EKSTRA
MENÜ

Reina Saldırı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 233 haberi bulunmuştur.

Reina Saldırı Haberleri

Reinadaki Noel Baba konuştu

Reina'daki Noel Baba konuştu!

Reina katliamında ikinci saldırgan olduğu iddia edilen ancak daha sonra işyerinin servis elemanı olduğu anlaşılan Noel Baba kıyafetli çalışan Selçuk Ş., 'Noel Baba kıyafetiyle beni görseydi, belki de bütün şarjörü üzerime boşaltırdı' dedi. Saldırı sonrasında Noel Baba kıyafetli bir kişiden bahsedildiğini, bunun terörist olduğunun söylendiğini hatırlatan Selçuk Ş., “Bunları okuyunca şaşırdım. Kamera görüntülerinde her şey var. O gece gidip emniyette ifade verdim" diye konuştu.

8.01.2017Gündem
Reinada tekmelenmiş

Reina'da tekmelenmiş

Hürriyet, yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’deki eğlence mekânı Reina’da 39 kişiyi katlettikten sonra kayıplara karışan katliamcının saldırı anı görüntülerine ulaştı. Teröristin çıkmadan hemen önce bir kişi tarafından tekmelendiği görülüyor.

7.01.2017Gündem
Son dakika.. Reina saldırganının kimliği belli oldu

Son dakika.. Reina saldırganının kimliği belli oldu

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi katleden teröristin kimliği ortaya çıktı. Korkunç saldırıyı Özbek asıllı 'Abu Muhammed Horasani' kod isimli Abdulkadir Masharipov adlı terörist olduğu öğrenildi.

7.01.2017Gündem
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu:Yılbaşı kutlayana karşı çıkana önce ben karşı çıkarım

 TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu:'Yılbaşı kutlayana karşı çıkana önce ben karşı çıkarım'

“Gazetelere bakıyorum, herkes bir ‘üst akıl’dan bahsediyor. Birbirimizi düşmanlıkla suçluyoruz. İç savaş çığırtkanlıkları yapılıyor. Çok ürkütücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Ben bu konuda ciddi manada endişe duyuyorum.” Bu sözler, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na ait. Milli Görüş geleneğinden gelen milletvekili, Reina saldırısının ardından Milli Gazete’nin 31 Aralık’ta attığı “Bugün son gün, bu uyarı son uyarı, kutlama!” manşetini sert bir dille eleştirmişti. Yeneroğlu’yla toplumdaki kutuplaşmanın nasıl üstesinden geleceğimizi konuştuk.

7.01.2017Hayat
İngiltere Büyükelçisi Richard Moore: En önemli silah mizah

İngiltere Büyükelçisi Richard Moore: En önemli silah mizah

Türkiye’deki sosyal medya fenomenleri arasına son dönemde üst düzey bir diplomat katıldı: Twitter’daki hazırcevaplığı, trollere verdiği ironik yanıtlar ve mizahi tarzıyla takipçi sayısı 47 bini aşan İngiltere Büyükelçisi Richard Moore. Hürriyet jürisi tarafından 2016’nın ‘en iyi sosyal medya kullanıcıları’ arasında seçilen Moore, “Resmi açıklama koyarsan fazla takipçin olmaz, insanlar Twitter’da renk istiyor” diyor. Moore’la Ankara’daki büyükelçilik rezidansında konuştuk.

7.01.2017Hayat
Son dakika: Reina saldırısında şoke eden iddia

Son dakika: Reina saldırısında şoke eden iddia

İstanbul Ortaköy'de bulunan gece kulübünde 39 kişiyi katleden cani saldırganın, DEAŞ'ın Doğu Türkistan uyruklu 'Özbek' yapılanmasına mensup olduğu ve saldırının 'Özbek hücresi'nde planlandığı iddia edildi.

