kapılıp yaşamını yitiren anne ile oğlu Muş’un Hasköy ilçesinde toprağa verildi.

2.07.2020Avrupa
Gülhan ve Mehmet Erol’un cenazeleri Türkiye’ye gönderildi

Gülhan ve Mehmet Erol’un cenazeleri Türkiye’ye gönderildi

Ren Nehri’nde boğularak hayatlarını kaybeden 30 yaşındaki Gülhan Erol ve 5 yaşındaki oğlu Mehmet Erol’un cenazeleri Almanya’nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Trebur kasabasında kılınan cenaze namazının ardından Türkiye’ye gönderildi.

30.06.2020Avrupa
Mehmet’i kurtarmak için suya atladı ama...

Mehmet’i kurtarmak için suya atladı ama...

Almanya’da Ren Nehri’ne düşen 5 yaşındaki oğlu Mehmet’i bulmak için suya atlayan 30 yaşındaki Gülhan Erol da akıntıya kapıldı. Nehirde yapılan yaklaşık bir saatlik araştırma sonucunda genç kadınla oğlunun cansız bedenine ulaşıldı.

29.06.2020Avrupa
Son dakika haberi... FETÖcü Zekeriya Öz villada mı saklanıyor “Abi o vatan hainini görsek önce biz hallederiz”

Son dakika haberi... FETÖ'cü Zekeriya Öz villada mı saklanıyor? “Abi o vatan hainini görsek önce biz hallederiz!”

Hürriyet, firari eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün yumruklandığı iddia edilen Almanya’nın Mannheim kentinde söylentilerin peşine düştü. FETÖ’nün Almanya’daki merkez üssü gibi olan Mannheim’da yumruk iddiası şehir efsanesine dönmüş... Konuştuğumuz Türkler, firari Zekeriya Öz’ün buraya geldiğini, yumruk yediğini duyduklarını ancak kendi gözleriyle görmediklerini söylüyor ve hemen ardından da ekliyor: “Abi o vatan hainini görsek önce biz hallederiz!”

28.06.2020Gündem
Ren Nehri nerede Nereden doğar ve nereye dökülür Ren Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Ren Nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Ren Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Ren nehri dünya çapında bilinen en önemli nehirler arasında gelmektedir. Belgesellerde ya da filmlerde de karşılaşılan bu nehir konusunda, farklı amaçlar doğrultusunda pek çok kişi bilgi almaya çalışıyor. Peki, Ren nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Ren nehrinin özellikleri ve uzunluğu hakkında bilgiler.

7.06.2020Seyahat
Son dakika: İşte firari Zekeriya Özün Almanyada kaldığı iddia edilen o villa DHA görüntüledi…

Son dakika: İşte firari Zekeriya Öz'ün Almanya'da kaldığı iddia edilen o villa! DHA görüntüledi…

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye'den kaçan FETÖ'cü firari eski savcı Zekeriya Öz'ün Almanya'nın Speyer kentindeki Ren Nehri yanındaki kaldığı ileri sürülen lüks villayı Demirören Haber Ajansı (DHA) görüntüledi. Firari Öz'ün kaldığı iddia edilen sitede alınan yüksek güvenlik önlemleri dikkat çekerken, kentte yaşayan Türk vatandaşları duruma tepki gösterdi.

31.05.2020Gündem
Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim

Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim!

İsviçre’nin Fransa-Almanya sınırındaki Basel yılda bir kez sıradışı bir olayı yaşar. Bu yıl 1 Mart’a rastlayan ritüelin adı Morgenstreich. Basel’deki en eski kilisenin çanı dört kez çaldığında çevredeki tüm ışıklar söner. Özel kostümlü bando, Fasnacht’ın (karnavalın) başladığını ilan eden ezgiyi çalar. 72 saat sürecek bu özel karnaval şehrin özgün karakterini sergilemesi açısından önemlidir. Dünyanın en büyük sanat fuarı Art Basel (bu yıl 18-21 Haziran) ile tanınan şehrin halkına göre, Fasnacht yılın en güzel üç günüdür.

