EKSTRA
MENÜ

Rejim

Rejim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rejim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.439 Rejim haberi bulunmuştur.

Rejim Haberleri

Gerilimin fotoğrafı Suriye’de ABD, Rusya ve rejim aynı karede

Gerilimin fotoğrafı! Suriye’de ABD, Rusya ve rejim aynı karede

Dokuz yıldır süren Suriye iç savaşında, dün 3’üncü dünya savaşı senaryolarını akıllara getiren bir sahne yaşandı. Terör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Kamışlı kentinin doğusunda, rejim yanlısı siviller Amerikan zırhlı araç konvoyuna saldırdı. ABD askerlerinin ateş açması sonucu en az bir kişi öldü. Rejim ordusu ile Amerikalıların karşı karşıya gelmesi üzerine Rus askerleri bölgeye geldi.

13.02.2020Dünya
Askerimize zarar gelirse rejimi her yerde vururuz

Askerimize zarar gelirse rejimi her yerde vururuz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şam rejimini “Gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum” diye uyardı.Erdoğan, Moskova’ya “Anlaşmalara kimse uymuyor. Biz de artık lafa değil sahadaki gerçeklere bakarak hareket edeceğiz” mesajı verdi, ‘rejime saldırı malzemesi veren’ Suriyeli muhalif grupları da uyaran Cumhurbaşkanı, Meclis grup konuşmasında özetle şunları söyledi:

13.02.2020Gündem
Ankara’da ABD ile İdlib temasları

Ankara’da ABD ile İdlib temasları

SURİYE’de rejimin, 5 askerin şehit düştüğü saldırısının ardından Ankara’da yoğun bir ‘İdlib’ trafiği yaşandı.

13.02.2020Dünya
DEAŞ istihbarat satışı yapmış

DEAŞ istihbarat satışı yapmış

Mersin’de yakalanan DEAŞ’lı terörist Kuteybe Hammet’ten örgüt arşivi çıktı. Dosyadaki 4 bin isim arasında, 103 kişinin öldüğü Ankara Garı saldırısının sanığı Hacı Ali Durmaz da var. Hammet bilgileri açtıkları ofislerde topladıklarını ve yabancılara sattıklarını iddia etti.

13.02.2020Gündem
Son dakika haberi: MSB duyurdu: 55 Rejim unsuru etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MSB duyurdu: 55 Rejim unsuru etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib'de çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre bugün 55 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

12.02.2020Gündem
ABDden çok önemli İdlib açıklaması Türkiye ile yakından çalışıyoruz

ABD'den çok önemli İdlib açıklaması! 'Türkiye ile yakından çalışıyoruz'

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Christopher Robinson, İdlib'deki gerginliğe ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki olduğunu vurgulayarak, "Türkiye, Esed rejimi ve Rusya nedeniyle Suriye'de çok sayıda askerini kaybetti. Türkiye'nin endişelerini ciddiye alıyoruz ve Ankara ile yakından çalışıyoruz." dedi.

12.02.2020Dünya
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan İdlibdeki rejim saldırılarına sert tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan İdlib'deki rejim saldırılarına sert tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Esed rejimi sivilleri hedef alıyor ve katliam yapıyor. Ne yazık ki insan hakları ve masum sivillerin güvenliği hakkında atıp tutanların bu durum karşısında sesi çıkmıyor" dedi.

12.02.2020Gündem
Son Dakika: İbrahim Kalın ABDnin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey ile görüştü

Son Dakika: İbrahim Kalın ABD'nin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey ile görüştü

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey görüşmesinde İdlib'de rejim tarafından Türk gözlem noktalarının hedef alınmasının kabul edilemez olduğu ifade edildi. Görüşmede İdlib mutabakatı kapsamında Türk askeri ve sivillerin korunması konusunda Türkiye’nin kararlılığı güçlü şekilde vurgulandı.