7.01.2017Gündem
İzmirdeki saldırıda son dakika O teröristlerin kim olduğu ortaya çıktı

İzmir'deki saldırıda son dakika! O teröristlerin kim olduğu ortaya çıktı

İzmir'deki bombalı saldırı sonrası çıkan çatışmada ölü ele geçirilen PKK'lı iki teröristin 28 Aralık'ta İzmir'e geldikleri ve Bornova ilçesinden ev kiraladıkları belirlendi. Şehit polis Fethi Sekin, teröristlerden birini öldürmüş, ardından şehit olmuştu. Çatışmada 2. terörist de öldürülmüştü. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, teröristlerin kimliklerinin belirlendiğini söylemişti. Teröristler yanlarında RPG ucuna takılacak tanksavar bile getirmiş! Teröristler, 30 Aralık'ta yurt dışından gelen ve kimliği açıklanmayan bir kişiyle buluşup iki araç satın almış. Araçların ödemesini yaparak ruhsatlarını da kendi adına alan kişi, aynı gün Türkiye'den ayrılmış.

6.01.2017Gündem
Reina canisi, Özel Harekatçılara mutfakta rehineler var diyerek kaçmış

Reina canisi, Özel Harekatçılara "mutfakta rehineler var" diyerek kaçmış

Reina’yı kana bulayan teröristin, üzerini değiştirip ilk grupla dışarıya çıktığı, saldırı sonrası olay yerine gelen Özel Harekât polislerine, “Mutfakta rehineler var” diyerek kayıplara karıştığı anlaşıldı

6.01.2017Gündem
Otoparka saklanıp polisi gözledi

'Otoparka saklanıp polisi gözledi'

Ortaköy’deki eğlence mekânı Reina’da katliam yapan saldırganın, vahşetin hemen ardından neler yaptığına dair yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Saldırganın fotoğrafları yayınlanınca o gece göz göze geldiklerini anlayan otoparkçı, o anları anlattı...

5.01.2017Gündem
Saldırgan tek kişi tek silah kullandı

Saldırgan tek kişi tek silah kullandı

ORTAKÖY’deki saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada yeni detaylara ulaşıldı. Teröristle irtibatlı olduğu saptanan ve saldırı sonrası Konya’yı terk edip geldikleri İzmir’de gözaltına alınan yabancı uyruklu kişiler arasında örgütün kritik isimlerinin de bulunduğu belirlendi.

5.01.2017Gündem
Teröristler çok büyük bir kıyım hedeflemiş

Teröristler 'çok büyük bir kıyım' hedeflemiş

İzmir'de adliyeye yönelik alçak terör saldırısında oklar terör örgütü PKK'yı işaret ediyor. Öldürülen teröristlerin üstünden çıkan iki kaleşnikof tüfek,8 adet RPG-7 fişeği, 8 adet el bombası kanlı planı ortaya koydu. Çatışmada öldürülen teröristin kullandığı kaleşnikof silahındaki şajörlerin ters bantlandığı görüldü. Şarjör değiştirirken vakit kaybetmemek için kullanılan bu yöntemi Reina katliamını gerçekleştiren DEAŞ'lı terörist de uyguladığı belirlenmişti!

5.01.2017Gündem
Maliyeciler Reina’daki katliamdan böyle kurtulmuş

Maliyeciler Reina’daki katliamdan böyle kurtulmuş

Yılbaşı gecesi Reina’ya vergi denetimine giden 3 vergi uzmanı çatışma başladığında katilin kurşunlarından kaçıp kendilerini muhasebe odasına kilitledi. Silah sesleri susmak bilmezken Maliyeciler pencere camlarını kırıp atlayarak kurtuldu.

