EKSTRA
MENÜ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.527 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Haberleri

YÖK 20 fakülteye dekan atadı

YÖK 20 fakülteye dekan atadı

YÖK 2016’nın 4 Şubat’ta gerçekleşen ikinci genel toplantısında devlet üniversitelerinde 20 fakülteye dekan ataması yaptı.

8.02.2016Eğitim
E-devlet üzerinden üniversite kaydı nasıl yapılır

E-devlet üzerinden üniversite kaydı nasıl yapılır?

YÖK’ün yaptığı açıklamaya göre, e-devlet sistemi üzerinden üniversite kayıt işlemleri gerçekleştirilebilecek. Peki, e-kayıt nedir, e-devlet sistemi üzerinden nasıl gerçekleştirilir?

5.01.2016Gündem
Üniversiteliler için yeni proje

Üniversiteliler için yeni proje

Çankırı Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Türkiye Üniversitesi Projesi" kapsamında 4 üniversitenin öğrencileri Çankırı'da bir araya geldi. Proje ile çeşitli üniversitelerden öğrencilerin kültürel ve sosyal birlikteliklerinin yanı sıra bilim ve teknik alanında çalışmalara da imza atması planlanıyor.

26.12.2015Eğitim
YÖK rektör adaylarını belirledi

YÖK rektör adaylarını belirledi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 4 devlet üniversitesinde Cumhurbaşkanlığı’na  iletilecek rektör adaylarını belirledi. Ayrıca devlet üniversitelerinde 23 fakülteye dekan ataması yapıldı.

25.12.2015Eğitim
DSP Rize İl Başkanı parti binasında ölü bulundu

DSP Rize İl Başkanı parti binasında ölü bulundu

DSP Rize İl Başkanı 74 yaşındaki Ömer Faruk Temizel, il başkanlığı binasında, yakınlarınca ölü olarak bulundu. Bir süre önce kalp ameliyatı olan Temizel’in kalp krizinden öldüğü sanılıyor.

18.12.2015Gündem
Tek doktor da gidince kanser hastaları doktorsuz kaldı

Tek doktor da gidince kanser hastaları doktorsuz kaldı

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğuş Çay Hacere Karakan Onkoloji Merkezi’nde görevli 3 Onkolog doktordan biri tayin oldu, diğeri istifa ederek özel hastaneye gitti. Tüm hastalara bakmak zorunda kalan tek doktorun da tayini çıkınca, hastanede kanser hastaları doktorsuz kaldı.

7.12.2015Sağlık
RTEÜ Onkoloji Merkezinde doktor sıkıntısı

RTEÜ Onkoloji Merkezi'nde doktor sıkıntısı

Rize RecepTayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi DoğuşÇay Hacere Karakan Onkoloji Merkezi’nde görevli 3 Onkolog doktordan biritayin oldu, diğeri istifa ederek özel hastaneye gitti. Tüm hastalarabakmak zorunda kalan tek doktorun da tayini çıkınca, hastanede kanserhastaları doktorsuz kaldı.

7.12.2015Haber
Fedakar öğretmenler görev başında

Fedakar öğretmenler görev başında

Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü. Her yıl olduğu gibi bu sene de öğretmenlerin Türkiye’nin dört bir yanında hangi şartlarda görev yaptığını ve öğrencilerine kazandırdıkları konuşulacak. İşte o hikayelerden birkaçı.

24.11.2015Eğitim
6 başkandan 5i o okuldan mezun

6 başkandan 5'i o okuldan mezun

Türkiye'nin en önemli makamlarından biri olan TBMM Başkanlığı'na İstanbul Hukuk Fakültesi damgasını vurdu. 3 Kasım 2002 seçimleriyle iktidara gelen AK Parti'nin Meclis Başkanlığı için tercihi İstanbul Hukuk Fakültesi oldu. 6 başkandan 5'inin bu okuldan mezun olması dikkat çekti.

