EKSTRA
MENÜ

Recep Sert

Recep Sert ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Recep Sert haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.343 Recep Sert haberi bulunmuştur.

Recep Sert Haberleri

Recep Sert, yüz nakli stresini barda böyle attı

Recep Sert, yüz nakli stresini barda böyle attı

TÜRKİYE’de yüz naklinde 5’nci,çene naklinde ise ilk olan 28 yaşındaki Recep Sert, rahatsızlanıncatedavi için gittiği Antalya’da, sağlığına kavuşunca, hastanede tanışıpevlendiği eşi ile Antalya’da gece kulübüne gidip, sabahın ilk ışıklarınakadar eğlendi.

28.03.2015Haber
Recep Sert, yüz nakli stresini barda böyle attı

Recep Sert, yüz nakli stresini barda böyle attı

TÜRKİYE’de yüz naklinde 5’nci, çene naklinde ise ilk olan 28 yaşındaki Recep Sert, rahatsızlanınca tedavi için gittiği Antalya’da, sağlığına kavuşunca, hastanede tanışıp evlendiği eşi ile Antalya’da gece kulübüne gidip, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendi.

28.03.2015Gündem
Yüz nakilli Recep Sert bugün yine hastanedeydi

Yüz nakilli Recep Sert bugün yine hastanedeydi

Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde 6 gün önce soğuk algınlığı şikayetiyle hastaneye giden, bugün ise rutin kontrol için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gelen Türkiye’nin 5’inci yüz nakillisi 28 yaşındaki Recep Sert, "Sıkıntı yok her şey yolunda" dedi.

17.03.2015Sağlık
Yüz nakli olan Recep Sert hastaneye kaldırıldı

Yüz nakli olan Recep Sert hastaneye kaldırıldı

Geçen yıl yüz ve çene nakli yapıldıktan sonra İnegöl Belediyesi Yeniceköy ek hizmet binasında çalışmaya başlayan Recep Sert, yüzünde ve midesindeki şişkinlikler nedeniyle hastanelik oldu. Recep Sert'in doktoru Ömer Özkan ise durumun sadece mevsimsel gripten ibaret olduğunu söyledi. Sert, yapılan müdahalelerin ardından taburcu oldu.

13.03.2015Sağlık
Türkiyenin 5. yüz nakli yapılan Recep Sert dünyaevine girdi

Türkiye'nin 5. yüz nakli yapılan Recep Sert dünyaevine girdi

Türkiye’nin 5'inci yüz nakli yapılan 28 yaşındaki Recep Sert, tedavi gördüğü hastanede tanıştığı Esma Akyurt ile Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünya evine girdi. Sert, böylece yüz naklinden sonra evlenen ilk kişi oldu.Recep Sert’in memleketi İnegöl’de düzenlenen düğün törenine ilçe protokolü ve çiftin yakınları katıldı. Genç çiftin nikahını İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş kıyarken, damadın nikah şahitliğini Kaymakam Ali Akça ile mobilyacı Erdal Recep Bayraktar, gelin Esma Akyurt'un nikah şahitliğini ise Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin ile arkadaşı Gül Çekiç yaptı. erhat TEZCAN - Seyfettin ARAS-Kamera: Faruk KAHRAMAN DHA

22.12.2014Haber
Türkiyenin 5. yüz nakli yapılan Recep Sert dünyaevine girdi

Türkiye'nin 5. yüz nakli yapılan Recep Sert dünyaevine girdi

Türkiye’nin 5'inci yüz nakli yapılan 28 yaşındaki Recep Sert, tedavi gördüğü hastanede tanıştığı Esma Akyurt ile Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünya evine girdi. Sert, böylece yüz naklinden sonra evlenen ilk kişi oldu.

22.12.2014Gündem
Kına gecesinde mutluluk gözyaşları

Kına gecesinde mutluluk gözyaşları

Türkiye'nin 5’inci yüz nakillisi 28 yaşındaki Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tanışıp nişanlandığı 29 yaşındaki Esma Akyurt ile bu gece evleniyor. Çiftin dün akşam yapılan kına gecesinde gelin adayı Esma Akyurt, mutluluk gözyaşları döktü.