1.03.2020Seyahat
Hanau’yu unutmadılar

Hanau’yu unutmadılar

Almanya sokaklarını renklendiren karnaval devam ederken Rosenmontag geçitlerinde, Hanau’da düzenlenen ırkçı saldırı da protesto edildi.

25.02.2020Avrupa
Köln’de bomba paniği Tren seferleri durduruldu, bölgede tahliye başladı...

Köln’de bomba paniği! Tren seferleri durduruldu, bölgede tahliye başladı...

Almanya’nın Köln kentindeki ana tren garı yakınlarından geçen Ren Nehri kıyısında İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma patlamamış bomba bulundu. Bomba imha ekibi sabah saat 09.00’da çalışmalarına başlarken, polis ise güvenlik önlemleri aldı.

21.01.2020Avrupa
Sadece Düsseldorf’ta 1 milyon izmarit yere atılıyor

Sadece Düsseldorf’ta 1 milyon izmarit yere atılıyor

RhineCleanUp girişiminin verilerine göre sadece Düsseldorf’a günde yaklaşık bir milyon sigara izmariti yere atılıyor. Girişim, ‘İzmarit Toplama Günü’nde kent merkezi ile Ren Nehri ve çevresinde sigara izmariti topladı.

9.08.2019Avrupa
Öğrencilerin özdisiplini öğrenmelerini istiyoruz

Öğrencilerin özdisiplini öğrenmelerini istiyoruz

İstanbul Alman Lisesi, “Alman ve İsviçre Okulu” olarak 1868’de kuruldu. İstanbul’un Beyoğlu’ndaki okul binası 1896’da yapıldı. Okul, Alman yurt dışı okulları arasında, kültürel bağlamda “karşılaşma okulu” olarak faaliyet gösteriyor.

19.05.2019Eğitim
Her şeyin başı merak

Her şeyin başı merak

Kanal D’nin sevilen programı “Ayhan Sicimoğlu ile Renkler”, bugün yayınlanacak bölümünde Adriyatik kıyıları boyunca uzanan Puglia’yı ekrana taşıyacak. Yıllardır ülkeleri mutfağından kültürüne farklı yönleriyle tanıtmaya devam eden Sicimoğlu, bu maceranın “merak” dürtüsüyle başladığını söylüyor.

7.04.2019Televizyon
Almanya’nın dördüncü büyük şehri: Köln

Almanya’nın dördüncü büyük şehri: Köln

Köln, Almanya’nın en büyük dördüncü şehri. Orta Çağ’dan günümüze kadar önemini ticaret merkezi olarak önemini koruyan Köln, aynı zamanda birçok tarihi eseri ve leziz yemekleri de bünyesinde barındırıyor. İşte Köln gezi rehberi…

11.03.2019Seyahat
THY, Berlin’den Adana ve Gaziantep’e direkt uçacak

THY, Berlin’den Adana ve Gaziantep’e direkt uçacak

Türk Hava Yolları (THY), Almanya'nın başkenti Berlin’den Adana ve Gaziantep’e direkt uçuşlara başlıyor.

6.03.2019Ekonomi
Almanyada ‘5. Mevsim’ karnaval geçidi

Almanya'da ‘5. Mevsim’ karnaval geçidi

Almanya'da, Ren Nehri'ne komşu şehirlerde ‘5. Mevsim’ olarak adlandırılan karnaval kutlamaları, Rosenmontag (Güller Pazartesisi) geçitleriyle devam ediyor.

5.03.2019Seyahat
300 ton şekerleme, 700 bin çikolata dağıtıldı

300 ton şekerleme, 700 bin çikolata dağıtıldı

Almanya’da, Ren Nehri’ne komşu şehirlerde ‘5. Mevsim’ olarak adlandırılan karnaval kutlamalarında ‘Rosenmontag’ (Gül Pazartesi) adı verilen büyük karnaval geçidi yapıldı. Özellikle Ren Havzası çevresinde yaşayan Katoliklere özgü bir gelenek olarak yaşatılan ve 11 Kasım’da başlayan karnavalın en önemli günü kabul edilen Rosenmontag için çeşitli kortejler düzenlendi.