23.11.2015Gündem
İsmail Kahramanın başkanlık pozu

İsmail Kahraman'ın başkanlık pozu

Meclis’in 27’nci Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman oldu. 316 oy alan Kahraman, üçüncü turda seçildi. Oylama öncesi HDP grubunun Nusaybin ve Yüksekova’da süren sokağa çıkma yasağı ile Geçici Seçim Hükümeti’nin göreve devamına ilişkin Cumhurbaşkanı tezkeresini gündeme getirmek istemesi tartışmalara neden oldu.

22.11.2015Gündem
TBMMnin yeni başkanı İsmail Kahraman

TBMM'nin yeni başkanı İsmail Kahraman

TBMM Başkanı seçimi tamamlandı. TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal başkanlığında toplanan Meclis'de yapılan seçimde yeni başkan üçüncü turda seçildi. AK Parti adayı İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, Meclis'in yeni başkanı olarak seçildi. Üçüncü tur oylamada seçilen Kahraman 316 üyenin oyu ile başkan seçildi.

22.11.2015Gündem
AK Parti TBMM Başkan adayı İsmail Kahraman

AK Parti TBMM Başkan adayı İsmail Kahraman

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "AK Parti’nin Meclis Başkan adayının İsmail Kahraman olarak belirlenmesine karar verildi" dedi. Çelik ayrıca dün oynanan Türkiye-Yunanistan maçında saygı duruşu ve milli marşlar sırasında yapılan saygısızlığa tepki gösterdi.

18.11.2015Gündem
Rizede minibüs devrildi: 13 yaralı

Rize'de minibüs devrildi: 13 yaralı

Rize'de minibüsün devrilmesi sonucu 13 kişi yaralandı.

1.10.2015Gündem
Tartıştığı akrabasını sokak ortasında vurdu

Tartıştığı akrabasını sokak ortasında vurdu

Rize'de Cengiz A., kavga ettiği akrabası İrfan A.’yı tabanca ile vurarak yaraladı. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı.

25.09.2015Gündem
Sağlık Bakanlığından kanserle mücadelede büyük adım

Sağlık Bakanlığı'ndan kanserle mücadelede büyük adım

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, kanser tedavi cihazı alanında dünyanın bu yılki en büyük ihalesinin 7 Eylül'de gerçekleştirildiğini ve 14 cihaz alımının yapılacağını bildirdi.

11.09.2015Sağlık
Dünya çay şampiyonu Ruslar oldu

Dünya çay şampiyonu Ruslar oldu

Dünya Çay Uzmanları Şampiyonası sona erdi. Türkiye dereceye giremezken Rusya ödülleri topladı. Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, "Yarışmanın sonunda herkes kazandı" dedi.

7.09.2015Ekonomi
Üniversite e-kayıtlarında son gün (E-devlet şifresi ile üniversite kaydı nasıl yapılır E-kayıt belgeleri nelerdir)

Üniversite e-kayıtlarında son gün! (E-devlet şifresi ile üniversite kaydı nasıl yapılır? E-kayıt belgeleri nelerdir?)

Üniversiteyi kazanan öğrenciler üniversite kayıtlarını online olarak da yapabiliyor. 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan e-kayıt işlemlerinde bugün son gün. Peki üniversitelere e-kayıt nasıl yapılır? Hangi belgeler gerekli? Detaylar haberimizde.

5.08.2015Gündem
Mide küçültme ameliyatından 5 gün sonra hayatını kaybetti

Mide küçültme ameliyatından 5 gün sonra hayatını kaybetti

Son zamanlarda zayıflamak için yapılan mide ameliyatlarından sonra hayatını kaybedenlerden biri de 17 yaşındaki Burak Pertek oldu. Rize'de obezite nedeniyle 120 kiloya ulaşan 17 yaşındaki Burak Pertek, mide ameliyatı olduktan sonra rahatsızlanarak yaşamını yitirdi. Pertek, bu hafta kazandığı üniversiteye kayıt yaptıracaktı.

