EKSTRA
MENÜ

Rehavet

Rehavet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rehavet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.357 Rehavet haberi bulunmuştur.

Rehavet Haberleri

Samsun Valisi Dağlı: vakalar düşüyor, rehavet olmamalı

Samsun Valisi Dağlı: vakalar düşüyor, rehavet olmamalı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, vaka sayıların düşme olduğunu ancak rehavete izin verilmemesi gerektiğini söyledi. 17 günlük tam kapanma sürecini değerlendiren Vali Dağlı, "3 gün sonra belgeler özel sektör çalışanları için e-Devlet üzerinden alınacak. Bu 3 gün sonra çok da kolay olmayacak" dedi.

1.05.2021Haber
Samsun Valisi Zülkif Dağlı bu sözlerle duyurdu: 3 gün sonra kolay olmayacak

Samsun Valisi Zülkif Dağlı bu sözlerle duyurdu: 3 gün sonra kolay olmayacak

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, vaka sayıların düşme olduğunu ancak rehavete izin verilmemesi gerektiğini söyledi. 17 günlük tam kapanma sürecini değerlendiren Vali Dağlı, "3 gün sonra belgeler özel sektör çalışanları için e-Devlet üzerinden alınacak. Bu 3 gün sonra çok da kolay olmayacak" dedi.

1.05.2021Gündem
Samsun Valisi Dağlıdan mutasyonlu virüsün rehavet ortamında hızlı yayılım gösterebileceği uyarısı

Samsun Valisi Dağlı'dan mutasyonlu virüsün rehavet ortamında hızlı yayılım gösterebileceği uyarısı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "çok yüksek riskli" kategorisindeki kentte mutasyonlu yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) rehavet ortamında çok daha hızlı yayılım gösterebileceğini belirtti.

22.04.2021Gündem
Vakaların gerilemeye başladığı Samsunda, rehavet uyarısı

Vakaların gerilemeye başladığı Samsun'da, 'rehavet' uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan verilere göre, haftalık risk haritasında vaka sayısı 100 binde 645,17’den 601,14'e gerileyen gerileyen Samsun’da, Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, “Rehavete kapılmayın” uyarısında bulundu.

19.04.2021Gündem
Adana Demirsporda hedef doğrudan Süper Lige yükselmek

Adana Demirspor'da hedef doğrudan Süper Lig'e yükselmek

Teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde çıktığı 7 maçta 19 puan toplayarak TFF 1. Lig'de ikinci sıraya yükselen Adana Demirspor, kalan 4 karşılaşmayı da kazanıp doğrudan Süper Lig'e yükselmeyi hedefliyor.

16.04.2021Futbol
Samsun İl Sağlık Müdürü salgında son durumu rakamlarla açıkladı ve uyardı

Samsun İl Sağlık Müdürü salgında son durumu rakamlarla açıkladı ve uyardı

Samsun Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, kentte koronavirüs vakalarındaki kısmi düşüşle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İlçelerin rakamlarının haftalık olarak değişim gösterdiğine işaret eden Oruç, 'Ladik ilçemizde geçen haftaya oranla insidans hızında yüzde 74,95 artış görülürken, Asarcık ilçemizdeki insidans hızı yüzde 53,15 azaldı.' ifadelerini kullandı.

15.04.2021Gündem
Samsun İl Sağlık Müdüründen ürküten bulaş açıklaması

Samsun İl Sağlık Müdürü'nden ürküten bulaş açıklaması

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs güncel haritasında 5 haftadır nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü Samsun’da, alınan önlemlere rağmen vaka artışı sürüyor. İngiliz mutasyonunun çok hızlı yayıldığını ifade eden Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, “Geçtiğimiz yıla oranla virüsün bulaş ve yayılım hızının iki kat arttığını görüyoruz" dedi.

7.04.2021Gündem
Emre Belözoğlu Fenerbahçe için mükemmel bir lider, Mourinho bile olsa...

"Emre Belözoğlu Fenerbahçe için mükemmel bir lider, Mourinho bile olsa..."