5.01.2017Gündem
Reina katliamı sonrası Silivri’de operasyon

Reina katliamı sonrası Silivri’de operasyon

Yılbaşı gecesi Ortaköy'de gece kulübüne saldırı düzenleyen şahsı arama çalışmaları sürerken, polis ekipleri Silivri Selimpaşa'da teröriste yardım ve yataklık yaptıkları düşünülen şahıslara operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

5.01.2017Gündem
Numan Kurtulmuş izlenen politikayı eleştirdi: Suriye baştan yanlıştı

Numan Kurtulmuş izlenen politikayı eleştirdi: Suriye baştan yanlıştı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım. Tabii ki Esad rejiminin, zalimlerin yanında yer alacak değiliz. Şimdi bunları tamir ediyoruz, düzeltiyoruz” dedi. Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Kurtulmuş, ‘bölgenin bir kez daha dizayn edilmeye çalışıldığını’ da vurgularken, özetle şunları söyledi:

4.01.2017Gündem
Antikapitalist Müslümanlar Reinanın önünde

Antikapitalist Müslümanlar Reina'nın önünde

Kendilerine Antikapitalist Müslümanlar adını veren 10 kişilik bir grup, bugün Reina önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Yaşam hakkının Allah katında en yüce değerlerden biri olduğunun belirtildiği açıklamada, Bu hak bir eşya gibi alınıp satılamaz. Gasp edilemez. Ticaret aracına dönüştürülemez. Katledilenlerin yaşam hakkını savunmak kutsaldır. İnsan inançları ve inançsızlıkları ile insandır. 'İnsana saldırı hakkı' diye bir söylem meşru olamaz denildi.

4.01.2017Haber
Reinanın ortağı Ali Ünal saldırı anını anlattı

Reina'nın ortağı Ali Ünal saldırı anını anlattı

BBC Türkçe, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırısında 39 kişinin hayatını kaybettiği Ortaköy'deki Reina gece kulübüne girdi.Gece kulübünün ortaklarından olan Ali Ünal da o saldırı anında kapıda olan isimlerden biriydi.Ünal, güvenli kamerasına yansıyan saldırı anını ve o andan sonra yaşadıklarını BBC Türkçe'ye anlattı.BBC'den Göktay Koraltan görüntüledi.

4.01.2017Haber
Reinanın ortağı Ali Ünal: Mermiler 10-15 cm üzerimden geçti

Reina'nın ortağı Ali Ünal: Mermiler 10-15 cm üzerimden geçti

Yılbaşı gecesi alçak terör saldırısına hedef olan Reina'nın ortaklarından Ali Ünal, saldırı anında neler yaşadığını anlattı. Güvenlik kamerası görüntülerinde gece kulübünün girişindeki çitin önünde düşen kişinin kendisi olduğunu belirten Ünal, "O sırada saldırgan bana yetişmiş ve arkamdan da ateş etmiş. Sanıyorum bir 10-15 cm üzerimden mermi delikleri… Ben düşünce beni vurduğunu düşündü sanırım ve içeriye doğru yöneldi" dedi.

4.01.2017Gündem
Ben hayattayım Hayattayım

'Ben hayattayım! Hayattayım!'

Ukrayna'nın Rovno kentinden yaşayan ve çalıştığı firmanın yılbaşı kutlaması çerçevesinde İstanbul'a gelen, firma çalışanlarıyla birlikte yılbaşını Reina'da kutlayan Nataliya Volnova, yılbaşı gecesi tanık olduğu dehşet anlarını Facebook hesabında paylaştı.

4.01.2017Gündem
Reina saldırganı Konya otogarında görüntülendi

Reina saldırganı Konya otogarında görüntülendi

İstanbul'un ünlü gece kulübü Reina'ya yılbaşı gecesi silahlı saldırı düzenleyen teröristin 15 Aralık günü Konya otogarındaki görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüde teröristin tek başına terminale girdiği ve elinde bavul yada herhangi bir çantanın olmadığı görülüyor.

4.01.2017Haber
Dışişleri Bakanı: Teröristin kimliği belli oldu

Dışişleri Bakanı: Teröristin kimliği belli oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Reina katliamını gerçekleştiren teröristin kimliğinin belirlendiğini söyledi. Suriye'de rejim güçlerinin ateşkes ihlallerini de eleştiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Artan ihlalleri durduramazsak Astana süreci akamate uğrayabilir. Ateşkese uyulması durumunda 23 Ocak'ta Astana müzakereleri başlayacak" dedi.