5.03.2019Avrupa
‘5. Mevsim’, ‘Kadınlar Gecesi’yle başladı

‘5. Mevsim’, ‘Kadınlar Gecesi’yle başladı

Almanya’da Ren Nehri’nin geçtiği şehirlerde ‘5. Mevsim’ olarak adlandırılan karnaval dönemi etkinlikleri ‘Kadınlar Gecesi’ ile başladı.

28.02.2019Avrupa
Tarih barındıran muhteşem doğasıyla Vosges Dağları

Tarih barındıran muhteşem doğasıyla Vosges Dağları

Vosges Dağları, Fransa'nın doğusunda yer alan, yeşilin her tonunu, etkileyici görünümlü vadileri bünyesinde barındıran bir dağ sırası.

27.02.2019Seyahat
65 yaş üzerine 10 rota

65 yaş üzerine 10 rota

Fest Travel, Antonina Turizm, Setur, Jolly Tur, Tura Turizm, Gazella Tur, Pronto Tur, MNG Tur, Sacred7travel ve Coral Turizm’den isimlere tavsiyelerini sorduk. Sunduğu konfor sebebiyle listeye gemi ve tren seyahatleri ağırlığını koydu.

18.02.2019Seyahat
Okuma tarzımızı belirleyen kent

Okuma tarzımızı belirleyen kent

Almanya’nın Ren Nehri kıyısındaki Mainz kenti şarabı, katedrali ve Avrupa’yı matbaa ile tanıştıran Johannes Gutenberg’i ile ünlü. 1399-1468 yılları arasında bu kentte yaşamış olan Gutenberg’e adanmış bir müze var şehir merkezinde. Peki matbaayı icat ederek dünyada büyük değişimlere yol açan Gutenberg, yaşadığı kentte ne kadar iz bıraktı?

14.12.2018Seyahat
Su seviyesi düştü, akaryakıt krizi başladı

Su seviyesi düştü, akaryakıt krizi başladı

Almanya’da su seviyesi düşen Ren Nehri’nden tankerlerin dolu geçememesi nedeniyle petrol kıtlığı baş gösterdi.

28.11.2018Avrupa
Su seviyesi düştü akaryakıt krizi çıktı

Su seviyesi düştü akaryakıt krizi çıktı

Almanya’da tankerlerin, kurak geçen yaz nedeniyle su seviyesi düşen Ren Nehri’nden normal kapasitelerinin oldukça altında petrol ve gaz taşıyarak geçmesi nedeniyle petrol kıtlığı baş gösterdi.

28.11.2018Dünya
Düşük su seviyesi, akaryakıt krizine yol açtı

Düşük su seviyesi, akaryakıt krizine yol açtı

Almanya'da su seviyesi düşen Ren Nehri'nden tankerlerin dolu geçememesi nedeniyle petrol kıtlığı baş gösterdi.

28.11.2018Dünya
Almanya’da su seviyesi düştü, feribot seferleri durdu

Almanya’da su seviyesi düştü, feribot seferleri durdu

Almanya’nın Kuzey-Ren Vestfalya Eyaleti’nde Ren Nehri’ndeki su seviyesinin düşmesi sonucu feribot seferleri iptal edildi.

20.11.2018Avrupa
Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatlarını ve önemli haberlerini sizler için derledi. İşte detaylar...

18.11.2018Seyahat
Bir gemi gezisi  hakkında bilmeniz gerekenler

Bir gemi gezisi hakkında bilmeniz gerekenler

Bir gemi yolculuğunun en büyük avantajının bavul aç kapa derdi olmadan seyahat edebilmek olduğunu hepimiz biliyoruz. Farklı şehirleri kısa bir tatil boyunca keşfedebilmenin en kolay ve konforlu yolu da buradan geçiyor. Sürekli otel değiştirmeden, yollarda zaman kaybetmeden her sabah yeni bir kente ‘Günaydın’ diyebilirsiniz. Tam da zamanı olduğundan sizlere bu hafta gemi seyahatinde bilmeniz gerekenleri özetlemek istedim.