12.02.2020Haber
Son dakika haberler... Ankaradaki kritik zirveden ilk mesaj: Kabul edilemez

Son dakika haberler... Ankara'daki kritik zirveden ilk mesaj: Kabul edilemez

Cumhurbaşkanlığı Sözücü İbrahim Kalın ile ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey görüşmesinde İdlib'de rejim tarafından Türk gözlem noktalarının hedef alınmasının kabul edilemez olduğu ifade edildi. Görüşmede İdlib mutabakatı kapsamında Türk askeri ve sivillerin korunması konusunda Türkiye’nin kararlılığı güçlü şekilde vurgulandı.

12.02.2020Gündem
Son Dakika: ABD-Esed arasında sıcak çatışma Savaş uçakları vurdu

Son Dakika: ABD-Esed arasında sıcak çatışma! Savaş uçakları vurdu

Son Dakika: ABD askerleri, Suriye’nin Haseke bölgesinde kendilerini durduran Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları arbedede 1 rejim unsurunu öldürdü. ABD savaş uçakları, Haseke’de Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları gerginliğin ardından rejime ait 2 askeri noktayı vurdu.

12.02.2020Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Dilekçe Hakkı Çalıştayında konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Dilekçe Hakkı Çalıştayı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile milli iradenin üstünlüğü ilkesini demokrasinin merkezine yerleştirdiklerini belirterek, "Güçlenen demokrasimiz ve çeşitlenen hak arama mekanizmaları bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile daha da verimli şekilde işlemektedir." dedi.

12.02.2020Gündem
Son dakika haberleri: ABD ve Esed arasında sıcak çatışma yaşandı İşte o anlar

Son dakika haberleri: ABD ve Esed arasında sıcak çatışma yaşandı! İşte o anlar

ABD askerleri, Suriye’nin Haseke bölgesinde kendilerini durduran Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları arbedede 1 rejim unsurunu öldürdü. ABD savaş uçakları, Haseke’de Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları gerginliğin ardından rejime ait 2 askeri noktayı vurdu.

12.02.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında “Askerlerimizin Türkiye’de, Dışişleri, Savunma ve İstihbaratın da Moskova’da bir araya gelmeleri konusunda Putin ile mutabakata vardık” ifadelerini kullandı.

12.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖnün en önemli siyasi ayağı Kılıçdaroğlu ve ekibidir

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'nün en önemli siyasi ayağı Kılıçdaroğlu ve ekibidir

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "FETÖ'nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi ve ekibidir." dedi. Erdoğan, "Bölücü, mezhepçi terör örgütleriyle ve uzantılarıyla kol kola yürüyen CHP, 17-25 Aralık'tan sonra bu kadroya FETÖ'yü de dahil etmiştir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "FETÖ'nün siyasi ayağı, FETÖ'cülerin devirmeye çalıştığı siyasetçi midir yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir?" şeklinde konuştu.

12.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Pati grup toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Pati grup toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan’ın konuşmasında İdlib’te Türk askerine yapılan hain saldırının ardından bölgedeki gelişmeler hakkında önemli bilgiler verirken 'Bugünden itibaren askerlerimize yönelecek olası bir saldırı olursa Soçi mutabakatı sınırları dışında da rejimi her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum" dedi.

12.02.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Saldırı olursa rejim güçlerini her yerde vuracağız...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Saldırı olursa rejim güçlerini her yerde vuracağız...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında İdlib’te Türk askerine yapılan hain saldırının ardından bölgedeki gelişmeler hakkında bilgiler verirken 'Bu süreçte gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde bugünden itibaren İdlib ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum' dedi. Öte yandan Erdoğan Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin de 'İdlib'de devam eden süreci sayın Putin ile değerlendirdik. Bu değerlendirmede özellikle askerlerimizin, rejim güçleri hatta hatta Rusya'nın vermiş olduğu hasarları ele aldık' ifadelerini kullandı.

12.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Akardan İdlib açıklaması: Askerlere talimat verildi

Son dakika haberler... Bakan Akar'dan İdlib açıklaması: Askerlere talimat verildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye rejiminin gözlem veya askeri noktalara karşı herhangi bir eylem yapması durumunda askerlere daha güçlü şekilde misilleme yapma talimatı verildiğini kaydederek, "Herhangi bir şey olursa misilleme olacak" dedi.