Teknik direktör olarak neler yapabileceğini zamanla göreceğiz, ancak şurası net: “Denizlispor karşısında Emre Belözoğlu’nun yerine Jose Mourinho’yu getirseniz, bundan daha fazlasını yapamazdı. Takım olmak, birlikte düşünmeyi, hareket etmeyi ve çalışmayı gerektirir. Bunun için de zamana ihtiyaç var.”

7.04.2021Futbol
Ömer Erdoğandan mağlubiyet yorumu: Galatasaray maçı...

Ömer Erdoğan'dan mağlubiyet yorumu: "Galatasaray maçı..."

Süper Lig'in 33. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük'e 1-0 yenilen Atakaş Hatayspor'un teknik direktörü Ömer Erdoğan, maçın hakkının beraberlik olduğunu söyledi.

6.04.2021Futbol
Yatan hasta sayısının 30un altında olduğu Diyarbakırda, rehavet uyarısı

Yatan hasta sayısının 30'un altında olduğu Diyarbakır'da, 'rehavet' uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı son verilerde, nüfusa oranla 100 bin kişide 18,78 kişi ile 'düşük riskli' iller arasından bulunan ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı Diyarbakır'da, yatışı gereken hastaların tedavi gördüğü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Başhekimi Dr. Muhammed Asena, 'rehavet' uyarısında bulundu. Dr. Asena, "Şu an yatan hasta sayımız yoğun bakım ve servisi baz aldığımızda 30'un altında ve bu minvalde son 1 aydır ilerliyor. Biz yatan hasta sayısı olarak bunların 10 katı kadar değerleri gördük. Şu an için Diyarbakır ve bölgenin stabil olduğunu söyleyebiliriz. Bu, rehavete kapılmayı gerektirmiyor hatta daha sıkı tedbirler almamız gerekiyor ki eski günlerimize dönmeyelim" dedi.

24.03.2021Gündem
Son Dakika: Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı ilk kez açıkladı Boupendza - Fenerbahçe gerçekleri...

Son Dakika: Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı ilk kez açıkladı! Boupendza - Fenerbahçe gerçekleri...

Atakaş Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, son günlerde gündeme damga vuran Boupendza - Fenerbahçe flörtüne dair gerçekleri ilk kez Spor Arena'ya açıkladı. İşte çok ses getirecek o röportaj...

24.03.2021Futbol
Kovid nedeniyle başvuru sayısı 100leri buldu, geçen hafta bu sayı 10-15ti

Kovid nedeniyle başvuru sayısı 100'leri buldu, geçen hafta bu sayı 10-15'ti

Koronavirüs vaka sayılarının tırmanışa geçmesiyle birlikte yoğun bakım ve acil servislerde yoğunluk yaşanıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim İkizceli "Bu hafta içerisinde Kovid nedeniyle başvuru sayısı 100'leri buldu. Geçen hafta bu sayı 15'ti. 4-5 kat artış var" dedi. Ayrıca 'eğer rehavet artarsa' diye uyarıda bulunan İkizceli: "Acil servislerde başka hasta bakamaz olacağız" şeklinde konuştu.

23.03.2021Haber
Cerrahpaşa Profesörü İkizeliden korkutan uyarı Acil servislerde hasta bakamayacağız

Cerrahpaşa Profesörü İkizeli'den korkutan uyarı! 'Acil servislerde hasta bakamayacağız'

Koronavirüs vaka sayılarının tırmanışa geçmesiyle birlikte yoğun bakım ve acil servislerde yoğunluk yaşanıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim İkizeli "Bu hafta içerisinde Kovid nedeniyle başvuru sayısı 100'leri buldu. Geçen hafta bu sayı 15'ti. 4-5 kat artış var" dedi. Ayrıca 'eğer rehavet artarsa' diye uyarıda bulunan İkizeli: "Acil servislerde başka hasta bakamaz olacağız" şeklinde konuştu.

23.03.2021Gündem
Trabzonun tek mavi ilçesi: Çaykara

Trabzon'un tek 'mavi' ilçesi: Çaykara

Sağlık Bakanlığı güncel verilerine göre; nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'çok yüksek riskli' kategorisindeki 'kırmızı' ile işaretli iller arasındaki Trabzon'da tek 'mavi' yer dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün de yer aldığı Çaykara ilçesi oldu. Tedbirlere uyulmasıyla vaka sayıları azalan ilçede, güncel verilere göre 27’si temaslı toplam 12 vaka bulunuyor.