21.12.2014Gündem
Kına gecesinde mutluluk gözyaşları

Kına gecesinde mutluluk gözyaşları

Türkiye'nin 5’inci yüz nakillisi 28 yaşındaki Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tanışıp nişanlandığı 29 yaşındaki Esma Akyurt ile bu gece evleniyor. Çiftin dün akşam yapılan kına gecesinde gelin adayı Esma Akyurt, mutluluk gözyaşları döktü.İnegöl İlçesi’nde temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert’e, Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 18 Temmuz 2013 günü başarılı bir operasyonla, beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza’nın yüzü ve çenesi nakledildi. Akdeniz Üniversitesi’nde uzun süre yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra normal odasına alınan Recep Sert ile bu hastanede böbrek nakli oyan ablası Hatice’ye refakat eden Esma Akyurt arasında başlayan arkadaşlık, kısa sürede aşka dönüştü.

21.12.2014Haber
Recep Sert için yarın büyük gün

Recep Sert için yarın büyük gün

Türkiye’de 5’inci yüz nakli yapılan Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde oturan 26 yaşındaki Recep Sert, ameliyat olduğu üniversitede çalışan Esma Akyurt ile yarın akşam yapılacak düğün ile evlenecek. Çiftin nikah şahitliğini, Recep Sert’i ameliyat eden Prof.Dr.Ömer Özkan da yapacak.

20.12.2014Sağlık
Yüz nakilli Recep Sert artık muradına eriyor

Yüz nakilli Recep Sert artık muradına eriyor

Türkiye’nin 5’inci yüz nakillisi 28 yaşındaki Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tanışıp nişanlandığı 29 yaşındaki Esma Akyurt ile 21 Aralık’ta Bursa’da evleniyor. Düğün daetiyelerini dağıtmaya başlayan Sert, neler hissettiğini soranlara, "Muradıma eriyorum" dedi.

4.12.2014Sağlık
Recep Sertten Seda Sayan tepkisi

Recep Sert'ten 'Seda Sayan' tepkisi

TÜRKİYE’nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert, nişanlısı Esma Akyurt ile kendisini programında konuk eden Seda Sayan’ın, ’evliliklerine yönelik herşeyi kendisi yapıyor gibi’ kamuoyunda oluşan algı nedeniyle rahatsız olduklarını dile getirdi.

27.10.2014Gündem
Türkiyenin yüz nakli serüveni böyle başladı

Türkiye'nin yüz nakli serüveni böyle başladı

İlk yüz nakli ameliyatıyla 2012 yılında tanışan Türkiye'de 2 yılda 7 kişi, "aynalara küs olmayı" bıraktı. Yüzleri değişen 6 kişi yeni hayatlar kurarken, Türkiye'nin 6'ıncı yüz nakli yapılan Salih Üslün'ün ise yaklaşık 10 ay sonra yüzünden yeniden bir operasyon gerçekleştirildi.

18.06.2014Sağlık
Yüz nakilli Recepler organ bağışına çağrı yaptı

Yüz nakilli Recep'ler organ bağışına çağrı yaptı

Bursa’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’İslam Dini ve Organ Bağışı’ paneline, Türkiye’nin 5’inci yüz nakillisi Recep Sert, Türkiye’nin 7’nci yüz nakillisi Recep Kaya ve Türkiye’nin ilk çift kol nakillisi Cihan Topal da katıldı. Recep Sert’in nişanlısı Esma Yıldız ile birlikte katıldığı panelde konuşan Cihan Topal, kızının elinden tutup parka götürme hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu söyledi.

17.06.2014Sağlık
Eskişehirde puanlar paylaşıldı

Eskişehir'de puanlar paylaşıldı

Spor Toto Süper Lig'in son hafta mücadelesinde Eskişehirspor konuk ettiği Torku Konyaspor'la 1-1 berabere kaldı.