12.02.2020Gündem
Saldırıları durdurun

Saldırıları durdurun

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İdlib’de son 2 ayda 700 bin insan, bir ülke nüfusu kadar insan evini terk etmek zorunda kaldı. Rusya ve İran’ın, rejimin saldırganlığını durdurması gerekiyor” dedi.

12.02.2020Gündem
Bedelini çok ağır ödeyecekler

Bedelini çok ağır ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye rejiminin Mehmetçiği hedef alan saldırılarına karşı cevabın verildiğini belirterek, “Rejim İdlib’de misliyle belasını buldu. Ama yetmez daha devam edecek. Çünkü bunlar bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler” dedi. Rejime karşı atılacak adımları bugün açıklayacağını belirten Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yaşayan İnsan Hazineleri ödül töreninde özetle şunları söyledi:

12.02.2020Gündem
Halep-Şam yolu rejimde

Halep-Şam yolu rejimde

İdlib’de yerel kaynaklar ve yabancı haber ajansları, Rusya’nın karada ve havada tam desteğini alan rejim birliklerinin, Halep’le Şam’ı bağlayan stratejik açıdan öneme sahip M-5 karayolunun İdlib’in içinden geçen bölümünü tamamen aldığını öne sürdü

12.02.2020Gündem
İdlibde 1 milyondan fazla kişi yerinden oldu

'İdlib'de 1 milyondan fazla kişi yerinden oldu'

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İdlib'deki saldırılar nedeniyle geçen şubattan bu yana 1 milyondan fazla sivilin yerinden olduğunu bildirdi.

11.02.2020Dünya
Son dakika haberi: Bakan Akardan İdlib çağrısı

Son dakika haberi: Bakan Akar'dan İdlib çağrısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Esed rejiminin İdlib'deki saldırılarını durdurması için NATO, Avrupa ve dünyanın ciddi ve somut destek sağlaması gerektiğini belirtti.

11.02.2020Gündem
Son dakika... TSKdan Rejime sert cevap: Etkisiz hale getirildiler

Son dakika... TSK'dan Rejime sert cevap: Etkisiz hale getirildiler

Milli Savunma Bakanlığı, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İdlib'de 51 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

11.02.2020Gündem
Suriyeliler İdlib’ten böyle kaçıyor

Suriyeliler İdlib’ten böyle kaçıyor

DHA Gaziantep Temsilcisi Hasan Kırmızıtaş, İdlib’de Rejim’in saldırılarından kaçan Suriyelilerin güvenli bölgelere geçişini Basuta bölgesinden anlattı.

11.02.2020Haber
Son dakika haberler: 27 bin sivil daha Suriye-Türkiye sınırı yakınlarına göç etti

Son dakika haberler: 27 bin sivil daha Suriye-Türkiye sınırı yakınlarına göç etti

Suriye'de Ocak 2019'dan bu yana Suriye-Türkiye sınırı yakınlarına göç edenlerin sayısı 1 milyon 794 bine ulaştı.

11.02.2020Dünya
Son dakika… Sağlık Bakanı çok önemli gelişmeyi duyurdu: 90 dakikaya kadar düşürdük...

Son dakika… Sağlık Bakanı çok önemli gelişmeyi duyurdu: 90 dakikaya kadar düşürdük...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında "Yeni tip korona virüs için mevcutta kullandığımız testlerin 4 ile 24 saat arasında sonuç verdiğini söylemiştik. Bu süreyi azaltan Yerli bir kit üzerinde çalıştığımızı söylemiştim. Bu kit geçen hafta tamamlandı. Bu testin sonuç verdiği süre 90 ile 120 dakikaya kadar indi" ifadelerini kullandı.

11.02.2020Gündem
Çavuşoğlundan Rusyaya Suriye çağrısı

Çavuşoğlu'ndan Rusya'ya Suriye çağrısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Rejimin garantörleri Rusya ve İran'ın rejimin saldırganlığını durdurması gerekiyor" dedi.

11.02.2020Haber
Şehit Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz, son yolculuğuna uğurlandı

SURİYE'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin topçu atışı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz (22), memleketi Gaziantep'te düzenlenen törenle, yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

11.02.2020Gündem
Şehit Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak son yolculuğuna uğurlandı

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda şehit olan 5 askerden Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak (24) memleketi Kayseri'de gözyaşları arasında toprağa verildi.