19.03.2021Haber
Kırmızı kentin tek mavi ilçesi Sadece 12 vaka var

'Kırmızı' kentin tek 'mavi' ilçesi! Sadece 12 vaka var

Sağlık Bakanlığı güncel verilerine göre; nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'çok yüksek riskli' kategorisindeki 'kırmızı' ile işaretli iller arasındaki Trabzon'da tek 'mavi' yer dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün de yer aldığı Çaykara ilçesi oldu. Tedbirlere uyulmasıyla vaka sayıları azalan ilçede, güncel verilere göre 27’si temaslı toplam 12 vaka bulunuyor.

19.03.2021Gündem
Prof. Dr. Ertuğruldan dikkat çeken mutasyon açıklaması

Prof. Dr. Ertuğrul'dan dikkat çeken mutasyon açıklaması

Mutasyon virüs sayısı ile ilgili Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama geldi. Dünyada yayılım hızı artan mutant virüsün ülkemizde artış gösterdiği bildirildi. Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, Türkiye'de İngiltere mutasyonunun etkili olduğunu belirterek, "Git gide toplumda infekte olguların daha büyük bir kısmında görülmeye devam ediyor. Bizim zaten temel korkumuz da bu. Eğer İngiltere mutasyonu hakim hale geçerse salgın daha hızlı bir boyut kazanacaktır" ifadelerini kullandı.

18.03.2021Gündem
Prof. Dr. Ertuğruldan koronavirüste mutasyon açıklaması

Prof. Dr. Ertuğrul'dan koronavirüste mutasyon açıklaması

Mutasyon virüs sayısı ile ilgili Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama geldi. Dünyada yayılım hızı artan mutant virüsün ülkemizde artış gösterdiği bildirildi. Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, Türkiye'de İngiltere mutasyonunun etkili olduğunu belirterek, "Git gide toplumda infekte olguların daha büyük bir kısmında görülmeye devam ediyor. Bizim zaten temel korkumuz da bu. Eğer İngiltere mutasyonu hakim hale geçerse salgın daha hızlı bir boyut kazanacaktır" ifadelerini kullandı.

18.03.2021Haber
Tedbirler sonuç verdi Rizede vaka sayıları düşüşe geçti

Tedbirler sonuç verdi! Rize'de vaka sayıları düşüşe geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son bir hafta içinde vaka oranı en çok azalan iller arasında açıkladığı Rize’de, ilave tedbirler ve dinamik denetim süreci ile aşılama sonuç verdi. Kentte yaşanan vaka düşüşleri vatandaşları sevindirdi.

17.03.2021Gündem
Vaka sayısı artan Vanda sağlık müdüründen uyarı: Yeni dalgaya sebep olmayın

Vaka sayısı artan Van'da sağlık müdüründen uyarı: Yeni dalgaya sebep olmayın

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, vaka sayılarının arttığı kentte tedbirlere uyulması konusunda halka uyarılarda bulundu. Doç. Dr. Sünnetçioğlu, "Normalleşme sürecinde yeni dalgaya sebep olmayın" dedi.

17.03.2021Gündem
Rizede uzmanlardan rehavet uyarısı

Rize'de uzmanlardan 'rehavet' uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı güncel haritada vakaların azaldığı Rize’de uzmanlar ’rehavet’ uyarısında bulundu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Çopur Çiçek, “Süreç henüz bitmedi. Biz gevşedikçe, rehavete kapıldıkça aslında kendimizi değil, virüsü rahatlatıyoruz, virüs bunu kendi lehine çeviriyor” dedi.

16.03.2021Haber
Rize vakalar azalınca uzmanlardan rehavet uyarısı: Süreç bitmedi

Rize vakalar azalınca uzmanlardan 'rehavet' uyarısı: Süreç bitmedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı güncel haritada vakaların azaldığı Rize’de uzmanlar ’rehavet’ uyarısında bulundu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Çopur Çiçek, “Süreç henüz bitmedi. Biz gevşedikçe, rehavete kapıldıkça aslında kendimizi değil, virüsü rahatlatıyoruz, virüs bunu kendi lehine çeviriyor” dedi.