16.05.2014Futbol
Yüz nakilli Recep Sert nişanlandı

Yüz nakilli Recep Sert nişanlandı

Türkiye’nin 5’inci yüz nakillisi 27 yaşındaki Recep Sert, bir huzurevinde hastabakıcı olarak çalışan Esma Aykul ile Bursa’da nişanlandı.

24.04.2014Kelebek
Recep Sert yüz naklinden sonra nişanlandı

Recep Sert yüz naklinden sonra nişanlandı

Türkiye'nin 5'inci yüz nakli yapılan 27 yaşındaki Recep Sert, hastanede tanıştığı Esma Aykul ile nişanlandı.

24.04.2014Gündem
Tek isteğim yüz nakli olmak

Tek isteğim yüz nakli olmak

Henüz 10 günlükken yüzü yanan 16 yaşındaki Betül Kaya, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ndeki başarılı yüz nakillerini görünce hayata daha sıkı tutunduğunu söyledi. Betül Kaya, "Eskiden insanlardan kaçardım, şimdi tek isteğim yüz nakli olmak" dedi.

23.02.2014Kelebek
Türkiyenin 7inci yüz nakli yapıldı

Türkiye'nin 7'inci yüz nakli yapıldı

Türkiye'nin 7'nci yüz naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, "Recep'e ihtiyacı olan her şeyi naklettik. Burun, üst dudak, üst çene ve damak nakledildi. Yüzü tam istediğimiz gibi oldu" dedi.

29.12.2013Gündem
Yüz nakilleri birçok kişinin hayatını değiştirdi

Yüz nakilleri birçok kişinin hayatını değiştirdi

Türkiye'nin ilk çift kol ve 4 tam yüz nakli ile dünyanın ilk rahim naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, "Türkiye, organ ve doku nakilleri açısından dünyadan çok önde. Bu nakilleri yapmak için tıbbi, ekonomik ve altyapı olarak hiçbir engel yok" dedi.

26.12.2013Gündem
4 YÜZ NAKİLLİNİN BİRLİKTE MUTLULUK POZU

4 YÜZ NAKİLLİNİN BİRLİKTE MUTLULUK POZU

AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde yüz nakli olan 4 hasta, hastane bahçesinde bir araya geldi. Yeni yıla yeni yüzleriyle girecek olan 4 hasta, mutluluk pozu verdi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yüz nakli olarak yeni bir yaşama adım atan 22 yaşındaki Uğur Acar, 37 yaşındaki Turan Çolak, 25 yaşındaki Recep Sert ile 54 yaşındaki Salih Üslün, hastane bahçesinde ilk kez bir araya geldi. Hastane bahçesindekiler, yüz nakilli 4 hastaya büyük ilgi gösterdi. Güneşli havada birlikte yürüyen 4 hastanın mutlulukları ise yüzlerine yansıdı. Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar, gazetecilerin ellerindeki mikrofonları alarak, diğer hastalarla röportaj yaptı. Diğer hastalara moral veren Acar, yüz naklindeki süreci arkadaşlarına aktardı.Yüz nakilli hastalardan Çolak, ?Bu yıl benim için yeni bir hayat oldu. 2013'ün nasıl geçtiğini anlayamadım. Çünkü daha önce çok sıkıntı yaşadım. 2013'te ise çok mutlu günlerim oldu.DHA

26.12.2013Haber
4 yeni yüz yan yana

4 yeni yüz yan yana

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yüz nakli olan 4 hasta, hastane bahçesinde bir araya geldi. Yeni yıla yeni yüzleriyle girecek olan 4 hasta, mutluluk pozu verdi.

25.12.2013Kelebek
3 yeni yüz bir arada

3 yeni yüz bir arada

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yüz nakli olarak tıp tarihine geçen Uğur Acar, Turan Çolak ve Salih Üslün, ilk kez bir araya geldi.

18.12.2013Gündem
Yüz nakli olan Salih Üslünün ilk görüntüsü

Yüz nakli olan Salih Üslün'ün ilk görüntüsü

Türkiye’nin 6’ncı yüz nakilli hastası Salih Üslün, ameliyattan sonra yeni yüzüyle ilk kez DHA muhabiri tarafından görüntülendi. Üslün’ün sakallarının yanı sıra nakledilen kafa derisindeki saçlarının da uzadığı görüldü. Türkiye’de 5’inci yüz nakli yapılan Recep Sert ise dün akşam hastane bahçesine çıkıp yürüyüş yaptı.