23.09.2018Seyahat
Volkanlarla ‘oynamak’

Volkanlarla ‘oynamak’!

En son patlamasını 5 - 6 bin yıl önce yaşayan, bu yaz UNESCO’nun dünya mirası listesine giren volkanik Puys Sıradağları’ndaki ‘Vulcania’ parkı interaktif oyunları, filmleri ve deneyleriyle genel olarak yeryüzü, özel olarak volkanlar üzerine düşündürürken eğlendiriyor.

5.09.2018Seyahat
Sular çekildi, bombalar göründü

Sular çekildi, bombalar göründü!

Almanya’da 40 dereceye ulaşan hava sıcaklıkları nehirler ve göllerdeki su seviyesini düşürdü, tarım alanları ile çimenlikleri kuruttu. Çekilen nehirlerde ikinci Dünya Savaşı’ndan kalma el bombaları, mayınlar ve patlayıcı maddeler bulundu. Meteoroloji sıcakların daha da artacağını duyurdu.

7.08.2018Avrupa
Avrupa yanıyor Son yılların en sıcak yazı

Avrupa yanıyor! Son yılların en sıcak yazı

İspanya'da sıcak hava yüzünden yaşamını yitirenlerin sayısı 3'e yükseldi. Almanya'da ise son yılların en sıcak ve kurak yaz mevsimi hayatı olumsuz etkiliyor. Sıcak hava dalgasının etkisi altındaki Portekiz'in başkenti Lizbon'da da 37 yıllık sıcaklık rekoru kırılırken, ülkenin güney bölgesinde çıkan orman yangınlarıyla mücadele de devam ediyor.

5.08.2018Dünya
Almanya’nın en eski kütüphanesi

Almanya’nın en eski kütüphanesi

Almanya’nın Köln kentindeki arkeologlar, milattan önce ikinci yüzyıldan kalma, ülkenin bilinen en eski kütüphanesini bulduklarını açıkladı.

3.08.2018Avrupa
Hollandada iki dinden görevliler ilk kez yağmur duasına çıktı

Hollanda'da iki dinden görevliler ilk kez yağmur duasına çıktı

Hollanda ve Belçika'da yaklaşık bir aydır hiç yağmur yağmayınca kuraklık, endişe verici boyutlara ulaştı. Hollanda'da ilk kez cami ve kilise görevlileri yağmur duasına çıktı.

23.07.2018Dünya
Romantizmin başkenti: Fransa

Romantizmin başkenti: Fransa

Fransa, romantizmin başkenti olarak da kabul edilen başkenti Paris olmak üzere, Avrupa'nın ve dünyanın başta gelen tarihi ve turistik ülkelerinden biridir. Şimdi, Fransa'nın gezilecek yerlerinden bazılarını tanıyalım...

9.07.2018Seyahat
Andersen’den masallar: Colmar

Andersen’den masallar: Colmar

Bir varmış, bir yokmuş. ‘Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde’ diyerek başlayan masallar, işte tam da burada yazılmaya başlanmışlar, Colmar’da!!! Nedense öyle bir imaj oluşmuş ki kafamda, sadece Colmar’a kışın gidilmelidir, kışın görülmesi gereken bir yerdir, her yer Noel babalı, kar taneli ve yeni yıl süslemeleriyle olmalıdır. Peki siz hiç Colmar’a baharda gittiniz mi? Colmar’ın o şekerimsi ruhunu baharda gördünüz mü? Colmar’ın o renkli sokaklarının, baharla birlikte nasıl uyandığını, baharın Colmar’a nasıl da yakıştığını tadabildiniz mi?