4.08.2015Sağlık
E-devlet üniversite kayıtlarında yarın son gün E-devlet şifresi ile üniversite kaydı nasıl yapılır

E-devlet üniversite kayıtlarında yarın son gün! E-devlet şifresi ile üniversite kaydı nasıl yapılır?

28 Temmuz’da başlayan uygulamanın ilk gününde kayıt yapabilecek 514 bin 213 öğrenciden 62 bin 91'i kaydını elektronik ortamda gerçekleştirdi. E-kayıt nasıl yapılır? E-devlet kayıt belgeleri,online üniversite kaydı detayları haberimizde

4.08.2015Gündem
E-devlet üniversite kaydı nasıl yapılır Üniversite kayıt belgeleri neler, online üniversite kaydı, 2015-2016 e-kayıt işlemi son tarih ne zaman

E-devlet üniversite kaydı nasıl yapılır? Üniversite kayıt belgeleri neler?, online üniversite kaydı, 2015-2016 e-kayıt işlemi son tarih ne zaman?

Birçok bürokratik işlemin kısa yolu anlamına gelen e-devlet şifresi ile artık üniversite kaydını yapabilirsiniz. 28 Temmuz’da başlayan uygulamanın ilk gününde kayıt yapabilecek 514 bin 213 öğrenciden 62 bin 91'i kaydını elektronik ortamda gerçekleştirdi. Elektronik ortamda şifre ile üniversiteye kayıt yapmak için son 2 gün kaldı.

3.08.2015Gündem
E-devlet üniversite kaydında son tarih 5 ağustos E-devlet şifresi ile üniversite kaydı nasıl yapılır E- devlet kayıt belgeleri

E-devlet üniversite kaydında son tarih 5 ağustos! E-devlet şifresi ile üniversite kaydı nasıl yapılır? E- devlet kayıt belgeleri

Birçok bürokratik işlemin kısa yolu anlamına gelen e-devlet şifresi ile artık ün iversite kaydını yapabilirsiniz. 28 Temmuz’da başlayan uygulamanın ilk gününde kayıt yapabilecek 514 bin 213 öğrenciden 62 bin 91'i kaydını elektronik ortamda gerçekleştirdi.

30.07.2015Gündem
E- devlet ile üniversite kaydı nasıl yapılır (E-kayıt nedir E-kayıt yapılacak üniversitelerin listesi)

E- devlet ile üniversite kaydı nasıl yapılır? (E-kayıt nedir? E-kayıt yapılacak üniversitelerin listesi)

Artık üniversite kayıt işlemlerini de internet üzerinden yapmak mümkün. E- devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilen e - kayıt dönemi Türksat- YÖK iş birliği ile önümüzdeki senelerde tüm üniversitelerde yaygınlaşacak.

28.07.2015Gündem
Korkunç kaza güvenlik kamerasında

Korkunç kaza güvenlik kamerasında

Rize’de genç bir sürücünün ağır yaralandığı korkunç kaza güvenlik kameraları ile an ve an kaydedildi.Edinilen bilgiye göre kaza bugün akşam saatlerinde Rize’nin Çayeliilçesinde meydana geldi. Kazada Büyükköy istikametinden Çayeliistikametine gitmekte olan Emre Şimşek (18) araçla aşırı hız nedeni ile sürücünün direksiyon hakimiyetinikaybetmesi sonucu yoldan çıkarak Hassadıklar mahallesinde özel bir çayfabrikasının nizamiye duvarına çarptı.Çarpmanın etkisi ile araç paramparça oldu. Şimşek ağır yaralı olarakRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nekaldırıldı. Ağır yaralanan genç sürücünün tedavisi sürüyor. Kaza ileilgili inceleme devam ediyor.Korkunç kaza olayın gerçekleştiği özel çay fabrikasının güvenlikkameraları tarafından an ve an kaydedildi. Görüntülerde yolda hızlaseyreden aracının frene basılması sonucu kontrolden çıkarak çayfabrikasına girdiği ve çarpmanın etkisi ile parçalandığı görülüyor.

9.07.2015Haber