13.11.2013Kelebek
YÜZ NAKLİ OLAN SALİH ÜSLÜNÜN İLK GÖRÜNTÜLERİ

YÜZ NAKLİ OLAN SALİH ÜSLÜN'ÜN İLK GÖRÜNTÜLERİ

Türkiye'nin 6'ncı yüz nakilli hastası Salih Üslün, ameliyattan sonra yeni yüzüyle ilk kez DHA muhabiri tarafından görüntülendi. Üslün'ün sakallarının yanı sıra nakledilen kafa derisindeki saçlarının da uzadığı görüldü. Türkiye'de 5'inci yüz nakli yapılan Recep Sert ise dün akşam hastane bahçesine çıkıp yürüyüş yaptı. Erol AKKIR-ANTALYA-DHA - KURGU: Levent SERT

13.11.2013Haber
Özel izinle baba evinde

Özel izinle baba evinde

Yüz nakli yapılan Recep Sert, Kurban Bayramı'nı ailesiyle geçirdi.

19.10.2013Sağlık
Yüz nakli olan Recep Sert evine dönüyor

Yüz nakli olan Recep Sert evine dönüyor

Türkiye’nin beşinci yüz ve ilk çene nakilli hastası Recep Sert, üç ay sonra yeni yüzüyle Bursa’daki evine doğru yola çıktı. Sert, Kurban Bayramının ardından hastaneye dönecek.

15.10.2013Sağlık
Recep Sert ilk kez odasından dışarı çıktı

Recep Sert ilk kez odasından dışarı çıktı

Antalya’da yüz nakli olduktan sonra enfeksiyon riski nedeniyle odasında tutulan Recep Sert, 84 gün sonra ilk kez odasından çıktı ve hastane koridorundaki pencereden denizi gördü.

9.10.2013Sağlık
Yeniden doğmuş gibiyim

'Yeniden doğmuş gibiyim'

Türkiye'nin yüz nakli olan beşinci hastası Recep Sert, kaldığı odanın penceresinden basın mensupları ve sevdiklerine el salladı.

5.09.2013Sağlık
Beşinci yüz nakli hastası kamera karşısında

Beşinci yüz nakli hastası kamera karşısında

Türkiye’nin beşinci yüz nakli yapılan hastası Recep Sert ilk kez kameralar karşısına çıktı.

5.09.2013Sağlık
RECEP SERTİN TIRAŞ OLMA VE AYNAYA İLK KEZ BAKMA GÖRÜNTÜLERİ

RECEP SERT'İN TIRAŞ OLMA VE AYNAYA İLK KEZ BAKMA GÖRÜNTÜLERİ

Türkiye’nin beşinci yüz nakli yapılan hastası Recep Sert ilk kez kameralar karşısına çıktı. Yüzünü ameliyattan sonra ilk defa gören Sert, konuşamadığı için yazarak yeni halini çok beğendiğini ifade etti. Aynada yüzünü inceleyen Recep Sert kağıda, “Heyecan var sadece. Çok güzel olmuş. Beklediğime değdi” yazdı. 27 yaşındaki Recep Sert'e 19 Temmuz'da 42 yaşındaki Polonyalı turist Andrej Kucza'nın yüzü nakledilmişti.

4.09.2013Haber
O anda neler oluyor

O anda neler oluyor

Türkiye'nin 6'ncı yüz nakilli hastası Salih Üslün'ün diğer hastalara göre çok sakin olduğunu belirten Doç. Dr. Özlenen Özkan, "Uyandığında çok sakindi, biz de çok şaşırdık.