16.03.2021Gündem
Kayseri Tabip Odası Başkanı Şahin: Koronavirüs vaka artışının nedeni akraba ziyaretleri

Kayseri Tabip Odası Başkanı Şahin: Koronavirüs vaka artışının nedeni akraba ziyaretleri

KAYSERİ Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, koronavirüs vaka sayısının artışıyla ilgili, "Bizim bölgemizde ev oturmaları, akraba ziyaretleri, taziye ziyaretleri ve kapalı ortamlarda bir araya gelinmesi nedeniyle artış yaşandı" dedi.

15.03.2021Gündem
Osmaniye Valisi Yılmaz: Taziye dileklerimizi telefonla iletelim

Osmaniye Valisi Yılmaz: Taziye dileklerimizi telefonla iletelim

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, 'çok yüksek riskli' illler kategorisinde bulunan kentte ev ziyaretlerinin yanı sıra özellikle taziye amaçlı yapılan kalabalık ziyaretler yerine telefonla aramanın tercih edilmesini istedi.

13.03.2021Gündem
Doç. Dr. Ümit Savaşçı: Mart sonunda vaka sayıları 20 binleri bulabilir

Doç. Dr. Ümit Savaşçı: 'Mart sonunda vaka sayıları 20 binleri bulabilir

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı koronavirüs salgını ile ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Savaşçı,"Mart ayının 15'inden sonra günlük vaka sayılarımız 15 bine, Mart ayı sonu Nisan ayı başında 20 binleri bulabilir. Mart ayının 15'i bizim bu süreçteki rakamlarımız için aslında çok belirleyici olacak" ifadelerini kullandı.

10.03.2021Haber
Doç. Dr. Ümit Savaşçı: Mart sonunda vaka sayıları 20 binleri bulabilir

Doç. Dr. Ümit Savaşçı: 'Mart sonunda vaka sayıları 20 binleri bulabilir'

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı koronavirüs salgını ile ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Savaşçı,"Mart ayının 15'inden sonra günlük vaka sayılarımız 15 bine, Mart ayı sonu Nisan ayı başında 20 binleri bulabilir. Mart ayının 15'i bizim bu süreçteki rakamlarımız için aslında çok belirleyici olacak" ifadelerini kullandı.

10.03.2021Gündem
Tunceli Valisi Özkandan rehavet uyarısı: Sarıdan turuncuya geçmemiz kaçınılmaz olur

Tunceli Valisi Özkan'dan 'rehavet' uyarısı: Sarıdan turuncuya geçmemiz kaçınılmaz olur

TUNCELİ Valisi Mehmet Ali Özkan, kentteki koronavirüs vaka artışına dikkat çekerek, "Rehavete kapılıp tedbirleri ihmal etmeye devam edersek sarı kategoriden turuncu kategoriye geçmemiz kaçınılmazdır" sözleriyle uyardı.

10.03.2021Gündem
Ankarada ek koronavirüs tedbirleri gündemde mi Vali Vasip Şahin açıkladı...

Ankara'da ek koronavirüs tedbirleri gündemde mi? Vali Vasip Şahin açıkladı...

Ankara Valisi Vasip Şahin, vaka sayılarının 100 binde 54’e yükseldiği Ankara için “Şu an için ek bir tedbir düşünmüyoruz” dedi ancak bir de uyarı yaptı: “Rehavet görüntüsü artar, vaka sayısı yükselirse avantajımızı kaybederiz. Sağlık açısında tehdit seviyesi artarsa, tekrar yeni tedbirler almak durumunda kalabiliriz.”

10.03.2021Gündem
Ankarada vaka sayısında korkutan artış

Ankara'da vaka sayısında korkutan artış

Ankara'da 100 bin nüfusta görülen koronavirüs vakalarının 39,98'den 54,83'e yükselmesi halkı tedirgin etti. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "Ankara'da caddelerdeki yoğunluktan ne yazık ki biraz korkutucu günlerin de gelebileceğini hissediyoruz" dedi.