13.06.2018Seyahat
Dünyayı nehirlerden keşfet

Dünyayı nehirlerden keşfet

Mekong, Guadalqivir, Douro, Dinyeper, Volga, Ren, Yangtze, Tuna ve Mississipi…. Nehir turları dendiğinde ilk akla gelen, katılan seyahat severler için zihinlerinde derin izler bırakan unutulmaz keşiflerin adresleridir bu rotalar…

10.05.2018Seyahat
Dünyayı nehirlerden keşfet

Dünyayı nehirlerden keşfet

Nehir turları dendiğinde ilk akla gelen, Mekong, Guadalqivir, Douro, Dinyeper, Volga, Ren, Yangtze, Tuna ve Mississipi oluyor. Katılan seyahat severler için zihinlerinde derin izler bırakan unutulmaz keşiflerin adresleri bu rotalar…

10.05.2018Seyahat
Okuma tarzımızı belirleyen kent

Okuma tarzımızı belirleyen kent

Gutenberg matbaayı icat ederek dünyada büyük değişimlere yol açtı. İlk başlarda hoş karşılanan bu icadın zamanla 'yıkıcı' gücü ortaya çıktı. Ama bu büyük buluşu yapan adam hak ettiği ilgiyi görebildi mi? Mezarının üstüne kaldırım döşenmesi birçok şeyi açıklıyor... Peki Gutenberg yaşadığı kentte ne kadar iz bıraktı?

10.05.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Biz Galyalılar

Bazılarımız, Asterix’le doğrudan akraba ve bunu bilmek çok güzel.

29.01.2021

Göz kamaştıran Noel şehirleri: Strasburg ve Colmar

Aralık ayı gelince dünyanın dört bir yanında büyük bir coşku başlar. Bu coşkunun en büyük sebebi Christmas yani Noel zamanının gelmesi... Peki Noel zamanı nereye gitmeli? Sizin için iki güzel önerim var: Strasburg ve Colmar… İşte size renkli ve eğlenceli bir Noel için Strasburg ve Colmar gezi rehberi…

5.12.2019

Fransa’nın görkemli şehri: Strasbourg

Noel'in başkenti olarak bilinir Strasbourg… Aynı zamanda birçok nehrin kesiştiği noktada bulunan konumu sayesinde Avrupa'nın kalbi olma niteliğini de almış. Fransa'ya dâhil olmasına rağmen sınır komşusu olan Almanya'dan da birçok izler taşıyor. Şirin evleri, rönesans mimarisine sahip yapıları ve dar sokakları ile sizi Ortaçağ dönemine götüren bu kenti mutlaka keşfetmelisiniz. İşte Strasbourg hakkında bilgiler…

17.05.2019

Yeni yıl ruhuna hazır şehirler

2018’in bitmesine sayılı günler kala biz ne ara yıl bitti derken, yeni yıl ruhu şehirleri çoktan sardı ve sokaklarını süsledi. Avrupa’da Noel pazarlarının ışıltısı kasım ortasında başlıyor ve artık Noel tam anlamıyla başlamış durumda… Gelin Fransa’da Alsace rotasına çıkalım beraber… Asırlık ahşap iskeletli binalar arasında kurulan ışıl ışıl, oyuncaklı, renkli, kestane ve sıcak çikolata kokulu Noel pazarları, sizi yeni yıl ruhuna hazırlayacak…

28.12.2018

Andersen’den masallar: Colmar

Bir varmış, bir yokmuş. ‘Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde’ diyerek başlayan masallar, işte tam da burada yazılmaya başlanmışlar, Colmar’da!!! Nedense öyle bir imaj oluşmuş ki kafamda, sadece Colmar’a kışın gidilmelidir, kışın görülmesi gereken bir yerdir, her yer Noel babalı, kar taneli ve yeni yıl süslemeleriyle olmalıdır. Peki siz hiç Colmar’a baharda gittiniz mi? Colmar’ın o şekerimsi ruhunu baharda gördünüz mü? Colmar’ın o renkli sokaklarının, baharla birlikte nasıl uyandığını, baharın Colmar’a nasıl da yakıştığını tadabildiniz mi?

13.06.2018