11.02.2020Gündem
Şehit Uzman Onbaşı Fatih Saylak son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Onbaşı Fatih Saylak son yolculuğuna uğurlandı

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin topçu ateşinde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak (26), memleketi Kahramanmaraş'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

11.02.2020Gündem
Şehit Uzman Onbaşı Davut Özcan, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Onbaşı Davut Özcan, son yolculuğuna uğurlandı

SURİYE'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Davut Özcan'ın (25) cenazesi, memleketi Kırıkkale'de gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit Özcan'ın, 2018 yılında göreve başladığı ve geçici görevle İdlib'e gittiği belirtildi.

11.02.2020Gündem
Şehit Uzman Onbaşı Enes Alper son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Onbaşı Enes Alper son yolculuğuna uğurlandı

SURİYE'nin İdlib kentinde rejim tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik topçu atışıyla yapılan saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Enes Alper (23), memleketi Niğde'de toprağa verildi.

11.02.2020Gündem
Rejimin saldırıları nedeniyle İdlibden kaçışlar sürüyor

Rejimin saldırıları nedeniyle İdlib'den kaçışlar sürüyor

Suriye'de Esad rejimi ve destekçilerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ne yaptığı saldırılardan kaçan sivillerin göçü sürüyor.

11.02.2020Dünya
BMden İdlibde yerinden edilenler için acil koruma ve barınak çağrısı

BM'den İdlib'de yerinden edilenler için 'acil koruma ve barınak' çağrısı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), İdlib'de, Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları sonucu yerinden edilen sivillerin acil barınak ve korumaya ihtiyaç duyduğunu bildirdi.

11.02.2020Dünya
İdlibde Esad rejiminin helikopteri vuruldu

İdlib'de Esad rejiminin helikopteri vuruldu

Suriye’de muhalifler İdlib’in Serakib bölgesinde Esed rejimine ait bir helikopteri vurdu. Helikopterin düşme anları ise birçok noktadan kaydedildi.

11.02.2020Haber
Son dakika haberler... İdlibde Esad rejiminin helikopteri vuruldu

Son dakika haberler... İdlib'de Esad rejiminin helikopteri vuruldu!

Suriye’de muhalifler İdlib’in Serakib bölgesinde Esad rejimine ait bir helikopteri vurdu. Helikopterin düşme anları ise birçok noktadan kaydedilirken, helikopterdeki iki pilotun öldüğü öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığı da yaptığı açıklamada ‘Alınan son bilgilere göre; İdlib bölgesindeki An Nayrab’dan rejim unsurlarının çıktığı ve Rejime ait 1 helikopterin düştüğü öğrenilmiştir’ ifadelerini kullanıldı.

11.02.2020Dünya
Son dakika haberler: Kremlinden İdlib açıklaması: Durum endişe verici

Son dakika haberler: Kremlin'den İdlib açıklaması: Durum endişe verici

Kremlin'den yapılan açıklamada, İdlib'deki durumun endişe verici olduğu ve Rusya ile Türkiye arasındaki anlaşmanın uygulanmak zorunda olduğu belirtildi.

11.02.2020Dünya
CHPden İdlib önergesi

CHP'den İdlib önergesi

CHP, İdlib'de yaşanan sürecin değerlendirilmesi, askerlerin can güvenliğini sağlayacak önlemlerin ele alınması için TBMM Genel Kurulunda genel görüşme açılmasını istedi.

11.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan şehit ailelerine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de rejim unsurları tarafından yapılan topçu ve havan atışları sonucu şehit düşen askerlerin ailelerine baş sağlığı dileğinde bulundu.

11.02.2020Gündem
Devlet Bahçeliden açıklama: Suriye Rusyanın fiili sömürge ülkesi haline geldi

Devlet Bahçeli'den açıklama: Suriye Rusya'nın fiili sömürge ülkesi haline geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Esad tahtından indirilmeden ne Suriye'ye ne de Türkiye'ye huzur gelecektir. Türk milleti gerekirse, artık başka bir seçenek de görülmezse Şam'a girmeyi şimdiden planlamalı ve zalimleri yerle yeksan etmelidir. Diyorum ki, yansın Suriye, yıkılsın İdlib, kahrolsun Esad" dedi. Devlet Bahçeli, Suriye'nin resmen olmasa bile Rusya'nın fiili sömürge ülkesi haline geldiğini, Suriye Devlet Başkanı Esad'ın yularının Moskova'ya bağlandığını kaydetti.