9.03.2021Gündem
Malatya Valisi Aydın Baruş: Alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım

Malatya Valisi Aydın Baruş: Alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım

MALATYA Valisi Aydın Baruş, koronavirüs risk haritasında orta riskli iller arasında yer alan kentte rehavet oluşması durumunda eski kısıtlamaların tekrar getirileceğini belirterek, "Sağlık Bakanlığımız tarafında haftada bir açıklanacak. Risk grubumuz değişmişse bu kısıtlamalar da tekrar geri getirilecek. O yüzden kısıtlamaların gündeme gelmesini istemiyorsak bu alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım" dedi.

4.03.2021Gündem
Bolu Valisinden koronavirüs vaka sayısı sözleri: Sömestr tatilinde gelenler...

Bolu Valisi'nden koronavirüs vaka sayısı sözleri: Sömestr tatilinde gelenler...

Bolu Valisi Ahmet Ümit, turuncu kategoride yer alan kentteki vaka sayılarıyla ilgili, “İlimize ulaşımın çok kolay olması nedeniyle sömestr tatilini de gerekçe göstererek birçok misafirimizin olması gibi sebeplerle ilimiz genelinde vaka sayılarında bir artış oldu” dedi. Vatandaşın gayretiyle mavi kategoriye geçilmesinin mümkün olduğunu ifade eden Ümit, "Pozitif vakaların önüne geçmek için her türlü tedbiri alacağız" dedi.

4.03.2021Gündem
Gaziantep Valisi Gül: Rehavete kapılırsak kazanımlarımızı kaybederiz

Gaziantep Valisi Gül: Rehavete kapılırsak kazanımlarımızı kaybederiz

GAZİANTEP Valisi Davut Gül, koronavirüs risk haritasında orta riskli iller arasında yer alan kentte rehavet oluşması halinde kazanımların kaybedileceğini belirterek, "Tedbirleri bırakırsak, rehavete kapılırsak kazanımlarımızı kaybederiz. O yüzden bunu her bir vatandaşımıza tek tek anlatacağız" dedi.

4.03.2021Gündem
Düşük riskli iller arasında bulunan Uşak tedbiri elden bırakmıyor

Düşük riskli iller arasında bulunan Uşak tedbiri elden bırakmıyor

Sağlık Bakanlığının açıkladığı Kovid-19 risk değerlendirme haritasında, mavi renkle tanımlanan düşük riskli iller arasında yer alan Uşak'ın cadde ve sokaklarında sakinlik dikkati çekti.

3.03.2021Haber
Uşakta risk düşük, tedbir büyük...

Uşak'ta risk düşük, tedbir büyük...

Kovid-19 risk değerlendirme haritasında, mavi renkle tanımlanan düşük riskli iller arasında yer alan ilde polis ekipleri "rehavet" uyarısı yapmaya devam ediyor

3.03.2021Gündem
Uzm. Dr. Ömer Küçükdemirci: Cenaze sonrası bir köyde 200e yakın pozitif vakamız olmuştu

Uzm. Dr. Ömer Küçükdemirci: Cenaze sonrası bir köyde 200'e yakın pozitif vakamız olmuştu

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde görev yapan Uzm. Dr. Ömer Küçükdemirci, eşinin vefatının ardından köylülerin evinde misafir ettiği kadının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını, ardından köyde 200'e yakın kişinin hastalığa yakalandığını belirtti.

3.03.2021Haber
Sinop’ta akılalmaz olay ‘Köyde bir anda 200e yakın pozitif vakamız oldu’

Sinop’ta akılalmaz olay! ‘Köyde bir anda 200'e yakın pozitif vakamız oldu’

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde görev yapan Uzm. Dr. Ömer Küçükdemirci, eşinin vefatının ardından köylülerin evinde misafir ettiği kadının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını, ardından köyde 200'e yakın kişinin hastalığa yakalandığını belirtti.

3.03.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi Mustafa Necmi İlhan: İki hafta beklenecek diye bir şey yok

Bilim Kurulu üyesi Mustafa Necmi İlhan: 'İki hafta beklenecek' diye bir şey yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün açıkladığı kararlarla birlikte kontrollü normalleşme dönemi başladı. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, iki haftada bir güncellenecek normalleşme uygulamasının ilin risk durumuna göre daha erken de yapılabileceğine dikkat çekti. İlhan, "Baktınız mavi renkli ilimizde istenmeyen görüntüler oluştu, insanlar kurallara uymadılar, işletmeler hıncahınç doldu, yeni vaka sayısı çok arttı. Elbette 'iki hafta beklenecek' diye bir şey yok'' dedi. İlhan'ın açıklamalarında dikkat çeken bir diğer detay ise iller arası geçişle ilgiliydi. İlhan, iller arası geçişte HES kodu ve aşı sorgulaması yapılabileceğini de belirtti.