25.08.2013Sağlık
Türkiyenin 6. yüz nakli başladı

Türkiye'nin 6. yüz nakli başladı

Türkiye'nin 6'ıncı yüz nakli ameliyatı tamamlandı. Yine Akdeniz Üniversitesi'nde ve yine Prof. Dr. Ömer Özkan'ın başkanlığında yürütülen operasyon 8 saatte tamamlandı. Türkiye'nin 6. yüz nakli ameliyatı Antalya'da beyin ölümü gerçekleşen Muhittin Turan'ın yüzünün alınması da 8 saat sürdü. 4 yıldır maskeyle dışarı çıkan, ancak ağızdan şırıngayla beslenen Üslün'ün eşi, 'Sevinç gözyaşları döküyoruz' dedi. Prof. Dr. Ömer Özkan da ameliyat sonrası ilk yorumu yaptı, 'Yaptığım en komplike ameliyatlardan biriydi ama yüz tam oturdu' dedi. Nakil olan Üslün'ün kendisinden 23 yaş küçük birinin yüzüne kavuşmasıyla da bir anlamda 'gençlik iksiri' bulundu.

22.08.2013Sağlık
Recep Sert 18 gün sonra ayakta

Recep Sert 18 gün sonra ayakta

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yüz nakli olan Recep Sert’in odasında yürümeye başladığını belirterek, "Bayramdan sonra dil operasyonu yapılacak" dedi.

6.08.2013Sağlık
Türkiye, yüz naklinde dünya ikincisi

Türkiye, yüz naklinde dünya ikincisi

Son gerçekleştirilen yüz nakli operasyonu ile 5. ameliyata imza atan Türkiye'nin, yüz nakilleri ameliyatlarında, Fransa'dan sonra dünya ikincisi olduğu bildirildi.

3.08.2013Sağlık
Yüz nakli olmasa yaşaması mümkün değildi

Yüz nakli olmasa yaşaması mümkün değildi

Polonyalı doktorların yüz nakli yapılmazsa yaşamasının mümkün olmadığını söylediği ve bu anlamda literatüre bir ilk olarak geçen 33 yaşındaki hasta nakil sonrası ilk kez kameraların karşısında çıktı.

30.07.2013Gündem
Recep’in sakalı çıkmış

Recep’in sakalı çıkmış

Türkiye’de 5’inci yüz nakli yapılan ve 10 gündür yoğun bakım ünitesinde tutulan 27 yaşındaki Recep Sert, 11’inci günde servise alındı.

29.07.2013Gündem
Mutluysan elimi sık

'Mutluysan elimi sık'

Türkiye'nin ilk çene ile 5'inci yüz naklinin yapıldığı Recep Sert'in ağabeyi Güven Sert, "Beklediğimden de güzel çıkmış, ilerleyen günlerde daha güzel, daha yakışıklı olacak" dedi.

25.07.2013Sağlık
Yüzünü görünce herkes çok şaşıracak

'Yüzünü görünce herkes çok şaşıracak'

Türkiye'nin 5'inci yüz nakilli hastası 27 yaşındaki Recep Sert'in pazartesi günü yoğun bakımdan çıkarılacağı, tahminen 15 gün sonra da aynaya bakabileceği açıklandı.

25.07.2013Sağlık
Biraz daha uyutacağız

Biraz daha uyutacağız

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, "Keskin baş hareketleri istemediğimiz için Recep'i 2 gün sonra uyandırmayı planlıyoruz" dedi.

21.07.2013Sağlık
Türkiye ikinci oldu

Türkiye ikinci oldu

Gerçekleştirdiği ilklerle tıp litaratürüne adını yazdıran ve dünyanın takip ettiği Akdeniz üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, "Emekleme dönemini yavaş yavaş bitirdik. Artık bu işin tecrübeli dönemine gelindi" dedi.

21.07.2013Sağlık
Beşinci yüz naklinde deniz suyu polemiği

Beşinci yüz naklinde 'deniz suyu' polemiği

Antalya'da Türkiye’nin 5’üncü yüz nakli ameliyatını gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, "Hastanın durumu gayet iyi, uyandırılmaya başlandı" dedi.