4.01.2017Gündem
Reinadaki dehşeti anlattı: Eşlerimizi denize attık

Reina'daki dehşeti anlattı: Eşlerimizi denize attık

1980'lerin ünlü Suudi işadamı Adnan Kaşıkçı’nın yeğeni Hasan Khashoggi, Reina'da yaşadıkları dehşeti anlattı. Öte yandan saldırı sırasında Reina'da 3 ikizin kardeşin olduğu öğrenildi.

4.01.2017Gündem
Son dakika: Barbaros Şansal tutuklandı mı

Son dakika: Barbaros Şansal tutuklandı mı?

Barbaros Şansal, "Sosyal medya paylaşımlarının halkta oluşturduğu infial" gerekçesiyle mahkemece tutuklandı. Sosyal medya paylaşımları nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)’den sınırdışı edildikten sonra gözaltına alınan ve nöbetçi mahkemeye sevk edilen ünlü modacı Barbaros Şansal, "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklandı. Tutuklanma gerekçeleri arasında "Sosyal medya paylaşımlarının halkta oluşturduğu infial" gösterildi.

4.01.2017Gündem
Müthiş iddia: Katliam emrini o vermiş

Müthiş iddia: Katliam emrini o vermiş

Ünlü gece kulübü Reina’da yılbaşında 39 kişiyi öldüren ve yakalanması için çalışma başlatılan teröriste saldırı talimatını, Konya’daki hücre evinde ‘Yusuf Hoca’ kod adlı kişinin verdiği iddia edildi. Katliamın ardından teröristin yine taksiyle Zeytinburnu’na döndüğü, taksi parasını da Uygur restoranı çalışanlarından aldığı da öne sürüldü.

4.01.2017Gündem
Reinaya saldıran terörist şok bombası kullanmış

Reina'ya saldıran terörist şok bombası kullanmış

Yılbaşı gecesi Reina'yı kana bulayan teröristin, içeridekilerin vereceği tepkiyi önlemek için şok bombası kullandığı ortaya çıktı.

4.01.2017Gündem
Mete Yarar: Saldırının tarzı DEAŞa uymuyor

Mete Yarar: Saldırının tarzı DEAŞ'a uymuyor

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, gece kulübü Reina'da 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının tarzının terör örgütü DEAŞ'a uymadığını söyledi.

3.01.2017Gündem
Barbaros Şansal: Hiciv yaptım

Barbaros Şansal: Hiciv yaptım

Modacı Barbaros Şansal, saldırıya uğramasına kadar varan tweet’i için “Hiciv üslubumla, din ve mezhep çatışması olmadığını ifade ettim” dedi. Ancak, Şansal, ‘ Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek”ten tutuklandı.

3.01.2017Gündem
HDP’li Bilgen: Bu fotoğraf güvenlik zaafı olduğunu göstermeye yetmiyor mu

HDP’li Bilgen: Bu fotoğraf güvenlik zaafı olduğunu göstermeye yetmiyor mu?

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, İstanbul Ortaköy’de, yeni yılın ilk saatlerinde, bir gece kulübünde yaşanan terör saldırısında güvenlik zafiyeti olduğunu ileri sürerek, "25 bin polise kadar korumalar arttırılmasına rağmen Reina’ya bir 1 polis düşmüş ki biri içeri giriyor tarıyor onlarca kişiyi öldürüyor sonra çekip gidiyor. Taksim’de selfie yapmasaydı resimlerine muhtemelen ulaşma imkanı olmayacaktı. Bu fotoğraf güvenlik zaafı olduğunu göstermeye yetmiyor mu?" dedi.

3.01.2017Gündem
İtalya: Türkiye kaosa sürüklenirse bizi de sürükler

İtalya: Türkiye kaosa sürüklenirse bizi de sürükler

İtalya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mario Giro, İstanbul Ortaköy'de gece kulübü Reina'ya düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası "Türkiye kaosa sürüklenirse bizi de sürükler" uyarısında bulundu.