3.03.2021Haber
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhandan önemli uyarı: İki hafta beklenecek diye bir şey yok

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhan'dan önemli uyarı: 'İki hafta beklenecek diye bir şey yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün açıkladığı kararlarla birlikte kontrollü normalleşme dönemi başladı. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, iki haftada bir güncellenecek normalleşme uygulamasının ilin risk durumuna göre daha erken de yapılabileceğine dikkat çekti. İlhan, "Baktınız mavi renkli ilimizde istenmeyen görüntüler oluştu, insanlar kurallara uymadılar, işletmeler hıncahınç doldu, yeni vaka sayısı çok arttı. Elbette 'iki hafta beklenecek' diye bir şey yok'' dedi. İlhan'ın açıklamalarında dikkat çeken bir diğer detay ise iller arası geçişle ilgiliydi. İlhan, iller arası geçişte HES kodu ve aşı sorgulaması yapılabileceğini de belirtti.

3.03.2021Gündem
Kocaeli İl Sağlık Müdürü Pehlevandan rehavet uyarısı

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Pehlevan'dan 'rehavet' uyarısı

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, vatandaşların koronavirüs konusunda rehavete kapılmaması gerektiğini belirterek, "Arkadaş ziyaretleri, akraba ziyaretleri gibi aile içi bulaş son zamanlarda ciddi anlamda arttı, bunu gözlemliyoruz. Bu nedenle toplantılar, taziye, düğün, nişan gibi toplu olunabilecek yerlerden kesinlikle uzak durmamız lazım, mecbur olmadıkça bu ortamlara girmemek lazım" dedi.

25.02.2021Gündem
Balıkesirde yerinde karar dönemi kapsamında ek koronavirüs önlemleri alındı

Balıkesir'de 'yerinde karar dönemi' kapsamında ek koronavirüs önlemleri alındı

Sağlık Bakanlığınca duyurulan her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısının Balıkesir'de 92,40 çıkmasının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu kentte yeni kararlar aldı. Dün üç basamak gerileyerek Türkiye'nin en riskli şehri olan Ordu'da ek tedbirlerin alınmasından sonra, Balıkesir koronavirüs önlemlerinin artırıldığı ikinci şehir oldu.

24.02.2021Gündem
Prof. Dr. Yeşim Taşova: 3üncü dalga kaçınılmaz olarak yakın bir zamanda olabilir

Prof. Dr. Yeşim Taşova: 3'üncü dalga kaçınılmaz olarak yakın bir zamanda olabilir

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, kurallara uyulmaması durumunda 3'üncü dalganın kaçınılmaz olduğunu belirtti. Prof. Dr. Taşova, "Yakın zamanda olabilir" dedi.

24.02.2021Haber
Koronavirüste 3. dalga uyarısı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşovadan önemli sözler

Koronavirüste 3. dalga uyarısı! Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşova'dan önemli sözler

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, kurallara uyulmaması durumunda 3'üncü dalganın kaçınılmaz olduğunu belirtti. Prof. Dr. Taşova, "Yakın zamanda olabilir" dedi.

24.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir arada yaşayabilmek

Osmanlı’yı geri getirmenin hayal olduğunu, geleceğine dair kâbus yaşayanların da büyük bir yanlışın içerisinde olduğunu yazmıştık...

21.04.2021

Ankara için kritik uyarı

Koronavirüs salgınının dünyayla birlikte ülkemizi etkisi altına aldığı tarihin üzerinden neredeyse bir yıl geçecek. Zaman zaman artan, zaman zaman azalan ama bir türlü bitmeyen kâbus gibi süreçte yeni bir döneme geçtik. Bu hafta başından itibaren her şehir kendi kaderini belirleyecek. Tedbirlere uyan ve salgının seyrini değiştirebilen kentler ‘yeni normale’ geçebilecek.

5.03.2021