19.07.2013Sağlık
5. YÜZ NAKLİ OPERASYONUNDAN GÖRÜNTÜLER

5. YÜZ NAKLİ OPERASYONUNDAN GÖRÜNTÜLER

Türkiye'nin beşinci yüz nakli yine koşturmaca ve heyecanlı saatlerin yaşanmasına neden oldu. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 6.5 saat süren ameliyatla yüz nakli yapılan Recep Sert’i yeni yaşamına götüren süreç işte bu imza ile başladı. Yüz nakli öncesi kayıt formlarını dolduran Sert, kendini Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibinin eline teslim etti. Başarı operasyon sonrası Polonyalı 42 yaşındaki Andrzej Kucza’nın yüzü Recep Sert’e nakledildi.Sert'in amelitının yapıldığı ameliyathanede cihazların bile kaplanmış olması dikkat çekti. Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibinin titizlikle yürüttüğü operasyonda hijyene gösterilen özen kameralara böyle yansıdı. SALİM UZUN - HÜRRİYET - KURGU: Levent SERT

19.07.2013Haber
Polonyalı turistin yüzü Türke nakledildi

Polonyalı turistin yüzü Türk'e nakledildi

Türkiye'nin beşinci yüz naklinin öyküsü baştan sona yürek burkuyor. Recep Sert 20 yaşında askere gitmesine 15 gün kala korkunç bir kaza yaşadı. Yüzü paramparça oldu. 44 kez ameliyat geçirdi. Babası Recep'inin iyi olması için 580 bin Türk Lirası harcadı. Varını yoğunu verdi ancak Recep eski yüzüne bir türlü kavuşamadı. Daha sonra Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibinin Uğur Acar'a yaptığı yüz nakli onun gibi bir sürü insana umut oldu.

18.07.2013Sağlık

5’inci yüz Polonyalı’dan

Türkiye'nin 5'inci yüz nakli operasyonu yapılan 27 yaşındaki Recep Sert ilk geceyi geçirirken; sabahın erken saatlerinde operasyonu gerçekleştiren Prof.Dr. Ömer Özkan, ilk kontrolleri yaptı. Prof.Dr. Özkan, “Durumu gayet iyi" dedi.

18.07.2013Sağlık
KAYMAKAMLIKTAN ALDIĞI YARDIMLA OĞLUNUN YANINA GİDİYOR

KAYMAKAMLIKTAN ALDIĞI YARDIMLA OĞLUNUN YANINA GİDİYOR

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde 6 yıl önce silahını temizlerken yüzüne isabet eden kurşunla tanınmaz hale gelen 26 yaşındaki Recep Sert'in yüz nakli ameliyatı Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde devam ederken, tüm varlığını oğlunun tedavisi için harcadığını söyleyen baba Cafer Sert Antalya'ya gidecek yol parası olmadığı için İnegöl Kaymakamlığı'na başvurdu. Başvurusu kabul edilen ve kendisine 500 lira yardım yapılan baba Sert, hazırlıklarını tamamlayıp yola çıkacak.Seyfettin ARAS-DHA

18.07.2013Haber
SELVİNAZDA UMUTLA YÜZ NAKLİ OLMAYI BEKLİYOR

SELVİNAZ'DA UMUTLA YÜZ NAKLİ OLMAYI BEKLİYOR

Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Türkiye'nin 5'inci yüz nakli, 37 yaşındaki Selvinaz Mert'e umut oldu. Erzurum'un Akdağ Köyü'nde oturan ve 18 yıl önce ailesiyle tartışması sonucu intihara kalkışan Selvinaz Mert'in yüzünün bir bölümü tahribata uğradı. Erzurum'a miting için gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aracılığıyla Antalya'ya gelen ve yüz nakli yapılması umuduyla Akdeniz Üniversitesi'ne başvuran Mert, Türkiye'de 5'incisi yapılan nakil operasyonunun heyecanını yaşayanlar arasında yer aldı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibinin Recep Sert'e gerçekleştirdiği operasyonun sonucunu hastane bahçesinde heyecanla bekleyen Mert, doktorların kendisine de yüz nakli yapmasının ümidini yaşadığını söyledi.Tolga YILDIRIM-ANTALYA(DHA)

18.07.2013Haber