3.01.2017Dünya
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu: Terör örgütleri arasında ayrım yapmak teröre ortak olmaktır

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu: Terör örgütleri arasında ayrım yapmak teröre ortak olmaktır

REİNA’da gerçekleşen terör saldırısı ile ilgili açıklama yapan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, "Terör insanlığa karşı bir suçtur. Terör örgütleri arasında ayrım yapmak da insanlığa karşı suça göz yummaktır, hatta ortak olmaktır" dedi.

3.01.2017Gündem
Referandumda evet diyeceğiz

"Referandumda 'evet' diyeceğiz"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Ortaköy’de gece kulübüne yapılan terör saldırısı sonrasında, teröristin kaçmasına ilişkin "7 dakika boyunca ölüm yağdıran teröriste güvenlikten sorumlu bir Allah’ın kulu neden müdahale etmemiştir, edilememiştir? Herkesin gözü önünde terörist nasıl kaçabilmiştir?" diye sordu. Bahçeli, anayasa değişikliği ile ilgili olarak da hem Meclis'teki oylamada hem de referandumda 'Evet' diyeceklerini söyledi.

3.01.2017Gündem
İşte Reinada katliam yapan teröristle ilgili son bilgiler

İşte Reina'da katliam yapan teröristle ilgili son bilgiler

Reina'ya saldırı düzenleyen ve 39 kişiyi katledip 65 kişiyi yaralayan terörist her yerde aranıyor. Bir görgü tanığı teröristin saldırı sonrası üzerindeki montu çıkarıp dışarı kaçan grubun arasına karıştığını, topallayarak kaçtığını söyledi. Teröristin içeride flaşör bombası kullandığı da iddialar arasında. İşte teröristle ilgili şu ana kadar elde edilen bilgiler:

3.01.2017Gündem
Taksinin bagajında ne vardı

Taksinin bagajında ne vardı?

İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişiyi öldüren saldırganın, olay yerine geldiği taksinin bagajındaki bavulu indiği zaman almadığı iddia edildi.

3.01.2017Gündem
Hayatlar karartılmasın diye ışık yaktılar

Hayatlar karartılmasın diye ışık yaktılar

İstanbul’da Reina’ya yönelik terörist saldırıda katledilenler, Londra’nın dünyaca ünlü Trafalgar Square Meydanı’nda, CHP İngiltere Birliği tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

3.01.2017Dünya
Reina saldırısının kurbanlarından biri de Ürdünlü milyoner

Reina saldırısının kurbanlarından biri de Ürdünlü milyoner

Ortaköy'deki terör saldırısında Ürdünlü ünlü bir iş adamı ve arkadaşının da hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

3.01.2017Dünya
Başbakandan Kılıcdaroğlu’na suikast uyarısı

Başbakan'dan Kılıcdaroğlu’na suikast uyarısı

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Ortaköy’de yaşanan katliamdan kısa bir süre önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast ihbarlarının arttığı yönünde bilgi verdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu, acil boyuttaki ihbarlar nedeniyle zaman kaybedilmemesi için yüz yüze görüşme beklenmeden telefonla bilgilendirildi.

3.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ne birleşik terör ne yaşam tarzı

IŞİD’i, PKK’sı, FETÖ’sü ortak çalışıyor, aynı merkezden kumanda ediliyor olsaydı...

6.01.2017

DAEŞ'in katliamı Diyanet'in hutbesi

DİYANET iki tarafın yaylım ateşi altında.

4.01.2017

Hedef nargileci de olabilirdi

IŞİD denilen katil sürüsünün Müslüman, gayrimüslim, din diyanet, Allah korkusu diye bir derdi yok.

3.01.2017

Ülkemin Başbakanı 'çoğunlukçu' değil 'çoğulcu' diyorsa

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın dünkü grup konuşması hakkındaki görüşlerimdir:

3.01.2017

Milletçe uyanık olmalıyız

TERÖR örgütleri, Türkiye’yi kaosa sürüklemek, çökertmek için her yolu deniyor ve anlaşılıyor ki denemeye devam edecekler.

3.01.2017

Suçlular aramızda!

Mahallenin bıçkın gençleri, camdan bakan teyzeler, esnaf, muhtarlar...

3.01.2017