11.02.2020Gündem
Bakan Akardan İdlib şehitleri için başsağlığı mesajı

Bakan Akar'dan İdlib şehitleri için başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye rejiminin İdlib'deki saldırısında şehit düşen 5 asker için başsağlığı mesajı yayımladı.

11.02.2020Gündem
Zaman ayarlı alçaklık Rejim TSK’nın kontrol noktasını vurdu

Zaman ayarlı alçaklık! Rejim TSK’nın kontrol noktasını vurdu

Suriye’de Esad rejimi ve Rusya’nın İdlib’e yönelik saldırıları devam ederken Türk askeri de hedef alındı. Rejim, 3 Şubat’taki Serakib saldırısından sonra bu kez Taftanaz’da TSK’nın geçici kontrol noktaları kurduğu bölgeyi vurdu. 5 asker şehit oldu, 7 asker de yaralandı. MSB, 101 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

11.02.2020Gündem
Ankarada İdlib zirvesi

Ankara'da İdlib zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib saldırısının ardından bakanlarla gelişmeleri konuştu. Milli Savunma Bakanı Akar Erdoğan’a bilgi verirken toplantıya Fuat Oktay ve Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Toplantıların ardından Türkiye “Suriye’de gözlem noktalarından çekilme yok” mesajı verdi.

11.02.2020Gündem
Ankara’da Rusya’yla ikinci toplantı

Ankara’da Rusya’yla ikinci toplantı

Suriye’de Rusya ve rejim güçlerinin saldırıları sürerken, Türk ve Rus heyetlerinin ikinci toplantısı dün Ankara’da yapıldı. Türk heyetine Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, Rus heyetine de Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin’in başkanlık ettiği toplantıların ilki geçen cumartesi yapılmış ancak sonuç alınamamıştı.

11.02.2020Gündem
Başkentteki güvenlik zirvesi sona erdi Türkiye’yi kararlılığından hiçbir saldırı vazgeçiremeyecek

Başkent'teki güvenlik zirvesi sona erdi! 'Türkiye’yi kararlılığından hiçbir saldırı vazgeçiremeyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, rejim unsurlarının İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen Türk askerine düzenlediği saldırıya karşı atılacak adımların ele alındığı toplantı yapıldı.

10.02.2020Gündem
İdlib şehitlerinin ailelerine acı haber verildi

İdlib şehitlerinin ailelerine acı haber verildi

Rejim unsurlarınca İdlib'de gerçekleştirilen yoğun topçu ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak'ın Kayseri, Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak’ın Kahramanmaraş, Piyade Uzman Onbaşı Enes Alper'in Niğde, Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz’ün Gaziantep ve Piyade Uzman Onbaşı Davut Özcan'ın Kırıkkale'deki ailelerine haber verildi.

10.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Askeri vesayetin güçlenme hamlesi

FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili tartışmanın fitilini eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ateşledi.

13.02.2020

Erdoğan’ın İdlib mesajlarının şifreleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı İdlib konusunda bugüne dek yaptığı en kuvvetli açıklama olarak görmek hata olmaz.

13.02.2020

BM raporunun İdlib’de dikkat çektiği bir tehlike

İDLİB’deki savaşın son haftalardaki seyrinin ortaya çıkardığı en önemli sonuç, Esad rejimi alan kazandıkça geri aldığı yerleşimlerdeki insanların evlerini, kaldıkları yerleri terk ederek kitleler halinde kuzeye, Türkiye sınırına doğru kaçmalarıdır.

12.02.2020

Suriye’de en tehlikeli aşamaya geçiliyor

Bu köşede geçen cuma günü yayımlanan “Serakib İdlib denkleminde stratejik düğüm haline geldi” başlıklı yazımız şu tespitle bitiyordu:

11.02.2020